Strijd om wereldtitel in ANIMO I WERD WALCHERS KAMPIOEN MICROKORFBAL SPORT EN WEDSTRIJDEN Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE CO') RANT. WOENSDAG 14 MAART 1962 KAMPIOENSCHAPPEN KUNSTRIJDEN Applaus en bewondering voor Sjoukje Dijkstra Met een grote ontvangst op het oude stadhuis van Praag zijn. de wereld kampioenschappen kunstrijden, dins dagavond geopend. Na de ontvangst kregen de paren en de dansparen do gelegenheid om in beide hallen nog wat ie oefenen, voor de heren was de training echter afgelopen en in spanning wachten zij het moment af waarop bij loting zal worden bepaald welke verplichte figuren zij vanaf woensdagmorgen zeven uur zullen moeten rijden. Merkwaardig was het te bemerken, dat de spanning onder de dames veel groter is dan bij de heren. Wel zijn ook bij hen.de wedstrijdzenuwen on miskenbaar aanwezig, maar de hou-, ding ten opzichte van elkaar is toch' wat meer onbevangen, dan bij de da mes, Sjoukje Dijkstra maaktzich niet druk. Zij oefent, ijverig als immer, haar figuren en een blijde lach springt op haar blozend gezicht, wan neer de talrijke toeschouwers bij de training van de Kür een van haar fenomenale sprongen met een gul applaus honoreren. Zij poseert voor de fotografen en filmmensen, zij Iaat geduldig haar portret door een karikaturist te kenen, zij zet tientallen handteke ningen per dag en zij staat tien tallen verslaggevers te woord, 'zo nodig in vloeiend Engels of Duits. Maar om Sjoukje heen woedt de koude oorlog van de concurrentie. En vooral de Amerikaanse en Cana dese rijdsters, die de Europese top sedert de wereldkampioenschappen van 1960 in Vancouver niet.meer heb ben gezien, vormen met hun trainers en coaches aparte groepjes óp de tri bune, waarbij zij als het ware elke krul, die door de voornaamste riva len in het ijs wordt géschreven, ana-- lyscren. Barbara Roles, of voluit me vrouw Barbara Ann Pursley-Roles, LANDBOUWER MET TRACTOR OP MIJN Gistermiddag is een landbouwer uit Apeldoorn, de beer Hoewijt, met een tractor met aanhangwagen op een mijn gereden. De haan werd" niet ge deerd. De mestwagen, die 's morgens juist was gekocht, werd 20 meter weggeslingerd en geheel vernield. Merkwaardig genoeg werd de trac tor nauwelijks beschadigd, alleen een achterlicht werd losgescheurd. Het ongeval geschiedde op een uitérr waard tussen kasteel Doorwerth en de Rijn. Op dit terrein is in de oorlog door Engelsen en Canadezen tegen de Duitsers gevochten. Het land is indertijd geheel op oorlogstuig onder zocht. Deze mijn moet hierbij echter onopgemerkt zijn gebleven. Zoals be-, kend, is in kasteel Doorwerth het! ,,Airborne"-museum ondergebracht. beho.ort tot de ernstigste van het overzeese gezelschap. Haar vorm is van de subtiele schoolfiguren, die zij in bijna, verbeten ernst ónder leiding van haaf trainster Vicky Jonston oefent, niet af te lezen en het enige antwoord dat ..men krijgt wanneer men bij een van de andere Amerika nen informeert is: „Barbara is cham pion. óf the States. Onder de ruim honderd deelnemers bevindt zich geen enkele titelhouder. De winnaars van de laatstgehouden wereldkampioenschappen, die van Vancouver ir. I960, waren hij de da mes Carol Heiss (V.S.), bij de lieren Alain Gileti (Frankrijk), bij de pareu Barbara Wagner en Robert Paul (Ca nada) en in het ijsdansen liet Britse paar Doreen Denny en Courtney Jo nes; VERDACHTE IN AFFAIRE O.A.S. VRIJGELATEN De 26-jarige handelsvertegenwoordi- ger E. J., die dinsdagavond j.l. in Amsterdam werd gearresteerd In verband met een onder de naam van de „O.A.S." gevoerde afpersingszaak, is op vrije voeten gesteld. Nadat dé officier van justitiee mr. W. Wetzels, hem een laatste verhoor had afgenomen, achtte de rechter commissaris geen termen aanwezig de man nog langer vast te houden. De handelsvertegenwoordiger heeft steeds ontkend iets met de zaak te maken te