Prinsessen wellicht ook naar Middelburg im\m Aliuiiimk wtikL Kamerleden op bres voor Zeeuwse visserij niemand de deur uit zonder een ontbijt De hevigste astma-aanval ZEELAND KREEG VOOR 1962 700 WONINGEN TOEGEWEZEN TOT 13 I VERKLEED SMOKKELEN ZELFS 1 TIJDENS CARNAVAL TE ZOT j MET VERBLUFFEND GEMAK Foto Verséliaore 2 PRO VIN Cl ALE ZE E'U'W SEC OU RANT DONDERDAG 8 MAART 1962 MÉT VORSTENPAAR Advertentie) Vermoedelijke datum dinsdag 8 mei a.s. Naar wij vernemen zullen ko ningin Juliana en prins Bern- hard zeer vermoedelijk in ge zelschap van de vier prinses sen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke hun bezoek aan Middelburg brengen ter gele genheid van hun zilveren hu welijksfeest. Voorts schijnt het in de bedoeling te liggen om het bezoek aan de Zeeuw se hoofdstad op dinsdag 8 mei te doen plaatsvinden en niet zoals eerder was be kendgemaakt op maan dag 7 mei. Óf het vorstenpaar en de vier prin sessen één of meer van de festi viteiten, die ter gelegenheid van het jubileumfeest in Middelburg gehouden worden, zullen bijwonen is niet bekend-. De hoofdstedelijke organisaties, die deze feestelijk heden zullen verzorgen, zijn thans druk bezig om de plannen daar voor uit te werken, hoewél zij Advertentie in 30 seconden bedwongen. Zelfs de hevigste astma-aanval kan ogenblikkelijk bedwongen worden door het gebruik van één enkel Adozo-tablet. De wonderbaarlijke samenstelling van de Adozo-tabletten maakt, dat één tablet onmiddellijk verlichting brengt. Adozo is van on schatbare waarde tegen dag- en nacht-astma en slaagt veelal, waar andere middelen faalden. Neem de proef! Bij apothekers en drogisten. Voetgangster beboet voor ^versteken naast zebrapad_ Voor het eerst heeft de Mid- 3 3 delburgse kantonrechter woensdag een voetgangster 5= 3 beboet, die niet via een zebra- pad de rijweg overstak. De Vlissingse serveerster C. van S. stak in haar woonplaats de s straat over binnen een afstand 3 3 van dertig meter van een ze- 3 3 brapacl. De officier van justi- s tie, mi', T. Lebret, vond het 3 wel een „beetje gek", dat voetgangers niet profiteren van de bescherming, die hun door s cleze paden geboden wordt. Hij 3 eiste een boete van ƒ15 subs. =3 3 dagen. Kantonrechter mr. J. Moolenburgh volstond met 3 3. 7,50 boete subs. 3 dagen, flllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllillllli daarbij nog wachten op richtlij nen, die vanuit Den Haag ver strekt worden. I11 elk geval zal de jeugd ten nauw ste bij de jubileumfeesten betrok ken worden, gebeurtenissen, die zich bovendien ook zullen afspe len op koninginnedag, 30 april. Men schijnt thans in Middelburg plannen uit te werken voor een zogenaamd „slabberjanspel" voor de oudere jeugd van boven de 14- 15 jaar; voor een cabaretvoorstel ling, waaraan verschillende op dit terrein werkzaam zijnde hoofd stedelijke verenigingen gevraagd wordt mee te werken en voor een wagenspel, dat op verschillende plaatsen in de stad uitgevoerd zon moeten worden. Ook worden de mogelijkheden onder zocht om de schooljeugd geduren de de ochtenduren spelen op school te laten doen. Hierbij is on der meer de medewerking van de onderwijzers verzocht. Voorts zijn er plannen voor een lampionop tocht, vanzelfsprekend muzikale marsen en concerten, waarna men de hoofdstedelingen 's avonds een vuurwerk wil aanbie den, (Slot van