noodlottige Invalidesport ook in Zeeland beoefenen jacht PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer «MA» WALCHEREN WOENSDAG 14 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS BIJEEN Zes bondsinsignes in Goes uitgereikt De bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers wil trachten in samenwerking met de burgerinvali den ook in Zeeland do invalidensnort te bevorderen. Tot dusver is aeze sport in deze provincie nog niet op gang kunnen komen. Er bestond wei nig animo wat in hoofdzaak te wijten is aan de geografische ligging. Een commissie heeft thans deze zaak in onderzoek. Ook het afdelingsbestuur zal deze kwestie op de eerstkomende vergadering bestuderen. Deze mede deling deed mej. L. van Weert, direc trice van het bondsbureau, in de za terdag in „Slot Ostende" te Goes ge houden algemene jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers. In deze vergadering werd ook een zestaf bondsinsignes uitgereikt voor 10-jarig lidmaatschap van de bond. Eijafwezigheid van de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, erevoorzitter van de af deling, reikte de afdelingsvoorzitter, de heer P. Paree uit Axel deze onder scheidingen uit. Het Insigne ontvingen de dames E. C. de Vries-van Ewijk en M. J. Broe- re-Bokj beiden uit Vlissingen en de heren B. Verbecm. Middelburg; A. Davidse, Oosterland; J. J. Dorst, Zie- rikzeè en C. Goedebuure, Poortvliet. De Vrij druk bezochte vergadering werd geopend met een woord van weikóm van de voorzitter, de heer Paree. Hij deelde mede, dat de com missaris van de koningin wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Beslo ten werd hem namens alle leden een mand met fruit te zenden, met de wens tot spoedig herstel. Jaarverslagen De secretaris, de heer M. de Dreu, sprak in zijn jaarverslag over een ge zonde afdeling met vele activiteiten. Het ledental liep iets terug, name lijk met 11 leden. Het ledental be draagt momenteel 165 leden. De heer J. Bostelaar uit Vlissingen, penningmeester, maakte melding van een nadelig saldo van ƒ451,59. De heer W. Flipse uit Vlissingen, voorzitter van de reiscommissie gaf een uitgebreid overzicht van de werk zaamheden ter voorbereiding van de op 9 september 1961 gehouden reis naar België en deze reis zelf. Dit jaar gaat men op 8 september naar Arnhem en omgeving. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Paree en J. Boot uit Kerk- werve werden bij acclamatie herbe noemd. In de vacature van mevrouw W. B. Harmsen—Visser uit Souburg, die zich om gezondheisredenen moest terugtrekken, werd gekozen mevrouw C. M. PleijteKoolwijk. KERKNIEUWS NED. HEItV. KERK Beroepen te Gouda vacature P. P. J. Monster J. de Lange director van de Gereformeerde Zendingsbond te Utrecht. Benoemd tot predikant-di recteur van het Diaconessenhuis De Wijk te Gouda dr. P. Huls, predikant aldaar, die deze benoeming ook aan nam. Aangenomen naar Hemmen toe zegging W. W. A. Smits te Rotter- dam-Feyenoord. GEREF. KERKEN Beroepen te Arnemuiden, Ommen en te Rotterdam Lombardije J. Nie- mantsverdriet te Nieuwerkerk aan de IJsel; beroepen te Nlewolda P. van der Loo kandidaat te Sneek; beroepen te Utrecht-Z. vacature J. van Reeven, J. Nawfjn te Rotterdam; aangenomen naar Willemstad (N.-Br.) J. van Eijk, kandidaat te Emmen, die bedankte voor Edam en voor Wierum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwolle J. Brons te Bun schoten. Beroepen te Rotterdam-C. als missionair predikant onder de Venda's in Transvaal (Zuid-Afrika) M. Rebel te Amsterdam-N. OUD-GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oostèrland L. Gebraad te St.