Terneuzense Boys bedreigd door zege op Chrislandia Arnerauiden Onberekenbaar Terneuzen leed tegen RAC een 4-0 nederlaag Dynamo' Nederlands clubkampioen cross half zwaar 4. P ROV INC'IA LrE- -ZEEUW SB- O OUR A N T MAANDAG .12 MAART 1962 Advertentie dubbel rookgenot Jk Damesschaatstitel voor Willy de Beer Het schaatskampioenschap bij de da mes werd gewonnen door de 20-jari ge Willy de Beer uit Medemblik, on danks een val op de 500 meter, waar door zij op deze afstand met 62,9 se conden op de laatste plaats kwam. Op de overige drie afstanden (,1000, 1500 en 3000 meter) was zij echter superieur en door haar drie overwin ningen viel haar toch de titel ten deel. Met haar overwinning' op de 500 meter en haar tweede plaatsen op de overige drie afstanden werd mej. Broers een zeer eervolle tweede in het eindklassement. TWEEDE KLAS B Hontenisse verloor met 2-1 van Internos In de tweede klas B van liet Zeeuws-Brabants amateurvoet bal heeft Terneuzen zich weer eens een onberekenbare ploeg getoond door met 40 van het laag geplaatste RAC te verlie zen. Hontenisse moest in Etten de eer laten aan Internos: '21. Rood Wit stuurde Steenbergen met een 31 nederlaag naar huis. De wedstrijd SartoDos- ko werd afgelast. De stand is: Rood Wit Veerse Boys Terneuzen Uno Animo Middelburg Steenbergen Hontenisse Internos Sarto HVV RAC Dosko 17 10 27 10 2 0 32 57-16 '1 3 24 37-24 2 5 22 50-24 4 6 18 28-31 5 5 17 34-30 2 6 16 39-38 5 6 15 20-22 2 8 14 33-31 2 9 12 22-28 4 9 12 26-37 1 12 9 21-43 0 13 6 11-55 R.A.C.-T erneuzen 4-0 Door met de forse cijfers 40 van het laaggeklasseerde RAC te verlie zen, heeft Terneuzen opnieuw bewe zen een van de meest onberekenbare ploegen Aan deze klas te zijn. Onge hoord grote overwinningen worden, zonder dat er -aan het elftal iets ïs veranderd, afgewisseld door neder lagen, die er ook niet om liegen. Nog triester dan deze nederlaag was het feit, dat spil Jan Meijer de door mod der loodzwaar geworden bal ver keerd op zijn ho.ofd kreeg en met een lichte hersenschudding de terugreis moest aanvaarden. Het lïeijense RAC, dat gevaarlijk onder aan de ranglijst beugelde had een paar oud gedienden opgesteld en dat bracht toch wel wat nieer vaart in het elf tal. Tegen de goed combinerende linker vleugel, had de Terncuzense defensie bepaald de handen vol. De wedstrijd was precies een kwartier oud, toen midvóor T. van der Steen de bal kreeg toegespeeld, snel" doorstootte en met een onhoudbaar schot de eerste treffer aantekende: 10. Ter neuzen liet hierna wel enkele aardige combinaties zien, maar voor het Reijense doel liep het allemaal op niets uit. Vijf minuten voor rust rondde linksbuiten C. Buyze een aan val over links af met een gaaf doel punt: 20. Na de hervatting veran derde het slecht bespeelbare veld steeds meer in een modderpoel, waar op goed voetbal vrijwel niet meer mogelijk was. Een kwartier voor het einde kreeg midvoor Van der Steen de bal na een afgeslagen aanval op nieuw to pakken, dribbelde er mee door de Terneuzense achter hoede en klopte doelpian Doorns kansloos: 30. Drie minuten la ter bracht C. Buyze de stand op 40 na een goed geslaagde aan val over links. De return van de ze ontmoeting is vastgesteld op aanstaande zondag. Internos-Honlenisse 2-1 Hontenisse, dat in de wedstrijd tegen Internos moest aantreden met twee invallers, is er niet in geslaagd één enkele puntje mee naar huis te ne men. In een door beide ploegen slecht gespeelde wedstrijd, >von het Kttense