Klanken uit de ether Bliksem-interviews met 7 „song-singers" oren, yen en.... «clvrijvcvi „FROM THE TERRACE", ROMAN ZEER GESLAAGD VERFILMD WOENSDAG 28 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dit zijn de dames en heren Vlak voor de grote finale be gon hadden we een gesprekje met de zeven deelnemers aan het Songfestival. Van de uit slag was toen uiteraard nog niets bekend. Allen waren ze vol goede moed en enorm nerveus. Voor alles echter waren ze optimistisch, de fi nalisten. Carnaval Mevrouw Rita Corita -woont in Castricuiu en dat ze eindelijk er gens echt woont betekent veel vóór haar en voor haar man, en zeker ook voor haar zeventienjarige zoon. „Zoveel jaren", zei ze, „heb ben m'n man ên ik getrokken van stad naar stad en zelfs van land tot land ik om te zingen en hij om me op de accordeon te begelei den maar we hebben nu geluk kig tot en met 1963 alleen maar werk in Nederland hoeven aanne men. Langzamerhand krijgt een mens het gevoel dat hij nergens meer bijhoort. We vinden het heer lijk dat we nu 's avonds na de voorstelling thuis komen, het mag dan wel eens 's nachts en zelfs wel diep in de nacht worden, maar we komen thuis. Het song festival? o ja. ik zing er Car naval -dat is een vrolijk liedje en daar hou ik van. De mensen hebben al narigheid genoeg en ik maak ze graag aan het lachen, al is het maar glimlachend. Ik vind het een sport om mee te doen in de finale en mijn liedje hoeft helemaal niet nummer een te worden, al zou dat-wel leuk zijn natuurlijk voor Rob: die zit straks voor de t.v. voor zijn moeder te duimen". Katinka De ene spelbreker heet Rok en de andere spelbreker heet Rekkers, beiden van Rotterdam. Ze zijn het over twee dingen samen eens, ten eerste dat Katinka een leuk liedje is en ten tweede dat ze zich, toen ze jaren geleden begonnen te zin gen enorm hebben vergist, want ze wilden de spelonderbrekers he ten: ze vonden zichzelf een en- entr'act, de afwïsselaars op een feestje. Ze noemden zichzelf nog de spelonderbrekers, toen al hun supporters hen al do spelbrekers noemden. „We zijn over Katinka midden in de nacht opgebeld door meneer Michon, de organisator, die net ge hoord had dat de Padre Twins niet" van Katinka zingen wilden", zegt Theo Rekkers, „en toen we de vol gende dag met Katinka kennis maakten vonden we dat de Twins gelijk hadden. Het melodietje van Katinka loopt van hoog tot. laag en terug, maar de padre Twins zijn echte tweelingen en hebben pre cies dezelfde stemmen. Wij niet, ik heb een donkerder stem dan Hugo Kok en dus ligt dat liedje ons beter. We zingen al samen sinds de bevrijding. Ons eerste lied je heette: jij bent het mooiste meisje van de heeeele zaal Voor dat meisje zijn we blijven zin gen. ze heet dit keer; Kathin- ka". zong toen nog alleen maar thuis leuke liedjes maar ik zong wel de hele dag. en toen mijn vriendinne tje zei: ik ga weg bij Stardust, wil jij mijn baantje?, toen dacht ik: nou ja, zingen kan ik wel. Ik ben anderhalf jaar op tournee geweest langs garnizoenen en bases van Amerikanen, in Duitsland, in Frankrijk en Marokko. Toen was het voorbij en ik deed weer heel tevreden de huishouding voor mijn moeder, maar ik had weer een vriendin en dat was de dochter van violist Benny Behr en die zei: weet je wel dat Greetje Kauffeld weg gaat bij de Skymasters. Toen ik eens kwam praten waren de Sky masters net aan het repeteren en Bep Rowold wilde helemaal niet praten. Hij zei: zing mee. Ze speel den Day by day en ik ben blij ven zingen day bij bay bij de radio. In de kantine ziet dan Dolf van der Linden je zitten achter je coke en hij roept: hé Joke. ik heb een liedje voor je en dus zing ik nu ,,'t Is voorbij". Grachten Ella Raya heet maar de directie kindse Opera vindt het niet pret tig dat ze onder eigen naam songs zingt, ze is <lus nu een gesple ten persoonlijklieidje. Als zangeres begon ze toen zc zeven was: in een kinderkoortje en daarna zeven jaar in een zangklas van het Haags Conservatorium. Ze zong, afgestudeerd, liederen en ze zong mee