Raad Middelburg verheugd over start stichting sportbelangen AFSCHEID S. J. VAN LANGERAAD VAN „BEDRIJFSVOORLICHTING" NIEUW DIERENASIEL VOOR VLISSINGEN ZEER URGENT RENESSER STRA-RIJDERS EN MUZIKANTEN DOOR DE KOU TOCH NOG EEN KANS OP EEN KONINGINNEFEEST IN GOES 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 HOGE VERWACHTINGEN VAN INSTITUUT De heer B. A. Hesselink pleitte voor meer opdrachten aan Stichting Zeeland RIET GROTE INSTEMMING heeft de gemeenteraad van Middelburg gisteren tijdens de vergadering onder leiding van burgemeester mr. J. Drijber de stichting Sportbelangen Middelburg begroet. Met byna alge mene stemmen (de heer A. J. Schot (s.g.p.) stemde om principiële rede nen tegen, omdat de stichting ook voor de sport op zondag zal werken) gingen de dames en heren raadsleden dan ook akkoord met de oprichting van deze stichting, waarvan men zei grote verwachtingen te hebben en waarin men een begin van de coördinatie van de hoofdstedelijke sportaan- gelegenheden zag. Het doel van de stichting is de behartiging van de gemeentelijke taak ter bevordering van de goede lichamelijke ontwikke ling van de bevolking. De stichting zal dit doel trachten te bereiken door het beheer van gemeentelijke objecten; liet verstrekken van adviezen aan b. en w.; het stimuleren van het paticulier initiatief; het coördineren van activiteiten van sportorganisaties; het behulpzaam zijn bij de organisatie van dergelijke activiteiten; het zelf organiseren Tan evenementen, en het toezicht houden op de besteding van door de gemeente verstrekte subsidies, dit alles op het gebied waarover de gemeentelijke taak zich uitstrekt. ras-verbetering niet nodig is, zal die echt niet gegeven worden", verklaar de hij. Stichting Zeeland Het verzoek om de subsidie voor de Stichting Zeeland van 5 tot 8 cent te verhogen was voor de heer Hesselink aanleiding te vragen naar argumenten, die het belang van de stichting voor Middelburg konden staven. Volgens de heer Hesselink zou de gemeente de stichting indirect moeten gaan steunen door het verstrekken van opdrachten voor onderzoeken bij voorbeeld over de woningsituatie en op industrieel gebied. Wethouder drs. Th. <J. Westerhout (p.v.d.a.) antwoordde hierop, dat de stichting voorlichtend en coördine rend actief is. Het werk van de stich ting op allerlei gebied achtte de wet houder ook indirect voor Middelburg van belang. De heer Westerhout was De heer P. H. Geers (p.v.d.a.), die de discussie over dit voorstel open de, zei te hopen, dat de stichting er toe zal bijdragen, dat de sportvereni gingen naar elkaar toegroeien. Hg verklaarde hoge verwachtingen van dit nieuwe instituut te hebben, maar dan moet er tevens voldoende accom modatie voor de hoofdstedelijke sportmensen zijn. „Mogèlijk mag de raad nu ook op korte termijn de sportnota tegemoet zien", zo voeg de de heer Geers er nog aan toe. Bewondering De heren B. A. Hesselink (v.v.d.) en mr. P. van Empel (c.h.u.) ge tuigden voorts van hun bewonde ring voor de samensteller van de statuten. De heer Hesselink zei, dat het succes van de stichting vooral afhankelijk zal zjju van twee personen: de voorzitter en de nieuw te benoemen ambtenaar voor de Ijchamelijke ontwikke ling. De heer Van Empel ver klaarde te honen, dat de sport wereld van Middelburg de hier toegestoken hand-vol-belofte zal weten te pakken. In antwoord op een andere vraag van het CJH.U.