Vonnis in gevelzaak M'burg: 200 boete WALCHEREN Agenda SAMENWERKING M.M.C. MET GEMEENTEBESTUUR GEROEMD UITVOERIG GESPREK OVER HAVENBELANGEN BRESKENS DONDERDAG 22 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 KANTONRECHTER DEED UITSPRAAK Open gevel esthetische bres in de Lange Delft De Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, heeft de winkelier C. J. M. uit Vlissingen woensdagmiddag veroordeeld tot een boete van tweehonderd gulden subs. 40 dagen. M. was bij het verbouwen van zijn za kenpanel in de Lange Delft te Middelburg buiten de door b. en w. afgegeven vergunning ge gaan. Deze vergunning betrof een gesloten gevel en het resul taat van de bouw was een ge sloten gevel, die echter binnen enkele ogenblikken in een open gevel kon worden veranderd. Het was woensdag de tweede maal dat deze kwestie voor het kantongerecht werd behandeld. Op 20 december 1961 werd de y,aak aangehouden om de Mid delburgse wethouder van open bare werken cn de architect te horen. Tijdens de vorige behandeling ver klaarde de gemachtigde van de ver dachte,. mr. M. A. Terwoert, dat M. niet op de hoogte was geweest van de overtreding. Hij had alles aan de Middelburgse architect P. G. over gelaten, ook het aanvragen van de vergunning. Zelfs zou de architect hebben verklaard, dat hij het plan zo had voorgeschoteld, „dat men er in zou vliegen", aldus de gemachtigde. De officier van justitie, mr. T. Lebret stelde daar toen tegenover de juris prudentie: „de bouwheer bouwt en niet de architect ol' iemand anders". Mr. Lebret was echter wel van me ning, dat de architect zich aan de vergunning had moeten houden. Mr. Terwoert had bij de vorige be handeling ook gewezen op de rol, die de Middelburgse wethouder van open bare werken in deze zaak zou hebben gespeeld. De wethouder zou op de hoogte zijn geweest van de overtre ding en hij zou, bij een bezoek, zelfs zijn goedkeuring hebben laten blijken over het resultaat. Geniale oplossing Woensdag verklaarde de wethou der, hierover: „Ik ben er geweest toen de schutting er nog voor stond. Het is toen beslist niet tot me doorgedrongen, dat het een af wijking van de vergunning was. In vond het een geniale oplossing. Achteraf is mij gebleken, dat er werd afgeweken van de vergun ning". Tussen' de kantonrechter en de wet houder ontspon zich toen het volgen de gesprek: Mr. Moolenburgh: „Hebt U het ge voel dat b. en w. hier zijn ingevlo gen?" Getuige: .Daar ben ik zeker van, omdat de architect dit erkend heeft". Mr. Moolenburgh: „Was dat nadat het gebeurd was?" Getuige: „Inderdaad". Mr. Moolenburg: Kreeg U de indruk dat de heer M. het ook geweten heeft?" Getuige: „De heer M. heeft van het begin af volgehouden, dat hij er niets van wist". Mr. Moolenburgh: „Acht U dit reëel?" Getuige: „Dit zou ik echt niet kun nen verklaren". Mr. Moolenburgh: „Is dit een esthetische bres in de gevelrij van de Lange Delft?" Getuige: „Als de gevel open is, zeer zeker". Nader lichtte de wet houder hierop toe, dat men na de wederopbouw getracht heeft de Lange Delft een eigen cachet te geven, door de gevels gesloten te houden. Op een vraag van de kantonrechter of de situatie zo zal blijven, antwoordde de getuige, dat dit afhangt van de uitspraak. De architect, die als getuige was op geroepen, was niet verschenen. De officier persisteerde bij zijn eis tij dens de vorige behandeling: 300 boete, waarvan 250 voorwaardelijk "met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Le- f bret kwalificeerde de zaak als: „Boos opzet", „weten dat het verboden is en toch doen" en „samenwerking en