Raadslid Ver vest in Goes met eigen lijst WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN RAAD 'S-HEERENHOEK BESLOOT AANBOUW NIEUWE RAADZAAL WOENSDAG 7 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE O OAN1 PARTIJ VAN „VRIJE BURGERS" Groslijst met drie namen Het raadslid C. W. Vervest te Goes (r.-k.)f die ongeveer twee jaar geleden werd geroyeerd als lid van de K.V.P. zal bij de komende raadsverkiezingen met een eigen lijst uitkomen. De lijst krijgt de naam van „Vrye Burgers". Num mer één op deze lijst is de heer Vervest, nummer twee de heer C. P. E. Spangenberg, gepensioneerd adjudant-onderofficier van het K.N.I.L. en nummer drie de heer A. W. de Rozario, die kort gele den voor het lidmaatschap van de K.V.P- heeft bedankt. Reeds tijdens de begrotingszitting van de gemeenteraad van Goes op 28 december j.l. kondigde de heer Vervest aan mogelijk met een eigen lijst uit te komen. Dit zou volgens hem afhangen van het feit of de heer J. H. Roose door de K.V.P. gehandhaafd zou blijven. Gezien de stemming op de jongste vergadering van de plaat selijke afdeling van de K.V.P. in Goes, neemt de heer Vervest aan, dat dit laatste inderdaad het ge val zal zijn. „Men is blijkbaar niet geneigd de heer Roose aan de kant te zetten. Ik heb mijn waarschuwende stem laten horen. De K.V.P. moet nu de consequenties trekken. Ik heb be sloten onder de naam „Vrije Bur gers" met een eigen lyst uit te komen", verklaarde ons dinsdag avond de heer C. W. Vervest. De heer Vervest heeft gisteren, zoals do kieswet voorschrijft, ten stad- huize een lijst aangevraagd voor de „Vrije Burgers". „De partij is bedoeld voor allen, die niet bij enige politieke groepering zijn aangesloten", zei hij er zelf van. De samenstelling van de groslijst wijst in die richting: de heren Vervest en De Rozario behoren tot de rooms-katholieke kerk, ter wijl de heer Spangenberg her vormd is. De heer Vervest heeft de 25 hand tekeningen, die hij nodig heeft om met een eigen lijst uit te komen al ruim overschreden. Op zijn lijst staan thans vijfendertig handte keningen, welk aantal volgens hem nog veel groter kan zijn als het moet Zoals bekend is de heer Vervest on geveer twee jaar geleden als lid van de IC.VP. geroyeerd, nadat een ernstig verschil van mening was gerezen tussen hem en de heer Roose, toen nog wethouder van de gemeente Goes. Advertentie Fonkelnieuwe kostuums in moderne kleuren o.a. blauw/grijs. Heel apait vanaf ƒ158, Herenmodehuis Winkelgalerij Middelburg. Instructieve kaderdag Plattelandsvrouwen In de koffiekamer van het Huis van Nassau te Zierikzee hebben de be sturen van de vijf afdelingen van de Bond van Plattelandsvrouwen op Schouwen-Duiveland dinsdag een ka derdag gehouden. Op deze bijeen komst, die een instructief karakter droeg, stond het zogenaamde bonds- kwartet bestaande uit de statuten het basisjaarprogramma, het jaar boekje en de leidraad voor besturen in het middelpunt van do belang stelling. In groepen werden deze punten door de dames behandeld. De leiding van deze kaderdag, die met een kort woord was ingoleid door mevrouw J. J. Goemans-van Lange- raad, provinciaal bestuurslid, berust te bij mej. A. van der Leeden. De kaderdag werd besloten met de ver toning van een film. De heer A. C. Burger 25 jaar kerkvoogd in Goes De heer A. C. Burger te Goes zal op zaterdag 10 maart het feit herden ken, dat hij 25 jaar geleden werd be noemd tot kerkvoogd van de Neder lands Hervormde Gemeente te Goes. Voor zijn benoeming tot kerkvoogd was hy reeds enige tijd lid van de toenmalige commissie van toezicht. In deze ambtsperiode