Brug over Ooster- en Westerschelde nodig Agenda WALCHEREN BATIFLEX WEGGEBRUIKERS ZONDIGDEN TEGEN SNELHEIDSBEPERKING DRIE FLATS - 40 HUIZEN IN BREEWEGPLAN MIDDELBURG PLANNEN VOOR WUKGEBOUW ZOUTELANDE VORDEREN NIET DONDERDAG 15 MAAKT 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE CO'JRANl (Slot van pag. 1) nel of -brug moet er dan een weg komen, die de „Londense tak" van de E-3 weg bewesten Gent raakt. Op deze wijze zou, met gebruik making van bestaande E-wegen in Nederland een vrijwel rechte as Londen-Hamburg via de Rand stad ontstaan. De heer Lange ziet ook nog de mogelijkheid van een meer westelijk gelegen verbinding, waarvoor een tunnel gemaakt zou moeten worden ter hoogte van de Europoort. Terwijl de reeds ont worpen „Beneluxweg" een snelle directe verbinding van Rotterdam met AntwerpenBrussel vormt, zou de westelijke verbinding, over de Zeeuwse eilanden, de beste ver binding met Parijs bieden, daar Frankrijk in deze route autowegen bouwt. Drie wegen Uitermate belangrijk in ile ra- diaalsgewjjs van de Randstad uit lopende Europawegen is ook die door de nieuwe Zuiderzeepolders via Lelystad, naar Groningen. Ge zien de steeds toenemende belang stelling van niet-Nederlanders voor de Nederlandse kust als re creatiegebied is het van belang, dat do Randstad ook een snelle directe verbinding krygt naar de Boudewijnweg Antwerpen-Luik die voor Nederlanders recreatie in de Ardennen dichterbij brengt. Bovendien zou een dergelijke ver binding kunnen aansluiten op het wegenovaal, dat in het westen van België is geprojecteerd. Naast elkaar komen derhalve drie weg verbindingen: die over de eilan den, de BeneluxAveg en de weg RotterdamBoudewijnweg. Deze sluiten aan op een ovaal rond Rotterdam, dat weer met twee grote wegen verbonden is met Amsterdam, dat tevens, via twee grote wegen verbinding krijgt met Hannover en verder met Hamburg en Scandinavië. De heer Lange had zijn inleiding tot titel gegeven „de verkeerslig- ging van de Benelux in Europa". Hij wees er op, dat de genoemde verkeersverbeteringen zowel Ant werpen als Rotterdam en Amster dam ten goede komen. „Het ligt aldus de heer Lange, „niet in dc bedoeling van de Benelux een soort eindpunt van grote Europe se wegen te maken. Wel is ge tracht de mogelijkheid aan te to nen door enkele aanvullende tra cés het contact met reeds be staande of ontworpen wegen zoda nig te versterken, dat van de unieke ligging van de Benelux zoveel mogelijk profijt kan wor den getrokken". Kanaal door Flakkee Wat de waterwegen betreft, be toogde de heer Lange, dat Neder land ligt aan het eindpunt van de „langste straat" van Europa de Rjjn en dat deze uitmondt in de drukst bevaren zee ter we reld. Die „straat" zal bovendien nog veel langer worden, wanneer het Rijn—Donaukanaal er een maal is. Dan wordt een waterweg verkregen langer dan de Jang Tsé-Kiang in China. Intussen zou, behalve dc gewenste AntwerpenRjjn-verbinding in 't RynScheldebekken nog een an dere belangrijke vaarwegverkor ting mogelijk zijn op dit traject, zo meent de heer Lange. Deze zou kunnen worden verkregen door een vaarroute te maken over de Advertentie HEREN Voor uw kostuum neemt U toch ook een Rexalco Hooftman's KLEDING, Plein 1940, MIDDELBURG heeft se voorradig. vandaag. VUsslngen Lilxor: In de catacomben dor onderwereld. 20 uur, 14 Jaar Strandhotel: Bijeenkomst „Philateli- ca", 20 uur. Goes Grand: De vrijheren van bet woud, filmavond van Nat. Levensver- zekerlngsbanU, 19.30 uur. Prins van Oranje: Voorlichtingsdag Raad v. d. Volksgezondheid over fluoridering drinkwater. 10.30 uui. Bergen op Zoom Woxy: Gedwongen verraad, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Fan ny, 20 uur, 14 iaar. Zlcrlkzeo „Mondragon": Algemene vergadering Alg. Ned. Vrouwenver eniging ..Tesselschade-Arbeid Adelt". 