Zus Hollestelle verslijt series ballpoints voor de „Bromvliegen" V.V.V.-Zierikzee op zoek naar attracties TWEE VRIJSPRAKEN TIJDENS ZITTING KANTONGERECHT BOFTES VOOR OVERTREDINGEN BIJ RICHTING VERANDEREN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 MAART 1962 VOLGEND JAAR HELP IK WEER" I Goese huisvrouw op de bres voor bromfietssport ij ALS ER IEMAND een berg H ballpoints verslijt voor de H Goese bromfietsclub „De M Bromvlieg", dan is het wel de secretaresse, voor de burger ij lijke stand mevrouw Maatje H Cornelia Hollestelle-Staal, maar voor lraar bromfiets- !j sportvrienden gewoon Zus H Hollestelle. Want deze 47- jarige Goese huismoeder heeft heel wat baantjes maar niets doet ze liever dan in touw zijn voor de 72 „Brom- i\VVW*A*VVVV\**VV>AVVVS ZEEUWEN IN DE SPORT 1 vwv^vwwwwwwww vliegen" en de 51 clubdona- teurs. Zo'n negen jaar gele- g den, toen Zus Hollestelle lid werd van de brouifietsclub j§ deed ze nog wel eens aan een M wedstrijdritje mee, maar H toen ze na een half jaar al in g het bestuur als secretaresse H gekozen werd, kwam dat er niet meer van. Nu zorgt Bas H Hollestelle, haar bromfiet- 1 sende echtgenoot, er uitste- kend voor, dat er flink wat H prijzen in de huiskamer aan H de Lange Vorststraat prij- 3 ken. Na het eerste jaar, waarin de 3 Hollestelle's lid werden van „De Bromvlieg" en waarin Bas zich 3 al onmiddellijk meester maakte s van de kampioensbeker, kregen 3 de „Bromvliegen" in de gaten dat mevrouw Hollestelle een soort zesde zintuig voor administratie 3 en dergelijke had. Ze werd dan 3 ook prompt in het bestuur geko- zen. zonder haar medeweten ove- rigens want zij was niet op de vergadering aanwezig. De volgen- de dag werd het haar meege- deeld en Zus Hollestelle was tóen 3 niet zo goed of ze nam die taak 3 op zich. Goese plattelandsvrouwen in voorjaarsvergadering bijeen De afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft woensdagmiddag in „De Prins van Oranje" haar voorjaarsvergadering gehouden on der leiding van mevrouw M. S. EvérsVPauw. Uit het jaaroverzicht van de secretaresse, mevrouw A. M. Freië-dc Graaf bleek, dat de afde ling een goed jaar achter de rug heeft. Het ledental bleef stabiel, na melijk circa 260. Nadat mevrouw C. Lindenbergh-Everaers verslag had uitgebracht van de landelijke na jaarsvergadering in Arnhem, bracht mevrouw F. Burger-Felius verslag uit namens de kascommissie. Er was een klein batig saldo. In de plaats van mevrouw P. SchipperKole, die niet herkiesbaar was. werd tot be stuurslid gekozen mevrouw J. van IJsseldijk-van Liere. Medegedeeld werd, dat de provinciale voorjaarsvergadering van de platte landsvrouwen op 12 april in Krui- nïngen zal worden gehouden. De landelijke voorjaarsvergadering is vastgesteld op 9 mei te Utrecht. Tij dens de bespreking van het zomer- programma werd meegedeeld, dat twee excursies op het programma staan, namelijk naar Laren en naar Brussel. Na de pauze hield dokter H. W. ter Haar uit Biezelinge een causerie over het onderwerp: „Wij cn de spanningen van nu". JAARVERGADERING 1962 Rondleiding langs de verlichte monumenten V.V.V.-Zierikzee gaat sparen om te zijner tijd met een aan trekkelijk evenement voor de dag te kunnen komen, dat mo gelijk een vaste plaats op het programma zal kunnen krijgen. Dat was woensdagavond op de algemene vergadering van de vereniging de eerste stap in de richting van een plan op langere termijn. Daarnaast zagen de le den zich voor de vraag gesteld: „Wat kunnen we de toeristen liet komende seizoen bieden?" Van achter de bestuurstafel en van uit de kring van de leden werden verschillende suggesties gedaan. Als een aanknopingspunt op het pro- PISTOOL EN VUURWERK Niet genoeg rechts en onbevoegd in boomgaard Administratie „De Bromvlieg."allemaal graag, zodat deze Goesè sport mensen zich geen betere secreta resse