was de heer Burger ruim 12 jaar president-kerk voogd. De hoer Burger besteedde een groot gedeelte van zijn vrije tijd aan het 'kerkewerk. Behalve voor de her vormde gemeente te Goes verrichtte hij ook werkzaamheden als lid van de Provinciale Kerkvoogdijcommissie en in de vereniging van kerkvoog dyen. Voorts is de heer Burger reeds geruime tijd bestuurslid van Kinder- zorg. Zaterdagmiddag a.s. van half vier tot vijf uur zal er in de consistorie kamer van de hervormde kerk gele genheid zyn de jubilaris geluk te wensen. V ervolg-woningmiddag Bond Plattelandsvrouwen Morgenmiddag (donderdag) wordt te Goes de vervolg-woningmiddag van de Bond van Plattelandsvrouwen ge houden. In deze bijeenkomst, die een vervolg is van die van 31 januari in de „Prins van Oranje" te Goes, zal mejuffrouw J. Bosman, binnenhuis- architectc, die na de ramp enkele ja ren in Zeeland werkzaam was, in zicht verschaffen in het gebruik van materialen voor vloerbedekking en het afwerken van wanden. De bijeen komst, die gehouden wordt in het Landbouwcentrum, zal om half twee beginnen. Collecte De collecte ten bate van de stichting Het Nationaal Rheumafonds, heeft in Terneuzen 706,92 opgebracht. MiddelburgCity: De kapitein ei5 zijn held (Chr. Film Actie). 20 uur. a.l. Electro: Razende Roland. 19.30 uur, 14 Jaar. Concertzaal: Z.V.U.-lezing prof. dr. J. Presser, 20 uur. Schut tershof: Vergadering A.R.-kiesvereni ging. 20 uur. VlissingenAlhambra: Susanne, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Waar de stengun regeert, 20 uur, 18 jaar. Jeugdherberg ..De Scheldestroom: Filmvertoning Jos van Dijk voor Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk. 20 uur. Kt vlet; Jaar vergadering VlisslngSQ Hongelsport- vereniging, 20 uur. Goes—Grand: Susanne, 20 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: Z.V.U., Rotterdams Toneel met Boeing-Boeing", 20 uur. PritiB van Oranje: Vergadering Plat telandsvrouwen Goes en Omstreken. 14 uur. Bergen op Zoom—Roxy GuCrlUastrijd in de rimboe. 20 uur. 18 jaar. Luxor: De kampioen melkhoer. 20 uur a.l. Terneuzen—Luxor: Bloed en Rozen, 20 uur, 18 jaar. Oostburg—Ledelthefltcr: 10OO sterren schitteren. 20 uur, a.l. MIDDELBURG Mr. Drijber beschermheer van „Uit het Volk Voor het Volk" Tijdens de bestuursvergadering van 28 februari j.l. van de koninklijke vereniging „Uit liet Volk Voor het Volk" te Middelburg, heeft burge meester mr. J. Drijber het bescherm heerschap van deze vereniging aan vaard. C.B.C.-afdeling hield een jaarfeest-vergadering De Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale, afdeling Middelburg, hield dins dagavond in de Bogardzaal een fees telijke jaarvergadering. De voorztter, de heer J. Joziasse, maakte in zijn openingswoord gewag van het ge ringe aantal leden, dat de vergaderin gen bezoekt. Ook de secretaris, de heer B. Roest, besteedde hieraan in zijn jaarverslag aandacht. Uit dit verslag bleek, dat het ledental in het afgelopen jaar is toegenomen met 11 en thans 73 bedraagt. Hoofdbestuurder C. Braspenning hield een korte propagandaspeeeli, waarin hy opwekte tot meer activi teit. Over de huidige moeilijkheden in verband met de loonpolitiek zei de lieer Braspenning, dat het C.N.V. zich kan verenigen met de richtlijnen van de regering. Voorts besteedde de hoofdbestuurder aandacht aan de „ta ken van vandaag" en de winst- en spaarregeling. Een aantal vertegenwoordigers van Zeeuwse C.B.C.