Veroudering schrijdt in Zeeland voort Agenda SHELTER Qca WALCHEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES RUNDVEEFOKDAG WALCHEREN 1962 GROOTS VAN OPZET VKUDAG z MAAR'! 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RESULTATEN VOLKSTELLING 1960 Inwonertal met 8,7 gestegen De cijfers van gelieel Zeeland van de volkstelling 1960 zijn als eerste van de elf provinciën be kend. Zij zijn een samenvatting van de tellingen per plaats zoals zij momenteel door de P.Z.C. met commentaar worden afge drukt. Enige van de meest be langwekkende conclusies geven wij hieronder weer, in vergelij king met de telling van 1947. De véroudering is ver voortge schreden. De cijfers hierover kan men in alle door ons afgedrukte tabellen terugvinden. Het aantal mensen van 65 jaar en ouder is sinds 1947 van 24.000 tot 32.000 toegenomen, dat is met S3 Het aantal 20- tot en met 89-jarigen nam zelfs af, ondanks de stijging van het inwonertal met 8,7 Het geleidelijk aan meer ontsloten karakter van de provincie blijkt uit het aantal inwoners dat in Zeeland is geboren: 86 9tegenover 90 in 1947. 64 is in zijn gemeente van inwoning geboren, in 1947 68 De Rooms-Katholieken namen relatief van 26 tot 27 toe, de onkerkelijken van 7 tot 8%, de Hervormden liepen terug van 45 tot 43 9de Gerefor meerden handhaafden zich. De abso lute toeneming was achtereenvolgens 8700, 5200, 3500 en 4000. Er wonen 5256 mensen in Zeeland met de Bel gische nationaliteit, in 1947 5956. Het aantal huishoudingen volgens de de finitie van 1947 steeg van 72.619 tot 84.937 (een sterke gezinsverdunning), het aantal woningen, exclusief nood woningen kwam van 62.658 op 800.52. Het statistisch woningtekort is dus 5,7 tegenover 13,7 in 1947. Van de bewoonde woningen is 31,8 ge bouwd in 1946 of later. Er zijn ge middeld 4,94 vertrekken per woning. De beroepsbevolking verliep van 1947 tot 1960 als volgt. 1947 1960 Mannen 84.737 82.614 Vrouwen 23.317 18.943 Totaal 108.054 101.557 In 1947 had 18 van alle vrouwen een beroep, In 1960 nog maar 64,5 Voor de mannen was dit 13,4 en 58.1 Per bedrijfstak was het beeld vöor de mannen als volgt: 1947 1960 Landbouw en visserij 31.186 22.124 Industrie 24.141 29.123 Economische en sociale diensten 28.988 40.817 Rest 432 550 Totaal 84.727 82.614 Bij de vrouwen was het beeld 1947 1960 Landbouw en visserij 7.01.9 1.837 Industrie 1.979 2.325 Economische en sociale diensten 14.257 15.250 Rest 62 31 Totaal 23.317 18.943 Beroepsbevolking Van de totale beroepsbevolking werk te in 1947 35% in de landbouw en de visserij, in 1960 23% (voor de mannen alleen was dit 37 en 27 van de mannelijke beroepsbevolking In de industrie werkte in 1947 24 van de beroepsbevolking, in 1960 31 mannen alleen respectievelijk 28% én 35%). In de dienstensector werkte in 1947 38 en in 1960 43 van de totale beroepsbevolking en wat de mannen betreft 32 respec tievelijk 34 van de mannelijke be roepsbevolking. De overige percen tages die een totaal van 100 ge ven, vormen een restpost. Er waren in 1960 17.335 woonforen- zen, die dagelijks pendelden (de Middelburg City: Susanne. 20 uur, 13 jaar. Electro: De onverzoenlijken. 19.30 uur, 14 jaar. Schuttershof: Feest avond „Concordia", 20 uur. Vlissinge» Alhambva: Susanne, 20 uur. 13 jaar. Luxor: De stalen klauw, 20 uur. 14 jaar. Britannia: Uitvoering r. h.b.s.. 20 uur. Kunsthandel C. A. Bik ker: expositie etsen. liUio's en gou aches van J. Altink. 912 en 1418 uur. Concertgebouw Bindingsavond N.V.V. 20 uur. Mcllskerke: Opening tijdelijke kleuter school, 14 jaar. Goes Grand: Susanne, 20 uur. 18 Jaar. Prins van Oranje: Toneelavond Chris telijke Lyceumvereniging Astra, l'J.