Raad Terneuzen gaf zijn fiat aan overeenkomst Serlippenspolder SAMENWERKING IS OOK IN DE AKKERBOUW VEREIST RAAD WAARDE STELDE KRAPPE BEGROTING 1962 VAST EERSTE STEEN GELEGD VOOR „SCHOOL MET DE BIJBEL" PROBLEMEN BIJ OPSTELLEN LIJST „GEMEENTEBELANGEN" P BO.Vl.N. Cl ALE. Z EE UW SE. CO EE AN. T DONDERDAG 1 MAART 1962 GEMEENTEHUIS ONDERGA AT KLEINE RESTAURATIE Bluswatervoorziening voor gemeente Westerschouwen Dé gemeente Westerschouwen wil op korte termyn komen tot afdoende maatregelen voor de bluswatêrvóor- ziening in de kernen Burgh, Haam stede, Renesse en Noordwelle. Van de raad wordt gevraagd een krediet voor de uitvoering van deze voorzie ningen beschikbaar te stellen. Morgenavond (vrijdag) om half acht vergadert de raad in- het gemeente huis te Haamstede. Op de ""agenda voor deze vergadering staan verder voorstellen om de minimum uitgifte prijzen voor de gronden in Plan-West te Renesse vast te stellen, grond aan te kopen en te verkopen en een presentiegeld vast té stellen voor de leden van de stembureaus. Daar naast komen voorstellen aan de Orde pm bijdragen en subsidie te verlen gen en enkele wegen een naam te geven. Motorspits kreeg lek door aanvaring De motorspits „Bart-L" van schipper P. A. Landa uit Bergen op Zoom !s dinsdagavond in de vluchtbaven te Bruinisse aangevaren door het mo torschip „Petro", eveneens uit Ber gen op Zoom. De „Bart-L" liep bij deze aanvaring een lek op en maakte water. Nadat men een zeil onder het schip had doorgetrokken, werd het naar dé nieuwe vissershaven gespleept, waar de lading zand werd gelost. Dè aanvaring ontstond -doordat: de kop peling van de „Petro" slipte juist op het moment, dat de schipper langszij de „Bart-L" wilde komen. De „Retro" ramde de motorspits midscheeps. De lading van de „Bart-L", die op weg was naar Antwerpen, werd gekocht door de aannemer M. v. d. Velde uit Bruinisse. K. van der Vegt nam afscheid van B.V.A.B. te Goes De assistent-directeur van de be- drijfsverenigingen van het agrarisch hedijrf. gewestelijk kantoor voor. Zee land, de heer K. van der Vegt, heeft woensdagmiddag in hotel „Terminus" afscheid genomen in verband met zijn vertrek naar Don Haag. De heer Van der Vegt, die vier jaar werk zaam is geweest by de B.V.A3., is in gelijke functie benoemd bij de be drijfsvereniging voor de leer-iudus- trie. Tijdens een intieme, bijeenkomst namen het bestuur en het personeel afscheid van hem. De scheidende as sistent-directeur werd toegesproken door de voorzitter van het bestuur, de heer P. Kenter, en de directeur van de B.V.A.B.,. de heer M. Roelfs. Beiden boden oe heer Van der Vegt een geschenk aan. Rijkswaterstaat spuit grond in uitbreidingsplan op De gemeenteraad van Terneuzen heeft woensdagavond zijn goedkeuring gehecht aan de ontwerp-overeenkomst tussen rijkswaterstaat en de ge meente Terneuzen inzake het opspuiten van de gronden in het uitbreidings plan Serlippenspolder. Ingevolge deze overeenkomst zullen gedeelten van de Serlippenspolder, de Nieuw Othenepolder en de oostelijke rijkswater- leuling, met baggerspecie uit het te verbreden kanaal Gent-Temeuzen worden opgehoogd tot ongeveer 4 meter plus N.A.P. en langs dè. zeedijk zelfs van 6 tot 8.35 meter plus N.A.P. Zoals reeds eerder gemeld, is in de Serlippenspolder een geheel nieuwe stadswijk ontworpen. Ook besloot de raad de bouw van een hoofdsportgebouw en de funde ring van een tribune voor het voet balveld op het „Zuidersportpark" onderhands aan te besteden aan de fa. M. en A. de Bruijne te Terneuzen voor een bedrag van f 56.478,De heer F. Dieleman (s.'g.) zei princi piële bezwaren tegen deze bouw werken te hebben. Omeen hoognodige kleine restaura tie van'liet. gemeentehuis te kunnen realiseren keurde de raad een be grotingswijziging goed, waarop voor dit doel f 20.465 is uitgetrokken. „Betekent dit,, dat het gemeentebe stuur geen; kans ziet zijn plannen voor een nieuw stadhuis te verwe zenlijken", wjïcie de heer J. A. de Feijter (c;h.u.) weten. Burgemeester mr. H. Rijpstra dacht, dat het nog wel enige jaren zal duren eer het nieuwe gemeentehuis er zal staan. Tegen, het worstel van b. en w. om met ingang van 1 juni 1962 toe te treden tot de intercommunale I.Z.A.