PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT x..,. «u— De kenmerken van de Lentemode 1962 ....en voor de man: 21 MAART 1962 De lenteniode 1962 baant zich een weg door de wereld: een mode vol markante details, waaruit ook de Nederlandse vrouw datgene kan kiezen dat bij haar type (èr bij haar beurs) past. Details, zoals: de „redingote-lijn" (in mantels en mantelpakken van veel Franse ontwerpers); grote driehoekige sjaal, met knoop of gesp aan-de ceintuur vastgezet (snufje van Pierre Cardin); geborduurde ceintuurs en schoenen van.gevlochten leer (Yves Saint-Laurent); de al bijna klassiek geworden-prinsesseiüijn, in-veel modellen vrijwel ongemerkt overgaand-in-redingote- stijl* tuniek-japonnen - en -ensembles Saint-Laurent brede leren ceintuurs op japonnen met-wijd-waaie- rende rokken (Nirra Ricci); korte avondjaponnen van meters mousseline en soe pele voilestof; mantelpakjasjes in vest-model Guy Laroche hoedjes, gemaakt uit dezelfde impriméstoffen als blouse of mantelpakvoering; witte jurkjes en deux-pièces, - afgezet met gekleurde biezen, bij voorkeur in blauw, en/of rood; het klassieke - Chanel-tailleur, dit voorjaar-- simpeler- dan-ooit; en. nog veel meer details die de uitgesproken-vrouwe lijke ljjn van deze voorjaarsmode extra accentueren» het vlotte, slanke silhouet behoudt de overhand; als hoofdmodel blijft het een-rij kostuum met drie knopen actueel; specifieke sportcolberts met 2 knopen en schuin in gezette zijzakken zullen de aandacht trekken; wat de stof betreft worden overwegend streepdessins in de handel gebracht. Ruiten nemen af; er komen frissere Kleuren in .de mode, waarbij blauw zal overheersen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17