Goede medewerking bij plannen Waterstaat Agencla KERKDIENST KN WALCHEREN MARKTBERICHTEN VOORTAAN 10 PROCENT INVOERRECHT VOOR PARTICULIEREN ZATERDAG 3 MAART 1962 PROVINCIALE ZE EVW-BÉ COUR AN-7 1 LANDBOUWSCHAP ZEELAND: Hulp aan agrariërs in de kanaalzone De gewestelijke raad voor Zeeland van liet Landbouwschap nam in zijn jongste vergadering met belangstel ling kennis van zijn besluit van de gemeente Terneuzen om het uitbrei dingsplan „Nieuw Neuzenpolder" te realiseren. Besloten werd de betrok ken eigenaren en pachters de nodige medewerking te verlenen, ter ver krijging van een zo gunstig mogelijk resultaat inzake de schadeloosstel ling. De plannen van rijkswaterstaat tot opspuiting van een plm. 160 ha groot landbouwgebied ten zuiden van Axel, niet baggerspecie afkomstig van de kanaalverbreding, zijn thans zover gevorderd dat de betrokken com missie de nodige activiteiten kan ont wikkelen in het belang van de be trokken eigenaren en pachters. Hoewel een en ander voor belangheb bende uiteraard minder aangename gevolgen met zich brengt, mag de medewerking die van de zyde van rijkswaterstaat wordt ondervonden, verheugend worden genoemd zo con cludeert dc gewestelijke raad. Uitvoerig sprak de raad ook over de recreatieplannen van enkele gemeen ten. De raad stelde zich daarbij op het standpunt dat de betrokken eige naren vrij dienen te worden gelaten in de verkoop van hun gronden Met voldoening kon worden geconstateerd dat voor dit standpunt in het alge meen begrip bestaat bij dc betrokken gemeentebesturen. Keuze L.E.L-bedrijven Voor de koslprijsboekhouding voor liet Landbouw-Eeonomisch Instituut werden 24 nieuwe bedrijven aangewe zen, waarvan 7 in Scliouwen-Duive- land, 3 in Tholen, 6 in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en 8 in West Zeeuwsch- Vlaanderen. In totaal nemen thans in Zeeland 74 bedrijven aan de kostprijsboekhou ding deel. Dc raad besloot de Hoofdafdeling Ak kerbouw van het Landbouwschap te adviseren tot wijziging van de eisen inzake de grootte-klasse en deze te brengen op 2045 ha. Thans zijn twee groepen bedrijven ingeschakeld in de klassen 2535 ha en 3050 ha. Daar het aantal melkmachines in Zeeland in enkele jaren tijds is ge stegen van plm. 100 tot meer dan 500 besloot de raad tot de instelling van een melkmachinecommissie, teneinde op dit terrein de noodzakelijke voor lichting te kunnen geven, in het bij zonder wat de melkwinning betreft. Tevens zal deze commissie worden ingeschakeld voor de cursussen die voor het machinaal melken worden gegeven. Met de afdeling Zeeland van de Bond van Agrarische Loonbedrijven (B.O. V.A.L.) werd overeenstemming be reikt over de voor het seizoen 1962- 1963 geldende tarieven. Interessante contactavond I.t.s., opleiding schilders In de technische school te Terneuzen hield dezer dagen de Stichting Vak opleiding Schilders een contactavond niet het doel, leerlingen, a.s. leerlin gen, ouders en werkgevers vertrouwd te maken met de huidige vakopleiding voor schilders. Na een kort openings woord van de directeur der school, de heer A. F. Spijker, volgde een inlei ding over „Vakopleiding en examens", door de heer J. A. Lammers, hoofd consulent van het leerlingstelsel. Onder meer sprak de heer Lammers over de schildersopleiding, vooral om dat er in de bedrijfstakken een grote vraag naar is. Fiet aantal schilders in het bedrijfsleven is momenteel evenredig aan het aantal van voor de oorlog, terwijl de te schilderen pro jecten steeds groter worden en ook de verfindustrie een steeds groter terrein is gaan bestrijken. Van zeer groot belang achtte de heer Lammers het voor de moderne be- drijfsuitvoering om te komen tot de z.g. applicatiecursussen, die de volle medewerking van het Bedrgfschap en de Stichting Vakopleiding genieten. Hij wees ook op de voordelen die deze cursussen boden voor de werkgevers. In aansluiting hierop volgde nog de vertoning van de kleurenfilm „Rem brandt Schilder van de Mens". Middelburg City: Susanne. 