- regeling Zeeland waren aanvankelijk enige bezwaren.. De heer P. Fijn van Draat (v.v.d.) wa9 van mening, dat deze regeling minder voordelig voor de lagere ambtenaren zou zijn, ter wijl de. heer M. van Langevelde (a.r.) liever had gezien, dat de vakorgani saties hadden geijverd voor aanslui ting bij de ziekenfondsen. De .heer R. Wieling (v.v.d.) vroeg welk per centage van de ambtenaren voor toe treding is. „Dat weet ik niet", aldus wethouder M. de Vos (p.v.d.a.), „het georganiseerd overleg wil aanslui ting bij de I.Z.A. én dan ga je de ambtenaren niet meerpersoonlijk vragen wat zij willen". De heer S. ■W. Henry (p.v.d.a.) bestreed de me ning van de heer Pijn van Draat, dat dé toetreding minder voordelig zou zijn voor de lagere ambtenaren. Zijn fractiegenoot P. J. Huybregtse vond, dat men het onderbrengen bij gen ziekenfonds de ambtenaren niet mocht aandoen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad daarna 'tot toetreding. Overname gronden Ten behoeve van het eerstvolgen de infra-structuree! werk de verbindingsweg tussen Terneuzen- kom en Sluiskil en de kanaalover gang ten noorden van Sluiskil moet een aantal gronden in eigen dom worden overgenomen. Met de firma Wilking te Hulst is over- KRING NOORD-BEVELAND Z.L.M. Rationalisatie van de aardappelteelt Samenwerking. Dit punt vormde woensdagmiddag in de vergadering van de kring Noord-Beveland van de Z.L.M. in de Stadswijnkelder te Kort- gene bet hoofd thema van de ope ningsrede van de nieuwe voorzitter, de heer S. J. Dees. „Op allerlei ge bied is er in de landbouw en fruit teelt samenwerking", betoogde de lieer Dees, „en waarom kunnen wy akkerbouwers dan ook niet samen werken bij de afzet van onze produk- ten. Want bij een geconcentreerde afzet van de vrije produkten kunnen wij betere prijzen maken". Als voorbeeld van een hechte samen werking noemde de kringvoorzitter de tuinbouw en de fruitteelt, terwijl men ook in de zuivelsector op het gebied van de concentratie al heel wat heeft bereikt". Waarom kunnen wij akkerbouwers dan niet samen werken bij de afzet", vroeg hij zich af. „Er is wel aan gewerkt, maar mén is nu nog te veel verdeeld. Wat zouden wij niet kunnen bereiken als bijvoorbeeld 70 procent van de' brouwgerst in één hand. was gecon centreerd", betoogde de heer Dees verder, die de vergadering tevens voorhield dat de exporteurs op de buitenlandse markt thans concur reren met „onze" produkten. Samenwerking bij de aanschaf van landbouwmachines om de afname van arbeidskrachten uit de land bouw op te vangen, achtte hij ook noodzakelijk. „We kunnen niet door gaan zoals we gewend waren". Een probleem dat meer en meer gaat spelen noemde hij vervolgens de steeds slechter wordende structuur van de grond. „Zaak is het dat we hier aandacht aan besteden", waar bij hij verklaarde dat de verbouw van lucerne misschien' uitkomst kan brengen. Koolzaadteelt Wat de wet vervreemding landbouw gronden betreft, gaf de beer Dees als zijn mening, dat het nog de vraag, is of bij afschaffing van déze wet in Zeeland de voordelen van een vrije; prijs tégen de nadelen zullen opwe gen. Voorts wijdde.de kringvoorzit ter nog een korte beschouwing aan de prijzen voor de gegarandeerde produkten: Jammer noemde by het hierbij, dat er geen garantieregeling voor de koolzaadteelt is, terwijl er naar zijn mening ook iets te zeggen zoui zyn geweest voor een bescher ming van de vlasteelt. Nadat de vergadering vervolgens in een vlot tempo enkele huishoudelijke zaken had afgehandeld jaarver slag en financieel overzicht werden goedgekeurd sprak de