Pagina eigen werk somewhere De oogst viel niet mee lliglli tllllllglllS Modeshow (mei oude bekenden) Hier is dan onze tweede pagi na „Eigen werk" van dit seizoen. Laten we eerlijk zijn: de oogst is ons niet meegeval len. Wat er aan fotomoteriaal binnenkwam ontvingen we van oude bekenden, nieuw zijn de gedichten van Herman Zelders uit Middelburg onder de „Night Thoughts" en „Somewhire". De oogst viel ons daarom niet mee: we hadden weinig keus. Wel ontvingen we een uitstekende tekening, een impressie van een bezoek aan de Walcherse Jazz So ciety. Deze tekening kregen we van'„een graag anoniem blijvende nog Amsterdammer", die zoals bij schrijft zijn tekening graag over minstens drie kolom op „Eigen werk" zag afgedrukt. Het is voor ons een raadsel waarom deze voor treffelijke tekenaar zo graag ano niem wil blijven. Het spijt ons bij zonder, de tekening zouden we zonder ons te bedenken hebben ge plaatst ware het niet dat elke ano nieme inzending of reactie voor Zigzag nu eenmaal taboe is. Mis schien wil de tekenaar zich alsnog bekend maken. Met genoegen zul len wij de tekening dan in de vol gende pagina „Eigen werk" plaat sen. De foto rechtsboven, getiteld „Muur" is van de Vlissingse. kweekscholier Jan Roodenburg. Piet Luyendijk uit Middelburg (die thans te Amsterdam woont) zorg de voor de foto daaronder: een ontmoeting tussen bromfietser en politie. De schaatsen in detail kregen we van Rob Lemaire uit Middelburg, een aardige tegenstelling met zijn zomerse impressie van de vorige pagina „Eigen werk". Tot slot: van 1111 af aan rekenen we op een ruime toezending van eigen werk. Wie zorgt er voor een goed kort verhaal, voor goede te keningen? Wij bieden de ruimte en wachten met spanning af. het is gelukkig niet nodig om weer te schrijven de waarheid is ontoelaatbaar (papier is geduldig) teveel nachten heb ik in kamers waar lichaamstemperatuur een luxe was gebogen gezeten over papier dat weer vol moest nerveus vele sigaretten rokend want het verleden wordt zeer snel gebalsetnd en opgebaard kale bomen in de winter die verdriet zijn tranen, om weer een vriend op zijn laatste tocht te moeten vergezellen, steen voor steen het geluk slopend ik heb geen geld om weer op reis te gaan ik moet het ergens verloren hebben de chrysant op het graf van onze laatst gestorven vriend hunkert al lang niet meer naar water de toekomst wentelt zich reeds in het bekken van het afgelopen uur. ergens achter de regenboog neemt een wolk mijn maan in twee armen en de kaars op het gras vertelt me van jou waarom ben je niet in de vier glazen naast me of in m'n glazen die ik in gedachten kus houd je echt niet van me ik vraag maar een klein scherfje van de Ming-vaas van het geluk hij is toch al stukgevallen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiininiiiiiiiin Weer komt er in Middelburg een modeshow op hoog niveau, want net als twee jaar geleden toen de actie voor de Vluchtelingen zo'n succes werd hebben burgemees ter en wethouders van de Zeeuwse hoofdstad goedgevonden, dat dit programmapunt van de Middel burgse schooljeugd voor de „Actie 10 x 10" zich zal afspelen tegen de gedistingeerde achtergrond van de Burgerzaal in het stadhuis. Dat zal dan dinsdagavond aanstaande ge beuren, vanaf acht uur. Al vele dagen zijn de vier Middel burgse zakenmensen, die aan deze modeshow hun medewerking heb ben toegezegd, en de lien scholie ren-mannequins aan het passen en meten teneinde zo verantwoord mogelijke creaties te brengen, an ders gezegd, om zo sportief-mo dieus mogelijk voor de dag te ko men. Dan wordt er ook nog voor een verrassing gezorgd, namelijk door enkele leerlingen van de christelijke landbouw-huishoud- school, die zelfvervaardigde nacht kleding zullen showen. In totaal zijn er dinsdagavond in de burgerzaal zo'n zeventig tot tachtig creaties tc zien, waarvan de drie meisjes op de foto alvast een voorproefje gevenbij het raam Nel de Koning, in een mo dieus jurkje, op de stoel Sonne Reneman en daarnaast Aartje Steur, die beiden sportief en vlot voor de dag komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7