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Heldencom- mando. 20 uur, 14 jaar. Tcniouzen Luxor: De dolle generaal, 20 u a.l. Jerry Sas van Gent Olympiutheater: als ruimtevaarder, 20 uur, a.l. Zlerikzee Concertzaal: 7.VU en Kunst kring Zierikzee toneelgroep „Theater" In Speelgoed op zolder. 20 uur; Ned. herv. Ver.geb.: Propaganda-avond so ciaal fonds D.E.L., 19.30 uur. Brulnisse - Hotel Storm: Uitvoering Nu met Hope, 19.30 uur. Poortvliet Tolrust: Algemene vergade ring Z.L.M., kring 1 holen en St Phi- lipsland, 14.30 uur. meesten binnen Zeeland, maar hoe veel is nog niet bekend) en 13.186 overige woonforenzen die langer van huis zijn en dus vaak buiten Zeeland werken. In totaal z\jn er 30.521 woon forenzen, tegenover 15.143 in 1947, waarvan er 10.434 dagelijks pendel den en 4709 overigen. Drs. M. C. Verburg de moderne regenjas voor elk seizoen, o.a. terlenka. Kreukvrij, vochtafstotend. Shelter jassen vanaf 59,50 en hoger. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg. Vergadering „Broederband" Middelburg-Vlissingen In de bovenzaal van café „Kiviet" te Vlissingen kwam woensdagavond dé ledenraad van de coöperatieve verbruiksvereniging „De Broeder band" Vlissingen - Middelburg- in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer S. de Graaf liet de leden ken nismaken met de nieuw-benoemde di recteur, de heer J. van de Bos, die met ingang van l januari als zoda nig is aangesteld. De oud-directeur, de heer G. de Rooy is in verband met ziekte met vervroegd pensioen ge gaan. In zijn openingswoord vertelde de heer De Graaf, iets over de plannen voor centralisatie. Hierna werd de broodsanering te Middelburg in be spreking gebracht. De leden hechten hun goedkeuring aan het besluit van het bestuur aan de sanering niet mee te werken in verband met organisa torische en zakelijke belangen. Het beredeneerd cn het financieel jaarverslag kregen de instemming van de vergadering. Uit deze versla gen bleek, dat over het boekjaar 1960-1961 een omzet was bereikt van 2.512.842,97. Het ledental bedroeg namelijk 2898 in Vlissingen en 1388 in Middelburg, Souburg ressorteert onder Vlissingen. Uit het moederschapsfonds werd 1724, uit het ziekenfonds 888 en uit het overlijdensfonds 2939 uitge keerd of in totaal f 5551. Aan vaste korting werd in totaal 74.233 aan de leden uitgekeerd. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heren W. Hubrech- se en J. Overweel, te Middelburg en P. Wanst, te Vlissingen werden her- kozen. In de plaats van de heer L. Dingemanse te Middeburg, die in verband met zijn leeftijd niet voor een herbenoeming in aanmerking wenste te komen, werd de commis saris, de heer D. de Hamer te Koude- kerke, benoemd De oud-commissaris de heer L. Gel dof te Vlissingen, werd- in het col lege van commissarissen opgenomen. De voorzitter bracht dank aan de heer Dingemanse, die meer dan 30 jaar een bestuursfuntie in de coöperatieve beweging heeft vervuld. Hij was namelijk voor de fusie ook bestuurslid van de Middelburgse „Broederband". Vervolgens gaf de heer Dingemanse een kort resumé van de werkzaamheden van de be- stuuder voorheen en thans. Verder prees hij de goede samenwerking die er na de fusie is geweest. De voorzit ter deelde verder mede, dat de coöpe ratieve vrouwenbond door de landelij ke structuurwijzigingen werden op geheven. Daarvoor in de plaats is een contactraad gekomen. Zendingsteam in Middelburg en Vlissingen