Drie Zeeuwse boeren in conflict met douane in Frankrijk (Pil de BILT VIERDAAGSE „STILLE" STRIJD OM NATIONALE BILJARTTITEL u FLIPLAMS BEVOLKING VROEG CLEMENTIE VOOR DORPELING S.H)i Zeeuwse Almanak '2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 BESCHULDIGD VAN DOORVERKOOP VEE Betalen van bijzonder hoge boeten zou de genadeslag zijn Van onze Parijse correspondent) Het proces tegen de drie Zeeuw se boeren, de gebrs. Quaak en de lieer Dees, beschuldigd van verboden doorverkoop van vee, dat vrijdag 23 februari in de Franse start Orleans zou begin nen, gaat niet door. Er is uit stel verleend, aanvankelijk tot 6' april, maar ook die termijn zal vermoedelijk worden verlengd. De Overtreding dateert uit het jaar 1956. De gebrs. Martinus en Dirk Quaak en de hee^ Dees, waren na de ramp in Zeeland in 1.953 naar Frankrijk geëmi greerd. Met medeneming van 122 koeien, vaarzen, kalveren en één of twee stieren. Bij het pas seren van de grens moesten zij verscheidene papieren invullen en documenten ondertekenen, waarvan zij de betekenis niet begrepen door hun uitermate gebrekkige kennis van de Fran- j se taal. Tot deze documenten j behoorde er één, waarin het hun j uitdrukkelijk verboden werd, het geëmigreerde vee binnen de eerstvolgende drie jaar te ver kopen. Iri 1956 kwam de Franse douane het ingevoerde vee controleren. Toen bleek dat tussen de 90 en 95 stuks vee ontbraken, werd proces-verbaal opgemaakt. Onze drie landgenoten zeiden van het verbod tot doorver koop niets te weten, niemand had hun er iets van verteld en bovendien was een deel van het vee op de boerde rijen doodgegaan. was het betalen van een derge lijke zware boete de genadeslag. Zij zouden bij betaling geruïneerd zijn. Tegeh.het vonnis gingen zij in hoger beroep en riepen de hulp in van de Nederlandse ambassade in Parijs. De ambassade mag zich vanzelfsprekend niet mengen in een lopende juridische zaak, maar kan en moet zich wel van de diverse standpunten op de hoogte stellen. Dc stappen, van de ambassade had den'tot resultaat, dat onderhandeld werd tussen de Franse douane en de Franse advocaat van de drie Zeeu wen, maitre Fombeurre uit Tours, bij .welk gesprek een vertegenwoordi ger van de ambassade, de Iandbouw- attaché, de heer Frank, aanwezig was. Dit gesprek heaft plaatsgehad op 5 februari j.l. De douane bleek bereid te zijn tot een schikking, die door maitre Fom beurre werd voorgelegd aan de he- I ren Quaak en Dees. Zou het drietal met deze schikking akkoord gaan, dan was de douane bereid de aan klacht in te trekken en dan zouden de boeten vervallen. Doch aan de in voerrechten van het doorverkochte vee viel niet te ontkomen. Die moes ten in elk geval worden betaald. Men had tot vrijdag 23 februari de tijd om over't bedrag'van de invoer rechten te onderhandelen. De advo caat is er echter in geslaagd uitstel te verkrijgen tot een latere datum, die eerst was vastgesteld op 6 april aanstaande, doch ook die termijn zal wel worden verlengd. Maitre Fombenrre zet inmiddels de besprekingen niet de Franse douane voort. De moeilijkheden die nog over blijven zijn de volgende. a. dat de douane en de advocaat het niet eens worden en b. dat onzo landgenoten een even tueel akkoord niet accepteren. In dat geval staat de hele zaak weer op losse schroeven. De drie Zeeuwen, die grote gezinnen hebben, staan in de omgeving van Mantholan en Sorigny (departement Indre et Loire) goed aangeschreven. BURGEMEESTER DIJCKMEESTER OPENDE Zo juist verschenen: de nieuwe stalenboeken R D-behang, jaar gang 1962. Wij sturen U een kleine bloemlezing als U een briefkaartje schrijft (met 30 ct, extra postzegels) naar Rath Doodeheefver, Afdeling D, Prinsengracht 730, Amsterdam. •n R&D-HUIS - HARTELIJK CENTRUM VAN ONS LEVEN AAN