samenspanning". Vrijbrief De verdachte was wel ter zitting ver schenen en mr. Terwoert fungeerde nu als zijn raadsman. In deze hoe danigheid merkte hij op, dat de bouwvergunning de verdachte niet bond aan een bepaalde constructie, omdat in de vergunning niet was op genomen, dat volgens de tekening ge bouwd moest worden. Mr. Moolen burgh meende dat dit vanzelfspre kend is. Voorts zei mr. Terwoert niet te geloven, dat een architect een op dracht zou aanvaarden, die van de tekening afwykt. Hij achtte zijn cliënt dan ook niet schnldig. De ver dachte zelf verklaarde, dat hij de ar chitect een vrijbrief had gegeven voor de bouw. Mr. Moolenburgh acht te liet echter onaannemelijk, dat het geheel een affaire van de architect is geweest en sprak bovenvermeld vonnis uit. „Zeeland in cijfers", een studie van P.P.D. De Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland heeft dezer dagen een studie en documentaire uitgebracht, getiteld „Zeeland in cijfers". De stu die is een bewerking van de gegevens die werden verkregen bij de volkstel lingen van 1947 en 1960. Met tekeningen, statistieken en tekst wordt in de studie onder meer stil gestaan bij bevolkinstoename, leef tijdsopbouw, omvang beroepsbevol king en genoten onderwijs van de Zeeuwse bevolking. In het slotwoord wordt gesteld: „Dat zich tegen het einde van de beschouwde periode (1947-1960) perspectieven hebben ge opend voor een verdergaande econo mische ontplooiing van het gewest. Gezien deze gunstige perspectieven is daarom, aldus het slotwoord, te venvachten dat het vertrekoverschot dat duidelijk een afnemend karakter draagt, binnen een aantal jaren ge heel kan zijn verdwenen. Zeeland kan dan niet langer een expuisiegebied zijn, doch een provincie waar het be volkingsoverschot als gevolg van de natuurlijke groei binnen het gebied zelf zal kunnen worden tewerkge steld". Met het oog op onze rubriek, waarin de verwerking van de resultaten van de volkstelling regelmatig per ge meente worden gepubliceerd, menen wij met deze korte bespreking van de P.P.D.-studie te kunnen volstaan. MIDDELBURG Amsterdams studenten kwintet naar Middelburg Als extra evenement in het Middel burgse muziekprogramma geeft het Amsterdams studentenquintet don derdag a.s. een concert in de Scha kel aan de Bachten Steene. Dit con cert wordt verzorgd door de Z.V.U. en de afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek. Het Amsterdams studentenquintet is gevormd uit leden van het Neder lands Studentenorkest en bestaat uit Jan de Roos en Hetty de Laaf, viool, Andrea Neuman, altviool, Kees Me- lief, cello en Joost de Jong, klarinet. Het programma vermeldt een aan tal werken uit de muziekliteratuur, die men op „beroepsrecitals" om tal van redenen vrijwel nooit vermeldt ziet... De studenten beginnen met het klarinetkwartet van Crusell, vervol gens. spelen zij zes korte stukken voor strijkkwartet opus 44 van Paul Hindemith, daarna volgen duo's voor twee violen van Bela Bai-tók, en nog vóór de pauze een werk van Von We ber. Na de pauze volgt het klarinet- quintet KV 581 van Mozart. Van de leden was Jan de Roos on der meer concertmeester van het Na tionaal Jeugdorkest en Hetty de Laaf concertmeesteres van het Nederlands Studentenorkest. VLISSINGEN A.r.-kandidaten voor Vlissingse raad 't jeugdgebouw naast de gerefor- :rde kerk aan de Paul Kruger- Middelburg Electro: De zwarte sper wer. 19.30 uur, 14 Jaar. City: Film avond samenwerkende personeels- ver., 20 uur. De Schakel: Concert Amsterdams Studentenwintet (Z.V.U. en Jeugd en Muziek). 