In de evangelische lutherse kerk van Middelburg en Vlissingen zal tijdens dc eredienst in het weekend een zendings-team optreden. Naast ds. W. F. ten Rouwelaar spreekt de heer J. Stoeltie. voorzitter van de Lutherse Jeugd-zendingsactie in Utrecht en werken verder mee de heer G. J. Thonhauser, bariton en jhr. J. F. A. A. de Beaufort, trompet, alsmede de plaatselijke orgelisten. In deze zendingsdiensten zal tevens wor den gewezen op de uitzending van een lutherse oogarts, dr. S. Franken, die op II maart in de evangelisch lutherse kerk wordt afgevaardigd om in Ludhiana te gaan werken. MIDDELBURG Tentoonstelling over de veiligheid van kinderen In het gebouw van de buurtvereniging 't Zand aan de Baarsjesstraat te Mid delburg wordt dinsdag en woensdag dc tentoonstelling Veiligheid voor onze kinderen, gehouden. De organi satie hiervan is in handen van de plaatselijke Commissie voor Huishou delijke en Gezinsvoorlichtïng. in sa- m en werking met liet Landelijk Voor lichtingscentrum voor ouders en op voeders te Rotterdam. In foto's en opschriften worden ge vaarlijke situaties in het kinderleven belicht en wenken gegeven hoe deze te voorkomen. Met name in huis ge beurt het nogal eens, dat kinderen ge bruiksvoorwerpen of flesjes met een niet ongevaarlijke inhoud te pakken kunnen krijgen, waar ze toch beter met de vingertjes af zouden kunnen blijven. Een positieve manier om on gelukken to voorkomen is ervoor te zorgen dat de kinderen bezigheden hebben, waardoor ze geboeid zijn. Deze gedachte was uitgangspunt bij hot. samenstellen van de tentoonstel ling, die dinsdagmiddag officieel zal worden geopend door de" echtgenote van Middelburgs burgemeester, me vrouw M. Drijber-I-Ialbertsma. Ouderavond Middelburgse rijkskweekschool Dezer dagen belegde de rijkskweek school te Middelburg een ouderavond in de aula van de school. Tijdens deze drukbezochte bijeenkomst gaf de di recteur, de heer M. A. Hage, na zijn welkomstwoord, de vele aanwezigen een overzicht van dc activiteiten in en buiten de school. Hij ging wat dieper in op het exeursieprogramma van de verschillende klassen en ver klaarde dat na een zeer geslaagd be zoek aan de rijksnormaalschool te Lier (België) (in oktober), van deze school een groep normalisten begin april een tegenbezoek aan Middel burg zal brengen. Vervolgens gaf de heer Hordijk te Middelburg, sprekende namens de kascommissie, bestaande uit de heren Polak en Hordijk, een overzicht van inkomsten cn uitgaven van het Fonds Culturele Doeleinden van de rijks kweekschool. Dit fonds wordt be heerd door de heer Maandag; jaar lijkse bijdragen van de leerlingen vormen dit fonds, waaruit de school de uitgaven van excursies en school voorstellingen van de Z.V.U. enz., be strijdt. Tenslotte beantwoordde een forum, samengesteld uit enige docenten van de school, vragen gesteld door ouders, op vlotte cn deskundige wijze. VLISSINGEN L. J. v. d. Vliet 25 jaar in dienst van S.H.V. De heer L. J. v. d. Vliet te Vlissingen herdacht donderdag het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Steenkolen-Handelsvereniging n.v. te Vlissingen. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de heer v. d. Vliet gehuldigd tijdens een bijeen komst van het gehele personeel van de S.H.V. in de yiissmgse Buiten haven. De directeur, de heer K. van Ever- dingen, sprak in waarderende woor den over de werkzaamheden van de jubilaris in de afgelopen 25 jaar. De heer Van der Vliet begon als kas sier in het bunkerstation en is nu onder meer chef van de bunkerafde lingen voor olie en kolen. De heer Van Everdingen overhandigde de heer v. d. Vliet de draagmedaille voor 25 jaar trouwe dienst van de S.H.V. Voorts bood hij hem een en veloppe met inhoud alsmede een as- „De spooktrein" reed voor „EIck wat wils" Een lioed was er dc oorzaak van, dat er zich donderdagavond op het toneel van „Britannia" in Vlissingen ruim anderhalf uur lang gehemzinni- go en spookachtige taferelen af speelden. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse uitvoering van de Vlissing- se h.b.s.-verenigïng „EIck wat wils" door welke een toneelgroepje uit leer lingen van de school dat „De Spook trein", een spel in drie bedrijven van Arnold Ridley, opvoerde. Die hoed is een Teddy Dcakin, die dit kledingstuk verliest als hij uit de trein leunt. Omdat het een „pas nieuwe" is trekt hij aan de noodrem. Daardoor komt hij met enkele mede reizigers op het kleine stationnetje FaU-Vale aan de South Cornwall Joint Railway terecht. In de wacht kamer van dit stationnetje waar het gezelschap besluit te overnach ten, spelen zich vreemde gebeurte nissen af. Er rijden spooktreinen langs dit stationnetje. Saul Hodgkin, de stationchef, gespeeld door Walter Erdelmann weet met zijn verhalen angst te zaaien bij de reizigers. Jan- ny Jongman zette op uitstekende wij ze Julia Price op de planken. Tim van Kooten wist door de wijze waar op hij Teddy Deakin uitbeeldde, de lachers in de zaal op zijn hand te krijgen. Ook de overige rollen in dit stuk waren goed bezet. De regie was in handen van de heer J. C. Verkerk, terwijl de heer G. van Oorschot voor de grime zorgde. Na de toneeluitvoering volgde nog een kort muzikaal gedeelte met „The Creölers" en „The modern jazz two -f one". „EIck wat wiIs"-voorzitter Hans Kemper sprak het openings woord. Na afloop was er gelegenheid tot dansen, waarbij het kwintet Jo Stokman voor de muziek zorgde. De ze uitvoering wordt vanavond her haald. Dutch Swing College Band op avond van O.S. en 0. Onder auspiciën van de dienst O.S. en O. van de Koninklijke Marine te Vlissingen musiceerden gisteravond in het Vlissingse Concertgebouw de „Dutch Swing CoIJege Band", één van Nederlands meest vermaarde Dixieland-orkesten, dat nu al jaren lang' op aangename wijze propaganda maakt voor de „revival-jazz". In de loop der jaren is de bezetting van het orkest sterk gewijzigd, maar is het enthousiasme, waarmee de tra ditionele instrumenten worden be speeld, zeker niet verzwakt. Gister avond werd opnieuw bewezen, dat de muziek van het Amerikaanse zuiden, een tiental jaren geleden nog als woest en wild beschouwd, nu de dans zaal volledig heeft veroverd. De beentjes gingen dan ook bij de eer ste tonen al vlot van de vloer en bur ger en militair dansten lustig op de maat van melodieën als „At MIDDELBURG-VLISSINGEN Teelt van aardappelen De burgemeesters der gemeenten Middel burg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter in zage liggen de beschikking van de mi nister, van Landbouw. Visserij en Voed selvoorziening van 8 februari 1957, No. L/PA 3037 cn de daarbij behorende -op deze gemeente betrekking hebbende kaart(en) en lijst, zoals deze op 15 janu ari 1962 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst -omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaartien) aangeduid ge deelte van het gebied. Middelburg/Vlissingen. 28 februari 1962. VLISSINGEN. AANPLAKKEN VERKIEZINGS BILJETTEN. Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend, dat in verband met de op 28 maart 1962 te houden verkiezing aan. Mevrouw Van Everdingen r the jazzband ball" en dergelijke old- overhandigde de echtgenote van de j timers. jubilaris een ruiker bloemen. Namens liet werkliedenpersoneel sprak de heer J. P. van Gelderen, die de prettige verhoudingen memoreer de. Hij liet zijn woorden van een geschenk vergezeld gaan. De jubila ris sprak een dankwoord. Velen feliciteerden vervolgens de heer Van der Vliet. Onder meer maakten hun opwachting een verte genwoordiging van de douane-amb tenaren en van de n.v. Haven van Vlissingen. J. Labruijère 25 jaar bode bij Ziekenfonds Walcheren Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het A.N.M.B.-gebouw aan de dr. Sta- vermanstraat in Vlissingen heeft de heer J. Labruijère uit Middelburg donderdagmiddag zijn 25-jarig jubi leum als bode van het Ziekenfonds Walcheren gevierd. De heer Labruij ère trad in 1937 als bode op provisie in dienst van het ziekenfonds voor de gemeente Koudekerke, toen de arts J. A. van Kooten zich bij dit fonds aansloot. In 1957 verkreeg hij een vaste aanstelling als ziekenfondsbode. In dat jaar werd zijn rayon uitge breid met de gemeenten Biggekerke en Zoutelande. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, werd toegesproken door de voorzitter van het bestuur, de arts J. S. Bloos uit Souburg, die hem een cadeau onder couvert aanbood. Burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke feliciteer de de heer Labruijère namens het gemeentebestuur, waarna de direc teur van het Ziekenfonds Walcheren de heer A. Korteweg, namens het Als gewoonlijk was deze, In de eerste plaats voor personeel van de konink lijke marine en de landmacht bedoel de balavond, ook toegankelijk voor burgers. OOSTKAPELLE Jaarvergadering van geref. jeugdverenigingen De gereformeerde jongens- en meis jesclubs te Oostkapelle hielden de zer dagen gezamenlijk een jaarver gadering in hotel „Rozenhof". Be halve voordrachten, jaarverslagen en schetsjes, vertoonde het hoofd van de chr. lagere landbouwschool, de heer Struijk enkele filmpjes over Nieuw-Guinea. De heer Struijk was enkele jaren hoofd van een school voor Papoeajongens op Nieuw-Gui- nea. Tevens werd afscheid genomen van de heer A. H. Geertse, die 16 jaar lang leider van de jongensclub is geweest. Behalve hartelijke woor den van dank voor zijn vele activi teiten in het jeugdwerk, ontving de heer Geertse bovendien enkele fooe- kebonnen. personeel een elektrische klok aan bood. De sprekers memoreerden on der meer de oorlogstijd, waarin de heer Labruijère zich zeer verdienste lijk maakte voor het ziekenfonds tij dens de verscheidene gedwongen ver huizingen. Voorts werd de aandacht gevestigd op de voorlichtende taak van de ziekenfondsbode, die de heer Labruijère zeer goed vervult. De arts H. Frima uit Zoutelande gaf eveneens van zijn belangstelling blijk. Ter gelegenheid van het tweede lustrum De jaarlijkse rundveefokdag voor Walcheren belooft dit jaar een ma nifestatie te worden, die niet alleen beperkt blyft tot een demonstratie en keuring van het puikje van de WajCfierse runderen, stieren en gei ten. Omdat deze fokveedag dit jaar voor de tiende maal wordt gehouden, wil de regelingscommissie ditmaal vair deze keuring een manifestatie maken, waarop naast het Walohersc lokvee en geiten ook de paarden, po ny's en de varkens zullen worden tentoongesteld en gekeurd. De plannen hiertoe verkeren reeds In een gevorderd stadium. Het ligt in de bedoeling deze manifestatie van Walcherse fokkers begin iuli in Mid delburg te houden voorheen wer den dc fokveedagen altijd in de eer ste week van september