MIDDELBURGSE POLITIERECHTER Na uitbarsting als reactie op narigheden EEN LANGE lijst kreeg nar. B. S. Genadeslag De dö liane hechtte aan deze ver- klaringen geen geloof en ook de rechter liet zich door de argu menten van ónze landgenoten mèt' overtuigen. Hij veroordeelde hen tot zware boeten: Dirk Quaak tol 69.000, Martinus Quaak tot 97.000 en Dees tot 27.000 nieuwe francs. Voor de drie veroordeelde boeren Eindwedstrijd te Zierikzee derde klas kader 38 2 Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee heeft don derdagmiddag in hotel-restau rant „Concordia" te Zierikzee. in letterlijke zin de eerste stoot ge geven tot een vierdaagse eind strijd om het biljartkampioen- schap van Nederland derde klas kader 38/2 van het seizoen 1961- 1962 der K.N.B.B. Het is voor de eerste maal dat op Söhou* wèn-Duiveland een landelijk kampioenschap wordt gehou den: het district Sehouwen-Dui* yeland van de Koninklijke Ner derlandsche Biljart Bond zorgde dan óok voor een fikse Schouw- se primeur op landelijk niveau. VAN LH TOT ifffi VONDST I. In Brouwershaven heeft de vondst, die Ella en Jopie Grootjans deden, wel enige moeilijkheden opgeleverd- Na het spelen kwamen zij namelijk thuis met iets, dat een oude munt deed vermoeden. Het „geldstuk" ging van hand tot hand, maar men kon slechts mistroostig het hoofd schud- den. Het ware wist niemand er over te vertellen. Een bekend oudheidkun dige op het e.iland braelit tenslotte uitkomst in deze moeilijke zaak: hij stuurder het „ding" op naar het rijks kabinet voor munten in Den Haag, waar men er ongetwijfeld wel raad mee zou weten. Dat wist men ook: h<ft muntstuk bleek een Gouden Karolusgulden Uit de tijd van Karei V te zijn. De munt möet geslagen zijn in Brugge tussen 3521 en 1551. Op de ene zijde staat een afbeelding van Karei V met het opschrift: „Karei bij de gratie Gods, Rooms keizer en koning van Spanje". Aan de keerzijde staat het wapen van Karei V met het omschrift: „Geef mij de kracht tegen uw vijanden Heer". KLEUTERS De jon/jedochler uil een VUssings gezin, sinds kort dc kleuterschool be zoekend, was in het stadium waarin kinderen van die leeftijd voorgele zen willen worden. Liefst hele dagen tang, maar dat werd mama 'op de duur toch een beetje al te vermoei end en toen dochterlief op e.en mid dag wederom op een zeurtoon tje op voorlezen begon aan te dringenwerd mama. een beetje kwaad. Waarop het kind, zich een blijdegebeurte nis van een jaar terug herinnerend, verontwaardigd uitriep: ,/n augus tus, toen ik terug kwam van oma, toen kon je wel lachen!" Mama kon het niet ontkennen. Die andere mama, moeder van een twee jaar oud knaapjedat aan z'n eerste praatoefeningen toe was, volg de^ de ontvjikkelingen van haar spruit, op de voet, maar helemaal volgen kon ze zoonlief toch ook niet. Want. op een goeie morgen stapte Pietje dc keuken kinnen, keek rond en riep, duidelijk articulerend: ..Waardeloos"! „Wat zeg je nou?", vroeg mama ver bijsterd. „Waardeloos", riep Pietje opge wekt. Wat is waardelooswilde mama weten, maar Pietje volhardde bij zijn via de radio pas verworven taal kundige aanwinst „Waardeloos'.', riep hij nog een keer en drenteltje op korte beentjes de keulcen weer uit'..... VONDST H Een goede vondst op een geheel ander gebied was de compositie van de Goese musicus Aclriaah Kousemaker. Hij had een werk ingestuurd voor de door do Rot terdamse Beiaard Commissie ge organiseerde wedstrijd vóór bei- aardcömposities. De commissie vond zrjn inzending „Passacaglia, aria en fuga" bijzonder goed en waardeerde haar met een derde prijs. ACTIE „10 X 10". De „10- x 10"-aetie gaat in A roe* muiden gestaag voort. Iedereen draagt er zijn steentje by, zelfs de 80 kinderen van de kleuterschool. Van oud materiaal, dat