20 uur. 13 jaar. Electro: De onverzoenlijken. 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Concertzaal: Afscheidsreceptie de heer H. Stam. 13 uur. Schuttershof: Uitvoering Ani- mato, 20 uur. Schouwburg: ZVU-voor- stelling toneelgroep Theater: „Speel goed op zolder" Gouden Poorie: Uit voering Excelsior, 19 30 uur. 't Tref punt: Sociëteitsavond 20 uur. Vlissingen Alhambra: Susanne. 19 en 21 uur, 13 jaar. Luxor: De stalen klauw. 19 en 21 uur, 14 jaar. Concert gebouw: Carnavalsavond St.-Jaeobs- kring, 20 uur. Scheldekwartier: Dans avond Ambt.enarenvereniging „De Schelde", 20 uur. Kunsthandel C. A. Bikker: Expositie etsen, litho's en gouaches van J. Allink. 9—12 en 14—18 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering korf balvereniging Animo. 20 uur. Gucs Grand: Susanne. 19 en 21 uur, 18 j. Gymnastieklokaal Köhnstamm- school: Parijse avond Herv. Jeugd raad. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Terreur van de straat, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Heldencommando. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Zicrikzcc Concertzaal: De stalen klauw. 20 uur. 14 jaar. Hervormd Verenigingsgebouw: Jaarfeest C.J.V.-clubs „Samen Verder", 19.30 uur: „Concordia"- Carnavalsbal van C. en O. met „The Boogietraps". 20 u. Kencssc ..Het Dorpshuis": Uitvoering „Luetor et Emergo" 19.30 uur. Bruinïssc Hotel Storm: Uitvoering „Nu met Ilope". 13.30 uur. n der Have: Toneel met stra-uitvoering, Ellcmcet Zaal vr ver. „Ellemeet" 19.30 uur. Sint-Annalnnd Veilinggebouw: Veilig heidsdag voor de landbouw, 9.30 uur. Sclicrpenisse „Holland Huis": Vergade ring Statenkring Tholen en Sint-Phi- lipsland van de C.H.U.. 14.30 uur; Stichting Dorpsgemeenschap met le zing Lode van Gent 19.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Met een miljoen de wereld rond, 20 uur. a.l. Sint-Maartensdijk: De Gouden Leeuw: De jongen met de trompet, 19.30 uur, 11 jaar. MORGEN. Middelburg City: Aladdin in Bagdad, 14.30 uur. a.l.: Susanne. 20 uur 18 j. Electro: De onverzoenlijken, 15 30. 19 cn 21.15 uur. 14 jaar. Schuttershof: Thé-dansant M M.H.C.. IC uur. Vlissigne» Alhambra: Zet je zorgen op ■/y. 15 uur, a.l. Alhambra: Susanne. 19 cn 21 uur, 18 iaar. Luxor: De stalen klauw, .15. 19 en 21 uur. 14 Jaar Goes Grand: Susanne. 19 en 21 uur. 18 jaar. Grand: Fort Dobbs. 15 uur. 14 jaar. Bergen op zoom Koxy: De redder van Port Shallen. 14.30 uur, 14 jaar. Ro xy- Terreur van de straat, 10,30, 18.45 en 21 uur. 18 jaar, Luxor: Het salvo der dapperen, i4 uur. 14 jaar. Luxor; Heldencommando. 16. 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Zicrikzcc Concertzaal: Uit de sloppen van Liverpool, 15 uur. 14 jaar. Con certzaal: De stalen klauw. 20 uur, 14 jaar. MIDDELBURG Clubhuis ,,'t Trefpunt" trok 8009 bezoekers Het Middelburgse club- en buurthuis ,,'t Trefpunt" van de Stichting So ciaal Cultureel Opbouwwerk boekte van 5 september 1961 tot 1 februari '62 in totaal 8009 bezoekers. Vorig jaar bedroeg dit aantal 6520. Dit blijkt uit het jaarverslag van het clubhuis, waarin onder meer staat dat het aantal bezoekers bestuur en leiding nog niet tot tevredenheid stemde. Het financieel overzicht geeft voor het afgelopen seizoen een nadelig slot van ƒ1189,89. Als het werk op dezelfde voet moet worden voortge zet of wellicht uitgebreid aldus het verslag dan zullen wij in meerdere mate een beroep moeten doen op particulieren, daar de sub sidie van het rijk en dc maximale subsidie van de gemeente