kunnen wensen. Zo is Zus Hollestelle een belang-- rijk radertje in het „Bromvlie- gen"-gezelsehap, dat zich vanzelf sprekend ten doel stelt om in- strnctieve ritten mee te maken, maar als voornaamste doel heeft: de opvoeding van de bromfietser in het hedendaagse verkeer. En dat een groep bromfietsers zo'n slechte naam heeft ligt dan ook bepaald niet aan „De Bromfiets" in Goes! ZUS HOLLESTELLE op de bres voor dc „Bromvl iegen". (Foto P.Z.C.) Het klinkt misschien een beetje vreemd uit de mond van een buis vrouw, maar Zus Hollestelle heeft meer voorkeur voor administreren dan voor bijvoorbeeld de borden- afwas(Overigens wordt die wél gedaan!). Zo verzorgt ze dus de administratieve werkzaamhe den voor „De Bromvlieg", verder voor de smidszaak van baar echt genoot. voor de afdeling Zeeland van de vereniging van ex-politie ke gevangenen en nog voor enke le andere verenigingen. De wedstrijd- en toerritten (en dat zijn er nog al wat in een jaar) vergen de meeste verzor ging: daarvoor moeten kaarten uitgeschreven worden, er moeten prijzen gekocht worden, op de dag van de ritten moet mevrouw Hol lestelle zorgen voor inschrijving, starten, als het nodig is controle ren en tot slot finishen en prijzen uitreiken. Maar ze doet het zowel administreren als haar vrije tijd besteden in het belang van 12,5 jaar Deze maand bestaat de club uit de Ganzestad 12 u jaar en „De Bromvlieg" is daarmee de oudste bromfietsclub in Nederland. Eerst dachten ze dat in Dordrecht te zijn, maar Zus Hollestelle heeft ze snel uit de droom geholpen In die tijd sinds 29 september '49 hebben de „Bromvliegen" in wed strijd en toerritten (deze laatste worden in elkaar gezet voor de oudere leden, die het wedstrijdele ment niet meer kunnen volgen) heel wat prijzen in de wacht ge sleept: de volle bekerkast in club lokaal „Nationaal" is daar het be wijs van. Verschillende leden hebben onder meer deelgenomen aan grote bromfietsrally's (onder andere naar Emmer, en Deventer) cn tij dens de jaarlijkse Zonneveldritten (alle ereprijzen daarvan staan in de beRbrkast!) zijn de Bromvlie gen graag geziene en vertrouwde figuren. En vanzelfspi-ekcnd wa ren ze vorig jaar te vinden bij de P.Z.C.-rit. Dat zullen ze dit jaar ook zijn. Op al die prestaties zijn de „Bromvlieg"-leden trots. Vanzelf sprekend", zegt Zus Hollestelle, „want dal hebben we gezamenlijk bereikt". Iedereen helpt dan ook mee; zelfs de leden, die de zeven 3 kruisjes al gepasseerd zijn staan altijd klaar als er een beroep ge- daan wordt op hun sportieve hulp. En liet is heus geen pretje om een g= paar uur controle te staan in ons Zeeuwse landje De „Bromvliegen" hebben ver- M trouwen in hun bestuur, ook in de 3 enige vrouwelijke vertegenwoor- diger daarin. En zus Hollestelle stelt dat vertrouwen niet teleur. Altijd staat zij klaar om haar 3 vrije tijd tor beschikking te stellen van de bromfietssport. Ze geeft er zelfs een belangrijke vergadering voor opWant op 80 juni a.s. zou ze een belangrijk congres in Hilversum moeten be- zoeken. Op die dag wordt echter 3 de tweede P.Z.C.-rit verreden en 3 na afloop van de rit in 1961 was 3 Zus Hollestelle de eerste die de. rïtorganisatoreii beloofde: „Vol- gend jaar help ik weer". Dus start Zus Hollestelle op 30 3 juni de bromfietsers en zorgt ze er voor, dat er controleurs present zijn. n En naar Hilversum gaat zc niet. 3 De kantonrechter tc Middelburg, mr. J. Moolenborgh, is tydens de zit ting van gisteren, woensdag, twee maal tot een vrijspraak, gekomen. Het eerste geval betrof de ambtenaar H. van S. uit Wissenkerke. Hij zou met zyn personenauto niet genoeg rechts hebben gehouden, toen hij in zyn woonplaats een bocht naar rechts nam. Er was namelijk een aanrijding ontstaan met de auto van W. J. V. uit Wissenkerke, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Van S. zei, dat de hem