door het bestuur van de school beschikbaar was ge steld, hebben de kleuters werkstuk jes gemaakt, die donderdagmiddag na schooltijd te koop werden aange boden. Binnen 15 minuten was alles de deur uit. En de opbrengst mocht er ook 2ijn: 105.63 kon ter beschik king worden gesteld van het actie comité. PLANNEN. Dit Arnemuidense comité heeft, nu do actie flink draait, de verdere plan nen bekendgemaakt. Deze week wordt er een huis-aan-hulsverloting gehouden, waarvan de trekking is be paald op 17 maart. Öp 2 maart geven de gerefor meerde jeugdvereniging een ontspanningsavond, ontspanningsavond, de opbrengst ten goede komt aan de actie „30 x 30". De spaarkaar ten beginnen ook reeds „vruchten" af te werpen. De opbrengst is tot nu toe 550. Men verwacht ech ter, dat dit bedrag zal oplopen tot ongeveer 2000. GELOEI. De inwoners van IJzendijke werden woensdagavond omstreeks tien uur opgeschrikt door sirene-geloei. Het bleek, dat er een begin van brand was ontstaan in een van de gebouwen van een vlasserjj aan de Verlengde Molenstraat. Men slaagde er in het vuur met behulp van schuiniblussers te bedwingen, zodat dc brandweer niet in actie hoefde te komen. FEEST. Uit IJzendjjke komt weer een heel wat prettiger geluid. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de winkeliersvereniging „Ons Belang" zal er dinsdagavond in hotel „Lieven- se" een feestvergadering worden ge houden. In deze bijeenkomst zullen onder meer spreken burgemeester J. Ficq en de middenstandsconsulcnt de hoer Körstanjc. Ter verhoging van dc feestvreugde zal er een quiz wor den gehouden'. Reden hiervan is het 20-jarig bestaan van de biljartsport op Schouwen en met name het jubileum van de Zierikzeese bil jartvereniging „Concordia", die 20 jaar geleden iri het gelijkna mige hotél werd opgericht en sindsdien vele geslaagde stoten heeft gegeven in de richting van een goed „draaiende" biljart- sport. Acht gerenommeerde biljarters uit den lande, van Wanmenhuizen tot De venter, zullen deze vier dagen op de twee groene lakens van „Concor dia'' de strjjd aanbinden. Onder hen bevinden zich geen Zeeuwen; de voor- wedstryden tot dit kampioenschapen bleken een onoverkomenlijk obstakel te zyn. Niettemin mag venvacht worden, dat in een sfeer van droog tikkende bal len, sigarendamp, fel brandende bil- jartlampen en een ticlit geroezemoes van stemmen, vele geslaagde caram boles gemaakt zullen worden. Bekroning Burgemeester Dijekmefester was de eerste, diè met een fraaie stoot de twee witte ballen en de enkele rode bal liet tikken, en daarmee de wed strijden opende. Tevoren had hij de spelers, die voor het merendeel ver gezeld waren van hun dames, in een hartelijk welkomstwoord begroet. Hij feliciteerde de Zierikzeese biljartver eniging „Concordia" met dc organi satie van dit landelijke kampioen schap. „Uw jubileum vindt een fraaie bekroning in dit kampioenschap",' aldus de Zierikzeese eerste burger, die verder ook een van de Oprichters van,,Concordia", voorzitter A. Brand, gelukwenste met dit jubileum-kam- pionschap. H(j was tevens van oor deel, dat de biljartsport, evenals vele andero takken van sport, wegens haar karakter goed past in het kader van de vrijetijdsbesteding. Voorts achtte burgemeester Dijcknieester dit kampioenschap een goede propagan da voor de biljartsport. Met de hoop op een hoog gemiddelde voor de spe lers besloot de burgemeester zijn openingstoespraak. Na de opening door burgemeester Dijckmeester begonnen direct de twee eerste partijen, op biljart 1 de heer C. Hoogardie van „H.G.L," te Tilburg tegen A, G. Meere van „R.C.C." te Schcveningcn en op biljart 2 de heer M. A. de Groot van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen tegen W. Rood- huyzen van „Het Noorden" te Rot