Internos niet 21. Reeds in de beginfase zag het er naar uit, dat de gastheren de volle winst zouden behalen. Voor de rust werd er nog enigszins redelijk voetbal vertoond, vooral van Internoszijde. Het spel van de Ettenaren was echter te door zichtig om gevaarlijk te zijn. Vooral doelman Goossen een waardig vervanger van Bax onderscheidde zich in deze periode. De Hontenisse-defensie wist zich op het zware veld slecht te handhaven. De gasten zetten enkele aanvallen op, Waarbij zij bijna succes hadden, toen Van Kruijssen alleen op doelman Rommens afging. Zijn schot ging ech ter net over de lat. Na rust was het Internos, dat de eerste aanvallen op zette. De druk werd zo zwaar? dat doelpunten niet konden uitblijven. Rechtsbinnen De Zwart wist vari een dekkingsfout te profiteren. Met een hard schot passeerde hij in de 15e minuut doelman Goossen: 10. De gastheren bleven met mooie aanval len, opgezet vanuit de defensie, het doel van Hontenisse belagen. Na 25 minuten vergrootte linksbuiten Van Beers de Internos-voorsprong tot 2 0. Na dit doelpunt wist Hontenisse zich van de Internosdruk te ontdoen. De gasten gingen sterk in de aanval, waarbij zelfs stopper Neve werd be trokken. Het verdiende tegenpunt kwam ech ter pas één minuut voor het einde. J. Steijns schoot een op maat door gegeven .bal van Neeteson ineens in: 21. De scheidsrechter gaf Internos nog gelegenheid af te trappen en floot direct daarna voor het einde. IN DE BAKELSE BOSSEN Cujé - vorig jaar kampioen - onttroond door Frans Kiinen plaats aan de Leidenaar Do Haas, die opvallend sterk naar voren was gekomen. Na negen kilometer be taalde De Haas echter de tol van zijn inspanningen. Hij had last van maag krampen en viel terug. Künen die het tempo voortdurend hoog hield had toen alleen de leiding. Veldhuizen,, die inmiddels de Limburger Delnoye van de tweede plaats had verdron gen, volgde met een achterstand van ruim 100 meter. Met nog twee ron den te lopen zette Veldhuizen, die als echte lange afstandloper het ic minst last had van de lengte van het wachten op de trein van half ne-parkoers (i'2V> km) zijn siotaanvai De atleet uit Oirschot maakte Enkele leden van de Middel burgse atletiekvereniging „Dy namo" onder wie voorzitter G. C. Rodts stonden zondag avond in de hal van het station te Middelburg met spanning te gen uit Roosendaal. Met deze trein kwamen de leden van „Dy namo" mee, die hadden deelge nomen aan de Nederlandse crosskampioehschappen te Hel mond. Daar in de Bakelse bos sen hadden de Middelburgers er namelijk voor gezorgd, dat „Dynamo" Nederlands clubkam pioen werd. Dit ondanks het feit dat Hein Cujé er niet in slaagde zijn crosskampioen schap van vorig jaar te prolon geren. Hij werd op overtuigen de wijze geslagen door Frans Künen van Sprint uit Breda, die eerste werd in een tijd van 43.33.2. Het kampioenschap heeft voor Frans Künen bijzonder voel waarde, omdat de titelstrijd, voor het eerst sinds jaren, als volwaardig kon doorgaan omdat praktisch alle prominenten hadden ingeschreven, Künen heeft er niet lang twijfel over laten bestaan dat hij de beste was. Direct pa de start nam hij in een hoog tempo de leiding, die hïj in het verdere verloop niet meer afstond. Na de eerste ronde van anderhalve kilometer over een ideaal parkoers, waarin harde bospa den werd afgewisseld met heuvels en mul zand, hadden alle favorieten: Kü nen, Veldhuizen, Delnoye, Cujé, De Haas en Verkade zich'reeds van de grote groep