-afdelingen en organi saties binnen het kader van het C.N.V. dankte het bestuur voor de uitnodiging. Het feestelijke gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door de mu ziek- en toneelgroep „Animato" uit Goes. Met bijzonder voel succes brachten de Goesenaren accordeon- muziek, zang en schetsjes. Vooral het optreden van de twee „vreemde man netjes met bolhoeden" viel bij het pu bliek zeer in de smaak. Zendingscommissie herv. kerk vergaderde De zendingscommissie van de classis Walcheren met medewerking van de Hervormde Kerk, hield een bijeen komst in het kerkcentrum te Middel burg onder leiding van ds. L. H. W. Theunissen. Op verzoek van de raad voor de zending uit de Ned. Herv. Kerk waren door deze commissie de vrouwenzendingsgroepen, de her vormde vrouwengroepen, de vrijz.- herv. en hervormde vrouwengroepen, alsmede de herv. vrouwendienst in de classis Walcheren, bijeengeroepen. De bedoeling van dezo kringvergade ring was, zoals do voorzitter uiteen zette, met medewerking van de vrou wengroepen het zendingsbewustzijn van de gemeente te bevorderen. Mevrouw M. J. de Geus-Smelt uit Oegstgcest sprak over „De Ned. Herv. Kerk doet eeu beroep op haar vrou wen". Mevrouw De Geus wees er op, dat één der gevolgen van de nieuwe koers in de Hervormde Kurk is, dat in 1951 de raad voor de zending werd opgericht. Hierdoor kwam het zen dingswerk sedert dat jaar voor de verantwoordelijkheid van de kerk. Er is sedert dat jaar veel werk verzet enveel veranderd. Sedert enige ja ren is nu ook Afrika zendingsterrein. Verwacht wordt, dat in 1963 reeds 28 hervormde zendingsarbeiders (zende lingen, medici, enz.) in Afrika werk zaam zullen zijn. „Als leden van de Hervormde Kerk zijn wij thans allen bij het zendingswerk betrokken", zei mevrouw De Geus, die de afgevaar digden der verenigingen opwekte ook aandacht aan de zending te wijden. Aan de zending, die thans internatio naal voor zulke geweldige nroblemen staat en welke o.m. in de worsteling met de Islam, ook voor de toekomst van Afrika van zo grote betekenis is". Mevrouw A. Gramberg-van der Hoe ven sprak over „Een jonge kerk in Indonesië", en vertelde hierbij over haar verblijf en haar werk op het, eiland Bali vóór en na de oorlog. Na de pauze sprak mevrouw A. Hanne- ma-van Ellinkhuizen uit Leeuwarden over „Hoe doen we het in onze groe pen in de praktijk". Zij gaf een toe lichting bij de verschenen zendings- lectuur o.m. bij het boekje van J. Spencer Triniingham „De Christelijke Kerk en de Islam in West-Afrika" en gaf wenken voor de wijze waarop alles in praktijk kan worden gebracht. De uitstekend geslaagde bijeenkomst werd gesloten door ds. J. Kwast uit Vlissingen. Collecte Do collecte ten bate van de stichting „Het Nationaal Rheumafonds" heeft in Middelburg een bedrag van 1003.81 opgebracht. VLISSINGEN Prof. dr. J. Presser sprak over het negerprobleem „Eén januari 1963 wordt wel eens de dag genoemd, waarop de volledige gelijkstelling van de negers in de Verenigde Staten zal zyn bereikt. Dit, omdat preeies honderd jaar daarvoor, op 1 januari 1863, Abra ham Lincoln de proclamatie onderte kende, waarin de emancipatie van de negers werd afgekondigd. Ik zie die volledige gelijkstelling nog niet begin 1963", dit zei dinsdagavond profes sor dr. J. Presser voor eeu gehoor van omstreeks veertig personen in hotel „Britannia" te Vlissingen. Professor Presser, die hoogleraar is in de geschiedenis aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam, sprak voor de Z.V.U. over het onder werp „Hét Amerikaanse negerpro bleem in onze eeuw". De achterlijkheid van de neger is i biologisch, zo meende spreker, m sociaal. De omstandigheden, waarin de neger verkeert maken hem slaaf; wanneer men deze omstandigheden wijzigt, dan