Raad Middelburg benoemde tien 'eden in stichting sportbelangen Nieuw polderhuis zal in Kortgene verrijzen If! TOT Zeeuwse Aliinnink Ook al aan de sigaar? JAARSTUKKEN „DE SCHELDE! VERWIERVEN GOEDKEURING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 MAART 1962 NOG ZESDE DUBBELTAL UIT VOETBALSECTOR Wethouder: Indicaties dat openbare aanbestedingen soms hoger uitkomen DE GEMEENTERAAD van Middelburg heeft maandag tijdens de vergadering onder leiding van burgemeester mr.J. Drijber tien leden benoemd voor het bestuur van de „stichting Sportbelangen Middelburg". Uit het college van b. en \v. werd wethouder A. J. Berenpas aangewezen en uit de raadsleden (die geen lid zijn van b. en w.) de lieer B. A. Hcsse- lïnk. Van het artsendnbbeltal werd na een tweede stemming (de eerste eindigde gelijk) mevrouw dokter J. Pet-Meilink benoemd en van het dubbeltal voor de leraren lichamelijke oefening de heer L. Sooting. Van" de adviesraad, die in de stichting is opgenomen, werden vijf leden be noemd. Bij de stemming over het eerste dubbeltal, samengesteld uit de heren 1. A. Huysse en 2. R. van Roo, verkreeg de heer Van Roö 10 stemmen en de heer Huysse 6. De vier andere gekozen adviesraad-leden zijn de heren J. Parent, L. de Vries, P. A. Boüwcnse en P. van Hese. Uit het dubbeltal van de (thans nog bestaande) commissie van beheer en toezicht voor dc sportterreinen werd de heer Lampe benoemd. De heer M. A. L. Hubregtse- (p.v.d.a.) uitte bij de discussies zyn verbazing over de samenstelling van de dubbel tallen, die lid zjjn van de adviesraad in de stichting. „Hieraan ontbreekt elk principe en elke grondslag", al dus betoogde de lieer Hubregtse, die er op wees, dat bij het benoemen van de nummers één van de dubbeltallen de voetbal- en de gynmastieksport niet vertegenwoordigd zouden zijn in de stichting, terwijl deze sporttakken toch 'wel de grootste aantallen leden hebben. De heer W. P. J. Baars (c.h.) onderschreef het betoog van de socia listische afgevaardigde en zei voorts van mening te zijn, dat de stichtings leden in Middelburg moeten wonen. Wethouder Berenpas betoogde, dat de adviesraad-leden de „spreekbuis" van de adviesraad zullen zijn en niet een bepaalde tak van de sport zullen vertegen woordigen. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Baars zëi de heer Berenpas, dat alle voorgedragen personen deel uit maken A'an. dc sport in Middel burg, terwijl juist de tc kiezen vertegenwoordiging in handen gelegd is van de sportorganisaties in de hoofdstad. Zesde dubbeltcd De wethouder kon zicli het bezwaar \an de heer Hubregtse indenken wanneer voetbal en gymnastiek niet vertegenwoordigd zijn. B. en w. gin gen dan ook akkoord met de sugges tie van de heer Hubregtse om als nog een zesde dubbeltal op te stellen, bestaande uit vertegenwoordigers van de voetbalsport (de gymnastiek was door de benoeming van de heer Van Roo voorzien). De raad besloot een bouw- en grond- voorschot (van respectievelijk f 661.000 en f 118.000) aan te vragen voor een complex van 42 woningen in het Breewegplan en van 4 wonin gen in dé Stromenwijk. De heer Hu bregtse vroeg daarbij onder meer bij zondere aandacht voor woningen voor alleenstaanden. Wethouder Kaland antwoordde dat in het Breewegplan juist voor deze groep 3-kanierwonin- gen gekozen zijn. Bovendien zal het college met de woningbouwverenigin gen deze kwestie bespreken, nu het „Stromenwijkeontract" met de firma Broek gerealiseerd is. Wethouder Kaland deelde voorts mee, dat b. eu w. zich voorstellen om het gehele gemeentelijke woningbezit over te dragen aan de woningbouw verenigingen. Bij de behandeling van het voorste! om een aanvullend krediet beschik baar te stellen voor de bouw van een bedrijfsruimte voor de N.V. Rotter damse Elektriciteitsmij. v/h N.V. VAN 10 X 10. De 10 x 10 comité's in Wolphaarts- dijlc, Goes en Oostburg hebben zich in het afgelopen weekend samen met Zeeuwse