GRIJPSKERKE Kapelle zeer in trek voor woningbouw WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN WUIÜJNSDAG 14 MAART 1962 t-It OVINVIALE ZEEUWSE (JO'} HAN '1 VOORWAARDEN VOOR VESTIGING Aanvragen van vele zijden Niet alleen de inwoners van Kapelle of zij, die economisch met deze plaats verbonden zijn, willen in deze gemeente een woning bouwen, ook van buiten komt er belangstelling op zetten. De belangstelling is zelfs van dien aard, dat de gemeente over weegt, om voorwaarden voor vesti ging te moeten gaan stellen. Dit was te horen tijdens de dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering, toen bur_ gemeester H. G. van Suijlekom bij het voorstel om tien woningwetwo ningen te bouwen, een overzicht gaf van wat er aan aanvragen momen teel loopt. Zo deelde de burgemeester mede, dat de N.V. „Inter Scaldis" die 24 woningen voor eigen rekening wil bouwen, deze inmiddels verkocht heeft aan de N.V. Apparaten- en Ke- telfabriek te Goes. Verder Is er een aanvrage ontvan gen van het architectenbureau De Leeuw uit Breda om veertig tot vijftig woningen te mogen bou wen, terwijl ook een ander bureau al contact heeft opgenomen. „Als gemeente zullen we dan ook paal en perk moeten gaan stellen", zo betoogde de burgemeester, „willen we nog niet meer kostbare grond, waarop we noodgedwongen een aanval moeten doen voor eigen uitbreiding, verliezen". Burgemeester Van Suijlekom zei hieruit te mogen concluderen, dat de gemeente voor vestiging zeer in trek is, maar dat het gemeentebestuur toch op zal moeten passen geen „woongemeente" te gaan worden. „Temeer daar er toch al gebrek is aan kostbare cultuurgrond, zou een lukraak toestaan van de aanvragen betekenen, dat we de kip zouden gaan slachten, die de eieren moet leggen", aldus de burgemeester. Hoe wel hij de raad adviseerde zich hier over niet direct druk te maken, acht te hij het toch wel raadzaam, zich op dit punt te bezinnen. De burgemees ter zei voorts een dergelijke ontwik keling zoals met de N.V. „Inter Scal dis" een half jaar geleden niet te hebben kunnen overzien. Raadslid P. van Hoorn (v.v.d.) zei, dat het toch zeker niet in de bedoeling moet liggen om goede cultuurgronden op te gaan offeren voor industriële doeleinden van buitenaf en wees erop, dat In de toekomst toch wel bekeken dient te worden, wie er komt. De bur gemeester schaarde zich achter deze opmerking door te zeggen, dat er dan verkoopvoorwaarden gesteld zullen moeten worden. Wethouder B. de Jager (cji.) was van gedachte, dat de gemeente op haar qui vlve moet zijn en de uiterste ac curatesse en waakzaamheid zal moe ten tonen om een herhaling van wat zich nu heeft voorgedaan te kunnen voorkomen. Burgemeester Van Suijle kom zei echter voor de toekomst niet bang te zyn overrompeld te worden, maar het voortaan incidenteel te moeten bekijken. schelding en meterputten van water leiding en overdrachtskosten een be drag gemoeid zijn van 1325.—. Klein verschil De raad hechtte ook haar goedkeu ring aan het voorstel om de begraaf plaats aan de Kitskinderseweg met 0.24 ha te vergroten. Het terrein hiervoor zal 0,40 meter opgehoogd moeten worden. Hiervoor zal 700 m3 grond nodig zijn. De kosten van deze uitbreiding zullen exclusief beplan ting en inzaaiing liggen op 11.751. Besloten werd het werk te laten uit voeren door de Ned. Heide Maat schappij, die er de volgende maand mee. zal kunnen beginnen. Het ligt in de bedoeling om het aanstaande na jaar het stuk te beplanten. De burgemeester deelde nog mee, dat het boomgaardje van de heef le Clercq voorlopig buiten de uitbrei ding zal blijven. De heer A. de Schip per (vrije lijst) vroeg of met de pach. ter van de grond alles toch wel gere geld was, waarop de voorzitter mede deelde, dat er nog onderhandeld wordt, maar dat het op een klein ver- schil na, afgerond is. De heer De Schipper zou het graag alles zwart op wit willen hebben, voordat op dracht aan de Ned. Heide Mij werd gegeven, wat de voorzitter ook toe zegde. Op de vraag van de heer L. de Koever (c.h.) hoe het staat met t. a a a ja 1 a a t- a .