terdam. Verder doen aan dit toernooi, waarin gespeeld wordt volgens het internationale systeem Avé, met de heren G. Karman van „Suisse" te Haarlem, W. de Smit van „Rappel" te Eindhoven, H. Verstappen van ,M.U.L.O." te Helmond en L. Wijting 1 Sieperda, de Middelburgse politie rechter, gisteren tijdens de zitting toegeschoven. Een hele lange lijst met de namen van meer dan 255 Fliplanders, die clementie vroegen voor één van hun dorpelingen om dat ze meenden, dat hem onrecht ivas aangedaan. Deze lyst legde mr. Clir. J. B. du Croo over voor zijn cliënt, de pluimveehouder M. v. d. B. uit Sint-Philipsland, die ten laste gelegd was op 18 novem ber van het vorige jaar A. M. N. mishandeld te hebben. De klappen, die gevallen waren, vormden een reactie op èen serie narigheden, die er tussen de pluim veehouder en de gebroeders N. waren voorgevallen. Op de 18e november had Van de B. bij ploeg- werkzaamheden op een Stuk van zijn land enkele kluiten grond la ten vallen op een dreef, die toebe hoorde aan de gebroeders N. Een van de broers, A. M. N„ kwam j naar Van B. toe en zei hem de kluiten van het dreefje te verwij deren. Van de B. kon zich op dit moment bij de herinnering aan alle Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7, 10 en IS. van „De Voorstad" te Deventer. Men speelt één middag- en één avond partij; de lengte van de partijen is 250 caramboles. De wedstrijdleiding berust bij de heer L. van Popering, secretaris van het district Schouwen- Duiveland van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. Na de vier slotpartijen volgt zondag middag om ongeveer 6 uur de hul diging van de kampioen on de prijs uitreiking. De stand na de eerste speeldag is: 1 G. Karman, Haarlem 4 pnt, 500 caramboles, 29 beurten, hoogste se rie 82, algemeen partygemiddelde 27,24; 2 A. G. Meere, Scheveningen 4-500-36-65-13.88; 3 M. A. de Groot. Warmenhuizen 4-500-45-50-11.11: 4 W. de Smit, Eindhoven 4-500-53-53- 9,43; 5 H. Verstappen, Helmond 0- 279-26-36-10.73; 6 W. Roodhuyzen, Rotterdam 0-402.50-71-7,88; 7 L. Wijting, Deventer. 0-333-47-40-7.09; 8 C. Hoogardie, Tilburg 0-225-39-28- 5.76. De uitslagen van de verschil lende op de eerste dag gespeelde partyen waren als volgt: A. G. Mee re, 250 caramboles, 21 beurten, hoog ste serie 40, partijgemiddeldc 11.90 tegen C. Hoogardie. 119 caramboles, 21 beurten, hoogste serie 28, party- gemlddeldê 5.66; M. A. de Groot, 250 -20-50-12.50 tegen W. Roodhuyzen, 217-20-71-10.85; W, de Sniit. 250-22- 53-11.36 tegen L.'Wyting 160-22-40- 7.27; G. Karman 250-11-82-22.72 te gen H. Verstappen 82-11-21-7.45, Avondpartijen: W. de Smit. 250-31- 35 8.6 tegen W. Roodhuyzen 185-31- 17-5.96; A. G. Mcore, 250-15-65-16.66 tegen H. Verstappen 197.15-36-13.13; G. Karman 250-18-55-13.88 tegen C. Hoogardie, 106-18-22-5.88. M. A. de Groot, 250-25-29-30.00 tegen L. Wij ting 373-25-32-6.92. vorige moeilijkheden niet meer in bedwang houden en gaf N. een klap in het gezicht, waarbij N.'s jukbeen brak. De andere broer kwam hierop te hulp en te zamen zetten de broers het gevecht voort, waarbij Van de B. énkele rake klappen opliep. N. had echter het gevecht uitgelokt en aldus eiste mr. J. L. Andreae, de officier, te gen hem een boete van 25. Kwellingen In een uitvoerig betoog schetste mr. du Croo de kwellingen, waaraan zyn cliënt vijf jaar lang. sinds hy zyn pluimveebedrijfje begon, heeft blootgestaan. Het waren treite- rijen van de zijde van de broers, die echter zo geraffineerd uitge voerd werden, 'dat men er niet achter kon komen, zo vertelde de raadsman. Men liet de kippen wegvliegen, gooide de ruiten van de hokken in en deed nog vele din gen meer. Het werd allemaal ver teld aan de politie. „Het zit niét ver weg", zei deze, „maar we kun nen het niet