Vlissingse middenstand slaaktwanhoopskreet' Agenda WALCHEREN BOTSING MET TEGENLIGGER BIJ INHALEN: 56BOETE OFFICIËLE PUBLIKATIES HONDERD GULDEN BOETE VOOR SOUBURGSE VEEHANDELAAR DONDERDAG 1 MAART 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 „NEE" TEGEN SANERINGSPLANNEN Binnenstad met een hart nodig In een drukbezochte vergade ring heeft de Vlissingse mid denstand gisteravond unaniem een kernachtig en duidelijk „Niet aanvaardbaar" uitgespro ken tegen de saneringsplannen van de oude binnenstad. Alle oude tegenwerpingen en bezwa ren kwamen opnieuw naar vo ren in deze vergadering, die was belegd naar aanleiding van het openbaar maken van de tweede fase van de sanering. De mid denstanders willen: een binnenstad met een hart; het tegengaan van verdere verpaupering en gelijktijdige uitvoering van de eerste en tweede fase. „Met de wensen van do Vlissingse middenstand is absoluut geen reke ning gehouden", 7.0 merkte de heer J. P. Ventevogel. lid van de sane- ringseomnmsie uit de middenstand op. „We moeten maatregelen nemen. We moeten de raadsleden bewerken en er op aandringen zich niet op nieuw door b. en w. in de boot te laten nemen. Ze zeggen te snel: het moet wel aangenomen worden an ders moet al hef voorbereidende werk worden overgedaan. Maar dan moe ten ze het maar overdoen. Dat kan ons niets schelen". Nadat het storm achtige applaus was weggeëbd zei de heer Ventevogel voorts, dat alle raadsleden moeten worden uitgeno digd in een gezamenlijke vergadering met de middenstand. „Ze moeten de moed hebben ,ncc' tegen b. en w. to zeggen". De bijna honderd leden van de Vlissingse Middenstands Centrale, die de vergadering in het Con certgebouw bijwoonden, konden zich met deze kernachtige woor den, een „wanhoopskreet van de bedreigde Vlissingse middenstand uit de binnenstad" verenigen. En toen de heer Ventevogel dan ook aan het slot .van de bijeenkomst vroeg wie er tegen was om op nieuw bij het gemeentebestuur een krachtig protest te doen ho ren en alles in het werk te stellen om de plannen tc verijdelen, stak er niemand zijn vinger op. De bijeenkomst had ondanks de kern achtige woorden een rustig verloop. Voorzitter H. G. Daalhuizen had in zijn openingswoord herinnerd aan de voorgeschiedenis van de lange sane ringshistorie waarin „over ons werd geoordeeld, maar zonder ons". Hij wees erop dat de zakenwereld van de tweede fase in het gedrang zou kunnen komen door een opleving van de frisse nieuwbouw in het plan Lange Zelkc. Hij pleitte dan ook voor een gelijktijdige uitvoering van de twee fasen Ook het door de midden stand voorgestelde brede plein ten zuiden van dc St.-Jacobskerk met toegangswegen noemde hij een zaak van levensbelang. „Een deel van de tweede fase blijft verstoken van ver keer. Dat deel zou wel eens dood kun nen gaan. Dan hoeft het niet meer gesaneerd te worden", zo zei hij. Vervolgens nam men de voorgeschre ven aard der bebouwing van de twee de fase onder de loep. Verwijt Een buitengewoon ernstig verwijt van de middenstandscentrale aan b. en w. betreft het overleg tussen dit college en de saneringscommissie uit de middenstand, waarvan de wethou der van openbare werken voorzitter is. „We deden ons 2egjc, konden naar huis en hoorden er nooit meer iets van", aldus de heer Daalhuizen. „Het zou een daad van wellevendheid ge weest zijn wanneer men ons in ieder VANDAAG. Vlissingen Alliambra; Vrouwen achter prikkeldraad. 