^0 'PazLjs Tic ototiw - ziel Hierboven een wel bijzonder goed voorbeeld van de „pantalon- ploóimode". Bij deze rechte grijze mantel ontspringen uit de taillenaad scherpe pantalonplooien die de rok een hoekig effect geven. Kraag en revers zijn klein, de bijpassende japon is van hetzelfde stof, het hoedje heeft een opgekrulde rand. Daarnaast van Goma een zwart-wit wollen pakje in pied-de- coq: licht getailleerd jusje met afstaande kleine col, schuin- geknipt onderstukrok die met ruimte aan de tailleband is gezet. exclusieve avondjapon van Jean Dessès in cerise chiffon, geïnspireerd op het model van een Chinese lam pion, bekroGnd door een diamanten halssnoer; grasgroene wollen japon van Mare Hohan (maïson Dior), met een vier kant lijfje en lage taille; namiddagjapon met mantel van Jean Patou: van de japon is alleen de grote strik te zien die de garne ring van de rug vormt en over het rugpand van de eveneens uitgesneden lichte wollen mantel heejivalt; nogmaals een creatie van Mare Hohan, ditmaal in jeugdige stijl: rok van grijze flanel met blouson in zwart-wit-grijze ruit, lage taille en ter afronding van het geheel een groen strooien hoedje; en tenslotte de romantiek ten top gevoerd in een Dior-zomeravond- japon van wazige stof, die op de rug zijde asymmetrisch is gedrapeerd. Vijfmaal Frause voorjaarsmode: Ook hier vormen kostbare diaman ten de finishing toueli. Hierboven van links naar rechts: van Pierre Balmain een avondkleed van witzyden mousseline met blauw bloem patroon en een lange sjerp, die met een strik op één der schouders is vastgezet. Van Crahay (die voor het modehuis Nina Ricci ontwerpt) een japon die karakteristiek is voor de wtfde, wervelende en zwierige mode uit deze collec tie, waarin tal van modellen in de taille door brede leren ceintuurs worden samen gehouden, terwijl de rokken in plissé of in klokken uitwaaieren. Deze jurk is een zwart-wit zijden inprimé met asymmetrisch sluitende bolero. Van Carven is liet derde ensemble: blauwgrijze wollen tweedstof in een gladde rok met licht getailleerd jasje, gegarneerd door nonchalante asymmetrische stropdas van dezelfde stof. Lanmn Castillo voelt veel vóór een aan de voorzijde verhoogde taillélijn die naar de achterzijde afloopt. Hier boven links een voorbeeld ervan: en semble van surah-zijden imprimé in caramel en zwartniet hooggestrikte ceintuur op geplisseerde rok die glad om de heupen valt. Hoed met neer- geslagen rand, die met tule is om wikkeld. Tango" en „twist'?; zijn motïë%en'in de collectie van Est el; zijn „ïigne Surprise" is jeugdig 'met vrij korte rokken. Eoto hierboven: cocktail ensemble in witte crêpe met kanten ceintuur-garnering" van pareltjes, steentjes en kralenkettinkjes. Make up en kapsel van de mannequin zijn a la Audrey Hepburn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21