-a t> s a h a1 m a> a jaaua Mevr. Drijber geïnstalleerd als ere-medewerksler U.V.V. Tijdens een jaarvergadering in res taurant Wöhler is mevr. Drijber, echtgenote van Middelburgs burge meester, dinsdagmiddag geïnstal leerd als medewerkster van de Unie van Vronwelyke Vrijwilligers te Mid delburg. De presidente, mevr. J. H. de Lnssanet de la Sablonière-IIeringa speldde haar net U.V.V.-insigne op en bood haar bloemen aan. In een kort dankwoord schetste mevr. Drij ber onder meer de taak van een bur gemeestersvrouw. De presidente zei, dat de werkzaam heden de laatste tijd nogal zijn uit gebreid en dat het noodzakelijk is, dat het secretariaat wordt uitgebreid. Zij deelde mee. dat op 16 april in de bejaardensociëteit een paasmaal- tijd plaats zal vinden. De landdag wordt op 16 april aanstaande in Den Haag gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. E. Haag-van Eek en mevr. J. H. Popma-Salomê herkozen. Mevr. E. van Thiel-de Hoog werd gekozen in de vacature, ontstaan door het vertrek van mevr. Schen- kenberg van Mi erop. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek, dat het ledental op 31 december 1961 110 bedroeg: er wa ren toen 21 begunstigers. Het nieuwe bejaardencentrum blijft uitstekend bevallen. Het aantal bezoekers van de sociëteit is aanzienlijk gestegen en bedraagt nu op de drie U.V.V.- middagen "gemiddeld 70 per keer. Er nemen 19 dames deel aan het ziekenbezoek. Er worden bezoeken gebracht aan alleenwonende zieken en invaliden en aan degenen, die ver blijven in „Der Boede". „Ter Poor- te", „Ter Hooge" en in het rusthuis aan de Heerengracht. Bij de oppas- centrale zijn thans 72 gezinnen aan gesloten. Het financieel verslag toon de aan dat de kas er goed bij staat. de begraafplaats te Biezelinge deelde de voorzitter mede, dat ook daar niet Na de pauze vertoonde :1e heer Ver veel ruimte meer over is. stelle dia's over oud Middelburg. Boomgaard gekocht Het voorstel om de tien woningwet-, woningen te bouwen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij b. en w. machtiging werd verleend ze onderhands aan te be steden. Twee dubbele woningen zul len er gebouwd worden aan do Ceres- straat te Kapelle. twee blokjes van twee aan de nieuw aan te leggen straat ten westen van de Waarde, kensstraat te Biezelinge en één blok van twee aan de Schoorse Zandweg te Schore op het terrein, waar on langs drie krotwoningen zjjn ge sloopt. Voor de laatste twee wonin gen zal het noodzakelijk zijn om 134 m2 grond aan te kopen van de heer L. Verdunnen te Schore, waarmede de raad instemde. Deze grond zal gekocht worden tegen de prijs van 5.— de m2. Omdat er verder in Schore geen en kel stuk bouwgrond voorhanden is, besloot de raad voorts om van de heer L. Verdurmcn de gerooide boom gaard aan de Schoorse Zandweg, groot 2120 m2 aan te kopen voor de som van 10.600.— Hierop zullen dan acht woningen gebouwd kunnen worden. De raad verleende ook haar goedkeu- j ring aan het voorstel om de woning Vlaaltse Zandweg 3 te Schore onbe woonbaar te verklaren De woning wetwoning Waardekensstraat 23 te Biezelinge werd verhuurd aan de heer J. A. den Butter te Middelburg. Teneinde het trottoir in de Oost straat te Kapelle door te kunnen trekken zullen een twaalftal stukjes grond aangekocht worden voor de prijs van 5.