noodlottige jacht NU BETER DAN OOIT PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Bestrijding van pijn beter veiliger! IvLAMi uit de ETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 MAART 1962 Advertentie 0 Protest tegen afsluiting van Brielse Gat In haar jaarverslag-, dat zaterdag middag tydens de algemene ledenver gadering In Kavsnapolsky te Amster dam is uitgebracht, heelt de „Ver- eeniging tot Behoud van Natuurmo numenten in Nederland" een krach tig protest laten horen tegen de on langs gepubliceerde plannen van Rot terdam voor het JEuropoortgebicd, waarbij o.m. het Brielse Gat zou wor den afgesloten door een dam naar de kust van Voorne. Dit is naar het oordeel van de ver eniging én. uit natuui-beschermingsoog punt én meer algemeen planologisch gezien een onaanvaardbare zaak, waartegen zij zich met hand en tand zal verzetten. Aan onze vereniging, zo motiveert de vereniging haar pro test, en aan het Zuidhollands land schap is de zorgtoevertrouwd voor enkele van de belangrijkste delen van de duinen van Voorne en daarom acht zij het haar plicht te proteste ren tegen de Rotterdamse plannen, „die het voortbestaan bedreigen van een duingebied, dat in wetenschappe lijk opzicht onvervangbaar is, omdat het nergens aan de kust van West- Europa zijn gelijke vindt. Nieuwe c.a.o. journalisten zang en dans van elders. Om half twaalf muziek voor het slapen gaan: let me call you sweetheart. HILVERSUM II: Om tien over zeven Belcanto La Traviata van Verdi, uitgevoerd door Anna Moffo, sopraan Richard Tucker, tenor Anna Reynolds, mezzosopraan - koor en orkest van de opera in Rome. Om negen uur 't Is maar een weet met Cormy Stuart die weet 't, Nel van Deursem, die weet het ook, Pieter Lutz, Guus v. d. Steen, Robert Sobels en Piet Ekel, begeleid door Peter Kellenbaeh. Om tien uur zingt Laurens Bogtman, bariton liederen van Schubert en Hugo Wolf. Pierre Palla speelt piano. (Advertentie) Vier middelen in één ieblet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen beter bij de be strijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. CKefariite.4 Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige slripverpakklng 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tablelten f 3.60 MET GRATIS CHOCOLADE RADIOEN T.V..RUBRIEK fHSH! <2\ore*\, 31CK en.... sc/vrij ven VANDAAG T elevisie Na het journaal en de causerie over de K.V.P., om half negen mogelijk heden in het modevak In Nederland, met een fiitsje van de modeshow van Max Heymans op het Amsterdamse Leïdseplein Marijke Vetter babbelt er gezellig bij. Om tien over half ne gen de „Oude Draaidoos" met de film Tempest, een film vol avontuur en romantiek met in de hoofdrollen John Barrymore en Camilla Horn. Om tien over negen nog meer film, Helzapoppin: een film vol gekke si tuaties rond een huwelijk waar iedereen tegen is er is een Indiaan op een paard die de verkeerde film binnenrijdt er is een man die een mevrouw een plantje wil geven en haar in de hele film niet vinden kan: er is veel zotternij waar men harte lijk om kan lachen, anderhalf uur lang. De Vlaamse televisie presenteert na de Mickey-Mouse Club om half acht het nieuws om acht uur, om half ne gen de uitzending van het cultureel centrum te Ukkel. Om kwart over negen gevoel voor recht, een één- akter van George Vidal, vertaald door J. W. Hofstra (al eerder door de K.R.O. uitgezonden op bet Neder landse scherm). Om vijf voor tien een documentaire over automatic. Radio Om kwart over acht Wouter Paap met moderne en klassieke muziek, dit keer over de twaalf-tonen-tech- niek. Om kwart voor negen het hoor spel „De laatste dag van Lissabon", waarin Louis de Bree de gevangene én Wam Heskes de cipier is. Om tien over half elf „Vreemd", met woord, 2049. De zweefcar schoot met roekeloze vaart over een bergpas en opeens za gen de mannen het bijna violet-kleurige water van een meer beneden zich glinsteren. „Daar ligt het Grote Nevelmeer!" riep So lon uit. „Als je nu de Im keroever aanhoudt, Mare, kunnen, wij Gorda's blokhuis niet missen! Het moet het eerste of tweede huis aan de oever zijn, als ik mij niet vergis. De oude bergweg voert er vlak langs, dus..." Kapitein Marc had geen aanmoediging nodig. De beste zweefcar-coureur zou hem in die dolle rit niet hebben kunnen overtreffen. Sandra had kans gezien haar belager de injector met het vreselijke serum uit de hand te slaan. Gorda's reactie was beangstigend om aan te zien! Hij werd beurtelings bleek en rood, terwijl hij naar de plek staarde, waar het broze voorwerp in gruzeis lag. Hij greep bet meisje ruw bij de keel en er gloeide een waan zinnig licht in zijn koolzwarte ogen. Sandra trapte en sloeg om zich uit de dodelijke greep te bevrijden. Maar opeens stond Gorda stok stijf stilVan buiten drong het geronk lot hem door van een met grote snelheid naderende machine! richten. 