niet toe reikend zijn om de lasten te dekken. In het afgelopen jaar werd de in ventaris van het clubbuis uitgebreid met een piano en een televisietoestel. Er werd gestart niet een televisie club, die veel helangstelling trok, evenals de „Open Tafel" voor ulo scholieren. Deze laatste activiteit moest voor dat seizoen worden ge staakt, wegens gebrek aan toezicht. De expositie van knutselwerk, uitge breid met de tentoonstelling „Rond om het Paasfeest" en „Knutselen voor ouders en opvoeders", trok on geveer 400 bezoekers. Men poogt het werk uit te breiden in de zin van „community organisa tion". Daartoe werd contact opgeno men met verschillende buurtvereni gingen, maar dit leidde nog niet tot resultaat. Ongeveer 400 kinderen namen deel aan de Vakantie Spelweek, die finan cieel door de gemeente werd ge steund. De verdere plannen betreffen een fotoclub en op donderdag een spelmiddag voor dc kinderen van winkelende moeders. /MSSINGEN N.V.V. Bestuurdersbond huldigde bondsleden De N.V.V. Bestuurdersbond Vlissin gen heeft vrijdagavond in het Con certgebouw, tydens een gezellige bindingsavond in cabaret-clansant- stijl. een groot aantal bestuurders en leden van enkele aangesloten be- drijfsbonden gehuldigd. Vijftig jaar lid van de bond Mercurius is de heer E. A. Putten, een bijzondere jubilaris dus. Veertig jaar lid van de verschil lende bonden zijn de volgende per sonen: Ned. Bond Vervoerspersoneel (N.B.V.): F. Korff, B. C. Minder- houd, oud-voorzitter N.B.V. K. Paape en C. J. Veis. A.N.A.B.-Souburg: H. Groote. Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond (A.N.B.): P. de Smit, oprichter A.N. B. en F. P. Mechelen. Alg. Ned. Me taal Bedrijfsbond (A.N.M.B.): P. Kamphuis. Vijfentwintig jaar lid zijn van de Ned. Bond Vervoerpers. (N.B. V.): A. Kamstra, voorzitter N.B.V. (best.lid V.B.B.), J. P. Boone. H. B. Siegers, A. Teunissen. G. J. de Voogd en J. J. Willeni8tein. Alg. Ned. Bouw bedrijfsbond (A.N.B.): M. Plasse en A. J. Maas. Alg. Ned. Metaal Bedrijfsbond (A.N.M.B.): B. Antonis- sen, W. J. Engberts, J. Marijs (Pres. Rooseveltlaan), J. Marijs (Cuypers- slraat) en C. E. Wispelaore. De heren Boone, Maas en Antonissen konden door omstandigheden niet aanwezig zijn. Zij krijgen het insigne thuisgestuurd. De jubilarissen werden toegesproken door de penningmeester, de heer R. Wijkstra. Daarna werd de jubilaris sen het bij het aantal jaren lidmaat schap behorend speldje overhandigd. De voorzitter van dc Vlissingse Be stuurdersbond, de heer J. Bliek, sprak een openings- en slotwoord. Het gevariëerde programma van de ze avond, die in het kader van de vakbeweging werd gehouden, ver meldde onder meer een optreden van de komiek Jacques Beers, de band van de neer Groenewoud cn het duo Diana en Dirandi. N.C.V.B. kwam bijeen Onder grote belangstelling hield de afdeling Vlissingen van dc N.C.V.B. dezer dagen in het gebouw „Het An ker" de 38e jaarvergadering. De presidente, mevrouw N. v. Mou- rik-v. Rij, opende deze vergadering met een hartelijk welkomstwoord. Het koor, onder leiding van mevrouw Noot-Meeldijk zong enige liederen, waarna enkele dames apart iets ten beste gaven op zanggebied. De avond werd verder gevuld met voordracht, declamatie en samen zang. In bijzonder mag nog vermeld wor den, clat één van de dames op voor treffelijke wijze een gedicht voor droeg, getiteld „De Regenboog" van Michel v. d. Plas. Deze geslaagde avond werd gesloten door mevrouw De Bruijn-Goedcge- bure. Cursus veilig verkeer De afdeling Vlissingen van het Ver bond van Veilig Verkeer zal een cursus veilig verkeer geven, die be staat uit 7 lessen. Deze cursus wordt gehouden in een lokaal van de Bou wen Ewoutschool. De eerste les is vrijdag 16 maart. AAGTEKERKE Ringrijderij-programma Op de onlangs gehouden bestuurs vergadering van de Ringrijderijver- eniging „De Vrijbuiters" te Aagte- kerke werd het rooster van de plaat selijke wedstrijden in de ringrijderij opgemaakt. Deze luidt als volgt: 7 juli wedstrijd om het plaatselijk kampioenschap; 14 juli wedstrijden 2e klas Zeeuwse Ringrijderij Vereni ging met een 60-tal deelnemers, 11 augustus ringrijderijwedstrijd in V.V.V.