15 uur. Brouwershaven Jacob Cuts- Uitvoe ring muziekvereniging Apollo". 20 uur. St.-Annaland Herv, Verenlglngsge- bouw: Verg. Statenkrlng Tholen van de S.G.P., 19.30 uur. st.-Mnnrtcnsdijk Zaal Meulstec: Verg. voor Statenverkiezingen, 20 uur. Oude Maas en het Spui, dwars over het Haringvliet, door een te graven kanaal door Flakkee naar de Krammer met van daar aan sluitingen op de Eendracht, het kanaal WemeldingeHansweert en de Zandkreek. Dit zou een be sparing van 50 procent van de vaarroute betekenen (80 i.p.v. 160 km). Spoorwegroute Ten aanzien van de spoorwe gen meent de heer Lange, dat het noodzakelijk zal zijn, over de Zeeuwse en Znidhollandse eilanden een spoorwegroute te leggen naar Rotterdam, waardoor na het gereed komen van de Kanaaltunnel die ongetwijfeld een spoorwegtunnel wordt i.v.m. het ventilatieprobleem de afstand CalaisParijs gelijk zou worden aan CalaisRot terdam. In drie en een half uur zou dan per trein van Londen naar Rotterdam ge reden kunnen worden. Spoorwegen in en naar de Delta „We zouden icat meer aan de spoorwegen moeten doen"... Dit is de mening van de heer ir. J. C. Lange, directeur van de pro vinciale planologische dienst van Zuid-Holland. Hij geeft weliswaar een tien aan de N.S. voor wat na de oorlog tot stand is gebracht en voor de wijze, waarop de Nederland- sche Spoorwegen functioneren, „maar" zo zei hij, „op het ge bied van de aanpassing van de spoorwegen aan de stede- bouw gebeurt er niets. We zijn nog net zo ver als 120 jaar ge leden". De heer Lange pleitte er dan ook voor, dat nu ook eens miljoenen worden uitge geven voor deze stedebouwkun- dige aanpassing, daar anders de spoonoegen zullen achter- raken. De stedelijke uitbreidin gen komen steeds verder van de statioxxs te liggen en van aanpassing aan de veranderde omstandigheden is nauwelijks sprake. Alleen als dit xoel ge beurt, is de verkeerschaos op de weg te vermijden en zal men niet. zoals nu, toch maar Svan Den Haag naar Amster- S dam per auto gaan, terwijl S men weet, in Amsterdag geen g| parkeerplaatsje te zullen vin- den". Hij meent ook, dat de S S massale recreatie in het Gre- S S velingengebièd en de Delta in S het algemeen straks alleen zal S kunnen worden opgevangen S door een goede nieuwe g| spoorwegverbinding met dit S gebied. yiMMMMMilIIMI/IIFII/Ifin Onteigening perceel grond in raad Serooskerke De gemeente Serooskerke (Walche ren) heeft momenteel moeilijkheden met do verwerving van de nodige grond voor het uitbreidingsplan. Van liet eigendom van mej. C. Francke heeft de gemeente ongeveer 750 vier kante meter nodig, waarover lang durig is onderhandeld met de ver tegenwoordiger van de eigenaresse. Tot overeenstemming kon men ech ter niet geraken. Om de grond als nog op redelijke basis te verkrijgen hoeft do Commissie voor de Ont- eigeningsvergoedingen het perceel op verzoek van de gemeente ge taxeerd. Daarbij bleek, dat de totale koop som inclusief vergoedingen, f 2570 zou moeten bedragen. De eigenaresse vraagt echter een bedrag van f 10.000. Do gemeente Serooskerke noet nu, om alsnog over de grond te kunnen beschikken, tot onteigening overgaan. In verband hiermee wordt dc raad van de gemeente, die maan dagmiddag om 3 uur bijeen komt, voorgesteld een plan tot onteigening van het betreffende perceeltje goed te keuren Op de agenda voor deze vergadering staan verder onder meer een voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de brandweervereniging iri verband met het 25-jarig bestaan, een voorstel tot opheffing van de ge meenschappelijke regeling voor het buitengewoon lager onderwijs en de