losgemaakt. Maar een ronde later duldde Künen al geen gezelschap meer aan zijn zijde. De enigen, die hem aanvanke lijk nog konden volgen, waren Joep Delnoye en Fons Veldhuizen. Hein Cujé die een vermoeide indruk maakte had toon al een flinke achterstand. In de vierde ronde, er was toen ruim 6 kilometer gelopen, verspeelde Cujé zelfs zijn vierde (Advertentie) wel ruim zeven seconden op zijn ach terstand goed, maar Künen bedreigen kon hij niet meer. Delnoye legde be slag op de derde plaats en. Cujé kwam ruim een minuut na d'e win naar binnen. De Zeeuw Cas Mulder werd vijfde, waardoor Dynamo zich zeker wist van het clubkampioen- schap. Bij de A junioren ging do titel naar de jongo Piet Boelen uit Lisse, die in een magistraal gelopen race zyn tegenstanders geen schijn van een kans gal', hetgeen wel blijkt uit de ruim 37 secouden voorsprong, die liy bij de finish op zyn naaste con current had. Deze sterke, wat schud dend lopende knaap is een belofte A'oor de toekomst, hetgeen ongetwij feld de nieuwe bondstrainer Lothar Padelt niet ontgaan zal zijn. De uitslagen luiden: Senioren (12,5 km 1. Frans Künen (Sprint, Breda), 43.33.2; 2. Veldhuizen (pers. lid K.N. A.U.), 43.44.9; 3. J. Delnoye (Kim- bria, Maastricht), 44.08.9; 4. TT. Cujé, (Dyn., Middelburg), 44.25.2; 5. C: Mulder (Dyn., Middelburg), 45.10; 6. R. Verkade (AV '36, Alphen aan de Rijn), 45,01: 7. J. Wit (M.F.C.. Me demblik), 45.35.4; 8. T. Roclófs (H. A.C., Helmond), 45.51; 9. Bakker (Thor, Roosendaal), 45.54: 10. De Haas (Holk, Leiden), 46.07. Club- kampioenschap: 1. Dynamo. Middel burg, 2. Kimbria, Maastricht en 3. Thor, Roosendaal Junioren (6 km): 1. F,iet Beelen (Spartaan. Lisse), 23.03.8; 2. Markussen (Halsteren), 23.40; 3. Diepstraten (Sprint, Breda), 23,50; 4. Brugman (Bataven, Leiden) 24.02; 5. Warmerdam (Spartaan, Lisse), 24.05. Clubkampioen: 1. Spar taan, Lisse, 2. R.K.A.V.S., Schaes- berg, 3. Avaiiti, 'Helmond. Mi?t bloemen toerden de drie Dyna mo-atleten Hein Ou jé, Cas Mulder en Hans Bostelaar zondagavond in de lial van het Middelburgse stcltion ontvangen door voorzitter G C. Rodts. Het drietal keerde terug van de Nederlandse crossham.pioenschup- pen in Helmond, waar Dynamo club kampioen geworden was. Op de foto van links naar rechts: Mulder, Cujé, Bostelaar en voorzitter Rodts. (Foto P.Z.C.) Middelburgse hockeyers gelijk tegen Were Di1-1 Voor de Imitste thuiswedstrijd had Middelburg enige versterking gekre gen van enkele veteranen, die leiding gaven aan verdediging en aanval. Hierdoor waren er twee gelijkwaar dige ploegen in het veld. De aan staande kampioen Were Di mag zelfs met het gelijkspel zeer tevre den zijn, Avant enkele malen liepen de Middelburg-aanvallen, op niets uit door het goede ingrijpen van de Til- burgse doelman of door slecht schie ten. Met een beetje meer geluk had de thuisclub een duidelijke overwin ning kunnen behalen. In de eerste helft bleef de stand LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Wemeldinge nam revanche op Rillandia3-2 In de vierde klas A van het lan delijk zaterdagvoetbal zette benjamin Terneuzense Boys zijn opmars voort en via een keurige i1-zege op bet bezoekende Chrislandia zijn de Terneuzena- ren nu een directe bedreiging voor koploper Arnemuiden gaan vormen. Zulks temeer, omdat o.m. de wedstrijd Terneuzense BoysArnemuiden nog op het programma staat. Spui maakte bet reisje naar Klundert om daar VVN de halve winst te ont nemen (22). MevoArnemui den en NieuwdorpSmerdiek