-verband. Jaarvergadering Oranjevereniging Onder leiding van haar voorzitter, de heer F. Kodde, hield de Oranjever eniging Aagtekerke dezer dagen haar jaarvergadering in het verenigings gebouw Amicitia. Onder de aanwe zigen bevond zich ook de erevoor zitter, de heer J. Geuze, burgemees ter van Aagtekerke. De secretaris, dc heer J. Maljaars, kon een stijgend aantal leden ver melden, nu zelfs 140. De penningmeester maakte gewag van de gezonde toestand van de kas der vereniging. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende leden de heren J. Brouwer en F. Dekker beiden herkozen. Tot lid van de kascommissie 1962 werden benoemd de heren C. Klap en A. Verhage en tot bode wederom de heer C. Louws. Voor 30 april staan weer kinderspe len op het programma voor de kin deren van de kleuter» en lagere scho len op de speelweide, terwijl er ook zal worden getracht voor de groteren iets te organiseren. Er zal worden geprobeerd een be stuur te vormen at zich zal be raden over het instellen van een in- stuifavond voor de jeugd in het ko mende winterseizoen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-3: Sandal-' wood van Tyne, Thurosund van zee, 2-3: Eyo-S van Caen. Vlissingen vertrokken op 1-3: Beta naar Limmerick, Ritornel naar Great-Yar mouth. 2-3: Sandalwood naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1-3: Start van Londen, Corale van Col chester. Irene van St.-Malo/Gent, Joost van Bayonne. Holland van Rotterdam, Nimrod van Poole, Hera van Curasao. Geertruid-Margaretha van Bourgas. Rana van zee, Gcesldijk van Boston-Lines, Pla to van Tanger, Taurus van Rotterdam, Mentor van Bremen. Niagara van Swan sea, Wilca van St.-Valery, Dubhe van Great-Yarmouth, Abbekerk van Barcelo na. Goote van Manchester, 2-3: Trim van Plymouth, Tjoba Van Londen, Gemma van Rotterdam. Lut.etia van Londen. Sirius van New-Ross/Sas v. Gent. Maarsbergen van Glasgow. Canada van Cardiff/Gent, Vltrea van Rotterdam/ Vliss. rede. Alba tros van Goole, Baltic van Malmö, Ros- suni van Oslo, Energie van Waterford/ Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1-3: Helvetia naar Stockholm, Lutterkerk naar Bremen, Geestdam naar Maassluis, Willem-Cornel is naar Rotterdam. Maaska de naar Waterford, 2-3: Prins Willem 5 naar Hamburg. Steenbergen naar Bor deaux. Nautie naar West-Point. Ysel naar Le-Havre. Mtchel-Swenden naar Duinker ken. Ceres naar Amsterdam. Vitrea naar Rotterdam/Vliss. rede. Burgerlijke stand OOST-WF.ST-SOLBURG. Bevallen: M. Rejack—Willemse, z.: N. Kasse— Eckhardt. z.: C. van Damme—van Licre. z.: A. Leunis— Goedbloed. d.; G. Moens—Baurdoux. z,: L. Siegers—Letzer, cl.: C. IC. Dekker—van Soelen. d.: L. H. IJzei—de Jong. R. Achmed—Moelii- doen. v. G, M. Avink—Steutel. z. Ondertrouwd: M. Arendse en A. G. Min de rh oud. Getrouwd: G. J, do Nooijer en J. Wisse; A. L. de Fouw en A. Nieuwdorp: F Jon- gepier en P. M de Visser. Overleden: E. Tangc; J. Kemoling; P. Bakker. RITTHEM. Ondertrouwd: J. I. Lijnse, 27 j. en W. van der Wall, 21 j.: B. Biesheuvel. 30 j. cn J. de Visser. 30 j. Overleden; W. M. Schout. 