hebben. De politie had hem in verzekerde bewaring gestéld nadat twee kennissen zijn stem hadden her kend tijdens..de telefoongesprekken, waarin de Amsterdamse garagehou der J. Tabak namens de „O.A.S." op dracht kreeg een bedrag van 15.000 gulden in een zandbak in dè hoofd stad te deponeren. De vertegenwoor diger had evenwel eêii nagenoeg slui tend alibi. Volgens verklaringen van J. zou hij door het gebeurde veel schade heb ben ondervonden. Tal van klanten van hem hebben, toen bekend werd dat hij als verdachte in de afper singszaak werd aangehouden, het vertrouwen in hem opgezegd, getuige de vele brieven die hij na zijn vrijla ting in de brievenbus vond. VEDO-TOERNOOI VLISSINGEN De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Ruslc (rechts) schudt de hand van zijn Russische ambtsgenootAndrei Gromyho (links) op de stoep van de Russische ambassade in Genève, in welk ge bouw zij samen lunchten. Vandaag zullen beiden deelnemen aan de ze- ventien-landen-cenferentie, welke dan in Genève begint. Goese Togo verloor en won van Walcherse combinaties Zaterdag werd het Vedo-toernooi microkorfbal te Vlissingen besloten met de finales om het mierokam- pioénschap van Walcheren, terwijl Togo I uit Goes enkele wedstrijden speelde tegen Walcherse combinaties. In de finales waren doorgedrongen: Animo I, VedoT en Animo V, respec tievelijk als kampioen van de eerste, tweede en derde klas. De wedstrijden werden gespeeld als handicap, zódat Animo tegen Vedo I begon met een 2—0 achterstand en tegen Animo V met. een 40 achterstand. Dat dit laatste iri dé 25 minuten speeltijd moeilijkheden oplevert, is wel (luide-: lijk geblekén, dóch men bereikt, dat er van het beginsighaal af voor ge vochten moet worden en er spanning is tot het einde. In de eerste ontmoeting begon Animo V tégen Vedö i met een 2—0 voor sprong. De laatste speelde een zeer matte partij en kon in het geheel niét tot het peil komen, dat het tegen Animo I demonstreerde in zijn tweede wedstrijd. Het verloor dan ook met 42, waaruit blijkt dat beide ploegen tweemaal wisten te, tjoelpunte.n. "ATJipio I en Animo V leverden een felle p&rtijJiórfbal, waarbij wel dufi- delïjk bléék7 'dat,Animo I te veel óp doelpunten moést spelen om de 40 achterstand in te halen. Het vijfde team gaf zich niet zo maar gewon nen en toen na half-time de stand 24 was geworden, dachten de mees- ten dat het wel zou gaan, omdat het vijfde het tempo niet vol zou houden. Doch met de grootste moeite konden de eersteklassers er nog twee doel punten aan toevoegen, zodat de eind stand 44 werd. Tegen Vedo I ging het in de eerste helft voor Animo I niét zo best. Het eerste doelpunt werd door Vedo I ge scoord, zodat het zelfs 3—0 voor de Vlissingers werd. Een strafworp bracht Animo I op 3—1, waarmee gedraaid werd. Enige minuten na de rust draaide de zebra-doelpunten- maehine even op volle toeren en in zeven minuten tijd was de stand van 3—1 gewijzigd in 3—5. Dit was een aantrekkelijke en vlotte wedstrijd met zeer goede momenten, waarbij Vedo I goed partij gaf. Daar Animo I en Animo V nu gelijk stonden, moesten strafwor- pen beslissen. Iedere speler moest er één nemen en de eerste maal werden er door beide ploegen twee benut. Toen in de tweede ronde het vijfde niet verder kwam dan één doelpunt en de eerste er twee wist te maken, was het pleit beslecht ten gunste A an Ani mo I, waarmee ook de titel te rechtkwam by de ploeg, die er het meeste recht op had. Togo I speelde eerst tegen een TOP- Zuidwesterscombinatie, waarbij het TOP-vak het zeer goed deed. De combinatie kwam met 10 voor, doch het werd weer gelijk. Wederom namen de Walcherenaren een voor sprong (21), doch toen kwam Togo I door goed combineren er steeds be ter in en het werd via 22 tenslotte o2. Tegen de SwiftAnimocombinatie zat het de Goesenaren niet erg mee. Het schot van het Swift-valt was goed