20 uur, 13 jaar. Luxon Shotgun, 20 uur. .14 jaar. Kunsthandel C. A. Bikker: Expositie etsen, litho's en gouaches J. Altink, 9—12 en 14—18 uur. Britannia: Uitvoering r.h.b.s,, 20 uur. Schéldekwariier: Toneelavond bejaarden* 20 uur. Concertgebouw: Op treden Dutch Swing College Band voor Koninklijke Marine afd. O.S. en O., 20 uur. Middelburg In naam van het onrecht, 20 uur. 13 jaar. Electro: De zwarte sperwer, 19.30 uur, 14 jaar. Schut tershof: Vergadering Zeeuwse Melk- federatie, 20 uur Schouwburg: Af scheidsreceptie hoofd gereformeerde lagere school Heerengracht. 19.30 uur. Goes Grand: Straat der verleiding, 20 uur, 13 jaar. Prins van Oarnje: To- neelavond Astra" 19.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Blue jeans ai petticoats. 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Sparlaeus. 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Ledeltheater: Lezing de heer Jul. J. A. Jongeneleo over „De moderne schilderkunst „Kunst of Kolder"?. 20 uur Zlerikzee - Huis van Nassau: Jaarverga dering Bedrijfsstucliegroep .Schou- wen-Duiveland" 19.30 uur. Tholen Hof van Holland: Uitvoering gynin. vereniging „Olympia", 10.30 uur. Zonnemalre „De Volharding": muziek vereniging „N. en U.", 19.30 uur. geval had uitgenodigd om te zeggen dat onze voorstellen niet uitvoerbaar waren". De heer J. P. Ventevogel voegde daar later aan toe, dat burgemees ter Kolff in de openbare raadsver gadering van 27 januari 1961 een regelmatig overleg tussen sane ringscommissie en b. en w. wense lijk had genoemd. Een maandelijks overleg achtte de heer Kolff toen niet nodig, maar wel „zo vaak als wenselijk is". Dit zou volgens hem in „alïe rust en gedegenheid" moeten verlopen. „We hebben in ruim een jaar tijd zegge en schrij ve éénmaal vergaderd", voegde dc heer Ventevogel toe. Puin Het was de heer C. v. d. Made die met het oog op de verpaupering van de binnenstad wees op het vele puin, dat overal blijft liggen. „Er gaat een heleboel gebeuren, maar het blijft voorlopig bij slopen. We kennen het tempo waarin het Vlissingse gemeen tebestuur allerlei zaken pleegt aan te pakken, dus dat puin zal er nog wel even blijven liggen. Wat kunnen we er en bloc tegen doen?" zo stelde hij. „Laten we de koppen bij elkaar steken en Iets doen. We kunnen alles desnoods zelf opknappen, maar er moet iets gebeuren in deze tot ver paupering gedoemde buurt waarin we zitten". Men vroeg zich vervolgens af welke Classis Goes Hervormde Kerk vergaderde De classis Goes van do Nederlands Hervormde Kerk hield woensdag een vergadering in „De Prins van Oran je" te Goes. In de middagbijeenkomst voerde ds. M. Enker nit Middelburg het woord. Hij sprak over de verhou ding kerk-Israël. Ds. Enker betoogde in zijn causerie, dat aan de hand van vele bijbelse uit spraken niet mag worden gezegd, dat de kerk in de plaats zou zijn geko men van het volk Israëls. Over dit onderwerp werd daarna nog breed voerig van gedachten gewisseld. In de morgenbijeenkomst kwamen onder meer de verschillende verkiezingen aan de orde. Als praeses werd her kozen ds. L. W. Blok uit Ellewouts- dijk. Tot assessor werd benoemd ds. J. Hofman uit Kruiningen. De ver gadering van de classis werd ge opend door de oudste aanwezige pre dikant, ds. J. van Leeuwen uit Krab- bendijke. De vergadering stond onder leiding van ds. Blok uit EUcwouts- dijk. wegen te bewandelen zijn om Iets te gen de plannen van het Vlissingse gemeentebestuur te kunnen doen. at er iets moet gebeuren bleek voor alle aanwezigen duidelijk. En daar van een vertrouwen in het gemeente bestuur ter vergadering niets bleek, besloot men dat wellicht met het be