wijziging van de gemeentelijke be grotingen voor 1961 en 1962. MIDDELBURG Oudermiddag in aula rijkskweekschool Dezer dagen belegde de rijkskweek school te Middelburg een oudermid dag in de aula van de school. In nog groter aantal dan op de voorgaande ouderavond, waren de ouders uit de gehele provincie naar Middelburg komen. Het was om kwart voor twee, dat-' de directeur, de heer Hage, de vele aanwezigen welkom heette, en verder in zijn bondig en geestig praatje de ouders een overzicht gaf van de activiteiten, zoals die in en om de school geregeld voorkomen. Ook nu ging hij wat dieper ir. op het excursieprogramma van de verschil lende klassen; hij releveerde o.m. dat na een zeer geslaagd bezoek aan de rijksnormaalschool te Lier, (België) VAN ONZE ADVERTEERDERS Heropening vernieuwd schoenenmagazijn Arend De fa. L. B. van Houte en Zn. aan de Nieuwe Burg te Middelburg heeft gisteren haar „vernieuwde" Arend voor zakenrelaties en genodigden aan de openbaarheid prijsgegeven; vandaag (donderdag) zal de schoe nenwinkel feestelijk heropend wor den. Dat zal dan gebeuren na vijf weken verbouwen, waarin de win kel geheel vernieuwd is. Dc beneden- verkoop- en pasruimte is zodanig uitgebreid, dat de klanten thans niet meer in het verhoogde en voorste deel van de zaak hoeven te passen. Plastic koepels in het dak waarbor gen thans een volledig daglicht, er is een nieuwe functionele verlichting aangebracht, alsmede een hete-lucht- vcrwarming op voethoogte door de gehele zaak. Ook de bovenverdie ping (voor dc heren) is uitgebreid, zodat men thans evenals beneden voldoende ruimte heeft om tot een rustige keus te komen. Het ge heel is in sfeervolle kleuren getint. Een nieuwtje is de voorkeuze-afeje- ling, waarin de klanten hun gedach ten kunnen bepalen over het (type schoenen, dat z(j wensen te kopen. In de winkel zijn de schoenen tot op rijkhoogte in de rekken gezet, zodat de verkoopsters niet meer met trap jes enz. hoeven te zeulen. Rest nog te vermelden, dat de ge broeders Van Houte vele felicitaties in ontvangst mochten nemen, onder meer van een deputatie namens de consumenten, namelijk de afdeling Middelburg van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. in oktober j.l. van deze school een groep normalisten, in de week van 2 tot en met 7 april a.s. een tegen bezoek aan Middelburg zal gaan brengen. Vervolgens gaf de heer Hordijk, spre kende namens de kascomniissie, be staande uit de heren Hordijk en Po lak, een overzicht van de Inkomsten en uitgaven van het Fonds Culturele Doeleinden van de rijkskweekschool. Uit dit fonds bestrijdt men, zoals wel licht bekend de onkosten van excur sies, theaterbezoek e.d. Daarna beantwoordde oen forum, sa mengesteld uit enige docenten van de school, vragen, gesteld door ouders, op vlotte en deskundige wijze. Onder meer kwam de grote feestavond van de leerlingenvereniging Concordia ter sprake. De ouders drongen aan op spreiding, zodat meerdere ouders de ze avonden zullen kunnen gaan be zoeken. Om 3 uur werd de ouders gelegen heid geboden de directeur en docen ten nader te spreken over de pres taties van hun kinderen. Hiervan werd op zeer ruime schaal gebruik gemaakt. Twee brandjes in Korfe Delft De Middelburgse brandweer heeft zich woensdagmiddag tweemaal ylings naar de Korte Delft begeven. Om kwart voor twee werden de brandweerlieden gealarmeerd, omdat een petroleumvergasser in het pand Korte Delft 7 in brand was gevlo gen, doch toen zij op deze plaats aan kwamen was het vuur reeds geblust. Later op de middag bluste de brand weer met één straal uit de hoge drukspuit een smeulende schoor steenmantel, bij de familie Prins in de Korte Delft 49. Deze schoorsteen mantel was door oververhitting gaan smeulen. O.