VAN L00 KEURIG AFGEWERKTE SCHOENEN Slippers blijven populair HOEDENLICHT EN FLEURIG „TEGENWOORDIG KIJKEN DE MENSEN IN DE SPIEGEL" GEBREIDE KLEDING IS GESCHIKT VOOR VELEN 129,- Heren vanmorgen Lentemode mode 1962 De man die correct WINDSOR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -VOENSDAG 21 MAART 1962 De schoenmode houdt hoe kan het ook anders gelijke tred met de herenmode, zo deelt het sehoenmodebureau van de Amerikaanse leder- warenindustrie mede. De doodgewone daagse colbertpakken, die het meest door de mannen worden gedragen en daarom ook het meest popu lair zijn, combineren prachtig met de lichtgewicht ledersoorten van de nieuwste slipper, de mocassin of wandelschoen van zacht leder en het halve laarsjes. Een aanzienlijke hoeveelheid door de Britse mode be ïnvloede de kostuums en sportjasjes, eisen een combinatie met grote, sterk uitziende golfsclioenen. Bij de betere wandelkleding zal men deze zomer een geborstelde lederen slipper of een z.g. „chukka" zien dragen, waar van het leeroppervlak korrelig is gestructureerd. het model heeft van een lage veter schoen. Dit type schoen is gemakke lijk te onderhouden en het geeft aan de voet grote steun en beweeglijk heid. Het bescheiden uiterlijk van de herenschoen in dit seizoen komt ook tot uiting in de vage kleuren, die voor het normale zowel als het ge legenheidsschoeisel gekozen worden. Gepolijst olijfgroen en groen-bruin zijn de belangrijkste kleurverschillen met de traditionele zwarte en bruine kleuren op glad en gekorreld leder. De slipper, reeds lang een bijzonder populaire schoen, staat dit jaar we derom aan de top. De slipper is als volkomen gladde zowel als korrelig gestructureerde schoen verkrijgbaar, en zij wordt gedragen zowel gewoon overdag als bij bijzondere gelegenhe den. Meestal lijkt deze schoen op een mocassin, zoals de Indianen dit type schoen noemen. Maar dit model is ook verkrijgbaar in de effen stijlen met een vrije scherpe neus. Als schoen die gekleed moet zijn, is de slipper soms voorzien van een gestik te naad als versiering, of met een detailwerkje van een rond figuurtje. Zelfs in de klasse van de lage vetèr- schoenen twee- en drie-ogige klei ne modellen en twee-ogige Oxfords, is de invloed waar te nemen van de mocassin. De moderne man stelt een kleine, simpele versiering ten zeerste op prijs. Voor één op de vijf mannen, die graag op de voorgrond treden op mo degebied, blijkt de „betere" schoen toch wel een Brits model te hebben. Voor het gebruik in de stad is de zogenaamde golfschoen met een glad of gekorreld oppervlak van de leer soort, het meest favoriet. Dat leder geeft aan deze schoen een gevulder aanzien. Op het gebied van het gelegenheids schoeisel geeft de zachte schoen on miskenbaar de toon aan. Men draagt óf een geborstelde lederen slipper óf een slipper, die samengesteld is uit zacht leer als ccn handschoen en die Vederlicht vilt Het voornaamste deel van het modebeeld voor voorjaar 1962 vormt een collectie lichte en fleurige hoeden, die warm com fort combineren met een flat teuze aanblik. Do nieuwe vederlichte vilten van dit voorjaar combineren een opvouw baar, zacht weefsel met een stevigte, die zowel de lasten van het reizen als slecht zomerweer kunnen door staan. Wazige grijze en blauwe tin ten zijn de kleur, die bij voorkeur worden gedragen evenals lichte brui nen, olijfkleuren en mixtures, die drie en vier tinten combineren om een heide-achtig effect te bewerk stelligen. De nieuwe strohoeden voor deze zomer zijn opmerkelijk door een te rugkeer naar de lichtere, natuur lijker tinten. De