noodlottige lacht Lezers schrijven PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Ook al aan de sigaar? dat is andere tfj^* koek! WALCHEREN ZEEUWSE DAMCOMPETITIE IS THANS UITGESPEELD DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Het opnemen van stukken in de rubriek „Lezers schrijven" bete kent nietdat de hoofdredactie zou instemmen met de strekking en de inhoud van deze stukken. Inzenders van stukken dienen hun naam en adres bij de redactie op te geven, ook wanneer deze stuk ken onder een schuilnaam of initialen worden gepubliceerd. Anoniem gezonden stukken wor den niet opgenomen. Interpretatie van de volkstellingcijfers Dat men voorzichtig dient te zijn met de interpretatie van cijfers blijkt weer eens uit uw blad van 22 februa ri j.l., waarin U een overzicht geeft van de resultaten van de volkstelling I960 voor de gemeente Nieuw- en St.-Joosland en waarin het bevol- kingsverlies, vergeleken met de volkstelling 1947, wordt becijferd op 12%. Dit percentage moet nader ge ïnterpreteerd worden. Zoals een ie der bekend bleef Nieuwland (ook Arnemuiden) tijdens de inundatie van Walcheren droog, zodat er een enorme toevloed van geëvacueerden uit de geïnundeerde gedeelten van Walcheren ontstond. Bovendien kwa men er reeds kort na het uitbreken van de oorlog vele „angstvluchtelin- gen" uit Vlissingen cn omgeving in Nieuwland wonen. Er is dan ook een tijd geweest dat er in Nieuwland evenveel vluchtelingen als autechtho- ne inwoners leefden. Op de dag van de volkstelling '47 waren deze vluch telingen op geen stukken na alle naar hun oorspronkelijke woonplaat sen teruggekeerd. Allerlei omstan digheden, vooral de verwoeste huizen in het inundatiegebied, hebben daar bij een rol gespeeld. Het uitgangs punt 1947 om het verlies van bevol king te berekenen is dus onjuist. Om dezelfde reden hebben ook de in uw artikel vermelde gegevens inzake leeftijdsopbouw, kerkgenootschap, be roep en pendel slechts betrekkelijke waarde. Vergelijken we het bevol kingscijfer op 1 januari 1940 (1255) met dat van de volkstelling 1960 Ik zag in de winkel een kistje sigaren, dat er zo verleidelijk uit zag-ja, ook het kistje, maar vooral de siga ren natuurlijk - dat ik dacht: dat moet ik hebben. Thuis heb ik, om ringd door mijn hele gezin, het deksel met de punt van een tafelmes voorzichtig om hoog gewrikt en daar lagen - ze, de sigaren, puntgaaf aan- eengerijd. Ik ben nogal muzi kaal en mijn gezin ook; wij zagen er meteen de pijpen van een orgel in. Niet zo gek, want een sigaar is een har monie van smaak. Als ik er een rook, wanneer ik naar de radio luister of naar een plaat, dan kan ik het idee krijgen, dat die muziek allemaal uit mijzelf komt. Nou heb ik kringetjes leren blazen, dat moet ik er mis schien wel bij vertellen. (1200), dan krijgen we een meer nor maal beeld, waarbij alle oorlogs- en inundatie-factoren uitgeschakeld zijn. Hetverlies bedraagt dan niet 12% doch 4.4%, wel een verschil dus. Mogen de heren statistici en planolo gen wat voorzichtigheid betrachten bij het opstellen van hun conclusies en ook de plaatselijke omstandighe den in hqn berekeningen betrekken! Ondanks dit alles is een bevolkings verlies van 4.4% niet gering te noe men in een periode waarin de bevol king van Nederland snel toenam. De oorzaak hiervan? Zolang de over heid blijft préten over spreiding en decentralisatie, doch het er in de praktijk op neerkomt dat het men senpakhuis Randstad Holland steeds verder volgepropt wordt met huizen 'en mensen, zolang zullen onze jonge mensen die willen trouwen de dorpen verlaten, eenvoudig omdat - ze geen woning kunnen krijgen. Het leeglo pen van de dorpen is voor een groot deel te wijten aan de woningtoewij zingen. Men dwingt- de mensen in de grote centra te gaan wonen en zo doende zullen de dorpen hun mensen verliezen die liever op het platteland dan in een stad zouden wonen. Met dank voor de plaatsruimte. Nw.en St.