- EN W.-SOUBURG K.V.P.-af deling in Souburg opgericht In een op dezer dagen gehouden ver gadering te Souburg is een afdeling van de Katholieke Volkspartij op gericht. Als lid van het bestuur wer den gekozen de heren: J. A. Rensen. voorzitter, G. Uyt den Haag, secre taris, J. de Bruin, penningmeester, L. van de Dries en W. M. Jansen. In deze vergadering werd ook de K.V.P.-lijst voor de gemeenteraads verkiezingen te Souburg vastgesteld. Zij luidt: 1. W. M. Jansen. 2. F. C. A. Borremans, 3. J. A. Rensen, 4. Vermeulen, 5. L. van de Dries, 6. Vermue, 7. G. Uyt den Haag. wasbare MUURVERF in moderne kleuren. ook over behang. alle kleuren z'jn mengbaar. "cbco"-venlo v. cl. HOFSTEDE Kinderdijk 16, Middelburg. Jeugdnatuurwachters bezochten filmmiddag Een bijzonder groot aantal Vlissing- se jeugdnatuürwachtertjes, leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen, heeft woensdag middag enkele uren kunnen genie ten van een prachtig filmprogram ma, dat werd verzorgd door een pe- troleummaatschappij te Den Haag. Voor een vrijwel geheel gevulde schouwburgzaal van hotel „Britan nia" vertoonde de filmdienst van de ze maatschappij een aantal spectacu laire kleurenfilms. Van hoog instruc tief gehalte waren onder meer de twee Walt Disneyfilms „Bever val lei" en „De Olympische Eland", die in kleuren vele rake close-ups te zien gaven van bijzondere dieren. Tevens vertoonde men nog een aantal teken- filmpjes, die voor de gebruikelijke vrolijke noot zorgden. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaakcompetitie werden de volgen de partijen gespeeld: F. H. J. Diepe- rink-J. v. d. Hagen Vz-JA', D. Blom-A. Smit 1-0; W. Mesman-A. de Ridder 1-0; F. M. van Eekhout-J. Jansen afgebr.; M. de Bruijne-J. Inderwish 0-1; D. Antheunisse-J. den Engels man 1-0; M. Hasselaar-C. J. Mom maas; A. Steketee-J. G. Olijve afge br.; J. Hoogstrate-P. Langedijk 1-0; Elzelingen-Schaaf 0-1; Pattenier- J. Wijnen 1-0; H. Smitroeters-J. Hof man 1-0; J. Wijnen-P. Haccou 0-1; Pattenier-M. C. Braam 0-1; J. C. Koetsenruhter-J. M. van den Berg Vz-Vz. KANTONRECHTER MIDDELBURG Gedeelte van de Nieuwe Vlissingseweg „gevaatlijke zonevoor automobilisten Voor veie weggebruikers is de snelheidsbeperking in de bebouwde kom een waar struikelblok. Dat bleek woensdag weer duidelijk tijdens de zit ting van de Middelburgse kantonrechter. Verscheidene automobilisten en bromfietsers kregen een flinke boete, omdat zij te bard hadden gereden. Bijna elke week verschijnen voor mr. J. Moolenburgh automobilisten die zich niet hebben gehouden aan de maximumsnelheid van 70 km. |>er uur, die geldt voor een gedeelte van de Nieuwe Vlissingseweg, ter hoogte van de brug hij Souburg. Voor dit laatste feit stonden woens dag de vlasser F. J. de K. uit St.- Jansteen en de scholier J. S. uit Mid delburg terecht. De K. had met een snelheid van ongeveer 96 km. per uur gereden en kreeg daarvoor een boete van 60 subs. 12 dagen. De snelheid, waarmee S. reed, be droeg 88 km per uur, en hjj kreeg een boete van 50 subs. 10 dagen. „Er gaat geen zitting voorbij of er staan zeevaartscholieren terecht. Ze rossen maar raak", aldus de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, in de zaak tegen de Vlissinger F. M. K. K. In de bebouwde kom van Vlissin- gen had K. te hard gereden op een bromfiets en conform de eis kreeg hij een boete van 25 subs 5 dagen. Primeur De 18-jarige mej. M.VJ. R. uit Koudekerke had een primeur. Volgens de kantonrechter was zij de eerste vertegenwoordiger van liet zwakke geslacht, die door hem werd veroordeeld voor te hard rijden op een bromfiets. Mej. K. kwam nog met een verrassen de mededeling: men had haar ai- tijd