Antwerpse Groenplaats wordt in september Zeeuws luilekkerland SNELFIX lm\m Almanak MIDDELBURGSE SCHOLIEREN TOONDEN LENTEMODE INSTRUCTIEVE EXPOSITIE OVER VEILIGHEID KINDEREN SCHOUWSE AANDEEL VEILING ROTTERDAM ÉÉN MILJOEN Nieuwe ongelooflijke koopjes. VLftSMARKT 10. ROGVERS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 7 MAAKT' 1962 TIJDENS TWEEDE ZEEUWSE WEEK Visrestaurant, vlees roosteren en fruitshow Tijdens een bijeenkomst in Mid delburg van het hoofd van de afdeling middenstandsvoorlich ting van het ministerie van eco nomische zaken, drs. H. J. M. van de Laar, en de rijksmidden- standconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje, zijn enkele belangrijke activiteiten in de Zeeuwse middeiistandssector aan de orde gekomen. Zo wer den onder meer mededelingen gedaan over: De tweede Zeeuwse week in Antwerpen, die medio septem ber gehouden wordt; De middenstandscommissie voor de kuststreek van West Zeeuwsch-Vlaanderen Het Burg (winkel) plan in Sou burg; De economische samenwerking van bakkers; Plannen voor een „nieuwe aan kleding" van het Goese fruit- corso; en De vorming van een zogenaam de „braintrust" voor de mid denstand in Zeeland. De Zeeuwse week In Antwerpen (die gehouden wordt na de op deze actie geïnspireerde Brabant-Week)" zal dit .jaar een Zeeuwse actie van de Grand Bazar (één van de grootste winkel bedrijven in België) en een serie ac tiviteiten, gericht op de bereiding- van Zeeuwse en andere produkten omvatten. Deze activiteiten in de sfeer van een Zeeuws luilekkerland zullen zich afspelen op de Groen plaats, die het Antwerpse gemeente bestuur voor dit doel beschikbaar ge steld heeft. Vis en vlees Zo zal er op deze. Groenplaats een lisrestaurant verschijnen, waar de bezoekers oesters, mosselen, garnalen, uit deze produkten be reide gerechten enz. voorgezet zullen worden. Voorts komt er een zogenaamde „barbecue", een erbastering van hetgeen de En gelsen verstaan onder het merken van vee, dat onder andere in Amerika en Canada is uitge groeid tot veelvuldig voorkomende feestelijkheden, waarbij grote ge zelschappen geroosterd vlees nut tigen. Knnststoi'platen lijmen niet van Ccta Bever Op de Antwerpse Groenplaats nu zullen Zeeuwse varkens en runderen geroosterd worden en stukken vlees daarvan in gekruide saus worden aangeboden. Dit „roosterwerk" wordt verricht door experts van de stich ting voor vee- en vleesprodukten. Fruit en bloemen Verder heeft de vereniging van Zeeuwse veilingen toegezegd fruit en groente in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen en ook is contact opgenomen met de „commissie voor reclame in het buitenland van de Nederland se bloemisterij'' en de stichting plantverzorging Holland, die de Groenplaats in een (Zeeuwse) tuin zullen omtoveren. De Kamer van Nering en Ambachten in Antwer pen zal een commissie vormen, die de basis legt voor al deze ac tiviteiten. Het ligt in de bedoe^ ling déze Zeeuwse manifestaties weer cultureel te omlijsten: hier toe heeft reeds het koor Sint-Cea- cilia uit Sint-Jansteen medewer king toegezegd. Het Zeeland week-comité heeft in het afgelopen jaar enige verandering ondergaan en ziet er thans als volgt uit: voorzitter de heer C. A. Kamme- raad, voorzitter van de Kamer van Koophandel en 'Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, secretaris de heer J. Parent, secretaris van .het kabinet van de commissaris der koningin, penningmeester de heer V. Laban, gemeentesecretaris van Tholen, als mede de heren A. L. A. Borst, ad junct-directeur van de Stichting, Zeeland, J. A. Bal uit Tholen en A. Korstanje. In Geiit zal