Verhoging dijkgeschot op Noord- Beveland door mechanisatie Scbr<5"dte RAAD Z0UTELANDE STELDE SLUITENDE BEGROTING VAST Agenda MARGRIETSHOW VLISSINGEN MET PARIJSE ACCENTEN SEROOSKERKE (W.) SLUIT EEN GELDLENING VAN ƒ96.000 VLISSINGS ORKEST KOMT MET OPGEWEKT PROGRAMMA DINSDAG 20 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 VERGADERING VAN WATERSCHAP Wegert in het westen van waterschap door vrachtauto's stukgereden De mechanisatie als gevolg van nijpend personeelsgebrek is er mede de oorzaak van, dat het dijkgeschot voor 1962 van het waterschap „Noord- Beveland" met f2,per ha zal worden verhoogd. De maandagmiddag in „De Stadswjjnkelder" te Itortgene gehouden vergadering van hoofdinge landen van dit waterschap heeft besloten f50.000 te voteren voor de aanschaffing van machines voor het schoonhouden van waterleidingen en sloten. Aanneming van dit voorstel impliceerde, dat het dijkgeschot voor 1962 met. f 2,per ha moest worden verhoogd. De hoofdingelanden toonden zich bijzonder ingenomen met dit voorstel, omdat het schoon maken van de sloten voor een waterschap altijd een probleem vormt. Men was van oordeel, dat deze uit gaaf zijn „rente" zeker zal opbren gen. Zelfs werd er uit de vergadering op aangedrongen het nu maar ineens goed te doen en f 75.000 voor aan schaffing van machines uit te trek ken. De dijkgraaf van het waterschap de heer M. W. van Arenthals zegde toe, dat het dagelijks bestuur zich zal beraden over de vraag of er in derdaad nog meer machines nodig zijn. In zjjn openingswoord sneed de dijk graaf verschillende voor het water schap belangrijke zaken aan. De heer Van Arenthals verklaarde daarin o.m dat tijdens de storm van 16 op 17 fe bruari j.l. een beperkte dijkbewaking werd ingesteld. De schade door de storm viel overigens mee, mede als gevolg van het feit, dat de water stand niet zo hoog kwam als was voorspeld. Alleen aan de Oud- en Nieuw-Noord-Bevelandpolder werd voor f 2000 schade toegebracht, die inmiddels al is hersteld. Voorts heeft duinafslag plaatsge vonden by de Onrust- en Jacoba- polder en de Mariapolder. De duinafslag is echter van geringe omvang. De dijkgraaf sprak de verwachting uit, dat de duinen in de loop van het jaar weer op na tuurlijke wijze zullen herstellen. Bij de Mariapolder is dit al voor een deel het geval, aldus spreker. Bezorgdheid De dijkgraaf bracht ook dc moeilijk heden rond verschillende wegen ter sprake. De toestand van enkele pol derwegen in het westen van het wa terschap vormt een punt van be zorgdheid. Als gevolg van het feit, dat de polderwegen vrij intensief wor den bereden door zandauto's, die zijn ingeschakeld hij de aanleg van de nieuwe provinciale weg door de Ja- coba-, Rip- en Campens-Nieuwland- polder, worden de wegen voor een groot deel stuk gereden. Het dage lijks bestuur heeft hierover reeds overleg gepleegd met de provinciale waterstaat, teneinde voor het herstel van deze wegen een billijke bijdrage te verkrijgen. Met het herstel van de afschuivingen in de nieuwe gegraven waterleidin gen wordt goed voortgang gemaakt. Het zal evenwel nog wel enige tijd vergen alvoreus alle schade is her steld, aldus de dijkgraaf. In deze vergadering werd de heer K. J. A. baron Collot d'Escury uit Kloosterzande als hoofdingeland voor district III beëdigd. Nadat verschillende zaken van de calami teuze polders waren afge handeld, werden de voorstellen van het; waterschap „Noord-Bevc- land" behandeld. De dijkgraaf deelde nog mede, dat do wissels langs do Noord-Langoweg naar Colijnsplaat zo goed als gereed zijn. Verbetering Noordweg in raad van Domburg In de vergadering van de gemeente raad van Domburg, die a.s. donder dagavond wordt gehouden komen onder meer de verbetering van de Noordweg en de aankoop van binnen de bebouwde kom gelogen wegge deelten van het Wegschap Walche ren aan de orde. Voorts komt een tweetal