voorgehouden, dat de maxi mum-snelheid voor bromfietsen in de bebouwde kom 40 km. per uur bedroeg. Hieraan had zij zich altijd gehouden. De kantonrechter veroordeelde haar tot f 15 boete subs. 3 dagen. De snelheidsmeter uit de auto van de rijksambtenaar N C. de R. uit Hein- VOORSTEL VAN B. EN W. Contract fa. Broek nu eindelijk gerealiseerd B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een bouw- en grondvoor- seüot aan te vragen voor 2 complex en woningwetwoningen van resp. I (in de Stromenwijk) en 42 (in het plan Breeweg) huizen. Het bouw- voorschot stellen b. en w. in totaal op 118.000 en de grondlcosten op in totaal 661.000 gulden. Deze wo- OOSTKAPELLE Raad besloot tot beplanten van plan Duinweg-Oost In de dinsdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Oostkapelle besloot de raad tot be planting van het uitbreidingsplan Duinweg-Oost. Hiermee is een be drag van ruim elfduizend gulden ge moeid, waarin het ryk een subsidie verleent van 40 procent. In het najaar van 1962 zal met de Inplant wórden begonnen. De huur van de eemeentewoning van het hoofd der openbare lagere school werd door de raad opnieuw vastge steld op j 590,63. De gemeentereke ning 1959 werd aangeboden en in de commissie tot het nazien werden be noemd de heren C. den Hollander en S. Roelse. Voorts behandelde de raad enkele aanvragen voor premie woningverbetering. De raad besloot tenslotte in verband met de inwer kingtreding van de gewijzigde wet financiële verhouding, tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling voor onderwijs aan zwakzinnige kin deren. SUBSIDIE ORANJEVERENIGING B. en w. stellen voor het slachthuis te verkopen De plannen voor een wtjkgehouw van „Het Groene Kruis" in Zoutelundc vorderen niet Wel is er de principië le toezegging van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland van een bydrage van twintigduizend gulden plus een zelfde bedrag, dat dc christelijk* vereniging voor zieken verzorging „Het Groene Kruis" voor Koudekerke en omstreken denkt te krijgen biï verkoop van een woning te Zoutelande. Maar naar verwach ting blijft er dan nog I' 20.000 tc in vesteren, zodat het bestuur van „liet Groene Kruis" om een verhoging van de gemeentelijke subsidie verzoekt. Gedacht wordt aan een verhoging van de gemeentelijke bijdrage van vijfenzeventig cent naar een gulclen per inwoner, waarmee b. en w. van Zoutelande volledig instemmen, zo dat de raad die maandag in open bare vergadering bijeen komt voorgesteld wordt tot deze verhoging te besluiten Verder krijgt de raad een voorstel te behandelen tot verkoop van het slachthuis. Volgens de nieuwe voor schriften voldoet het slachthuis niet Daar van het slachthuis slechts wei nig gebruik wordt gemaakt, achten h en w. een uitgaaf van f 2250 voor verbetering te hoog. Ook al omdat bij deze verbetering slechts enkele ingezetenen gebaat zijn en er net zo goed in Vlissingen geslacht kan wor den. Feest Als de raad met b. cn w. meegaat, kan de pluatselijke Oranjevereniging rekenen op een gemeentelijke subsi die van f 365 in de kosten van bet feest ter jjelegenbeid van het 2ö-ja- rig huwelijksfeest van koningin Ju- liunu cn prins Bernliard. De totale kosten van dit feest heeft de Oranjevereniging op f 824 be groot. Voorts zijn er voorstellen tol bet tijdelijk verhuren van grond, die uiteindelijk bestemd is voor een zo- merwoningcnteiTein; tot verhoging van de percentages straatbclasting; en om de presentiegelden van de le den van de stembureaus op 115 te stellen. Ook zal de raad de begroting voor 1962 behandelen, die bij dc ge wone dienst sluit met oen bedrag aan inkomsten en uitgaven van 1'519.110,10. ningen worden gerealiseerd uit de aan Middelburg