heer B. Zinkweg uit Numansdorp over „Ra tionalisatie van de aardappelteelt". Allereerst gaf de heer Zinkweg een schets van de huidige situatie: 75 a 80 procent van de in Nederland ge teelde consumptieaardappelen wor den in eigen land verbruikt. Maar de kopers stellen steeds hogere eisen en aan de aardappel mankeert nog vaak wat". Gezien in het kader van de É.E.G. verwachtte de heer Zinkweg weinig heil voor de verbouw van klei-aard- appelen. Ook nam hij de situatie in het zuidwestelijke kleigebied onder de loep. Dit gebied dient zich zijns inziens vooral op de binnenlandse markt, toe te leggen. Ook achtte hij het beter wanneer de landbouwers hun pootgoed kopen in plaats van het zelf te telen. Verder dient men zich te bepalen tot slechts enkele rassen. Uitvoerig behandelde hij voorts de verschillende factoren die nodig zijn voor een verantwoorde en goede aardappelteelt en vertoonde de heer Zinkweg ter verduidelijking een aan tal' dia's. Intrede en bevestiging kandidaat G. den Heeten De diensten ter gelegenheid van de bevestiging en intrede van kandi daat G. den Heeten uit Rotterdam als .gereformeerd predikant te Brui nisse worden gehouden in de Neder lands hervormde kerk. Het gebouw .van de gedeformeerde gemeente on dergaat momenteel een restauratie, terwijl hét kerkgebouw van de oud- gereformeerde gemeente, dat thans voor dè diensten wordt gebruikt, voor deze gelegenheid te klein is. eenstemming bereikt over de overname van een hofstede plus opstallen, totaal ter grootte van 14.21.79 ha voor de som van 263.268.50. Met mevrouw C. Huberts-Wilking te Bergen op Zoom werd eveneens over eenstemming bereikt over 14.87.07 ha bouwland tegen een prijs van 123.060,50. De raad keurde deze aankopen goed. evenals die van di verse andere in dit gebied gelegen percelen voor de totaalprijs van 102.862,80. Daar met verschillende èigenaren geen overeenstemming kon worden bereikt, zal in bepaalde gevallen tot onteigening worden overgegaan. Een soortgelijk onteigeningsbesluit nam de raad ten aanzien van perce len, liggend in het industrieterrein Nieuw Neuzenpolder. Ellewoutsdijk lid van N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten Als laatste Zeeuwse plaats. Als laatste gemeente in Zeeland heeft de gemeente Ellewoutsdijk zich aangesloten bij de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De raad be sloot-^hiertoe In de vergadering van woensdagavond. De raad ging voorts akkoord met een verandering van de gemeente grens met Driewegen. Deze wijzi ging werd een kwestie van geven en nemen door de diverse herverka velingen. Voorgesteld werd de grens nu te bepalen langs de nieuwe ka- velsloten. Het betreft hier in wezen een ruiling van enige percelen bouw en weiland, waardoor de grens nu is rechtgetrokken. De raad beschikte afwijzend op een verzoek van de herverkavelingseommissie om een aan de Lange Viele geplaatst hek werk af te breken voor uitweg voor een paar percelen bouwland. In een kort overzicht over 1961 moest burgemeester D. Lodder tot zijn spijt constateren, dat het inwonertal van Ellewoutsdijk de laatste vier jaar met 52 personen was verminderd. De raad besloot het gemeenteperso- neel een voorschot van 4 procent over het eerste kwartaal toe te ken nen. In de vacatures van de beheers commissie sehoolartsencüenst werden benoemd de heren N. W. Eisen, bur gemeester van Heinkcnszand en A. de Kam van Vrouwenpolder. De arts J. Geldof te Driewegen werd benoemd als schoolarts. Een subsidie verzoek van de Ned. Asthmastich- ting werd afgewezen. De raad nam aan een wijziging in de gemeentebe groting voor 1961 met een uitgave van f 3302, evenals een kleinere wijr ziging op de begroting voor dit jaar. TEGENVALLER VAN 100,- Moeilijkheden rond vervulling functie van badmeester De gemeenteraad van Waarde heeft in de woensdagmiddag gehouden ver gadering de begroting voor 1963 vastgesteld