en vooral Thoma van Animo was bijzonder actief. Hij wist ook twee doelpunten te maken. Het werd tenslotte een 5—1 zege voor dé com binatie na een aantrekkelijké wed strijd. Aan het einde van het toernooi reik te voorzitter Brasser van Vedo de wisselbeker uit aan Animo L Deze beleer dient twéémaal achtereen of driemaal in liét geheel door een ploeg gewonnen te worden. Tevens werd door Animo namens alle deelnemen de verenigingen dank gebracht aan Vedo voor de goedé organisatie en het welslagen van dit toernooi. Uitslagen: Vedo adsp.Animo adsp. 31: Togo I—TOP-Zuidwesterscom- binatie 5—2; Togo I—Swift-Animo- eomb. 15; Animo VVédo I 4 Animo VAnimo I 44; Vedo I- Animo I 3—5. Uitslagen: Vedo adsp.Animo adsp. 31; Togo ITop-Zuidw. comb. 5— 2; Togo I—Swift-Animo comb. 15; Animo VVedo I 4—2; Animo V— Animo 144; Vedo IAnimo I 3— 5. Eindstanden miero-tournooi Vlissingen. Finale-poule: Animo I 2 1 1 0 3 97 Animo V 2 .1 1 0 3 8—6 Vedo I 2 0 0 2 0 5—9 I. Animo I 8 7 M 14 40 14 Ondo I 9 5 1 3 11 33 29 Swift II 10 5 1 4 11 26 22 Animo II 9 3 1 5 7 21 31 Zuid Westers I 8 2 1 5 5 12 24 TOP 10 2 2 6 6 16 29 II. Vedo I 10 8 2 0 18 40 14 Atlas 10 7 1 2 15 43 32 Animo III 6 2 2 2 6 17 16 KVL I 8 2 1 5 5 12 17 Zuid Westers II 6 1 0 5 2 8 24 Animo IV 6 0 0 6 0 8 25 III. Animo V 11 8 2 1 18 27 10 Vedo II Swift IV Swift 111 KVL II Vedo III Ondo II 12 5 5 2 15 26 14 12 6 0 6 12 22 24 12 3 5 4 11 25 13 11 4 2 5 10 19 20 10 2 3 5 7 13 36 12 2 3 7 7 18 33 Langdurigste huwelijk in Engeland Met de dood van John Down ham is een einde gekomen aan wat wellicht het langdurigste huwelijk in Engeland is ge weest. Downham en zijn vrouw, Mary Ellen, zouden volgende maand het feit hebben gevierd dat zij 78 jaar geleden in het huwelijk waren getreden. Zij is 101 jaar. Hij zou in mei 101 jaar zijn geworden. MEER GESPAARD BIJ BOERENLEENBANKEN Hét spaartegoed bij de Stichtingen .Spaarbank van de Boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven is in de maand februari toegenomen met 45,2 mil joen te vergelijken met 44,6 mil joen in de overeenkomstige maand van het A-orig jaar. De stortingen bedroegen in deze maand 200,4 miljoen en de terug betalingen 155,2 miljoen. Het spaaroverschot van de eerste twee maanden van dit jaar beliep 111,2 miljoen. Dit is ruim 7 proeent meer dan in de maanden januari en fe bruari 1961 toen er een spaarresul- taat werd behaald van 103,8 mil joen. Dividendvoorstellen DELFTSCHE LEERLOOIERIJ De vergadering van commissarissen en directie van de N.V. Koninklijke Delftsche Leei'looierij en Drijfrie- menfabriek v.h. Alex Adam. heeft besloten de aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1961 te be palen op 12 procent, waarvan 4 pro cent in aandelen Adam Delft (v.j. ;12 procent waarvan 6% procent in aandelen). j: VAN NELLE In de gehouden vergadering van de raad van commissarissen van de er ven de wed. J. van Nelle N.V. te Rot terdam is besloten aan de a.s. te hou den vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1961 een dividend van 9 procent (v.j. 8 procent) uit te keren. „INTERNATIONALE GEWAPEND BETON" Aan de algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Internatio nale Gewapend Beton-bouw te Breda zal worden voorgesteld over het jaar 1961 een dividend uit te keren van 13 procent (v.j. 14 procent). Passagiersbedrijf H.A.L.: lagere resultaten De nadelige invloed van de revaluatie op, de exploitatie tussen maart en de cember 1961 bedroeg voor do Hol land-Am erika Lijn per saldo vier tot vijf miljoen gulden. De bezetting der meeste passagiersschepen der H.A.L. was minder gunstig dan in voorgaan de jaren en dit had tot gevolg, dat de resultaten van het passagiersbedrijf lager waren. Dit verschijnsel heeft zich in het verkeer tussen Amerika en Europa algemeen voorgedaan en is voornamelijk veroorzaakt door de te grote uitbreiding van de capaciteit