toegewezen 58 wo ningwetwoningen voor 1962. De eerste vier fasen van het Stro- mcnwijkplan van 330 huizen groot 76, 74, 54 en 52 woningen) zijn in middels gereedgekomen. De 5e fase van 36 woningen is in aanbouw; de .laatste fase van 44 huizen zou als volgt gebouwd worden: 4 eensgezins woningen in de Zanökreekstraat en 40 woningen in 2 woonlagen in de Oosterscheldestraat. E. en w. tekenen evenwel aan, dat het bouwterrein aan de Oosterschel destraat bij uitstek geschikt is voor particuliere woningbouw, waaraan thans groot gebrek is. Zij geven der halve de voorkeur aan de bouw van die 49 woningen aan de Breeweg en wel in flatbouw 3 hoog. In het plan Breeweg ligt een bouwkavel, waarop 2 flats van 12 en 1 flat van 18 etage- woningen is geprojecteerd, hetgeen in totaal 42 woningen betekent. Te zamen met de 4 woningen in de Stromenwijk betekent dit een op dracht aan de firma J. G. Broek van 46 woningen, 2 meer dan het restant van het continucontract, dat hiermee dan eindelijk geheel is ge realiseerd, zo merken b. en w. op. De dan nog resterende 12 woningen zullen b. en w. toewijzen aan een van de beide in Middelburg werkzame woningbouwverenigingen. RITTHEM Raad vergadert Dinsdag 20 maart a.s. komt de ge meenteraad van Ritthem 's avonds °Pn hajf acht in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van een eenentwintig punten tellende agenda met onder meer een voorstel voor het herstel van de zoutschade aan het gemeentehuis. Verder zijn er voorstellen ter verbetering van een gedeelte van de Zuidwatèringstraat en aanleg van riolering, het aanbren gen van een teerlaag op een weg in de Mortierepolder, de openbare straatverlichting, verpachting van gronden aan de volkstuinvereniging, het wegdek van de Rammekens\veg. herstel zoutschade aan gemeentege bouwen en het verlenen van premie voor woningverbetering. DOMBURG Jaarvergadering boerenleenbank Bij de opening van de algemene jaar vergadering van de coöperatieve boe renleenbank te Domburg in „Tram- zicht" herdacht dc voorzitter de heer P. de Visser, oud-voorzitter van de raad van toezicht, en de oud secretaris, de lieer J. W. Schuur man. Hij wees verder op de gestadige groei van de bank, het in gebruik nemen van de nieuw gebouwde kas sierswoning, waardoor het kantoor en de kluis konden worden uitge breid. Deze uitbreiding kan moge lijk in april in gebruik worden ge nomen. Dc heer C. Francke werd als bestuurslid herkozen. In plaats van de heer Jacob dc Visser, die wegens het bereiken van de gestelde leef tijdsgrens niet meer herkiesbaar was, werd de heer W. Janse tot lid van de raad van toezicht benoemd. Na afschrijving van 38.000 werd nog een winst gemaakt van 12.376,74, die bij de reserve werd gevoegd. Het aantal leden vermeer derde met 78 in 1961 en kwam hier door op 85S. Aan kredieten werd 409.200,ver strekt en aan voorschotten f 1,318.019.28. kenszand was verwijderd voor repa ratie. Dat was er dc oorzaak van dat De R. te hard reed in de be bouwde kom van Goes, 'iwintig gul den subs. 4 dagen was de uitspraak. Twee Middelburgse scholleren had den op hun bromfiets te hard gere den. Beiden C. J- en J. W. kre gen daarvoor een boete van 20 subs. 4 dagen. De plaatwerker H. A. de Z. uit Mid delburg werd veroordeeld tot 25 subs. 5 dagen, omdat hij in 's-Heer- Arendskerke op zijn bestelauto stads lichten had gevoerd, in plaats van groot licht De verdachte zei, dat hij niet wist op welk tijdstip hij de lichten moest ontsteken Dakkapel Zonder vergunning van o. en w had de hotelhouder J. D. uit Domburg een dakkapel aangebracht op een woning achter zijn hotel Het uit bouwsel was intussen weer verwy-' derd. Voor deze overtreding kreeg D. 10 boete subs 2 dagen. Slotavond 