werken van raadsleden succes kan worden geboekt. „Nu zitten ze boven dien vlak voor een gemeenteraads verkiezing", werd nog opgemerkt. Voorzitter H. G. Daalhuizen besloot met namens de middenstandscentrale de belofte te doen, dat alles in het werk zal worden gesteld 0111 uitvoe ring van het saneringsplan tweede fase in de voorgestelde vorm te voor komen. „We zullen tot het einde toe hlyven vechten voor onze belangen". MIDDELBURG Trompettist Sevenstern gaf boeiend jeugdconcert In de jeugdconcertenserie voor de Middelburgse scholieren traden woensdag in de Concert- en Gehoor zaal Harry Sevenstern en Piet Peij- nenborg op. De Z.V.U., die dit con cert zoals gewoonlijk organiseerde, heeft met het yragen van deze twee musici een uitstekende keus gedaan, want trompettist Sevenstern en pia nist Perjnenborg brachten hun pro gramma op boeiende en voortreffe lijke wijze. Nadat de begeleider het programma ingeleid had. vertelde Se venstern, trompettist bij het Concert gebouworkest en solist in kleinere bezettingen, op instructieve wijze bij zonderheden over de ontwikkeling van de trompet en de bugel. Nadat Sevenstern en Peijnenborg en kele werkjes hadden gespeeld van Corelli, Bach en Haydn, gaf Seven stern een voortreffelijke jazzimprovi satie op trompet en bugel, waarna het programma besloten werd met virtuoos gespeelde variaties op een bekend thema. Er was een verdiend ovatio neel applaus. KOUDEKERKE Oranjevereniging belegt vele festiviteiten De Oranjevereniging le Koudeker- ke is springlevend. Dat kwam dins dagavond duidelijk tot uiting tijdens de jaarvergadering van de Koude- kerkse Oranjevereniging in hotel „RÜckborst". Mr. L. A. van Splunder, vooriztter van de Oranjevereniging, deelde in zijn toespraak onder meer mede, dat de onlangs door de P.Z.C. geconstateerde verkwijning van deze verenigingen zeker niet van toepas sing is op Koudekerke: het ledental neemt steeds toe. Van 327 is dit ge in-acht op 358; „een zeer verheu gend verschijnsel", aldus de secreta ris van de vereniging, de lieer H. A. Mosselman. De penningmeester, de heer Chr. Schipper, deelde mede, dat het saldo per 1 januari 1961 893,32 bedroeg; per 1 januari 1962 bedroeg dit 916,59. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Daarna werden de festiviteiten op 30 april, 2 en 5 mei besproken. Op 30 april zullen de schoolkinderen de burgemeester van Koudekerke een aubade brengen voor het gemeentehuis. Daarna is er een defile, waaraan alle schoolkinderen zullen deelnemen. Op woensdag 2 mei zijn er diverse kinderspelen in het dorp. Daarbij zal de medewerking worden ge vraagd van de Middelburgse sport vereniging „Dynamo". Zaterdag 5 mei worden do feestelijk heden besloten met een enkel voor het Koudekcrkso publiek georgani seerde oriëntatierit. Des avond zal er het nodige vuurwerk worden afge stoken. Tijdens deze vergadering in hotel „Rijckborst" verleende de har monie „Voorwaarts" muzikale mede werking. Burgerlijke stand VLISSÏNGEN. Bevallen: C. Kramer— Huiszoon. d.; M. C. de Witvan Belzen, d.; C. MarijsMeul- meester, z.; E. A. de VriesWarman, d.: C. de Rijkede Bruine, d.: E- A. M. BouwmeesterSchrijver,z.I. II. Wig- gcvs—Lu nenberg, d.: K. E. M. Blaauw— den Hollander, d.: M. J. Marcussevan der Moere. d.: N. Tujjten— Sjperdsma. z.; W. J. Bakker—Cijsouw. z.: J. Hujszoon— den Hollander, d.: M. Sobroevers—Roos. z.; S. Kopervan der Smissen, z.; J. C. Kiviet—Damman, d. Ondertrouwd: J. B. L. v. d. .Wege, 22 j. cn C. M. J. Brink, 20 j.; J, G. de Boer, 22 j. en M. J. Schmelzer, 16 J.: L. v. d. Bus,- eche en G. C. van Calmthout; W. N. Pol derman, 27 j. en C. E. Hoogesteger. 