georgani seerd. Zoals dc plannen nu liggen zal de manifestatie twee dagen duren: op de eerste dag keuring van de die ren, gevolgd door een demonstratie van de bekroonde inzendingen. De tweede dag komen de landbouw- jongeren aan bod op het gebied van de vcebeoordeling. een kalveropfok- wedstrijd en misschien ook trek- kerbehendigheidswedstrijden. Ook be staan er nlannen voor een concours van provinciale ryverenigingen. Van de medewerking van de Wal cherse paarden- en varkensfokkers is de »'egelingscommissie inmiddels verzekerd: donderdagmiddag beslo ten de leden van de varkensfokver- eniging „Walcheren" en van de ver eniging van Walcherse paardenfok kers „Hippos" tenminste op hun ver gaderingen in Middelburg aan deze manifestatie mede te werken. Waar de manifestatie in Middelburg wordt gehouden is nog niet bekend. Naar een geschikt terrein wordt door de regelingscommissie nog uitgeke ken. Het Hof van Tange achter de Kloveniersdoelen, svaar de fokvee dag in het afgelopen jaar werd ge houden. wordt voor deze manifesta tie veel te klein geacht. Prijsuitreiking biljarttoernooi In: hotel café „Zeelandia' te Oost kapelle vond de prijsuitreiking plaats van 't gehouden „vijf dorpen biljart- toernooi" 1961-1962. De le prijs was voor de biljartvereniging „Koude kerke" 2e prijs „Westkapelle, 3e prijs „Biggekerke", "4e prijs „Oostka pelle" en 5e prijs, „Zoutelande". De voorzitter van de organiserende vere niging van Oostkapelle. de heer G. Wattel, roemde de prettige sfeer waarin deze wedstrijden werden ge houden en hoopte op een voortzet ting hiervan. De biljartvereniging „Oostkapelle" vierde tevens het vijf jarig bestaan, waarvoor ook vele da mes waren uitgenodigd. De vereni ging is inmiddels uitgegroeid tot 17 leden. Op gezellige en feestelijke wij ze werd dit le lustrum gevierd. - Vergadering school met de Bijbel De vereniging „Een School met den Bijbel" te Oostkapelle kwam in jaar vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer J. de Kam. Na de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester volgde vaststelling van de begroting. Het ledental der vere niging bleek iets te zijn gestegen. De aftredende bestuursleden de heren C. Francke en H. Wondergem werden herkozen. Besloten werd een inten sieve actie te voeren, om te komen tot een plaatselijk hogere opbrengst van de jaarlijkse Uniecóllecte. GRIJPSKERKE Bejaardenmiddag Het comité „Ontspanning Bejaar den" te Grijpskerke, hield dezer da gen een bejaardenmiddag met me dewerking van de afdeling Grijps kerke van de christelijke vrouwen bond. Mevrouw Vlaardingerbroek opende deze gezellige middag, waarna .een toneelstuk werd opgevoerd,-getiteld: „Zal dat nu heus wel-doorgaan?''. Dit humoristische stuk werd door de dames van de chr. vrouwenbond goed gespeeld en viel zeer in de smaak. Na de pauze zong een koortje nog enkele nummers, die met aandacht werden beluisterd. De voorzitter van het comité, de heer F. Dronkers sprak een slot woord en eindigde deze geslaagde bejaardenmiddag. SINT-LAURENS C.H.-kiesvereniging hield jaarvergadering De C.H.