Ine aaT is iet? VICO TORRIANI serveert schlagers met Liebelei «c/wijven VMD4AG MORGEN „DE HEL VAN SAIPAN", EEN H0LLYW00DS HELDENEPOS ADRES HUISEIGENAREN AAN TWEEDE KAMER Vreemde historie rond huis met 13 spoken Commando-overdracht in Den Helder Mij. Nederland: „Leiding Brandaris ondeskundig" AMERIKAANSE HULP GEBRUIKT VOOR BOUW RUSSISCH ZIEKENHUIS ZATERDAG 17 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 0Cö00<XXXXXXX)O(XXXXXXXXX3CCO0O<XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX>D000Ö!XÖ!)0CÖ0O0Q0Q0OOC<XXXXXXXXXXXXXXXXX)G<XXXXXX)0000000000< Hilversum gaf hem eens zijn grote kans Vanavond zendt de A.V.R.O. de eerste van de Vico Tor- rianishows uit, dit keer de „Sterreofonie" geheten, een bastaardwoord dat de kij kers in elk geval sterren be looft: Vivi Bach, Paul Hoer- biger, Hans Jurgen Diedrich, Klaus Havenstein, Franz Eder, Rudy Cardenas, The Sonnies, het Cornel Trio en zowaar onze eigen Blue Dia monds, alsmede nog een handvol dansers en liefelijke chorus girls. Een hele drukte dus in hotel Victoria, waar de gerant Vico heet. Over Vico nu zullen we het heb ben: een jongen die het ver ge bracht heeft, want hij begon als piccolootje in een hotel, en dan nu gerant voor de t.v„ als beroemd ste tussen de beroemdheden. Hij is niettemin nog altijd herken baar als iemand van de grote fa milie Horeca, Vico Torriani zelf zei grinnikend: als ik in een hotel of restaurant kom, praten por tiers en obers en liftboys meteen met me over het vak, zo van: nou ik zit hier goed hoor, gisteren nog een Braziliaan gehad die, toen hij 's nachts thuiskwam pal men op zijn kamer hebben wilde. Heimwee, he, dus we hebben de potten uit de hal naar boven gesjouwd reuze fooi en liet eten is ook best, ze houden in de keuken wat van de gasten over blijft warm. Dat was in mijn tijd anders, zei Vico Torriani, ik ben ook kcllner geweest, maar lcouwe kliekjes hoor alleen als ik voor de gasten gezongen had wilde de baas weieens naar de keuken roe pen: zet 't eten voor Torriani op een pitje. Vico Torriani was Zwitser, liij word 41 jaar geledon in Genève geboren doch by toeval: zyn vader verhuurde zich per seizoen in vakantie-oorden als ski-leraar. En omdat ski-leraars de lieve lange dag moeten omgaan met verwen de dames die alleen maar vallen om te worden opgeraapt, bepaal de pa dat Victor een degelijk vak moest Ieren: hij moest kok wor den, dan zou hij tenminste altijd te eten hebben. Vico werd, na piccolo, kok en werd zelfs banketbakker, zodat hij altijd lekker te eten zou heb ben. Toen werd het oorlog, hij werd soldaat cn at kuch, drie jaar lang. tot hij bij een oefening ge wond raakte, hij lag twee jaar in een ziekenhuis en daar begon hij te zingen. Er was daar een ver pleegstertje, zei hij dromerig, maar meer wilde hij niet zeggen. Na de oorlog ging Vico Torriani weer in de horeca, dit keer als kellner, doch in zijn vrije tijd werkte hij ook als ski-leraar, niet omdat hij zo goed kon skiën, doch omdat dames zo'n kennelijke voorkeur toonden om door hem opgeraapt te worden als ze vielen. Hij noemde er zelf twee: Rosita Serrano en Mary Churchill. Leuk werk, hoor, zei hij, maar ik zag aan mijn vader wat er gebeurt niet oude skileraars: niets. Op z"n best worden ze de aardige opa's die kindertjes leren lopen en glijden op de lange latten, maar de verwende dames strom pelen hem voorbij en vallen ver derop, in de buurt van een jonge skileraar. In Zurich begon zijn carrière, in een duur hotel: de baas stond hem toe liedjes voor de gasten te zin gen als de Sleh-geigers van het strijkje pauzeerden om even hun dorst te lessen. Toen Vicó door kreeg dat de baas voor hem ver zweeg dat steeds meer damesgas- ten steeds meer pauzes bestelden, vroeg hij opslag. Hij werd tenslotte