De toekomstplannen voor de Grevelingen Ringrijders stelden de wedstrijden vast Agenda WALCHEREN ZUID-BEVELAND TREILER ONTLIEP HAAR SLOPERS mST.. MAANDAG 12 MAART 1962 f O V I N O I A L B ZB EU W Sb U O J A N '1 JAARVERGADERING Z.R.V. Kampioenschappen eerste klas in Westkapelle (Advertentie) Tijdens een jaarvergadering hl het Nederlands Koffiehuis te Middelburg heeft de Zeeuwse Ringrijders Vereniging zater dagmiddag het wedstrijdpro gramma voor dit jaar als volgt samengesteld: De eerste klas kampioen schappen worden op zaterdag 23 juni in Westkapelle gehou den. Het gemeentebestuur van Westkapelle is bereid de benodigde gelden voor de eer ste klas wedstrijd te garan deren. In Aagtekerke worden op za terdag 21 juli de tweede klas kampioenschappen verreden. De rïngrijderij voor sjezen zal waarschijnlijk op 19 juli plaats vinden, terwijl hoogstwaar schijnlijk dc vrije wedstrijd en de derde klas wedstrijd op 28 juli in Vlissingen worden gehou den. Bijna zeker is het, dat de vrije wedstrijd in Middelburg op 23 augustus verreden wordt. Tn zijn openingsrede noemde de voor zitter, de lieer P. Brasser, als bijzon dere gebeurtenissen uit het afgelopen jaar: de eerste klas wedstrijd in Av- nemuiden en de folkloristische dagen in Vlissingen en Middelburg, alle drie met goede resultaten van de ringrij ders. Vooral de prestaties in Vlissin gen en Middelburg aldus de voor zitter waren buitengewoon goecl. Hij wees daarbij op het succes van de heer W. Maljers. Een woord van dank bracht de heer Brasser aan de leden, die hadden meegewerkt aan de Zeeuwse dag in Antwerpen. Dit kan alleen zo zei de voorzit ter als wij de volle medewer king hebben van onze leden. En kele leden hadden meegedaan aan de grote manifestatie op N.- Beveland, die door Carel Briels werd georganiseerd. Ook lien dankte de heer Brasser. Aan het begin van zijn rede her dacht de voorzitter het overleden lid van de afdeling Nieuw- en Sint- Joosland, de heer A. Westveer. Voorts deelde hij mee, dat secretaris A. Janse uit Biggekerke het voorne men heeft zijn functie neer te leg- gen. Verkiezingen Tijdens de vergadering van de be stuursraad werd de heer A. Janse herkozen als bestuurslid, de heren C. Kool» uit Vlissingen en II. Joosse uit Gapinge werden geko zen als bestuurslid, terwijl de heer D. van de Voorde bedankte als bestuurslid. De heer Brasser dankte de heer Van de Voorde voor de wijze waarop luj de Z.R.V. heeft gediend. „Ik ben altijd wel bereid om nog eens te helpen", was daarop het antwoord van het aftredende bestuurslid. Met algemene stemmen had de be stuursraad besloten, dat iedere ring- rüder voortaan tijdens de wedstrijden een oranje sjerp moet dragen. Ook besloot de raad, dat de afdelingen Koudekerke en Domburg met twee drietallen mogen uitkomen voor de korpsprijzen Over dit laatste besluit ontstond tijdens de ledenvergadering een discussie, waaruit bleek, dat en kele leden het er niet mee eens wa ren. AARDENBURG Collecte De door het Wit-Gele Kruis en Groe ne Kruis gezamenlijk in Aardenburg georganiseerde collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds bracht 185,— op. VANDAAG. Middelburg City: Zonder zeden en mo raal, 20 uur, 10 jaar. Electro: Tarzans verbanning, 19.30 uur. 14 jaar. Ope ning bijkantoor Stromen wijk Nuts- spaarbank, li uur. Vlissingen Alhambra: Zonder zeden en moraal. 20 uur, 18 jaar' Luxor: Pant ser commando's. 20 uur, 14 jaar. Gors Grand: Gezworen kameraden. 20 uur. 14 jaar. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, aid. Goes on omstreken: Lezing door de heer Fabery de Jonge over edelstenen, in hotel Oekenburgh. aanvang 2.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Afspraakje in september. 20 uur. a.l. Luxor: Fanny. 20 uur. 14 Jaar. Terneuzen Luxor: De held van Uvo Ji- nia, 20 uur. 14 jaar, Axel Het Centrum: De gemaskerde contra Scotland Yard. 20 uur. IS jaar. Oostburg Lcdeltheater De dolle gene raal. 20 uur. a.l. Sas van Gent Olympialheater: Mannen van staal, 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Pepe, 20 uur. 14 jaar. Zlcvlkzcc Concertzaal: De zwarte orchi dee. 20 uur, 14 jaar. Herv. verenigingsgebouw: Lezing over ..Tahiti" voor personeelsvereniging gemeente Zierikzee, 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: North west frontier. 20 uur, 14 jaar. Jaarverslagen In zijn jaarverslag liet de secretaris de wedstrijden van 1961 de revue pas seren. Voorts bleek dat de Z.R.V. mo menteel 468 leden telt. Het jaarver slag van de penningmeester toonde aan, dat de vereniging vorig jaar begon met een voordelig saldo van 476,95. Het voordelig saldo aan het einde van het jaar bedroeg 347,60. UW HUWELIJKSDAG HERLEEFT in een huwelijksreportage van FOTO VERSCHOORE GOES KRUININGEN VLISSINGEN MIDDELBURG Vergadering streekverband Walcheren Arjos Het streekverband Walcheren van de Arjos hield vrijdagavond een bijeen komst in „De Schakel" te Middel burg. De gemeentesecretaris van Koudekerke, mr. L. A. van Splunder sprak in deze vergadering over het onderwerp „Christelijke politiek an no 1962." Mr. Van Splunder behan delde hierin enkele algemene verwij ten aan het adres van de chrïstelijke- politieke partijen. Zo uitte hij kritiek op de christelijke coalitiekabinetten van voor de oor log. Een zwak punt van de christe lijke politiek noemde spreker het ge scheiden optrekken van de christe lijke partijen. Mr. Van Splunder had bezwaar tegen indeling van de partijen in progres sief en conservatief, omdat dit op zichzelf beschouwd onhoudbare be grippen zijn. In een bespreking werd vooral de nadruk gelegd op samen werking of fusie tussen A.R. en C.H. Terloops werd ook behandeld de C. D.U. gedachte. Men kwam tot de conclusie dat men om tot samen werking mot de K.V.P. te komen, eerst een fusie met de C.H. moet bewerkstelligen. Deze vergadering stond onder leiding van de heer M, L. Louwerse. De opkomst van zowel Arjosleden als kiesverenigingsleden was bijzonder goed. GRIJPSKERKE N.B.G. vergaderde Dezer dagen vergaderde het bestuur van de afdeling Grypskerke van het Nederlands Bijbelgenootschap onder leiding van ds. Vlaardingerbroek. De contributieverhoging bleek in totaal een bedrag van 71,te hebben opgeleverd. Verder zal een leden werfactie worden gehouden. In ver band met het afscheid van ds. Vlaar dingerbroek, dankte de heer De Groot de scheidende voorzitter voor zijn werk voor de afdeling. NOORD-ZEELAND RENESSE Jaarvergadering Bouwbedrijfsbond In hotel ,,Het Wapen van Zeeland" hield de afdeling Renesse van de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijf- bond dezer dagen onder voorzitter schap van de heer W. Kooman een jaarvergadering. In zijn openings woord deelde de voorzitter mee dat in de Westhoek in het afgelopen jaar een grote bouwactiviteit viel waar te nemen. Ondanks de bouwstop waren er weinig werklozen. In zijn jaarver slag stipte de secretaris, de heer J. Hendrikse aan, dat de uitkering van het risico-fonds nog niet bevredigend is. De samenwerking tussen K.A.B., C.N.B. en A.N.B. was in het afgelo pen jaar uitstekend. Voor het eerst konden de bouwvakarbeiders van twee volle weken vakantie genieten. Enige arbeidsgeschillen werden met goecl gevolg afgewikkeld. De bouw stop, in de tweede helft van 1961, deed zich vooral gevoelen in de nieuwbouwscctor (zomerwoning- bouw). Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer A. J. Goos- sens, bleek, dat per 1 januari een ba tig saldo van 606,07 in de kas aan wezig was. Aan contributie werd een bedrag van 2916,61 ontvangen. Aan vakantiebonnen werd uitgekeerd 26.205,72 aan w. en w. 2688,87 en voor het N.V.V.-gezondheidsfonds 149,85. Dit jaar organiseert de A. N.B. kindérvreugdekampen voor kin deren, die in 1949 geboren zijn. Na de pauze gaf de secretaris een uit eenzetting over de problemen rond de nieuwe c.a.o. De periodiek aftre dende bestuursleden A. J. Goossens en J. de Wit werden her-benoemd. Tot lid van de financiële commissie werd in de plaats van het aftredende lid J. de Feiter de heer IC. Meulemeester benoemd. SINT-PHILIPSLAND Drukke discussies over winkelsluiting De afdeling St.-Philipsland van de Kon. Ned. Middenstandsbond kwam dezer dagen bijeen. Wegens ziekte van de voorzitter de heer C. M. Stou ten, had de heer W. van Dommelen de leiding. In zijn openingswoord zeide hij dat de winkelweek ook dit jaar 'n succes is geweest. Er werden 45.900 winkelweekbonnen uitgegeven. Aan het Groene Kruis werd 125 af gedragen. Het bedrag waarmee vol gend jaar gestart kan worden be draagt 220,64. De winkelweekcom missie werd dank gezegd voor het vele werk door haar verricht. Uit- het jaarverslag van de penning meester bleek dat de vereniging 43 leden en 5 begunstigers telt. Het ba tig saldo bedraagt 295.74. In zijn jaarverslag zeide de secreta ris dat waakzaamheid en paraatheid geboden is. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid H. Bosman her kozen. Als nieuw bestuurslid werd bij loling aangewezen de heer A. Faasse. Het bestuursvoorstel om de winkels het gehele jaar om 6 uur te sluiten werd bij stemming niet aangenomen. Over enkele weken zal er een gezel lige avond gehouden worden met spreker en film. Voorgesteld werd op de christelijke feestdagen de winkels 's middags tc sluiten. Hierover werd druk gedis cussieerd. Men was unaniem voor sluiting, doch het voorstel werd aan gehouden. IJZENDIJKE Lijst protestantse groepering Voor de protestantse groepering te IJzendijke werd in een dezer dagen in de consistorie gehouden vergade ring de volgende kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing opge steld: 1. Abr. Salomê, 2. W. Neele, 3. Jac. Dhont, 4. W. Fortrei, 5. F. Tazelaar, 6. A. Leenhouts. ZEEUWSCH-VLAANDEREN RETRANCHEMENT Geen derde kampeerterrein in Retranchement In de vrydagavond gehouden ge meenteraad van Retranchement heeft burgemeester J. A. Leenhouts meegedeeld, dat b. en \v. unaniem van mening zijn geen medewerking te kunnen verlenen aan het aanleg gen van een derde kampeerterrein. Het tot stand komen van een derde kampeerterrein zou volgens bet col lege in stryd zijn met het harmo nisch opbouwen van de recreatie mogelijkheden. Met betrekking tot dit punt stelden de heren J, A. A. Pattist (p.v.d.aa) en Chr. A. Lauret (g.b.) enige vra gen en deden zij enkele voorstellen. De heer J. F. Kornelis (p.v.d.a.) toonde zich niet tevreden over het uitbliiven van een vuilophaaldienst. Hierdoor verschijnen er hier en daar in de gemeente weer vuilnisbel ten. B. en w. zegden toe dit pro bleem nogmaals te bestuderen. De gemeenterekening over 1960 werd vastgesteld met een batig slot van f 1270,05 voor de gewone dienst en een nadelig saldo van f 20.935 voor de kapitaalsdienst. De gemeentelijke begroting voor 1961 werd op ver schillende punten gewijzigd.'Het re sultaat hiervan ls, dat de post on voorzien met een bedrag van f 238,62 werd verhoogd. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten als lid toe te treden tot het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Dit mede in ver band met de belangstelling, die er bij de inwoners van de gemeente voor deze instelling blijkt te bestaan. ZAAMSLAG „Hamerstukken" in raad Zaamslag De raad Zaamslag heeft tijdens zijn vrijdagmiddag gehouden vergadering de aankoop van een strook grond goedgekeurd aan de Koepoortstraat. Ook ging de raad akkoord met de verkoop van bouwgrond aan de heer Dieleman voor het bouwen van een woning op de hoek Van der Nisse- straatKoepoortstraat. De grond GOES Toneelavond lyceumvereniging Vlam De toneelgroep van de Goese lyceum vereniging „Vlam" heeft zaterdag avond met de opvoering van het blij spel „Arms and the man" van G. B. Shaw in een vertaling van J. Kuyl- man getiteld „Het chocolade-soldaat je", precies in de roos geschoten. Hoe wel Shavvs' blijspel niet altijd met evenveel overtuigingskracht en rol vastheid werd vertolkt, kwam het ver haal toch verdienstelijk uit de verf. Het stuk speelt zich af in het jaar 1885, op het eind van de Servisch Bulgaarse oorlog en ten huize van de Bulgaarse officiersfamilie Petkoff, een familie, waarin het juiste klimaat aanwezig is voor het martiale offi ciersschap van de heren en de roman- tisch-amoureuze geaardheid van de dames. Geen wonder dat men daar dan ook sterke staaltjes van te zien krijgt,- tot vermaak uiteraard van de toeschouwers. Vooral majoor Petkoff, werd treffend vertolkt door Wim Do- minicus. Iets minder overtuigd in zijn rol van officier Bluntschli in dienst van het Servische leger was Frits Schlingemann. Erg leuk waren Ans Tilroe, in de creatie van Louka, het kamermeisje en Addie de Looff als de Bulgaarse dame Catharina. Minder gereserveerdheid toonde Walda de Dreu, die de romantische dochter Rai- na Petkoff gestalte gaf en Jan Schip per, in de creatie van majoor Sara- noff, een Bulgaars officier en edel man. Voorts verdient nog vermelding de vertolking van de rollen Nicola, dienstknecht van de familie Petkoff (Joop de Reus) en die van een offi cier (Lex Polderman). De opvoering van het stuk stond onder leiding van de heer R. Hagenaar. Vanavond maandag wordt het stuk ten tweede male voor het voet licht gebracht. Na afloop is er dan bal. COLIJNSPLAAT Spaaroverzicht Bij de coöp. boerenleenbank te Co- lijnsplaat is in de maand februari een bedrag aan spaargelden ingelegd van 74.283,95, terwijl in hetzelfde tijdvak 54.291,76 opgenomen werd. Er is dus een positief spaarsaldo van 19.992,19. Het saldo jer 1 maart bedraagt nu 3.555.621,54. Woensdag heeft de Prinses Marijke school te Colijnsplaat de jaarlijkse ouderavond gehouden in het gymnas tieklokaal van de school. De voorzit ter, de heer G. P. van Weele, kon een talrijk publiek welkom heten. De se cretaresse van de oudercommissie, mevrouw Bak. bracht het jaarver slag uit. In de vacature mevr. Van der Linden en de heer Janse werden gekozen de dames Verwey en Van der West. Het hoofd der school, de heer P. K. Kampman, liet enkele schoolactiviteiten de revue passeren. Burgemeester A. A. Schuit hield daarop een inleiding over