werden algelast. In de vierde klas B moest Sleeu- vvijk de vlag strijken voor SSC (14) en Zwaluwse Boys voor Aalburg (25). De Zeeuwse derby tussen Wemeldinge en Rillandia gaf de thuisclub gele genheid revanche te nemen voor de destijds in Rilland geleden nederlaag en ditmaal bleef We meldinge met 32 de baas. Krabbendijke bleek niet in staat Roda Boys schade te berokke nen en met 26 trokken de Brabanders aan het langste eind. Vierde klas A: Arnemuiden 3l4 0 3 1 23 48- -14 Tern. Boys Chrislandia 12 8 3 1. 17 34- -26 14 7 3 4 17 32- -29 Dinteloord 13 6 4 3 16 29- -26 AZVV 12 5 2 5 12 4231 Smerdiek 11 4 3 4 11 31- -27 Spui 14 3 4 7 10 20- -34 VVN 12 3 2 7 8 26- -28 Nieuwdorp 11 2 3 6 7 13- -24 Mevo 11 1 1 9 3 17- -53 Vierde klas B: Sprang 15 9 3 3 21 46- -24 Good Luck 12 9 2 1 20 36- -12 Roda Boys 34 9 1 4 19 40- -29 Aalburg 1.3 7 4 2 18 33- -20 Rillandia 15 7 1 7 15 35- -33 Krabbendijke 16 6 3 7 15 32- -42 SSC 13 6 2 5 14 32- -29 Sleewijk Wemeldinge 14 5 4 5 14 40- -28 16 3 2 11 8 33- -62 Zwaluwse Boys 14 3 1 10 7 25—48 Wijk 12 1 1 10 3 19- -44 Tem. Boys-Chrisbndia 4-1 Do thuisclub heeft een volkomen ver diende en geenezins geflatteerde 41 •overwinning weten te behalen op nummer 2 van de ranglijst, Chrislan dia. Reeds na 3 minuten had midvoor W. de Kraker succes (10), maar de vreugde in het Terneuzense kamp duurde maar 2 minuten want na 5 minuten spelen was de balans weer in evenwicht (1—1). De Boys werd echter iets sterker en uog voor de rust slaagde W. de Kraker er nog tweenial in de Bra bantse doelman te verschalken (31). Direct na de hervatting scheen Chrislandia niet van plan de winst zonder meer prijs le ge ven allengs werden de bakens weer verzet en toen W. de Kraker na 20 minuten andermaal succes boekte (41), verslapte de tegenstand. Hoewel de Boys ook gedurende de resterende speeltijd het beste van het spel hield, kwamen er verder geen doelpunten meer uit voort. V.V.N,Spui2-2 In een wat rommelige wedstrijd, vvaarop de slechte leiding zijn stem pel drukte, heeft een sterker Spui met een puntenverdeling genoegen moeten nemen. Het begon al direct erg onfor tuinlijk voor de Zeeuwen toen na 5 minuten, bij een volkomen ongevaar lijke VVN-aanval, een misverstand tussen De Smet en doelman Bolleman tot gevolg had, dat de bal in het Spui-net belandde (10). Toen na 8 minuten spelen J. Maas een keihard schot loste was de assistentie van de lat nodig om de gelijkmaker te voor komen. Hot onfortuin bleef Spui ach tervolgen want na 15 minuten moest de debuterende linksbuiten Van Gen- nip met een hersenschudding het veld verlaten en moest later per ziekenauto naar Terneuzen worden vervoerd. Dit; alles werkte er niet toe mee Spui tol grote daden te inspireren en toen na 20 minuten midvoor v. d. Souwe de thuisclub een 2—0 voorsprong be zorgde, leek de Spui-nederlaag een feit. Toch slaagde midvoor Schieman er nog voor de rust in, na 35 minuten, iets van de achterstand af te knabbe len (2—1). Direct ha de thee zette Spui een stevig offensief in, dat helaas door enkele -VVN-spelers niet steeds met do juiste sportieve middelen werd bestreden. Bovendien miste de Spui-voorhoedc, zonder Visser, stootkracht om de meerderheid in doelpunten uit te drukken. Toch kwam na 20 minuten de verdiende gelijkmaker. Rechtsbin nen Oostdylc brak door en had succes 22. De verstandhouding in het veld werd er niet beter op en het boterde tussen de VVN-ers onderling zo slecht, dat één van hen het speelveld