Geen gratificatie voor P.T.T.-personeel DIVIN LEIDT IN STRIJD OM EUROPESE KUNSTRÏJTITEL SAMENVOEGING WEER TER SPRAKE IN SCHERPENISSE SPORT EN WEDSTRIJDEN 4 PROVING I ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 28 FEBRUARI 3962 Minister verbiedt uitkering Bonden vragen besluit te herzien De gebruikelijke gratificatie aan de maandloners bij de P.T.T. is over 1961 nog niet uit gekeerd. Naar verluidt heeft de minister van binnenlandse za ken, de P.T.T. geen toestem ming gegeven, deze gratificatie uit te keren. De centrale directie van de P.T.T. zint thans op mogelijk heden om, althans voor een aantal maandloners, deze maat regel nog enigszins te verzach ten. Gedacht wordt aan een uit kering ineens dan wel een extra periodieke verhoging op grond van het ambtenarenreglement. In vroeger jaren werden aan alle P.T.T.'ers jaarlijkse gratificaties uit gekeerd op grond van een beoorde ling. Deze gratificaties varieerden van 60 tot 175 gulden. Toen met in gang van januari de zogenaamde verdienstenbeloning voor de week- loners werd ingevoerd, vervielen daarmee voor deze categorie de gra tificaties. De maandloners, hebben er echter vast op gerekend, dat er voor hen wel een gratificatie uit de bus zou komen. De reden van het besluit van minister Toxopeus om de P.T.T. geen toestemming te geven tot het uitkeren van een gratificatie, is niet bekend. Wellicht zal de P.T.T. hier over nog nadere mededelingen doen. „Premie" Nader vernemen we van de P.T.T., dat de gratificaties die bij de P.T.T. over 1960 zijn betaald, geen algemene gratificaties voor het gehele personeel waren. Zij werden gegeven als een soort waarderingspremie. Het personeel met een goede dienstuitvoering ontving 2 procent van het jaar loon, de ambtenaren met een uit stekende beoordeling kregen 4 procent. Een kleine groep van het personeel kwam niet voor een gratificatie in aanmerking. Dit stelsel zou over 1961 alleen voor de zgn. maandloners van toepassing geweest zijn, omdat voor de vroegere weekloners met ingang van 1 janua ri 1961 een-stelsel van prestatiebelo ning is ingevoerd. Deze regeling voor 1961 is door de minister van binnenlandse zaken afgewezen op grond van de overweging, dat deze gratificaties enigermate het karakter van prestatiebeloning hebben en de regering een dergelijk stelsel voor ambtenaren op maandloon in de rjjksdienst ongewenst acht. Onaanvaardbaar Voorts achtte de minister het geven van een dergelijke gratificatie aan de grote meerderheid van de maand loners bij de P.T.T. niet aanvaard baar, omdat de regering een alge mene uitkering ineens over 1961 aan de ambtenaren in' het georganiseerd overleg met de centrales van over heidspersoneel heeft afgewezen. De drie bonden van overheidsperso neel, de A.B.V.A., de C.B.O. en de K.A.B.O. hebben in het besluit van de minister van binnenlandse zaken aanleiding gevonden de minister van verkeer en waterstaat te verzoeken deze kwestie nader met de bonden en de hoofddirectie van de P.T.T. te bespreken. Dit heeft de voorzitter van de A.B.V.A. namens de drie vak organisaties meegedeeld. Zoals be kend ressorteert de P.T.T. onder ver keer en waterstaat, doch wordt het algemene salarisbeleid door de mi nister van binnenlandse zaken ge regeld. De drie organisaties toonden zich „verbaasd" over het feit, dat de mi nister een zelfde gratificatie over 1960 indertyd wél heeft goedgekeurd. Als de minister niet terugkomt op zijn besluit betekent dit, dat meer dan tien procent van hel P.T.T.