18 J. Getrouwd: H. J. Achterberg, 22 j. en E. F. Heijdens, 17 j.: W, H. van der Linden, 29 j. on P. Wijkhuieen, 19 j. Overleden: M. Schout. 83 j.. wed, v. H. van Vlaanderen; 3. A. Vader. 81 J„ wed. v. P. Provoost. GRIJPSKERKE Gemeente-avond Maandag gaf de hervormde gemeente te Grijpskerke een gemeenteavond in het dorpshuis onder leiding van ds. Wapenaar. Voor de pauze vertoonde ds. Wapenaar een serie dia's over- het zendingswerk van ds. Bijleveld in Noord-Nigeria. Na de pauze wer den de rekeningen van diaconie en kerkvoogdij bekendgemaakt. Vervol gens was gelegenheid over deze re keningen en over andere zaken uit het gemeenteleven, vragen te stellen. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Grijpskerke van de N.C.V.B. hield haar jaarvergadering in het dorpshuis. In verband met het vertrek van mevrouw Vlaardinger- broek werd mevrouw De Schipper tot presidente gekozen. Mevrouw Cop- poolse gaf een verslag op rijm van het zomerrcisjc en mevrouw Francke hield een inleiding over dc Samari- taanse vrouw. Een aantal dames bracht het toneelstukje „Zal dat nu heus wel doorgaan?", op de plan ken. De rest van het programma werd gevuld met voordracht en koorzang. De volgende bijeenkomst zal op 20 maart plaatshebben. Bromfiets tegen auto Maandagmiddag omstreeks het mid daguur ontstond in de Noordstraat te Grijpskerke een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto. F. uit Grijpskerke. kwam met zijn bromfiets uit de richting „de Kerk- ring" de Noordstraat ingereden en wilde halverwege die straat naar links afslaan. Daarbij lette hij niet op een uit de tegengestelde richtjng naderende personenauto bestuurd door R. uit Oostkapellc. De brom- fietsbestuurdcr botste daarbij tegen de personenauto en liep enige ver wondingen aan zijn been en een lich te hersenschudding op. De bromfiets werd totaal vernield, de personenauto werd beschadigd. Dokter Bom uit Oostkapelle verleende de eerste hulp aan het slachtoffer. Raad St.-Laurens blikte tevreden terug op 1961 In de eerste vergadering van dit jaar, woensdagmiddag door de raad van St.-Laurens gehouden, is met vol doening teruggezien op het afgelo pen jaar. Burgemeester W. Baas kon in zjjn nieuwjaarsrede onder meer opmerken dat de groei van de ge- meent© zich voortzette voorname lijk door een gunstig geboorteover schot de Noord weg kon worden herbestraat, bet uitbreidingsplan werd gerealiseerd en met de riole ringswerkzaamheden kon een stevig begin worden gemaakt. Voor 1962 noemde hjj als wensen: een tweede kleuterschool, een nieuw uitbrei dingsplan achter de Van Citterstraat en een nieuw wegdek voor Oranje laan en Kerltlaan. Wat de Walcherse herindeling betreft zei burgemeester Baas te hopen dat deze nog eens de finitief in een archief zal blijven rus ten. Het oudste raadslid, de heer K. A. Hamelink dankte de voorzitter voor zijn woorden cn voor de prettige en goede samenwerking in het afgelo pen jaar. In het gebruikelijke ijltempo ging vervolgens de agenda van 17 punten onder de hamer door. Besloten werd onder meer tot het volgende: het be drag per leerling van de christelijke school is voor 1962 60.het voor schot exploitatievergoeding voor de zelfde school bedraagt voor dit jaar 6020,en de vergoeding vakon derwijs werd vastgesteld op 381,78. In de kosten van de christelijke la gere landbouwschool te Oostkapelle zal St.