amateur-artiesten weer volledig ingezet ion bate van de an ti-Hongeractie. In Wolpbaarlsdijk had het comité zich van de mede werking van leden van d'Oprechte Amateur verzekerd, die zaterdag avond in het dorpshuis een gevari eerd programma brachten. De avond werd onder andere opge luisterd door De Moreco's, de gita rist-zanger Jaap de Koning, de voor drachtskunstenaar Simon Barrevoets en de sneltekenaar Piet de Leeuw, die tevens de'conférence verzorgde. Met een gezellig' bal werd deze slol- avend van alle 10 x 30 activiteiten in Wolphaartsdijk besloten. TWISTEN. In Goes kon de jeugd zaterdagavond twisten ten bate van de 10 x 10.. In hot Schuttershof organiseerde de band „The Queries" van het Christe- EINDPUNT „Als die deuren slralcs nou maar open willen", sprak ter hoogte van Kruiningen de ene vriendin tot de andere. Beide dames waren per trein naar Rotterdam geweest en beiden maakten zich zorgen over de aan komst in Middelburg. Véél vertrou wen in het N.S.-materieel hadden de dames blijkbaar niet. In Goes hulden ze zich bereids in hun mantels en zo startklaar pos teerden ze zich voor het venster, waar een duister landschap voorbij gleed. Nabij Amemuiden minderde 'de trein vaart en dat was voor de dames het sein om zich haastig naar het balkon te begeven, alwaar ze hun krachten a'l vast op de deuren probeerden. Het lukte niet. De deuren klemden ■misschien een. beetje. Gelukkig was er een hulpvaardige heer -in de buurtdie terstond zijn assistentie aanbood. Toen de trein 'stopte, wierp hij met een wijds ge- baar de deuren open en sprak voor-: komend: Alstublieftdames". Opgetogen bedankend verlieten de dames de' trein, tevreden monkelend óver de goeie aankomst. Een tevre denheid die overigens aanzienlijk minder werd, toen ze, ontdekten niet. ui Middelburg, maar in hel vredig slapende Amemuiden te zijn uitge stapt lijk lyceum onder auspiciën van het .plaatselijke 10 x 10. comité een grote teenagershow, waarvoor niet minder dan tien bands waren ingeschakeld. Ter afwisseling was er ook nog een Amerikaanse verkoping met als in zet een worst, die 15 opbracht. To taal leverde deze tcenagevshow 300 op, welk bedrag in de 10 x 10 kas zal worden gestort. 10 X 10. In Oostburg had men er vrijdag avond al een punt achter gezet. Als sluitstuk van de door de Oostburgse Jeugdraad gevoerde actie in het ka der van de 10 x 10 hulpverlening werd in de toneelzaal van de Katho lieke Kring een uitvoering gegeven, die geheel verzorgd werd door leden van de plaatselijke jeugdverenigin gen. Verkenners van de Stanley- en Ëenhoorngroep beeldden op het scheiden van de markt nog eens het doe! van de anti-Hongeractie uit, waarna de Oostburgse turnvereni ging met enkele gymnastiekdémon- straties voor het voetlicht kwam. Verder werkten mee welpen en ver kenners van de St. Eloy-groep, ka bouters van de Ëenhoorngroep, leden van de lierv. meisjesclub en de ge- rof. jeugdverenigingen en de band The Yellow Stars, die met elkaar met hun programma voor een opbrengst van f 468 zorgden. JAARFEEST. Om in dc sfeer van feesten te blijven: het jaarfeest van het chr. gemengde koor „Sursum Corda" uit Oostkapelle, is ook een succes geworden. Twee avonden organi seerde het koor in de, afgelopen week in het verenigingsgebouw en op beide avonden heeft het köor nog eens overduidelijk gedemon streerd wat „Sursum Corda" pres teert. Verder werd het program ma opgeluisterd met enkele voor drachten, waarna tot slot dc op voering van' het toneelstuk „Ver broken Banden" volgde. Voor bei- de avonden bestond vèel belang stelling. Croon en Co. ontspon zich een uitge breid „aanbestedingsdebat". De heer Hubregtse vroeg zich namelijk af waarom er geen openbare aanbeste ding voor de bouw van deze bedrijfs ruimte gehouden is en waarom de onderhandse aanbesteding is opge dragen aan een firma, die toch al zo veel werk onderhanden heeft. „Als we haast hebben menen we over te