20 uur. Bo- gardzaal: Verg. S.G.P Walcheren, 19.30 uur. Vlissingen—Alhambra: De glimlach van een zomernacht. 20 uur, 18 jaar. Lu xor: De vijand was een genera'al, 20 uur, 18 Jaar. Concertgebouw: Uitvoe ring Oranje Nassau, 19.30 uur. Ophir: Openbare les vioolklasse Zeeuwse Muziekschool. 20 uur. Goes—Grand: Zolang er leven is (Ver. Vrijz. Herv.n. en Rem. Kr.), 20 uur. Prins van Oranje: Lezing dr. O. Hue- se over „De jacht met de camera in Afrika", voor de ZVU. 20 uur. Bergen op ZoomRoxy Berucht. 19.30 uur, 18 Jaar. ZierikzecGeref Jeugdgebouw Open bare vergadering A R.-Statencentra- le. 20 uur; .Mondragon". bijeen komst „Philateiica" 20 uur. PoortvlietZaal Kesteloo: Algemene ver gadering afdeling Tholcn Ned. Roo- dc Kruis, 16.30 uur. In meeri straat te Vlissingen vergaderde dins dagavond de anti-revolutionaïre kies vereniging „Nederland en Oranje" onder voorzitterschap van de lieer J. Franckc, Hoofdschotel van deze ver gadering was de vaststelling van de kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Zoals Be kend, komt ditmaal de a.-r. in Vlis singen met een afzonderlijke lijst uit. De kandidatenlijst is als volgt sa mengesteld: 1. W. Poppe, 2. ir. J. B. Ebling, 3. I. Filius, 4. W. van Leeu wen, 5. J. A. Prins, 6.,dr. W. A. Bax, 7. C. van Veenendaal, 8. C. Verhey, 9. P. G. Koetje, 10. J. P. van Veen, 11. D. L. Joziasse, 12. J. Francke, 13. dr. H. H. Merkelijn, 14. J. de Wit te, 15. J. M. Blankenburgh jr., 16. J. den Ahrendt, 17. C. Tuinhof, 18. J. Huisman, 19. J. W. Schutte, 20. J. Vreeke. De heren Poppe en Ebling hebben thans reeds zitting in de ge meenteraad. De agenda bevatte verder de gebrui kelijke punten, waarbij aandacht werd geschonken aan de komende verkiezingspropaganda. De heer A. Schout, lid van gedepu teerde staten van Zeeland, hield een politieke causerie, waarin hij de na druk legde op de belangrijkheid van de komende statenverkiezingen. Waar de ontwikkeling van Zeeland de laatste jaren forse sprongen maakt, is het van belang te weten dat er mannen in de staten zitting hebben, die op de bres staan voor Zeeland, dat binnen korte tqd vlak naast de „randstad" zal liggen. De heer Schout schonk eveneens aan dacht aan de gemeenteraadsverkie zingen. Gezien bijvoorbeeld het Sloe- plan en de toenemende industrialisa tie zal in Vlissingen een krachtig be leid noodzakelijk zijn. De anti-revo lutionaire* partij kan daarbij met drie zetels in de Vlissingse raad veel goed werk doen, aldus de heer Schout. Ds. A. W.Drechsler, clir. geref. predi kant te Vlissingen, sloot de goedbe zochte bijeenkomst. Goede openbare les Zeeuwse Muziekschool Leerlingen van de solozang- en stemvormingsklas van de Zeeuw se Muziekschool, afdeling Vlissingen, hebben dinsdagavond onder leiding van hun leraar, de heer J. Mendels, een geslaagde openbare les verzorgd in het schoolgebouw aan de Bad huisstraat. De groep bestaat nóg niet langer dan een jaar; uit het musiceren van gis teravond bleek, dat de dames en he ren goede vorderingen hadden ge maakt. Drie heldere jonge meisjesstemmen zongen op ingetogen wijze „Nun komm der Helden Heiland" van Sieg fried Reda, a capella, dus zonder eni ge instrumentale steun, wat hen goed afging. Mevr. Groetje Bikker-Velt- huizen zong met pianobegeleiding van de heer P. H. Broers, adjunct- directeur van de Vlissingse afdeling", op duidelijke wijze „Se tu m'ami" van G. B. Perpolesi (1710'36) en „Das vorlassene Magdlein" van de Roman ticus Hugo Wolf (I8601903), welke liederen goed geschikt waren voor haar heldere stem. Op verdienstelijke wijze werden ook gezongen twee lie deren van Orlando di Lasso, twee zwierige, vlotte