— de m2. Hiermede zal met inbegrip van verplaatsing erf- VANDAAG. Middelburg City: Bei zevende 2egel, 20 uur. 18 jaar. Electro: Strijd om de Gele Rivier, l'J.30 uur. 14 jaar. Ne derlands Koffiehuis: Vergadering Na. tionale Vrouwenraad. 14.30 uur. Tref punt: Filmvoorstellingen. 14 en 16 uur. viissingoo Alharobra! Terugkeer naar het dorp der toude. 20 uur. 18 Jaar. Lux or: In de catacomben der onder wereld. 20 uur, 14 laar Goes Grand: Voetstappen in de nacht. 20 uur. 14 Jaar. iVrm-u/en - Luxor Gevaarlijke puber- teit, 20 uur. 18 -aar oost hu rg Ledeltheator Bloed en rozen. 20 uur, 18 Jaar. Sas van Gent - Sociaal Gebouw Stijfsel en Glucosefnhriek: bezing J van Hln- te over „De ontdekking van de Ro- meinso bewoning in en om Aarden- burg", voor de Z V.U., 20 uur. MIDDELBURG Benoeming De heer C. Oosterom, onderwijzer aan de chr. bui-gerschool voor ulo te Middelburg is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot hoofd van de chr. ulo in Goes. Hij volgt in die functie de heer H. C. van Donk op. VROUWENPOLDER Groene Kruis hield jaarvergadering Onder voorzitterschap van de heer J. Janse hield de afdeling Vrouwen polder van het Groene Kruis dezer dagen haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat de vereni ging 157 leden telt en dat het batig saldo het afgelopen jaar 164,44 be droeg. De heer A. van Dis, die 40 jaar lang bestuurslid is geweest, stel de zich als zodanig niet meer her kiesbaar. De voorzitter dankte hem voor wat hij voor de afdeling heeft gedaan. Mevrouw F. de Wijze-Geerse werd gekozen als bestuurslid. Naar aanleiding van vragen tijdens de vergadering zal het bestuur zich be raden op de noodzaak van een kleu terbureau. Tot slot vertoonde zuster Goor dia's over haar reis naar Nieuw-Guinéa. GAPINGE Z.L.M. hield algemene ledenvergadering De afdeling Gapinge van de Z.L.M. hield dezer dagen, onder voorzitter schap van de heer S. de Visser, een algemene ledenvergadering. Het fi nancieel overzicht van penningmees ter J. A. Vos bevatte voor het afge lopen jaar een batig saldo. Na de af handeling van de andere huishoude lijke zaken zou het filmjournaal 1961 door de heer Sinke worden vertoond. De heer Sinke was echter zonder kennisgeving afwezig, zodat dit niet door kon gaan. OOSTKAPELLE Turnvereniging D.O.K. De gymnastiekvereniging D.O.K. te Oostkapelle gaf een tweetal bijzonder geslaagde uitvoeringen in het ver enigingsgebouw, waarvoor veel be langstelling bestond. De heer P. J. de Voogt, voorzitter van D.O.K., heette alle belangstellenden welkom. Mevrouw Wedts de Swart, leidster van enkele groepen, werd ter gele genheid van haar 20-jarig lidmaat schap gehuldigd en kreeg een enve loppe met inhoud aangeboden. Onder leiding van de heer J. de Kei zer voerde men een groot aantal nummers vlot uit. Successen waren de „Cowboy-oefening" door de dames junioren en „Spaanse dans" van de dames. De herenploeg bleek aanmer kelijk te zijn versterkt en leverde prima werk. Dokter P. J. Bom dankte leiders, leidsters, turners en turnsters voor het gebodene. Na afloop vertoonde de bekende turner de heer J. v. d. San- de enkele films over nationale en Europese kampioenschappen turnen. SINT-LAURENS De heer J. v. d. Bos sprak voor a.r.-kiesveremging „Enige aspecten van de provinciale politiek". Over dit onderwerp heeft de heer J. v. d. Bos uit Sint-Anna- land gesproken op de laatstgehou den vergadering van de a.r.