-Philipsland. VRIJE EVANG. GEM. Aangenomen naar Amsterdam-C. J. A. Hamers te Zwolle. In de middagbijeenkomst hield mej. L. van Weert, directrice van het bondsbureau, een inleiding, waarin zij een uiteenzetting gaf van de di verse werkzaamheden van het bonds bureau en het hoofdbestuur. Spreek ster wees hierbij o.a. ook op de activiteiten van de Wereldfederatie van Oud-Strijders. Vervolgens hield de heer W. G. Let- tinga, pensioendeskundige een inlei ding over de pensioenwetgeving. Het tot stand komen van een nieuwe wet wordt in departementale kringen, on danks gedane toezeggingen, nogal bemoeilijkt. Het was volgens spreker dan ook niet te verwachten dat een nieuwe pensioenwet spoedig van sta pel zal lopen. Na afloop was er gelegenheid per soonlijke zaken met de inleider te bespreken. Hiervan werd druk ge bruik Scheepvaartbewegingen in het Kanaal van Terneuzen De scheepvaartbewegingen in het Kanaal van Terneuzen waren in de maand februari als volgt: Zeevaart: geschut opvaart: 181 sche pen, 194.553 b.r.t.: geschut afvaart: 189 schepen, 199.257 b.r.t.; gelost of geladen te: Terneuzen: 34 schepen, 12.562 b.r.t.; Terneuzen rede: 9 sche pen. 72.964 b.r.t.; Sluiskil: 13 sche pen, 21.400 b.r.t.: Sas van Gent: 8 schepen, 15.890 b.r.t. Binnenvaart. Opvaart: motorsche pen: 1234 schepen. 500.612 ton; sleepschepen: 132 schepen. 157.681 ton: sleepboten enz.: 254 schepen, 8570 ton; afvaart: motorschepen: 1297 schepen. 533.344 ton; sleepsche pen: 138 schepen, 165.171 ton: sleep boten enz.: 264 schepen, 9883 ton. Ge lost of geladen te: Terneuzen: 121 schepen. 49.637 ton; Terneuzen rede: 38 schepen, 52.049 ton; Sluiskil: 249 schepen, 130.968 ton; Axel Sassing: 13 schepen. 2706 ton. Bejaarde bromfietser gewond bij aanrijding Doordat hij geen richting aangaf kwam de 72-jarige bromfietser G. de V. uit Vróuwenpolder in zijn woon plaats in botsing met een auto, be stuurd door S. de V. De bromfietser werd gewond aan het hoofd en een been. MIDDELBURG Gemeente-ontvanger S. A. van Leverink vraagt ontslag De heer S. A. van Leverink heeft wegens het bereiken van de pensioen- gerechtigde'leef tijd met ingang van i december 1962 ontslag gevraagd als gemeente-otnvanger en loco-gemeen tesecretaris van Middelburg. B. en w. van Middelburg stellen voor deze ont slagen eervol te verlenen met dank betuiging voor de aan dé gemeente gedurende vele jaren bewezen dien sten. Benoeming lid commissie van toezicht l.o. Daar ir. H, Visser zijn benoeming tot lid van de Commissie van Toe zicht Lager Onderwijs net heeft aan genomen. hebben b. en w. van Mid delburg het volgende dubbeltal kan didaten opgesteld ter voorziening in de vacature in groeD II: 1. G. van der Slikke; 2. O. E. Alberti. Advertentie) Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Nieuw meubilair dienst gemeentewerken kost f 4500,— B. en w. van Middelburg vragen een krediet van f 4500 voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de dienst gemeentewerken. Een gedeelte van dit meubilair is sterk verouderd en ook moet er nieuw meubilair worden aangeschaft in verband met uitbrei ding van het personeel. „Het gaat er dus om", aldus b. en w., „kleine en doelmatige meubelen aan te schaf fen, die ook dienst kunnen doen, als de nieuwe huisvesting is gereali seerd". Uitbreiding verlichting Looierssingelf 9500 Voor uitbreiding van de openbare verlichting aan de Looierssingel