in oratoria. Haar le raar Frans Vroons liet haar beginnen bij de Nederlandse Ope ra en ze zong er Ciabel in Faust, Bronislawa In Der Bettelstudent, CONNY VAN DEN BOS kamernier Zuzuki in Butterfly, Lola in Cavalleria Rusticana, twee de dame in die Zauberflöte. In liet songfestival zou ze graag iets van Strauss hebben gezongen of anders een Frans chanson, maar het moest een hedendaags Nederlands liedje zijn en dus werd het: „Heb je nog die ouwe grachten?" Ik vind het een schattig petieterig liedje en ik zal erg mijn best doen. RITA CORITA goed, maar dat zeggen de zes anderen van hun liedje ook. We hebben onder leiding van Leslie Roberts enthousiast gewerkt en ik zou liefst hebben dat we alle zeven wonnen. Zo moet U het wel zien: we doen alle zeven ons best en we gun nen alle zeven een ander het win nende liedje. Ik zelf ben voor mijn liedje „Niets" en omdat ik het plezierig vond weer even'thuis te zijn een maand terug in Neder land: ik werk bij 't Rias dansorkest in Berlijn. Van huis uit ben ik in strumentalist, is speel klarinet, sax cello, contrabas, piano, slagwerk en fluit en mijn achtste instrument is mijn stem. Die is liet makkelijkst mee te nemen. Niets Ger Timmermans uit Enschede zong „niets" en daar is Ivy best tevreden mee. „Ik vind het een leuke tekst en de muziek klinkt RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Zachtjes Conny van den Bos is het nummer tje zes dat zachtjes zong. „Ik had er lang en goed aan gewerkt, met regisseur Leslie Roberts en met mijn zanglerares Bep Ogter- op'\ Ze zingt nog niet zo lang, ofschoon ze al zingt zolang ze zich herinne ren kan. „Alle meisjes zingen", zegt ze „maar ik kreeg een kansje in het K.R.O.-programma de springplank. Dat was twee jaar geleden en het viel zo goed uit dat ik contact met orkesten van alle omroepen hield, als free lance. Als vogelvrije leeuwerik, zullen we maar zeggen. Ik heb veel Frans gezongen. Mijn eerste liedje was „Un jour tu verras" op een dag zal je zienIn Kr.okke zong ik ook Frans: Sur ma vie en mon dieu, maar ook twee Nederlandse Neem tijd en Hou veel van mij". Wereld Bat Berry is als Piet van den Berg bas bij de opera maar hij kent Dolf van der Linden uit zijn studie tijd, toen die hem af en toe een kleinigheidje liet verdienen. We hadden elkaar een hele tijd niet gezien, zegt Pat Berry en 'toen in eens liepen we elkaar tegen het lijf en hij zei: we hebben een lied je Wees zuinig op de wereld, we hebben er. maar één. Dolf van der Linden had wel gelijk, want met een bas zing je niet zo makkelijk liedjes als: ik hou van jou, blijf jij me trouw, dat ge loven ze niet van een bas: een bas is meer een vaderlijke stem. Dat liedje over zuinig zijn op de wereld past wel bij me, de tekstdichter heeft de atoombom in zijn achter hoofd gehad. Ik moet dus de geleerden en de po litici en zo vermanen een beetje zuinig te zijn met onze planeet en Dolf van der Linden zei: dat moet gedragen gezongen worden, nou ja: een bas". Voorbij Joke van den Burg heet mevrouw Bos want haar man is trombonist Rudy Bos van de Skymasters, en omdat zij vast zangeresje van de Skymasters is, gaat ze gewoon elke dag samen met haar man haar hun werk. „Ik ben maar heel toevallig gaan zingen", zegt ze zelf bescheiden. ..ik woonde in Hilversum en ik kende een sterretje dat zong in Stardust, een ensemble dat voor Amerikaanse militairen optrad. Ik VANDAAG T eleuisie Om half negen „piste", een varié té-programma met internationale, nummers, Charles and his boys, kogelnummer, The Prietos, cow boy-act., Engelse Dill Russel, es- capalogïst, ofwel „ontsnapper" boeienkoning, de Tonga's, trape zewerkers, Schuman en zijn chim pansees, de Medifreds, een jong leursfamilie, allemaal begeleid door het Variété-orkest van Tony Vess. Om tien over negen taalles, van meester De Ridder, de 28ste les. Om vijf over half tien Euro visie kunstrijden, om de Europese kampioenschappen. In de Vlaamse televisie om half negen vaart de Schipper naast Mathilde. Om tien over negen zal Maurice de