77 j., c v. M. cyvat. Concordia-uilvoering van traditioneel goed gehalte De huidige generatie der Concordia- nen de leden van de Middelburgse rijkskweekschoolvereniging heeft fisteravond in een geheel bezette chuttershofzaal haar jaarlijkse uit voering gegeven. Ook ditmaal hand haafden de aanstaande onderwijzers en onderwijzeressen het reeds vele jaren vertrouwde schema, dat voor schrijft met koorzang te beginnen en met toneel te eindigen. En ook tij dens de uitvoering 1962 werd de tra ditionele goede kwaliteit van beide programma-onderdelen gehandhaafd. Ten eerste de koorzang. Het is reeds bij vele vorige gelegenheden geme moreerd tot welk een voortreffelijke muziekbeoefening muziekleraar Cor Schijve met zijn grote en kleine kweekschoolkoren in staat is. Her haaldelijk werden superlatieven als „verbazingwekkend", „bewonderens waardig" en „voortreffelijk" gebe zigd en met recht t Ook voor deze uitvoering mogen ze neergeschreven worden, zowel wat de prestaties van het grote kweekschool koor als die van een kleinere geselecteerde groep betreft, welk laatste koor op uitste kende en originele (een deel van het koor op het podium en een ander deel achter in de zaal) wijze een echolied van Lasso ten gehore bracht. De zingende kwekelingen kwamen deze avond ook met een „primeur". Dirigent Schijve had een mannenkoor geformeerd uit de jongelingen van de derde leerkring en tot groot ver maak van de aanwezigen verraste dit mannenkoor, „De hoge sol" genaamd, met enkele humoristische liedjes. Wanneer men de kwekelingen weer heeft horen zingen, rijst steeds de vraag of het wellicht mogelijk is dat nog meerderen hiervan mogen genie ten dan alleen de rond zeshonderd toehoorders in de zaal. Want deze zang is dat waard! Waaraan we ove rigens onmiddellijk haastig willen toevoegen, dat ook voor kweekscho lieren de tijd zeer kostbaar is. De toneelspelende collega's kwamen met een blijspel in drie bedrijven van Philip King met als titel „Zonder de prins". Het was een vreemde, humo ristische geschiedenis, die Jan Sen ders vertaalde, waarin een vreemde ling, die zijn geheugen verloren is. verzeild raakte en waarin zelfs... een heel zelfverzekerde kip haar mede werking verleende. Voordat alles zoals het een blijspel betaamt op „zijn pootjes" terecht kwam, ontston den vele vreemde situaties, die de kwekelingen met veel enthousiasme uit de war hebben gehaald. Gaston Timmerman gaf knap en steeds op niveau de vreemdeling-zonder-geheu gen gestalte, Paula v. d. Brocke ver tolkte charmant en zonder een enkel zwak moment de dochtersrol, terwijl Anneke van der Steen excelleerde als een bazige moeder. De verdere rij van medewerkers, Ina Alink, Nel de Jong, Jan Roodenburg, Jaap van Weele, Bart Raad, Freek Dieleman en Ludo Schrier, vormde mét hen een goed acterend geheel, dat geheel terecht een ovationeel applaus in ontvangst mocht nemen. De regie van dit spel voerde de heer W. M. Bellaart, de heren K. Nijhuis en-F. L. Maandag hadden voor de decors gezorgd en de heer Iz. A. Lo- rier voor de grime. Rest tot slot nog te vermelden, dat tijdens de pauze een verloting ge houden werd en dat een gezellig sa menzijn met medewerking van „The lazy river six" het besluit van deze uitvoering vormde. WESTKAPELLE Benoeming Met ingang van 1 juni is benoemd tot hoofdleidster van de christelijke kleu terschool te Strijen. mejuffrouw J. Gabriëlse te Westkapelle. Visaanvoer te Breskens van 18 tot en met 24 februari In de week van 18 lot en met 24 februari zijn te Breskens de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 187 kg bot, 561 kg schar, 51 kg 6chol, 20 kg tong, 3 kg rog. 2140 kg kabeljauw, 138 kg wijting. 54 kg haring. 1080 kg sardijn. 10.751 kg exportgarnalen. 