is hij een vrij mens, al dus di*. Presser. Eén op de tien Amerikanen is neger, althans „iemand, die negerbloed in zijn aderen heeft", zoals een Ameri kaanse wet het ongeveer omschrijft. Een psychologisch klimaat voor de emancipatie van de neger werd eerst na de twee wereldoorlogen gescha pen: andere gekleurde volken gingen de democratie van de V.S. beoorde len. Na het betoog van professor Presser bestond er gelegenheid tot het stel len van wagen. Professor Presser zal vanavond woensdag over hetzelfde onder werp spreken voor de Z.V.U.-Middel- burg in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal. Onderlinge schaakcompetitie De onderlinge Vlissingse schaakcom petitie werd vervolgd met de vol gende partijen: M. Wise-J. Blom 1-0; W. Mesman-D. Blom afgebr.; A. Ma- bélus-J. Jansen 1-0; J. v. d. Hagen- J. Louws 1-0; J. Blom-M. Wise V2-V2 A. Steketee-A. Mast afgebr.; J. Hoogstrate-J. G. Olijve 1-0; C. J. Mommaas-M. C. Braam %-%; J. den Engelsman-A. Smit %-%: M. de Bruijne-J. van Elzelingen 1-0; Pat- tenier-H. Smitroeters 0-1; Schaaf- J. Inderwish 0-1A. de Ridder-J. C. Koetsenruijter 0-1; P. Langedijk-D. Antheunisse 0-1; P. L. Antheunisse- J. Wijnen afgebr.; P. Benski-Wayers 1-0; P. A. C. Bikker-J. B. den Decker afgebr.; J. C Koetsenruy'ter-A. Boer Bejaarden genoten van opvoering „Patricia" De loden van de afdeling Vlissingen van de bond van bejaarden hebben dezer dagen een genoeglijke avond beleefd aan het toneelstuk „Patri cia", dat de toneclafdeling „Tuinstad en omgeving" voor hen opvoerde. Nadat de voorzitter van de afdeling, de heer E. A. van Putten, de avond geopend had. volgde een voorstelling, die zich kenmerkte door het elan, waarmede de tien amateur-tonelisten spoelden. De regie was in handen van de heer Malipaard. De heer Van Put ten bedankte spelers en regisseur na afloop. Voor de vyf dames waren er bloemen en voor de vijf heren een rokertje. DOMBURG Uitvoering „Apollo" De Domburgse muziekvereniging' „Apollo" hield haar jaarlijkse uit voering in de-zaal van het Badpavil joen. Nadat de muzikanten onder lei ding van de heer A. L. van Wallen burg een achttal nummers ten ge hore hadden gebracht, gaf de toneel vereniging S.T.E.C. uit Souburg een ODVoering van de klucht „Annemarie zeg jij het maar". Hierna bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen, terwyl dc Boerenkapel de stemming er in hield. Bij de aanvang werden de bestuurs leden Abr. Provoost en L. P. Roelse, die respectievelijk 40 en 25 jaar wer kend lid van de vereniging zijn ge weest, gehuldigd. De voorzitter dankte hen voor hun toewijding aan de verenigingen overhandigde hen een cadeau. SINT-LAURENS „O.N.D.O." naar cursus voor scheidsrechters Dertien leden van dc korfbalclub „O.N.D.O." te Sint-Laurens hebben zich opgegeven voor de scheidsrech- terscursus van de Zeeuwse Korfbal Bond. ZOUTELANDE Uitvoering kinderkoor Zaterdagavond heeft het christelijk kinderkoor „Dc Duinzangertjes" te Zoutelande een jubileumuitvoering fegeven in verband met het feit dat et koor 5 jaar bestond. Nadat mej. S. Adriaanse de avond geopend had werd een vlot program ma afgewerkt van gevarieerde kin derliedjes. Hoofdschotel vormde de opvoering van de kinderoperette „De Wonderbloem". Het spontane kinderspel viel bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. De dames van het bestuur hadden buitengewoon goed gezorgd voor al de kostuums en decors. De heer H. J. Schoenmaker mocht in zijn slotwoord de dank van de hele zaal overbrengen voor het gebodene, waarbij de dank vooral de directeur de heer J. Hekhuis betrof. WESTKAPELLE