melodieën uit tweede helft van de 16e eeuw, i het einde van een rijk Nederlands muziekleven. Het programma vermeldde voorts onder meer een cantate „Lobe den Herren" van Joh. Vierdanck, ook een paar eeuwen oud en een heel mooi muziekstuk van de moderne compo nist Gunther Raphael, „Schmückt das Fest mit Maïen", voor verschei dene damesstemmen en fluit en pia no. De heer P. H. Broerse, adjunct-direc teur van de afdeling Vlissingen, had de aanwezigen verwelkomd. H.V. „Vlissingen" hield eerste wedstrijd in '62 De hengelsportvereniging „Vlissin gen" hield dezer dagen de eerste on derlinge wedstrijd van. dit seizoen. Het aantal deelnemers bedroeg 61. Het aantal gevangen ris bedroeg 158 stuks; het gewicht van de bovenmaat se vis was 5,9 kg. De uitslag was als volgt: 1. M. F. Rouw; 2. G. v. Luyk; 3. C. Groen; 4, J. v. Eek; 5. G. Goedege- baure; 6. J. Heijdens; 7. L. Hendrikse; S. G. v. Zantvliet; 9. J. de Nooq'er; 10. P. Meerman; 11. F. Kramp; 12. A. Lobbezoo; 13. R. Burgmeijer en 14. P. Velleman. RITTHEM Feestavond van Oranjevereniging De Oranjevereniging „Oranje Boven" te Ritthem hield dezer dagen in „Ons Dorpsleven" dé jaarlijkse feest avond. De heer L. Osïé Mz„ voorzit ter van de vereniging, heette alle aanwezigen welkom en dankte b. en w. voor de genoten steun in het af gelopen jaar. Hij hoopte verder op eei voortzetting van de goede samen werking, die tussen de vereniging en het gemeentebestuur bestaat. Daarna voerde de toneelclub van het C.N.V. uit Goes op verdienstelijke wijze het toneelstuk in drie bedrijven „Het le ven gaat door" ten tonele. De regie was in handen van de heer P. Elon- del. Voor deze feestavond bestond grote belangstelling. Grosco-winkeliers uit Zeeland in Goes bijeen In het „Schuttershof" tc Goes vond dezer dagen de traditionele jaarver gadering plaats van de Grosco-win keliers uit Zeeland en West-Brabant en de fa. Duvekot uit Goes, de Gros- co-groothandel. Deze jaarvergade ringen worden gehouden voor de be spreking van de zakelijke belangen in een samenwerking die tussen de detail- en groothandel is opgebouwd. De heer D. Sougé, vertegenwoordiger van het Grosco-hoofdbestuur, sprak over het onderwerp „Internationale samenwerking van de levensmidde lenhandelaren in Europa". Hij wees er op, dat de Grosco met diverse Eu ropese levensmiddelenhandelaren is georganiseerd in een internationale vereniging „I.F.A.". De heer J. Wiskerke uit Kruiningen, afgevaardigde van het rayon Zeeland en West-Brabant in het landelijke be stuur van de Grosco, belichtte de vergroting van de winkelbedrijven in verband met .de uitbreiding van het assortiment in de Grosco-levensmid- delenbedrrjven. De heer S. Duvekot uit Goes sprak over de taak van de Grosco levensmiddelenhandelaren in een tijd van meerdere welvaart. Hij wees er op, dat men in een tijd van Internationale samenwerking ook oog moet hebben voor de toenemende internationale aspecten, die de han delaren worden opgedrongen onder andere door E.E.G. Voorts vertoonde men een film ver strekt door de Amerikaanse ambas sade, „Winkelen in Amerika". Tij dens deze middagbijeenkomst werden tevens een aantal bonussen uitge reikt alsmede een transistor-radio. Na het gebruiken van een gezamen lijke koffiemaaltijd volgde een ge zellig programma, dat werd ver zorgd door het cabaretgezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal. Ritthem draagt bij in kosten wegverbetering De gemeente Ritthem zal een bedrag van f 870,bjjdragen in de kosten van verbetering van een weg in de Mortierepolder. Het bestuur van de Mortierepolder had om deze