dit jaar geen Zeeuwse manifestatie gehouden worden. Vol gens mededelingen van de rijksmid- denstandsconsulent willen enkele Zeeuwse topfiguren uit de industriële sector in 1963 de mogelijkheden daartoe gaan bekijken, zodat ver moedelijk in 1964 een Zeeuws ge beuren in Gent te wachten staat. Dat er na het ontstaan van de mid- denstandscommissie voor de West Zeeuws-Vlaamse kuststreek in april (Zie slot pag. 4 kol. 2) VOOR ACTIE 10 x 10 (Van onze redactrice) De modeshow, uie gisteravond in de monumentale Burgerzaal van het Middelburgse, stadhuis is gehouden is een daverend succes geworden voor de kas van het Actiecomité 10 x 10. De belangstelling was overweldigend en een bijzonder genoegen was het uiteraard voor de initiatiefnemers, dat ook de burgemeester en zijn echtgenote, de heer en mevrouw Drljber, acte de présenec gaven. Kleurig schouwspel in statige Burgerzaal Dinsdagmiddag heef t de echtgenote van Middelburgs burgemeesterme vrouw M. Drijber-Halbertsma, in de Zeeuwse hoofdstad de expositie „Vei ligheid voor onze hinderen" geopend. Na de opening bekeek mevrouw Drij- ber (midden) met een medewerkster van het landelijke voorlichtingscen trum, mej. M. van Blommestein (linies) en mevrouw E. Strubbe-van Veen (rechts), voorzitster van de plaatselijke commissie voor huishou delijke en gezinsvoorlichting een van de boekjes op cle tentoonstelling. (Foto P.Z.C.) Het is bepaald geen kleinigheid een show van een afmeting, als we gis teravond te zien kregen, te organise ren. Dat desondanks alles uitstekend is verlopen is een compliment te meer voor de organisatoren, die de bijzonder welkome medewerking haden gekregen van vijf Middelburg se zaken. Dat waren modehuis Mey er, sporthuis Imanse, schoenenmaga zijn "De Arend, lederhuis Bijou en da mesmode Houmes-Lc Cointre. Sportieve combinaties voerden op deze show wel de boventoon. Een on telbaar aantal pantalons, jumpertjes, jasjes en jackets hebben we voorbij zien paraderen. Ze pasten uiteraard uitstekend bij. de groep jeugdige mannequins, leerlingen van middel bare scholen, die op dat grote plan kier wel echt de beste beentjes heb ben voorgezet en daarvoor steeds be loond werden met een stevig ap plaus. Maar, zoals dat altijd in zulke gevallen gaat, het waren ook hier de hele kleintjes, die met de erepalm gingen strijken. Frederika Wiegel (5 jaar), Manette van Houten (6 jaar), Erna van Spaandonk (11 jaar), José Daalhuizen (10 jaar) en Erica (6 jaar), en Marianne (11 jaar) Dinge- mans toonden haar kinderkleding zo onbevangen en charmant dat voor deze kleintjes steeds een speciaal ap plaus opklatcrde, waardoor ze echter De oudere mannequins waren: Mie- ke Wolters, Sonne Reneman, Aartje Steur, Marijke de Jong, Boukje van Brugge, Pieteko Maas, Paula Ver burg, Truus Nieuwenhuizen, Ria Caljouw en Magda de Visser. Behal ve de sportieve ensembles lieten de ze meisjes ook japonnen en pakjes, mantels en zelfs badpakken een en kele charlestonjurk en een aantal dusters zien. Zo kregen we een to taalbeeld van een frisse en fleurige lentemode, gecompleteerd door vlot te tassen, moderne schoenen en ge- zelllige en kleurrijke hoedjes. De finale bracht'alle deelneemsters een bonte werveling van kostuum pjes op het plankier en daarbij werd tevens de beslissing bekendgemaakt van een jury, bestaande uit vier le den, die zich tijdens de show op ver schillende punten van de zaal een oordeel hadden gevormd over de mannequin-capaciteiten van de da mes. Nummer één werd Paula Verburg, twee Magda de Visser, drie Aartje Steur en vier Sonne Reneman. En dat betekende dan het eind van een show, die