die 14 lichtmasten zal omvatten en bestrating van deze singel ver strekte de raad al een krediet van f 138.000. Deze uitbreiding vindt plaats in het kader van het nieuwe verlichtings plan. Dit plan houdt rekening met de te verwachten grotere verkeers drukte ter plaatse. Volgens b. en w. is ter plaatse een goede verlichting een eerste vereiste, omdat daar ook het nieuwe politiebureau en de nieu we brandweerkazerne zijn geprojec teerd. Prot.Chr. Werkgemeen schap in de P.v.d.A. bijeen In de „Gouden Poorte" te Middelburg kwam zaterdagmiddag de Protes tants Christelijke Werkgemeenschap in de Hv.d-A. in Zeeland bijeen om te luisteren naar een inleiding van het Tweede-Kamerlid en tevens we tenschappelijk hoofdambtenaar aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, dr. W. H. Vermooten, over „De protestant in de huidige politieke situatie." Als kenmerk van de huidige politieke situatie noemde dr. Vermooten dat de kamermeerder heid zich de slaaf heeft gemaakt van de Kamer en daaraan het belang van het land daaraan het belang van het land dreigt op te offeren. Het behoud van het zittende kabinet gaat vóór alles. De regering weet dit en behan delt de kamermeerderheid hiernaar. In deze ontwikkeling zag dr. Ver mooten een groot gevaar voor de parlementaire democratie, „want Frankrijk laat ons zien waartoe dit kan leiden", aldus speker. Deze illustreerde zijn stelling met een tweetal politieke gebeurtenissen: de besprekingen rond de woning bouw in de Kamer en de ambtena rensalarissen. Zeer uitvoerig behan delde dr. Vermooten hierna tot slot van zijn betoog de NieuwGuinea- politiek. Nadat na de pauze verschillende vra gen uitvoerig waren beantwoord, sprak drs. Th. J. Westerhout, voor zitter van Protestants Christelijke Werkgemeenschap in Zeeland, nog een kort woord, waarin hij er bij de aanwezigen op aandrong het huidige regeringsbeleid tc toetsen aan de norm van christelijk-sociale politiek, welke dit kabinet tot uitgangspunt heeft gediend. Ook bracht hij nog even de steun aan de onderontwik kelde gebieden ter sprake. Officiële publikatie VLISSINGEN. SLUITING KANTOOR DIENST SOCIALE ZAKEN. In verband met het overlijden van de directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken zal het kantoor van deze dienst heden, woensdag 14 maart 1962, des namiddags, voor het publiek gesloten zijn. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. A. Borm-Everaert, d.; J. W. de Visser-de Voogd, d.: F. J, Marijs- Bloodshoofd, z.: I. I. de Galan-Berendsen, z.; J. de Visser-Baaijen3. d. Ondertrouwd: G. Schot, 21 j. en J. van Luijk, 18 j.; S. A. Caljouw, 25 j. en J. Pleijte. 22 j. Getrouwd: ,T. W, Goossen. 24 j. en L. H. van Overbeeke, 22 j.: P. J. de Voogd, 24 j. en J. P. M. Montenarie. 22 j.; H. L. Hoe- beke, 23 j. en P. S. M. Stevense, 20 j. Overleden: W, J. F. Franehimont, 83 j.; W. Wattel, 84 j„ wedn. v. W. Wattel: A. Westveer, 63 j„ e.v. M. KnuiJt, HOOG EN LAAG WATER 15 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 9.46 1.35 10.11 10.27 10.42 10.59 1.51 1.67 1.24 1.38 nap uur meter 22.31 1.24 1.40 1.57 1.08 1.19 23.14 23.24 23.49 nap uur meter 3.10 1.52 1.82 1.42 1.57 3.48 4.01 nap uur meter 15.58 1.36 16.21 1.52 16.48 16.39 16.49 1.25 1.39 Mr. Versele hield lezing voor Reclasseringsraad Mr. S. C. Versele rechter aan de arrondissementsrechtbank te Brussel en professor aan het rijksinstituut voor Sociale Studies hield maan dagavond voor de reclasseringsraad te Middelburg een voordracht over de recidive. Na