bezwaarschriften in behan deling: het eerste is een bezwaar schrift tegen een aanslag woonfo- rensenbelasting en rioolbelasting, het tweede betreft weigering van een aangevraagde bouwvergunning. Zonder op- of aanmerkingen ging de vergadering akkoord met een voorstel tot het aangaan van een kasgeldle ning van f 220.000 bij de Nederlandse Watèrschapsbank ter verdere voor lopige financiering kosten zwakke plaatsen aan zeedijken. Voorlopig werd vastgesteld de reke ning van het waterschap over 1960. Tevens werden de derde wijziging van de gewone dienst en de kapitaaldienst van de begroting voor 1961 vastge steld. Ten behoeve van het personeel werden enkele salarismaatregelen ge troffen. De kistdammen van de pol ders Adriaan, Willem-Adriaan en Stads langs het Veerse Meer, die in dertijd als tijdelijke verhoging van de hoogwaterkeringen zijn gemaakt, zullen worden opgeruimd. In verband met schade als gevolg van water overlast door aanleg van de nieuwe provinciale weg zal aan verschillende landbouwers een schadeloosstelling worden toegekend. Nadat de vergadering het voorstel over de bouw van het polderhuis had afgehandeld, werd f 50.000 gevoteerd voor aanschaffing van een tractor met hulpwerktuigen en dergelijke om tot mechanisatie van de slootreini- ging te kunnen overgaan. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE Advertentie een naam in brillen St.-Jaeobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 SLACHTHUIS WORDT VERKOCHT Post voor „onvoorzien" bedraagt slechts f 159 VOOR HET EERST sinds jaren heeft de gemeenteraad van Zoutelande gis termiddag een sluitende begroting kunnen vaststellen. Dat de begroting dit jaar sluitend is gemaakt, is niet te danken aan een betere financiële verhouding tussen rijk en gemeente, maar aan het feit, dat een bedrag van 15.413 batige saldi van de ge wone dienst van vorige jaren in de begroting is verwerkt. De post voor onvoorziene uitgaven geeft op deze begroting éen bedrag van slechts 159 te zien. In de toelichting wordt voorts ge steld. dat er in 1962 niet zal zijn te ontkomen aan belastingverhogingen. Met name wordt hierbij gedacht aan rioolbelasting en straatbclasting. De nieuwe begroting ontlokte de raads leden overigens weinig opmerkingen. De heer J. Riemens (c.h.) brak een lans voor het uitgeven van een ge meenteblad, dat hij nog graag voor do komende zomer zou zien verschij nen en de heer K. de Wolf (s.g.) drong aan op de grootst mogelijke spoed met het uitbreidingsplan. Te vens vestigde hij cr de aandacht op, dat er in zoutelande nodig een aan tal woningen zal moeten worden ge bouwd. De begroting werd tenslotte met algemene stemmen aanvaard, waarbij de heer De Wolf de aanteke ning wilde hebben tegen verzeke- ringspostcn te hebben gestemd. Slachthuis Voorts besloot de gemeenteraad tijdens deze vergadering in „Mid dendorp", die gedeeltelijk werd bjjgewoond door de hoogste klas van de lagere school, het slacht huis in Zoutelande te verkopen. Om het slachthuis verder te lom- VANDAAG. Middelburg De nel van Saipun. 20 uur, 18 jaar. Electro: De zwarte sper wer. 19.30 uur, 14 jaar. Dogardzaal: Verg. S.G.P.. afdeling Walcheren, 19.30 uur. WöUIer: Verg. Bond van Plattelandsvrouwen, 14.30 uur. Vllsslngcn Alhambra; De glimlach van een zomernacht, 20 uur, 18 jaar. Luxor: De vijand was een generaal, 20 uur, 18 Jaar. Britannia: Toneel groep Centrum met „Acht vrouwen" voor de Z.V.U.. 20 uur. Ophir: Open bare les solozang- en stervormings klasse Zeeuwse Muziekschool, 19.30 uur. Goes Grond: De glimlach van een zo mernacht. 20 uur. 13 jaar. Bergen op Zouiu Roxy: Spel der drif ten, 20 uur, 18 jaar. Lux'or: Via Mala, 20 uur, 13 jaar. Teineuzen Luxor: Complot met de dui vel, 20 uur, 18 jaar. sas van Gent Olyrnpiatheater: Moorde. naars moeten ook sterven, 20 uur. 14 jaar. Zlcrikzee Concertzaal Terugkeer naar het dorp der zonde. 