pag. 1) men), 's-Gravenpolder 3, 's-Heer- Arendskerke 4, 's-Heerenhoek 1, Heinkenszand 2, Hoedekenskerke 2, Kapelle.10, Kloetinge 4, Krabbendij- ke 6, Kruiningen 8, Ovezande 2, Ril- land-Bath 3, Waarde 2, Wemeldinge 3, Yerseke 4, Axel 8, Clinge 3, Hoek 4, Hontenisse 6, Hulst 5, Sint-Jan steen 5, Koewacht 2, Sas van Gent 10, Terneuzen 50, Vogelwaarde 4, Westdorpe 3. Biervliet 2, Breskens 8, Cadzand 1, Oostburg 1, Sluis 5, Wa terlandkerkje 2, Zuidzande 2, Zierik- zee 35 ten behoeve van de huisves ting van personeel van de N.V. Smit en Bolnes. Noodwoningen De verdeling van het woningcontin gent, uitsluitend voor vervanging van noodwoningen, ziet er als volgt uit: Middelburg 22. Oost- en West-Sou burg 12, Vlissingen 47, Westkapelje 4, Goes 20, Aardenburg 12, Breskens 28, Oostburg 12, Schoondijke 14, Sluis 15, IJzendfjke 7, Bruinisse 28, Sint-Philipsland 2. Krotvervanging De verdeling van het woningcontin gent voor krotvervanging hebben Ged. Staten gepland over de volgen de gemeenten: Arnemuiden 6, Biggekerkc 2,Dom burg 4, Koudekerke 2, Middelburg 8, Vlissingen 6, Nieuw- en Sint-Joos- land 1, Sint-Maartensdijk 4, Poort vliet 3, Scherpenisse 2, Borssele 2, VAN HET HAASJE Een patrijs is vorige week in Kam perland het haasje geworden. De vo gel vloog namelijk dwars door een klasruit van de muziektent van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Een paar jongens hebben de dode patrijs mee naar buis genomen, waar deze in een braadpan is verdwenen. Er zijn nogal veel patrijzen de laat ste jaren op Noord-Beveland. Mis schien door de nieuwe weg? SCHEDELS Schedels, opgezete dieren, suiker zakjes, postzegels, oude prent briefkaarten, sigarettenmerken, enzovoort, enzovoort zal men vrij dag 23 en zaterdag 24 maart in het verenigingsgebouw in Sint- Laurens kunnen bekijken. Daar is dan een tentoonstelling van di verse verzamelingen ten bate vari de 10 maal 10. GESCHIL Het televisietoestel was destijds door de bejaarden van een der modern in gerichte tehuizen in Zeeland in grote danlc en met veel geestdrift ontvan gen. Het kreeg een plaatsje in de hal en weinig kon men vermoeden, dat het toestel aanleiding zou worden tot een kleine revolutie. Dat kwam omdat smaken nu een maal altijd blijven verschillen. Zelfs als men bejaard is geworden. Al spoedig bleek namelijk, dat zich twee partijen aan het vormen waren; de ene hield het op het Nederlandse t.r.-programma, de andere partij be stond uit overtuigde aanhangers van het. Belgische program. Hel werd een moeilijke zaak. wan- neer „hogerhand" afstemde op Ne- derland, zaten de België-kijkers te kniezen op hun kamers en andersom was het idem dito, zodat de beeld- luispret een naar bijsmaakje kreeg. Er was maar één oplossing mogelijk en die is er dan ook gekomen. Er kwam een tweede toestel, dat een plaatsje kreeg op de bovenverdieping. De vriede is weer getekend, de revo lutie bezworen en avond-aun-avond wordt er in dat bejaardentehuis vol op genoten van de teeveepret Burgemeester W. Baas van St.-Lau- rens brengt één en ander uit zijn be faamde verzameling schedels en op gezette dieren. Wie er heen wil: de expositie wordt vrijdagavond om half acht geopend en is toegankelijk tot tien uur 's avonds en zaterdags van 2 tot weer tien uur. NOG MEER De verzameltentoonstelling is echter niet het enige gebeuren in Sint-Lau- rens voor de 10 x 10. Er is al heel wat papier, lompen en metalen opge haald, wat in totaal 113 heeft op gebracht. Eén en ander is gesorteerd en opgeslagen in het kleedlokaal van de korfbalvereniging in Sint-Laurens Dan waren er nog zakgeldkaarten, die goede aftrek vonden. Op 17 maart zal men in St.