Kort geding over verkiezingen A.V.R.0. Staatsgreep in Birma betekent einde van regering-Noe Groot aantal helers voor de rechtbank l¥@ü@iL:$choonheïdskuui' voor LV tanden RADIO BEHOUDT EIGEN TAAK NAAST DE TELEVISIE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 MAART 1962 GENERAAL NE WIN VORMT JUNTA Bij vuurgevecht sneuvelde oudste zoon van president De staatsgreep van de Birmaanse legercommandant generaal Ne Win heeft vrijdag in de vroege morgenuren slecht aan één persoon het leven gekost. Eenheden van het leger arresteerden premier Noe, president Win Mauug en de leden van het kabinet, nadat zij hun woningen hadden omsingeld. Bij de woning van de voormalige president Sao Sliwe Thaike aangekomen, werden de soldaten echter door diens aanhangers beschoten. De militairen beantwoordden het vuur en doodden Thaikes oudste zoon, Sao Mini. De soldaten bestormden het huis en wisten hun tegenstanders tot overgave te dwingen; 22 personen werden gevankelijk afgevoerd. Geen verzoek Dit is de tweede maal in vijf jaar dat het Birmese leger de macht in handen heeft genomen. De eer ste maal was in oktober 1958 toen het leger optrad op speciaal ver zoek van premier Noe. Ditmaal is een dergelijk verzoek niet ge daan. In een radiorede zei Ne Win dat de gestadige verslechtering van de eco nomische en politieke toestand in het land het leger had genoopt hande lend op te treden. „De zaken vervielen van kwaad tot erger", verklaarde hij, een beroep op het volk doend om de militaire junta te steunen. De echtgenote van president Win Maung zei dat haar man door liet leger was uitgenodigd voor geheim overleg. Zij weigerde te zeggen of ook hij in hechtenis was genomen. In de loop van de morgen werden alle ingangen van het gebouw waar het parlement gewoonlijk vergadert, door legereenheden bewaakt. Sommi ge parlementsleden die het gebouw wilden betreden, werden tegengehou den. Niet onverwacht De militaire staatsgreep is niet heel onverwacht gekomen, gezien "de slechter wordende economische toe stand. De regering had eergisteren alle im portfirma's genationaliseerd, waar door honderden firma's buiten bedrijf werden gesteld. In politieke- en zakenkringen vond men dat de regering op weg was naar* een communistisch regime. Zaterdagvoetbal afgelast lij Alle wedstrijden die voor van- li daag voor de zaterdagcompe- titïe van de K.N.V.B. waren vastgesteld, zijn in verband met de gesteldheid van de ter- reinen afgelast. Ook alle wedstrijden die in de afdelingen op het programma stonden, gaan niet door. nmnniiiiniiiniiniuniiinniimiiiiiiuuinmuiiinninaanmC Microkorfbal In de Veilinghal te Goes worden de microkorfbal wedstrijden beëindigd met de finales om het kampioenschap van de eerste klas. Vooraf worden de restanten van het programma afge werkt. In 1 C heeft Tjoba I aan één punt genoeg tegen Animo I om in de finale te komen. In 2 C is Animo 11 reeds kampioen en we verwachten dat deze oloeg ook de laatste wed strijd tegen YVKV wel tot een goed einde zal brengen. Als in 3 A Togo IV uit de wedstrijd tegen Blauw Wit II één punt kan halen, zijn cle Togonezen ook kam pioen. Bij de' junioren B zullen wel 3 ploegen in punten aantal gelijk ein digen, omdat Animo van Togo zal winnen. Zeelandia bezit een doelge- middelde 42. Swift II van 3—2 en Animo 22, zodat de Souburgers met minstens 30 moeten zegevie ren om bovenaan te komen. We be twijfelen of hen dit zal gelukken. Indien bij de adspiranten A Animo A van de Poel kan winnen staan de Souburgers in puntental gelijk met Tjöba A. Het doelgemiddelde zal dan zeker' beter zijn dan dat der Tjobanezen. Ook Animo B kan kam pioen worden, maar dan moet het beide wedstrijden winnen. Of de Souburgers echter Elro zullen ver slaan betwijfelen wc. De bovenste plaats houden we dan. ook voor de Kapellenaars