21 kg binnenlandse garnalen en 44.110 kg saraijn puf. ZUID-BEVELAND Echtpaar Vos vierde gouden huwelijksfeest Deze week heeft het echtpaar W. Vos en J. Vos-Schoe te Rilland-Bath een bijzonder jubileum gevierd: het 50- jarig huwelijksfeest. Hierbij heeft het 't bejaarde maar krasse echtpaar niet aan belangstelling ontbroken. Niet alleen waren hun zeven kinderen en elf kleinkinderen aanwezig, maar ook een groot aantal belangstellenden, die het echtpaar kwamen feliciteren met dit gouden huwelijksfeest. Op muzi kale wijze deden dit verder ook de leden van de muziekvereniging „Ril- landia", die het bejaarde echtpaar een serenade brachten. Onder de vele felicitaties die het echt paar in ontvangst konden nemen, was ook die van burgemeester J. C. W. Jobse en diens echtgenote. Verder waren er vele afgevaardigden van organisaties en verenigingen, waarin de heer Vos zitting heeft of heeft gehad, die van hun belangstel ling blijk gaven. Namens het stich tingsbestuur van het dorpshuis „Lue tor et Emergo" bracht mevrouw Ka- kebeeke-Inckel de felicitaties over en namens de bejaardensoos mevrouw Kloet-Kole. Ook de buurtbewoners lieten zich niet onbetuigd, evenals de muziekvereni ging „Rillandia". Namens de muzi kanten sprak de voorzitter de heer J. Koppejan het echtpaar toe. In vele gevallen gingen de felicitaties verge zeld van een cadeau. BORSSELE Bejaarde wielrijder bewusteloos De 73-jarige inwoner J. de V. van Borssele is donderdagmiddag op de Monsterweg in zijn woonplaats met zijn fiets tegen een rechts van de weg staande auto opgereden en gevallen. De wielrijder raakte hierbij bewuste loos en werd met een wondje aan zijn hoofd bij een vlakbij wonende doch ter binnengebracht. Naar het zich liet aanzien heeft het ongeval geen ernsti ge gevolgen gehad vóór de bejaarde wielrijder. GOES Voorlichtingsbijeenkomst inrichting „Vrederust" In het kerkgebouw vsn de Vrij Evan gelische Gemeente te Goes is woens dagavond 28 februari een voorlich tingssamenkomst voor „Vrederust" gehouden. Met grote belangstelling werd geluisterd naar zang door een duo bestaande uit zr. M. P. de Vos en mevrouw Van de Ham-Quist, begeleid door mejuffrouw W. Aalbrechtse. Mevrouw Verton-van Dort declameer de eigen werk (poëzie over Brabant in het algemeen en „Vrederust" in het bijzonder). De heer J. J. Boon ver telde over het werk op „Vrederust", terwijl daarna verschillende vragen uitvoerig werden beantwoord. Ds. A. N. Hendriks sprak een passend slot woord en eindigde met dankgebed. "Het geheel stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling Goes, de heer J. Maljaars. ZONDAG 4 MAAKT Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 Richard, 2.30 ds. Kwast, Arnemuiden 10 en 6.30 dhr. Oskam, 2.30 ds. Snoep Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Roth fusz, Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar Kleverslcerke 2 ds. Wieringa, Kou- dekerke 10 ds. Rothfusz, 2.30 ds. v. Herwaarden, 7 ds. v. Herwaarden Vliss. str., 't Zandt 10.15 ds. v. Her waarden, 10.15 jeugdk. 7 ds. Vous, Meliskevke 2.30 ds. Odé, Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. v. Woerden (HD). 7 ds. v. Boven, Engelse Kerk 10 wika Jansen, Koorkerk 10 ds. v. Santen, Oostkerk 10 ds. Snoep. Nw.- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem, (10 HD) Oost- en West- Souburg 10 ds, v. Duyne (HD), 7 vic. Doornhein, Marnixschool 9.30 ds. Haitjema, Oostkapelle 10 ds. v. Boven. 2.30 ds. Richard, Ritthem 10 ds. Kloosterman, 7 ds. Rothfusz (jeugdd.), Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind, St.-Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. De Boer, Veerc 10 ds. Wie ringa. Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds. Dooynhein (jeugdd.) 5 ds. Kloos terman, Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk Johanneskerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. Kloosterman, Havendorp 10 ds. Nen- nie. Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek 2.30 ds. Oosthoek (HD), Zoutclande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemcn. Pinkstergem. Vlissingen (Groene woud) 2 dhr. Kousemaker. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlis singen (Havendorp) 4 dhr. Davids/.. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 cn 2.30 ds. v. Houten, Domburg' 10.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Kats, Gapinge 9.30 en 2 ds. v. Wouwe, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek, Koudo- kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshont. Me- liskerke 11 ds. v. Heesen, 4 ds. Van Wouwe, Middelburg Gasthuiskerk 7.30 ds. Boonstra, Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Swighem, 2.30 ds. Van Til, 5 ds. Boonstra, Nóorderkerk 9.30 ds. Van Til. 5 ds. Van Swighem, 't Zand 845 ds. Boonstra. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gonimer, Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Heesen. St.-Laurens 11 ds. Vlaardingerbroek, 7 ds. v. Til, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor, Vrouwen polder 10 en 2.30 ds. Feenstra, West kapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (vrljgeni.). Souburg 9.30 Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douw. Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Be- veren, Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Douw. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9. 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage, Oost kapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9,30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 1*0 en 2.30 leesd. Chr. Gerei'. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrjjz. Herv. en Kemonstr. kring. Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Lutli. Gein. Middelburg 10.30 ds. ten Rouwelaar, Vlissingen 9.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsg. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissingen Kasteelstr.10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk., Vlissingen 10 Heil. d. 7.30 opw. sk. o.l.v. kapt. Lentink. Evang op. G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. Kroon. V.V.Z.B- GOES 2 maart 1962. Groenten: Witlof AI 90—98. All 70—98. BI 93—94, Bil 69—83. afw. 76. Spruiten afw 51—80. Groene sav. kool 56 —61. Rode kool 23—42, Witte kool 28— 31. Boerenkool 35—60. Peen 24. Uien 47— 49. Stek 27-36, id per zakje 20—22. Knol selderij 14—15, Aardappelen 9—12. COOP. TUINBOUWVEILING R'DAM. I maart 19C2. Aardappelen h—12. Andijvie 1 1.57-1.78. I 1.134—1.59 per kg Sla I 25— 32, II 15—16 p. st.. Sla 96—1.26 per kg. Spruiten HA 1.02—1.59. ID 1.09-1.33. ge schoond 1.78—2.10. Witlof IA 96— l.f». IIA 82-96. IB 88-1.01. UB 75—95. aanvoer 24 000 kg. Veldsla 3.50—3.70. Spinazie II 1.23—1.43. Rode Kool 29-38. Gele Kool 27 —48. Prei IIA 1,02—1.22. IB 80—1,18 p kg. Selderij 37—68 per hos Groie peen 1442 Uien 39—72. geschild 60—73. Knolselderij 8 St. 5569. 10 st. ?s5—61. 12 st. 39—52. 15 st. 4348 per stuk. Champignons 3.60 per kg. Golden Delicious IA 96—1.08. IB 83— 1.04. IIA 93—96, IIB 96—99. IIC «7—76. Jonathan IA 76—77. IIA «6—77. IIB 59—69, IIC 47-62. Winston IA 1.14—1,24. IB 99— 1.06. IC 5463. Goudrenet IA 83—86. IB 74_79, ic 62—67. HA 78—83. IIR71—77. IIC 59—72. St. Remy IIA 58—«3. IIB 55— 62. Lombart Calville IA 81—89. IB 72—79, IC 59—66. IIA 73—76. HE 68—70. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 maart. Prei 101—175 Rode kool 24—32, Witte kool 27—37. Sav kool 49—60 Boe renkool 54 Gele kool 40. Spruiten 70— 200. Kroten 12—14. Witiof 68—118. Sla 23—25. Raapstelen 12—18. Golden Deli cious 51—92, Jonathan 4463. St. Remy 59—62. VISMIJN COLIJNSPI.AAT. Exportgarnalen, aanvoer 6517 kg. 2.47— 3 60. Schar, aanvoer 213 kg Bol. aanvoer 22 kg. Wijting aanvoer 80 kg. Schol, aanvoer 133 kg. Tong. aanvoer 15 kg. Kabeljauw, aanvoer 7 kg. Ongesorteerde vis 209 kg. VEILING MIDDELBURG. 