moeten gaan tot onder handse aanbesteding", mengde, ir. G. Kranen (v.v.d.) zich in het ge sprek. Hij vond het overigens een merkwaardige motivering van b. en w, om tot onderhandse be stedingen over tc gaan. Wethouder Kaland merkte op, dat de gemeente goeri enkele voorkeur heeft. De betreffende aannemer kon zjjn volledige, capaciteit niet benutten, onder meer omdat de premiebouw achter bleef bij zijn planning, „en toen is hij aan b. en w. komen vragen of er iets voor hem te doen was", verklaarde de heer Kaland. „B. en w. waren toen van mening, dat zij een dergelijke kans moesten benut ten. Niet uitbuiten", aldus de wet houder. Boven raming Vervolgens wees de heer "Kaland er op, dat verschillende openbare aan bestedingen aanmerkelijk boven de raming van de technische dienst van gemeentewerken uitgekomen zijn. „Ik wil er niet het bewijs, mee leve ren, maar er zijn indicaties, dat open bare aanbestedingen een hogere prijs opleveren dan onderhandse". Nadat de lieer A. J. Schot (s.g.p.) opgemerkt had, dat bijvoorbeeld de grond meestal wordt uitgege ven aan de grote aannemers, ver klaarde wethouder Kaland, dat bij de aanuesteding van een klein object enkele kleinere aanne mers ruimschoots (één zelfs 1800 gulden) boven de raming van de technische dienst kwamen. „Maar zjjn er kleinere aannemers, die om werk verlegen zitten, Ia- ten zjj dan naar de technische dienst stappen en vragen of er werk voor hen is. Wij zjjn echt niet aan een bepaald bedrijf ge bonden", verklaarde wethouder Kaland tenslotte. Voor het organiseren van feestelijk heden op koninginnedag (30 april) en tijdens het bezoek van het vor stenpaar en de prinsessen op S mei a.s.- besloot de raad een krediet van ruim 11.000 gulden beschikbaar te stellen en daarvan 5200 gulden voor „Uit het Volk-Voor het Volk". Ook is daarbij een bedrag opgenomen voor een' aandenken voor de lagere scholieren. De heer Schot achtte een bedrag van 3500 gulden (volgens hem afkomstig van precario-rechten) voor het vuur werk niet nodig. Hij wees er op, dat de koningin zelf verzocht heeft om het feest zo sober mogelijk te houden. Voor jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (p.v.d.a.) was dit aanleiding om op te merken: „Meestal licb ik zeer veel waardering voor hetgeen de heer Schot zegt. Maar dit Keer gaat hij meen ik toch wel iets te ver." Wethouder J. S. Hoek (a.r.) achtte een vuurwerk passend bij een derge lijke feestviering, waarop velen uit de omtrek naar deZeeuwse hoofdstad komen. Tenslotte ging ook de heer Schot met het gehele voorstel ak koord, daar hij er uiteindelijk geen' bezwaren tegen had. (Advertentie) Als ik rook, wil ik ook werkelijk roken. Dat heeft mij gewon nen voor de sigaar, 'n Sigaar kan zacht en luchtig zijn, maar zij laat zich nooit zo maar wegblazen. Mijn kinde ren vinden het wei mooi; zij vinden mij stoer met een sigaar. Mijn vrouw zei, dat ze mij dat ook wel voldoende vond zonder. Maar Ik moest vooral niet denken, zei ze toen haastig, dat ze er op tegen was. Ik was tóch zoals ik was en die sigaren van me, daar genoot ze tenminste nog eens van' mee. Want ruiken doen ze heerlijk, zei ze. Bruinisse adverteert met woningwetwoningen In Bruinisse zijn twee woning wetwoningen te koop: de pan den Noordstraat. 33 en 34 met erven en opstallen. De ge meente heeft ermee geadver teerd en de kopers kunnen de woningen zelf vrij aan vaarden. Dit koopaanbod van woning wetwoningen betekent overi gens nog niet, dat er in Brui nisse geen woningnood meer zou zijn. De lijst van werke lijke „woonruimte-gevallen" i9 weliswaar niet meer zo groot, maar daarnaast staan er nog vele panden op de nominatie voor verbetering en krotop ruiming. De verkoop van de twee panden is wel bedoeld als een „proefballonnetje" voor serieuze kopers en woningzoe kenden. B. en w. willen na melijk op dit moment ook de burgerij wat nadèr betrekken bij het onderhoud van woning wetwoningen. De