-kiesvereniging te Sint-Lau- rens kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer H. van Langevelde. Na de jaarversla gen van de secretaris, de heer W. Davidse en de penningmeester, de heer C. van Slooten, werden de heren H. van Langevelde en J. Koole Dzn als bestuurslid herkozen. De avond was verder gewijd aan de aanstaande verkiezingen en gemeen tezaken. In de vergadering van 19 maar: hoopt men de kandidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing samen te stellen. Varkensfokkers werken mee aan jubileumfokdag De leden van de varkensfokvereni- ging „Walcheren" hebben donderdag middag in hun jaarvergadering in café De Eendracht te Middelburg be sloten deel te nemen aan de 10e fok veedag voor Walcheren. In verband met deze jubileum-fokveedag is het de bedoeling er een Walcherse mani festatie van te maken, waar niet al leen het rundvee wordt geëxposeerd, maar ook paarden, pony's, varkens en geiten. Wat de varkens betreft is de zaak zo goed als rond. De leden van de var- kensfokvereniging besloten unaniem hun medewerking aan deze manifes tatie te verlenen en zyn van plan met zo'n vijftig zestig dieren acte de présence te geven. Om een beetje in de jubileumsfeer te blijven, wijdde voorzitter P. Dinge manse uit Zoutelande van de var- kensfokvereniging ook enkele woor den aan het eigen jubileum. Dit jaar bestaat de varkensfokvereniging na melijk vijfentwintig jaar, aan welke gebeurtenis men overigens verder weinig aandacht zal schenken. Bij de afhandeling van de huishoudelijke za ken hechtte de vergadering zijn goed keuring aan het jaarverslag en het financieel overzicht van secretaris penningmeester J. H. ter Keurs uit Goes en werd de heer A. Janse uit Koudekerke als bestuurslid herkozen. In de plaats van de heer K. Poppe uit Oostkapelle, die zich niet herkiesbaar stelde, benoemde de vergadering de heer H. A. Vos uit Middelburg. Voorts kwam in deze vergadering het vervoersverbod ter sprake, dat is ingevoerd in verband met de in be paalde delen van ons land heersende mond- en klauwzeer onder de dieren. Alleen op aanvraag mag thans nog vervoerd worden en dan nog alleen de zeugen. Liever zag men dat ook de beer getransporteerd mag wor den, omdat dit om verschillende rede nen niet alleen veel veiliger zou zijn, maar bovendien economischer voor de boeren. voor leden van de Provinciale Staten van 5 maart 1962 af verkiezingsbiljetten kun nen worden aangeplakt op de blinde muur van de woning Koudekerkseweg 26, de noodaanplakborden, welke zijn aange bracht in de Irislaan bij de President Roo- seveltlaan, de Bloemenlaan bij de speel tuin aan de Hogeweg. de Bonedijkestraat hoek Hogeweg, de Koudekerkseweg hoek Hogeweg, de Vredehoflaan hoek President Rocseveltlaan, de Boulevard Eankert ln de groenstrook tegenover de Zeevaart school, bij de Koopmanshaven, zijde Bel- lamypark. de Paul Krugerstraat hoek Sin gel. nabij de abri, de Wester-Havenweg bij het Havendorp. Vlissingen. 28 februari 1962. Swift werkt hard aan vooruitgang Deze week hield de Middelburgse korfbalvereniging haar jaarlijkse al gemene vergadering in het clubhuis aan het Zusterplein. Deze bijeen komst stond onder leiding van de heer L. de Vries, die in zijn ope ningswoord talrijke leden kon ver welkomen en zich in het bijzonder richtte tot de jeugdige korfballers en korf balster». De heer De Vries herinnerde er aan, dat zich in het begin van liet jaar enkele minder prettige omstandigheden leken voor te doen. .Thans is echter alles weer normaal. Er wordt hard gewerkt om de vooruitgang te bevorderen, zodat het ledental niet terugloopt", aldus de voorzitter. Wat de kas betreft staat Swift voor grote uitgaven, onder andere voor het aanvragen van de koninklijke goedkeuring op de statuten en het huishoudelijk reglement, hetgeen voor de vereniging van groot belang genoemd werd. De heer De Vries noemde de sfeer in Swift uitstekend en hij hoopte, dat de korfbalvereni ging tot nog grotere bloei zal komen. Voorts kwamen enkele plannen aan