-Laurons nóg eens rondgaan om oud papier enzovoort. BIGGEN In Gapïnge zijn 2 biggen bij Ameri kaans opbod verkocht. Voor de 10 x 10 uiteraard Opbrengst maar liefst 227. Eén big ging naar W. Wondèrgcm Lz. en mevrouw J. Pau- we-Langebekc is de gelukkige bezit ster van big nummer twee geworden. Dat alles gebeurde op een feestavond in een geheel bezette zaal van het verenigingsgebouw. Er was een pop, waarvan de naam „Katrina" (die burgemees ter A. de Kam bad verzonnen) moest worden geraden. Dat deed de héér J. A. Vos. Het program ma omvatte verder nóg schetsjes, muziek, voordrachten en zang. Een heren-modeshow, die zeer in de smaak viel, besloot de avond, die door de heer J. Wattel .Jz. ais voorzitter was geopend en waarop burgemeester De Kam en zijn echtgenote aanwezig waren.' 9 mum Vandaag op pag. Goes 8, Heinkenszand 2, Kloetinge 2, Krabbendijlte 2, Kruiningen 2, We meldinge 3, Yerseke 3, Axel 4, Clinge 3, Hoek 2, Hulst 5, Sint-Jansteen 2, Koewacht 1, Terneuzen 6, Vogel waarde 2, Zaamslag 3, Cadzand 2, Oostburg 2, Sluis 2, Brouwershaven 2, Zierikzee 2. Zonder toewijzing De 33 gemeenten, die zonder toewij zing blijven, zijn: Aagtekerke, Grijpskerke, Sint-Lau rens, Meliskerke, Oostkapelle, Rït- them, Serooskcrke, Veere, Vrouwen polder, Zoutelande, Stavenisse, Baar land, Driewegen, Ellewoutsdijk, 's-Heer-Abtskerke, Kattendijke, Nis- se, Oudelande, Wolphaartsdijk, Kort- gene, Wissenkerke, Graauw en Lan- gendam, Overslag, Philippine, Zuid- dorpe, Groede, Hoofdplaat, Nieuw- vliet, Retranchement, Duiveland, Middenschouwen en Westerschouwen. INSCHAKELING BEDRIJFSLEVEN Visserij achtergesteld bij afsluiting Zeegaten Bij de behandeling van de afdeling visserij van de begroting van land bouw en visserij voor 1962 woensdag middag in de Tweede Kamer, zyn voor Zeeland enkele belangrijke pun ten ter sprake gekomen, die nauw samenhangen niet de Deltawerken. Onder meer werden de minister vra gen gesteld over: de commissie ex artikel 8 van de Deltawet; de gemeentelijke uitkeringen aan de vissers voor verbetering- van dé schepen; en de mogelijkheden tot ver plaatsing van de mosselcultuur. De p.v.cl.a.-afgevaardigde, de heer Vermooten, noemde het in zijn be schouwing jammer, dat er geen be- drijfsgenoten zitting hebben in de schadevergoedingscommissie Delta werken de commissie éx artikel 8 van de Deltawet en hij sprak daar om als zijn wens uit, dat het bedrijfs leven permanent in deze commissie zal worden ingeschakeld. De heer Vermooten voegde hieraan toe, dat hij uit Hulst had vernomen, dat een herhaling van de Zuiderzeewet voor de door de Deltawerken gedupeerden in Zeeland niet zal worden geaccep teerd. Voorts wees de heer Vermooten erop, dat in bepaalde Zeeuwse visserijge- meenten op grond van de sociale bij standsregeling een uitkering wordt verstrekt voor de vergroting van de capaciteit der schepen, die nodig zijn voor de zeevisserij. Hij noemde dit een ongelukkige regeling. „Er be hoort hier namelijk een rijksregeling te gelden", betoogde hij. Geen vorderingen De heer