-kiesver- eniging Sint-Laurens. De heer v. d. Bo3 behandelde in zijn inleiding onder meer de uitbreiding en de nieuw te stichten industrieën in Zee land. en schonk verder aandacht aan de rationalisatie in de land- en tuinbouw. Ook de moeilijkheden bij het werven van personeel bracht de heer v. d. Bos ter sprake, hetgeen hij weet aan te weinig bouwactiviteit in Zeeland, „Voor een juiste benadering en behartiging van deze zaken zijn mensen nodig, die een goede visie hebben op de Zeeuwse belangen", be toogde de heer v. d. Bos, die juist daarom de verkiezingen van dit jaar voor Zeeland zo uitermate belangrijk achtte. Eerder in deze vergadering had de voorzitter, de heer J. Rie- mens, ook enige aandacht aan de ko mende verkiezingen besteed en de le den opgewekt trouw te blijven aan het beginsel Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat in het afge lopen jaar zeven nieuwe leden tot de afdeling waren toegetreden en dat de afdeling thans 145 leden telt. MELISKERKE Vereniging chr. verzorging geestes- en zenuwzieken Dezer dagen vergaderde de afdeling. Mellskerke van de Vereniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland onder lei ding van de heer W. de Buck. Bij de afhandeling van de huishoudelijke zaken werden de aftredende be stuursleden herkozen en maakte de penningmeester in zijn jaaroverzicht melding van een klein nadelig saldo. Jaarvergadering van A.R.-kiesvereniging De a.-r. kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwam dezer dagen in jaarvergadering bijeen onder voorzit terschap van de heer J. Jobse Mzn. Uit de jaarverslagen bleek o.a., dat hef ledental van de vereniging toe nam met 6 leden en momenteel 78 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer J. Spruijt en in de plaats van de heer J. Geldof die zich niet herkiesbaar stelde de heer Abr. Wondergem, De neer C. Balkenende, JandelQk voorzitter van do Arjos, sprak deze avond over het onderwerp: „Om de toekomst". Spre ker constateerde, dat de politieke partijen in een overgangsfase vertoe ven. Ook de A.R.P. staat tegenover vele vraagstukken. Een drukke be spreking volgde op dit referaat. Voor deze vergadering bestond flinke be langstelling. Van onze adverteerders Modehuis Hamming heropende haar verbouwde zaak Het modehuis Hamming te Middel burg herdacht dinsdag jongstleden twee heugelijke feiten: de heropening van de zaak na een verbouwing en het 30-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan werd dinsdag een showmid dag en -avond gehouden, die het publiek in staat stelde te zien, wat het resultaat was van drie weken verbouwing. Het interieur van de zaak is nu 0. zellig en intiem geworden, maar bo venal ook licht en luchtig. Enkele wanden zijn bedekt met modern be hang, terwijl een gedeelte van een muur nestaat uit kleine natuur- steentjes in onregelmatige vormen. Een grote bak met klimplanten vormt daarbij een fraaie complete ring van het geheel. Het meest in grijpende van de verbouwing is, dat de afdeling kinderkleding werd ge scheiden van de afdeling dameskle ding. Bovendien is het aantal paska mers uitgebreid tot vier. Dinsdag stond de winkel vol bloemstukken van zakenrelaties, middenstandsorga nisaties. klanten en vrienden. Modehuis Hamming vestigde zich in 1942 in Middelburg. De heer Ham ming had vanaf 1932 een winkel in Vlissingen, maar in de oorlog werd dit pand verwoest, zodat hij naar Middelburg verhuisde. Daar werd de zaak eerst ondergebracht in een voormalige -schilderswerkplaats in dc Segeersstraat, tot de heer Hamming in 1951 zijn Intrek nam in het pand aan de Lange Delft, waar de zaak nu nog is gevestigd. Vandaag (woensdag) begint de ver koop en ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan zjjn er voordelige aan biedingen en wordt er een zoge naamd „jubileum-abonnement" uitge reikt. DOMBURG Coöp. boerenleenbank Domburg afgelopen jaar De spaargelden van de coöperatieve boerenleenbank in Domburg stegen in 1961 met ruim 1.160.000, waar door het totaal tegoed