-raadslid zei wethou der A. J. Berenpas (p.v.d.a.), dat de stichtingsvorm een volledige waar borg is. dat de overheid "ingescha keld wordt. De raad draagt, zo zei de wethouder, steeds de verantwoor ding voor de te nemen besluiten. In antwoord op een opmerking van de heer Geers zei wethouder Beren pas, dat er wellicht een half-verhard sportveld aangelegd zal worden zon der daarvoor het tennisveld te moe ten opofferen. Mét ir. G. Kranen (v.v.d.) was de wethouder het eens, dat Middelburg niet moet streven naar een superorganisator in de fi guur van de nieuwe gemeentelijke ambtenaar. Hij voegde er nog aan toe, dat er reeds vele sollicitanten zyn voor deze nieuwe functie. Na nog een uitvoerige discussie ging de raad tenslotte akkoord met dit voorstel. „Dat het een begin mag worden voor de verdere bloei van de sport in Middelburg", betoogde mr. Drijber. St.-Jdrisstraat Voorts ging de raad akkoord met het voorstel om een krediet van ruim 11.000 gulden uit te trekken voor de doortrekking van de Sint-Joris- straat. Naar aanleiding van enkele opmerkingen van de heren Van Em pel en P. H. M. Adriaansens (k.v.p.) verklaarde wethouder A. J. Kaland (c.h.u.), dat dit werk nu aangepakt wordt, omdat thans aan de Sint-Jo- risstraat de besteihming kan worden gegeven die er reeds lang voor opge zet is. Steeds meer nadert namelijk het tijdstip, waarop de noodwonin gen kunnen verdwijnen en wil men er een behoorlijke straat van maken, dan zal het huidige „slopje" doorge trokken moeten worden naar de Zuid singel. Bovendien, achtte de wethou der het niet uitgesloten, dat er ook „wat zal gebeuren" met school C. De heren Van Empel en Adriaansens hadden ook de verkeerssituatie in het omliggende gebied ter sprake ge bracht. Hierover zei de heer Kaland, dat het herstel van het stratenbeloop moet wachten op de uitvoering van de slotbebouwing aan Balans en Ha ringplaats, waarmee dit jaar wel licht nog een begin kan worden ge maakt en die volgens de heer Kaland over enkele jaren gereed kan zijn. Het herstel van het gedeelte Haring plaats van Bleek tot Spanjaardstraat beloofde de wethouder te zullen be- kijken. Trefpunt Bij de behandeling van het „Ie subsi die voorstel" vroeg de heer M. A. L. Hubregtse aandacht voor een betere subsidiëring van het Trefpunt, waar bij hij steun ontving van mr. Van Empel. Verder achtte de heer Hu bregtse het niet nodig, dat bijvoor beeld zonder dat er om verzocht was subsidies uitgetrokken wor den voor d.e bond tot verbetering van het geitenras waarmee de heer M. Wattel (a.r.) het volkomen eens De heer Schot achtte de huidige ont wikkeling van het Trefpunt waar in thans gedanst wordt een groot gevaar voor de Middelburgse jeugd en om die reden wilde de heer Schot dan ook niet subsidiëren. In zijn ant woord zei dc heer Bercnpas die voorzitter van het Trelpunt-beatuur is dat de ieugd-van-de-straat niet „gepakt" wordt met een dansverbod. „Het dansen geschiedt overigens op een volkomen verantwoorde manier" verzekerde de heer Berenpas. Wethouder J. S. Hoek (a.r.) van fi nanciën verzekerde aandacht te zul len bestedep aan dc Trefpunt-subsi- die en aan de andere genoemde pun ten „Als de bijdrage voor dc geiten- het overigens met de heer Hesselink eens, dat Middelburg in de toekomst meer gebruik van de stichtingsdien sten kan maken. Voor de stichting van een 2-klassige openbare kleuterschool in de Stro- menwgk werd een krediet uitgetrok ken van ruim 172.000 gulden. In dit verband bevreemdde het enkele raadsleden, dat de rijksgoedkeuring voor deze school zo vlot is verkre gen, terwijl dit waardevolle papiertje voor het derde lokaal van de herv. kleuterschool in dezelfde wijk nog steeds door afwezigheid schittert. Wethouder Hoek verklaarde, dat ook b. en w. verbaasd waren door de vlotte bediening van de openbare kleuterschool. „De beweegredenen zijn ons niet bekend", bekende de wethouder. Burgemeester Drijber voegde hieraan nog toe, dat de ge meente krachtig zal streven naar het verlenen van rijksgoedkeuringen voor Middelburgse