gemeente heeft er al enkele honderden in eigendom en daarom kan een verkoop als deze alleen maar „ontlastend" werken op het Bruinisser budget. Schoorsteenbrandje Zondagmorgen omstreeks kwart over tien is de Vlissingse brand weer uitgerukt' -om een kleine schoorsteenbrand te blussen in een perceel in de Nijverheidstraat, be woond door de familie A. M. Bou- terse. Het brandje was voor de Vlis singse spuitgasten geen partij. AANDEELHOUDERSVERGADERING Lof voor directie en personeel Maandagmorgen kwam ten kan tore van de N.V. De Schelde de algemene vergadering van aan deelhouders bijeen. In deze ver gadering werden de jaarstuk ken over 1961 met algemene stemmen en ongewijzigd goed gekeurd. Het dividend werd be paald op 12% voor de gewone aandelen K. M, De Schelde en op 12*4 voor de aandelen, welke zijn ondergebracht in de N.V. Nationaal Bezit Kon. Mij. De Schelde. Het dividend voor de conver teerbare aandelen werd vastge steld op 5 Ir. H. W. vari Tijen te 's-Gravenhage werd herkozen als commissaris van de N.V. De Schelde en drs. J. de Vries te Vinkeveen, president-direc teur van Brederode's Bouwbedrijf, werd benoemd tot commissaris. Des morgens te twaalf uur werd in het Scheldekwartier de jaarvergade ring gehouden van de aandeelhouders in de N.V. Schelde-Nationaal Bezit. Er waren 41 aandeelhouders aanwe zig. Ook in doze vergadering werden de jaarstukken ongewijzigd en met algemene stemmen goedgekeurd. Het VOOR WATERSCHAP „NOORD-BEVELAND" Fraaie gebouw kost inet inrichting twee ton De vergadering van hoofdingelanden van het waterschap „Noord-lïeve- land" heeft tijdens de maandagmid dag in „De Stadswijnkelder" tc Kort gene gehouden vergadering besloten tot do bouw van een nieuw polder huis. Voor bouw- en inrichtingskos ten werd een bedrag van maximaal 200.000 gevoteerd. Het nieuwe polderhuis, dat zal ver rijzen op de hoek Burgemeester Snel lenstraat-Julianastraat, is een ont werp van architect P. J. 't Hooft van het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middelburg en Goes. Het gebouw krijgt een „bunga-, lowvorm", het zal derhalve geen ver diepingen tellen. Het zal echter op een fundering, ongeveer 1% meter boven de grond worden gebouwd. De holle ruimte onder het gebouw zal worden afgesloten door hasaltstèen, die de verbondenheid van het water schap met de'zee zal symboliseren. Het gebouw zal bestaan uit een ruime hal. Links daarvan de kamer van de dijkgraaf, de bestuurskamer, de kamer van de griffier en het kan toor van het grifnepersoneel. Rechts van de hal zijn het kantoor van de technische dienst, de kamer van het hoofd van de technische dienst en de kluis geprojecteerd. De kluis is be reikbaar van het kantoor van de grif fie uit. Dc kamers van de dijkgraaf en de griffier zijn voorzien van eon balkon. 'De vergadering van hoofdingelanden sprak gisteren zijn tevredenheid uit over het feit, dat de bouwplannen thans vorm beginnen aan te nemen. Momenteel is een oude woning als polderhuis ingericht. Daar is bijvoor beeld geen ruimte voor het archief, dat is ondergebracht in Wissenkerke. Nu de hoofdingelanden met de plan nen akkoord zijn gegaan zullen zo spoedig mogelijk de verschillende goedkeuringen worden aangevraagd. De verwachting is, dat niet voor het begin van volgend jaar met de reali sering van dit project een aanvang kan worden gemaakt. dividend werd bepaald op '12',a Als lid van de Raad van Beheer werd herkozen mr. H. Albarda en als nieuw lid werd gekozen drs. J. de Vries te.Vinkeveen. Stabiel dividend Een der aandeelhouders wees erop, dat het dividend sedert 1957 gelijk is gebleven. Hij wees op de koopkracht vermindering van de gulden en vroeg of enige dividendverhoging mogelijk was. Twee aandeelhouders steunden dit verzoek. De voorzitter van de Raad van Be heer, mr L. G. Kortenhorst, wees er op, dat het dividend niet is ver laagd ondanks de minder goede voor uitzichten. De directeuren, de