-Joosland P. J. Brakman gem. secretaris De primaat van Polen, kardinaal Wys- zynski, heeft zondag een onderhoud met de paus gehad. Hij verscheen met het hoofd van de R—K. Kerk aan een raam van diens particuliere vertrekken, toen de paus omstreeks 10.000 pelgrims op het plein voor de St. Pieter zijn zegen gaf. Advertentie MET GRATIS CHOCOLADE. VLISSINGEN K.A.V.-afdeling vierde het derde lustrum ln het verenigingsgebouw „Het An ker" te Vlissingen heeft de afdeling Vlissingen van de Katholieke Arbei dersvrouwen vrijdagavond haar 15- jarig bestaan herdacht. Naast een groot aantal leden, velen vergezeld van hun echtgenoten, waren verder aanwezig pastoor Adriaansen, verte genwoordigers van het Katholieke Vrouwengilde, de K.A.B., van de Ge- zinszorg, van St. Eloy en enkele maatschappelijk werksters. De avond werd geopend door me vrouw Ruijg-Joosten, die na een kor te toespraak het woord en de daad overliet aangfcnkele leden van de af deling voor .de opvoering van het to neelstuk „Huurkoop". In dit stuk wordt de afbetaling aan de kaak ge steld, hetgeen door de dames op overtuigende wijze voor het voetlicht werd gebracht. Vrolijker van inhoud was liet tweede gedeelte van de avond, waarvoor de verzorging was opgedragen aan het trio Wim de Graaf, mevrouw Gabriëlse en Baby den Toonder, welk gezelschap met cen-programma met veel humor, mu ziek en zang voor een waardige en gezellige afsluiting zorgde van de viering van het derde lustrum van de afdeling. Zondag werd het jubileum kerkelijk herdacht en besloten met een feeste lijk ontbijt in het Ariënsgebouw. De heer J. Borgs was 50 jaar K.A.B.-lid Zaterdag was het precies vijftig jaar geleden, dat de heer J. Borgs lid werd van de K.A.B. te Vlissingen, aan welk jubileum de afdeling veel aandacht heeft besteed. Tijdens een ontvangst in zijn woning werd de ju bilaris hulde gebracht door talrijke vertegenwoordigers van de verschil lende stands- en vakorganisaties en kreeg hij enkele mooie cadeaus a geboden. N Namens het hoofdbestuur van de vakbond St. Eloy werd de heer Borgs toegesproken door de heer Rij kers, die de jubilaris schetste als een van de beste pioniers van de vakbe weging. Namens het hoofdbestuur bood hij de heer Borgs een geschenk onder couvert aan en mevrouw Borgs een taart. De voorzitter van St. Eloy, de heer Bielok, noemde in zijn felicitatietoe spraak de heer Borgs een van de trouwste leden en bedankte hem voor het vele werk, dat hij voor de plaatselijke afdeling had verricht. Zij welgemeende woorden liet hij vergezeld gaan van een geschenk. Voor mevrouw Borgs was er een bloemenhulde. Kapelaan Bouwmans reikte vei-volgens het gouden insigne aan de jubilaris uit, na welke korte plechtigheid de heer Machielsen, voorzitter van de plaatselijke K.A.B., de heer Borgs in zijn toespraak ten voorbeeld stelde aan de jongeren. Hij bood de jubilaris eveneens een ge- MIDDELBURG R. Batten nam afscheid van hervormde gemeente Vanaf 1938 president-kerkvoogd Tijdens een vergadering van het col