tegemoetko mende wagen niet genoeg rechts reed. Nadat de bestuurder van deze wagen, de getuige V. had verklaard dat dit inderdaad juist was, kwamen de kantonrechter, mr. J. Moolea- burgh, en de officier van justitie, mr. T. Lebret, tot dezelfde conclusie: vrijspraak. In de tweede zaak eiste de officier vrijspraak, „maar met veel twijfel". Mej. J. A. de V. uit Yerseke was ten laste gelegd, dat zij zich onbevoegd in een boomgaard te Yerseke had op gehouden. Op 21 februari werd deze zaak aangehouden omdat mej. De V. volhield, dat zij niet in de bewuste boomgaard was geweest. Tijdens de zitting van afgelopen woensdag ver klaarde M. L. R. een neef van mej. De V. dat zij er inderdaad niet was geweest. Op de vraag waar om hij destijds tegen de politie iets anders had verklaard, kwam hij met de mededeling dat hij bang was ge weest voor de politieman, die hem l!ll!l[|lll!ll!ll|]ll!ll!llllllllllllllllllllllllllllUll[|||lill!l!llllllllllllllllll!lllllll!ll!llil!lllllllll|j|||||[|llllllllllllllllllllilllll[lllllllll|lllllllllll|lllllll![|||lllll||[|||lll||ll|lll|]|||||[|][|||li|||||||||||[||||j|||||||]|||||||||||||||||[; KANTONRECHTER MIDDELBURG Aanrijdingen door niet vrijlaten van doorgang l)e Middelburgse kantonrechter heeft woensdag twee Zeeuwse automobilis ten veroordeeld voor overtredingen, die zij begaan hadden bij het veran deren van richting. Hierdoor waren aanrijdingen ontstaan. Een boete van f 60 subs. 10 dagen kreeg de Kloe- tingse aannemer F. D., die in Kapelle bij het links afslaan met zyn per sonenauto de doorgang links naast zich niet had vrijgelaten voor een an dere personenauto. Bij het rechts af slaan met zijn vrachtauto had de chauffeur P. A. T. uit Wolphaartsdijk in Goes de doorgang rechts naast zieli niet vrijgelaten voor een brom fietser. T. werd conform de eis ver oordeeld tot 20 subs. 4 dagen. De Belg R. A. C. G. kon op 27 augus tus in Middelburg zijn personenauto niet tijdig tot stilstand brengen, toen een voor hem rijdende auto stopte. G. reed tegen deze auto op en deze wa gen botste tegen de daarvoor rijdende auto. Tijdens de eerste behandeling van de zaak op 15 februari had de Belg bij monde van zijn gemach tigde. mr. F. K. Adriaanse ver klaard. dat de voor hem rydende auto eerst wilde inhalen en, toen dit niet lukte, weer op dezelfde plaats in de file. wilde gaan rijden. De bestuurder- van deze auto. P. F. T. v. d. R. uit Eindhoven, en zijn echtgenote ontken den dit woensdag. Conform de cis kreeg de bestuurder van de Belgische auto een boete van f 30 subs. 0 da gen. Een andere Belgische chauffeur, L. R. S. uit Vossem, was op 20 januari te .Middelburg met een au tobus achteruit tegen een stil staande personenauto gereden. Bij verstek kreeg S. f 25 boete subs. 5 dagen. Een boete van 20 subs. 4 dagen was bet cadeautje <lat de manu- facturier A. de J. uit Kapelle op zijn verjaardag van liet kantonge recht ontving. Doordat hy met zijn bestelauto bij Kapelle niet vol doende rechts had gehouden, was bij in aanrijding gekomen met een tegenligger. Verdachte zei, dat hij vlak voor een bocht was gaan remmen cn tengevolge daarvan geslipt was. In een bocht bij Goes reed de verte genwoordiger L. J. van H. uit Goes met een personenauto tegen een vrachtwagen. Ook hij was bij het remmen geslipt. Uitspraak: 20 subs. 4 dagen. De vrachtrijder II. dé D. uit 's-Gra- venpolder reed in zijn woonplaats met I een bestelauto achteruit een uitrit l uit. Om enkele auto's te laten passé- Ged. Stalen bezochten werk in Zuid-Sloegebied Op uitnodiging van de hoofdinge nieur-directeur van dc Rijkswater staat in de directie Zeeland'heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland een bezoek aan hel Zuid- Sloegebied gebracht. Het college heeft zich op de hoogte gesteld van de voortgang der werkzaamheden in dat gebied. Veiling op vrijdag In verband met de dankdag voor het gewas zal er volgende week bij de veiling te Kapelle op woensdag geen veiling worden gehouden. Voor eenmaal zal ze verschoven worden naar vrijdagmiddag. 