heren J. W. Huplces en G. N. van Ginkel, betoogden, dat een stabiel dividend in het belang is van de aandeelhou ders. Op een vraag naar de bouw van standaardschepen in serie, antwoord de de heer J. W. Huplces, dat deze bouw twee voordelen geeft, namelijk betere kwaliteit en lagere prijs, maar liet verkopen van standaardschepen is geen gemakkelijke zaak. Wat betreft het jaar 1962 kan niet veel voorspeld worden; gehoopt wordt echter op bevredigende resul taten. De heer G. N. van Ginkel verklaarde, dat er geen plannen voor een nieuwe aandelenemissie bestaan. Men wil eerst afwachten hoe de eerste fase van de Sloewerlcen in de praktijk voldoet. Nieuwe orders Op een vraag of er nieuwe orders zijn geboekt na 3.L december 1961 deckle do heer lïnpkes mede, dat juist deze ochtend do mededeling binnenkwam, dat de N.V. Prov. Noord-Brabantse Electr. Mij. een opdracht voor een grote ketelin stallatie verdubbelt. Öolc werden opdrachten ontvangen voor de bouw van twee grote Sulzer-mo- toren ten behoeve van schepen, die niet bij De Schelde gebouwd zullen worden. Er zijn nog geen nieuwe opdrachten voor schepen geboekt, maar daar mee is men gezien het lage prijs peil heel voorzichtig. Nadat een der aandeelhouders lof had toegezwaaid aan de directie, sprak mr. L. G Kortenhorst een slotwoord, waarin hij deze lof ook uitbreidde tot het gehele personeel van de K. M. De Schelde. Na afloop van de vergadering brach ten de aandeelhouders een bezoek aan de werken in het Zuid-Sloe. Opbrengst verkoopmiddag De verkoopmiddag voor de zending heeft in de Nederlands hervorme kerk te Axel ƒ503,— opgebracht. Ca. 1600 van leerlingen industrie- en huishoudschool voor 10x10 Dc „thermometer" in de kas (en aan de ge vel van het stadhuis) van. de Middelburgse 10-keer-10-actie is af- fe lopen week de zevcn- uizend gulden gepas seerd. Een fikse duw in opwaartse richting werd een paai' dagen geleden namelijk gege ven door het leerlingen korps van de industrie- en huishoudschool aan hét Molenwater, dat het enorme bedrag van zo rond 1600 gulden hielp binnenstromen. Dat de ongeveer 250 meisjes van deze school daar trots op zijn, wel het is zonder meer tc begrijpen, vooral wan neer men weet dat de al met Kerstmis ge maakte plannen met veel enthousiasme vol ledig tot uitvoering ge bracht zijn. Ze hebben 3400 loten verkocht, die een netto bedrag van 1100 gulden opbrachten en ze zijn weken in touw geweest om veie fraaie prijzen voor deze verloting te maken. Alle klassen hebben aan die pril zeil makerij meegeholpen: de meisjes besteedden vele uren aan het ver vaardigen van jurkjes met fraai handwerk, wandkleedjes, kralen uit waardeloos mate riaal, speelgoedbeesten enz. en wanneer straks het ogenblik van dc prijsuitreiking geko men is moeten ze in de keuken nog ettelijke taarten bakken. Voorts haaiden ze met een le peltjesactie nog eens 300 gulden binnen en spaarden ze van hun zakgeld 200 gulden bij een. En tot slot verleenden ze nog actief medewer king aan de enkele da gen geleden gehouden cabaretavond, waarop Magda Visser en Nel Geelhoed aan het actie comité de opbrengst van de verloting 1100 overhandig den. Een moment waarop vele huishoud- scholierengezichten van trots glommen. Te recht. KUNST „Acht vrouwen" Terneuzen, Concertgebouw; Toneelgroep „Centrum". MET HET OP HET toneel brengen van maar liefst acht vrouwen heeft de Franse auteur Robert Thomas wel wat je noemt iets aangedurfd en zeker wanneer men de aloude wijsheid van Salomo in aanmerking neemt, dat één vrouw duizend man nen te erg is. Deze „Acht vrouwen" zoals het. toneelspel ook getiteld werd zijn althans een zaal vol mensen (onder wie mannen) niet te erg, zoals ook gisteravond is geble ken bij de opvoering door de toneel groep „Centrum" in het Concertge bouw te Terneuzen. Een voorstelling onder auspiciën van de Z.V.U. en een uiterst plezierige voorstelling. Thomas heeft een bijzonder speelse