van de spaar ders momenteel bijna 9 miljoen gul den is. Aan spaarrente werd voor 240.407,92 uitbetaald. Het totale tegoed per 7 maart j.l. was 9.124.690,75, wat betekent, dat in 2 maanden een stqging van meer dan 34.000 werd bereikt. Er is kans, dat de 10 miljoen gulden aan spaargelden dit jaar zal worden be reikt. Het totaal aantal spaarreke ningen per 31 december 1961 was 4215. Het gemiddeld spaartegoed is omstreeks 2165,per boekje. Het spaargeld steeg in vijf jaar met 4.200.000. De omzet van de coöperatieve boe renleenbank in Domburg was over het afgelopen jaar bijna 38 mil joen, 7 miljoen meer dan het jaar daarvoor. Dit houdt in een dagom zet van ruim 100.000. De omzet steeg in 5 jaar tijds met ongeveer 20 miljoen. Per 31 december j.l. was het balans totaal voor het eerst boven de 10 miljoen, dat is 1.400.000 meer dan in 1960 en in 5 jaar tijds een stijging van ongeveer 5 miljoen. De totale reserve van de bank bedraagt om streeks 200.000, een stijging in 5 jaar met 70.000. MARKT GOES. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 To, boerenschoon af boer derij 23—31.40 per lOO Haver, boeren schoon af boerderij 22—25 per 100 kg. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij 26—32 oer 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 2631.50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 30—50 per (00 kg. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw.. bin nenlandse sortering 1718 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw.. export sortering 17,50—13.50 per 100 kg. Alpha. 35 mm opw., binnenlandse sortering 1213 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw., export sor tering 12—13 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. sor- teerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 4,254.50 per 100 kg. Hooi. Lueernehooi. geperst af bedrijf 100—105 per ton. Weidehooi. geperst af bedrijf 82.50—90 per ton. Graszaadhooi: Veldbeemd 4042.50 per ton: Roodzwenk 27,50—30 per ton. Stro. Gerstestro 50 per ton. af bedrijf. Tarwestro 52.50 per ton. af bedrijf: grote balen 5560 per :on, af bedrijf. Erwte stro 52.50—55 per ton. if bedrijf Schok kerstro 47.9050 per ton. af bedrijf Vlas. Ongerepeld vlas 20—25 cent per kg, gerepeld vlas 22—Zn cent per kg. Eieren, 1.30 per Kg. Grijpskerke hield vrij goed stand. De dorpskern nam af van 457 tot 445. De toeneming van het aan deel der verspreide huizen is toe te sehryve» aan het niet meer als kern in rekening gebrachte But- tinge dat in 1947 109 inwoners telde. Resultaten volkstelling 1960 De landbouw liep niet zo sterk achteruit als gebruikelijk. In to taal waren er in 1947 244 mensen bij betrokken in i960 160, een da ling met 34 Het aantal land arbeiders nam zelfs toe, al waren er in 1960 13 pendelaars onder hen. De diensten namen af van 87 tot 74, waaronder 8 manne lijke woonforenzen. De industrie steeg van 66 tot 75, wat alleen dc mannen betreft van 64 tot 74, waaronder 23 woonforenzen. De meeste pendelaars, namelijk 20, werken in Middelburg, waarvan 15 in de industrie. Er zijn nog "35 andere mannelijke woonforenzen, die dus niet dagelijks pendelen, maar langer van huis zijn. Zij zullen ten dele in de bouwnijver heid werkzaam zijn. De leeftijdsopbouw is vrij, gunstig en er zijn tamelijk veel inwoners afkomstig van elders uit Zeeland, dat is voornamelijk van Walche ren. De gemiddelde grootte der woningen is wel zeer verbeterd, maar nog altijd gering. Het aan deel der hervormden steeg flink, ten koste van de gereformeerden. Grijpskerke is in nog zeer sterke mate een landbouwaorp. De an dere sectoren staan ongeveer op het niveau van Zeeland als ge heel in 1980. Gezien de goede pen- delmogelykheden, de leeftijdsop bouw en misschien de mogeiykhe- den voor de recreatie, zal het dorp zich wel kunnen handhaven. 