het onder wijs op de schooi. Vervolgens ver toonde de heer L. Gouloze een film over de schoolreisjes. De causerie over het ulo kwam door ziekte van de heer W. P. Bogaardt te vervallen. Na de pauze draaide men de film „Waarom sijr: zij tegen ons". HEINKENSZAND Luctor I! degradeert Luctor n heeft dezer dagen de be- (Slot van pag. 1) zandplaten in de Grevelingen bloot: met een beetje fantasie kan iedere leek zich dan al een beeld vormen van het patroon na de afsluiting van het Brouwers- havense Gat. Waarom niet De oestercultuur vergt weer heel andere maatregelen: zout water en als het ware een „muur" in de lengte-richting door een deel van de Grevelingen, waarlangs het ingelaten zoute water respec tievelijk kan worden aan- en af gevoerd. Op het ogenblik zien de directeuren van de beide plano logische diensten nog geen reden, waarom oestercultuur en recre atie in de Grevelingen niet zouden ligt in het uitbreidingsplan, beslaat een oppervlakte van 260 m2 en wordt verkocht voor de prijs van f 7.10 per m2 onder de gebruikelijke voorwaarden. Zonder hoofdelijke stemming verleende de raad zijn goedkeuring aan de salarismaatrege len voor het gemeentepersoneel, en een vaststelling van voorschotten op de gemeentelijke vergoedingen 1962 ingevolge de lager onderwijswet 1920 voor bijzondere scholen. De school Riemenstaat krijgt f 7480, de school Reuzenhoek f 2823, 33 en de Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs school Polderstraat f 6691,37. De raad verleende eveneens zijn fiat aan de aankoop van een tweede handnaaimachine voor het onder wijs in nuttige handwerken aan de school Riemérstraat. Jn verband met de feestelijkheden op 30 april ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum van H.M. de koningin en Z.K. de prins, werd vervolgens besloten tot de verlening van een krediet, groot f 400, voor het geven van een blijvend aanden ken aan de leerlingen van de scho len, Ook zal een garantie worden verleend tot een bedrag van f 1000, voor het organiseren van feestelijk heden door de plaatselijke Oranje vereniging. Tijdens de rondvraag informeerde de heer H. de Feijter (s.g.) naar wat voor de bejaarden wordt gedaan in verband met het zilveren huwelijks jubileum van H.M. de koningin en Z.K. de prins. Na enige discussie besloot men de brandstoffentoesiag voor diegenen, die daarvoor in aan merking komen, te verhogen met f 10. Hiermee ging de raad akkoord, BIERVLIET Ontspanningavond voor plaatselijke bejaarden In hotel „De Vriendschap" te Bier vliet is dezer dagen de jaarlijkse ont spanningsavond voor de bejaarden gehouden. De voorzitter van net co mité Ontspanning Bejaarden, de heer M. Maas, opende de avond en heette allen van harte welkom. Dit jaar was de beurt aan de toneelgroep van de RKJB-RKBJB afd. Biervliet om de bejaarden een genoeglijke avond te bezorgen. Het is hun prima gelukt door de klucht van Johan Blaaser „Drie vrouwen om één" voor het voetlicht te brengen. In de pauze werd een kopje koffie aangeboden. Ook werd er een verlo ting gehouden, waarvan de prijzen door de plaatselijke middenstand wa ren geschonken. Na afloop bracht de voorzitter dank aan de spelers en specisters en verder aan iedereen, die er voor gezorgd had, dat vele be slissingswedstrijd bridgen met 72-^2 JaaTdeii van buiten de kom van Bier- punten van Terneuzen II verloren. v!jet deze av°n(i aanwezig konden Hierdoor degradeert Luctor n naai de eerste klas. BORSSELE Spaargelden Bij de spaarbank van de coöp. boe renleenbank „Borsseie" werd in de maand februari ingelegd 90.563,48 en terugbetaald 46.724,59. Het sal do aan het eind der maand bedroeg 1.989.277,44. zijn. Uitvoering zangvereniging De christelijke gemengde zangver eniging Soli Deo Gloria te Borsseie geeft op 14 maart (biddag) haar jaarlijkse uitvoering in de gerefor meerde kerk, met medewerking van orgel en trompet. kunnen samengaan. De toekom stige oesterproef in het Veerse Gat zal dat leren. De natuurbe scherming eist natuurlijk in het Grevelingenbekken ook bepaalde maatregelen en voorzieningen. Maar er is ruimte genoeg voor stukjes ongerepte natuur. En wat de recreatie betreft? ,JEen onderzoek naar de gedra gingen van de recreatiezoekenden in liet Amsterdamse Bos heeft uitgewezen, dat het grootste per centage van de bezoekers de voor keur geeft aan: een plekje b'u het water, op een grasveld met een bosje in de rug. Het kan er allemaal komen, in de Grevelin gen", zo verzekerde ons de heer Lange. „Er zijn mogelijkheden voor re creatie óp het water, aan het wa ter en op het land." Hoe het ge bied precies moet worden inge deeld daarover valt in een later stadium te praten. Binnen de grenzen van de toe komstige afgesloten Grevelingen dienen zich de volgende belang hebbende instanties aan: twee provincies, het rijk en de omrin gende gemeenten. En de volgende diensten: rijkswaterstaat, twee provinciale waterstaten, twee pla nologische diensten, staatsbosbe heer, natuurbescherming, de zeil- wereld, de oestercultuur, de land bouw, de A.N.W.B., vervoersorga nisaties. V.V.V. en nog verschil len andere. Als al deze instellin gen met elkaar nu eens niet te zwaar tillen aan de mogelijkheden van het Grevelingenbekken, dan gaat het 15.000 hectare grote ge bied een gouden toekomst tege moet. Voor ir. Lange is daaraan geen twijfel mogelijk. „Er moet nog heel wat gebeuren, eer je een eiland met schelpen hebt omgetoverd tot een verblijf plaats voor een toerist. Er moeten beplantingen komen, wegen, ka nalen, sportterreinen komen. Bo vendien zitten we nog met de eigendomsverhoudingen". De „vrijblijvende schets" van Ir. Lan ge heeft grote consequenties. Korte straal Maar telkens als het hoofd van Zuid-Hollands planologische dienst daaraan denkt, pakt hy een aanwijsstok en slaat liy aan het meten op de kaart van het Deltagebied. De afstanden, die er nu bestaan, vallen weg. De rand stad Holland met haar uitpuilen de bevolking, de Belgische steden driehoek, Noord-Brabant, Belgi sche kust, het Duitse Ruhrgebied, Noord-Frankryk en in de toe komst misschien ook Engeland met een vaste oeververbinding. Het Deltagebied vangt al deze bevolkingscentra in een betrekke lijke korte straal. Daarom moet er gewerkt worden aan de toekomst van het Greve lingenbekken. Niet alleen van Zuidhollandse, maar ook van Zeeuwse zijde. Het overleg tussen de verschillende instanties, die in deze de belangrijkste stem in het kapittel hebben, is gaande. Maar daarnaast moet er ook van on derop activiteit komen. „Een eer ste stap in deze richting is het initiatief van de V.V.V. op Schou- wen-Duiveland om contact te zoe ken met de zusterverenigingen op Goeree-Overflakkee en de ge meentebesturen rond de Greve lingen", vindt de heer Vink. „Van onderop meepraten en opbouwen: dat is enorm belangrijk. De planologen passen hun plan nen in elkaar. Zuid-Holland vindt een voorbeeld in de stichting Brielse Maas: Zeeland in de toe komstige ontwikkeling van het Veerse Meer. Het grensgebied tus sen de twee provincies in het Gre