Wilde de kijkers een antwoord trachten te geven op de vraag: hoe komt de staat aan geld en waar gaat het naar toe? Óm kwart voor tien „Alles over Leuven", een documentaire. Om kwart over tien kunstrijden in Geneve, een Eurovisie-programma. Radio Hilversum I: Ter gelegenheid van de vijftiende verjaardag van de N.R.U., geeft het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit, m.m.v. Willy Busch, viool, Harold de Sterke, cello en George van Renesse, pia no. een concert in de Nieuwe Schouwburg in Heerlen: gespeeld AAA/VAA/WWWWWVWWW* wordt de ouverture der Freischutz van Karl Maria von Weber, en het concert voor viool, piano en cello van Ludwig van Beethoven. Om vijf voor negen spreekt prof. dr. Drogendijk over het zieken huiswezen. „Im Anfang" heet het oratorium van Guenter Bialas, dat uitgevoerd wordt door het N.C. R.V.-vocaal ensemble o.l.v. Mari- nus Voorberg, m.m.v Nettie Bos, Regina Beekman erl Tine van Raalte, sopranen. Om tien over tien „Kun je nog zingen, zing dan mee", twintig minuten school liedjes van vroeger, gezongen door het N.C.R.V.-kinderkoor o.l.v. Marius Borstlap. Hilversum II: Om vijf over acht komt Jan Corduwener met zijn Pennies from heaven. Meteen hier na (8.35) put dr. W. Drees uit zijn zestig jaar levenservaring: hij haalt herinneringen op uit de tijd direct na de tweede wereldoorlog. Om tien voor negen het spel van „Mariken van Nieumeghen", een verjaarsdagscadeaütje voor de 15- jarige N.R.U., de muziek is van Adriaan Bonsel, solisten zijn Ma rijke Smit-Sibinga, clavecimbel, Hans Bonsel, violoncel, Harry Se- venstern, trompet, Jules Hage naar, slagwerk, Adriaan Bonsel, fluit. Spelleiding Kommer Kleyn. Na de negro spirituals van Franco Ventriglia (10-10) Het hart op de tong (10.40); nog een concert voor de jarige N.R.U., de hulde symfonie in d van Bruckner, uit gevoerd door het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit. I Advertentie) Kandidaten voor een Oscar Audrey Hepburn, die negen jaar geleden een Oscar' heeft gewonnen, Is op de nominatie geplaatst voor de prijs van de film-academie voor de beste actrice van 1961. Met haar zyn voor de Oscar voorgedragen Piper Laurie, Sophia Loren, Geraldine Page én Natalie Wood. Dé voordracht voor de béste acteur omvat: Charles Boyer (Fanny), Spencer Tracy (Judgment at Nuhem- berg), Stuart Whitman (The Mark), Maximilian Schell (Judgment at Nu remberg), Paul Newsman (The (Hustler). De genomineerde beste films: West Side Story, Judgment at Nuremberg, The Hustler, The Guns of Navarone en Fanny. West Side Story en Judgment at Nuremberg kwamen boven aan de lrjst met elk 11 stemmen van de le den der academy. The Hustler ver wierf 9 stemmen. Audrey Hepburn, die in 1953 de Os car won voor haar spél in Roman Holiday, werd op de nominatie gezet wegens haar rol In „Breakfast at Tiffany's'. Miss Laurie kwam op de lijst wegens haar spel in ,The Hust ler', Sophia Loren kwam er op we gens ,Two women', Geraldine Page wegens .Summer and smoke' en Na talie Wood wegens .Splendor in the J. Lee Thompson (The guns rone), Robert Rossen (The Hustler), Stanley Kramer (Judgment at Nu remberg), Federico Fellini (La dolce vita), Robert Wise en Jerome Rob- bins (West Side Story). Handen en LI ppen ruw?PUROL ZOON VAN B.B. STUURDE PLAN VAN MAMA IN DE WAR Nicolas Charrier, twee jaar oud, heeft de plannen van zijp beroem de moeder Brigitte Bardot, hem verborgen te houden, in de war gebracht. Zijn aanwezigheid in de Zwitserse stad Lausanne kwam aan het licht toen een kleine jongen „maman maman" riep bij een groot aanplakbiljet met de levensgrote afbeelding van B.B. erop voor een plaatselijke bioscoop. Verslaggevers die lont roken, stel den een onderzoek in en ontdekten dat de zoon uit het huwelijk van B.B. met Jacques Charrier in het hotel Central woonde onder de hoede van zijn grootmoeder en een kindermeisje. Men had reeds vermoed dat Brigitte Bardot haar zoon naar Zwit serland had gezonden omdat zij vreesde dat de O.A.S. het kind zou ontvoeren. Leden van het