de financiële thermometer van de 10 x 10-actie, die bevestigd is aan het stadhuis in Middelburg, een flinke duw omhoog heeft gege ven. VAN TOT „CON AMORE" De bejaarden van het Vlissingse te huis aan de Koudekerkseweg hebben onlangs een prettige avond gehad toen het dameskoor „Con Amore" uit Souburg voor hen optrad. Het „Wie gelied" van Joh. Brahms, „Aan de schone, blauwe Donau" en verscliei- deuè andere liederen weerklonken in de aula van het tehuis. De heer Van Ginkel begeleidde aan de piano en mevrouw De Rooy zong nog enkele soli. Met „Dat is genoeg" sloot liet koor liet geslaagde optreden. Zuster J. W. A. Bijl, directrice van het tehuis, bedankte namens de be woners dirigent J. Machgeels en zijn koor voor de prettige avond, die «Ie bejaarden erg op prijs hebben ge steld. AFSCHEID Om nog even bij de muziek te blij ven: dc koninklijke muziekvereniging „Veronica" en het dameskoor „Julia na" te Zuidzande gaan afscheid ne- DESKUNDIGE Juist toen mevrouw een tiveede muntstuk in de automaat wilde laten glijdenschoof er een arm langs haar 'gezicht en dè bijbehorende hand drukte doortastend op een knop. Het muntstuk kwam terecht in het vakje bij de reeds eerder door mevrouw ge trokken zegels. ..Hij doet het niet", verklaarde de man, die de ongevraagde ingreep op zijn geweten had. I-Iij gaf er ook een deskundige uitleg bij. „Als die witte plaat daar boven, voor het ruitje te ziek is, dan Iweft U het niet fc pro beren. Dan doet hij het niet", wist de man. Hij droeg het met overtuiging voor; zijn toon duldde vrijioel geen tegenspraak en mevrouw volstond vooralsnog dan ook met de uitspraak: „O". Vervolgens bezag ze de ruit, die slechts een klein stukje witte plaat vertoonde, wees op huur zegels en het muntstuk en sprak eenvoudig: ..Voor mij doet hij het wel". „O", zei de man en verdween.... Parmantig e.n onbevangen stapten Frederika Wiegel en Manette van Houten over het plankier. Hier to nen zij fleurige zomerjurkjes. (Foto P.Z.C:) men van hun dirigent, burgemeester H. P. Everwijn van Zuidzande. Om gezondheidsredenen heeft deze enige tijd geleden zijn ontslag genomen. Het .ïaarlijkse voorjaarsconcert van „Veronica" en ..Juliana", dat zater dag wordt gegeven, vermeldt dan ook als voorlaatste punt afscheid van de dirigent. De muziekvereniging- heeft inmiddels de heer J. Meijers uit Terneuzen bereid gevonden tijde lijk de leiding van „Veronica" op zich te nemen, maar de dames van „Juila- a" zijn er nog niet in geslaagd een vervanger voor hun scheidende diri gent te vinden. TERUG De leerlingetjes van de chr. kleu terschool uit het goede Axel heb ben hun tijdelijk onderdak in de zondagsschool aan de Juliana- straat weer verwisseld voor hun schoolgebouw aan de ds. Jan Scharpstraat. Eén dezer dagen kwam de grondige verbouwing van dit gebouw klaar en konden de kleuters er weer bezit van ne men. 10 x 10 Uit het Walcherse Scrooskerk'e komt verheugend nieuws: de actie 10 x 10 De directie Bruggen van rijkswater- verloopt ook hier gunstig. Een vorige I staat in Den Haag heeft dinsdag IN MIDDELBURG Het kind is op een grote ontdekkingsreis „Een kind moet zich geborgen voe len, thuis en in de klas en geduren de de tijd dat het speelt. Dat is de voorwaarde, waarop het zich harmo nieus kan ontwikkelen". Zo zei het mevrouw M. prijber Halbertsma, echtgenote van Middelburgs burge meester in haar toespraak, waarmee zij gistermiddag de tentoonstelling „Veiligheid voor onze kinderen" van het Landelijk Voorlichtingscen trum voor ouders en opvoeders open de. Deze tentoonstelling, die in het gebouw van de buurtvereniging 't Zand wordt gehouden