met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een be drag van 136.704,33 en een post on voorzien. van 735,76. De bijzonder krappe begroting omvat geen kapi- taalswerken. Na een artikelsgewijze behandeling;, ging de raad akkoord met de begro ting. Slechts bij enkele punten wer den opmerkingen gemaakt, o.m. toen het tékprt van hét badhuis aan de orde kwam. Nu een nieuwe badmees ter zal worden benoemd, die per week ƒ20,- zal verdienen in plaats van voorheen ƒ10,- besloot de raad d% tarieven voor het badhuis met 5 cent te verhogen. Dit betekent een bedrag van ongeveer 270 per jaar. Een tegenvaller was de telfout in één van de begrotingshoofdstukken, namelijk een kwestie van 100 te veel aan ontvangsten geboekt. Wethouder J. F. Goud (c.h.) ver klaarde, dat de brandweer bijzonder is ingenomen met de nieuwe' brand weerspuit. Nu de geméente zich hier voor een grote uitgaaf heeft getroost en de financiële positie weinig soelaas biedt, zal de brandweer dit jaar geen beroep doen op de gemeen te om slangen te vernieuwen, zei hij. Dit houdt in, dat een bedrag van circa 1400 kan worden bespaard. Ook het burgerlijk armbestuur was de gemeente tegemoet gekomen. Aanvankelijk was een subsidie voor 1962 gevraagd van ƒ4000, maar na een bespreking met b. en w„ waarin werd gewezen op. de slechte finan ciële toestand van de gemeente, nam het burgerlijk armbestuur genoegen met een subsidie van 1500. Nieuw raadslid In deze vergadering werd lot lid van de gemeenteraad beëdigd de beer H. A. Schrïer (c.h.), die in de plaats is gekomen van bet on langs overleden raadslid C. Kole. GRIEKS SCHIP BIJ „GOEREE" AAN DE GROND Het Griekse vrachtschip „Captayan- nis" meldde gisteren via Schevenin- gen-Radio, dat het op vier mijl af stand van het lichtschip „Goeree" aan de grond was gelopen. Het schip vroeg sleepboot assistentie. I)e „Gap- tayanms", groot 6783 ton, was gela den mot erts en onderweg naar Rot terdam. De sleepboten „Schomvenbank" en „Scaldis" hebben het Griekse schip vastgemaakt. Het bergingsvaartuig „Zeeleeuw" lag langs zij, voor bet geval dat ook zijn hulp nodig zal zjjn. De Griek is gisteravond bij hoog tij om tien over half acht vlot getrok ken door de slepers van L. Smit Co., aan wie de berging was gegund op basis van Lloyds „open form". De „Schouwenbank" was met de vracht vaarder op weg naar het Rotterdam se havengebied. De „Sleenbarik" es corteerde. Fietser door auto gegrepen Nabjj de Koepoort op de rijksweg te Goes is woensdagmiddag omstreeks half vijf de dertienjarige E. H,. uit Goes tijdens het oversteken van de weg gegrepen door een personenauto, bestuurd door S. M. uit Goes. Hoewel de jongen een flinke smak maakte; liep hij geen letsel op. Zijn fiets werd vrijwel vernield. Bij de aanvang van de vergadering deelde burgemeester A. Lokker mee, dat van de P.Z.E.M. een prijsopgave was ontvangen voor de plaatsing van vijf lantaarns op verschillende kruis punten buiten de kom der gemeente. Met b. en w. achtte de raad een be drag van 2325 op dit ogenblik een te grote uitgaaf.. Besloten werd deze aangelegenheid opnieuw te bekijken bij het opstellen van de begroting voor 1963. Een aangelegenheid, waarover de raad minder te spreken was, was de kwestie met de badmeester. Burge meester Lokker verklaarde, dat de badmeester gedreigd had onmiddel lijk ontslag te zullen nemen als hem niet met ingang van 1 januari j.l. 20 per week wordt uitbetaald, in plaats van ƒ10. De raad was over het algemeen van oordeel, dat de gemeente niet aan deze eis moet toegeven. Weliswaar is 'het zo, dat een nieuwe badmeester 20 zal gaan verdienen, maar de huidige badmees ter heeft nooit om verhoging ge vraagd, zo werd betoogd. Óp voor stel van de burgemeester werd be sloten deze aangelegenheid en de be noeming van een nieuwe badmeester op korte termijn op te nemen met het bestuur van het Groene Kruis. Besloten werd ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum van het koninklijk paar aan de school kinderen een herinneringsbekertje te. geven. Op voorstel van de heer K. van Houte (c.h.) werd in de rond vraag besloten de nog resterende vier huizen van het blok van zestien wo ningwetwoningen- in de Wilhelmina- straat ook van badcellen te voorzien. IN KRABBENDIJKE Gebouw van 2 lokalen is in september klaar De heer 11. J. van Ham heeft als voorzitter van de vereniging „School met de Bijbelin Krabbendijke woensdagmiddag de eerste steen ge' Aan dè Hinkelin«estraat in Krab- leUd voor het nieuu'e schoolgebouw heildiilV1ïettd?heer li J von van derjr instelling. Naast de diverse Harn woensda"middag de eerste aanwezige autoriteiten toonde ook s£ gSÖTSrVt nKe f' "Tar,ifjS? schoolgebouw van do vereniging f.»1 f" «Oihge bamgstel- Schooi met de Bijbel in Krabben- voor dit heugh,ke fed. dijke. 'roto 1 De voorzitter van het sehoolbe- 'stuur deed dit in aanwezigheid van burgemeester L. Cnossen van Krabbendijke, wethouder G. van Velzen, van de voltallige gemeen teraad en van het onderwijzend personeel. Verder was ook de aan nemer, de heer W. van Doorn te Krabbendijke aanwezig. De ar chitect B. J. M, Stevens uit Haar lem, was verhinderd. Hij had een telegram aan het gemeentebe stuur gezonden. De heer Van Harn memoreerde, dat de vereniging „School met de Bijbel" 60 jaar was gehuisvest in het schoolgebouw aan de Wilhel- minastraat. Dit gebouw is nodig aan verandering toe. Financieel is do vereniging er de laatste tijd veel beter komen voor te staan, zodat tot de bouw van een nieuwe school kan worden overgegaan. Verheugd Burgemeester Cnossen toonde zich zeer verheugd, dat de „School met de Bybel", die naast de on langs geopende „Rchoboth"-uIo- school zal verrazen, er nu zal ko- meu. Sprekend over een eventuele combinatie van de verschillende lagere scholèn op christelijke VOOR RAADSVERKIEZING OOSTBURG Beraad De heer Ph. A. de Vuijst verliet de vergadering „Gemeentebelangen Oostburg" heeft in de dinsdagavond in hotel „De Een hoorn" gehouden vergadering de kandidatenlijst' voor de komende ge meenteraadsverkiezing vastgesteld. Het opstallen van de lijst leverde, nogal enige moeilijkheden op. Het kwam zelfs zover, dat, de heer F*. A. de Vuyst, die momenteel met de heer J. Barendregtvoor Gemeentebelan gen zitting heeft in de Oostburgse raad, de zaal verliet. De twaalf le den. die deze vergadering bijwoon den, besloten om weer onder de naam „Gemeentebelangen" en niet als V.V.D. aan de raadsverkiezing deel te nemen. Over de kandidatenlijst werd bepaald dat de eerste vier plaatsen moesten worden vastgesteld door een stem ming. De andere plaatsen zullen wor den ingenomen door leden, die bereid fevonden worden aan de verkiezing eel te nemen. Toen werd overge gaan tot de samenstelling van de lijst werden twee nieuwe kandidaten ge steld. namelijk de heren M. H. van Prooijen en C. Ie Nobel. Bij de eerste stemming kreeg de heer J. Barendregt 7 stemmen, zodat hij de lijst zal. aanvoeren. Voor het vast stellen van de tweede plaats waren 3 stemmingen nodig, waarbij uiteinde lijk de heer Le Nobel 8 stemmen kreeg en de heer De Vuijst 4. Vervolgens deelde de beer De Vuijst mede, dat hij zich voor de derde plaats terug trok. By de stemming voor deze plaats kreeg de heer Van Prooyen 8 stemmen. Voor het bezetten van de vierde plaats kon echter geen kandidaat worden gevonden. Hierna werd de vergadering geschorst. De landbouwers, die de heer Le No bel candidaat hadden gesteld, gingen zich buitenskamers nader beraden, terwijl ook de andere aanwezigen de ontstane situatie bespraken. Toen de vergadering na enige tyd werd her vat, deelde de heer Van Prooijen me- .de, dat hij zich terug trok, omdat hij van mening was „Gemeentebelan gen" niet te kunnen dienen als ook do heer Le Nobel op de lijst stond. Hij vond, dat degenen, die de candi- datuur van de heer Le Nobel haddon gesteld, zich zelf maar op de lijst moesten zetten voor de bezetting van de overgebleven plaatsen. Hiervoor voelde echter geen van lien. Do heer Van Prooijen opperde hier na het denkbeeld om dan maar naast Gemoentebelangen met een V.V.D.