uitgesloten SASKIA EN HENRI WERDEN ONZE TWIST-KAMPIOENEN ELSJE STROETINGA ZOEKT NIEUWE MOGELIJKHEDEN VRIJDAG 2 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 IIIIIIIII1IIUIIIII1IIIIIUIIIIIIIIIII1II |lll|[(IIIIIIUIIIIIIIilMliUllilllllllllllllUlllllM IN ZAAMSLAG kan men all* kanten uit. Naar Terneuzen, Hulst-Perkpolder, Axel of ge woon, de polder in. Men kan zich er bovendien niet vergissen. Wie naar Axel wil, slaat er- de Axelsestraaf in, wie naar Ter nezen moet volge de Terneuzen- sestraat, de richting van het veer Perkpolder en bovendien die van het nabijgelegen gehucht Het Veer heet Veerstraat en wie tenslotte nergens heen wil, zomaar de polder in, die kiest de Polderstraat. Die Polderstraat komt linksonder in het beeld. Men komt er wel iswaar mee in de polder, maar ook aan de zeekust, bij het ha ventje „De Grietje". We bezien Zaamslag-uit-de- lucht dus vanuit het noordwesten. Dan is het duidelijk, dat we de Veerstraat links moeten zoeken, de Terneuzensesfraat rechts op de voorgrond en de Axelsesfraat eveneens rechts, in een hoek van minstens negentig graden op de Terneuzensesfraat. Het klopt allemaal. Ze komen samen in het carré, dat „Hef Plein" heet en hef drukke centrum van Zaamslag is. Op ,Hef Plein' het uit 1903 daterende raadhuis met daarachter de hervormde kerk met toren. In de linkerbeneden hoek de gereformeerde kerk. In het midden van de foto, geheel op de voorgrond, hef hervormd verenigingsgebouw. Vlak daar achter, hef hoge hoekige huis: de hervormde pastorie. En in Zaamslag heeft men nu al lang gezien dat ds. Becht in zijn tuin tje staat te werken. Tenzij we ons op dit punt toch vergissen. (Luchtfoto Central Aviation). imiiiuiiiiiiimmiuiiiiiiuiiiiiiuuuiuiiiiuuuiiuiuuiiiiiiiiiuiiiiiuiiuunuiiiuimuiuiiuiuimiuiniiiiiiuiiuiuiiiuuimiuiiiuHiii^ DANSFESTIJN IN KRASNAPOLSKY (Advertentie) Ook Nederland heeft thans zijn twist-kampioenen het zijn de 17- jarige Amsterdamse Saskia de Jong, leerlinge van een grafische school in de hoofdstad en de 26- jarige in Paramaribo geboren en sinds 7 jaar in Amsterdam wonen de fabrieksarbeider Henri Tollo- way. Zij beiden zijn dinsdagavond in Krasnapolsky in Amsterdam na een zeer spannende en door een talrijk publiek bijgewoonde wed strijd, waaraan 23 voor het groot ste deel Amsterdamse paren deel namen, tot kampioen uitgeroepen, pen. In de jury zaten mevrouw Lydia Bunders, en de heren Cees See, Fred Hartog en Joop de Knecht. voriete dracht voor twisters te zijn. Dit alles soms nog gecom pleteerd met hoge hoed, alpinopet of kozakkenmuts. Saskia vertelde na afloop van de wedstrijd, dat zij de twist onge veer twee maanden beoefent. Zij schijnt een natuurtalent te zijn want in de eerste wedstrijd met Henri, met wie zij voordien nog niet aan een wedstrijd had deel genomen. behaalde zij al de eer ste prijs. En dinsdagavond, toen ze hem voor de tweede keer als partner had werden beiden weer nummer een. Van al het twisten dat zij doet heeft zij nog geen twistheup of twistknie overge houden. Zij voelt zich er opper best bij en ze is voorlopig nog niet van plan er mee op te hou den. Dit in tegensteling tot het meisje Elsje Stroetinga, dat volgens haar zeggen de twist van Frank rijk uit vorig jaar hier had inge voerd. Elsje viel niet in de prij zen. Na een jaar enthousiaste be oefening van de twist is haar ani mo aan het afnemen, vertelde