Geslaagde ouderavond chr. kleuterschool De chr. kleuterschool te Westkapelle hield dezer dagen de jaarlijkse ouder avond in het hervormd jeugdgebouw. De voorzitter, de heer L. Verhage, opende de avond, waarna de leidster mejuffrouw Ina Douw een causerie hield over het onderwerp: „Het teke nen in de kleuterschool". In de pau ze was er gelegenheid het werk van de kinderen te bezichtigen. Na de pauze werden vertoond de films: „De lofzang op de zuivel" en „De voeding van kleuter en schoolkind". Deze films waren ter beschikking gesteld door het Voorlichtingsbureau voor de voeding. Mej. Terwisse verduidelijkte een en ander in een leerzame cause rie. BIGGEKERKE Uitvoering „De vriendenkring" Zaterdagavond gaf de toneelvereni ging „De Vriendenkring" te Bigge- kerke een ontspanningsavond in de nieuwe zaal „Juliana". Dc voorzitter, de heer Tange, opende de bijeenkomst met een welkomstwoord. Hierna volg de het eerste bedrijf van het toneel stuk „De man in liet bruin". De da mes Jobse en Verhage zongen vervol gens met gitaarbegeleiding enkele versjes. Na de pauze was er zang, van de da mes Schreijenberg. Daarna volgde het tweede en derde bedrijf van het to neelstuk. RITTHEM Moderne straatverlichting in Ritthems buitenwijken In de gemeenteraad was verleden jaar besloten tot uitbreiding van de straatverlichting buiten de bebouwde kom. Thans is de P.Z.E.M. met de uitvoering van deze werkzaamheden klaar gekomen. De buitenwijken kunnen zich nu ook verheugen in een afdoende straatverlichting. De ver lichting van de Zandweg is aangelegd tot de gemeentegrens met Souburg. Daar deze laatste gemeente reeds een paar lantaarns in de richting Rit- them op deze weg heeft, zou men in Ritthem graag zien, dat Souburg het nog kleine resterende stuk van ver lichting zou doen voorzien, waardoor dan de gehele weg van Souburg tot Ritthem verlicht zou zijn. Ook ïs de vrij lange Zuid-Wateringstraat nu geheel van verlichting voorzien, als mede het eerste stuk van de Ramme- lcensweg tot bij de woning van de heer P. Ovaa. In verband met de hoog groeiende bomen hebben de lichtmasten een z.g. „uitlegger" van 2 m verkregen, waardoor het licht meer op het midden van de weg komt. Collecte De opbrengst van de collecte in Drie bergen ten bate van „Kinderzorg" bedroeg over het 4e kwartaal 1961 720,25. Een kerkcollecte bracht een bedrag van 34,75 voor „Kinderzorg" op. Granen cn peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 28,00— 31,25 per 100 kg. Haver, boerenschoon af boerderij f 22,00—24,90 per 100 kg. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij f 20,00—31.50 per 100 kg. Schokkers, boe renschoon af boerderij t 2G.00—31.00 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 30,0050.00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., bin nenlandse sortering f 15.5016.50 per 100 kg. Alpha, 35 mm >pw., binnenlandse sor tering f 11,00—12.00 per 100 kg. Gezien de binnenlandse prijs is het niet mogelijk exporttransnctles tot stand te brengen. Levering aan de sorteerlnrichting, sor- teerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 4.004.25 per 100 kg. Hooi, Lucernehooi, geperst af bedrijf f 105.00—110,00 per ion. Weidehooi, idem f 82.50—90,00 per ton. Graszaadhooi: Veld- beemd f 40,0012,50 per ton. Roodzwenk f 27.50—30.00 per ton. Stro. Gerstestro f 50,00 per ton, af be drijf. Tarwestro f 47,5052,50 per ton, af bedrijf grote balen t 55.00 per ton. af be drijf. Erwtenstro f 50.00 per ton, af be drijf. Sehokkerstro f 49.00 per ton. af be drijf. Vlas. Ongerepeld vlaB 2025 cent per kg, gerepeld vlas 2229 cent per kg. Eieren, f 1.24 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT 6 maart. 