der luchtvaartmaatschappijen in 1961. Dividend Van Gelder Zonen onveranderd 14 procent De directie van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. deelt mede, dat de produktie in 1961 298.900 ton (v.j. 286.900 ton) bedroeg. De omzet was 233.000.000 (ƒ224.000.000). Na afschrijving en na aftrek voor belastingen bedraagt de nettowinst over 1961 ƒ15.222.878 (ƒ17.079.317). Aan de algemene vergadering van aandeelhouders, welke op 27 april 1962 zal worden gehouden, zal wor den voorgesteld, zowel op de prefe rente als op de gewone aandelen, een dividend uit te keren van 14 (14%) (onv.). Haakon Stotijn in ziekenhuis De eerste solo-hoboïst van het Con. certgebouworkest Haakon Stotyn, is, na een rustperiode van enige maan den, in de Boerhaavekliniek te Am sterdam opgenomen voor het onder gaan van een operatie. De eerste hoboïst van het operaor kest, Koen van Slogteren zal tijdens de reis naar Japan de hobogróep van het "Concertgebouworkest complete- Arsenal ontslaat manager George Swindin De Engelse eerste-dïvisieclub Arse nal heeft zijn manager George Swin din dinsdag meegedeeld, dat het na afloop van het seizoen geen gebruik meer wenst te maken van zijn dien sten. Swindin heeft Arsenal 22 jaar ge diend. Van 1936 tót 1954 als doelman en van 1958 af als manager. Van 1954 tot 1958 was Swindin als trai ner-speler aan Peterborough United verbonden. Arsenal, dat momenteel de 12de plaats bezet in de eerste divisie, is de 28ste Engelse club, die sinds het begin van het seizoen zijn manager ontslaat. Velly en Foré winnaars in etappe van Parijs-Nice De Fransman Jo Velly heeft het eer ste gedeelte van de rijfde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice, een tijd rit, gewonnen. De Nederlander Ab Geldermans eindigde, op de twaalfde plaats en Bas Maliepaard werd veer tiende. Het tweede gedeelte van de vijfde etappe, een wedstrijd over 86 kilo meter, werd wegens het slechte weer ingekort tot S3 kilometer. Dit deel werd gewonneh door de Belg Noel Foré. Hij versloeg in de eindsprint een groep van 16 renners, die allen in dezelfde tijd finishten. Maliepaard werd met een achterstand van 18 se conden achttiende, terwijl Gelder mans en Jo den Haan op de 36e plaats werden geklasseerd. Na de vijfde etappe heeft de Belg Plan- ckaert de leiding in het algemeen klassement. Op de zevende plaats staat Bas Maliepaard, Géldermans is dertiende en Jo de Haan negentigste. Sjoukje Dijkstra wordt in Amstelveen gehuldigd De Europese- en misschien na dit weekeinde ook wereldkampioene knnstrijden Sjoukje Dijkstra zal dins dagavond 20 maart op feestelijke wyze In haar woonplaats Amstel veen worden ingehaald en gehuldigd. De schaatskampioene kómt tegen half zes die avond op Schiphol aan. Maar om verkeersmoeilijkheden te voorkomen zal Sjoukje pas tegen half acht de luchthaven verlaten voor haar intocht in Amstelveen. Ook zal ditmaal de huldiging in ver band met de te verwachten grote stroom belangstellenden niet voor het huis van de familie Dijkstra ge schieden, maar in een feestzaaltje. Aan de grens van de gemeente zal een stoet worden geformeerd, waar in Sjoukje natuurlek de hoofdper soon is. Voorts komen er twee mu ziekkorpsen en een groep Friese dansers uit Sneèk in de optocht. Duel Post-Steenbergen in Antwerpen Welks.wielrenner !s op dit ogenblik de sterkste omniumspecialist van de wereld? Iedereen, die het wielérge- beuren dö laatste jaren heeft gevolgd, weet dat er momenteel slechts twee renners zijn die voor een dergelijke titel in aanmerking kunnen komen. De Belg Rik \'an Steenbergen en de Nederlander Peter Post. In Antwer pen wil men 2elcer weten welke van deze twee uitgesproken baanrenners het meest in zijn mars heeft. Zaterdag 17 maart aanstaande zullen de twee rivalen op dit gebied elkaar bekampen in een omnium bestaande uit vijf onderdelen, namelyk een pun- tenkoere, een