- lijst uit te komen. Hierin zag men echter weer een versnippering van de stemmen men de suggestie geraken. Oj Vervolgens deed om uit de impasse te geraken."Öp dit moment verliet de heer De Vuyst de vergadering, waarop word besloten de. bijeenkomst tc sluiten en deze on middellijk daarna weer te openen. De stemmingen, die reeds baddeti plaats gehad werden als ongedaan ver klaard. In deze tweede vergadering verliep de stemming vrij vlot.. Voor het be zetten van de eerste vier "plaatsen werden gekozen: I. J. Barendregt, 2. M. A. van Prooijen; 3. I. J. Risseeuw en 4 A. J. Verstraeten. Deze lyst zal nog met enkele namen worden aan gevuld, waarbij echter de naam van de heer Le Nobel niet zal voorkomen. „Gemeentebelangen" zal dus in de nieuwe zittingsperiode irt elk geval niet meer worden vertegenwoordigd door de heer Ph. de Vuyst. grondslag ïn Krabbendijke meen de de heer Cnossen, dat deze dan toch vel een goede voedingsbodem moet hebben. Pogingen hiertoe hebben echter gefaald. Ook wethouder G. van Velzen fe liciteerde als voorzitter van de ehrlstelyke ulo het schoolbestuur met de belangrijke gebeurtenis. Dc vereniging, die gesticht werd in 1898 heeft sinds 1899 de Wil- helminaschool (4 lokalen) in ge bruik. Na 1921 toen de wet op de gelijkstelling van openbaar en byzonder onderwys van kracht werd, stichtten de hervormde en de Gereformeerde Gemeente een aparte vereniging. Zij traden toen dus uit de „School met de Bijbel". Het nieuwe schoolgebouw in het bouwplan „Centrum" is door ar chitect Stevens in dezelfde stijl ontworpen als de „Rehoboth- school", die ook van de heer Ste vens is. De school wordt 25 meter lang, 12 meter breed en 3 meter hoog en zal twee lokalen voor 50 leer lingen (6 klassen) omvatten van 7,5 x 9 meter. In de school zullen voorts 2 kleedkamers worden on dergebracht tussen de 2 lokalen, die gebruikt worden wanneer schoolartsen de jeugd bèzoeken. De onderwijzerskamer kan dan als artsenkamer worden gebruikt. Met de bouw werd 3 maanden geleden begonnen. De school zal in juli of augustus worden opge leverd en september van dit jaar worden geopend. Op hetzelfde terrein zal eerlang een lagere school van de Gereformeerde Ge meente worden gebouwd. A.r.-wethouder en raadslid uit Souburgse raad Wethouder M. A. v. d. Putte en raadslid W. de Ryke hebben de kies vereniging van de Anti-Revolutionaire Partij te Souburg verzocht hen niet meer op de kandidatenlijst voor de komende verkiezingen te" plaatsen. Wethouder v. d. Putte wenst zich wegens gevorderde leeftyd niet meer beschikbaar te stellen en de heer De Rijke hoeft re drukke werkzaamhe den. De besturen van de C.H.U. en van de. A.R.P. voeren momenteel .besprekin gen om met een gezamenlijke iy»t uit te komen by de gemeenteraadsver kiezingen. Eén en ander is meegedeeld op een dezer dagen gehouden ledenvergade ring van de a.r.-kiesvereniging te Souburg. De kandidatenlijst van de a.r. werd als volgt samengesteld: 1. W. Huson, 2. A. Loricr. 3. G. van Sluis, 4. B. Koole jr., 5. A. Maljaars, 6. J. de Rijk, 7. P. A. v. d. Putte, 8. J. Boon, 9. P. Ton en 10. J. Looise. Do heer W. Huson, voorzitter van de kiesvereniging, herdacht het onlangs overleden erelid E. Tango., die hij een stille, maar serieuze, werker met grote gaven noemde. Bouw van aula op begraafplaats Axel In het raadsverslag van de gemeen te Axel is een storende fout geslo pen. In de laatste alinea leze men: „Het gebouw is ontworpen om even tueel te kunnen worden verplaatst en is gespeend van elke luxe". Abusievelyk werd gemeld „verpacht"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 8