3715 kg exportgarnalen 3.353.30. 135 kg schar. 29 kg bot. 37 kg wijting. 51 kg schol. 13 kg tong. 10 kg kabeljauw. 132 kg ongesorteerde vis. Korfbalvereniging „Atlas" gaf geslaagde opvoering De korfbalvereniging: „Atlas" te Rit them hield dezer dagen in „Ons Dorpsleven" de jaarlijkse feestavond. De heer E. J. Klink, voorzitter van de vereniging, heette in zyn openings- wooi'd alle aanwezigen welkom en bracht onder meer dank aan b. en w. voor het gebruik van het sportveld. Daarna voerde een toneelgroep uit Biggekerlte het toneelstuk in 3 be drijven: „De man in het bruin" van Henry van Hoof op. Het toneelstuk werd met grote aandacht door de tal rijke aanwezigen gevolgd. Met een kort woord sloot de heer Klink deze geslaagde avond. VROUWENPOLDER D.O.S. won biljartontmoeting met V.B.C. De leden van de biljartclub V.B.C. uit Vrouwenpolder en D.O.S. uit Kamperland ontmoetten elkaar dezer dagen op een wedstrijd, die D.O.S. uit Kamperland met 33 punten won. V.B.C. behaalde met 7 punten de 2de prijs. De heer De Regt van D.O. S. verbeterde zijn gemiddelde met 1.06 en de heer Leendertse behaalde de hoogste serie van 11 punten. K. Duvekot -*an V.B.C. behaalde de hoogste serie van 14 punten en F. Geldof verbeterde zijn gemiddelde met 0.93. Als bijzonderheid mag worden vermeldt, dat de jongste spe ler van D.O.S.. Charel Beeke nog maar 10 jaar oud is, maar zijn par tijtjes met succes gespeeld heeft door ze allebei te winnen. SEROOSKERKE IW.) N.C.L.B. bijeen Dezer dagen hield de Ned. Chr. Landarbeiders Bond in de bovenzaal van het verenigingsgebouw te Se- rooskerke (W.) een ledenvergade ring onder leiding van de voorzitter, de heer A. C. Louwerse. Spreker voor deze avond was de heer P. Min- naard uit Kloetinge, die op interes sante wijze verschillende problemen behandelde. EERSTE IN GESCHIEDENIS Voormalige pastorietuin krijgt functie muziektuin Tydens de dinsdagavond gehouden vergadering van de raad 's-Heeren- hoek is het grote gebrek aan ruimte in het gemeentehuis nadrukkelijk aan de orde gesteld. De raad besloot daar om tot aanbouiv van een nieuwe raadzaal. Het zou de eerste maal in de geschiedenis van de gemeente 's- Heerenhoek zijn, dat men de beschik king zou krijgen over een raadzaal. Het ontbreken hiervan levert steeds grote moeilijkheden op, vooral by het sluiten van huwelijken. Tot nu toe gebeurt dit op de secretarie, die daarvoor dan gedeeltelijk ontruimd moet worden. Weliswaar staat reeds een nieuw gemeenteliuisplan op sta pel, doch dé uitvoering van dit plan is vooral afhankelijk van de nieuwe gemeentelijke indeling In Zeeland. Het blijkt echter ondoenlijk met dp bestaande kleine ruimte door te gaan. Tevens besloot de raad. dat het mo- jelijke bouwvolume voor 1962. één woningwetwoning, zal worden toege voegd aan het complex van vier wo ningwetwoningen aan de Willibror- dusstraat. Ten laste van begroting 1961 en 1962 werd een krediet be schikbaar gesteld van 900,voor de aanschaf van een frankeerma chine. Medegedeeld word, dat het nu reeds mogelijk is over te gaan lot uitvoering van een plan, dat in een totale omvorming van de voormalige pastorietuin voorziet. Deze tuin zal de functie van mu ziektuin kry'gen. De beplanting Molendijk en Burge meester van Horsigst raat zal dit jaar nog worden uitgevoerd. Tijdens de rondvraag informeerde de lieer P. C. Bos (gemeentebelangen) naar een in de vorige raadsvergade ring genomen besluit, betreffende het stichten van een bejaardencentrum of bejaardenwoningen in 's-Heerenhoek. In