het openingswoord van de voorzitter van de raad, mr. J. L. Andreae, behandelde mr. Ver sele het onderwerp „Nieuwe oriënta tie in de behandeling van de recidi ve". Hij meende dat het inzicht in de re cidive veranderd moet worden en dat men moet komen tot een aangepaste behandeling. Met voorbeelden toon de hij aan, dat volgens het strafrecht van vele landen de straf bij recidive steeds wordt verhoogd. Ons klassieke strafrecht is gebaseerd op een fictie ve mens, aldus mr. Versele. Over het algemeen steunt men op het feit en de straf, zonder rekening te houden met de delinquent. Mr. Versele was van mening, dat de recidivisten by de tegenwoordige strafmaat het ge voel krijgen dat zij tweemaal dezelf de straf uitzitten. Hij drong er op aan, dat de recidi visten als psychopaten worden be schouwd. Het recidivisme moet vol gens hem als een abnormale delinqu entie worden beschouwd. Na de pau ze was er voor de aanwezigen gele genheid tot het stellen van vragen. VLISSINGEN Filmvoorstelling voor J eugdnatuurwachters De leden van de Vlissingse jeugdna- tuurwacht, vijfde- en zesdeklassers van de lagere scholen, krijgen woens dagmorgen een gratis film voorstelling gepresenteerd, die ver zorgd zal worden door een petro- leummaatschappij te Den Haag. Het programma bestaat uit een aantal prachtige kleurenfilms van Walt Disney, n.l. „Robbeneiland" en „Olympische Eland", alsmede een kleurenfilm getiteld „Parel van de Golf", handelend over het eiland Bahrein. Bovendien staan nog twee tekenfilms op het programma. „Hosanna" had niet over belangstelling te klagen De christelijke zangvereniging „Ho sanna" te Vlissingen heeft zaterdag avond niet te klagen gehad over be langstelling: de Johanneskerk aan de Bonediikestraat was zo goed als hele maal bezet, toen het koor hier onder leiding van zijn dirigent, de heer J. Suurmond, een openbare uitvoering gaf. Deze grote toeloop van liefheb bers van koorzang was overigens volkomen verdiend, Want „Hosanna" bood het aandachtig luisterend ge hoor een gevarieerd programma van goed gezongen liederen. Voor zeer gewaardeerde intermezzi zorgden de heer E. Snijders met en kele gospelsongs en mevrouw Jansen met „Frühlingssehnsucht'' en „Standchen". De heer J. Snijders luisterde het programma vervolgens nog op met een trompetsolo met or gelbegeleiding. Vooral het optreden van de heer E. Snijders voor de pau ze werd zo gewaardeerd, dat deze op verzoek nog een toegiftje gaf. De uitvoering was met een kort wel komstwoord geopend door de heer H. B. Woltering, voorzitter van de zangvereniging, die een beroep deed op de aanwezigen om „Hosanna" te steunen door begunstiger te worden. 2044. Kapitein Solon stapte vlug in en onmiddellijk zet te Mare het voertuig weer In beweging. Iedere seconde was nii belangrijk. Een sterk rood flikkerlicht bo venop de zweefcar, gepaard gaande met een radio-waar schuwingsteken, verschafte Mare speciale voorrang en een byna geheel vrije baan, dwars door de stad naar de grote buitenweg die in de richting van de Nevelme- ren voerde. Eenmaal buiten Shastar gaf Solon regelma tig aanwijzingen voor de snelste route, terwijl hij daar tussendoor alles vertelde wat hij wist van luitenant Gorda, de grote charmeur, en diens amoureuze perikelen. Een en ander was niet bepaald geschikt om piloot Storm wat meer op zijn gemak te stellen. Hij wist uit ondervinding, dat Sandra in de meeste geval len flink genoeg was om op zichzelf te pas sen, maar met zo'n krankzinnige ijdeltuit als Gorda, wist