velingenbekken kan misschien een variant op beide worden - -:n r,:, Middenstanders bijeen In de bovenzaal van café „Du Com merce" te Terneuzen, gaf de Terneu- zense middenstandsvereniging „Klim op" dezer dagen een adviesavond, tij dens welke als spreker optrad dr. H. L. Kunneman. De voorzitter van de j vereniging, de heer W. Bliek, sprak cr in het openingswoord zijn spijt over uit. dat deze toch van groot be lang zijnde bijeenkomst zo slecht was bezocht. Dr. Kunneman besprak de risico's en mogelijkheden voor de middenstanders. Hij vestigde vooral de aandacht op de nieuw-waardever- zekering. Scholencombinatie won volleybaltoernooi De scholencombinatie heeft het door de vereniging van oud-militairen ge organiseerde volleybaltoernooi in de Zuidlandschool te Terneuzen gewon nen met 5 pnt. De verdere uitslag was: 2. Oud-Militairen I. 3. Gemeen tepersoneel en 4. Oud-Militairen II. Halsstarrig verzet op laatste reis I) n Engelse trciler „Rcgai'ilo" heeft op een nogal spectaculaire wijze afscheid van de zee geno men. Na een diensttijd van enige tientallen jaren was de kleine vrachtvaarder zondagmorgen op weg naar Gent. waar het in han den van de slopers zou vallen. Juist bij liet binnenvaren van Terneuzen, dus uitgerekend op de grens van zee en laatste aanloop- haven, weigerde het Engelse boot je de door de roerganger aange geven richting te volgen. liet. scheepje kwaiu op de westelijk» dam van de zeehaven terecht. Aangezien het half eb was. bleeJ het daar vastzitten. Drie sleepboten, dc „Holland". „Zeeland" en dc ..Leon Letzer" snelden onmiddellijk te hulp. maar de kleine Engelsman zat op de stenen en bleef daar hoog cn droog zitten. Naarmate het water verder zakte, helde de vracht vaarder steeds meer naar bak boord, zodat het gevaar voor kap seizen niet denkbeeldig was. Twee zware kabels werden naar het ha venhoofd overgebracht en met een winch op spanning gehouden. Aan bakboordzijde drukte de sleepboot „Holland" doorlopend legen do scheepshuid om hel over hellen zo goed als mogelijk, te be perken. Dc twee andere sleepbo ten, die een tros van de gestrande Engelsman hadden overgeuomen. bepaalden zich tot „stand by". In middels werd het raadzaam ge acht pm de tamelijk smalle ha venmonding. voor de overige scheepvaart af te sluiten, een karwei waarmee de mannen van de botenliedcmvacht zich belast ten. Zondagmiddag om kwart voor vier _bij opkomend water werd het Engelse scheepje door dc sleepboten vlot getrokken. De reis naar de sloper, waartegen de „Regardo" zich door het veroor zaken van een heleboel narigheid zo halsstarrig had verzet, kon worden voortgezet. Marktberichten VEILING BOTTERDAM. 9 maart. Aardappelen 1015. Andijvie 1 1.35—1.71. 1 98—1.29. Sla l 28—34. II 12-13. Sla 87—1.21. Aanvoer sla 34,000 stuks. Glasveldsla 2.603.5)0. Spruiten 1 A 1.43— 1.64, II A S3—1.36. II B 64—511, I D 1.09— 1.21, II D 71—92. aanvoer 3000 kg. Witlof I A 1.24—1.38, 1 A 1.13—1.25. I B 1.16—1.22, II B 96—1.16, aanvoer 27.000 kg. Spinazie I 1,27—1.55. II 1.16—1.25. Rode kool 27—39. Prei A 96—1.62, B 1.00—1.34, Selderij 35 43. Grote peen 22—36. Uien 38—66. Uien geschild 25—44. Champignons 3.90. Golden j Delicious KL I A 94—1.02. I B 72—91. 1 C 72—75. Jonathan KL I A 64—77. L B 58—67. I C 51—62. II A 61—75. II B 62—67. II C 58—60. St.. Romy K1. II A 64—05, I B 64— 65. I C 53—64. Laxton'3 Superbe KI. 1 A 37—88. I B 53—64, I C 52—54. Goudrenet KL I A 86-88. I B 79—80, I C 71—73.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3