zijn pleidooi wees hij er op, dat iedereeu zich voor de realisering van dit plan zoveel mogelijk zal inzetten. Als voorbeeld deelde bij de raad me de, dat hij een bedrag van 2000. tegen een rente van 3 beschikbaar wilde stellen. De heer Bos hoopte, dat velen zijn voorbeeld zouden volgen. De reali sering van dit plan zou daardoor vergemakkelijkt worden. Eveneens bepleitte de 'heer Bos het geven van een grotere bekendheid van 's-Heerenhoek aan vreemdelingen. Hij stelde voor om op geschikte dagen en uren daartoe aan te wij zen personen voorlichting te laten geven aan eventuele vreemdelin gen, die het dorp bezoeken. Hij meende dat de middenstand zich van haar beste zijde zou moeten laten zien door deze vreemdelin gen een gratis kop koffie aan te bieden. Hierop ontspon zich een le vendige discussie. Men besloot tot de oprichting van een vereniging voor vreemdelingenverkeer over te gaan. De raad was ervan over tuigd. dat de recreatiemogelijkhe den in Zuid-Bevcland steeds zullen toenemen waardoor ook 's-Heeren hoek meer in de belangstelling zal komen te staan. Tenslotte verzocht de heer P. Raas (lt.v.p.) de afwatering van de Stoof- laan nog' eens te bekijken. Burge meester R. O. M. Waelput deelde hierop mede, dat dit work door het waterschap moet worden uitgevoerd. Langs de Burgemeester Tiemansweg fbeneden) zal een smal trottoir wor den aangelegd. Ook de waterafvoer in de Prins Hendrikstraat zal wor den verbeterd, terwyl hot trottoir aan de Werrilaan onder handen zal wor den genomen. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 6 maart. Appelen: Golden Delicious II 75- a80 98, 70-75 72—90. 65-70 67-85. 60-65 53— 75, III grof 97—81. Goudrenet III grof 61— 72. Peren: Saint Remy '1 75-85 6164. 65- 75 64—66, III grof «0-63. Groenten: Glassla I 22—25. Glasala Cl 17. Glasveldsla 1,57—3.84. Rode kool 38—40. Savooiekool 51—68. Boerenkool 41—73. Prei 92—1,86. Witlof 84—119. Spruiten on- geschoond 82—1,34. Spruiten geschoond 1,61—1,89. Uien 61—71. Brcekpeen 41—44. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3966. Weekaanvoer 5215. Vette koelen en ossen 300. Gobrulksvee 795. Vette kalveren 400, Graskalveren 209. Nuchtere kalveren 203G. Paarden 59. Veu lens 3. Schapen of lammeren 139. Weide- of zuiglamtneren 4. Bokken of gelten 21. Prijzen in cents per kg. Ie kw 2e kw 3e kw Vette koeien r 300-330 270-235 250—270 Vette kalveren 260—270 250—260 220—250 Slachtpaarden 275 249 230 Prijzen in guldens per stuk le kw 2r kv 3e kw Graskalveren 440 340 240 Nuchtere kalveren 160 130 120 Schapen 130 100 90 Lammeren 130 100 85 Kalf- en melkkoeien 1250 1100 905 Vare koeien 330 700 600 Vaarzen 920 720 620 Pinken 600 500 425 Vette koeien 300—330 270-295 250—270 stil, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer iets minder, handel kalm bij af loop, prijzen lager, enkele prima's boven notering. Graskalveren aanvoer als vor. week, handel stroef, prijzen onveranderd. Nuchtere balveren aanvoer flink, handel stug, prijzen wat lager. Slachtpaarden aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen niet geh. prijsh. Schapen en lammeren aanvoer groter, handel redelijk, prijzen iets gedrukt. Kalf- en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen prijs- hopdend. Vare koeien aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen ongewijzigd. Vaarzen en pinken aanvoer matig, handel lui. prijzen vooral niet noger. VEILING KRABBENDIJKE 6 maart. Golden Delicious 1 85-90 79—83, 80-85 86—89, 75-80 87—94, 70-75 82—93, 65- 70 75—82, 60-65 64—69. 2 85-90 77—79. 80-85 77—86. 75-80 80—93, 70-75 76—93, C5-70 71—82. 