is ook van middag en vanavond nog te bezoe ken. Mevrouw Drijber wees er met klem op, dat ouders en opvoeders van kin deren dienen te bedenken, dat zij nog niet te maken hebben met „kleine grote mensen". Het kind is op een grote ontdekkingsreis. Met grotere kinderen is te praten, maar de klein tjes dient men te wennen aan de ge varen, die ze onderweg tegenko men. Er is uiteraard verschil tussen kind en kind, maar gezag aanvaar den ze allemaal, mits dit consequent wordt doorgevoerd, aldus mevrouw Drijber, die tenslotte opmerkte, dat de lcindéren niet om het leven heb ben gevraagd en dat dus de volwas senen de volle verantwoordelijkheid voor hen dragen. De voorzitster van de plaatselijke commissie Middelburg van de Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting, me vrouw E. Strubbe-van Veen. sprak aan het begin van de bijeenkomst een welkomstwoord, in het bijzonder tot mevrouw Drijber, de wethouder van sociale zaken, do heer A. J. Beren pas, dedirecteur van de gemeente lijke dienst voor de maatschappelijke zorg, de heer J. C. F. van Kamer, de directrice van de chr. landbouwhuis- houdschool mej. A. M. Eoudeling, de directrice van de industrie- en huis houdschool, mej. J. M. Stolk, de in- spectrice van het kleuteronderwijs, mej. M. J. de Jonge en onderwijzers en onderwijzeressen. Mevrouw Strubbe dankte de buurt vereniging 't Zand voor het ter be schikking stellen van het vereni gingsgebouw. Het was «lc medewerkster van het Landelijk voorlichtingscen trum, mej. M. van Blommestein, die tenslotte het gezelschap rondleidde langs de tentoonstel ling. Op instructieve wijze wordt een beehl gegeven van de vele geva ren die een kind binnen en buiten AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^AA Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 4 «'n 5. VVVVWVVVVVW/V^VVVVVVNV Schilderen van bruggen en aanlegplaats aanbesteed week gehouden verkoopmiddag le verde een nettowinst van 459,73 op, waarmee het totaalbedrag de negen honderd gulden ruim passeerde. En nog is Serooskerkes jeugd niet te vreden, want zaterdag a.s. gaan de leerlingen van de beide scholen de huizen langs om kleine karweitjes te verrichten. Hiermee hoopt men nog een flinke som bijeen te brengen. VIJFTIG JAAIt Vijftig jaar getrouwd. l)it jubileum gaaf liet echtpaar A. II. Lagendijk en J, Lagendijk-Joossen aan de West- weg 58 te Krabbendijke volgende week woensdag lierdonken. 65 JAAR Voor het echtpaar P. Poppe en Poppe-Wisse te Middelburg Is de drukte al voorbij. Enkele dagen geleden herdachten zij hun 65- jarige huwelijksfeest én in hun woning aan de Noordsingcl te Middelburg is het toen een drukte van belang geweest. aanbesteed het sclïüderen van twee nieuwe aanlcginrichtingen met een roldeur voor de verbinding Vlis- singenBreskens, alsmede het schil deren van de twee oude aanlegin- richtingen. Verder omvatte het be stek hét schilderen van de bascule- brug over hel. sluisconiplex in de Zandkreek en diverse onderdelen van het sluiscomplex, de ophaalbrug over dc keersluis te Viissingen en enkele andere onderdelen van deze objecten. Voor dit schilderwerk waren acht ge gadigden van wie dc firma Schotel uit Dordrecht met een insclirijfsom van 80.400 als laagste uit de bus kwam. Voor de overige inschrijvers werdén de volgende bedragen geno- 2. fa. Otjens, Terheide, 99.000; 3. n.v. Booy en Bouwman, Rotterdam, 108.780; 4. fa. De Bok, Leerdam, 110.000; 5. n.v. Mansfelcf, Utrecht, STIJGING VAN 25 PROCENT Causerie directeur veiling Zuid-Hollandse Eilanden Voor de vereniging van oud-leerlin gen van de tuinbouwcursijs op Schouwen-Diiiveluud heelt