je toch nooit waar je aan toe was. Mare sloeg hem tersluiks gade. Hij be greep wat er allemaal in zijn vriend moest omgaan, maar veel meer dan de zweefcar tot maximum snelheid opvoeren kon hij nog niet doen. De Nevelmeren lagen hoog tussen de dichtbeboste bergen. Steeds ruwer en onher bergzamer werd het landschap. De vier man nen spraken niet veel... Bariton Henry Blackmon zong voor scholieren Voor de leerlingen van de middelba re-, ulo- en nijverheidsscholen in Vlis singen trad maandagmiddag in „Bri tannia" de Amerikaanse negerbari ton Henry Blackmon op. Koos Bons begeleidde hem aan de piano. Dit op treden stond onder auspiciën van de Z.V.U. in samenwerking met „Het Schoolconcert". Henry Blackmon begon zijn program ma met enkele liederen van compo nisten uit de tijd van Joseph Haydn. Zo zong hij onder meer „O praise the Lord" en „Sound the trompet". Daarna bracht hij enkele liederen van Franz Schubert, waaronder „Der Atlas" en „Der Doppelganger", bei de naar een gedicht van Heinrich Heine. Vervolgens zong hij 2 Franse liederen uit de cyclus „Don Quichotte" van Maurice Ravel. Tot slot bracht Henry Blackmon enkele negro-spirituals. Hieronder waren „I am going tot tell God all of my trou bles", „Roll Jurdan, roll" en de aria uit de opera Porgy and Bess", „I got plenty of nothing". GRIJP5KERKE Vrouwenwereldgebedsdag Ook in de gereformeerde kerk te Grijpskerke is dezer dagen de Vrou wenwereldgebedsavond gehouden. De bijeenkomst stond onder leiding van mej. Hondius en mevrouw Sturm Bastiaanse. Bij de uitgang van de kerk werd een collecte gehouden ten bate van de zending. 'Advertentie) HET STAAT DEZE WEEK IN Haar man heeft zes olifanten, honderd automobielen, een groot aantal paarden en hon derd man personeel. Zij is een opvallende schoonheid. Zij heeft zich dramatisch tegen Nehroe gekeerd en voerde een felle verkiezingscampagne te gen hem. Haar volgelingen dra gen haar op handen en zouden - desgewenst op haar hond stemmen. Zal de vrouw, die Nehroe haat, hem ten val bren gen? Frlts Kirïhio, de Papoea-student, die door Soekarno werd geinvi- teerd om Indonesië te bezoeken vertelt exclusief aan Panorama zijn levensgeschiedenis en de rede nen, dat hij Soekarno's uitnodiging heeft aangenomen. Hij gelooft wèl in Indonesië een blunder te heb ben gemaakt. Luister vanavond niet naar de radio, kijk niet naar de tévé, ga niet naar een concert of de opera. Als U dat wèI doet is het de hoogste tijd, voor U het muzikale gekkenhuis te bezoe ken, dat door het Prins Bem- hardfonds wordt gesubsidieerd. zo boeiend is nu PANORAMA want buiten dit alles brengt Pano rama van deze week nog vier grote bladzijden met actuele foto's uit de hele wereld, een kleurenomslag van de beroemde Deense tekenaar Kurt Ard, talrijke carfcaturen en cartoons, spannende verhalen, kortom vier dozijn bladzijden vol ontspanning en opwindende ac tualiteit Als U nu direct een briefkaart ver zendt naar „Panorama-Haarlem" (dit adres is voldoende) en U abon neert, krijgt U de twee volgende nummers gratis thuis bezorgd. Een abonnement kost slechts 35 ct per week. Losse nummers zijn overal verkrijgbaar voor 45 ct icuillclon 41 Daarentegen bleek Musa, toen hij van het plan hoorde, er zeer mee in genomen. Hij hield dolveel van jagen, in welke vorm dan ook en trok er Zich nooit iets van aan als hij wat talloze malen gebeurde een overtreding pleegde. Hassani bepaalde, dat ze de volgende dag, zondag, om drie uur 's morgens naar Boeni moesten vertrekken, zo dat ze er