2 maart. Jonathan 2 75-80 69. 70-75 67. 65-70 6164, 60-65 52—59. 3 grof 52—53. Golden Delicious 2 60-65 64—72. Peren 2 75-85 6567. 3 grof 60. Glas sla 1 30. Glas sla C 19—21. Stoof- sla 104—132 Glas veldsla 229—389. Uien 52G6. Witlof 8G107. Boerenkool 20—41. Rode kool 3144. Sav. kool 45«0. Prei 63—116, Spruiten ongesch. 62124., gesch. 152. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter W. W. Stevens, Popu lierenlaan 11, tel. 2011. Apotheek: A. Rin geling. Lange Delft 133. tel, 2538. Vlissingen: dokter J. Vader. Badhuis straat 106. lel. 2472. Apotheek: D. H. v. d. Kleine Mulder. Singel 9, tel. 2730. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huygens. De Cnsembrootstraat 26 te Westkapelle. tel. 01187—234. Serooskerke. Veer» cn Oostkapelle: dok- P. Bom. Dorpsstraat 2 te Oostkapelle. tel. 0 1188—276. Reizigers die van een bezoek aan het buitenland goederen in hun bagage meebrengen, zullen bij de nadering van de grens niet meer op hete kolen behoeven te zitten. Als de artikelen die ze meenemen duidelijk geen han delswaar zijn en de waarde ervan niet meer bedraagt dan 215, zul len zij binnenkort kunnen rekenen op een invoerrecht van tien procent, zodat zij het kopen van hun artike len reeds weten kunnen waar zij aan toe zijn. Dit bljjkt uit een beschikking van de E.E.G.-ministerraad, die op 28 fe bruari is afgekondigd in het officiële publikatieblad van de Europese Ge meenschappen en die over twintig dagen van kracht wordt. De beschikking luidt: er wordt een forfaitair invoerrecht van tien pro cent ad volcrum ingesteld, dat van toepassing is op de goederen, vervat in aan particulieren gerichte kleine zendingen dan wel in de persoonlijke bagage van reizigers, voorzover het invoer betreft waaraan elk handels karakter vreemd is. LOGBOEK AMERIKAANS VLIEGTUIG NOG ZOEK Vrjjdag zijn de, in vele gevallen ver minkte, lichamen geborgen van zes tig inzittenden van het donderdag nabij het vliegveld Idlewild van New York verongelukte Amerikaanse pas sagiersvliegtuig. Bij dit ongeluk zijn, zoals gemeld, 95 mensen oni het leven gekonien. Er wordt naarstig gezocht naar een metalen doos, waarin zich het log boek van het toestel moet bevinden. Deze doos is zodanig gemaakt, dat zij tegen water is bestand en ook na een vliegtuigongeluk in ongeschon den staat kan blijven. Men hoopt in het logboek aanwijzingen te vinden voor de oorzaak van het verongeluk ken van de „Boeing". Het ongeluk is het ergste, dat zich tot nu in de ge schiedenis van de Amerikaanse bur gerluchtvaart met een toestel heeft voorgedaan. Met het toestel zijn vijftien zeldzame abstracte schilderijen van de in Rus land geboren Amerikaanse schilder Arshile Porky verloren gegaan. De schilderijen waren uit New York naar Los Angeles gezonden, waar zij volgende maand zouden worden ten .toon gesteld. MAN VERDWIJNT NA ONTDEKKING FRAUDE Door de politie wordt op het ogen blik gezocht naar de magazijnbedien de G. J. \V. O., die werkzaam was bij de „Hevea"-fabrieken in Door- werth. In zyn functie was hij ook gerechtigd goederen aan het perso neel af te leveren. Bij het afdragen van de kas bleek, dat O. een kas tekort had van 1845. De man bekende malversaties te hebben gepleegd en hij beloofde hot geld binnen 24 uur terug te zullen betalen. Ht.1 werd op staande voet ontslagen. O., die in Oosterbeek in een kosthuis was, is daarop verdwe nen. Bij verdere controle van zijn administratie is gebleken, dat het tekort in totaal ƒ4450 bedraagt. Zondagsdienst taxi's Middelbar; VAN DOESEI.AAR. tel. 2158 TRIO TAN, lelef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19