gereserveerd. PROGNOSE: 1 B: Aninio I—-Tjoba 1 (3): 2 C: Animo H—WKV (1); 3A: Blauw Wit II—Togo IV (2); jun. B: Animo Togo (1); adsp. A: Animo Ade Poel (1); adsp. B: Animo BElto (2), Animo BTjoba B (1); pup. A: AnimoTjoba (2). In de finale van de eerste klas ko men uit Swift I, Togo I en waar schijnlijk ook Tjoba I. Het zal een levendige strijd worden omdat vooral de Middelburgers op revanche ge brand zullen zijn. Het is moeilijk- een toekomstige kampioen aan te wijzen, omdat vooral de geringe hoogte van het gebouw boven de korf de éne ploeg grotere parten speelt dan de andere. Voorwedstrijden 2e klas kader 38-2 biljart Dit weekeinde worden in café Cen traal te Vlissinge» voorwedstrüden gespeeld voor het. nationaal biljart- kampioenschap 2e klas kader 38/2. dal van 29 maart tot en met I april in Val kens waard zal worden gehou den. Vorig jaar wisten twee Zeeuwen Melse uit Middelburg en Hanse uit Zierikzee door te dringen tot dé finale en ook nu hoopt de Zeeuwse biljartwereld, dat er weer 1 of meer dere Zeeuwen in deze titelstrijd ver tegenwoordigd zijn. Aan de voorwedstrijden wordt deel genomen door Rein Dieleman uit Axel, extra libre-kampioen. Chris Gabriëlse uit Middelburg, die afgelo pen maandag tijdens de clubavond van A.L.M. nog een partij uitmaakte met een serie van 182 en een gemid delde van 66.66, zijn clubgenoot Floor Melse. die. enige weken geleden een gemiddelde van 100 op tafel legde. Jan Passenier van het Souburgse V. E.G., Frans Hanse "uit Zierikzee en de ontembare vechter Prudan Freij- scr uit Terneuzen. Een zestal rnata- doren, dat. aan elkaar-' gewaagd is en dat zeker in staat is een deelne mer in de nationale finale te krijgen. Minister over pokkengevaar De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, heeft geen reden te veronder stellen, dat het gevaar voor pokken door het te verwachten bezoek van bewoners van YVest-Duitsland aan Nederland dit jaar voor de eigen be volking bijzonder gevaar zal opleve ren. In Westduitsland zyn de nodige quarantaine- en andere maatregelen genomen om de uitbreiding van pok ken tegen te gaan. Dit heeft de minister geantwoord op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, mr. A. B. Roosjen (a.r.). Het ligt voorshands niet in de bedoe ling, bijzondere maatregelen te tref fen. Maatregelen, die eventueel ge troffen zullen moeten worden, zijn afhankelijk van de situatie op een bepaald ogenblik. De volksgezond- heidsautoriteiten zijn uiteraard waak zaam, aldus de minister. AUTO'S VOORNAAMSTE WERKTERREIN WAT NIET BEVIEL, GING IN HET WATER Eén van de twee verdachten in een zaak van diefstallen uit auto's en acht personen, die heling van de ge stolen goederen ten laste was gelegd, hebben zich vrijdag voor de recht bank in Amsterdam moeten verant woorden. Aan het slot der zitting sprak de president, mr. B. van der VFaerden, zijn waardering uit over dc wijze, waarop dp politic deze moei lijke zaak tot klaarheid heeft ge bracht. Als eerste stond de 21-jarige los- arbeidér J. ,M. de V. uil Amsterdam terecht, die in het tijdvak maart-sep- tember van het vorige jaar tezamen met een zekere K., die nog terecht moet staan, uit in Amsterdam gepar keerd staande auto's grote partijen goederen had gestolen, o.m. sjaals, pullovers, wekkers, kousen en horlo ges. Voorts had hij nog enige brom fietsen weggenomen. Een van de par tijen horloges vertegenwoordigde een waarde van 20.000 gulden. Wat de jongemannen niet heviel, werd in het water gegooid. De rest verkochten zij. Tegen De V., die het hem ten laste gelegde bekende, eiste de officier van justitie, mr. J. J. Ab- spoel, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De offi cier was van oordeel dat De V. niet de uitvoerder van het grove werk was geweest, maar meer het intel lectuele aandeel had. Hij was al