-Laurens voor tweemaal 40 bijdragen. De raad ging voorts ak koord met het voorstel 11 percelen grónd in het nieuwe uitbreidingsplan te verkopen aan diverse gegadigden voor 13,35 per vierkante meter. Scheepvaartberichten niesingen aangekomen op 27-2-1962: Bl- rim-River van proefvaart van zee; Beta van Antwerpen. Vlissïngen vertrokken op 27-2-19G2: Birim River proefvaart naar zee; Jacob-Ekken- ga naar Norrkoping; Metropole naar Am sterdam. Vllssingen gepasseerd naar Antwerpen op 27-2-1962: Helvetia van Breskens; Willem- Cornelis van Delfzijl: Pericles van zee- Temeqzen: Slnon van Bremen; Nautic van Rotterdam: Algol van Zeebrugge. 28- 2-1962: Steenbergen van Duinkerken: Kre- on van Rotterdam; Medusa van Swansea: Zeevaart van Amsterdam-Terneuzen; An- holt van Sea; Ceres van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 27-2-1962: Alhena naar Rotterdam: Over- ijsel naar Amsterdam: Arcturus naar Ier land: Valiant naar Hull: Liberiakust naar Amsterdam: Bram naar Goole: Jacob- Teekrnan naar Dundalk. 28-2-1962: Ga- bonkust naar Amsterdam: Guineekust naar Freetown: Bern naar Valencia. KANTONRECHTER MIDDELBURG Bromfietser reed tegen achterkant politie-auto In totaal zesenvijftig gulden boete (f 6 subs. 2 dagen en f 50 subs. 10 (lagen) was woensdag de uitspraak van de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh, in de zaak to gen do chauffeur-besteller P. J. K. uit Middelburg. Op 14 augustus van het vorig jaar was K. met een bestel auto een tractor met drie aanhang wagens vlak voor een wegsplitsing gaan inhalen. Daarbij kwam liij op de linkerweghelft. Toen er een personenauto uit de te genovergestelde richting kwam, was K. eerst tegen één van de aanhang wagens gereden en daarna tegen de personenauto. De officier, mr. J. L. Andreae meende, dat de verdachte omdat hij haast had teveel risi co had genomen. Bijzonder onfortuinlijk was de land bouwer F. M. P. uit Nieuwland op 17 september. In Middelburg reed hij met zijn bromfiets achter een po litie-auto, die op een gegeven mo ment stopte om voorrang te verle nen. P. kon de bromfiets niet tijdig tot stilstand brengen enreed te gen de achterkant van de politie-' auto. Dertig gulden subs. 6 dagen bedroeg de rekening, die de kanton rechter hem presenteerde. Op 24 november lag langs de weg in Biggekerke een grote hoop sui kerbieten, eigendom van J. S. uit Meliskerke. De hoop bieten lag ech ter ongeveer een halve meter op de weg en in het donker was een auto er tegenop gereden en daarna in een sloot terechtgekomen. De officier eiste tegen S. een boete van f 30; de kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van f 20 subs. 4 dagen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Collecte De collecte voor „Het Hoogeland" heeft te Nieuw- en St.-Joosland 44,88 opgebracht. ZOUTELANDE Film over kankerbestrijding Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding zal vrij dagavond in het verenigingsgebouw Middendorp te Zoutelande een pro- paganda-avond geven. Dr. J. Okker uit Middelburg zal een medische causene houden ter Inleiding van de flim: „Er is een tijd van komen...". Na de pauze wordt de film „Open to View" vertoond. De burgemeesters der gemeenten Middel burg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuls voor een ieder ter inza ge liggen de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 10 januari 1957, no. L/PA 3012 en de daarbij behorende, op deze ge meenten betrekking hebbende lijst, zoals deze gewijzigd is bij de beschikking van 21 december 1961, no. L/PD 1020. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin. gelegen binnen een in de lijst omschreven gebied, behal ve op dat gedeelte van die tuin. dat voor het betrokken teeltjaar is aangeduid op een door of vanwege de directeur van de Plantenziektenkundige Dienst vervaardig de situatieschets van die tuin. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het ln bovenbedoelde lijst omschreven gebied, die in min of meer geordend verband (b.v. volkstuincomplexen) bij elkaar lig- ONVOLDOENDE RECHTS Verdachte reed volgens getuigen „uiterst gevaarlijk" en „hoogst onverantwoordelijk" De Middelburgse kantonrechter heeft de Souburgse veehandelaar J. C. van den D. woensdag conform de eis veroordeeld tot, een boete van 100 subs. 20 dagen en 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Op twee de kerstdag van het vorig jaar reed Van den D. met zijn auto op de boule vard in Vlissingen. Hij hield onvoldoende rechts en kwam daardoor in botsing met een personenauto, die aan de linkerkant van de weg was geparkeerd. Na de aanrijding was de veehandelaar doorgereden zoals hij zelf zei omdat; hij niets van het ongeluk had gemerkt. Twee ooggetuigen, T. M. en A. S., heiden uit Vlissingen, verklaarden dat de verdachte gemakkelijk meer rechts had kunnen .'ijden. Voorts reed hij volgens hen bijzonder hard, ook nadat hel ongeluk was gebeurd. M. schetste de manier van rijden van verdachte als „uiterst gevaar lijk" on S. noemde het „hoogst on verantwoordelijk". De officier, mr. A. L. Andreae. vroeg zich af. waar om Van den D. zo hard had gereden. Het is Hoogstwaarschijnlijk, dat dc veehandelaar nog voor de rechtbank zal moeien -.erechtstaan, omdat hij 11a hel ongeluk is doorgereden. Bij verstek werd H. C. A. van der H. uit Eindhoven veroordeeld tot een boete van 50 subs. 10 da gen, omdat hij zyn snelheid niet had aangepast bij het overige ver keer en laardoor bij Nieuwland een botsing had veroorzaakt. Aan de auto, waarmee hij in aanrijding was gekomen, ontstond voor on geveer t' 1400 schade. M. W. uit Vlissingen had iti zjja i sulfaat. woonplaats met 7,ijn personenauto geen voorrang gegeven aan een bromfietser. Er ontstond een aanrij ding en woensdag werd hij hiervoor by verstek veroordeeld tot f 40, boete subs. 8 dagen. Bij het inhalen was de bromfietser C. W. uit Souburg tussen twee naast elkaar rijdende fietsers doorgereden. Bij de aanrijding die volgde kwamen W. cn één van 'de fietsers le vallen. Conform de els kreeg de Souburger een boete van .f 30.subs. 6 dagen. Onoverzichtelijk 1 Op de Noordsingcl te Middelburg had de Vlissinger P. FI. H. zyn auto neergezet vlak bij een onoverzichte lijke bocht. Uitspraak: 20,subs. 4 dagen. De zoon van groentehande laar S. K. uit Vlissingen reed voor zijn vader met, een vrachtauto, maar was niet in liet bezit van een werk map, waarvoor K. als werkgever had moeten zorgen. Een boete van J' 5.'subs. I dag was het re gen en waarvoor reeds een teeltregeling van toepassing is volgens de beschikking van 8 februari 1957. no. L/PA 3037. Deze teeltregeling is op bij genoemde beschik king behorende kaarten vastgelegd en ligt op het. gemeentehuis ter inzage. Telers van aardappelen in tuinen, waarop bovengenoemde beschikking(en) niet van toepassing is (zijn), zijn gehouden de be staande voorschriften nauwkeurig op te yolgen. te weten slechts daar aardappe len te verbouwen waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan en bovendien jaarlijks niet meer dan hoogstens 1/3 gedeelte van de tuin. Telers op wier tuin door deze bekendma king de beschikking no L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, bunnen deze schriftelijk aanvragen bij Gew. Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Grote Markt 28a, Goes. Middelburg/Vlissingen, 28 februari 1962. MIDDELBURGVLISSINGEN AARDAPPELTEELT De burgemeesters der eemeenten Middel burg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inza ge liggen de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 8 februari 1957, no. L/PA 3037 en de daarbij behorende op deze ge meenten betrekking hebbende kaart(en) en lijst, zoals deze op 15 januari 1962 op nieuw zjjn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin. gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaartten) aangeduid ge deelte van het gebied. Middelburg/Vlissingen, 28 februari 1962. MIDDELBURG Beschikbaarstelling kosteloze aanplak- rnimte bij de a.s. verkiezingen. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat met het oog op de komende verkiezingen verldezingsbit- jetten gratis mogen worden aangeplakt op dc schutting naast liet stadhuis (niet op het bord) in de Lange Noordstraat en op de muur van de v.m. gasfabriek aan het Molenwater (niet op de aanplakbor den). Het plakken mag alleen geschieden met door de dienst van Gemeentewerken te verstrekken plaksel. Voor elke politieke partij wordt een vak- gereserveerd. Gegevens te verkrijgen ter secretarie, kamer 14. Middelburg. 23 februari 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd. Mr. J. Drijber. burgemeester. Mr. J. Hoojj, secretaris. VLISSINGEN. MEDEWERKING EX ARTIKEL 3d KLEUTERONDERWIJSWET. B. en w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat door de raad dier ge meente in zijn vergadering van 23 febru ari 1°62 ie besloten medewerking te ver lenen aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier voor de aanschaffing van nieuwe kachels, een nieuwe verlichting, enig meubilair en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de St.-Annakleuterschool aan het Bellamypark. Vlissingen. 26 februari 1962. Twee bromfietsers stonden terecht, omdat zij in Middelburg geen voor rang hadden gegeven. In het geval van H. A. de L. uit Vllssingen was een aanrijding met een personenauto het gevolg geweest. Twintig gulden boet© subs. 4 dagen was de uitspraak. Hoewel er geen aanrijding was ont staan, toen de Koudekerkse timmer man C. R. geen voorrang gaf aan *n auto, kreeg ook hij een boete van f 20 subs. 4 dagen. ZUID-BEVELAND KORTGENE Mannenkoor gaf eerste uitvoering van „Luctor" Het Noordbevelands mannenkoor uit Kortgene gaf woensdagavond in hotel „De Stad wijnkelder" te Kort gene de jaarlijkse uitvoering met me dewerking van het instrumentaal kwintet van de koninklijke harmonie te Kortgene. Het concert stond onder leiding van de lieer F. Smit, die ook een toelichting b\j de uit te voeren werken verzorgde. Evenals vorige jaren was ook deze avond weer druk bezocht. Het koor oogstte een goed succes. Het hoogtepunt van de avond was de eerste uitvoering van het stuk „Luc tor" op muziek van de heer Smit en met tekst van de heer G, M- F, Bom, vroeger voorzitter van de Noordbe- velandse afdeling van de Z.L.M. Bei de Noordbevelanders kregen voor hun werkstuk een langdurig applaus. De tekst van het muziekstuk ver haalt van de onophoudelijke strijd met het water en de verbondenheid van de Zeeuwen mej; hun gewest. Het programma vermeldde verder onder meer werken van Pors, Kroce, Heinrich Isaac, Jac. Clemens, Lud- wig Kreutzer en Zanen. Ook het blaasorkest oogstte met werken van Johann Pezel