bydrage gevraagd, omdat een gedeelte van de weg met een lengte van 125 meter over het grondgebied van Ritthem loopt. De weg zal nu worden voorzien van een teerlaag. Een verzoek van de plaatselijke mu ziekvereniging „O.N.D.A." om mede werking te verlenen bij de bouw van een repetitielokaal werd aangehou den. De raad wilde namelijk eerst precies weten wat de plannen van de muziekvereniging zijn. In een vorige vergadering had de raad dit verzoek afgewezen, omdat men toen van me ning was, dat de bouw van een repe titielokaal schade zou kunnen doen aan het verenigingslokaal. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad verdér akkoord met een voorstel de straatlantaarns voortaan 's morgens öm half zeven te laten branden, een aantal gronden voor een groot aan tal jaren (20 tot 25) aan de volks tuinvereniging te verpachten en de femeenschappelijke regeling voor het uitengewoon lager onderwijs aan zwakzinnige kinderen op te heffen. Bovendien zal een nieuwe straatlan taarn worden geplaatst. Hamerstukken waren voorts ook de toekenning van een subsidie van 1 cent per inwoner aan de Nederlandse Astma Stichting, een subsidie van f 250 aan de Oranjevereniging Oran je Boven, en de afrekening van de zoutschade aan gemeentegebouwen. De vereniging voor Christelijk La* ger Onderwijs in de gemeente kreeg een voorschot op de vergoeding voor 1962 toegewezen. De heren W. Ce- vaal Azn., Jac. de Lange, Jac. Osté, H. C. Varel en J. H. Vink werden herkozen in de woonruimte-commis sie, terwijl de heren N. W. Eisen en A. de Kam werden benoemd in de commissie van beheer voor de school- artsendienst. HANDELSBELANGEN VERGADERDE De heer J. Dronkers tot erelid benoemd Tijdens de algemene ledenvergade ring van de vereniging Handelsbe langen te Middelburg heeft voorzit ter A. Imanse nogmaals gewezen op het prettige en belangrijke contact tussen het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad en de midden' standers, alsook op de bijzonder goe de verstandhouding tussen de drie middenstandsverenigingen onderling. De heer Imanse zei het nuttig te achten om dit contact uit te breiden met de provinciale overheid. Het eer ste contact is op dit vlak reeds tot stand gekomen met het E.T.I. voor Zeeland, waarmee onder meer over de winkelplanning beraadslaagd zal wor den. De goede verstandhouding tus sen de middenstanders illustreerde de vooratter door mee te delen,- dat men thans bezig is met „straatsge- wijze" bijeenkomsten. Een van de belangrijke middenstands figuren nam deze avond afscheid van het bestuur, namelijk de heer J. Dronkers. Wegens zijn grote ver diensten werd hij benoemd tot ere lid van Handelsbelangen. KOUDEKERKE Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijkspolitie te Koudekerke zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voor werpen: vulpen, bankbiljet, zwarte glacé dameshandschoen, bruine (rechter) mo torhandschoen, contactsleuteltje van V.W. auto, blauwe damesregenmantel, witte wollen sjaal, gewicht (2 kg), grijze wol len want, wit wollen sjaaltje, rol dak- leer, gladde gouden ring met initialen J. A. v. A., paar beige sokken. VERENIGING BEPAALDE KOERS Plannen voor derde haven „nog in beraad" De „Vereniging tot Behartiging van Belanghebbenden bij de haven Bres- kens" heeft woensdagavond in ,,'t Wapen van Breskens" een uitge breide bespreking gewijd aan de ha- venaangelegenheden. Ter sproke kwamen onder meer: de aanleg van een derde haven iu Breskens, de af stoting door rijkswaterstaat van de havens, de hoogwaterkering en het dichtslibben van de handelshaven. Het resultaat