ettelijke keren veroordeeld. „Maar dit heeft weinig mogen baten", zei de officier, die van mening was dat deze verdachte grondig moet worden aangepakt. De raadsvrouwe verwachtte van een langdurige opsluiting geen heil en vroeg een kortere straf. Zij bepleitte voorts voorwaarde lijke terbeschikkingstelling voor liaar cliënt, die getrouwd is en wiens vrouw volgende maand een. kind verwacht. Ongeloofwaardig Bij de behandeling van de helingza- k..n werd De V. enige malen als ge tuige gehoord. Sommige verklarin- die hij aflegde, kwamen de Jonge Papoea's dringen aan op overkomst Kirihio Een groep jonge Papoease. intellec tuelen in Biak hebben er bij bet hoofdbestuur van de Parna op aan gedrongen de student Kirihio naar Nieuw-Guinca 1c laten komen om zyn bevindingen van zijn Indonesi sche reis te vernemen. Genoemde jongeren hebben de be stuursambtenaren in Biak reeds ver zocht de veiligheid van Kirihio bij aankomst in Nieuw-Guinea te waar borgen. Ook uit Fak-Fak zijn verzoeken ge komen omtrent overkomst van Kiri hio. Eerste pachters in Oostelijk Flevoland De eerste 24 pachters van landbouw bedrijven in de nieuwe polder Ooste lijk Flevoland zyn in de kantine van kamp Dronten ontvangen door de directie van de IJselmeerpoIders, de landbouwvoorlichtingsdienst en de standsorganisaties. Onder de pach ters zijn er vijf, die op het ogenblik nog pachter zijn in de Noordoost- polder en drie die lot nu toe in dienst waren van de directie IJselmeer poIders als „Flevolandpioniers". rechtbank en de officier van justitie zo ongeloofwaardig voor, dat in een geval de behandeling van een zaak op verzoek van de officier voor on bepaalde tijd werd aangehouden en werd terugverwezen naar de rechter commissaris voor heropening van de instructie. Tegen de van heling verdachte per sonen, onder wie een echtpaar, wer den straffen geëist variërende van één jaar met aftrek tot een geld boete van 75 gulden subsidiair 15 dagen hechtenis. Een hunner werd op verzoek van zijn raadsman door de rechtbank ter zittinc in vrijheid ge steld. Uitspraak 16 maart. fPOTTERSS 'JLINIA M ENTHOt. PELLETS Tegen hoest en Keelpij Uitwerking frappant" Popularisering van effectenbezit „De vorming van meer duurzaam bezit vindt bij het Nederlandse volk steeds meer weerklank. De voortdu rende welvaartstijging in ous land sedert de tweede wereldoorlog heeft enerzijds geleid tot verhoogde beste dingen, anderzijds zijn daardoor te vens mogelijkheden geboden voor toenemende besparingen, waaronder die van de gezinshuishoudingen een geenszins onbelangrijke plaats inne men". Dit zegt de Commissie Popu larisering Effectenbezit in haar in leiding tot het door haar uitgebrach te rapport. Bij de vraag welke middelen moeten worden aangewend tot popularise ring van het effectenbezit zal het uitgangspunt moeten zijn, dat beleg ging van spaargelden in effecten in de westerse maatschappij sociaal ge zien van zeer groot belang is. Over wonnen moet worden de nog vrij al gemeen levende gedachte, aldus het rapport, dat het beleggen in effecten speculatie zou zijn, waarbij ten koste van „de kleine man" de insiders zou den worden bevoordeeld. De commissie bepleit o.m. dwingende voorschriften te aanzien van de jaar- verslaggeving en een samenvatting van de jaarcijfers in populaire vorm. Zij is ongerust over de ontwikkeling van de machtsverhoudingen binnen een toenemend aantal open vennoot schappen. Voorts bepleit het rapport een notering in geld in plaats van procenten, alsmede de invoering in ons land van een rating-systeem voor aandelen en obligaties. Te grote kredietexpansie In december en januari heeft de Ne- derlandsclie Bank met- de representa tieve organisaties van de handelsban ken en landbouwkredietbanken over eenstemming bereikt omtrent voort zetting van de kredietrestrictïerege- ling. Dc