-per soneel (ruim 25.000 man) dat zijn loon maandelijks ontvangt, geen gra tificatie zal krijgen. Gunstige resultaten bij Levensverzekeringsbank De financiële resultaten van de N.V. Algemene Levensverzekeringbank in Rotterdam zijn, mede dank zij de gunstige sterfte- en rente-uitkomsten in 1961 bevredigend geweest, aldus de directie in het verslag, dat maandag in de jaarvergadering in Rotterdam werd besproken. Het batig saldo over 1961 bedroeg ruim 750.000 gulden, tegen ruim 715.000 gulden in 1960. Het verzeker de kapitaal was aan liet einde van het boekjaar met bijna 18 miljoen gulden gestegen tot ruim 229 miljoen gulden. De gemiddeld op de gezamen lijke beleggingen gekweekte rente be droeg 4,49 procent, tegen 4,46 procent in 1960. Het dividend over het in 1961 tot één miljoen gulden verhoogde maatschap pelijk kapitaal werd vastgesteld op 9 procent (1960: 8 procent). Na een dividend-uitkering van 90.000 gulden en een reservering van 300.000 gulden voor te betalen belastingen, kon 330.000 gulden aan de extra-reserve worden toegevoegd. Verlaging dividend van Rotterdamse Lloyd Het college van commissarissen van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd heeft besloten aan de op 3 april te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, het dividend over 1961 te bepalen op 6 procent in contanten (vorig jaar 7 procent). HEREN REDEN VERPLICHTE FIGUREN Nederlander Toledo staat op de 19e plaats Er was in het Geneefse ijsstadion Des Vernets, een architectonisch ju weel dat aan 15.000 toeschouwers plaats biedt, niet veel sfeer op de eerste dag van bet toernooi om dc Europese kunstrjjtitels 1962. De ver plichte figuren der lieren, waarmee het programma van 's morgens acht uur tot tegen zevenen in de avond was gevuld, trok zoals gewoonlijk geen publiek en de enorme ruimte rond de ijsvloer, waarop 9 juryleden de sporen in het oppervlak soms kruipend op de knieën onderzochten, terwijl de deelnemers op het oefenge deelte hun krullen draaiden, was donker en deed kil aan. Het was de strijd tussen de Franse favoriet Alain Calmat, de oud-Euro- pese kampioen uit Tsjechoslowakije Karol Divin en de jonge Duitse reus Bromfietser door autobus aangereden en gewond Op kruispunt in Rilland-Bath Bü een botsing met een bus op het kruispunt Hoofdweg-Valkenisseweg in Rilland-Bath is dinsdagmorgen de 17-jarige bromfietser R. J. D. uit Riland-Bath ernstig gewond. D. is met een zware hersenschudding, beenbreuken en een shock per ambu lance overgebracht naar het alge meen burgergasthuis in Bergen op Zoom. Het ongeval gebeurde omstreeks half acht. Een bus van de onderneming Gebrs. v. F. uit Vlissingen, bestuurd door J. van S. uit Rilland-Bath, kwam bij het links afslaan naar de Valkenisseweg in botsing met de bromfietser D., die uit de richting Bath naderde over de Hoofdweg. De bromfietser werd binnengedragen in een slagerij van de heer H. P., waar de arts J. A. Kamps uit Rilland eerste hulp verleende. Aangezien de ambulance uit Krabbendijke niet be schikbaar was, moest een wagen uit Bergen op Zoom komen. De bus ver voerde militairen werkzaam op de vliegbasis Woensdreclit. Zij zijn later met een andere bus naar Woens- drecht vervoerd. Contactdag Zeeuwse r.-k. jongeren in 's-Heerenhoek Zondag hebben de r.-k. jongeren in 's-Heerenhoek een contactdag gehou den op welke bijeenkomst de heer E. van Hilst een interessante lezing hield over de eenwording van Europa. De heer Van Hilst betoogde onder meer dat gescheiden leven in wezen armoe en zwakheid betekent. „Samenwer king leidt echter tot veiligheid en wel vaart". In het middagprogramma, dat onder leiding stond van adjudant Bosch, toonden de jongeren hun wil om de noodlijdende mens te hulp te komen. Dit kwam ook tot uiting in het be drag van f2815 dat de opbrengst is van een gehouden uurloonactie. On der de jongeren gingen zelfs stemmen op om dit bedrag het volgend jaar te verdubbelen. Een luid applaus kreeg de mededeling, dat men pogingen in het werk stelt om dit jaar één leke- apostel voor de volle kosten der uit zending te adopteren. Rector C. C. Kroon gaf in zijn predi katie tot de jongeren enkele sugges ties voor de komende vastentijd, waarna net een gezamenlijk gebed in de parochiekerk de contactdag werd besloten. Manfred Schnelldorfer. Geen specta culaire