achtervolging, een nummer tijdrijden, wedstrijd achter de dernies en één achter zware moto ren. Voor de winnaar ligt er nü reeds een kapitaaltje aan prijzen en pre mies te wachten. PAPENDRECHT WONOSOBO 13 tJALEROIJK 11 610 m Bh.ivnntinr SOESTDMK modjokerto 13 tc Syracuse Vork A Nassau ORANJESTAD 13 v SouthamMoft KAI7IPERD1JK SEPIA 13 v Mc na n VIVIPARA n 13 I MERWEHAVEN I NIJKERK 12 OOSTKERK SCHICDIJK 13 v 6o6' STRAAT SINGAPORE I DISTRIBUTIE VAN VOEDSEL OP CUBA I)c Cubaanse premier heeft aange kondigd dat in het gehele land dis tributie van de voornaamste levens- midelon zal worden ingevoerd. In een rede via radio en televisie zei Castro dat rijst en zwarte bonen de voornaamste bestanddelen van hé.t Cubaanse dieet gerantsoeneerd; zouden worden, evenals reuzel en j bakolie. In de 26 belangrijke steden van het eiland zou tevens de. rantsoenering worden ingesteld voor Waszeep en andere reinigingsmidclen als badzéep: en tandpasta. In Havana en omgeving Zullen rund vlees, kippen, vis, eieren en melk1 worden gedistribueerd, aldus Castro. Cupfinal wellicht tussen Spurs en Burnley Engelands hoop op de „cupfinal van de eeuw" waarin Tottenham Hotspur en Burnley eikaars tegenstander zouden zijn, is maandag weer ver sterkt. De Spurs, die bekerhouder is, lootte in de halve eindstrijden namelijk tegen de winnaar van de ontmoeting Preston North End- Manchester United, terwijl Burnley, momenteel lijstaanvoerder in de league, Fulham of Blackburn Rovers als tegenstander krijgt. Vorig seizoen kwamen Tottenham Hotspur en Burnley reeds in de halve finales tegen elkaar uit, te vroeg dus voor de voetbalenthousiasten, die ook toen op een klassieke cupfinal hoop ten. Dit jaar is daar uiteraard veel meer kans op. In Engeland ziet men Manchester United en Blackburn Rovers als win naars van de „replays" uit de kwart finales. Beide clubs kunnen het hun tegenstanders in de halve eindstrij den beslist nog heel wat moeilijk maken. In de league-competitie van dit seizoen won Manchester United namelijk op eigen terrein met 10 van de Spurs. Blackburn Rovers wist in een thuiswedstrijd met 21 over Burnley te zegevieren. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Met grote blijdschap geven wij kennis van de voorspoe dige geboorte van ons doch tertje SIMONE ANDREA. L. de Witte A. M. de Witte Brasser Koudelterke, 13 maart 1962 Brouwerijstraat 24. Tijdelijk adres: ziekenhuis „Bethesda" kamer 22, Vlissingen. RECTIFICATIE. Geheel onverwachts overleed op 11 maart j.l. onze vriend en col lega, de heer J. J. DUBBELMAN, oud 27 jaar. Met hem is een veelbe lovend leraar heenge gaan, die ondanks de korte periode van sa menwerking een blij vende herinnering zal achterlaten. Het gezamenlijk per soneel van de Ge meentelijke Techni sche School in Vlis singen. Wij namen met ontstel tenis kennis van het plotseling overlijden van onze leraar J. J. DUBBELMAN. Hij was een graag ge ziene figuur bij al de leerlingen. Met dank baarheid zullen we te rugdenken aan de tijd dat we les van hem mochten ontvangen. De leerlingen van de Gemeentelijke Technische School in Vlissingen. Na een langdurig ge duldig gedragen lijden, werd heden van ons weggenomen, onze lie ve zuster en tante ADRIAN A WILLEBOER, geb. Geene, in de ouderdom van 81 jaar. s-Gravenhage: J. Touw Geene Amsterdam J. Tijsse Geene Goes: C. Geene Mlddeiharnis: L. Geene Goes, 13 maart 1962. M. A. De Ruyterlaan 70 De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 16 maart. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14 uur. Heden werd plotseling van mij weggenomen mijn innig geliefde man JACOBUS NIJSSE, in de ouderdom van bij na 62 jaar. Jacomina Nijsse Haasdonk. Driewegen, 13 maart 1962. Schoondijksedijk 6. De begrafenis zal plaatshebben op D.V. vrijdag 16 maart a.s. des namiddags om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6