norm Voor de toelaatbare kredietexpansie werd voor de eerste vier maanden van 1962 vastgesteld op een '/2 procent per maand. Uit de ontvangen gegevens is thans komen vast te staan dat de krediet verlening van de handelsbanken en landbouwkredietbanken tezamen per ultimo januari de norm voor de toe laatbare kredietexpansie heeft over schreden. Beïnvloeding van stemming „IEDEREEN STEMBILJET" EISEN NEGEN LEDEN „De A.V.R.O. heeft te waken tegen ongewenste infiltraties, waardoor een kleine actieve minderheid zich van de macht n de vereniging zou kunnen meester maken". Dit stelde de raadsman van het A.V.R.O.- bestuur, mr. C. Q. van Daalen, tijdens het door negen A.V.R.O. leden aangespannen korte ge ding tegen dit bestuur, dat gis terochtend voor de president van de rechtbank in Amster dam diende. Het gaat hierbij om de verkiezingen voor de westelijke besturen van de A.V.R.O., die het algemeen be stuur van deze vereniging vol gens de dagvaarding „op on rechtmatige wijze" zou hebben beperkt en bemoeilijkt door niet aan alle leden stembiljet ten toe te zenden. De raadsman van de negen A.V.R.O.- leden die zich kandidaat hebben ge steld voor een plaats in een van de ge westelijke besturen, zei, dat de toe zending van stembiljetten met bijbe horende enveloppen aan de leden in. het huishoudelijk reglement is gere geld. Volgens deze raadsman, mr. L. F. Canté uit Zwolle, krijgen de A.V. Hogere winst Shell Door de N.V. Koninklijke Nederland- sche Petroleum Maatschappij en de Shell transport and trading company limited is bekendgemaakt, dat het nettoresultaat van de maatschappijen der Koninklijke Shellgroep (waarin hun belangen zich verhouden als 60 40) over het jaar 1961 op pond sterling 187 miljoen wordt geschat, tegenover pond sterling' 177,5 miljoen in 1960. Nadere gegevens, alsmede de voor te stellen slotdividemien, »ul- len op 15 maart worden bekendge maakt. Tube 95ct Intrekking beschikking prijzen kappersbedrijf In de Staatscourant, is een beschik king van de minister van economi sche. zaken gepubliceerd, waarbij de prijzenbescliikking kapperswerk- zaamheden 1961 met ingang van 1 maart 1962 wordt ingetrokken. Deze prijzenbescliikking was op 21 februa ri 1961 afgekondigd, omdat een groot aantal kappers tariefsverhogingen hail doorgevoerd, die verder gingen dan hetgeen met het ministerie in verband -net de afschaffing van het fo.oienstelsel was overeengekomen. De minister heeft thans besloten deze beschikking in te trekken, nadat de federatie van werkgeversorganisaties in het kappersbedrijf had toegezegd haar invloed te zulien aanwenden om ook in dc toekomst prijsstijgingen te voorkomen. Indien niettemin zou blijken, dat zich onaanvaardbare prijsverhogingen voordoen, zal de minister genood zaakt zijn opnieuw te overwegen een prijzenbescliikking uit te vaardigen. Russische maatregel tegen generaal Watson De Sow,jet-Russische autoriteiten in Oost-Diiitsland hebben vrijdag de Amerikaanse commandant van West- Berlyn, generaal Watson, verboden Oost-Bcrlijn te betreden. Zij hebben de Oostduitse grenspolitie gevraagd hierop toe te zien. Van Amerikaanse zijde werd later verklaard, dat generaal Watson niet van plan was naar Oost-Berlijn te gaan, zolang de Oostberlijnse po litie de papieren van adviseurs in burger, die de generaal vergezellen, wil onderzoeken. Nadat de adviseurs van de Ameri kaanse commandant de toegang tot Oost-Berlijn werd geweigerd, omdat zij bun papieren niet wensten te to nen, verboden de Amerikanen op 27 december de Sowjet-Russische com mandant van Berlijn, kolonel So- lowjow. cle toegang tot de Ameri kaanse sector. Engeland wil lid van E.G.K.S. worden Engeland heeft vrijdag bij de kolen- en staalgemeenschap te Luxemburg een aanvraag ingediend voor toela ting tot de K.S.G., aldus werd vrij dag door het Britse ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. Een aanvraag voor toelating tot Euratoip zoumaandag te Brussel worden 'ingediend, aldus een woord voerder. Mr. SCHOLTEN FELICITEERT N.R.U. .