20 uur. 18 jaar. Mondragon: Vergadering tennisclub, 20 uur. Elletnect Zaal v. d. Have: Vergade ring V.V.D. Midden-Schouwen. 19.30 St.-Manrtensdyu Zaal „Smerdlek": Algemene ledenvergadering „Groe ne Kruis", 19.30 uur. Scheldepersoneel zag „Gieren op 't Veilig Nest" Een goed bezet „Scheldekwartier" in Vlissingen heeft zaterdagavond genoten van een komische thriller „Gieren op 't veilig nest", dat een toneelgroep van de P.Z.E.M. hier op voerde voor leden en introducees van de personeelsvereniging van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". ,,'t Veilig nest", is een zomerhotel- letje temidden van de meren en bos sen op de grens van Canada en V.S. Het blijkt in de wintermaanden ech ter niet zo veilig te zijn: eigenaresse Mary Fleet (Miop van Hock-Scheij- heler) krijgt verscheidene gasten, die ondanks hun zeggen niet bepaald voor hun rust zijn gekomen. Kok barkeeper Tony Bryee (Piet Vlieger) krijgt het nogal druk en moet her haaldelijk zijn geliefkoosde kruis woordpuzzels in de steek laten. Er worden wat rake meppen uitgedeeld, telefoonlijnen blijken doorgesneden. Men spant zich in om een losprijs van 25.000 dollar in de wacht te slepen. Schilderes Odilia Ashome (Riek van Loo) en Patricia Fleet, de dochter van Mary Fleet (Jopie San ders-Sturm) brengen geen rustige dagen meer door op ,,'t Veilig nest". Daarbij komt dan nog Jack Gable (Joop v. d. Linde), een verzekerings man in ruste. Frank en Jenifer Law- ford (Rien v. d. Buuse en Jannie van Loo) en tot slot Linky, (Kees van Hoek de handlanger-adjudant van Dick Killinger, de man om wie liet draait. I-Iet stuk werd vlot op bet toneel gezet en regisseur C. van Hoek had eer van zijn werk, hetgeen bleek uit de bijval van het publiek. Hef stuk werd geschreven door Harol M. Pherson cn vertaald door mr. H. M. Planten. Dc voorzitter van de personeelsver eniging, de heer A. Kerkhoff had de avond geopend en onder meer verte genwoordigers van de zusterverenl- g'ng welkom geheten. Na het toneel spel volgde een geanimeerd bal waaraan de „Orpheans" onder leiding van J. Baarendsc uit Goes medewer king verleenden. nen gebruiken zouden herstel werkzaamheden moeten worden verricht. Na overleg met de slagers in de ge meente was men tot de slotsom ge komen, dat hot voordeliger zou zijn als deze voortaan in Vlissingen zou den slachten. De heer P. Kleinepier (g.b.) drong erop aan een minimum prijs voor het gebouw vast te stellen. Een voorstel, waarmee men zich kon verenigen. Tijdens de vergadering kon waar nemend burgemeester J. de Pree verder meedelen, dat een nieuw wijkgobouw van het Groene Kruis zal worden gebouwd op de hoek Zuidstraat-Raadhuisplein. Een punt, waarover nogal enige dis cussie ontstond, was de aankoop van het pand van de heer D. Stroo aan de Melsesweg. Uiteindelijk besloot de raad dit pand aan te kopen om te voorkomen dat een particulier dit in bezit zou krijgen. Het ligt in de be doeling, dat het pand wordt opge knapt en dat de huidige bewoner te zijner tijd andere woonruimte zal krij gen toegewezen. Het pand zal dan kunnen worden gebruikt voor vakan tiehuis. B. en iv. namen na enige discussie tenslotte een voorstel om een bedrag van 11.950 beschikbaar te stollen voor de riolering van het Noorder vroon, terug. Het betrof hier vyf panden, die nog op de rloleriug moe ten worden aangesloten. De meeste raadsleden waren echter van mening, dat het genoemde bedrag veel te lioog was en men gaf b. en w. in overweging de zaak nog eens nader te bekijken en met een nieuw voor stel te komen. Bruse Boys - Veere 3-2 Reeds na vijf minuten nam Veere de leiding door een mooi doelpunt, 01. Binnen vyf minuten bracht linkshalf A. Korsten van Bruse Boys de stand op 11. Na 22 minuten in de eerste helft kwam Bruse Boys op 21, doordat middenvoor A. Kos tense door de Veerse achterhoede brak. Voor de rust werd een derde