ze. Zij zoekt naarstig naar een nieu we dans waarin zij zich kan uit leven. Zij meent deze gevonden te hebben in een ook reeds in Frankrijk po pulair wordende Mexicaanse dans, die zij hier al eens moet hebben gedemonstreerd, maar waarmee ze tot nu toe tot haar spijt nog geen voet aan de grond heeft ge kregen. Het bestuur van de Britse Labourpar- tij heeft Len Williams, plaatsvervangend secretaris-generaal, tot secretaris-generaal benoemd als opvolger van Morgan Phil lips, die om gezondheidsredenen "was af getreden. Williams nam de functie reeds sedert I960 toen Phillips ziek werd DROST-VERF-VENLO In het Amsterdamse Krasnaspolsky zijn dinsdagavond de Nederlandse twistkampioenschappen gehouden. Het kampioenschap werd toegekend aan de 17-jarige Amsterdamse Saskia de Jong en de 26-jarige in Parama ribo geboren en in Amsterdam wo nende Henri Tollowaydie ive hier beiden op de dansvloer zien. Powers kon niet bij de knop Een speciale raad van onderzoek naar de gebeurtenissen omtrent de vlucht van de Amerikaanse U-2 pi loot Francis Gary Powers boven de Sowjet-Unie is tot de slotsom geko men, dat Powers zijn best gedaan heeft de instructies van de Ameri kaanse geheime dienst om zijn -toe stel te vernietigen na te komen. Dit is door de Nëw York Times bekend gemaakt. De U-2 met Powers als bestuurder kwam in mei 1960 op Sowjet-Rus- sisch grondgebied terecht. Hij werd tot gevangenisstraf veroordeeld, doch kortgeleden naar de Verenigde Sla- ten teruggezonden. Volgens de New York Times was de raad ervan overtuigd, dat het toestel niet door een treffer van een Rus sische raket tot de landing was ge dwongen. De raad zou tevreden zijn gesteld door twee verklaringen van Powers, namelijk, dat de U-2 door een ontploffing in de staart onbe stuurbaar was geworden en in een spiraal geraakte. Powers zou vol gens de New York Times voorts ge zegd hebben, dat hij zijn opdracht om het toestel in geval van nood te vernietigen niet had kunnen uitvoe ren omdat de kracht van de explo sie en de daaropvolgende spiraal vormige bewegingen van het ver kenningsvliegtuig bet hem onmoge lijk maakten bij de „vernielingsknup" te komen. 9 Nadat enkele kinderen ln Boersjeha (Israël» Byzantijnse bronzen en zilveren munten hadden gevonden. Is er een ware ..muntenjnchiondei de kinderen ont staan als gevolg waarvan reeds een hon derdtal oude munten bij hel plaatselijk museum is ingeleverd. Dc kampioene Saskia werd de twisttrui 1962 aangetrokken, een, naar werd verteld, uit wol en in de nationale kleuren vervaardigd kledingstuk. Voorts kreeg zij een twistjurk en gouden twistsehoe- nen, die zo al op het eerste ge zicht te klein schenen, maar als trofee zeker een waardige herin nering voor haar zullen blijven aan deze wedstrijd. Voor beiden was een beker bestemd, die de mannelijke partner in ontvangst mocht nemen. Ook de paren die de tweede en der de prijs hadden gewonnen kregen elk een beker en de beide dames bovendien een kledingstuk om hun twistgarderobe aan te vullen. De belangstelling en het enthousias me van de aanwezigen was zo groot dat de twisters op de dans vloer nauwelijks ruimte hadden hun bewegingen op een of op twee benen te maken. Nauw aansluitende pantalons van leer of stof, spijkerbroeken, flod dertruien, laarsjes met hoge hak ken voor de dames bleken de fa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5