- In toekomst plaats voor meer omroepgegadigden De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, is van mening, dat de ra dio naast dc televisie haar plaats zal behouden. Mr. Scliolten zei dit gistermiddag' bij dc herdenking van het vijftienjarig bestaan van de Ne derlandse Radio-Unie iu het raad huis te Hilversum. De ervaringen elders. aldus de staatssecretaris, waar de televisie al langer werkzaam is, wijzen daarop. Voor tal van actualiteiten, voor de muziek, om voorbeelden te nemen, zal cle radio in het voordeel blijven. Beide media 'zullen elkaar móeten aanvullen en niet tegen elkaar con curreren. Mr. Soholten bracht de N.R.U. de gelukwensen van cle rege ring over. Hij constateerde in zijn rede, dat zich in de situatie van 1.947, vergeleken met die van vóór 1940, wezenlijke veranderingen heb ben voltrokken: vóór 1940 apartheid, in 1947 een vorm van samenwer king op vele gebieden, Ook was mr. Scholten van oordeel dat het belang van de samen werking door hen, die de radio wereld niet van binnenuit kennen, dikwyls niet voldoende wordt er kend. Dit valt wellicht te verkla- ren uit het feit. dat deze samen werking zich hoofdzakelijk achter de schermen afspeelt. De N.R.U., zo constateerde rnr. Scholten, is in de vijftien jaar van haar be- Vrijdagmiddag is in het raadhuis te Hilversum een receptie gehouden ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan van de Nederlandse Radio Unie. De foto loont op deze receptie v.l.n.r.: mr. B. Roosjen, voorzitter van de N.R.U.; mr. TI. W. van Doorn, lid van liet dagelijks bestuur en de staatssecretaris van o., k. en ie., mr. Y. Scholten. R.O.-leden de stembiljetten pas als ze daarom schriftelijk hebben gevraagd. „Op deze wijze kan de A.V.R.O. nauw keurig nagaan welke en hoeveel leden aan de stemming deelnemen en aldus door haar niet gewenste kandidaten laten overstemmen door bijv. een vol doend aantal stembiljetten toe te zen den aan de leden, van wie zij de over tuiging heeft dat zij zullen stemmen op de door haar gewenste kandidaat" zo heette het in de dagvaarding. „Onuitvoerbaar" „Het is wellicht mogelijk dat bij dit systeem minder stemmen wor den uitgebracht dan bij de door de negen leden geëiste methode, maar het is een insinuatie dat cle A.V. R.O. hierdoor dc stemming zou willen beïnvloeden" zo voerde mr. Van Daalen aan. De vordering van de eisende partij achtte hij prak tisch onuitvoerbaar. De A.V.R.O. heeft 460.000 leden, waarvan 300.000 in de centrale ledenadmini stratie voorkomen. Dc overige le den ontvangen het A.V.R.O.-or- gaan van een bezorger. Hun adres sen zijn dus niet bij liet algemeen bestuur bekend. Daarenboven wor den nog 35.000 bladen bij kiosken verkocht. De stemming is oncontroleerbaar als een stembiljet in de radiobladen zou worden afgedrukt. Losse toezending van stembiljetten zou een bedrag van 134.360 vergen, becijferde mr. Van Daalen. „Dit is weggegooid geld" zo meende hij. Het huidige systeem werkt naar zijn mening goed. Mr. Van Daalen, die concludeerde dat de rechtbankpresident zich onbevoegd zal moeten verklaren of de eis niet ontvankelijk moet verklaren, sugge reerde dat de eisers meer belang heb ben bij de gevorderde dwangsom van 10.000 voor elke overtreding, dan bij een bevel stembiljetten aan alle le den toe te zenden. „Men zou dan 4,6 miljard gulden van dc A.V.R.O. in nen". Kaarten Lijnrecht daartegenover stond de mening van mr. Canté, die mede deelde, dat de A.V.R.O. in enkele gewesten propagandisten heeft in geschakeld, die tegen betaling voorgedrukte kaarten voor aan vrage van een stembiljet by jegens het bestuur loyale A.V.R.O.