strijd weliswaar, want para grafen, wendingen en hoe de ver plichte figuren ook allemaal mogen heten, zijn niet spectaculair. Het is een kwestie van centimeters, ja mil limeters soms en altijd komt daarbij de vraag weer naar voren of dit pre cisiewerk eigenlijk wel echte sport is. Het drietal toprijders vormt een klasse apart en voor de enige Ne derlandse deelnemer, Wouter To ledo bleek het zelfs een volkomen onbereikbare klasse. De slanke Hagenaar, die deze zomer in En geland en de laatste weken in Davos stevig door trainer Gersch- willer, de oefenmeester van ons aller Sjoukje Dijkstra, onder han den is genomen, is zonder twijfel vooruit gegaan. Hij heeft meer zelfvertrouwen gekregen, meer durf en meer routine ook. Kalm aan Terwijl de lieren hun elf uur durende dwangarbeid in de hal doorworstel den legden de dames en de paren buiten op de zonnige ijshockeybaan de laatste hand aan de training. Sjoukje Dijkstra, gebruind in 't heer lijke klimaat van Davos, deed het kalm aan. Zij heeft onder het wakend oog van Gerschwiller, haar portie oe fening dubbel en dwars gehad. En voor haar geldt in de allereerste plaats dat zij haar wedstrijd-zenuwen de baas blijft. Na de zes verplichte figuren in de Europese titelstrijd bij de heren heeft de Tsjech Karol Divin de leiding. De stand ziet er als volgt uit: 1. Karol Divin (Tsj.) plaatscijfér 13, Unilever in 1961 De raden van bestuur van Unilever N.V. en Unilever Limited hebben de voorlopige resultatencyfers en de slotdividenden gepubliceerd, die zij zullen voorstellen op de gewone aan delen uit te keren, over liet boekjaar 1961. Weliswaar zyn de geconsoli deerde jaarrekeningen van de beide maatschappijen en de accoutantscon- trole daarvan nog niet voltooid, doch de raden van bestuur zijn van me ning, dat eventuele verschillen tus sen de thans gepubliceerde voorlopi- ViOJ.; ^lfXClLOU1,iC1 AO> ge cijfers en de definitieve cijfers 1206,3 punten: 2. Alain Calmat slechts van ondergeschikte betekenis - -- - zullen zyn. Het dividend op preferent kapitaal bedraagt in totaal f 40 (v.j. f 41) miljoen, waarvan voor aandeelhou ders Limited f 27 (v.j. f 29) miljoen. De winst toekomend aan de houders van liet gewone kapitaal bedraagt dus in totaal f 499 (v.j. f 512) mil joen, waarvan aan houders van het gewone kapitaal N.V. f 277 (v.j. f 230) miljoen en aan houders van het gewone kapitaal Limited f 222 (v.j. f 282) miljoen. De raden van bestuur hebben heden besloten aan de op 2 mei te houden algemene vergaderingen voor te stel len over 1961 een slotdividend van f 2,60 (13 procent) per nominaal be drag van f 20 (onv.) uit te keren op de gewone aandelen Unilever N.V. en een slotdividend van 9,19 pence (15,32 procent) per gewoon aandeel van nom. 5 sh. (v.j. 9,3 pence of 15,5 procent) in Unilever Limited. Onveranderd dividend Twentsche Kabel Directie en commissarissen van de N.V. Twentsche Kabelfabrieken delen mede, dat over het boekjaar 1961 een interimdividend zal worden be taald van zes proeent (onveranderd). In totaal werd over 1960 20 procent dividend uitgekeerd. Holland-Amerikalijn verlaagt dividend Naar wij vernemen, is op de gisteren gehouden vergadering van commis sarissen van de N.V. Nederlandsch- Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij „Holland-Amerika Lijn" be sloten, aan de op 20 maart te hou den aandeelhoudersvergadering voor te stellen het dividend over 1961 te bepalen op 7 procent (1960: 9 pet.). Verpleegster gestraft voor fatale vergissing De 29-jarige Nymecgse verpleegster .f. A, van K- is gistermorgen door de rechtbank in Arnhem veroordeeld tot honderd gulden boete of tien da gen hechtenis, conform de eis van de officier van Justitie. De verpleegster was er van beschul digd een vergissing te hebben be- faan die de dood van een tweejarig indje tot gevolg had. Ze zou het kind een te grote dosis chloraal-hy- draat hebben toegediend. (Frk.) 16, 1195,8 pnt.; 3. Manfred Schnelldorfer (W.Dld.) 25, 1166,3 pnt.; 4. Peter Jones (Oostenr.) 