D. Kodde (s.g.p.) klaagde dat de belangen van de visserij in Zeeland steeds meer achtergesteld dreigen te worden bij de afsluiting van de zeegaten. Daardoor dreigt de visserij ten onder te gaan of althans aanzienlijk ingekrompen te worden. Hij hoopte dat de onderzoekingen naar de mogelijkheid van liet ver schaffen van een emplooi elders aan de vissers tijdig resultaten zullen op leveren. Er worden geen duidelijke vorderingen gemaakt. Er was hem tenminste'niets van bekend. De mosselcultuur zal voor Zeeland verloren gaan. De heer Kodde wilde graag spoedig zekerheid of het be drijf elders kan worden voortgezet. flllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin §f Tijdeus het carnaval kun je zo zot niet doen of het wordt getole- 3 3 reerd, moeten de verklede smokkelaars gedacht hebben, toon zij in jjg H de nacht vari dinsdag op woensdag j.I. in Sas van Gent grote pakken 3 uit een bestelauto sleepten en daarmee verdwenen in oen bij de grens 3 gelegen stationsemplacement. H De Zeeuws-Vlaamse douaneambtenaren weten tijdens het carnavals- s H fee§t beslist wel een grapje te waarderen, maar dit duister gedoe H van een aantal zogenaamde verlate carnavalsvierders in het holst van de nacht, vertrouwden zij toch niet. Snel grepen de ambtenaren 3 in, maar nog sneller verdwenen de verklede pakkendragers in de 3 duisternis. Eén der vermomden liep regelrecht in de armen van de 3 douaniers, maar na wat lijf-aan-lijf-werk stond de verbaasde amb- tenaar opeens met wat feestkledij in de handen. De „inhoud" bleek 3 es spoorloos verdwenen. 3 j= De onmiddellijk ter assistentie opgeroepen speurhond mocht eens 3 3 even aan de feestjurk ruiken, maar hij kon het luchtje toch blijk- H baar ook niet thuisbrengen. De douaneambtenaren legden beslag op 1572 kg koclhuisboter en uiteraard op de bestelwagen. De' 3 H waarde van de in beslag genomen goederen, is geschat op 5300. Het onderzoek naar de verklede en gedeeltelijk uitgeklede smokke- laars wordt nog voortgezet. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllÜÜ Onteigening weggrond door rechtbank uitgesproken Voor prijs van één gulden per vierkante meter Do rechtbank te Middelburg heeft woensdag de onteigening uitgespro ken van een strook grond, die be stemd was voor de aanleg van de nieuwe verbindingsweg tussen dc Vcerse Gatdam en de weg Vrouwen polderSerooskcrke. De'ze strook was gelegen in Vrouwenpolder en behoorde toe aan mevrouw U. M. S C. H. uit Den Haag, die niet akkoord kon gaan met de door de rechtbank deskundigen bepaalde prijs van één guldenper vierkante meter. De rechtbank sloot zich echter in de uit spraak aan bij het deskundigen-rap port en bepaalde de prijs van de grond op één gulden. Zoals bekend had de gemachtigde van mevrouw H. gepleit voor een ho gere prijs in verband met de recrea- tieontwi'kkelirig in de nabijheid. De deskundigen hadden hun prijs even eens gebaseerd op de mogelijkheden in dc toekomst. Zij hadden, daar bet betreffende terrein niet in een uit breidingsplan gesituteerd was, de prijs van een gulden echter als ver enigbaar vastgesteld en gehand haafd. Examens Aan de stedelijke universiteit te Am sterdam slaagde voor het doctoraal examen rechten mejuffrouw mr, J„ J. van Melle te Goes. Collecte De collecte voor de stichting Natio naal Rhcumafonds heeft te 's-Graven- polder f 42.44 