lege van kerkvoogden heeft de heer R. Batten afscheid genomen als pre sident-kerkvoogd van de hervormde gemeente te Middelburg. De heer Batten vervulde deze func tie sinds 1938. De waarnemend voor zitter van de kerkvoogdij, de heer A. Sorber, memoreerde de belang rijkste gebeurtenissen, die onder het bestuur van de heer Batten hebben plaatsgevonden. Hij prees zijn ijver grote toewijding en de voortref- Jke wijze, waarop hij onder meer bij overheidsinstanties de belangen van de hervormde gemeente behar tigde. De heer Sorber bood de schei dende president-kerkvoogd een bij bel uit de Oostkerk aan. Namens de centrale kerkeraad werd de heer Batten -toegesprokendoor ds. H. Snoep; de heer C. W. B. Keiler haal de als oudste lid nog vele her inneringen op. De heer Batten dank te de sprekers en gaf de kerkvoog dij enkele wenken voor de toekomst. Onder het bestuur van de heer Bat ten kwamen onder meer de restau ratie van de Nieuwe Kerk en de voormalige Engelse Kerk tot stand. Vorig jaar december werd de ge restaureerde Oostkerk in gebruik genomen. Er werd een kerkekantoor gesticht, de kerkelijke administratie werd op moderne leest geschoeid en het kerkcentrum op het Koorkerkhof werd herbouwd. N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen heeft de afd. Middel burg ('t Zand) van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar jaarvergadering gehouden. Nadat deze vergadering op de gebruikelijke wijze was ge opend, werd het woord gegeven aan de heer Wittpen Jr. uit Amsterdam, die twee films vertoonde van het reddingswezen. Er was een goede belangstelling. De aanwezigen kregen een beeld van het vele belangeloze werk dat gedaan wordt door het reddingswezen. WESTKAPELLE Bromfietser zwaar gewond bij val te Westkapelle Zaterdagavond omstreeks half twaalf is de bromfietser C. P. uit Zoutelan- de nabij de Joosseweg te Westkapel le ten val gekomen en zwaar ge wond. P. raakte door onbekende oor zaak in de zachte berm van de weg, viel, en kwam juist met zijn hoofd in een der rioleringsbuizen terecht, die daar opgestapeld liggen. Hij liep daarbij naast een aantal minder ern stige verwondingen, een zware her senschudding op. Dokter L, Sloos uit Koudekerke verleende eerste hulp. De onfortuinlijke bromfietser is naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht. De Westkapelse politie heeft de zaak in onderzoek. GOES II KAMPIOEN Zeeuwse titel was voor Middelburg Voor de competitie van de Zeeuwse dambond, werden de nog resterende wedstrijden gespeeld, welke door om standigheden waren uitgesteld: le klas: Gespeeld te Bergen op Zoom tussen DOS II (Vrederust) en Goes II. F. KievitP. Lampert 11, P. v. d. Vel de—H. C. Mulder 2—0, G. Franck^— O. Scherp 20, D. de VosH. van Benthem 02, J. KorevaarC. VV. van Damme 0—2, F. OpenneerVV. G. de Leeuw O2, J. SuurlandP. Deur- loo 02, F. de LaatL. Dekker 02, H. Blok—D. van Daalen 2—0, K. v. d. StegeJ. Loeve 11. Deze wedstrijd werd gewonnen door Goes II, dat hiermee kampioen werd. Gespeeld te Bergen op Zoom tussen DOS II (Vrederust) en Goes HI. F. OpenneerJ. Loeve 11, G. Fran- schenk aan en mevrouw Borgs bloe men. De heer Schets, die als vertegen woordiger van de woningbouwver eniging St Wiliibrord sprak, liet zijn woorden ook vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. O.- EN W .