bouwobjecten. Het meest gebaat Onverwacht kwam, nadat de heer .Wattel uit enig cijfermateriaal van wethouder Hoek had afgeleid, dat de: bouw van de hervormde school klem mender is dan die van de openbare school, de wethouder voor culturele zakeu, drs. Westerhout, de ondervvys- meusen te hulp. „Het gaat er niet om met welk gebouw de gemeente het meest gebaat is", aldus de heer Westerhout. De lokalen van de lage re school, waarin thans de kleuters gehuisvest zijn, moeten Damelijk zo spoedig mogelyk leegkomen. Dan zal een einde gemaakt kunnen worden aan het huisvestingsprobleem van de lagere school. In dit opzicht, zo licht te drs. Westerhout toe, is de gemeen te meer gebaat met de bouw van 2 lokalen (van de openbare kleuter school) dan met de bouw van 1 lo kaal (van de hervormde kleuter school), waarvoor overigens de hoog ste urgentie blyft gehandhaafd. IN „KORENBEURS" TE KORTGENE Rede over losstorten van aardappelen In de maandagavond in hotel „Do Korenbeurs" te Kortgene gehouden vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Noord-Beve- land" is op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de voorzitter, de heer S. J. Langeraad, die wegens drukke werkzaamheden voor deze functie had bedankt, In de plaats van de heer Van Langeraad werd tot voorzitter benoemd de heer S. J. de Regt uit Geersdyk. De scheidende voorzitter, die deze functie zeven jaar heeft vervuld, nu de vereniging eerst vier jaar als sec retaris te hebben gediend, \verd lof toegezwaaid door de vicc-voorzitter, de heer J. J. van Maldegem-Davidse. Deze wees er op, dat onder de lei ding van de heer Van Langeraad het ledental van 122 met 3700 ha is gestegen tot 183 met 5200 ha. „Er is veel bereikt onder het bewind van de scheidende voorzitter", aldus spre ker, die er aan herinnerde, dat het de heer Van Langeraad is geweest, die de stoot heeft gegeven om te ko men tot de stichting van een groen- voederdrogerij op de Bevelanden. Als blijk van waardering overhandigde de heer Van Maldegem hem een ge schenk. Woorden van waardering sprak ook de landbouwkundige van de vereni ging, de heer O. Hoekstra, mede na mens de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst. Hij verklaarde, dat de heer Van Langeraad altijd vele waarde volle tips naar voren heeft gebracht. Schietkampioenschappen op 7 april in Borssele Tijdens de zaterdagmiddag in de „Landbouw" te Goes gehouden le denvergadering van de Zeeuwse Schietbond werd besloten de finale van de provinciale kampioenschap pen op 7 april a.s. te Borssele le houden. Verder werden voor 1962 een aantal provinciale wedstrijden vastgesteld, die zullen worden ge houden te Borssele in de voorzomer en te Domburg in de nazomer. Op de zaterdagen 26 mei en 2 juni zal te Scherpenisse een provinciale wed strijd worden gehouden op de 100 meter korps en personele wedstrijd en op dc 12 meter vrije baan. Deze wedstrijd vindt plaats In verband met het 50-jarig bestaan van de af deling „Prinses Juliana" te Scher penisse. In het jaarverslag van de secretaris werd gewag gemaakt van een goed en actief verenigingsjaar. Jammer was, dat enkele wedstrijden door de slechte weersomstandigheden min of meer mislukten. Het ledental bleef vrijwel stabiel en bedraagt thans rond de 400 leden, verdeeld over 16 afdelingen. Ook in financieel opzicht staat de bond er gezond voor. De aftredende bestuursleden, de heren P. Kloosterman uit Nisse cn J. dc Graaf uit Domburg werden herkozen Een uitgebreide bespreking vond plaats over een verschil van mening over het plaatsen van liet brilleglas in de oogdop. Dit meningsverschil ontstond op de wedstrijden te Sint- Annaland. Na rijp beraad besloot men deze kwestie aan te houden tot de volgende ■orgadering Na behandeling van nog enkele in terne aangelegenheden sloot, de voor zitter, de heer P Kloosterman, de vergadering. Namens de leden voerde de heer M. W. van Arenthals het woord, die zei, dat de scheidende voorzitter op voor treffelijke wijze zfjn werk heeft ge daan. In zijn dankwoord verklaarde de heer Van Langeraad onder meer, dat de stijging van het ledental in de eerste plaats is te danken aan de heer Hoekstra en in de tweede plaats aan het bestuur van de vereniging. In zijn openingswoord tot de ver gadering gaf de heer Van Lange raad dc vry talrijke aanwezige landbouwers weer enige suggesties mee. Hy betoogde, dat nu de om standigheden zich voor Noord-Be veland hebben gewijzigd vooral de kleine bedrijven aandacht die nen te besteden nan de gewassen- kenze. In het algemeen was liy van oordeel, dat Noord-Beveland na zyn ontsluiting gebruik moet maken van de meeerdere moge lijkheden. Hij noemde o.m. de gro ve tuinbouw en de fruitteelt, wel ke overigens al meer en meer be langstelling krygen. Spreker vroeg zich voorts af of er geen betere mogelijkheden zijn voor de Noordbevelandse grond. De grond hier is te goed voor de teelt van voer- gerst voor 28 cent en van erwten voor 30 cent. merkte hy op. By de huidige ontwikkeling in de landbouw achtte spreker samenwerking nood zakelijk. De afhandeling van de huishoudelijke punten vergde verder weinig tijd. De contributie werd onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag voor het eerst een gezamenlijke uitgave van de verenigingen voor bedrijfs voorlichting op Walcheren en de Be velanden werd goedgekeurd. De landbouwers werden deze avond geconfronteerd met een nieuwe mo gelijkheid op het gebied van het oog sten van aardappelen. Het is de verwachting, dat een klein gedeelte van de oogst 1962 niet meer in zak ken zal worden gerooid, maar onmid dellijk van het land met wagens naar de bewaarplaatsen zal worden gereden. Dit z.g. „losstorten van aardappelen" wordt mede gezien als een antwoord op het nijpende perso neelstekort. Verschillende boeren op Noord-Beveland hebben reeds een mechanische losser aangeschaft. Over de mogelijkheden en moeilijk heden van het inbrengen van los- gestorte aardappelen in luchtgekoel- de bewaarruimten hield de heer J. T. Andringa, hoofdassistent voor landbouwwerktuigen van de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst te Goes een instructieve causerie. Burgemeesters bungalow in geding Mevrouw IJ. JanssenSijtema (v.v. d.), lid van de gemeenteraad van Kortgene beeft tijdens de vergade ring van gisteren enkele vragen ge steld over de jachthaven en liet bun galow-terrein. Voorzitter A. A. Schuit bad In een vorige vergadering medegedeeld, dat vermoedelijk om streeks 15 januari hierover definitie ve beslissingen zouden worden geno men en men koesterde de lioop de resultaten in de vergadering van gis teren te kunnen behandelen. Dit bleek echter niet het geval. In antwoord op de vragen van mevrouw Janssen Sijtema deelde burgemeester Schuit mede, dat deze zaak nog niet geheel rond Is. Er zyn nog bepaalde moei lijkheden rond erfpachtkwesties. Voorts zijn er gedeeltelijke goedkeu ringen en is men hij de bouw ge bonden aan bepaalde voorschriften van de overheid. Burgemeester Schuit sprak er zijn spijt over uit, dat er, hoewel er druk overleg gaande is met verschillende instanties en particulieren, nog en kele hindernissen te overwinnen zijn. Hij sprak de hoop uit dat de plannen binnen de kortst mogelijke tijd zullen zijn gerealiseerd. Mevrouw Janssen vroeg daarop of het de burgemeester bekend was, hoe lang sommige mensen al op een bun galow wachtten, hetzij voor specula tieve doeleinden, hetzij voor persoon lijke