en A. Bruckner veel succes. De heer Smit bewerkte verscheidene stukken voor blaaskwin- tet. Het kwintet omvat 2 klarinetten, een es-hoom, bes-hoorn en tuba. De heer M. van den Boomgaard, voor zitter had de avond geopend en sprak ook 'n slotwoord. Burgemeester Wis se van Wissen kerke, wethouder P. J. Bom van Kortgene en de heer H. Stam, directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool te Middelburg woonden de-avond bij. De heer Stam sprak in de pauze zijn waardering uit over de geleverde prestaties. Voor hem was het de laatste avond, die hij als direc teur van de Muziekschool bijwoonde. Marktberichten COOP. TUINBOUWVEILING R'DAM. 27 februari. Aardappelen 8—13, Andijvie 1 1.661,77. II 1,60—1,74. Spruiten IA 1.13 —1,46. IIA 86—1.21, ID 1.10—1.22. ge schoond 1,10—1.75. Witlof IA 84—96. IIA 6231. IB 8083. IIB 6580 per kg Aan voer 27.000 kg. Sla I 27—29. tl 12—17 per stuk. Sla 1.15—1.26, Glasveldsla 4.10—4.30 Spinazie II 1.25—1.36. Rode Kool 20—36. Gele Kool 42—46. Prei IA 76—1.41. LÏA 65 —95. IB 84—88. Uien I 58—66. geschild 48 —69, Grote Peen l 3648 per kg. Selderij 21—56 per bos. Knolselderij 8 st. 36—68. 10 St. 51—60. 12 St. 46—50 15 St. 38—46 p. st. Champignons 3.20—3.30 p. kg. Golden Delicious IA 92—1.07, IB 74—1.03, IIA 75—92. IIB 74—81. IIC 61—65. Jo nathan IA 77—79. IB 73—75. IC 62—65, IIA 65—71, IIB 62—69 Winston IA 90—1.14. St. Remy IIA 5556. IIB 55—58. Lombart Calville IA 77—83. IB 64— 79. IC 63—65. VEILING BERGEN OP ZOOM, 28 februari. Prei 72—114. Witte kool 35. Rode kool 16—39. Sav, kool 62—64. Spruiten 70—167. Witlof 78—107. Kroten 9—18. St. Remy 62—58. Golden Delicious 42—76. Jonathan 45—71. EIERNOTERING BERGEN OP ZOOM. 28 februari. Eiernoteringen van de coöp. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom Ingaande donderdag 1 maart 1962. Prijs- kl. 0. 13 ct.: 1. 12 et.; 2 11 ct.: 3. 10 et.; 4. 9 ct. VEILING KAPEI.I.E. 28 februari. Golden Delicious 1 80 85 85— 86. 75-80 86—93. 70-75 83—91. 65-70 76—78. 60-65 68—69. 80-85 80—86. 75-80 79—87. 70-75 78—85. 65-70 "0—76. 60-65 61—69. 2 d 90—55. grof 59—75, lijn 39—60. Jona than 1 80-85 66. 75-80 65-70. 60-75 70—74, 65-70 67—68, 60-65 55 2 80-85 59—65, 2 75-80 59—63, 70-75 61—71. 65-70 60—65, 60-65 48—56, 2 d 37—16. grof 43—57. fijn 38—50. Goudrenet 1 75-35 82, 2 75-85 77. 65-75 68—72, 2 d 54. grof 60—61. fijn 50—60. Winston 2 70-75 100, 65-70 82. 60-65 66, 55-60 49. 2 d 39. grof 44—66. fijn 32. Zoete Enngaard 2 55-65 66—68, fijn 38—60. Kroetappelen 31. Appelen rotvlek 11—35. Br. A Lucas 2 75-85 38 -39. 65-75 35—36. 2 d 27—28. grof 22—23. fjjn 16—25. St. Rcmv 2 70-85 56. 65-75 60—63. 2 d 56, grof 52—57, fijn 47. Girser Wildeman i 55-65 35. Comt. de Paris grof 14. Confe rence fijn 34. grof 4». Ktelpeer fijn 23. Aardappelen 9. Boerenkool 30. Uien st. 17. VEILING TERNEUZEN. Selderij 5566. Witte kool 25. Ereekpeen 2 20—32, Waspeen 2 3312. Prei A2 76 100, B2 76. Knolselderij 2G30. afw. 15 —25. Spruiten A2 S4. B 84—38. geschoond 93—122. Uien 1 43. 2 34—33. afw. 21—38. Witlof A2 70—92. BI 79—92, B2 73—89. afwijkend 50—71. Golden Delicious 2 70 81—82, 60 60—61, 3 grof 56—59, 3 fijn 45. kroet 40. W. Bananen 3 grof 51—54, 3 fijn 45. kroet 42. VEILING GOES. 28 februari. Witlof Al 79—86. A3 70—78. BI 77—78, B2 67. Spruiten afw. 58. Prei Al 86, A2 94. Peen 16. Groene sav, kool 55—50, afw. 22—27. Rode kool 21—34. Witte kool 26. Boerenkool 21. Uien 45— 48, afw. 25. stek 30, Uien per zak van kg 19—21. Aardappelen 11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3