-SOUBURG „Animo" bracht aardig cabaretprogramma In het gebouw „De Zwaan" te Sou burg hebben de leden van de korfbal vereniging „Animo" zaterdagavond nog eens duidelijk gedemonstreerd nog meer te kunnen dan alleen maar goed korfballen. Op de jaarlijkse feestavond van de vereniging kwam men namelijk niet alleen met een aar dig cabaret op de planken, maar het programma vermeldde zelfs de op voering van een toneelstuk, voor het merendeel allemaal door eigen leden voor het voetlicht gebracht Voordat het zover was, kwam voor zitter F. Crucq echter eerst met en kele verheugende mededelingen. De belangrijkste was wel, dat „Animo" zelf nog weinig merkt van een terug gang in ledental, iets waar andere Zeeuwse verenigingen een ander boekje over zouden kunnen open doen. Want over het algemeen wordt over ledenverlies in het Zeeuwse korfbal geklaagd", aldus de heer Crucq, die ook verklaarde dat de ver schillende acties van „Animo" ter versteviging van de kas een succes waren geweest. Zo werd reeds niet minder dan 10.000 kg oud papier op gehaald. „Dank zij de opbrengst van deze acties was het „Animo" dan ook ge lukt aan zijn financiële verplichtin gen te voldoen", zei de heer Crucq die tevens de aanwezigen opriep alle maal de Soüburgse korfbalvereni ging zoveel mogelijk te steunen. Wat het spelpeil betreft heeft „Animo" ook niet te klagen: hoewel men nog midden in de competitie zit is men tevreden over de reeds bereikte re sultaten, terwijl ook bij het micro korfbal „Animo" lang geen gek fi guur slaat. Dit wat het korfbal be treft. Hoe het met de artistieke pres taties van de leden gesteld is, toonde men direct hierop in een aardig en afwisselend cabaretprogramm.a, waarin ook enkele gasten optraden en waarmee „Animo'' veel succes oogstte bij een tot de laatste plaats bezette zaal. Tot slot van de avond 1 vermeldde het programma nog de opvoering van het toneelstuk „Een braid te veel". ckePh Haverhoek 0—2, D. de Vos M. de'Klerk 0—2, J. Korevaar—J. de Jonge 1—1, J. Suurland—J. Lege- mate 20, F. de LaatA. Janse 2 0. P. v. d. Velde—B. A. Nonnekens 2 0. H. Blok—L. van Geene 2—0, de bor den 9 en 10 reglementair remise ge geven. Hier wist DOS met 12—8 beslag te leggen op de winst. Gespeeld te Scherpenisse tussen Scherpenisse en Kleverskerke. J. Ver hagenJ. Pouwer 02, J. W. van Houdt—mej. M. Kasse 20, J. P. v. d. Reest—J. Baaijens 1—1, A. Dijke— P. Brasser 1—1, J. Rijstenbil—P. Cop- poolse 20, A. RijstenbilI. J. de Bert 02, A. L. G. van DoornA. Janse 20, G. v. d. Werf—J. Kasse 20, J. VroegopA. van Mourik 0 2, H. A. van HouteJ. L. Kasse 20. Scherpenisse wist hier met 128 te zegevieren. Gespeeld te Koudekerke tussen Lam mer enburg I en Aagtekerke n. A. de BuckA. Maljers 20, P. van Vlij menA. Francke 20, A. Francke L. Wattel 11, I. VfnkeChr. Loo- mans 20. F. BrasserJ. Houmes 02, C. GeljonK. Houmes 11, C. de Loof—A. Kodde 2—0, C. J. de Loof J. Blaas Sz. 20, M. BooneJ. Blaas Az. 2—0, bord 10 remise gege ven. Deze laatste wedstrijd werd gewon nen door Lammerenburg met 155. Gespeeld te Bergen op Zoom tussen DOS II (Vrederust) en Kleverskerke. F. OpenneerJ. Pouwer 11, J. Goudswaardmej. M. Kasse 02, G. FranckeA. J. v. d. Broeke 11, D. de VosJ. Baaijens 02, J. Korevaar P. Brasser 11, J. SuurlandP. Coppoolse 02, F. de LaatI. J. de Bert 1—1, H. Blok—A. Janse 2—0, P. v. d. Vélde—H. Kasse 1—1, G. Blommers- -A. van Mourik 02. Kleverskerke wist hier zijn laatste wedstrijd met 13—7 te winnen. Eindstand van het competitieseizoen 1961—1962. Hoofdklas: Middelburg 6 6 0 O 12 80—10 Goes 7 5 0 2 10 89—51 Vlissingen 7 5 0 2 10 86—54 's-Gravenpolder 7 3 1 3 7 6773 