bewoning. Voorts informeerde zij of het juist De wereldoscars voor zangeressen in de lichte en serieuze muziek zijn in de Italiaanse plaats Cortina uit ge-, reikt aan resp. Kalina Ranieri en de sopraan Renate Tebaldi (rechts). Ir. G. de Lange in Rotterdam: „Hoofdkern Vlissingen dreigt af te sterven" „In Vlissingen dreigt afster- s ving van de hoofdkern der stad ;loor de daar centrale ligging van dc scheepswerf „De Schel- de" en de ontwikkeling van nieuwe kernen buitenaf". Deze uitspraak deed maandag- middag ir. G. de Lange, direc- teur van de Provinciaal Plano- logische Dienst in Zuid-Holland op een lezing in Rotterdam. Ir. De Lange behandelde voor de Kon. Oudheidkundige Bond in het Rotterdamse Bouwcentrum „Oude steden in de delta", al- s dus „De Tijd-Maasbode". =3 Onder de veertien mooie, his- torische plaatsen in het delta- gebied noemde ir. De Lange onder meer Middelburg, Veere, Vlissingen, Goes. Tholen en =5 Zierikzee. Als naamsverkla- ring van Zierikzee meende de directeur van de Zuidhollandse P.P.D. te kunnen aannemen 's- Heer-Hendrikswater (Ee water). Sprekend over de toe- s komstige wegen In het delta- gebied zei ir. De Lange: „Hugo de Groot moest drie weken =3 wachten op een gunstige gele- genheid om uit te zeilen naar 3 zijn bruid in Veere. Straks doen wij er drie kwartier over". s iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' VERGADER/HG DIERENBESCHERMING Afdeling doolt in vicieuze cirkel Het asiel en de financiën. Voor de af deling Zeeland-Zuid van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren zjjn dit de twee grote knelpunten, die de afdeling voor gro te moeilijkheden plaatst. Dit werd maandagavond zeer duidelijk gesteld was, dat de burgemeester zelf grond had weten te bemachtigen bij het Veerse Meer en dat h(j plannen had daarop een bungalow te bouwen. Mevrouw Janssen zei het juister te vinden, wanneer de voorzitter niet als eerste een bun galow ging bouwen. Burgemees ter Schuit antwoordde hierop, dat hoewel de vraag in de particuliere sfeer lag, hij wel wilde medede len, dat hij inderdaad grond had weten te bemachtigen. Deze grond ligt evenwel geheel buiten het uit breidingsplan. Misschien hebben dc straryders van Rcnes- se maandagmorgen op hun tocht van Haam stede en Burgh naar bet voormalige raad huis aan de Korte Keke wel meer „aanlegplaat sen" bezocht dan ge woonlijk. Hartverstcr- kertjes waren beslist geen overbodige luxe bij dit folkloristische festijn iu het dorp. Een snerpend koude wind sloeg de tien ruiters in het "gezicht en deed de jaspanden ongedurig wapperen. Stra 1962 is voor Re- nesse een koude ge beurtenis geworden. Maar stra zou voor Renesse geen stra zijn geweest, wanneer niet de traditionele proces sie met de paarden achter een vrolijke mu ziek producerend „Luc- tor et Emergo" door het dorp getrokken zou lijk hier verwacht ge- zijn. „Ik had U eigen- huld in dikke truien en dergelijke", zo verwel komde burgemeester R. J. H. Q. Röell het gezelschap rond elf uur in het oude gemeente huis. Maar de ruiters cn de muzikanten had den daaraan geen ogen blik gedacht. Ze had den hun uniformen aangetrokken. Kou of jaartje onder de sa menvoeging van ge meenten tc hebben ge- leefa, kon de heer De Nooyer constateren, dat het voor Renesse allemaal nogal is mee- fevallen. „Dat het in e toekomst zo mag blijven..." Er werden worstebroodjes rondge- geen kou. Ze hadden de diend en „Luctor verraderlijke vrieswind Emergo" liet zich nog- getrotseerd en brach ten tegen het eind van de morgen in vol or naat hun jaarlijkse au bade aan de burge meester, zijn echtgeno te en de beide wethou ders van Westerschou- wen, de heren L. v. d. Klooster en P. L. Vis. Binnen hield de voor zitter van „Luctor