van de bespreking was, dat de vergadering zich stelde achter de suggestie met alle kracht te yveren voor een zo spoedig mo gelijke aanleg van een derde haven. Ir. W. Stuulen, die als vertegenwoor diger van rijkswaterstaat de verga dering bijwoonde, kon de vergadering niets nieuws vertellen. De plannen betreffende de derde haven zijn mo menteel nog in beraad. De heer A. J. Cambier pleitte er met nadruk voor de jachthaven tot elke prijs te behouden. „Maar aangezien de vis sers dan in het gedrang komen, moet er iets gebeuren", aldus de heer Cam bier. Hij bracht nogmaals naar voren, dat eerst moet worden uitgemaakt hoe groot de behoefte aan een derde haven is. Rijkswaterstaat zou bij de vaststelling van de definitieve plan nen hier dan wellicht rekening mee kunnen houden. Vragen uit de vergadering of een vertegenwoordiger van de vereniging zou kunnen woiden betrokken by de bespreking, die tussen rijkswater staat cn de ontwikkelingscommissie West Zecuwsch-Vlaanderen Over de aanleg van de haven zullen worden i gehouden, werden ontkennend beant woord. Wel noemde burgemeester Eekhout van Breskens het logisch dat de vereniging van de plannen zou kennis nemen. Te zware last Wat betreft de afstoting van de havens door rijkswaterstaat merk te ir. Stuulen op, dat dit logischer wijs zal gebeuren, omdat „rijks waterstaat geen haven-exploitant is". De afstotingsproeedure kan volgens hem echter jaren duren. De heer Cambier was van me ning, dat de overdracht van de havens aan een stichting of aan de streek een te zware last voor de bedfyven zal gaan vormen. Burgemeester Eekhout gaf in over weging aan de afstoting van de ha vens voorlopig geen aandacht te schenken en alleen te werken op de totstandkoming van de derde haven. Een suggestie, waar de vergadering zich volledig achter kon plaatsen. Ook over de hoogwaterkering aan de haven kreeg de vergadering niets de- finitièfs te horen. „De zaak wordt op het ogenblik opnieuw bekeken", aldus ir. Stuulen. De heer J. B. Bccu deelde mede, dat er over dit onderwerp een gesprek zal plaatsvinden tussen rijkswater staat en de waterschappen. Als zijn persoonlijke mening gaf lqj te ken nen het niet meer dan logisch te vin den, dat ook de gemeenten en het bedrijfsleven van deze plannen ken nis zouden nemen. P. van Meel eu P. Vroon in het be stuur in de plaats van de heren F. Vroon en J. Woittïcz, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Do con tributie werd vastgesteld op 10 tot 25, door het bestuur voor iéder lid afzonderlijk te bepalen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: P. F. Vader—de Waal, d.; C. C. Wiessner—Gillissen, z.; A. C. Poppe—Ma- rinissen, z.; C. de Groot—van Belzen, z.; M. S. BuijckButeijn, d.: J. Wiegel— Groenenberg, d.: M. C. Jespers—Brouwer, T. M. van Dijkvan Putten, d H. C. Cosijn—Smol, z.; C. Th. Groenewegen— Wabeke, z.: C. G. Maas—Weststrate, z.; M. Kraak—Back, d. Ondertrouwd; J. M. C. Net. 47 j. en E. M. van Rosevelt, 37 j.; W. J. Th. H. •an Beest, 23 j. en M. Willemse, 17 j.; J. Vogel. 27 j. en J. M. van Ouwerkerk, 23 j.: G. Bos, 23 j. en J. H. C. Dekker. 