Aagtekerke 6 3 0 3 6 64—56 Souburg 7 2 1 4 5 50—90 Yerseko 5 1 0 4 2 38—62 Kapelle 7 0 0 7 0 46—94 De hoofdklas werd niet volgens het wedstrjjdrooster uitgespeeld. Door het niet opkomen van een tiental werden actieve tientallen gedupeerd, le klas: Goes H 10 9 0 1 18 123—77 Sint-Laurens 10 7 1 2 15 126—74 Middelburg II 10 7 1 2 15 117—83 Lammerenb. I 10 7 0 3 14 12773 D.O.S. II (Vrederust) 10 5 1 4 11 104—96 Kleverskerke 10 5 0 5 10 102—98 Souburg II 10 4 1 5 9 91—109 Scherpenisse 10 3 1 6 7 81119 Goes III 10 1 2 7 4 78—122 Vlissingen H 10 2 0 8 1 71—129 Aagtekerke H 10 1 1 8 3 80—120 2031. Ongeschokt door het avontuur met de grote slang zette het drietal zijn speurtocht voort. Nog steeds volgden zij het verse spoor van een sarth, ofte wel gevlekte boomkat, dat duidelijk in de zachte aar de was te onderkennen. La ter ging dat moeilijker, toen het terrein rotsachti ger werd en bovendien kruisten steeds meer andere sporen dat van de sarth. De mannen wisten niet dat zij vanuit het kreupelhout door twee felle ogen werden ga degeslagen en voortdurend op korte afstand werden gevolgd. Met ge dempte stem legde Mare uit met. welk dier zij te doen hadden: „De sarth is.een gevaar lijke rover, die jaarlijks grote slachtingen aanricht onder het tamme vee van de buiten posten en het edelwild in de wouden. Hij is buitengewoon bloeddorstig en doodt niet slechts om zijn honger te stillen, maar dikwijls ook uit pure moordlust, vooral wanneer hij in gezelschap van meerdere soortgenoten is. Het begrip angst kent hij niet en daarom moeten wij voortdurendVerder kwam de kapi tein niet, want op dat ogenblik zagen zij voorbij een bocht in het wildpad opeens een grote sarth ineengedoken op de rotsen lig gen Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-2: Cassian- Mariner van Antwerpen. Breeze van Ant werpen. Mljet van Rostock. Ute-Erika van zee, 25-2: Doni van Rotterdam. Karl van Antwerpen, Phoenix van Antwerpen. Chrysant van Londen. Vlissingen vertrokken op 24-2: Hebe-No- bel naar Londen. Amigo naar Londen. Bondoro naar Barcelona, Breeze naar U.S.A.. Dinkel naar Londen. Freiherr Von Stein naar Copenhagen, Mljet naar Joego slavië, 25-2: Phoenix naar New-Ross, Cas- sian-Mariner naar U.S.A., West-River naar Amsterdam, 26-2 Chrysant naar Ant werpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24-2: Willem-Barendsz van Par'Terneuzen, Togokust van Abidjan, Phoenix van Am sterdam. Bern van Amsterdam, Dinteldijk van Hamburg, Maaskade van Rotterdam, Hoogvliet van ArklowTemeuzen. Bram van Londen. Zeehond van Rotterdam. It- tersum van Hamburg, 25-2: Teunika van Coole. Liberiakust van Le-Havre. Adine van Guernsey, Metropo:e van Harwich. Beta van Hamburg. Guineekust van Am sterdam. Valiant van Hull, Alhena van B. Aires. 26-2: Repeto van Londen. Over- xjsel van Port-Amelia, Gabonkust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 24-2: Geestdam naar Stockholm, Senior naar Landskrona/Terneuzen. Corsica naar Malnro/Terneuzen, Streefkerk naar Rot terdam. Rex naar Londen/Gent, Polaris naar Shoreham. Oberon naar Amsterdam, Jagersfontein naar Amsterdam, Bernina naar Copenhagen, Eagle naar Londen. Zanzibar naar Rotterdam. Modjokerto naar Rotterdam. Njord naar Stockholm. feuilleton 28 „Dus word ik afgewezen", zei Pa tricia met een tikje spot. „En dat terwijl we hier op bezit van mijn grootvader zijn! Als ik werkelijk zin had in het avontuur, zou ik me niet laten afschrikken, meneer Rod ney". 