40, 1118 pnt.; 5. Emmerich Danzer (Oos tenrijk) 54, 1082; 6. Karoly Ujlaki (Hong.), 1051.1; 7. Robin Jones (Gr. Br.), 1033,9; 8. Bodo Bocknauer (O. Did.) 1005,7; 9. Sepp Schoenmetzler (W.Dld.) 998,6; 10. Per Joelbert (Noorw.) 1002. De Nederlandse representant Wou ter Toledo staat op de 19e plaats met 1918.4 punten en heeft alleen de Zwitser Markus Germann en de Fin Ragnar Wikstrom achter zich. Maandag is overste John Glenn. Amerika's eerste ruimtevaarderuit Cape Canaveral aangekomen in Washington, waar hij, staande in een glorieuze intocht zijn Foto: breed lachend, zijn arm om het middel van zijn vrouw, zwaait Glenn naar de duizenden langs de route. Gezamenlijk jaarverslag bedrijfsverenigingen De verenigingen voor bedrijfsvoorlich ting in Zeeland (die van Oost Zuid- Beveland, West Zuid-Beveland, Noord-Beveland en Walcheren) heb ben hun samenwerking uitgebreid door gezamenlijk een jaarverslag uit te brengen voor wat betreft het land bouwkundig gedeelte. De voordelen van een dergelijk verslag zyn een aantrekkelijker vorm en een ruimere oriëntering van hetgeen er binnen het werkgebied van de verenigingen be langrijk wórdt geacht. Voor de Walcherse vereniging was het afgelopen jaar gunstig. Op veler lei gebied konden activiteiten worden ontplooid. Het ledental steeg in deze verslagperiode van 520 naar 535, die tezamen ruim 7800 ha cultuurgrond in gebruik hadden. De vereniging voor West Zuid-Beveland telde 272 leden, die (terwijl er 26 geen grondgebrui ker zijn) een areaal cultuurgrond van ruim 6800 ha bewerken. Het ledental van de vereniging Oost Zuid-Beveland blijft zich de laatste jaren rond de 180 bewegen, die een oppervlakte cultuurgrond hebben van i 4845 ha. De afdeling Noord-Beveland j telde 183 leden met in totaal ruim j 5200 ha bouwland. Uit de vier afzon derlijke jaarverslagen blijkt bijzonder duidelijk hoe groot de activiteiten van de verschillende studie- en werkgroe pen geweest zijn. Het landbouwkundig gedeelte is dus voor alle verenigingen gelijk. Hier door is een efficiënte taakverdeling onder de samenstellers van deze tech nische artikelen die vaak de be- drijfsvoorlichters zijn mogelijk ge worden. Zo zijn er in het verslag in leidingen opgenomen over de „Orga nisatie van een landbouwbedrijf", „De rundveehouderij"; „Weide- en voeder- bouw en veevoeding"; „Groenbemes- ting in graan"; „Drainage"; „De teelt van conservenerwten"; „Oogst en opslag van los gestort graan". In de jeugdgevangenis van Skenaes in midden-Zweden is een nieuwe regeling in gevoerd volgens welke de gevangenen de gehele dag door worden beziggehouden met werken en voordrachten over sociolo gie. vakbeweging, spelling, filosofie e d. RAAD VERGADERDE Nieuw plan voor loswal Gorishoek Opnieuw is de samenvoeging met de gemeente St.-Maartens- dijk ter sprake gebracht in de gemeenteraad van Scherpenisse. Dat gebeurde in de dinsdagmid dag gehouden vergadering on der voorzitterschap van burge meester D. C. Bouwense bij de behandeling van de ingekomen stukken. Van het gemeentebestuur van Sint-Maartensdijk was een schrijven ontvangen met bij voeging van een brief van Geil. Staten van Zeeland, gedateerd 23 januari j.l. als antwoord op een schrijven van b. en w. van Sint-Maartsendïjk in hun brief aan de raad van Scherpenisse, dat van de zijde van Sint-Maar tensdijk geen initiatief is üïtge- Uitslagen van 't Zeeuwse juniorenvoetbal Uitslagen van de Zeeuwse junioren competitie: GROEP A IArnemuiden A I Vlissingen A I 65, Middelburg A I Middelburg A II 80, Zeeland Sport A IZeelandia A I 02, Vlis singen A HWalcheren A I 1—0. GROEP A HI: Corn Boys A ITer- neuzen A I 06, Hontenisse A I Philippine A I 70. GROEP A IV: Steen. A IHVV '24 A II 10, Vogelwaarde A IHVV '24 A. Ill HVV n.o.g. GROEP A V: Kloetinge A I— Bors- sele A I 4—0. GROEP A VI: Rillandia