10 maal 10 Vrijdagavond wordt in het City- theater de slotavond gehouden voor de actie 10 maal 10. Daaraan verle nen onder meer medewerking een aantal „oprechte amateurs" uit ge heel Zeeland en een zestal meisjes van de Industrie- en Huishoudschool, dat enkele dansen over het voetlicht zal brengen. Voorts wordt op deze slotavond de trekking gehouden van een loterij, waarvoor de huishoud- schoolleerlingen vele aantrekkelijke prijzen gemaakt hebben. De avond begint om 8 uur. De organisatoren hopen rond 1500 tot 2000 gulden in de 10xl0-kas te kunnen storten. Topjaar voor Koudekerkse coöp. boerenleenbank De coöperatieve boerenleenbank „Koudekerke" heeft een topjaar ach ter de rug. Nog nooit werd er in een jaar bij de bank zoveel gespaard als in 1961. Op 21 september werd een spaarbedr.ag van vier miljoen gepas seerd. In totaal werd er in 1961 ruim 50 procent meer ingelegd dan in 1960 Dit bleek uit het openingswoord van voorzitter J. Tevel tydens de dins dagavond gehouden algemene verga dering in hotel fïijekhorst. Men streeft er momenteel naar de administratie machinaal te gaan voe ren. De groei van de bank wettigt de aanschaf van een machine alleszins, aldus de heer Tevel. Bovendien heeft het bestuur voor de toekomst grootse plannen. Zo overweegt men te zjjner tijd een filiaal te openen In het plan- Paauwenburg. Het aantal leden van de boerenleenbank „Koudekerke" be draagt momenteel 534. De vergade ring besloot dew inst over 1961, een bedrag van 6124.52, in het reserve fonds te storten Dit fonds steeg hier door tot meer dan 150.000. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid, de heer P S- Kodde herko zen. De heer W. Ovaa, aftredend als lid van de raad van toezicht werd eveneens herkozen. Als plaatsvervan gend lid van 't bestuur werd de heer C. P. Wielemaker met 25 stemmen gekozen. Bij de bespreking van de vacatiegelden werd besloten het be stuur een totaalbedrag van f 1500 toe te wijzen. De raad van toezicht krijgt in totaal 200 Marktberichten VEILING Z.H.-EI LANDEN, R'DAM. 13 maan. Aardappelen 14—17. Andijvie 1 142—167. 2 121—141. Sla 1 27—37. 2 1017. aanvoer 26 >00 sinks Spruiten IA 132—141). 2A 68—128. 2B 58—73. 2D 78— 131. Witlof IA 126— 138. 2A 113—128. IB 124131. 2B 107 124 aanvoer 25.000 kg. Spinazie i 107—in, 2 «4—y6. Rode k.'ol 2339. Boerenkool 30—74 Prei IA 108 118 2A 62—93. IB 86—101. 2B 53—97. Grote peen 21—37. Uier» 44—69. gesch. 5474. Sjalotten 65—75 Radijs witpunt 4350. Champignons 350380. Golden Delicious lA 88—98. IB 77—82, IC 62—68. 2A 72—89, 2C 55—60. Jonathan IA 63—31. 1B 71—75, IC 60—63, 2A 61— 76, 2B 56—73. 2C i360. Goudreinetten IA 8184. 1B 7880, iC 7577 Winston IA 101—104. St. Remy 2A G2—66, 2B 5963. 2C 60—65. VEILING fEKNEUZÊX. Sla 1 23.4024.60. Knolselderij 'C 2!27. Selderij per bos 27—35. Rode kool 40—40. Sav. kool af». 46. Witte ko- 4? Breek - peen 2536. Waspecn 38 Prei A2 7992, B? 54—77. Knolselderij 38—45. 2 28. Spruiten afw. 56, spruiten ongeschoond 143—152. Uier 1 51. 2 29 -47. Witlof A 129- -131. A2 113—129. B 119—129, B2 113 —126. afw. 34—98. Appelen. Golden Delicious 2 80-83 6738. 75-80 80-89, 70-75 80—87, 63-70 65—70. 60-65 55—56. 3 grof t*W64, 3 filn 42—50, kroet 26—51. Jonathan 1 80 75—73, 75 77- 78. 70 79—79. R5 12—75. 60 63—65. 2 SO r9-70. 75 71-93, 70 70-74, 65 65-69. 60 62—63. 2D 47—48, 3 grol 63—65. 3 fijn 4750. kroet 44. Peren. B. A Lucas 2 75-85 39--10. 66-75 40. 2D 34. Ponds peren 3 grof 61—62. kroet 48. St. Remy 3 grof 62. kroe' 48. VISMIJN COLIJNSPIJVAT. Exportgarnalen 490 kg. 3.824,10. Schar 39 kg. Bot 537 kg. Schol 95 kg. Griet 11 kg. Paling 1 kg. Tong 5 kg. Ongesor teerde vis 71 leg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3