belangrijkste mode- tinten zijn vrijwel gelijk aan de lichte tinten, die men aantreft bij de panamahoeden en bij enkele linnen achtige kleurschakeringen van enige Milaanse hoeden, brizas en uit palm bladen gevlochten hoeden. De kokos- kleurige gevlochten hoeden, die lang favoriet waren, worden meer en meer gedragen in lichtere kleuren en sa menstelling. Een nieuwe hoge, van een lint voor ziene, bol wordt in de herenhoed voor dit voorjaar gecombineerd met een smalle rand. Dit model is be stemd als gekleed model of voor de zakenman. Het bovenstaand model is in licht grijs uitgevoerd. Ontwerp van Dobbs. Ideaal voor de „nonchalante" dracht is dit nieuwe lichtgewicht model hoedje. Men kan het op reis in elk aar vouwen en het herneemt dan zijn oorspronkelijke model binnen enkele seconden. Modelontwerp van Knox. MR. CECIL GEE, LONDEN Eigenaar van 12 winkels geeft visie op herenmode Mr. Cecil Gee, een vooraan staande Londense eigenaar van 12 herenmodewinkels in Lon- De herenhandschoen Tot de belangrijkste leveran ciers van handschoenenleder be horen ongetwijfeld het zwijn en de eland. Zo zijn de beste soor ten „peccary" afkomstig van de huid van het Zuidamerikaanse navelzwijn. Van „peccary" worden meestal eerste kwaliteit autohandschoenen vervaar digd, vooral ook omdat deze ledersoort in zeepsop uitwasbaar is, terwijl ook reinigen met benzine mogelijk is, al dus lezen wij in „Heer en Mode" (uit gave C. Misset N.V. te Doetinchem). De eland levert de bekende ledersoort „kudugrain". Doordat de eland een beschermd dier is, jacht is slechts enkele dagen per jaar toegestaan, is deze fraaie ledersoort slechts beperkt leverbaar. Het „kudugrain" geeft aan de handschoenen een speciaal karak ter, mede doordat de greep vol en zijde-achtig is. Een handschoen voor de kenner. Sportief en elegant. Een handschoen voor de verwende man. Pigskin mett voor de verwende man. Pigskin met crochet in een nieuwe vormgeving. Gemakkelijk vest Er ontstaat een steeds grotere mode in gebreide vesten en pull overs en de tijd, dat een goed willende oma of schoonmoeder zo'n kledingstuk voor „haar jon gen" breide ligt reeds lang ach ter ons. Ondanks het mode- element, dat bij dit genre kle ding wel degelijk meespreekt, is tricotage toch niet zo sterk aan een seizoen gebonden als men wel denkt. Een warm vest doet het als après-ski evengoed, als op een koude zomerdag. Inderdaad wisselen de kleuren van seizoen tot seizoen, maar er zijn tin ten die het gehele jaar. door gangbaar zijn. Verstandige detaillisten zullen hierop dan ook hun collectie basei'en en de uitschieters slechts inkopen, wanneer ze redelijkerwijs aan kunnen nemen, dat ze hiervoor geschikte clientèle hebben, aldus lezen wij in „Heer en Mode" (uitgave C. Misset N.V. te Doetinchem) De moderne man houdt van z'n ge mak en zodra hij van zijn werk thuis komt, zal hij zijn colbert verwisselen voor een gemakkelijk zittend vest of pullover. Ook zijn er tegenwoordig vele automobilisten, die hun colbert achter in hun wagen leggen en tijdens lange autoritten een pullover of chun ky aantrekken, die hun het voordeel van een grote bewegingsvrijheid biedt en bovendien niet kreukt. Prettig voor de detaillist is, dat hij daarom dit genre kleding kan verkopen aan prak tisch elk soort man en hiermede bijna het gehele jaar door reclame kan ma ken. De strijd tussen wol en syntheti sche vezels is ook tot dit soort heren kleding doorgedrongen, en de laatste jaren is het vooral orlon dat de aan dacht trekt. Du Pont neemt deel aan belangrijke modeshows, waardoor mode-ontwerpers van naam de mo dellen