1. Inwonertal 1947: 865 1960: 825 (daling 4,6 Cijfers voor Zeeland ter vergelijking 260.800 283.758 (+8,8 2. Wonend in verspreide huizen: 1947: 34,6 1960: 46,1 3. Leeftijdsopbouw 1947: 0 t.m. 14 j. 30,6 28,1 15 t.m. 64 j. 61,1 62,5 65 j. en ouder 8,3 9,4 1960: 0 t.m. 14 j. 28,1 27,6 15 t.m. 64 j. 61,4 60,6 65 j. en ouder 10,5 11,8 R.-K. 0,1% 25,7% Ned. Herv. 27,9 45,5 Geref. Kerken 60,3 10.4 Geref. Gemeente 9.6 6,3 Overige kerkgen. 1,6% 5,5% Geen kerkgen. 0,5 6,6 R.-K. Ned. Herv. 32,5 Geref. Kerken 57.9 Geref. Gemeente 9,2% Overige kerkgen. 0,4 Geen kerkgen. 1947 - geboren in woongemeente 63,4 61,0 overig Zeeland 34,3 29,8 elders 2,3 9,2 1960 - geboren in woongemeente 59,5 overig Zeeland 35,8 elders 4,7 6. Van alle van elders gekomenen vestigden zich 40,0 na 1950 7. 1947 aantal huishoudingen 211 71.965 woningen 192 63.369 vertrekken per woning*) 3,3 4,3 1960 aantal huishoudingen woningen vertrekken per woning 236 232 4,3 exclusief noodwoningen enz. 8. 1947 - verkzaam in landbouw en visserij 61,5 36,6 nijverheid 16,6 26,8% economische en so ciale diensten 21,9 36,6 1960 - werkzaam in landbouw en visserij nijverheid economische en so ciale diensten 51.8 24,3 23.9 1947 - aantal landarbeiders 33 15.356 1962 - 47 9. 1947 - aantal mannelijke woonforenzen, werkzaam in een andere gemeente 22 9.592 1960 - aantal mannelijke woonforenzen, werkzaam in een andere gemeente 44 1947 - mannelijke woonforenzen, werkzaam in een andere gemeente in "an de man- nelijke beroepsbevolking**) 960 - mannelijke woonforenzen, werkzaam in een andere gemeente in van de man nelijke beroepsbevolking dagelijks heen en weer reizend. »0000000<XXXXX>00000000000<X500^ EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 7>i cent. Eendeöieren 7 cent. Ganseieren 25 cent. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 13 maart. Totale aanvoer 4051 stuks. Weekaanvoer 5336. Vette koeien én ossen 285. Gebruikffvce 1047. Vette kalveren 480. Graskalveren 177. Nuchtere kalveren 1891. Paarden 45. Veulens 8. Schapen of lam meren 97. Bokken oi geiten 21. Prijzen in cents per kg. le «w. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300—330 270—295 250—270 Vette kalveren 250—270 240— 2fi0 210-240 Slachtpaarden 275 245 230 Prijzen In guldens per stuk. le kw 2e kw. 3e kw. Graskalveren *40 340 240 Nuchtere kalveren *30 130 120 Schapen 130 100 !>0 Lammeren 130 100 85 Kalf- en melkkoeien >250 1100 950 Vare koieen 830 700 600 Vaarzen 920 720 620 Pinken 600 500 425 Vette koeien: aanvoer als vorige week. handel flauw, prijzen al= gisteren, Vette kalveren: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen eerste «wart. onv. Gras kalveren: aanvoer wat e rot er. handel re delijk- prijzen prijshoudend. Nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel kalm. prijzen als vorige week Slachtpaarden: aanvoer matig, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer kort. handel redelijk, prijzen sla- biel. Kalf- en melkkoeien: aanvoer Iets ruimer, handel stil. prb.zen ongewijzigd. Vare koelen: aanvoer even meer, handel stroef, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer tamelijk, handel stug. prijzen constant. VEILING GOES. 13. maart. Export- en Inditstrieveiling: Goudrenet 1 85-95 73—75. 75-85 75—82, 65-75 72—74 2 85-95 73- 78. 75-85 72—77. 65-75 72-73, 2D 59—62. Jonathan 1 80-85 73. 75-80 79—80. 70-75 83—84. 65-70 72— 74. 60-65 62—07, 2D 47—48: 2 80-85 66— 68. 75-80 68—71. 70-75 73—76. 65-70 66— 68. 60-65 60. Golden Delicious Extra. 85-90 91. 80-85 99. 75-80 '03. 70-75 96. 65-70 88. 