1 N.C.R.(adio).V. in Zeeland vergaderde in Goes In hotel „Centraal" te Goes ïs woensdagmiddag de provinciale ver gadering gehouden van de N.C. R(adio).Y. in Zeeland. Deze bijeen komst stond onder leiding van ds. A. Th. Rothfusz, Nederlands hervormd predikant te Vlissingen, Tijdens deze vergadering werd me degedeeld, dat het ledental van 31 december 1960 tot 31 december 1961 is gestegen van 18.832 tot 18.968. Voorts werd een aantal kandidaten gesteld voor verkiezing van leden in het algemeen bestuur, namelijk in de plaats van de heren C. Duvekot Lzn., Goes (overleden), C. A. Keu- ning, Wageningen, (overleden), T. Krol, Haren (niet herkiesbaar) en ds. Jac. Post, Velp (niet herkies baar) de heren G. A. Kieft, Utrecht, D. v. d. Kweek, Leiden, ds. H. G. Groenewoud, Wageningen en ds. J. Karelse. Goes. In de provinciale commissie van de N.C.R.V. werd herkozen de heer J. Allewijn Jzn. uit Middelburg. Voorts werden tal rijke vragen gesteld over het radio- bestel in Nederland cn over de pro gramma's van de N.C.R.V. De vra gen werden beantwoord door pro grammaleider G. Hoek. Op een vraag deelde deze nog mede, dat de N.C.R. V. bezwaren heeft tegen commerciële televisie. ren stond hij even stil, terwijl de be stelauto gedeeltelijk op de weg was. Een personenauto, die uit de andere richting over de weg reed kwam met het achtergedeelte van de bestelauto in botsing. Conform de cis kreeg De D. 25 subs. 5 dagen. Passeren Geruime tyd reden mevr. C. M.A. en mevr. F. P. M. P.van der H. uit Roosendaal met een personenauto bij Kortgene achter een vrachtauto. De twee dames wilden passeren, maar de vrachtauto week niet naar rechts, hoewel de dames verschillende malen toeterden. Bij verstek werd de chauf feur van de vrachtwagen de Goese groentehandelaar A. J. hiervoor veroordeeld tot f 30 boete sub». 6 dagen. Pllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In Zeeland ruim 18.000 1 jg televisietoestellen In drie jaar is het aantal tele- 3 3 visietoestellen in Zeeland meer 3 dan verviervoudigd Begin 1959 s telde men 4723 toestellen, dit aantal steeg per 1 januari 196.1. tot 12.854 en nam met ruim 6000 toe tot 18.087 toestellen per 1 januari 1962. Met dat =i aantal bezit de provincie Zee- is land op Drente na liet gering- ste aantal televisietoestellen, Het aantal televisietoestellen in geheel Nederland steeg van 391.036 ln 1959 tot 1.039.858 in 1962, een stijging van nog geen g§ 200 procent. Van de ruim 4000 s toestellen stonden er in 1959 759 ln Vlissingen. Dit aantal nam via 2232 in 1961 toe tot s 2973 per 1 januari 1962, vier- 3 maal zo veel dus, evenveel als 3 het aantal steeg ln de gehele provincie, maar meer dan dc styglng in geheel Nederland. Illllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinil ondervroeg. Een andere getuige W. van der E. uit Yerseke achtte het ten laste gelegde onmogelijk om dat de verdachte op het bewuste tijd stip samen met hem aan het koffie drinken was. De kantonrechter sprak mej. De V. tenslotte vrij. Een sinterklaascadeautje was er de oorzaak van, dat dc landbou wer j. j. g. uit Ovezancle voor de kantonrechter verscheen. Op de verjaardag van de Spaanse heili ge had G. een alarmpistool gekre gen, waarmee het mogelyk was vuurwerk af tes chièten. Met en kele vrienden had de landbouwer het pistool 's avonds direct gepro beerd. Dit was echter in strijd met een gemeentelijke verordening. De officier eiste een boete van 15 subs. S dagen, maar de kanton rechter besloot do zaak aan te houden om G. in de gelegenheid te stellen alsnog een vergunning aan te vragen. Bijzonder gevaarlijk vond zowel mr. Moolenburgh als mr. Lebret liet gedrag