opgebracht. Bouw gereformeerde ulo te Middelburg wordt aanbesteed Het architectenbureau irs. Rothuizen 't Hooft N.V. zal op maandag 2 april in hel „Nederlands Koffiehuis" te Middelburg openbaar aanbesteden het bouwen van da nieuwe gerefor meerde uloschool te Middelburg. De aanbesteding die om elf uur 's morgens begint is voor rekening van het bestuur der Vereniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middel burg, Nederlander in België gepakt voor oplichting Verdacht van verduistering en op lichterij is in Brussel de 47-jarige* Jacques van S. geboren in Wol- faartsdyk gearresteerd, zo weet Het Parool te melden. Onder de naam Lotto leidde Van S. in Brussel een zogenaamde prognos- tiek-firma (toto voor voetbal), die al sedert eind februari alle betalingen had stopgezet en enkele dagen gele den failliet werd verklaard. Het pas sief van de firma zou ruim tien mil joen franc bedragen. Voor het orga niseren van een loterij zonder vér gunning en overtreding van de Jote- rijwetten bij de opstelling van hun spelregels waren Van S. en zijn ine- werkers in 1960 reeds éénmaal ver oordeeld, Arm gebroken Dezer dagen is de 17-jarige mejuf frouw A. V. in de Scheldestraat te Breskens tengevolge van dc glad heid gevallen. Zij brak haar arm en moest zich in het. ziekenhuis tc Oost burg opder behandeling «tellen. Zware offers Ook enkele andere afgevaardigden de heren De Ruiter (e.h.) en Aantjes (a.r.) betreurden, dat door de af sluiting van de zeegaten in Zeeland een einde zal worden gemaaakt aan de garnalen-, de mossel-, de oester-, de ansjovis- en de kreeftenvisserij. De mosselvisserij verplaatst zich naar de Waddenzee. Voor de oestercultuur is dat mogelijk. Zeeland is bij uitstek voor de oestercultuur geschikt. Nu deze moet verdwijnen betekent dit dat van de Zeeuwse vissers wel heel zware offers worden gevraagd. Minister Marijnen zal donderdag op de vragen en de gemaakte op merkingen antwoorden. Mogelijk poging berging Turks schip „Aydin" Sinds februari 1958 op de Ballastplaat bij Bath De mogelijkheid bestaat, dat het Turkse vrachtschip „Aydin", dat sinds februari 1.958 op de Ballast plaat onder Bath aan de grond zit, alsnog zal worden gelicht. Duikers van Van der Tak's Bergingsmaat schappij uit Rotterdam hebben on langs een onderzoek ingesteld: een definitieve beslissing is echter nog niet genomen. Het 7715 b.r.t. nietende Turkse schip van de rederij Danis Nakliyatti uit Istanboel kwam op de avond van de elfde februari 1958 op de Wester- schelde, in het Nauw van Bath het was toen geladen op weg naar Antwerpen naar zee in aanvaring met het 12.000 b.r.t. metende Franse vracht- en passagiersschip „Charles Tellier". Het Turkse schip liep daar bij grote averij op, en voer, terwijl het in zinkende toestand verkeerde, op eigen kracht naar de Ballastplaat waar het ter hoogte van Bath, vijf honderd meter uit de wal aan de grond werd gezet. In de volgende da gen is toen nog gepoogd de „Aydin" na een provisorisch herstel vlot te trekken. Een week na de aanvaring is de „Aydin" echter door rijkswa terstaat onder de wrakkenwet ge steld. Het schip ligt vanzelfsprekend op de Ballastplaat bjiiten het vaar water. Kamerlid Van der Peijl voor tuinbouwvakonderwijzers Het lid van de Tweede Kamer, de heer C. F. v. d. Peijl uit Kloetinge heeft woensdagmiddag in hotel „Cen