60-65 74: 1 65-90 R6—90, 60-85 67—96. 75- 50 90—96. 70-75 66—95. 65-70 66—67. 60-65 60-74: 2 65-90 62—67, 60-65 62—92. 75-60 6692. 70-75 77—93. 85-70 7A-84, 60-65 61—72. 2D 46—61. Laxton'R Superb 1 80- 85 79—81. 75-80 89—96. 70-75 96—102. 65-70 83—90. 60-65 73—75. 2D .42—43: 2 80-85 74. 75-80 85—89, 70-75 89—94. 65-70 8' - 83. 60-65 56—58, Winston 1 75-85 120, 65- 79 122. 55-65 82: 2 75-85 107. 65-75 104, 55-65 65, Lombarts Calville 1 80-90 71, 70-60 72. 60-70 62. Cnmresae de Paris 1 75-85 37. 65-75 36. '>5-85 39, 2D 33—36; 2 75-85 32. 05-75 29. 65-65 34. D(v. appels kroet 35. Gewone vetling: Goudrenet grof 66—68. fijn 57—60. kroet 30—62. stek 10—25. Jo- athnn grof 57—65. fijn 46—55. stek 14— 18. Golden Delicious prof 60—77. fijn 39—56. kroet 31. stek 3041 Laxton's Superb erof 63—66, 'ïjn 4045, kroet 40—44 Winston grof 79. fijn .61. kroei 11. Lombarts Calville erof 61. 'fijn 48—58. Saint' Romy 2D 57—60 grof 66—69. fijn 61. Br AIpx Lucas ?D 36. grof 35— .37. fijn 32 Comtcse de Pari® grof 33— 37. fijn .34 -37 Conference 2D 33^40. grof sn—65. fijn 40. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2835 kg. 2.91—3.62. Schar 142 kg. Bot 86 kg Wijting 51 kg Schol 9 kg. Tong 8 kg. Ongesorteerde vis 163 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 13 maart Golden DpHHous 1 69-90 81— 89. 80-85 89—93. 75-80 95—96. 70-75 83— 93, 65-70 75—84. 60-65 62—67: 2 85-90 B2—84, 80-85 82—83. 75-80 86—91. 70-75 83—90, 65-70 73—82. 60-65 62—68. 2D 46— 52. 3 Gr. 62—71, 3 F. 42—49. Kr. 36—39. Stek 29—39. Jonathan 80-85 70. 75-80 72—77, 70-75 70—78. 65-70 64—67. 60-65 39—60. 2D 46—51. t Gr 47-66. 3 F. 42— 52. Kr. 37. Winston 1 75-80 106. 70-75 122. 65-70 lil. 60-65 82. 3 Gr. 70. Laxton S 2D 33. 3 Gr. 49. F 38. Kr 30 Goud renet 2 75-80 72. 70-75 08. 65-70 60. Con- 'erence 1 65-75 86—87. 55-65 68. 2 65-75 78. 55-65 61—62. 2D 33 Gr. 60, 3 F. 42. Kr. 16—18 Br. Alex Lucas 1 85-99 37. 75-85 44. 65-75 41. >D 42. 3 Gr. 33-39. 3 F. 33. Kr. 26. St. Remy 2 75-85 62, 65-75 62. Verpakt fruit. Golden Delicious 1 80-85 75—79. 65-70 72, 60-65 58. VEILING MIDDELBURG. 13 maart. Appelen. Golden Delicious 63- 70 79—85. Winston 70-80 95—97, 70-75 106. 65-70 80, 60-70 83—95. «0-65 81—85. 55-60 33. 3 Grof 65—76. Groenten. Sla 1 24—28 Sla Cl 20—22. Glasveldsla 318—382. Glasstoofsla 120. (ïlasandijvie 123—135 Ginsspinazle 104 134. Prei 81—115 Groene sav kool 66— 72. Rode kool 36—43 Witlof 103—123. Spruiten ongescb 103—137. geschoond 159. Radös fbos) 159. Uien 67—71. Breek- oeen 29—48. Kunstmaand Orkest voor het eerst in Middelburg Voor de eerste maal zal het Kunst maand Orkest onder leiding van An'on Kersjes in Middelburg con certeren. en wei op vrijdag 16 maart aanstaande Het programma ver meldt de Symfonie nr. S in b. kleine lerts („De Onvoltooide") van Frar.z Schubert en het Concert voor klari net en orkest in A grote terts van Wolfgang Amadeus Mozart. Solist in dit laatst* werk is de klarinettist Jolle Huckriede. Na de pauze worden uitgevoerd „Steppenkizze" van A. Borodin en Variationen über ein Thema von Jo seph Haydn van J. Brahms. Het Kunstmaand Orkest is de laatste jaren in Zeeland met veel succes op getreden maai kwam tot dusver nog niei naar Middelhurg. Het kan wel een gelukkige omstandigheid worden genoèmr: da! het eerste concert van dit orkes in de Zeeuwse hoofdstad wordt gegeven in de Concert- en Ge hoorzaal Deze zaal is immers uiter mate geschikt voor het optreden van een niet te groot symfonie-orkest. De accoustische omstandigheden zijn voor een orkest als het Kunstmaand Orkest bijzonder gunstig en men mag dit concert dan ook met zeer veel genoegen tegemoet zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15