't Had er veei van of ze hem uitdaagde. Hij schudde langzaam en bedaard het hoofd. „Ik zou U hier niet toe laten", verklaarde hij. „Ik ben met dit werk belast en U zult moeten wachten tot alles in orde is en U met een gezelschap hier kunt komen. Wat zou lord Tallant er wel van zeggen als U vertrapt werd door een neushoorn of gebeten door een zwarte mamba (gevaarlijke slang, vert.) U wilt toch zeker niet jong sterven, wel?" „Och. ik zei al dat ik het niet ern stig meende", antwoordde ze kalm, „maar ik ben heus niet bang; ik kan best op mezelf passen". „Meneer Rodney", viel Selma haar in de rede, „heeft me uitgenodigd tot een bezoek als het huis Klaar Ts. dat wil zeggen als Ik Janet kan mee krijgen". „Dus", riep Patricia, hem verwon derd aanziende, „zou het U blijkbaar door IVnrgrovc Thurley niets kunnen schelen als Selma iets overkwam!" „Neen" uernam Rodney grijnzend, „het zou me niets kunnen schelen als jullie allemaal gedood werden, maar lk wil geen lijkschouwingen meer bij mensen die onder mijn bescherming staan. Heus, ik vind het prachtig, dat. aardige ionge meisjes worden opgejaagd door wilde buffels en aan gevallen door leeuwen, maar Ik moet aan mijn reputatie denken". „Is hij niet vreselijk?" riep Dan quasi-ontsteld. „Nog gisteren zei hij me, dat h|j een vrouwenhater was." „Nu" lachte Patricia, die er werke lijk plezier ln scheen te hebben, „ik zou wel eens willen zien wat U deed als ik toch eens hier kwam en niet weg wilde. Zegt U eens, wat zou U doen?" Rodney zag tiaar strak tn de nu vriendelijk «ijkende bruine ogen en antwoordde min of meer wanhopig: „Stel me alstublieft niet op de proef. Ik heb zo'n kwestie, nog niet bij de hand gehad, maar ik zou er wel een oplossing voor vinden, die U hele maal niet zou aanstaan. Maar in ernst, juffrouw Walling zoals de zaak nu ligt, zou U hier niet kunnen lo geren. Lord Tallant zou me zes maanden in de doos laten zetten. Kom als U wilt hier met mevrouw Cowley en Selma, maar in geen ge val alleen." ..Selma". herhaalde Patricia naden kend. „Waarom ben ik dan juffrouw Walling? Soms omdat ik uw huis niet bewonderde?" Rodney sprong van de tafel, waar aan ze koffie hadden gedronken, op en riep tot zijn assistent: „Neem jij Patricia tnee naar de rivier en laat haar eens een mannetjesneushoorn zien. Kom, Selma wij gaan naar wa terbokken en antilopen kijken. Ik haal even mijn geweer." Echter vond hij bij zijn terugkeer niet Selma, maar Patricia op hem wachten, want de twee anderen wa ren al op weg naar de rivier. Kalmpjes, alsof er niets gebeurd was, zei ze: „Ik wilde met U over een paar dingen spreken. Waar gaan we heen? Zijn er bij de rivier werke lijk neushoorns?" „Hoger op en meer benedenwaarts, antwoordde hij. „Nu blijven ze hier vandaan vanwege het hakken en timmeren." Ze drentelden de woeste helling af naar de oever Daar was de scha duw onder de oude koortsbomen, op het korte diepgroene gras en bij de langzaam st tomende, in het regensei zoen diep geworden rivier. Overal waren vogels en vlinders; het ge heel vormde een schril contrast met de in 't zonnevuur blakerende heuvel. Een heerlijk plekje", vond Patricia. „Benijdenswaardig, dat U dit als 't ware aan de achterdeur heeft". „Mijn werk ligt grotendeels in het bos en op de vlakten", zei Rodney. „Als ik kan, kom ik hier meestal 's avonds. Ik houd veel van bomen en stromend water Een prachtige bosbok sloeg hen uit de verte nauwlettende gade. Plot seling, zonder enig geluid, verdween