traal" te Goes een rede gehouden voor de Vereniging van Tuinbouw vakonderwijzers in Zeeland en West- Brabant. De heer V. d. Peijl sprak over „Mo gelijkheden voor de industrialisatie in Zeeland". Met name wijdde spreker uit over de spreiding van de industrialisatie; zo als die de laatste jaren is doorge voerd. Voor Zeeland is spreiding van groot belang, omdat er een groot vertrek-overschot is, namelijk in 1951 van 1125 personen, dat is opge lopen tot 2631 in 1960. Door sprei ding van de industrie kan de zuig kracht' van het westen verminderen en kan mogelijk aan pendel-arbeiders in eigen provincie werk worden be zorgd. De heer V. d. Peijl' stond in zijn causerie ook stil bij de verschil lende plannen, welke in Zeeland in uitvoering zijn. Spreker verklaarde voorts, dat de kans groot is, dat de brugplannen voor de Ooster schel de doorgang zullen vinden. Op de inlei ding van de heer Van der Peijl volg de een geanimeerde discussie. De goed bezochte vergadering stond on der leiding van dé heer G. Toore- naar. Automobilist gewond bij botsing te Retranchement ïu een bocht van <le provinciale weg van Groede naar Sluis ter hoogte van het kruispunt Oude Tol (gem. Re tranchement) zijn woensdagavond omstreeks kwart voor zeven een Ne derlandse en een Belgische personen wagen met elkaar in botsing geko men. De Belgische auto, die uit de rich ting Sluis kwam, werd bestuurd dooi de'heer-A. S. te Brussel: dc Neder landse personenwagen werd bestuurd door de heer A. te Aardenburg, Bij do botsing liep de heer A. inwendige kwetsingen op. Hij werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht Zijn toestand was gisteravond rede lijk. De heer S. en zijn echtgenote liepen geen letsel op. Zij konden naar hun vakantie-adres te Knolcke terug keren. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Overweg te Kloetinge 15 maart „automatisch" Donderdagmorgen 15 maart om 11 uur zal de spoorweg-overgang Buys BallotstraatLcvvcstraat te Kloetin ge zijn geautomatiseerd. Precies op dat tijdstip zullen de automatisch werkende halve spoorbomen in wer king kunnen worden gesteld. De spoorwegovergang is in verhand met verbetering van dit kruispunt, een tiental meters naar het. oosten verlegd. De (rijks) weg ver betering' ter plaatse zal echter niet voor be gin mei gereedgekomen. De verschil lende vorstperioden van de afgelopen maanden zijn er de oorzaak van, dat het werk wat is vertraagd. Nu op 15 maart de spoorwegover gang zal zyn beveiligd, zal de batte rij van verkeerslichten, die is gekop peld aan dc automatische overweg- beveiliging, bij nadering van oen trein in werking worden gesteld. Dit: systeem is nieuw voor Zeeland. KUNST „Boeing-Boeing" Goes, „De Prins van Oranje"; Rotterdams Toneel. MET KWAJONGENSACHTIG veel plezier heeft het Rotterdams Toneel onder regie van Johan Walhain het blijspel „Boeing-Boeing" van Mare Camoletti in een onstuimig tempo ten tonele gevoerd. Dat gebeurde gisteravond in „De Prins van Oran je" te Goes, onder auspiciën van de Z.V.U., in samenwerking met het Nutsdepartement Noord-Beveland, die er het toneelseizoen voor Goes mee besloten. Het is een opgewekt besluit gewor den. Camoletti schreef wel een heel dwaas stuk, gebaseerd op de vondst om een amoureuze jongeman te la ten profiteren van het feit, dat ste wardessen totaal verschillende dienstregelingen