21 j. Getrouwd: P. Dekker. f>3 j. en C. C. de Voogd, 60 j.: J. P. de Regt. 28 j. en I. M. Stenhuis, 27 j. Overleden: J. Meulenberg, 100 j.: R. W. Klerk, 74 j., e.v. J. M. Waage: A. Wondergem, 59 j.. e.v. N. W. van Winke len. VLISSINGEN Bevallen: A. KloetBots d, G. Minnaard Schroevers z. J. JoziasseSanderse z. A. W. Westerhuïs—Hament z. M. C. Roo- se—Joosse d. T. C. Kerpestein—van Es sen d. M. L. van NjjnattenDingemanse z. I. J. RiemensIzeboud z. W. K. Nar- loch—Hartwïg d. C. J. Brandtden Bra- ber z. M. N. Stroo—Visser z. L. v. d. BoogaardSteketee z. B. A. van As Warman z. J. P. P. Dondersvan Beers z. Ondertrouwd: P, de Noojjer 25 j. en T. van Leeuwen 21. f. F. C. Schets 23 j. en I. B. J. W. Tameris 20 j. Overleden: L. Barten 69 j. e.v. S. F. de Bree. W. J. Gabrielse 87 j. wed. v. J. Pieterse. A. Boele 84 j. wed. v. P. Ju lianus. J. J. van den Bergen 87 j. e.v. J. S. Visser. Officiële publikatie VLISSINGEN. De burgemeester der gemeente Vlissingen maakt bekend: le. dat. ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet een commissie uit Gede puteerde Staten der provincie Zeeland, bijgestaan door de daartoe door het alge meen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het hestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 6e april 1962 te 9.00 uur. ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van onteige ning ten name van de provincie Zeeland ten behoeve van de aanleg van de weg VlissingenZuid Sloe. nr. 17 bis a ged. het provinciaal wegenplan van Zee land, en van een spoorbaan, een en ander met bijbehorende werken, in de gemeen- Vlïssingen, Oost- en West-Souhurg. Ritthem en Nieuw- en St.-Joosland. nodigt belanghebbenden uit om hun be zwaren. ter plaatse en ure vermeld, mon deling of schriftelijk aan genoemde com missie mede te delen: 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder worden ne- dergelegd ter secretarie der gemeente, 'an 23 maart 1962 totdat de commissie baar werkzaamheden binnen de gemeente heeft volbracht: 3e. dat het uitgewerkte plan van het ge hele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet. voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zeeland van 23 maart 1962 totdat de commissie haar werkzaamhe den heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Vlissingen, 19 maart 1962. De burgemeester voornoemd. B. KOLFF. Zo min als de Lange Jan. het stad huis, de Markt, enz. uit Middelburg weg te denken zijn, zo was ook de firma Dronkers niet uit de hoofdstad weg te denken, zei de heer Imanse. „Op de middenstander Jan Dronkers zijn we altijd trots geweest", aldus de voorzitter, die het nieuwe erc-lid ontslag uit de folkloristische com missie en het St.-NlcoIaascomité wei- ferde. Namens de leden sprak dc eer A. P. v. d. Kanter felicitatie woorden. fn de plaats van de heer Dronkers werd de heer D. P. La- brujère benoemd. In zijn openingswoord had de heer Imanse erop gewezen, dat nog te veel middenstanders zich niet bewust zijn van de problemen, die zich rond hen afspelen. Hij doelde daarbij onder meer op de kostenverhogende om standigheden, de 5-daagse werkweek enz. Tegenover al deze factoren handhaaft de regering een vrij sta biel prijsbeleid. Uit het secretaris-verslag bleek, dat Handelsbelangen thans 98 leden telt, terwijl penningmeester F. B. den Boer meedeelde, dat het jaar afge sloten moest worden met een nadelig saldo van rond f 360. Geschenken Op voorstel van het bestuur werd be sloten een commissie in te stellen, voor het beoordelen van aanvragen voor bijdragen aan verenigingen voor het houden van loterijen, enz. De heer Imanse betoogde, dat die verzoeken thans wat overdreven worden. Deze beoordeling wordt ook uitgebreid tot advertenties in propagandabladen, clubbladen enz. Deze commissie is overkoepelend voor de drie organi- Na de pauze hield de heer S. Minco uit Hilversum, hoofdbestuurslid van de K.N.MJ3., een inleiding over het onderwerp „Winkelplanning in deze tqd". Deze lezing werd gehouden met het oog op de toekomstige ontwik keling in Middelburg, wat betreft