dinsdag avond te Zierikzee in het lluis van Nassau de directeur van de veiling Zuid-Hollandse Eilanden, de heer G. I-Iogewoning, een uiteenzetting gege ven over de stand van zaken bij «1e veiling. De leden van de voornoemde vereniging zyn nagenoeg allen aan gesloten hij «leze veiling, die in het afgelopen jaar een totaal-omzet be reikte van f J 4.153.000. Het aandeel van dc Schouweii-Duivelandse leden bedroeg hierin ruim I' 1 miljoen, zo als «1e heer Hogewoning meedeelde: «Ie telers van Düiveland voerden voor totaal f 316.000 aan, de fruitkwekers Schouwen voor f 773.000. Faillissement uitgesproken Op 28 februari j.l. is het faillissement uitgesproken van J. Wondergem, café houder te Middelburg. Faillissement geëindigd 115.000; 6. fa. Möring, Amsterdam, Het faillisement van W. Koevoets, 347.700; 7. n.v. Velsen, IJmuiden, caféhouder, te Terneuzen is geëin- 122.500 en 8. fa. G. B. dc Bruin uit digd door liet verbindend worden van Utrecht met '324,000. 1de uitdelingslijst. Bijzonder verheugd was de heer Ho- gewoning over het feit, dat het aan deel van de Schouwen-Duivelandse leden steeds groter wordt zo komt 15 proeent van het op de veiling aan gevoerde fruit van Schouwen. Het aandeel van Schouwen was in verge lijking met 1.960 met 25 procent ge stegen de heer Hogewoning ver wachtte, dat het in de toekomst zal uitgroeien tot twee miljoen. De meer-aanvoer van groenten op de veiling voor dc Zuidhollan«3se eilan den bedroeg 15 procent. In geld uit gedrukt bedroeg de stijging slechts 11 procent. „Hieruit blijkt", aldus de heer Hogewoning, „dat bepaalde teelten niet te best naar voren kwa men." Hij deelde nog mee, dat op Flakkee de ontwikkeling van de tuin bouw zich in razend tempo voltrekt, sneller dan dit op Düiveland het g'e- val is. De veiling boekte in het afgelopen jaar een netto batig saldo van f 93.500. De directeur lichtte hier bij toe, dat dit bedrag hoger ge weest zou zijn indien men krapper geweest was met afschrijvingen en reserveringen. De heer Hogewoning was ingeleid door de voorzitter van de Schóuwse oud-leerlingen, de heer P. van Beva ren, die een historische schets gaf van de verbondenheid van Schouwen- Duiyeland met name Zierikzee met Rotterdam. bedreigen. Instructieve foto's be geleiden dit geheel. Maar niet al leen op negatieve zaken wijst de tentoonstelling. Goed en verant woord speelgoed is er ook te zien, boekjes, waarin men leuke en goede spelletjes kan vinden en aanwijzingen voor het veilig behe ren van voor het kind gevaarlijke maar in een huishouding noodza kelijke gebruiksvoorwerpen. Niet alleen een tentoonstelling dus die een ernstige waarschuwing in houdt maar tevens een, die laat zien hoe het dan wel moet om het kind te beveiligen zowel binnenshuis als op straat. (Advertentie) in de grote, radicale verbouwings-opruiming. Let op verkoop verplaatst van Vlasmarkt 9 naar ALLES MOET WEG OP ALLE ARTIKELEN 30 KORTING. Suède jasjes van f 169,-— NU T 29, Suède jasjes van 149, NU 109,— Suède jasjes van f 129, NU 89,— Snéde jasjes van 109, NU 69, Verder nog van 59,en 49, suède NU 79,en 89, Lange suède NU 100,en 129, Koffers met 50, 40 en 30 korting. Dubbele fietstassen, vanaf 7,95. Boodschappentassen 3,95, 5,90 enz. Portemonnees nu met 50 en 30 korting. Handschoenen voor HALVE prijzen. Aktentassen en school tassen vanaf 3,95. NU VLASMARKT 10, MIDDELBURG OPKLARINGEN Opklaringen met aanvankelijk hier en daar een sneeuwbui Zwakke tot matige naar oostelijke richtingen draaiende wind. Weinig verandering in temperatuur. 8 maart Zon Maan ZON EN MAAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2