doelpunt van Bruse Boys afgekeurd door hands. Rust 21. Na 12 minuten in de twee de helft vergrootte Bruse Boys de voorsprong door een doelpunt van M. Duinhouwcr, 31 Ongeveer 15 minuten voor het einde volgde een tegendoelpunt van Veere, 32. Dit werd ook de eindstand. Openbare vergadering van S.G.P. in Goes In de Voetiusschool, de ulo- van de gereformeerde gemeente te Goes, is zaterdag een openbare vergadering van de S.G.P. gehouden, waarop de heer A. Vlasblom, lid van de provin ciale staten van Zuid-Holland, tevens raadslid van de gemeente Delft, het woord voerde De inleider deed een aanval op het subsidiebeleid van de overheid. Met name maakte hij bezwaar tegen de subsidies voor toneel, ballet enz. Ook achtte spreker het niet juist, dat gel den van de gemeenschap als subsi dies terecht komen bij leeszalen, die in het bezit zyn van zedenkwetsende boeken. De heer Vlasblom stelde, dat men in het huidige Nderlandse staats bestel niet in de eerste plaats buigt voor het Woord van God. Hij was van mening, dat het veelal de grote partyen zijn, die uitmaken, welke voorstellen in de gemeenteraden en de provinciale staten aan de orde dienen te komen. Hij vond dit bepaald niet democratisch. Sprekende over de Rooms-Katholieke Kerk, merkte spreker op, hierin ge varen te zier voor de Nederlandse samenleving. Hij was van mening, dat als hot er op aan komt het rooms-katholieke volksdeel de belan gen van de eigen kerk boven de be langen van de Nederlandse staat stelt. Op de rede van de inleider volg de nog een discussie. A.N.A.B. hield in Goes een kaderdag De Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond heeft zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes een kadervergadering gehouden voor de afdelingsbesturen uit Zeeland, West- Brabant en het Land van Heusden en Altena. De vergadering werd ge leid door de heer J. L. Lukaart uit Goes hoofdbestuurder van de A.N.A. B. De vergadering werd voorts bijge woond door de hoofdbestuurder J. Hokke uit Breda. In de morgenbijeenkomst besprak de bondsvoorzitter, de heer D. Tigge- laar de propaganda en ledenwerving, waarop een interessanto discussie volgde. In de middagvergadering hield de heer Tiggelaar een inleiding over de loonpolitiek en de loonsituatie in de agrarische bedrijfstakken, waarna de bestuurders Lukaart en Hokke enige mededelingen deden over de stand der onderhandelingen in Zeeland en Brabant. In deze vergadering richtte het bondsraadslid J. Leys uit Kloe- tinge woorden van waardering tot de bondsvoorzitter, de heer Tiggelaar die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de bonds- dienst per 1 april a.s. gaat verlaten. Hij overhandigde namens de Zeeuw se federaties enkele afscheidsge schenken, Morgenlandzending De tentoonstelling uitgaande van de Morgenlandzending, voor de zen- dlngsarbeid in Noord-Syrië, Syrisch Mesopotamië en dc Libanon, welke werd gehouden in de industrie- en huishoudschool te Middelburg heeft, los van de opbrengst van de thee- schenkerij, 2172,26 opgebracht. ZWIERIGE, VROLIJKE ZOMERMODE (Van onze redactrice) Een fleurige en hoogst aantrekkelijke zomermoile hebben we gisteren kunnen bewonderen tijdens de Margriet-modeshow, die werd gehouden in het Concertgebouw te Vlissingen. Het modesilhouet, dat Parijs voor het komende seizoen voorschrijft, was op deze show (teruggebracht tot voor de Nederlandse vrouw draagbare modellen) zeer duidelijk waar neembaar. Fraaie finale van uitgaans j aponnen Immers, een van de Parijse mode accenten is de wijde zwierig geplis- seerde rok. Daarmee werd het mode kijkspel van gisteren dan ook ge opend en de gehele show door zagen we veel wijde rokken, niet alleen in plissé, maar ook werd dit effect be reikt door los ingelegde diepe plooien, vooral zo geschikt voor een gezellig katoenen zomerjaponnetje. Opvallende creaties waren er echter ook. Wilt