als zingende kellner ontdekt door orkestleider Cedric Dumont, die hem eerst liet meedoen aan een zangconcours voor amateurs en hem toen voor Radio Bazel bracht. Dat was in 1947, twee jaar later gaf radio Hilversum hem de eerste grote kans: een eigen programmaatje en toen kwamen de grammofoon platen: hij zong honderd en twin tig liedjes voor hij „Addio donna grazia" zong, maar daarvan wer den dan ook een half miljoen pla ten verkocht. Zijn roem werd be zegeld door een onbekend teen- agertje dat als eerste op het spat bord van zijn auto met haar lippe- stift schreef: Ich liebe dich, Vico, en er onder twee rode vlekjes waar ze Vico's spatbord gezoend had. Vico Torriani is nu zover dat hij, speciaal om zijn spatborden RADIOEN T.V.-RUBRIEK schoon te houden, een flanellen doekje in het kastje van het dash board heeft, en een flesje aceton omdat sommige teenagers niet met lipstick maar met rode nagel lak hun liefdesverklaringen schrij ven. Vico Torriani heeft een lang contract voor zijn serie Ho tel Victoria" voor de Duitse t.v., de tweede show zal op 12 mei ook door de A.V.R.O. worden uitgezonden, dan gaat het om een speciaal ge recht, een Filet Fantastique. <VVWWVWW\AWWVWSAAAA c)\ore\31CM cn.... T elevisie Om tien voor half negen „Kom er maar eens achter", de quiz van Mies Bouman en Ger Roos, waar van de deelnemers als ze alles goed gedaan hebben duizend gulden kunnen meenemen. Om tien voor negen de Vico Torriani-show, Hotel Victoria. Om tien voor tien het literaire spel „Hou je aan je woord." De Vlaamse televisie presenteert om vijf uur ..Kom toch eens kij ken", "een herhaling van het kin derprogramma van 12 maart. Om zes uur kunstrijden in Praag. Om half negen Dennis, altijd weer Den nis, voor de vijfendertigste keer. Om negen uur het verrassingsspel „Waag je kans". Om tien uur „Atelier", een gefilmd variété-pro gramma met veel artiesten. Om kwart voor elf uitzending van het bal van do Koninklijke Militaire School te Brussel. Radio Hilversum I: Om vijf voor acht populaire klassieken door het om roeporkest o.l.v. Franz Paul Dec ker m.m.v. Aldo Ciccolini, piano, Siegfried Idyll van Richard Wag ner en het tweede pianoconcert van Van Beethoven. Om negen uur Tierelantijnen. Om tien uur de Kopstukken, om elf uur de solisten van Zagreb met het Brandenburgs concert nr. 5 van J. S. Bach. Hilversum II: Om vijf over acht, na gedeelten uit de operette De Geisha van Sidney Jones (18.30), het specialiteitentheater, waaraan meewerken Tonny Huurdeman. Marion Wardenaar, Joelci v. d. Valk, André Carrell, Rijk de Gooyer, Luc Lutz, de Wama's en de Ramblers.'Om tien over negen kunstrijden in Praag, voor de zo veelste keer. „Man in de stad" (22.05), een cabaretfantasie rond Ton van Duinhoven. Om tien over half elf het vervolghoorspel „Vis sen in troebel water", van Rode- riek Wilkinson. Frans Masereel (bewerking van een documentaire van de Belgi sche televisie). Om tien voor ne gen sport, kunstrijden in Praag, demonstraties van de nieuwe we reldkampioenen. Om kwart over negen beschouwt dr. L. de Jong de wereld van vandaag. Om half tien Eurovisie-songfestval 1962, internationale finale in Luxem burg. De Vlaamse televisie brengt om kwart voor drie weer Schipper naast Mathilde. Om zeven uur kunstrijden in Praag: om half ne gen het vervolg. Om negen uur nog meer sport en om half tien een reportage van het Europese song festival in Luxemburg. Radio Hilversum I: Om acht uur het vijfentwintigste deel van testbe manning. Dit keer, het grasschip. Om kwart voor negen voor de ne gende maal het Toernooi van het lichte lied, om tien uur De Ver gulde Baars, het bekende koffie huis met de blik door het sloutel- gat. Hilversum II: Om zeven minuten over één bespreekt mr. G. B. J. Hiltermami