hotelpersoneel vertelden dat de kleine Nicolaas daar reeds enige tijd woonde, aanvankelijk alleen met zijn oppas maar later ook met de moeder van B.B. Beide vrouwen zijn onmiddellijk na de scène voor de bioscoop met Nicolaas vertrokken met onbekende bestemming. FILMS IN ZEELAND Hitchcock vertegenwoordigd met „Berucht" In CITY (Middelburg) kan men deze week „From the terrace'" Mark Robsons boeiende verfil ming van John O'Hara's roman aanschouwen, die in Nederland vertoond wordt onder de banale titel „Huwelijk zonder moraal". „From the terrace" is een van de meest geslaagde romanver tolkingen welke de laatste ja ren op het witte doek versche nen en doet qua genre denken aan een ander uitstekend werk van vrij recente makelij name lijk „Room at the Top". Beide verhalen hebben het millïeu gemeen, zij spelen in de kringen van industriëlen, die hun persoonlijk leven hebben opgeofferd aan hun succes in zaken. In beide films komt de hoofd persoon met deze gang van zaken in conflict. Vanzelfsprekend bestaan ondanks het vele dat de twee films gemeen hebben ook verschillen tus sen beide werken. Het voornaamste is wel dat „"Room at the top", een wanhopig verweer zonder uitzicht is en „From the terrace" de toe schouwers naar huis stuurt met het tevreden gevoel, dat de held van het verhaal toch nog goed terechtgeko men is. Hij keerde op tijd de loze wereld van geld verdienen zonder meer de rug toe om het „grote ge luk" te vinden. Dank zij het talent van regisseur Robson is het nog DONDERDA 1 MAART 1962. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.0024.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Orkestmu ziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu- ziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. NCRV: Kamermuziek (gr.). 10.15 Morgen dienst. 10.45 Kerkorgel. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muziek. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Fluitrecital met gitaarbegeleiding. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tenriieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Kopstukken, licht programma (her- li.). NCRV: Reportage van de Bonds dag van Christelijke" Plattelandsvrou wen en -mcisjesbond. 14.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.10 Gewijde muziek (gr.). 15.35 Kinderkoor. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Oude kamer muziek. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Grammo foonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Kamermuziek. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Vocaal-ensemble. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke lie deren (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing C.H.U. 20.00 Klassie ke muziek (gr.). 20.15 Vijftien jaar Nederlandse Radio Unie: Promenade orkest en zangsolisten. I. d. pauze: 21.00 In de huid van een ander, wed strijd. 22.30 Nieuws. 2 40 Avondover denking. 22,55 Boekbespreking. 23.00 Pianorecital. 23.30 Een nieuw hart voor oude steden, lezing. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 ke/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Fluit en strijkorkest. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 31.15 Radiophilharmo- nisch orkest: Moderne muziek. 12.00 Tiroolse muziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven. 12.43 Ha- waïianuziek. 12.55 Europese kam pioenschappen kunstrijden op de schaats te Genève. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek. 14.00 Cello en piano: Moderne muziek. 14.30 Voor de vroüw. 15.05 Operettemuziek (gr.). 15.15 Actueel allerlei. 15.45 Mexicaanse melodietjes. 16.00 Van vier tot vijf. 17:00 Grammofoonmu ziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 1S.15 Eventueel actueel. 18.20 Country and Western (gr.). 18.30 Sportpraatje. 18.35 Ge sproken brief. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 SSSSSSSTTTT...:..!: platen en pra ten. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en zang soliste: Klassieke en moderne mu ziek. (Om 20.50 Opname vijf tellen na nu, programma over de technische dienst van de NJl.U.). 22.05 In ge sprek met Simon Vestdijk. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actu aliteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Thee voor een dode dame T.V.-spel. NTS: 21.50—23.00 Eurovisie: Europese kampioenschap pen kunstrijden op de schaats te Ge nève. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Tele-taal- les. 20.00 Nieuws, soortuitslagen en weeroverzicht. 20.30 Thee voor een dode dame, T.V.-spel. 21.50 Kunstkro niek. 22.20 Nieuws. FRANS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.30 Voor de kleuters. 19.00 Voor de vrouw19.30 Aspecten van Frankrijk. 20.00 Nieuws. 20.30 Wedstrijdpro gramma. 21.30 Documentair pro gramma gewijd aan Jean Rouch. 22.30 Eurovisie: Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats te Genève. 23.00 Nieuws. een aanvaardbaar happy ending ge worden ook. Hoofdrolspelers in „From the ter race" zijn Paul Newman, die de verstandige jongeman met de juiste beslissingen uitbeeldt, Joanne Woodward als zijn vrouw en metgezellin in het (aanvanke lijke) misverstand, Ina Balin als de reddende engel en Patrick O'Neal als een psychiater. Alle maal verse gezichten dus, ook dat is een verademing. ALHAMBRA (Vlissingen) vertoont de veelbesproken film „Vrouwen achter prikkeldraad", een duidelijk op sensatie gerichte rolprent, waar in verhaald wordt hoe zes vrouwen het op Nieuw-Guinea tegen de Ja panse bezetters opnamen. Zo mogelijk nog sensationeler is da oorlogsfilm „Tussen kogels en gra naten", die op Korea speelt en niet veel meer is dan een oneindige reeks gevechtsopnamen. GRAND (Goes) draait „Berucht", de bekende Hitchcock, waarin Ingrid Bergman en Gary Grant, de voor naamste rollen spelen. In hetzelfde theater is donderdag „Straat der verleiding" te zien, een film over het rosse leven in de grote stad. LUXOR (Vlissingen) tenslotte heeft de western „Shotgnn" op het pro gramma. In de hoofdrollen Sterling Hayden en Yvonne de Carlo, twee inwoners van Hollywood, die hun wild-westsporen hebben verdiend. Oberhausen weigert weer Nederlandse film Deze week zijn te Oberhausen in het Rijnland, met grote deelneming uit het buitenland, de Westduitse Dagen van de Korte Film begonnen. Voor dit kleine internationale filmfestival zyn van Nederlandse zijde vijf films ingezonden. Van de vijf Nederlandse films zijn er te Oberhausen drie geweigerd, twee omdat men ze niet belangrijk genoeg achtte, de derde, De Lage Landen, omdat de synchronisatie ervan (de geluidstoevoeging bij het beeld) slecht zou zijn. De Lage Landen is een kleurendoeumentaire. waarmee George Sluizer vorig jaar debuteer de. De film, een werk van grote ar tistieke kwaliteiten, kreeg reeds tal van prijzen. Daartoe behoorde ook een Zilveren Beer, die op de Berlina- le 1961 werd uitgereikt, waar men de film had gezien met precies dezelfde synchronisatie, die nu te Oberhapsen zo slecht wordt geacht. Vertoond zullen nu worden Het Huis. een korte speelfilm van Louis A. van Gasteren, en wellicht ook The Tra velling Tune, een papierknipselfilm uit de studio van Joop Geesink. Uiteraard erkent men var Neder landse zijde het recht van de keuze commissie te Oberhausen, slechte films te weigeren, maar de beslissin gen van deze commissie, die vorig jaar andere goede Nederlandse films weigerde, waaronder Het Gerucht van Kees Brusse, zouden er wel eens toe kunnen leiden, dat Nederland in de toekomst minder animo gaat to nen, zich te Oberhausen met films te laten vertegenwoordigen. Stemmen, in deze richting zijn al opgegaan. In Rome worden de opnamen voor de film Cleopatragemaakt. Nu en dan worden de werkzaamheden ge staakt, icanneer Liz Taylor, de hoofdrolspeelster, instort. Deze op name van haar met Richard Burton als Marcus Anthonius en fop ach tergrond) Rex Harrison als Julius Ceasar, werd gemaakt kort voor zij vorige week in een ziekenhuis te Rome moest worden opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7