creëren. Als kleuren ziet men veel blauw, ma genta-rood en olijf. Vaak worden deze tinten op een zwarte ondergrond ver werkt, waardoor ze minder opvallend zijn. En U weet, zwart treedt op de voorgrond in de herenkleding! den, heeft in een interview met „The Guardian" zijn ideeën over de nieuwe herenmode gegeven. „Men krijgt een soort waar schuwing hoe de nieuwe mode moet worden, een bepaald voor gevoel". aldus de heer Gee. „Maar men moet er in de eerste plaats voor open staan". De nieuwe herenmodezal ten dele door de klanten zelf worden bepaald, althans door hen worden geïnspi reerd. „Als U de winkel binnenstap te en een lichtpaars pak wenste zou den wy er een voor U vervaardigen. Zeker, wij staan voor ale ideeën epen. Wij zouden in dat geval de me ning zijn toegedaan: misschien zit er iets in het kan er by kunstlicht mogelijk goed uitzien laten we maar eens zien". Sammy Davis, bekend uit de verfil ming van „Porgy and Bess", wilde eens een avondkostuum hebben, waarvan de jas twee rijen knopen had en de panden één rij. Op die wij ze „maakt men mode'* en de heer Gee zwaait terwijl hij dit zegt met de kopie van een order, die hij drie jaar geleden in Zwitserland plaatste: breed-gestreepte shirts, die pas deze winter in de mode kwamen. Wanneer een bepaalde stijl ingang vindt zórgt hij ervoor, dat zijn voorraad waar van bijna de helft in Engeland wordt vervaardigd ruim is. „Men geeft het ze met drie-ltnoops modellen, met twee, in alle maten". De herenmode verandert minder dan de damesmode, zélfs nu men zou kunnen spreken van een tijd, waarin de mannen als een trotse pauw in hun nieuwe modekleding rondstappen. De heer Gee meent, dat de brede strepen langzaam zullen worden vervangen door pasteltinten en er dan geheel zul len uitgaan. Bovendien, dat de puntschoenen weer de plaats van de afgeknotte neuzen zullen innemen, In Italië, aldus de heer Gee, lopen de heren alweer met twéedcölberts, grijze kousen en schoenen met een brede ronde neus „ze willen er Engels uitzien". De prettige, compacte lijn hééft nu ingang gevonden. „Een man wil er behoorlijk uitzien. Hij wil graag, dat zijn vrouw om hem ronddraait en zegt „ja, dat ziet er aardig uit". Hij wil iets, dat hem goed doet uitko men dat hem een brede borst geeft maar hem in de heupen smal laat lijken. De lichtgewicht stoffen hebben zich nu voorgoed een plaats veroverd in de herenmode. „Men zegt wel eens: dit is een pak van 650 gram, alsof ze een pak per pond ko pen zoals boter". De heer Gee meent, dat voor de jonge man speciaal het „mooie" opgang zal maken. Iets in dividueels en niet lang „De mehsen kijken tegenwoordig iri de spiegel". Voor sportieve slanke mannen Is dit sweater-shirt van orlon bestemd. De kleuren 7,yn echt Italiaans: een tar- jfe tan dessin in groen, geel, blauw en zwart. kiezen vandaag... natuurlijk OOVERS SCHOENEN HiiU.lb.r, gekleed wil gaan neemt natuurlijk 50VERS SCHOENEN JMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMÉ/MMÉmÊMMMMMM, WALSTRAAT 63 VLISSINGEN Vergeet de winter kies de nieuwe mode die niets dan plezier brengt voor senior en junior Heren kostuums, vanaf 96,50 tot 148,75 if colberts, vanaf 39,50 tot 58,75 pantalons, vanaf 22,75 tot 43,85 regenjassen, vanaf 46,95 tot 64,50 Jongens twenkostuums colberts pantalons regenjassen vanaf 56,50 - vanaf 26,50 - vanaf 14,95 vanaf 36,50 vanaf 12,95 sport jacks spijkerbroeken vanaf 8,75 herenweekenders vanaf 8,75 jongensweekenders vanaf 5,95 83,75 38,30 28,75 42,95 24,95 19,75 16,95 9,95 KLEDINGMAGAZIJN Korte Noordstraaf 4 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 25