het. majestueeuze dièr on even later hoorden ze van een andere kant. achter het gebladerte, waarschuwen de dierengeluiden. Er waren mensen in de buurt! „Werkelijk een schitterend idee van Ju", riep Patricia. „Als de beesten maar ontdekken dat niemand ze kwaad doet wordt het hier een soort paradijs. Ze zullen alle vrees voor dc mensen verliezen." „Nooit geheel en al," verzekerde hij. De mens is immers nimmer ten vol le betrouwbaar! Wel zullen ze als ze hem ruiken niet dadelijk op de loop gaan en kunnen we ze dus van dichtbij bekijken". „Tegen de tijd kom ik hier al die wonderen bezichtigen". „Prachtig", zei hg oprecht. „En ik hoop, dat ik je die mag laten zien". Ongemerkt hadden ze een vertrou welijker toon aangeslagen. Nu zwe gen beiden een ogenblik, maar on derweg naar een kleine helder kla terende waterval tussen met mos be groeide rotsen, zei ze heel bedaard; „Derek Hamlin komt bij de Cow ley's logeren. Hij is nu op zee: ze venvachten hem over ongeveer een week." Derek Hamlin!" riep Rodney ver rast. Wat komt die hier doen? Ik dacht dat die brave jongen wel ge noeg van Kenya had." Hij zegt dat hij een boerderij wil ko pen en heeft Barry Cowley verzocht hem daarbij te helpen. Nu ik hoop maar dat hij niet dicht in de buurt komt" zei. Rodney afkerig van zo'n buurman. Ze keek hem van onder haar brede hoedrand oplettend aan en vroeg toen: Je bent niet. erg op hem gesteld wel? Hoe heeft Noels dood zien wer kelijk toegedragen?" Hij zat met het antwoord min of meer verlegen. „Och", zei hij tenslot te. ,,'t Is immers allemaal bij de lijkschouwing uiteengezet. Ze hebben mij beschuldigd dat ik die twee op een gevaarlijke plek heb gebracht. In werkelijkheid had ik allerminst plan olifanten van zo dichtbij te benade ren. Helaas gebeurde het toch en kreeg ik een schol door het been zo dat ik hun niet te hulp kon komen." Na een ogenblik zwijgen voegde hij er aan toe: .Sommige mensen volgen alleen hun eigen zin en laten zich door niets weerhouden." „Ja" knikte ze „Ik ben ooit van die soort". „Ik zou je ook niet graag op zo'n jachtexpeditie meenemen" verzeker de hij beslist. „Geen zeven paarden kregen me zover". Patricia keek hem met wijd geopende ogen aan. Ondanks zichzelf moest hij erkennen dat ze bijzonder mooi waren vooral ook door de lange licht krullende wimpers. „Ben ik zo slecht?" vroeg ze onverwacht. „Mag jo me niet lijden?" „Neen", antwoordde Rodney met na druk, „helemaal «niet. Je bent ver waand en sarcastisch en je zou iemand buiten zichzelf kunnen bren gen. Op de jacht zou je nog erger zijn dan de Hamlins". Ze wierp schaterend het hoofd ach terover. „Je bent een gemene leuge naar", riep ze. Binnenkort moet je me alles over dieren en hoe je ér dichtbij kunt komen leren. Dat wil je toch wel lietwaar?" „Ja", verklaarde Rodney haar vol belangstelling aanziende. *„dat wil ik. En opdat je niet van plan zult ver anderen kunnen we direct wel be ginnen." Meteen wees hij door een boog van takken naar 2 grote nijlpaarden die met veel geblaas en gebries vadsig in een diepe poel zwommen. „Zie", zei hij, „dat zijn nu dingen waar je op moet letten: die beesten zouden een prachtige buit voor stro pers zijn. De inboorlingen betalen veel voor nijlpaardevèt en dat twee tal zou heel wat emmers opleveren." „Ik hoop dat je flink tegen stropers zult optreden" zei Patricia. „Die lui Zijn zo brutaal en toch laf vind ik". (Wordt vervolgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11