de toestand in de we reld. Voor de weggebruikers het programma „Knipperlicht" (1.20). Om kwart voor negen het hoor spel „Harold Rigby's geweten" van Charles Hatton. Om elf uur verslag van het in ternationaal songfestival te Luxemburg. T elevisie Om half negen een documentaire over de meester der houtsnede SONGFESTIVAL-FA VORIETEN MARION RUNG (FINLAND) (Advertentie) FILMS IN ZEELAND (2 jaar verzekerd tegen verlies of diefstal) De Nederlandselie Bond- van Huis- en Grondeigenaren heeft in een adres aan do Tweede Kamer verklaard, dat de voorgestelde wijziging van de huurwet de bond „in zijn totaliteit weinig bevrediging vermag te schen ken". In het adres wordt gesteld, dat de bepalingen steeds ingewikkelder worden in een tijdvak, waarin de schaarste aan woningen zienderogen afneemt. De bond bepleit een algemene huur verhoging voor woningen met repres sief toezicht en als complement het klaagrecht van de huurder. Hierbij zou op de huurder ook de verplich ting moeten worden gelegd, eventuele klachten allereerst schriftelijk aan de verhuurder ter kennis te brengen, voor een klacht bij de huuradvies commissie in onderzoek kan worden genomen. Hierdoor zou gewaarborgd kunnen worden, aldus de bond, dat voor weg neming van gebleken gebreken de verhuurder tenminste 20 procent van de verhoogde huur jaarlijks voor dit doel besteedt, op straffe van van-on waardeverklaring van de verhoging en restitutie van de ten onrechte ge noten bedragen aan de huurder. De leden van de huuradviescommis sie zouden persoonlijk met het onder zoek naar de gegrondheid van de klachen moeten worden belast. Het bioscoopprogramma van dit weekeinde is weinig indrukwekkend. Vele. reprises en geen enkele film, die er qua kwaliteit uitspringt. CITY (Middelburg) en ALHAMBRA (Vlis- singeu) vertonen een van de talloze heldenfilms, die in Amerika de film fabriek uitrolden, toen de oorlog te gen de Japanners eenmaal gewonnen was. „De hel van Saipan" is het zoveelste verhaal van een Amerikaan, die in zijn eentje tientallen Japanners te slim af was. In de hoofdrollen Jef frey Hunter, David Janssen, Vic Da- mone en Patricia Owens. In GRAND (Goes) kan men de Duitse rolprent „Zonder zeden en moraal" gaan zien, een probleemfilm, die we kort geleden nog bespraken. „Het huis der 13 spoken", LUXOR (Vlissingen) houdt zich ver van alle problemen, ai ziet het er in Gewicht in boter waard „Levenslang alle jaren zijn ge wicht in boter" heeft de provin ciale beroepsvereniging van han delaren in voedingswaren in Ant werpen aangeboden aan dat par lementslid, dat kans zou zien de afschaffing te bereiken van de jaarlijkse premie van 400 frank, die moet worden betaald voor een vergunning voor de verkoop van zuivelprodukten. De handelaars zijn van mening, dat gezien de geringe winst, die zij op boter maken, de premie een onevenredig grote last legt voor al op de kleine winkeliers. Donderdag heeft kapitein ter zee P. van Willigen, commandant mari tieme middelen Willemsoord, com mandant wachtschip „Willemsoord", commandant marine Texel en haven meester van de rijkszeehaven Nieu- wediep, zijn commando overgedragen aan kapitein ter zee A. J. Marcus. Kapitein ter zee Van Willigen gaat de koninklijke marine met pensioen verlaten. De debacle bij de assurantiemaat- sfchappij „Brandaris" is, volgens de directie van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" veroorzaakt door ondeskundigheid van de leiders der onderneming. De „Brandaris" was destijds zeer goed gefundeerd. Zij was opgezet om de risico's op scheepvaartgebied te dekken. Dit had ook de grote instemming van onze regering in verband niet het voorkomen van deviezen verlies. Dit beeft de directie meegedeeld in de donderdag gehouden