nog voor zonsopgang zou den zyn. Die dag wilden ook de Cow ley's een bezoek aan Boeni brengen maar zij gingen pas na het ontbijt op weg, in gezelschap van de uit Molo waar ze een poosje gelogeerd had teruggekeerde Patricia. Selma had haar over het voorgenomen uit stapje geschreven en ze had zich on middellijk bij haar gastvrouw veront schuldigd, om weer naar haar oude vrienoen terug te gaan. Intussen mochten Janet en Selma onder geen beding vertellen dat ze op de hoogte van net plan was geweest Rodney en Dan moesten denken, dat zc toe vallig juist bijtijds weer in Matamayo was uangeland. Onwillekeurig zette Selma grote ogen op bij dit verzoek van haar door Nnrnrove Thurlej vriendin, „ik geloof dat Pat verliefd is op die Gervase Rodney", vertrouw de ze haar schoonzuster toe. „Waarom ook niet?" zei Janet. „Het is een knappe jonge man en boven dien een aardige kerel. Och. maar je kent Pat toch wel; ze maakt er ge woonlijk een spelletje van." „Tja", beaamde Selma met een on deugend lachje, „maar ze lopen haar allemaal achterna en ik heb nog nooit gezien dat zij 't een jongeman deed. I-Ieus, deze keer is 't volgens mi, ernstig gemeend." „Nu, het zou beter zijn van niet", meende Janet. „Lord Tallant heeft zich indertijd in die onzin van haar twee vorige verlovingen geschikt, maar het waren allebei heel aan nemelijke en rijke jongelui. En stel Je nu eens voor wat hij zeggen zal als ze zich door een doodarme jager laat inpalmen! Daarenboven nog een van zijn ondergeschikten. Wat zou hij te keer gaan!" „Dat weet ik nog zo niet", hernam Selma peinzend. „Pat beweert, dat als haar grootvader op iemand ge steld is die geen kwaad meer bij hem kan doen. En volgens haar heeft hij veel sympathie voor Gervase Rod ney," Ze dacht een ogenblik na en riep toen opgewonden: „Stel je voor, dat Pat eens met hem trouwde! Wat een mop!" Janet deelde haar geestdrift aller minst. „Kom, kom", spotte ze, „mis schien heeft Pat even een bevlieging, maar ze Is toch ook verstandig ge noeg om geen dwaasheid uit te halen. Ze had de keus uit een heel stel knappe keurige mannen; waarom zou ze dan verliefd raken op die jonge Rodney?" „Och, die knappe, keurige lui was 't misschien wel om haar geld tc doen", antwoordde Selma cynisch, „en dat zal ze dan wel gauw hebben opge merkt. Met Rodney was 't een ander geval. Hij wilde eerst niets van haar weten en hield zich op ecu afstand. Pat was daaraan absoluut niet ge wend; bost mogelijk dat zc juist toen belang in hem ging stellen. Ze vindt hem de eerlijkste kerel die ze ooit heeft ontmoet. „Hij doet alsof meis jes hem minder interesseren dan leeuwen of andere beesten", zei ze mij, „en lk geloof dat hij nooit mooie smoesjes zou maken, al hing zijn le ven er van af". „Ik voor mij geloof vast, dat ze erg op hem gesteld is." „Hem", lachte Janet. „Het oude re cept dus: Pak een vrouw hard aan en ze vraagt nederig om meer, niet waar? Och ja, soms gaat het wel zo. Maar in dit geval wed ik, dat ze hem binnen een paar weken uit haar hand laat eten en dan genoeg van hem krijgt, evenals van al die anderen." Terwijl Rodney op de auto met zijn gasten stond tc wachten, meende hij bij een plotselinge windvlaag in de veile van do rivierkant, een schot te horen. Hii luisterde vol gespannen aandacht, maar het geluid herhaalde zich niet. Toch voelde h|j, dat hij een onderzoek moest inRtellen en betreur de een ogenblik de maatschappelijke verplichting die hem van zijn werk afhield. Toen hQ zijn logees verwel komde was hij