hebben. Dank zij die voortreffelijk kloppende dienstrege lingen ziet 'hij kans er drie verloofdes op na te houden; een Amerikaanse, een Duitse en een Franse, met stuk voor stuk ook de voor hun nationali teit wel typerende hebbelijkheidjes. Het loopt natuurlijk allemaal spaak. En uitgerekend wanneer hij een jeugdvriend uit de provincie te loge ren'krijgt. Hét klopt plotseling niet meer. met die feilloze dienstregelin gen en de verloofdes lopen in en uit, tot wanhoop van de laconieke dienst bode de jeugdvriend en de Casanova zelf. De jongedames schieten als du veltjes uit doosjes in en uit de diver se kamers van zijn vrljgezellenwo- ning, lopen elkaar toch nog heel lang mis, maar tenslotte in eikaars' en di verse armen. Het eindigt tenslotte nog keurig, eigenlijk ongeloofwaar dig keurig, na>, al dat wufte gedoe, maar goed, de pret is er niet minder om. - Regisseur Johan Walhain had het al lemaal in een strak en hoog tempo gehouden en zo kwam „Boeing-Boe ing" met een flitsende yet-snelheid over het voetlicht, waarbij niettemin alle geestige vondsten in de dialogen uitstekend tot hun recht kwamen. Luc Lutz, die ook de vlotte vertaling verzorgde, dolde als de als maar ver bijsterde jeugdvriend hoogst ko misch door alle drie de bedrijven en waar hij maar even uitgelaten gek kon doen, liet hij zulks ook niet na. Petra Verbeek als de pittige, uitge slapen dienstbode zorgde voor prima weerwerk, evenals trouwens Guido de Moor, die de Casanova-figuur met veel verve voor zijn rekening, nam. Ina van der Molen," Thera Verheugen en Trins Snijders maakten van de vliegende verloofdes heel fraaie ty petjes en zo, in deze goed uitgeba lanceerde rolbezetting, kon een tal rijk publiek met „Boeing-Boeing" en kele onbezorgde uren beleven. Er is dan ook langdurig en heel nadruk kelijk voor geapplaudisseerd. v. B. Arts G. H. Vleugels Schulter te Oosterland overleden Op 87-jarige leeftijd is te Oosterland overleden dc rustend arts G. H. Vleugels Schutter. Meer dan vijftig jaar heeft hij in dit Duivolaiidse dorp en verschillende tientallen jaren ook in Nieuvverkerk en Ouwerkerk een medische praktijk uitgeoefend. Tot 1953 wijdde hij zich geheel aan dit werk. I11 de drie dorpen was bij een zeer geziene persoonlijkheid. De be grafenis is bepaald op aanstaande zaterdagmiddag om 2 uur te Ooster land. Gerbrand Hendrik Vleugels Schutter werd op 24 april -2874 te Oosterland geboren. Hij stamde uit een oud art sengeslacht. dat meer dan 150 jaar in Oosterland heeft gewoond. In de 17e eeuw was een van de eer ste medische studenten, die inge schreven werden aan do Universiteit van Utrecht een E. E. Vleugels Schutter. De thans overleden Oostcrlandse arts studeerde in Amsterdam en aan vaardde in 2889 te Oosterland de artsenpraktijk. Tot de watersnood in 1953 heeft hij deze uitgeoefend. In de dorpen Nieuwerkerk en Ouwer kerk praktiseerde dokter Vleugels Schutter totdat in 1930 zijn zoon daar zijn taak overnam. maakt U de mooiste foto's met deze handige, camera, 39,75 (met ingebouwde flits). GOES KRUININGEN VLISSINGEN DROOG WEER Droog weer, maar wat minder zon nig dan gisteren. Matige tot krachti ge wind tussen oost 011 zuidoost. On geveer dezelfde middag-temperaturen. ZON EN MAAN. 9 maart Zon op 7.10 onder 18.32 Maan op 8.56 onder 22.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2