van de kantonnier J. R. uit Wemeldinge. R. was met zijn au to over een overweg in Kapelle gere den, terwijl de stoplichten brandden en de afsluitbomen naar beneden gin gen. Conform kreeg hij hiervoor een boete van 20 subs. 4 dagen. Elke week verschijnen voor de. Mid delburgse kantonrechter bromfiet sers, die zich schuldig hebben ge maakt aan te hard rijden in de be bouwde kom. Meestal verin ten zij met een fikse boete dc zittingszaal. Dat was ook het geval met de land bouwer N. J. B. uit Koudckerke, die een boete van f 25 subs. 5 dagen kreeg voor te hard rijden in Vlissin gen. De metselaar A. v. d. Iv. uit Arnemuiden reed te hard in Middel burg en kreeg daarvoor 20 subs. 4 dagen. Tweemaal 2.50 boete subs. 1 dag was de straf, die de perser O. II. P. M. uit Middelburg kreeg, om dat bij had gereden met een fiets, waarvan voor- noch achterlicht brandde. gramma staat weer de visserijdag, georganiseerd door „Helpt Elkan der", die vorig jaar een groot succes is geworden. Daarnaast is op de be groting een bedrag van 1' 750 uitge trokken voor andere evenementen, zo kon voorzitter G. C. Anker mee delen. Er is daarbij onder meer gedacht aan een bezichtiging van de open bare en monumentale gebouwen, die Zierikzee tydens de zomermaanden in het licht van schijnwerpers zet. Langs een aantal ervan zal bij voorbeeld een rondleiding kunnen worden uitgeschreven. Overigens wil de men liever eerst met een korte route een proef in deze richting ne men. De laatste jaren is namelijk ge bleken, dat steeds meer een persoon lijke „ontdekkingstocht" langs Zie- rikzees historische schoonheid in trek komt. In dit verband werd nog eens gewezen op de verkoop van boekwerkjes als „Een wandeling door Zierikzee". Een ander idee, dat op de vergadering in „Concordia" naar vo ren kwam, was de mogelijkheid om picturale kunstenaars in spé van een academie naar Zierikzee te halen. Deze aspirant-artiesten zouden-dan enige tijd het stadsschool! tot onder werp voor hun werk kunnen kiezen en dit als attractie zelf in het cen trum van de stad moeten verkopen. Het bestuur van V.V.V.-Zierikzee is op het ogenblik druk bezig dit idee uit te werken. Een moeilijk heid vormt echter nog het onder- - brengen van de academieleerlin gen. De adviescommissie deed nog een aantal suggesties voor evene menten: historische spelen in de verdere toekomst, iets op het ge bied van - de ruitersport, een brandweerwedstrijd, skelterraces en rojfichaatsattracties. Contributie Op het gebied van do enkele jaren geleden georganiseerde zomeravond- feesten, kan V.V.V. weinig doen. De financiële consequenties zijn te groot. Voor het komende jaar heeft V.v.y.r Zierikzee een bedrag' van 2900,—: aan contributies begroot. Een zelfde som zal als subsidie van het gemeen tebestuur worden verzocht. De vergadering stond geruime tijd stil bij het. vaststellen van de hoogte en het innen van de lidmaatschaps gelden, die met name voor de belang hebbenden op een bedrag boven de „bodem" van 5,wordt gesteld, naar rato van het profyt, dat men van het vreemdelingenverkeer trekt. Enkele leden gaf dit aanleiding tot sombere voorspellingen, maar het be- stuur zal zijn uiterste best doen de financiële kant van de zaak rond te krijgen. Er wordt momenteel nog gewerkt aan een nieuwe gids voor Schouwen- Duiveiand. die in een oplaag van 3000 exemplaren zal worden verspreid. Dit boekwerkje zonder reclame geeft een globaal overzicht van het eiland en zyn aantrekkelijkheden. Daarnaast zal ook een gids van Zie rikzee worden uitgegeven, waarin de toerist de wetenswaardigheden van de stad onmiddellijk kan vinden. De directeur van dq provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp, ver telde nog een en ander over het ko mende congres van de contactcom missie op 22 mei a.s. in Burgh-Haam- stede. Jaarverslag over „Piétrainvarkens" Verschenen