verliet. Met een puntenverdeling (2 - 2) kwam het verlossende einde. blank. Direct na de hervatting kwam Were Di op gelukkige wijze aan een doelpunt.. Een effectvolle bal werd door twee verdedigers gemist en rol de juist over de doellijn. De thuisclub verhoogde het tempo en nadat de Tilburgse doelman in een scrimmage bijna een strafbully had veroorzaakt, benutte Sandberg de toegewezen strafcorner met een hard schot, dat via een Tilburgse verdediger doel trof: 3,1. Middelburg bloef in de aanval, maar meer dan een punt liet Were Di zich niet afhandig- maken, Were Di moet nu nog 3 punten uil; 2 wedstrijden behalen om kampioen te worden. Middelburg speelde een van zijn boste wedstrijden. MÏDELBURG II—WERE DI III 1-1. Middelburg II benutte een van de laatste kansen om c!e rode lantaarn te ontlopen door Were Di III te ver slaan. Met de,rust had de thuisclub reeds een 10 voorsprong, die na de rust werd vergroot tot 41. De Middelburgse doelpunten werden ge scoord door Wirn Kunst, Edy Tuyt en Ben Franke (2 x). MIDDELBURG—WEKE DI 111 0—3 DAMES. De Middelburgse dames hebben deze inliaalcompetitiedag niet benut om enige winst te behalen. Hierdoor blij ven zij op de voorlaatste plaats op de ranglijst staan. Door deze zege plaatste Were Di III zich onder de drie sterkste teams van deze afde ling. De Tilburgse dames bleken over alle linies sterker en hun zege is dan ook geen moment in gevaar geweest. Wemeldinge-Rillandia 3-2 Het eerste half uur waren de. partijen volkomen aan elkaar gewaagd, waar bij overigens bleek, dat de Rillandia- achterhoede de Wenieldingc-aanval- lers voor grote problemen plaatste. Toen na 31 minuten Walraven Rillan dia een 01 voorsprong bezorgde, sloeg do thuisclub onmiddellijk fel te rug en reeds 5 minuten later schoot de Bourgraaf de gelijkmaker in de touwen (11). Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de her vatting begon Wemeldinge met een serie aanvallen waaruit De Jonge, na 9 minuten, de stand op 21 kon bren gen. Rillandia voelde kennelijk niets voor een nederlaag en even kwam de thuisclub in de verdrukking, hetgeen na 29 minuten resulteerde in het ge lijkmakende doelpunt. - Ook nu weer was Walraven de maker (22). Er ontspon zich nu een spannende strijd om de volle buit, die in de 42ste minuut in het voordoei van Wemeldinge werd beslist. De Bourgraaf schoot toen zijn ploeg nauv 32 én hoewel Rillandia in de laatste minuten nog een wanhopig offensief inzette, bleef het hierbij. Krabbendijke-Roda Boys 2-6 De bezoekers hebben een volkomen verdiende 26 overwinning be haald. Voor de rust gaf Krabben dijke uitstekend partij en de .11. ruststand was dan ook geenszins geflatteerd. Na 12 minuten had Loef zijn ploeg een 1 voor sprong bezorgd die na 23 minuten door Van Oosten teniet werd ge daan (11). Na, de thee was de stand na 4 minuten reeds I2, door toedoen van de gevaarlijke midvoor Gijbe. Toen daarna een Krabbendijkc-doel- punt werd geannuleerd bleek dit het keerpunt in de strijd, want de thuis club speelde gedeprimeerd verder. Na 12 minuten bracht linksbuiten Van Driel de stand op 13 en na 20 minu ten stelde Gijbe de zege reeds veilig (14). Nadat rechtsbuiten Van dei- Laan na 23 minuten de voorsprong tot 3.5 had opgevoerd knabbelde rechtsbuiten P. Tramper hiervan 2 minuten later nog iets af (25), maar 8 minuten voor het einde maak te Gijbe hot halve dozijn vol cn daar mee do einduitslag op 2—6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6