60-65 59—70, 2D 44—55. 3 grof 56— 73. 3 fjjn 49—55. kroet 37—46, stek 37—49. Jonathan 2 85-90 67, 60-85 67—70, 75-80 70—73. 70-75 72—73. 65-70 62—67. 60-65 57. 2D 44. 3 grof 60—64, 3 fijn 34—41, stek 9. Winston 1 75-80 107. 70-75 117. 65-70 ICO, 60-65 70, 3 grof 63, stek 28. Conférence 1 65-75 84, 55-65 66, 2 69-75 77. 55-65 64—65, 2D 35—38, 3 grof 46—55. 3 fijn 31—34, kr. 19. Br. Alex. Lucas 1 85-95 34. 75-85 41, 65-75 39. 2D 37, 3 grof 36—37, 3 fijn 34. Verpakt fruit: Golden Delicious 1 80-85 91. 79-80 98, 70-75 96, 65-70 87. EIERNOTERING GOES G maart. Kippeëieren 7 cent, eendeëieren 7 cent ganzeëleren 23 cent. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 maart. Export- cn induslrieveiling. Goudrenet KL. I K5-95 73—78. 75-85 77— 82, 65-75 73. KL. II 85-95 70—79. 75-85 72— 79. 65-75 67—72, IID 59—'»3. Jonathan KL. I 80-85 73—76. 75-80 78-83. 70-75 82—86, 65-70 72—74, 60-65 69—66. IID 47—55. KL. II 80-35 59—70. 75-80 67 - 72. 70-75 69—74, 65-70 6465, 60-65 66—58 Golden Delicious KL. I 85-90 83—83. 80-85 87—93. 75-80 91— 99. 70-75 87—98, 65-70 80—86. 60-65 68—73, KL. I 85-90 80—83. 80-85 90—87. 79-80 87— 93. 70-75 80—9), 65-70 70—83, 60-65 62—71, IID 5361. Laxton Superbe KL. I 80-85 70—86, 75-80 89—94. 70-75 93—98. 65-70 79— 85. 60-65 66—68, IID 37-38. KL. II 80-85 67—74. 75-80 76—83, 70-75 80—85. 65-70 74-76, 60-65 50—91. Winston KL. I 75-85 99—122. 65-75 111 127. 55-65 70—78. KL. II 75-85 85. 65-75 97. 55-65 70. Lombarts Calville KL. II 80-90 66. 70-80 63—70. 60-70 63. IID 49. Comtesse de Paris KL. II 75-85 28—30, 65-75 28—39, 55-65 27—32, IID 27— 33. Diverse appelen kmn 34. Op monster: Conférence KL. I 65-75 85, 55-65 71, KL. II 65-75 81. 55-65 69. Br. Alex Lucas KL. I 75-85 41—13. 65-75 33— 39. Saint Remy KL. I 65 mm en op 6263. Gewone veiling. Goudrenet grof 6267. fijn 59—62. kreet 40—91. stek 25—30. Jo nathan grof 54—68. fijn 45—52. kroet 37. stek 2124. Golden Delicious grof 63—76, fijn 45—62. stek 16—39 Laxton Superbe grof 59—62, f{jn 37—38, kroet 43—45. Winston grof 7030. fijn 5053. kroet 28 —44, Lombarts Calville grot 54—57. fijn 47—48. Saint Remy grof 61, IID 58—60, fijn 58—60. Br. Alex. Lucas grof 35. IID 31—32, fijn 30 Conférence grof 5962, IID 31—35, fijn 3137. Comtesse de Paris grof 25—35, ID 27—33, fijn 29—37, Officiële publikatie HINDERWET l. en w. van Vlissingen brengen ter open- are kennis, dat ter gemeentesecretarie.' 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van dc N.V. Confecta te Vlissingen om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een confectiefabriek, waarin zullen worder. geplaatst 35 elektromoto ren met een gezamenlijk vermogen van 18.5 p,k. in het perceel kadastraal be kend gemeente Vlissingen. sectie E nr's 1764-773, plaatselijk gemerkt Bellamy- park 35. Gedurende tien dagen, te rekenen van 6 maart 1962 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen verlenen der vergunning in ie bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 20 maart a.s.. des voormiddags 10 uur. ten gemeente huize. een openbare zitting worder. gehou den. waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen wor den ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergunning degene, die in persoon of bij gemach tigde op de bovenbedoelde zitting is ver schenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zit ting te zijn verschenen, hlnnen öe gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of ln een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 5 maart 1962.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3