U eens een heel aparte strandjurk? Neem twee lange lappen, naai ze aan elkaar, laat ruimte voor hals en armen en appliceer er ter hoogte van de heup een rupsachtige duizendpoot op om de hele jurk hqen, BIJ BOERENLEENBANK Bijdrage voor jubileum brandweervereniging: f 100 De gemeenteraad van Serooskerke (W.) heeft maandagmiddag tijdens een openbare raadsvergadering besloten een geldlening van f 96.000 aan te gaan by de plaatselijke coöpe ratieve boerenleenbank. In hun toe lichting op het betreffende voorstel zeiden b. en w, onder meer: „Do be langrijke uitgaven, waarvoor de ge meente thans gesteld wordt, in ver band met de uitvoering van riole- rings- en bestratingswerken, maken het noodzakelijk dat tijdig maatre gelen worden getroffen, om te voor zien in do behoefte aan vaste finan cieringsmiddelen". De raad stelde een bedrag van f 100 beschikbaar aan de plaatselijke brandweervereniging, in verband met Morgenavond concert in „Britannia" De Vlissingse Orkestvereni ging geeft morgenavond in „Brittanki" en concert met een opgewekt programma: voor de panze wordt de hoofdschotel gevormd door een drietal aria's uit Mozarls „Figaro's Hochzeit" en na de pauze vermeldt het program ma behalve Schuberts „Der Hirt auf dem Felsen", twee werken van Jolran Strauss: „Geschiehten aus dem Wie- nerwald" en de Fledermaus- ouverture. De sopraansolist is deze avond de bekende sopraan Annette de la Bijc, die reeds meermalen in Vlis singen met groot succes is opge treden. Voor de pauze vermeldt het programma Mendelssohns He- briclen-óuverture, geschreven door dc componist naar aanleiding van een Schotse reis, voorts van" Dit- tersdorf een Symfonie in C en tenslote Haydns Oxford-symfonie. De naam is aan dit werk gegeven omdat het werk werd uitgevoerd toen aan Haydn een erc-doctoraat in Oxford werd verleend. De sym fonie werd overigens niet in En geland gecomponeerd, maar enige jaren eerder in Oostenrijk. Schubert schreef zyn „Der Hirt auf dem Felsen" kort voor zijn dood voor zang, plano en kla rinet en maakte zowel voor de zangstem als voor de klarinet een prachtige, melodieuz.e niu- ziek. Beide, klarinet en zang stem, getuigen van de typisch Schubcrtittanse lyriek. Dit werk wordt in het program ma voorafgegaan en gevolgd door Johann Strauss, de zoon: met reent mag dit alles een opgewekt geheel worden genoemd. De wals „Geschiehten aus dem Wiener- wald" behoort wel tot de bekend ste werken van dezo „Walsenko- ning", terwijl de ouverture van zyn populaire operette „Die Fle- dermaus" eveneens een „klassiek" stuk is uit het opgewekte genre van de negentiende eeuw. het 25-jarig bestaan van deze vereni. fing. Besloten werd, dat dc sloot aan e westzijde van de Noordweg zal worden gedempt. B. en w. hadden contact opgenomen met de Polder Walcheren en het bleek mogelijk de gehele sloot te dempen, wanneer voor elke kavelsloot, die op de sloot aan de Noordweg uitkomt, een aansluitput wordt gemaakt, met aansluiting op het hoofdriool. De totale meerdere kosten worden geraamd op ongeveer f 3000. Het is de bedoeling na het dempen de kadastrale weg door het kadaster te laten uitzetten. De eigenaars van de aanliggende stuk ken grond zullen dan zelf voor een afscheiding moeten zorgen. Voorts besloot de raad de subsi dieregeling voor de christelijke Stichting voor School- en Beroeps keuze in Zeeland te wijzigen. Voorheen kende de gemeente een subisidie van f 10 toe voor elke persoon uit de gemeente, die door de stichting werd onderzocht. Daar het aantal onderzochte per sonen de laatste tijd sterk is toe genomen, wijzigde de raad de re geling zodanig, dat thans per on derzocht persoon maximaal f 10 wordt bijgedragen. Het voorschot op de explbitatiever- goeding 1962 werd voor het gerefor meerd lager onderwijs vastgesteld op f 6283,33 en voor het christelijk volksonderwijs op f 4616,67. Het voorschot op de vergoeding voor het vakonderwijs 1961 bedraagt voor het gereform. lager onderwijs f 1537,81 en voor het christelijk volksonderwijs f 1281,68. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Dedemsvaart: W. Sti'aatsma tc Saaxum. Bedankt voor Bergambacht: R. VV. Steur t(T Doornspijk. GEREF. KEKKEN. Aangenomen naar Grootegast (vac. J. A. van Netten): S. van der Linden te Opperdoes die bedankte voor Ga rijp. Bedankt voor Boskoop: A. L. Bos te Rotterdam-Zuid: voor Schoonhoven- Willige-Langerak: R. Vesseur tc Rockanje. CHRIST. GEREF. KERKEN. Tweetal te Nieuwe Pekela: W. van Heest te Emmen en W. Steenbergen te Meppel. Twee van de fleurige toiletjes, die gisteren te zien waren op de aardige in Vlissingen gegeven Margrietshow. Foto P.Z.C.) maar zo, dat kop en staart op het voorpand terecht komen. Het resul taat is we hebben het gisteren gezien alleraardigst. De mantels, die we te zien kregen wa ren over het algemeen zeer mooi van lijn. Er was een aantal redingotes in zachte voorjaarstinten. Grappig was een rode vleermuiscape met capu chon, waaronder een rode lange pan talon werd gedragen. De cape was zodanig gevoerd met een Schotse ruit, dat het kledingstuk aan twee kanten draagbaar was. Eronder werd een strak hesje gedragen van de zelfde Schotse ruit. Er werd ook een romantische lin geriemode getoond, bijvoorbeeld een lange nachtjapon in empire- lijn met een bijpassende ochtend japon. Dit geheel van een be drukte dunne katoen, afgezet met ragdunne kant. Het basisjaponnetje had uiteraard zijn plaats, de heerlijk gemakkelijke japon, waarmee men zoveel kan be reiken door een ceintuurtje, een sjaal of een ketting. Ook ensembles, bestaande uit rokken en jasjes of japonnen en mantels waren er in rijke verscheidenheid. Het is bepaald niet nieuw mantels en jasjes te voe ren met dezelfde stof als die. waarvan blouse of japon zyn gemaakt, maar de resultaten, die we gisteren van deze stoffenverwerking zagen, was wel weer alleraardigst. De finale van de Margrietshow was bijzonder aantrekkelijk;een kostelijke collectie cocktailjaponr.en en avond japonnen. Beeldschoon was een kort wit cocktail-ensemble van witte bro derie met een afneembare kraag. De rok bestond uit stroken broderie. Er was tenslotte een stijlvol bruidstoilet van zacht rose jaqu'ard; strait lijfje waaraan een lange brede sleep. De strakke lange rok was los van het lijfje. Een kort sluiertje bekroonde dit bijzonder fraaie geheel. Het prettige van deze show was, dat alles bijzonder vlot werd afgewerkt; de lady-speaker gaf op bijzonder ple zierige wijze commentaar bij de ge toonde modellen. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe doorsneekwaUteii op basis 17 pet. vocht tot f 33 per schip, franco fa briek tot f 32.75 per auto. Voedergranen goed prijshoudend. Maal- gerst, volgens monster 2527.25. Kippe- gerst. volgens monster 27—28. Rogge, vol gens monster 22.50—23.50, Haver, volgens monster 23.5026. Peulvruchten franco Rotterdam: Groe ne erwten, op monster 26—30. Schokkers, op monster 2630. Bruine bonen boe renschoen volgens monster 35—50. VEILING GOES. Kropsla I 25—26. Veldsla 1 260—310. Spi nazie I 95—103. Witlof Al 125—128, A2 11S—126. BI 108, B2 83. afw. 72. Spruiten afw. 77. Prei Al 73—76. A2 63—71. Boe renkool 46—51. Peen 27—34. afw. 25. Uien 3518. stek 15—21. Koolrapen 2023. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klel-aardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenalnd: Bintje 21—23 Bevelander 1618. Kleiaardapelen 38 mm opwaarts: Furore 17—22. Voeraardappelen 4—5. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelavoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto VISMIJN COLIJNSPLAAT. 19 maart. Exportgarnalen, aanvoer 1012 kg, 4.01—4.25. Schar, aanvoer 45 kg. Bol. 381 kg. Ongesorteerde vis 96 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7