et Emergo", de heer J. M. dc Nooyer. zijn ge bruikelijke speech. In de gedachtengang van dc stra wenste hij de vertegenwoordiging van het gemeentebe stuur nog een gelukkig nieuwjaar. Na een maals boren. Burgemeester Röell verzekerde lienv daar op, dat alles zal wor den gedaan om de eeuwenoude stra-tradi- tie in de verschillende kernen te laten voort bestaan. Hij bracht di recteur J. II. Blom nog dank voor de geleverde prestaties, vooral tij dens de uitvoering, die aan het strftfeest voor afging. Na het officiële tintje verspreidde het gezelschap zich over de plaatselijke restau rants, waar men de kou al spoedig was vergeten. Mosselkotter liep op de havendam De mosselkotter YE 125 van de fir ma Barbé, geladen met mosselen, is zondagmorgen bij het binnenvaren van de haven van Yerseke op de ha- vendam gevaren. Tijdens de vloed is de kotter weer vlot gekomen en de haven binnengevaren. Dc YE 197, van dezelfde firma was aanwezig om eventueel hulp te bieden. Collectes De opbrengsten van de Unie-collec tes waren als volgt: Haamstede f278.75; Scharendijkc f698,50; Big- gekerke 1' 231,50 eii Sluiskil f 252,75. Het koningiuiiefecst in Goes zal dit jaar ondanks liquidatie van de Oranjevereniging waarschijnlijk tóch doorgang vinden. In een maandagavond in het stadhuis gehouden vergadering van de onlangs opgerichte Goese Middcnstandscentralc met de Evcncmcnten- comniïssic is gesteld, dat de traditie van liet Oranjefeest dient te worden voortgezet. Hoewel men het niet als de taak van de Kvenenicntencoiiiinissic zag het koninginnefeest te organiseren, verklaarde dc voorzitter van deze commissie, burgemeester mr. F. G. A. Huber, zich bereid persoonlijk te IJveren om personen te vinden, die bereid zyn de organisatie van dit volksfeest op zich te nemen. Naast de nog 2 overgebleven bestuursleden van de geliquideerde Oranjevereniging, de lieren A. C. Veenis en A. Parmentier, wil men mensen uit de onderwijswereld inschakelen, die dan zitting zullen moeten nemen In een op te richten OraiLecomité. Teneinde het koninginnefeest financieel mogelijk te maken stelt men zich voor een huis-aan-huls-collecte to houden In Goe». Zwembadplannen in Goes voorlopig van de baan Mededeling in vergadering van zwem- en poloclub Op de maandagavond in „De Land bouw" te Goes gehouden jaarverga dering van de zwem- en poloclub ,,'t Sas" heeft de voorzitter, de heer E. W. Carels, meegedeeld, dat de zwembadplaniien In Goes voorlopig van de baan zijn. Hij verklaarde, dat het: dagelijks bestuur van de zwem- club een onderhoud beeft gehad met b. en w. Het bestuur heeft toen vernomen, dat Ged. Staten van Zeeland geen toestemming hebben gegeven om dc terreinen aan de Oude Singel, waar het zwembad is geprojecteerd, te be stemmen voor dc aanleg van het bad. Deze gronden zouden hiervoor te duur zijn. Men heeft nu reeds het oog op een nieuw terrein, dat echter op het grondgebied van Kloetinge ligt en waarvoor een onteigeningsproce dure nodig zal zijn. Daar de aanleg van een zwembad ongeveer anderhalf jaar zal duren, zal in het gunstigste geval het zwembad eerst in 1961'tot stand zijn gekomen, verklaarde dc voorzitter. Voor deze vergadering vun de Goese zwemclub bestond een slechte belang stelling. Slechts 3 van de 1325 leden waren aanwezig. Reden tot vreugde gaven de resultaten van de polo zeventallen. Het eerste herenzeven tal eindigde in de bondscompetitio op de tweede plaats. Voor het wedstrijd- zwemmen, toonden de leden geen in teresse. Mede in verband hiermee werd be sloten het bestuur terug te brengen achter de bestuurstafel op de jaar vergadering van deze vereniging in het gebouw ,,'t Anker" te Vlissin gen. Wat het dierenasiel betreft zyn er op wat langere