jaarvergadering. Meegedeeld werd voorts, dat de ad ministratie van de maatschappij „Ne- vderland" verder zal worden geme chaniseerd. De financiële kracht van de Nederlandse koopvaardij acht de directie groot genoeg om aan de storm in da internationale zeevaart het hoofd te bieden. Op het ogenblik is er anderhalf miljoen ton aan tan kers in de wereldscheepvaart opge legd. Tussen 120 en 150 tankers ne men deel aan het graanvervoer. De toestand in de tankvaart acht de di rectie niet rooskleurig. Zij kan nog geen evenwicht op korte termijn waarnemen in vraag en aanbod op de tanker markt. Met de „cruises" heeft de maatschappij „Nederland" tot dusver nog steeds geld kunnen verdienen. Maar deze winstmogelijk heden worden kleiner. Het verlies van de lijnen op Indonesië blijft de directie als een groot nadeel voelen. Het dividend werd bepaald op acht procent (vorig jaar negen procent). het begin van de film maar naar voor de hoofdpersonen uit. Maar dat komt alleen doordat de dertien onzichtbare medewerkers, die liet spoken op zich hebben genomen, zich zo goed van hun taak kwij ten. Al met al een niet al te grie zelige. maar wel grappige rolprent met een verstrooide professor, diens merkwaardige nalatenschap en even eigenaardige erfgenamen en bovendien dan nog de reeds genoemde spoken, dertien man sterk. Pretentieloos is ook „Het lachkanon van de infanterie", een vrolijk werkje dat zondagmiddag te zien is in GRAND (Goes). Lachen kan men ook in ALHAMBRA (Vlissingen) zondagmiddag, wanneer Bill Haley daar zyn rock 'n roll bedrijft in „Rock Around the clock". In ELECTRO (Middelburg) gaat bet weer anders toe. We dienen ons te verplaatsen naar het zeer verre ver leden om er een „Slavenopstand in Atlantis" mee te maken, een filmfan- tasie van de heer George PaJ, die zijn \isie geeft op de Atlantis-verlia- len en deze laat uitbeelden door An thony Hall, Jovce Taylor en John Dall. Een commissie van onderzoek uit liet Amerikaanse buis van afgevaar digden heeft gisteren vernomen, dat Amerikaanse goederen, bestemd voor buitenlandse hulp een Russisch ziekenhuis iu Cambodja hebben hel pen bouwen. Een voormalig accountant van het Amerikaanse buitenlandse hulppro gramma, Jerry Jackis, deelde de commissie mede, dat hy bij toeval de misbruik der Amerikaanse goede ren op het spoor was gekomen, toen hy in juli 1958 het Russische buiten landse hulpproject in Phnom Penh, de hoofdstad van Cambodja, eens van dichtbij was gaan bezien. Bij zijn toevallige inspectie van het Russische ziekenhuis zag hij eèn Amerikaanse bulldozer aan het werk en trof hy grote hoeveelheden Ame rikaanse cement en asfalt aan, waar bij het embleem van het Amerikaan se buitenlandse hulpprogramma nog duidelijk zichtbaar was op sommige zakken. Jackis zei de kwestie direct te heb ben gerapporteerd bij zijn superieu ren. die hem echter hadden berispt omdat het zijn zaak niet was het Russische project te controleren, cn drie weken later werd hij terugge zonden naar de V.S. Hier had hij onbetekenende baantjes moeten opknappen op het bureau voor internationale samenwerking, tot hij afgelopen januari werd ont- slagen bij een reorganisatie van het bureau. 4 Bekondsling moort/moi Seizoen onkniidvrij2-3.5 ct/m" HET ONKRUID IS ER WEG VAN s-Zaterdag» meer vrije tijd voor moes- en lie,tuin Frank Sinatra (midden) vervult met Dean Martin (l.) en Peter Lawford een stoere rol in de nieuwste film „Sergeant 3", welke wordt gemaakt door United Ar tists en de eigen filmmaatschappij van Sinatra. Het wordt een echte ouderwetse western, welke heel veel geld gaat kosten. In de film spelen ook Sammy Davis jr. cn Joey Bishop een rol. JEAN PHILIPPE (ZWITSERLAND) IS.VBELLE AI'BR ET (FRANKRIJK)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17