A I—We- meldinge A J 00. GROEP B I: Middelburg B IIVlis singen B I 013, Walcheren B I Middelburg B 1 04, RCS B IZee- land Sport B I 40. GROEP B II: Middelburg B III— Domburg B I 03, Vlissingen B IV Oostkapelle B I 32. V'eere B I Meeuwen B 1 09, Vlissingen B IHSerooskerke B I 33. GROEP B III: Middelburg B VI— Nieuwland B I 0—1. Zeelandia B II —RCS B II 18—0. Middelburg B V Middelburg B VII 50, Vlissingen B V—Zeeland Sport B II 2—0, Vlis singen B VIVlissingen B VIII 2 1, Walcheren B HVlissingen B VII 4—0. GROEP B IV: Lcwedorpse Boys B I —Volharding '32 B I 5—0. GROEP B V Heinkenszand B I Wissekerke B I 1—7, SVD B I— Goes B II 1—L GROEP B VI: Wemeldinge B I— Kapelle B I 13. Krabbendijke B I Hansw. Boys B I 15, Kruiningen B I—Kloetinge B I 0—3. GROEP B VII: Dreischor B I— Renesse B I 15, Burgh B IBrou wershaven B I 83. GROEP B VIII: Nieuwerkerk B I— Zierikzee B III 110, Burgh B II Mevo B I 0—5, WIK B I—Zonne- maire B I 31. GROEP B IX: Axel B I—Hoek B I 3=4Sluiskil B ITerneuzen B I 0—7. GROEP B X: Hontenisse B I—HVV '24 B II 80. Steen B IVogelwaar de B I 11—2. GROEP B XI: Terneuzen B II Sluiskil B II 1—2. GROEP B XII: Axel B III—Koe wacht B 1 0—3. GROEP B XIII: Breskens B IAar denburg B II 5—0, Oostburg B I Biervliet B I 81, Retranchement B I—Oostburg B II 9—0. Tottenham-Benfica voor halve finale Europa-beker Het lot is Tottenham Hotspur, win naar van de Engelse beker en league- kampioen, niet gunstig geweest. De Londense club /.al in de halve fi nales van liet. toernooi om dc Euro pese beker voor nationale kampioe nen namelijk tegen Benfica moeten uitkomen, de houder van de beker. De loting, die dinsdagmorgen In Pa rijs werd verricht, had het volgende resultaat: Standard Luik-winnaar van de beslissingswedstrijd Real Madrid-Juvéntus Turijn, Tottenham Hotspur-Benfica. A. H. Dortze 25 jaar bij de N.V. P.Z.E.M. Dezer dagen vierde de lieer A. H. Donze, enef van de afdeling ver- bruiksontwikkeling van de N.V. P. Z.E.M., zijn 25-jarig dienstjubileum. De heer Donze werd in een bijeen komst van directie, hoofden van dienst, afdelingschefs en afdellngs- personeel maandagmorgen in de kof fiekamer van het kantoor Middel burg gehuldigd. De directeur, ir. T. Michielsen, sprak zijn grote waardering uit voor de veelzijdige activiteit die de heer Don ze ontplooide en wel speciaal op het gebied van de voorlichtingsdienst. Hij prees de heer Donze als een ambtenaar die altijd klaar stond en wiens taak niet eindigde als dc offi ciële werktijd voorbij was. Hoewel hij aanvankelijk werkzaam was bij dc nettendienst en vervolgens als chef van de inkoopafdeling, had het ter rein waarop de jubilaris thans werk zaam is, wel zijn speciale liefde. De directeur dankte hem in hartelijke bewoordingen voor zijn onvermoeid streven de elektriciteit in het brand punt van de belangstelling te plaat sen en hoopte nog vele jaren op de zelfde prettige medewerking. Na mens de vennootschap bood hij de gebruikelijke gratificatie aan. Drs. J. K. de Jong en ir. R. Froijen, roemden de heer Donze eveneens als een man die wel eens hoge eisen stelde aan de tarievenpolitiek en de nettendienst van het bedrijf, maar die daarbij gedreven werd door zijn ver trouwen in de toekomst. Mej. R. Lansi.i vermeldde in een geestige toe spraak de vele activiteiten en hob by's van de heer Donze, die als chef van de afdeling door zijn medewer kers en medewerksters hogelijk werd gewaardeerd. Zy bood hem verschil lende cadeaus, o.a. een aktentas, aan. Dc heer J. Huser, voorzitter van de personeelsvereniging, haalde enkele oude herinneringen op en dankte de jubilaris voor zijn grote activiteiten voor de vereniging en persoonlijk voor de vriendschapsbanden die in de loop der jaren waren ontstaan en gegroeid. Een tweetal delen van het Zeeuwse woordenboek en een mand met fruit waren de tastbare blijken van waardering. De heer G. C. Bul sprak namens het personeel eveneens