saneringsplannen en uitbreiding in de zuidelijke wijk achter het station. Hij betoogde daarbij, dat de overheid wel eens te veel wil voorschrijven, maar dat aan de andere kant de mid denstanders te weinig initiatief ont plooien. Hij gaf voorts aan, dat in de buitenwijken zoveel mogelijk winkels voor de dagelijkse levensbehoeften gepland moeten worden en in de cen tra de bedrijven voor duurzame le vensbehoeften, Overigens moet men by een dergelijke planning een veel heid van vraagstukken oplossen; ie der geval dient aan de hand van de omstandigheden bekeken te worden, verklaarde de heer Minco. Hij gaf voorts enkele interessante cyfers over Middelburg. Van de 557 detaïlbedrijven in de hoofd stad zijn er 151 in de sector van de levensmiddelen, die gemiddeld tussen de 35.000 en 36.000 gulden per jaar omzetten. De tendens van de cijfers is volgens de heer Minco dat een dergelijke omzet ver he neden het kritische gemiddelde ligt. Ook de gemiddelden van 40.000 gulden per jaar voor de resterende zaken noemde hy vrij laag, zelfs daarbij rekening hou dend met belangrijke bestedingen door met-Middelburgers. Voor een verdere ontplooiing van de middenstand noemde de heer Minco dan ook de uitbreiding van het aan tal winkelbedrqven niet de aangewe zen weg. Eerder zag hij het in uit breiding van het inwonertal en gro tere aantrekkingskracht van de stad op allerlei terrein. Deze vergadering werd onder meer bijgewoond door burgemeester mr. J. Drqber, de eerste burgemeester, die volgens de heer Imanse een mid denstandsvergadering bijwoont. Marktberichten VEILING «OTTERDAM. 20 maart. Aardappelen 1419. Andijvie I 1.19—1.29. II 1.03—1.17. Sla I 23—35. II 14 —22. Sla 77—1.20. Aanvoer 50.000 stuks. Spruiten U A 67—1.18, 11 B 75—82. II D 99—1.08. Spinazie l 79—93. (1 73-85.'Wit lof 1 A 1.28—1,43. tl A 1.16—1.34. I B 1.24 ■1.34, II B 92—1.28. Aanvoer 24.000 kg, Radijs w.p. I 3741, Q 1624. Aardbeien 21—48. Rode kool 28—39. Prei A 58—84. B 5065. Selderij 28—38. Grote peen 18 Uien 2867. Uien geschoond 4354. Sjalotten 72. Komkommers 55—68. Kom kommers 92. Golden Delicious KI. I A 38—96. I B 71—79. t C 54—61. (1 A 83-86, II B 64—77. tl C 51—59. Jonathan KI. A 70—81. B 55-^70. C 53—64. St. Remv KI. 1 A 64—66. IB 64—68. VISMIJN COI.IJNSPLAAT. naart. Ëxportgarnaien, aanvoer 1919 309401. Schar 195 kg. Bot 498 kg. Wijting 4 kg. Schol 16 kg Tong 12 kg. Rog 8 kg. Ongesorteerde vis 6 kE. VEILING KAPELLE. maart. Golden Delicious ex. 80-85 -93. ex. 75-80 92—96. ex. 70-75 91—94. 65-70 84, ex. 60-65 74. I 80-85 82—88. ■30 S7—93. 70-75 87—93. 65-70 76—84, 65 68—73. 2 80-85 71—82. 75-80 81—89. 70-75 78—87. 65-70 96—76. 60-65 57—67. 2d 43—58. grof 5669. fijn 33—54. Jona than 1 80-85 66—67. 75-80 69—73. 70-75 70—74. 65-70 65—67. 60-r5 56. 2 80-85 61. 2 75-80 63—78. 70-75 62—77. 65-70 5866. 60-65 51—58, 2d 41—51. grot 48—58, fijn 33—47. Goudrenel 2 75-85 72—73. 2 69-75 66, grof 56-67. fijn 51. Winsion 2 75-80 84. 65-70 79. 60-65 75. 55-60 54—57, 65-ÏO 96, grof 50-53, fijn 3946. Comtesse de Paris grof 33. fijn 27—33. Conference, grof 53. Appelen kroet 37, rotvlek 10—27. Aardappelen 2 u. Groenten: Uien 25— 49, stek 2327. Prei 5376. Koolrapen 20—26. Spruitkool 57. VEILING GOES. 21 maart. Kropsla 1 29—30, 2 22—62. Veldsla 1 260. Stofsl3 33 Spinazie J 107 —208. 2 81—83. Witlof Al 120—129, A2 103—123, BI 116. B2 94—111. afw. 96—99. stek 78. Spruiten afw. 82—90. Prei Al '375. A2 67—70. Boerenkool 3032. Peen afw, 17—30. stek 12—15. Uien 32. afw. 23—24. stek 6. Andijvie 2 125. Aard appelen 12—14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23