de orde: op Hemelvaartsdag zullen weer de Swift-serïes afgewerkt wor den, verder ligt het in de bedoeling om een Zeeuws vertegenwoordigend twaalftaltegen Swift te laten spe len ten bate van het comité Sport Steunt Zonneveld; ook zullen enkele Swift-ploegen meespelen in wedstrij den te Antwerpen. Tijdens deze vergadering werden vervolgens enkele commissieleden ge kozen of herkozen. Bij de bestuurs verkiezing werden mej. Bep Joziasse en voorzitter De Vries herkozen: in de plaats van secretaris A. van Moo- lenbroek werd de heer F. Sehreuders gekozen, die deze taak al enige tijd waargenomen had. In de twaalftal commissie werden in de plaats van de heren L. de Vries en A. van Moo- lenbroek de heren Leo Beun en F. Sehreuders gekozen. Tot slot van de vergadering werd af scheid genomen van secretaris Van Moolenbroek. „Hippos" doet mee aan Walcherse manifestatie Evenals de Walcherse varkensfok kers hebben de leden van de vereni ging van Walcherse paardenfokkers „Hippos" donderdagmiddag op hun jaarvergadering besloten deel te ne men aan de tiende rundveefokdag voor Walcheren, waarvan men dit jaar in verband met dit jubileum een Walcherse manifestatie wil maken. Alleen ontstond er bij de bespreking van dit punt in café De Vriendschap te Middelburg enige discussie over de tijd van demonstratie en keuring van de paarden. Verder ligt het in de bedoeling dit jaar naast de keuring ook weer een wedstrijd in hoefbeslag te houden. Ook werd besloten, dat ieder bekroond paard een medaille krijgt. Als jury voor de keuring be noemde „Hippos" de heren J. de Put ter uit Axel. A. J. van der Meulen uit IJzendrjke en C. van Hoeve uit Groede. Dé contributie werd voorts op ƒ4 vastgesteld en de inschrijving op ƒ1. Voorafgaande aan de bespreking van deze Walcherse demonstratie had de jaarvergadering goedkeuring gehecht 'aan het financieel verslag van pen ningmeester P. de Buck uit Seroos- kerke, dat sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden D. A. van Nieuwenhuyzen, P. C. Dieleman en P. Lampert werden allen her kozen. Aan het begin van de vergadering had voorzitter D. A. van Nieuwen huyzen uit Nieuw- en St.-Joosland in zyn openingswoord voorts nog zijn tevredenheid uitgesproken over de re« sultaten die in het afgelopen jaar waren geboekt en enkele successen, die op keuringen waren behaald, ge releveerd. Marktberichten COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING Weekaanvoer 1.300.000 6tuks. waarvan 527.920 in veiling werden gebracht- Han del rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 41 tot 45 gram 5.465.63; eieren van 48 tot 55 95 gram 6.507.81: eieren van 55 lot 63 gram 7.848.78: eieren van 63 tot 71 gram 3.90—10.39. KI ER VEILING S.B.E. Aanvoer 330.293 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks): Eieren van 41 tot 46 gram 5.525.83: eieren van 52 tot 59 gram 7.458.21; eieren van 59 tot 65 gram 8.30—9.17; eendeëieren van 61 tot 67 gram 7.498.01: eendeëieren van 68 tot 73 gram 8.299.03, EIERMARKT Aanvoer 2.000.000 s-tuks, handel redelijk mei kalme afloop. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 56 tot 65 gram 8.10—9.60 alg. prijs 8.75 kiloprijs f .43 (basis 61 gr.). VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien 40-55 63,16. 55-30 62.67. stek 31.94. Aanvoer 6000 tg. Bintjes 37-60 15,90, bonken 60. opw. 16.60. Aanvoer 5 ton. GRAANBEURS. Tarwe 30—32. Gerst 25—23. Haver 24—29. Kleine erwten 26—31. Schokkers 263;. Bruine bonen 40—45. Maanzaad 50—55.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15