termijn wel enige perspectieven, maar de financiën blijven nog een zorgenkindje. Als hierin geen verandering komt, staat er zelfs een faillissement voor de deur. Dit sombere beeld hield de penningmeester, de heer J. H. L. M. Croone, de zeven van de 311 leden van de afdeling, die naar deze jaar vergadering waren gekomen, voor. Drastische maatregelen dienen er volgens de heer Croone genomen te worden om in deze situatie veran dering te brengen, „want op het ogenblik dolen wij in een vicieuze cirkel". Het huidige asiel is de moeite van het aankijken niet waard met het gevolg, dat er te weinig logés komen. De mensen brengen tijdens hun vakanties hun dieren liever naar het dierenasiel te Middelburg en vol gens de penningmeester zou dit zelfs door eigen leden van de afdeling ge beuren. Een warm pleidooi hield hij dan ook voor een nieuw en modern asiel, dat tot het allernoodzakelijk ste van de vereniging beschouwd moet worden om de „cirkel" tc door breken. Ook achtte hij het noodza kelijk, dat de afdeling naast, de ruim 300 leden rond 1000 contribuanten krijgt om de exploitatie weer gezond te maken. T ekorten De aanleiding tot deze in mineur gestelde opmerkingen van de heer Croone vormden het financieel verslag over het afgelopen jaar; dc boeken waren afgeslotun met een flink nadelig slot. terwijl de exploitatierekening van het asiel een tekort van ruim f 3500 ver toonde. En ook dc begroting voor dit jaar leverde vooralsnog weinig perspec tief, want ook hierin moest de pen ningmeester een flink verlies op de rekening van inkomsten en uitgaven begroten. Daarom riep de heer Croo ne allo leden van de afdeling op om hierin een verandering ten goede te brengen door zich volledig in te zet ten voor de vereniging Nieuw asiel Oolc de secretaris, de lieer F. A. v. d. Staal, wees in zijn Jaaroverzicht op het belang van een nieuw asiel. Hier over zijn thans besprekingen gaande niet het gemeentebestuur cn deze bieden enige perspectieven. Wat bet „bezoek" aan het asiel betreft, deelde de secretaris mee, dat bet in liet af gelopen jaar 284 logés had en dat er 704 zwerfdieren waren opgenomen. Ook waren er aan het asiel enige nodige reparaties en verbeteringen uitgevoerd tot een bedrag van rond f 1400, waarover uit de vergadering enkele opmerkingen werden gemaakt. Men had dit liever wat goedkoper gezien, maar zoals de voorzitter, de heer J. G. Boshuizen betoogde, had dit zeer beslist niet anders gekund. Bij de bestuursverkiezing werd voorts de voorzitter herkozen en bekrachtig de de vergadering de voorlopige be noeming van de penningmeester, de heer Croone en van mevrouw J. B. Sissingh-Eerland, 2c penningmeeste- van 9 op 7 leden. Voor 1962 zal dit bestuur er als volgt uitzien: voorzit ter en tevens penningmeester dc heer E. W. Carels. secretaris C. J. Bal. Wilhcltninadorp en leden mej. J. Mijnsbergen en de heren J. van Wei zen, J. Oudeman en M. v. d. Leur. Van de zcventalcommissie voor de poloteams was alleen overgebleven de heer J. van Weizen. Getracht zal worden voor het seRsoen deze com missie weer op sterkte te brengen. Waarschijnlijk zal op M juli a.s. een internationaal watcrpolotoernooi wor den gehouden met als sluitstuk een wedstrijd tussen de Nederlandse kam pioen 196(1 HZ en FC uil Den lluag cn dc Belgische kampioen GZC Gent. Voor dc jeugd zullen er voorts zwem wedstrijden worden georganiseerd en zullen de zwemlessen dit jaar reeds in de eerste week van juni beginnen. Uit de rondvraag bleek nog, dat de springtoren is stukgevaren door oen onbekend schip. Ook aan andere eigendommen van dc zwemclub werd schade toegebracht. Het herstel zal minstens een bedrag van 1000 vergen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4