fantasie en daarnaast meer dan ge noeg werkelijkheidszin om zijn ver beeldingskracht niet op hol te laten slaan. In „Acht vrouwen" ziet hij tenminste kans om de voortdurende aanwezigheid van al deze dames nog aanvaardbaar te maken ook en wat meer zegt: het zijn stuk voor stuk typen, waar men in kan geloven. Van do uitbundige teenager tot en met de broze oma, van de brutale, levensgenietende dienstmaagd (nou jatot en met de hysterische tante en de fatale Pierrette kregen zij allemaal de voor heur wezentjes karakteristieke trekjes mee en zo kijkt men alsmaar geboeid van de een naar de ander, zoals ze alle acht door het oude landhuis draven, waar de heer des huizes vermoord in zijn kamer is aangetroffen. Wie, o wie heeft het gedaan? Tante of oma, mama, de oudste of de jongste dochter? De huishoudster, de dienst bode of de zuster Het wordt een heerlijk kat- en muis spel, met vinnige dialogen en onder regie van Walter Kous gebracht in een knappe mise-en-soène, een strak tempo en met subtiele nuanceringen. Hij kon trouwens ook beschikken over acht actrices, die hun rollen volledig aankonden. Het waren: El len de Thouars als een nogal koele, berekenende echtgenote: Ria Vroe- men als een doortastende oudste dochter; Simone Rooskens als een spontane, opstandige bakvis; Sara Heyblom als de broze grootma; Nell Koppen als een griezelig echte hysterica; Nell Knoop met een ju weel van een huishoudster; Bep Dekker, hélemaal de alles brutalise rende dienstmeid en Henny Orri ten slotte als een zeer overtuigende femme fatale. Alle acht speelden in deze boeiende thriller met verkwikkende overgave en zij bewezen ermee, dat acht vrou wen heus niet alleen samen kunnen breien, maar ook voortreffelijk sa men kunnen praten. En spelen. Vanavond is er, in samenwerking met het Nutsdepartement Vlissingen, een voorstelling in „Britannia". v, B. Ongeluk liep bijzonder goed af Het gisteren in ons blad opgenomen bericht over het zondagmorgen aan een marineschepeling te Vlissingen overkomen ongeval, behoeft enige aanvulling. Van bevoegde zijde ver nemen wy thans dat het hier betrof de zeemilicien-magazijnbeheerder der 3de klasse W. P. Hagoort, geplaatst aan boord van Hr. ms. Van Speijk, het wachtschip te Vlissingen. H. had des voormiddags de wacht aan boord van Hr. ms. „Dubois", welk schip in het grote dok van de Kon. Mij. „De Schel de" ligt. Na te zijn afgelost, zou H. per fiets naar het wachtschip terug keren. Bij het wegrijden, even na twaalven, gleed hij met zijn voet van een trapper van de fiets. Door deze onverwachte, manoeuvre viel zijn muts over zijn ogen. Hierdoor maakte hij een zwenking naar links, tengevolge waarvan, hij net dok inreed en daarbij 8.75 meter diep viel. Hoewel H. won der boven wonder ogenschijnlijk geen ernstig letsel had opgelopen, werd hij onmiddellijk per ambulance naar het St. Josephziekenhuis te Vlissingen vervoerd en aldaar ter observatie op genomen. Het letsel blijkt te bestaan uit een kneuzing aan een elleboog en enige, onschuldige bloeduitstortingen. Ministers spraken over Kanaal Geut-Terneuzen In het. kader van de besprekingen over de Schelde-Kijnverbinding heeft minister Korthals van verkeer en waterstaat in Brussel een onderhoud gehad met zjjn Belgische collega Merlot over «Ie werkzaamheden aan het Kanaal Gent-Terneuzen. Hierbij is besloten, dat zal worden nagegaan op welke wijze de werk zaamheden kunnen worden versneld om zo spoedig' mogelijk te komen tot ingebruikneming van het verbrede kanaal en de zeesluis te Terneuzen. A*VWvWVWWW*WNAA<VSA Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 8. WVV\A**WN*W*WW\*VW DEZELFDE TEMPERATUREN. Opklaringen, maar ook nu en dan wolkenvelden met in de middag plaatseljjk een regen- of sneeuwbui. Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN. 21 maart Zon op 6.42 onder 18.54 Maan op 19.0-4 onder 7.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2