-leden uitreikten en ophalen. „Op deze wijze probeert men dc actie van deze negen leden, die geen inzage van de ledenlijst krijgen, te door kruisen" zei mr. Canté. Naar zijn mening steunt het stand punt van de A.V.R.O., dat stembiljet ten schriftelijk moeten worden aan gevraagd, niet op het huishoudelijk reglement of de statuten. „Dit. is een noodmaatregel geweest om kort voor de tweede wereldoorlog de infiltra tie van N.S.B.-ers in de A.V.R.O. te gen te gaan" zo had mr. Canté van de ex-A.V.R.O. directeur W. Vogt ver nomen, „Het A.V.R.O.-bestuur han teert deze noodmaatregel nu als ge koesterde bescherming van zijn- posi tie" aldus deze raadsman. Actiecomité Wat de aanhang van het actiecomité betreft, zei mr. Canté, dat in 1960 8000 adhesiebetuigingen zijn ontvan gen maar dat de werkelijke aanhang pas bij een vrije stemming zal kunnen blijken. De praktische en technische moeilijkheden, die zich volgens de A.V.R.O. zouden voordoen wanneer aan alle leden een stembiljet wordt toegezonden, zag mr. Canté niet. „Voor de oorlog kon het wel op deze wijze, waarom nu niet?" zo vroeg hij. Aan de vorderingen in de dagvaar ding voeexlc mr. Canté nog toe dc cis, dat nieuwe stembiljetten worden rondgezonden van een van de reeds in omloop zijnde exemplaren afwijkend model. Nadat mr. Van Daalen nog had gere pliceerd („allemaal stemmingmakerij want de verkiezing wordt niet,gecon troleerd of beïnvloedt"), bepaalde "dc president van de rechtbank, mr. I Wh. Stlieeman, de uitspraak op vrij dag 9 maart a.s. staan wel degelijk een kracht geweest, die het Nederlandse volk ten goede is gekomen. Over het „waar ligt de grens van de samenwerking" zei de staatsse cretaris, dat op een gegeven ogen blik wel is gedacht aan een recht gemeenschappelijk programma. Deze idee is e.chter verschraald, hetgeen mr. Scholten betreurde. Hij zei voorts, niet de onzekerheid te kun nen wegnemen over de vraag, wan neer een nieuwe omroepwet het staatsblad zal hebben bereikt. „Dal. die onzekerheid nog voortduurt., vloeit voort uit het. feit dat ik op dit punt het licht van dc toekomst van groter belang acht dan het don ker van de slechts tijdelijke onzekerheid van het héden. Iu de toekomst zal er wejlicllt, mede door technische ontwikkelingen, plaats voorm eer omroepgegadigden zyn. Het open bestel waar ook uw vertegenwoordigers voorstander van zyn zal er in een of andere vorm moeten komen. Ook dan zal er ech ter een samenwerkingsorgaan als de N.R.U'. moeten zijn". De staatssecre taris had woorden van lof voor het geen vóór de oorlog is geschied. LAATSTE FASE VAN ALGERIJNSE KWESTIE Harold King, Renters correspondent in Parijs, heeft vrijdag van kringen, die in .lauwe verbinding staan met de Franse regering, vernomen dat de regelingen voor de laatste fase der Algerijnse vredesonderhandelin gen zijn voltooid. Dit omvat ook de keuze van een nieuwe geheime ont moetingsplaats nabij de Frans-Zwit serse grens. Dc Zwitserse regering, die ook thans een bemiddelende rol vervult, wacht nog slechts op bericht van de leiders der Algerijnse opstandelingen, dat zij gereed zijn om he< overleg te her vatten. Verscheidene der Algerijnse rebellenleiders, die hebben deelgeno men aan de in februari met de ver tegenwoordigers der Franse regering gevoerde besprekingen zijn reeds in Genêve aangekomen. Twintig spinners van A.K.U. in staking Twintig spinners by de Algemene Kunstzijde Unie te Arnhem zijn gis termorgen in staking gegaan. De middagploeg is, zo vernemen wy, normaal op het werk verschenen. De stakers hebben indeling in een hogere loongroep geëist. De staking van de 20 spinners wordt niet door dc vakbonden gesteund, en de A.K.U.-directie acht het op treden van de spinners ontoelaat baar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6