is het verslag over 1961 van de PiétrainvarkensfoKvereniging „Zeeland". Hieruit blijkt, dat het af gelopen jaar een goed jaar is ge weest, met name voor dc varkensfok kers en in zekere mate ook voor de mesters. De biggenpryzen lagen.vrij wel het gehele jaar op een hoog ni veau'. Voor de varkensmesters waren de financiële uitkomsten vooral in het eerste halfjaar gunstig. In het tweede halfjaar werd bedui dend minder verdiend aan de meste- rij. Het is echter in het algemeen zo. dat de opbrengsten aan vrij grote schommelingen onderhevig zijn. Goe de en minder goede tijden bij de var kensfokkerij wisselden elkaar af, al dus liet jaarverslag. Het ledental van de vereniging verminderde in 1961 met twee. Ih zyn slotwoord merkt secretaris J. H. ter Keurs op, dat. liet organisatorisch verloop in het afgelopen jaar tot. tevredenheid stemt. De stand van de fokkerij be vredigde volgens hem eveneens.' Brandweer bestaat 25 jaar De vereniging van vrijwillige brand weerlieden D.O.S. te Serooskerke (W.) hield in café Westdorp haar jaarvergadering. In zijn openings woord kon de voorzitter, de heer M,. Jobse, o.m. welkom heten' de oud- commandant, de heer H. L. Meyers. Hij memoreerde dat dc vereniging 25 jaar bestaat. Uit het verslag van de secretaris bleek dat men het af gelopen jaar twee keer daadwerke lijk was opgetreden bij brand. Ver der werd er geregeld geoefend. De penningmeester, de heer J. de Key- zer, kon .een batig saldo vermelden. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter herkozen. Hierna gaf de secretaris, de heer A. Gideonse een overzicht van de afgelopen 25 jaar, waarin 17 keer werd uitgerukt voor grote en kleine branden. De viering van het 25-jarig bestaan zal in april in besloten kring geschieden. Verder werd dc jaarlijkse reis besproken, die dit jaar naar de mijnstreek ln Limburg zal gaan. De heer J. Ba- rentsen, die vanaf de oprichting Orgelconcert als geschenk aan Zierikzees bruidspaar jÜ Niet een erehaag, maar een H orgelconcert is dinsdag In Zie- rikzee de omlijsting geweest van de trouwdag van liet bruidspaar H. G. van den Doel- Z. J. C. van der Maas. De be- =f kende cantor-organist van de Amsterdamse Westerkerk, Si- 3 mon O'. 'lansen, offreerde zyn 1= uit Zierikzee afkomstige leer- ling ter gelegenheid van zijn g huwelijksdag een bijzonder knap uitgevoerd concert op liet Van Vulpenorgel in de gerefor- meerde kerk van Zierikzee. In een programma met lieve =j lingswerken van liet jruids- s= paar bood hij de jongehuwden s een geschenk aan in een vorm, g= waarvan enkele honderden be- langstellenden konden mcegc- nieten. In het concert heeft Simon H Jansen, geassisteerd door zijn vrouw, alle mogelijkheden van het nieuwe orgel in de Zierik- H zeese gereformeerde kerk „uit- gespeeld". Hij deed dat niet een aantal werken, dat uiteen- liep van het tere „Allein Gott in de Höli' sei Ehr" van Joh. S. Bach tot de machtige Toe- 5 j= cat,a en fuga in d kl. t. van de- j= zelfde componist. Daartussen a s toetste do bekende Amster- 3 5= damse organist liet Zierikzecse E= kerkorgel op zijn kwaliteiten 3 in bijvoorbeeld Aria van J. B. Loeillet en Tien Inventionen 3 van Albert de Klerk. Werken =3 waarin veel van de virtuositeit E van Simon Jansen tot uiting 3 H kwam. 3 Alles bijeen een welluidend en §g 3 harmonious huwelijkscadeau 3 3 van een muzikale leermeester 3 3 aan zijn pupil, zelf organist 3 s van de Amsterdamse Pniël- 1 kerk. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiil van de vereniging lid is geweest, nam deze avond afscheid ais actief brandweerman en werd voor zijn verdienstelijke en zeer trouwe plichtsbetrachting benoemd tot ere- Collecte De te Oosterland gehouden collecte ten bate van het D.E.L.-fonds van dc christelijke landarbeidersbond heeft 50 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4