zyn waardering uit voor de prettige verstandhouding en dc goede leiding en liet zijn toe spraak vergezeld gaan van een mooie diplomatenkoffër. Tenslotte dankte de heer Donze alle sprekers en speciaal het personeel van zijn afdeling, waarmede hij da gelijks in de prettigste verstandhou ding samenwerkt. Velen maakten daarna gebruik van de gelegenheid om de jubilaris per soonlijk t® feliciteren. gaan tot het plan voor samen voeging, maar dat uitsluitend de 'nodig geachte inlichtingen zijn jevraagd naar aanleiding van geruchten over deze aangele genheid. B. en w. van Sint- Maartensdijk spraken in hun brief de mening uit, dat door deze mededeling het ontstane wantrouwen tussen Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse zal worden weggenomen. De gemeenteraad van Scherpenis se achtte liet niet b. en w. juist, dat door Sint-Maartensdijk recht streeks op deze kwestie wordt ingegaan. Aan de juistheid van de mededeling werd niet getwij feld, maar de raad betreurde liet niettemin, dat de raad van Slnt- Maartensdyk zich vóór samenvoe ging heeft, uitgesproken. Na enige bespreking ging dc raad akkoord niet een voorstel van b. en. w. om adhesie te betuigen aau een besluit van cle gemeenteraad van Sint-Annaland, waarin aan de minis ter van economische zaken wordt verzocht het gehele eiland Tholen als zogenaamd kerngebied aan te wijzen. Burgemeester Bouwense ver klaarde nog, dat het weinig zin heeft deze stap te doen. Bij de hoofdelijke stemmen lieten alle' raadsleden een „voor" horen in de veronderstelling van „baat het niet, dan schaadt het niet", Loswal De raad hechtte zijn goedkeuring aan een sterk gewijzigd plan van het stedebouwkundig advies- en ingeni eursbureau irs. Witteveen en Bos voor het maken van een loswal bij Gorishoek. In het nieuwe plan is er rekening mee gehouden, dat de grond ter plaatse erg slap is en tevens, dat na afsluiting van de Oosterschelde een nieuwe waterpeil zal ontstaan. Het nieuwe project is weliswaar duurder dan het oude, maar de raad was van oordeel, dat het laatstinge- diende plan ook meer te bieden heeft. Het torentje met uurwerk op het gemeentehuis zal grondig worden gerestaureerd. Hiervoor trok de raad een bedrag uit van f 5.325,Ver schillende sprekers waren van oor deel, dat de restauratie zeker niet goedkoop is. Zij waren echter even eens van mening, dat de huidige toe stand niet kan voortduren. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Consumptie-ijs bevatte te veel bacteriën: f 50 boete De economische politierechter te Middelburg heeft de tioese restaura- tiehouder H. B. dinsdagmorgen ver oordeeld tot een boete van f 50. De officier van justitie, nir. J. L. Andrea had dezelfde boete geëist. B. stond te recht, omdat lüj in zijn bedrijf on deugdelijk consumptïe-ys verkocht liad. Het ijs bevatte te veel bacteriën. Verder werd het produkt verkocht onder de naam „roomijs", terwijl het dit niet was. Dit laatste feit was de Goesenaav echter niet ten laste ge legd, omdat de fout by de grossier lag. B. beriep zich op het feit, dat zyn be drijf bijzonder hygiënisch was. De economische politierechter, mr. P. van Empel, zei echter dat het daar niet om ging. Het teveel aan bacteriën was waarschijnlijk ontstaan door het be waren van dc instrumenten in te ruim water, waardoor ook de handvaten onder water hadden gezeten. Veertig gulden boete kreeg dc kweker J. L. uit Zaamslag. L. had 'n vergun ning om gladiolenbollen te telen, maar hij zou ook de bloemen hebben ver kocht of weggegeven. De bollen van een groot, aantal gladiolen waren aan getast door een ziekte en van deze planten was de stengel tot vlak bij de knol afgesneden. L, zelf beweerde, dat hij de bloemen had weggegeven. De officier achtte het mogelijk dat toen L, zag dat de knollen waren aan getast hij de planten verder heeft geteelfc yoor d® bloeman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4