17.45 Het Spectrum, lezin gen. 18.00 Grammofoonmuziek. 18.10 Vocaal ensemble. 18.30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - III, door Hans Ci troen. 19.00 Nieuws en weerberieh- ten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 39.50 Koor en solisten: gewijde muziek. 20.30 Lente, ook in Europa's eenwording, lezing. 20.50 Concertgebouworkest. 21.40 Kantte keningen bij de voorpagina. 21.50 Metropole orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 in. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VA RA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch Strijd lied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.1.8 Muzikale ochtend post (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraat.je. 9.15 Klas sieke grammofoonmuziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteiten-theater (herhaling van zaterdagavond j.l.). 12.10 Orgelspel. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor liet platteland. 12.38 Pia noduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Hawaiian ensemble. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Radiofilharmonisch orkest en sob'st. 15.00 Minder belasting voor gehuwde werkende vrouwen, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Ham- rnondorgelspel. 17.20 Politiekapel- '17.50 Régeringsuitzending: Studeren en student zijn - I Prof. dr. H. Smitskamp, voorzitter van het col lege van rectoren magnifici der uni versiteiten en hogescholen spreekt over: Van schoollo.kaaal naar colle gezaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte grammofoonmuziek. 18.30 Instrumentaal kwintet: lichte muziek. 18.50 Actualiteiten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. 19.20 Een woord voor goede verstaanders, lezing. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tango rumba-orkest en zangsolisten. 20.30 Zestig jaar levenservaring, lezing. (24). 20.45 Lichte muziek. 21.00 De rode Oktober, hoorspel. 22.00 De gou den stemmen van deze eeuw (gr.). 22.20 Voetbalbeschouwing. 22.30 Nieuws. 22,40 Hart op de tong, actu ele problemen. 22.55 Muziek voor twee en vier piano's (gr.). 23.20 Jazzmagazine. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO: 17.00 Voor de kinderen. 17.25 Veilig Verkeer. NTS: 17.35 Jeugd journaal. C VK-IKOR-RKK17.45— 18.05 Programma over de Bijbel voor de jeugd, NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.35 Onbekend ta lent. VARA: 21.05 Sport.*21.25 T.V.- film. 21.50 Welbeschouwd, forum. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.0018.15 Voor de jeugd. 19.00 Feuilleton.' 19.30 Documentair pro gramma over de Antwerpse haven. 20.00 Nieuws. 20.25 Het Manneke. 20.30 Amusementsmuziek. 20.50 Film. 21,40 Wetenschappelijke repor tages. 22.25 Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18.30' Voor de jeugd. 19.00 Actuali teiten uit het verleden. 19.30 Land bouwkundige uitzending. 20.30 Speel film. 22.10 Ballet. 22.20 Nieuws. KERKNIEUWS GER. KERKEN Bedankt voor Rotterdam (vac. F. Vroon) Th. Ferwerda te Noordwyk aan zee; bedankt voor Hengelo (Ov.) G. Hengeveld te Schoonebeelc. CHR. GER. KERKEN Beroepen te Hilversum O. N. de Jong te Katwijk aan Zee; bedankt voor Vlaai-dingen J. Brons te Bun schoten. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Tweetal te Leerm'ens-Loppersum mej. I-I. van Winter proponente te Groningen en mej. ds. G. Langbeek te Irnsum. De drie in de Federatie van Neder landse Journalisten samenwerkende journalistenkringen de N.J.K., de K.N.J.K. en de P.C.J.K. hebben in hun zaterdag te Utrecht gehouden ge meenschappelijke vergadering de col lectieve arbeidsovereenkomst voor dagbladjournalisten 1962, die tot 1 januari 1963 zal gelden, aanvaard. Dit besluit werd eerst genomen, na dat de vergadering in een drietal mo ties ernstige bedenkingen had geuit tegen de in de nieuwe C.A.O. vervatte nadere regeling ten aanzien van ar beid van de journalist buiten de dag bladonderneming, dé uitbreiding van het systeem van de verplichte boven- minimale salariëring en tegen de hui dige indeling- van dagbladen. Muiters van Bannervale van boord gezet Twintig muitende Spaanse, en Griek se bemanningsleden van het Britse vrachtschip „Bannervale" zyu in de Brits-Columbiaanse havenstad Van couver van boord gezet op last van kapitein Murdo Macleod. Achttien van heb hadden zich woens dag op het 14.000 ton metende schip opgesloten en weigerden te werken. De Bannervale ligt sedert 5 maart in de haven van Vancouver. De mui ters waren ontevreden over voeding en betaling. Advertentie WOENSDAG 21 MAART 1962. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-be- richten. 7.10 NCRV-lied. 7.13 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Gewijde muziek (gr.). 7.50 Het brood des le vens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra,diokrant. 8.35 Vrolijke grammo foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde koor zang. 11.15 Radiofilharmonisch or kest: moderne muziek. 11.55 Gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen .ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble. 12.53 Grammo foonmuziek en actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Klassieke grammofoonmuziek. 14.05 Strijkkwintet: klassieke grammo foonmuziek. 15.00 Muziekstudenten- studentenmuziek, jeugdconcert. 15.45 Vrije tijdwel besteed! 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Meisjeskoor en in strumentaal kwintet. 17.40 Beursbe Er zijn nog meer modellen, vraagt hiervoor folder aan ilvf handelaar, of blj de importeur: Deze pracht platenspeler eompleet met RONETTE «lement voor alechta Advertentie teuilleluii „Bah", klonk het verachtelijk. „Wie dat gelooft, is een idioot. Jij geeft im mers niets om geld, dat zie je zo. Ju is heel verstandig en ik zal hem eenvoudig vertellen, dat ik verliefd ben". Hij dacht even na, fronste het voor hoofd en merkte toen heel ernstig op: „Maar je bent al verloofd geweest". „O, dat was niet ernstig gemeend", verzekerde ze luchtig, „eigenlijk een grote dwaasheid. Ik was nog maar kort van school af en het leek zo ergromantisch. Ju was woedend, maar zei, dat ik er gauw genoeg van zou krijgen en dat was ook zo. Ze waren allebei veel ouder dan ik, zie je"- „En was ie niet op hen verliefd?" „Niet in het minst", verklaarde Pa tricia, het geval met een handbewe ging wegwuivend. „Och, ik vond het interessant en was een beetje ge vleid, geloof ik, maar ik heb geen ogenblik aan een huwelijk gedacht. Ben je jaloers?' vroeg ze vrolijk. „Nu", grinnikte hij, „je bent er me eentje, dat moet ik zeggen. Zijn Je gevoelens voor mij van hetzelfde slag?" Als antwoord greep ze zijn hand en zei, allerliefst glimlachend, slechts donr \nri|rove l'hurley het ene woord: „lieveling", maar op een toon, die Rodney in verrukking bracht. Toen ze het huis bereikten kwam de duisternis reeds aan alle kanten op zetten. De westelijke horizon gloei de rood-met-goud, een onvergetelijk schouwspel. Het gezelschap zat op de „stoep" bijeen onder het genot van een „afzakkertje". „We meenden schoten te horen", riep Dan de laat komers toe. „Is er iets gebeurd?" Patricia liep langs de stoep naar haar kamer, maar Rodney nestelde zich behaaglijk in een ligstoel. „Er is van alles gebeurd", gaf hij ten ant woord. „Ik heb, erg tegen rnijn zin, een woest geworden olifant moeten neerschieten en bijna een stroper ge raakt, nadat hij ons op een haartje gemist had!" De dames slaakten kreten van schrik, maar ook Dan was blijkbaar hevig ontsteld. „Waar is Barry?", vroeg Rodney. „Al naar huis soms?" „Ja", knikte Dan. „Hij zei dat zijn lichten niet al te best werkten en dat hij voor donker hel bos achter zich wilde hebben. „Maar", kreunde de Canadees, „je verhaal bevalt me allesbehalve. De Hassanl zal zich nu zeker op je wil len wreken. Zeg eens, waarom kijk je zo verheerlijkt als een baviaan, die een watermeloen op de kop heeft getikt? Je bent toch zeker niet blij omdat je een van je lievelingen hebt moeten neerleggen?" Rodney .zette met enige moeite zijn gezicht in een strenge plooi. „Houd op met je grappen, dan zal ik het je vertellen. Maar -eerst bier, koud en schuimend. Ik heb dorst als eén paard. Onderwijl fluisterde Selma haar schoonzuster toe: „Heb je Pats ge zicht opgemerkt? Ik geloof heus, dat ze opnieuw verloofd is". „Och kom", repliceerde Janet onge lovig! Juist op dit ogenblik kwam Patricia uit haar kamer op hen toe. Ze had zich wat opgemaakt en zag er aller liefst uit. „Ik heb nieuws voor jullie, lui", riep ze vlug. „Rodney en ik gaan samen trouwen". Dan liet van schrik bijna een bier fles vallen, keek verbaasd in het rond en riep halfluid: „Nu breekt me de klomp!" Meteen zich tót de genoeglijk lachen de Rodney wendend, liet hij erop vol gen: „Zeg eens vriendje, jij weet van aanpakken". Janetspr ong op, kuste Patricia en zei uit de grond van haar hart: „Ge lukgewenst, kindlief, en jij ook, Rod ney". „Och", lachte Selma, „ik zag het aan komen. Nu, ik hoop dat jullie allebei erg gelukkig zult zijn". „Vooruit!" riep Dan, van de schrik bekomen, „laat ons drinken op de gezondheid van het bruidspaar. Neen, dat bedoel ik niet precies. Wat bedoel ik dan eigenlijk?" „Ga alsjeblieft maar uit de weg en laat mij dat opknappen", zei Rodney naar het buffet lopend. Toen hij Dan passeerde, mompelde deze' somber: „Wat zal onze lord er van zeggen?" 't Klonk een beetje ontnuchterend. TWAALFDE HOOFDSTUK. „Zo, dus je wilt met mijn kleindoch ter trouwen!", zei lord Tallant op. luide, strijdlustige toon. Zijn haak neus leek meer 'dan ooit op de bek van een havik, terwijl zijn lange, borstelige wenkbrauwen schenen te trillen. De blik die hij op Rodney wierp was, op zijn minst genomen, vijandig. Rodney rechtte onwillekeurig zijn schouder en stak zijn kin vooruit als of hij onschuldig voor een krijgsraad terecht stond. Dit werd erger dan hij had gevreesd. „Ja, milord", zei hij stijfjes en voeg de cr als het ware vergoeilijkend aan toe: „We zijn allebei van dezelfde mening". „Hm", bromde Tallant. „zij heeft he lemaal geen mening, alleen maar een stelletje grillen. Maar jij... waarom wil je het?" Rodney wist niet goed wat hij zou zeggen. Waarom trouwden mensen met elkaar Dat behoefde je die oude dikkop toch niet te vertellen. „We houden van elkaar", antwoordde hij ten slotte. „Maar toen je haar voor bet eerst zag, vond je haar een verwend kind. Je had het bijna gezegd". Rodney schrok van die lastertaal. „Och, die eerste indrukken zijn dik wijls verkeerd", betoogde hij. „Ik kende baar toen nog niet, maar nu ik het wel doe, vindt ik haar de liefste „Ja, ja", viel Tallant hem kribbig iii de rede, „ik heb die dingen meer gehoord, maar ken haar waarschijn lijk béter dan jij. Zeg eens, wist' je wel. dat ze zeventigduizend pond be zit?" Rodney slikte even. Wat klonk dat ordinair. Alsof het geld ook op dit gebied de doorslag gaf. „Ik wist dat ze rijk was, maar niet hoe rijk. U denkt toch niet...?" „Wat ik denk komt er niet op aan. De kwestie is of je van plan bent van haar geld te gaan leven". „Zeker niet", antwoordde Rodney vol waardigheid. „Daaraan heb ik geen ogenblik gedacht''. „Hm", klonk het spottend. Tallant nam een sigaar uit zijn koker, be keek ze kritisch en zei, als een re volver op Rodney richtend: „Dan moet zij het zeker met jouw ver diensten doen. Je hebt toch wel enig idee van de zorg, die aan haar op voeding is besteed, nietwaar? En denk je dan, dat jouw salaris toerei kend zou zijn?" lachte hij sarcastisch. Rodney had nooit gedacht, dat de oude man zo onaangenaam kon we zen. „Och", antwoordde hij langzaam, „misschien zou ik erin slagen, iets meer te verdienen". „Hoe dan?" vroeg zijn lordschap uit dagend en liet er onmiskenbaar ha telijk op volgen: „Bovendien wil ik je hier houden, belast met oppertoe zicht". Hij stak zijn sigaar op, trok er aan en ging met een venijnige blik op zijn ondergeschikte voort: „Je weet toch, dat ze al tweemaal verloofd is geweest?" „Inderdaad", zei Rodney. „Ze heeft het me verteld, maar dat waren ver gissingen". „Daar heb je gelijk in. Jacht op wat nieuws; een aardig spelletje. En deze keer dan? Een heleboel nonsens", 't Klonk allemaal ruw en hard; Tallant was blijkbaar niet Lot andere gedach ten te brengen. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 12