dan ook erg ver strooid, wat de indruk gaf dat hij hun bezoek slechts matig waardeer de. Bij de begroeting van Patricia leek hij totaal „afwezig", zodat ze haar neusje nog hoger in de lucht stak en hem een ijskoude blik uit haar mooie ogen toezond. Niettemin leek hij ai gauw ovet z\jn bezorgd heid heen, omdat het eerste festijn in 't nieuwe huis een feest zo zorg vuldig door hem en Dan voorbereid -- voorlopig al zijn aandacht opeiste. Barry Cowley deelde mee. dat hij die avond nog naar Matamayo terug- moest, maar dat de dames drie dagen zouden blijven. Rodney liet hun vol trots de logeergelegenheid zien. Janet en Selma kregen samen een kamer, Patricia er een voor zich al leen. De kamers kwamen uit op de „stoep" en do bewoonsters konden zich overdag verlustigen in een prachtig riviergezicht. Rodney had de vertrekken gemeubeld in de stijl van een jachthuis, met dierenhuiden op de vloeren en sporttaferelen aan de wanden. Zijn smaak was uiteraard die van een man, maar de resultaten waren heel comfortabel en uit esthetisch oogpunt lang niet slecht. Toen Selma niettemin enkele opmer kingen maakte, wees Patricia er met enige scherpte op, dat het beheer van een dieren-reservaat een „manne lijke" baan was. „Je wilt toch zeker geen langharige modepoppen hier heen halen! Ik voor mi] vind het allemaal heel genoeglijk." „Goed hoor, kindlief", antwoordde haar vriendin kalm, „ik zal hem absoluut niet kritiseren." Welke verzekering een strijdlustige glans in Patricia's gewoonlijk nogal nooghartig kijkende ogen teweeg bracht. Dan merkte het dadelijk ter wijl hij hun zelfvoldaan de nieuwe ijskast in de op haar initiatief ach ter het huis gebouwde provisiekamer toonde. Ondertussen stilden de reizi gers hun dorst met gastvrij aange boden koude dranken en toonden ze zich allen bijzonder tevreden over de gulle ontvangst. Nu kreeg Rodney eindelijk gelegen heid om uiting te geven aan het onverwachte genoegen, dat Patricia hem met haar komst had bereid. Het doet me veel plezier, dat je je bij de Cowley's hebt aangesloten. Ik dacht, dat je nog in Molo logeerde." „Dat deed ik ook", verklaarde ze kalm. „Een paar heel oude vrienden van Ju gaven me onderdak en ik- heb mooie rijtoertjes gemaakt. Toen Selma me echter schreef over dit uitstapje, schoot me te binnen, dat ik eveneen.-. was uitgenodigd: dus brak ik mijn bezoek af en ging haastig terug naar Matamayo." Selma was stomverbaasd toen ze ha.'-r vriendin dit hoorde zeggen. En dat terwijl Patricia haar plechtig had bezworen, niets van die aard te laten blijken! „Nu, ik ben erg blij, dat je ge komen bent," hernam Rodney niet voor hem ongewone geestdrift, maar kreeg prompt een koude douche door het antwoord: „O, ik wilde natuurlijk de eerste logé zijn in Ju's nieuwe dieren-reservaat. Je weet immers, dat lk verbazend veel belang erin stel. We hebben er samen zo vaak over gesproken. Ju en ik begrijp ie." Rodney dacht dat hij het begreep. Het deed cr blijkbaar niet toe wie de opzichter van het reservaat was! De dames gingen nu hun koffers uitpakken en zich installeren, terwijl Rodney zijn vriend Barry de pas aangebrachte verbeterineen aanwees. Al' reerst de nieuwe motor in een wat afgelegen loods, waar het op- pompen van voor het huis bestemd rivierwater de bewoners niet kon hinden „Stromend warm en koud water in de badkamer", zei de ontwerper triomfantelijk. „Het water wordt in een boiler verhit. Ja. ons hotel wordt uiterst modern." (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11