bewyzen". Dan komt de uitbarsting als reactie °P vijf jaar gesar en get erg. Dan ook is, zo merkte mr. Du Croo op, het rechtsgevoel en het groot ge voel voor gemeenschapszin van de Fliplanders zo geschokt, dat ze spontaan van huis tot liuis hand tekeningen verzamelen om de rechtbank hun gevoelens kenbaar te maken. Ze betreurden het ge beurde, zo schreien ze, ze wisten ook onder welke moeilijkheden Van de B. zijn bedryf in stand ge houden heeft en daarom vroegen zy clementie. „In een veroordeling zullen de N.'s plezier vinden en zullen ze doorgaan met hun ge sar", aldns betoogde de raadsman nog. Mr. Sieperda achtte de mishandeling bewezen. Hij wilde echter rekening houden met een zekere mate van schuld bij de anderen en legde Van dc B. een bóete van 10 gulden op. In Zierikzee is donderdagmiddag de vierdaagse eindstrijd om het Neder landse biljartkampioenschap derde klas kader fl8/2 van de Koninklijke Nederlandsche Biljartbond begonnen. De foto toont een mededinger naar de nationale titel aan stoot in een der eerste partijen. (Foto P.Z.C. Werkvergadering op 3.maart van „Vrienden van Veere" „Zeeland tussen Noord en Zuid" is het onderwerp van de werkvergade ring, die do vereniging „Vrienden van Veere" zaterdag 3 maart in Veere 2al houden. Dr. Alb. van de Poel uit Breda zal op de werkvergadering in hotel „De Campveerse Toren" spreken over „Veere als mogelijk cultureel ontmoe tingspunt tussen Noord en Zuid" er drs. M. C. Verburg. directeur van het E.T.I., zal een referaat uitspreken over de „Plannen rondom de Wester- schelde, gezien als verbinding tussen Noord en Zuid". De werkvergadering staat onder lei ding van mr. dr. W. Hugenholtz uit Leiden, voorzitter der vereniging. In de morgenuren komt het bestuur voor een vergadering byeen op het Veerse raadhuis ter bespreking van het jaarcongres, dat in juni van dit jaar in Veere zal worden gehouden. Universitair examen Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het kandidaats examen (2e gedeelte) geneoskunde mèjufrouw C, A. W. Fraanje te Goes. Zaterdag „Wallenloop" van A.V. '56 in Goes Zaterdag houdt dn Goese Atletiek vereniging A.V. '50 de traditionele Wallenloop op de Oostwal. Om half vier zal <Ie wethouder van onderwijs en voorzitter van de „Stichting SportbelangeO Goes", me vrouw C7 Griep-Dulnker, het start schot lossen voor de C junioren en niet K.N.A.U.-Ieden, welke 1 ronde Van ongeveer 1200 meter móeten af leggen. Hierna komen de B junioren en junioren aan de start voor wie de afstand respectievelijk 2400 en 3600 meter bedraagt. Onder dc senioren, die 6 ronden (7200 meter) moeten lopen bevinden zich vele bekende Zeeuwse atleten, zoals Hein Cujé, Hans Bostelaar en Ad Bouwens. Hein Cujé zal in de A klas ongetwijfeld beslag weten te leggen op de eerste plaats. Om de tweede plaats kan een felle strijd ontstaan tussen Hans Bostelaar en de voor het eerste jaar bij de senio ren uitkomende .Hulstenaar Leo de Bruyn. Bij de A junioren zal P. v. cl. Schraaf van Marathon wel als overwinnaar uit de bus komen, hoewel F. Remoor- ter van R.K.H.A.V.-Hulst en W. Wisse van A.V. '56 nog wel eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen. BIJ de B junioren is de win naar van het vorige jaar M. Nuyten van M.O.C. '17 dc grote favoriet. Bij de C junioren is de strijd volko men open. Tijdens de wedstrijden zullen leden van A.V. '56 collecteren voor de stichting „Sport Steunt Zonneveld". Do prijsuitreiking is een uur nu af loop van de wedstrijden in café Flo ra aan de Grote Markt. 1 V.V. Terneuzen krijgt sportgebouw en tribune De voetbalvereniging Terneuzen, die sinds september van het vorige jaar een der nieuwe velden in het Zuider sportpark in gebruik heeft, krijgt een tribune en een hoofdsportgebouw. Dit delen b. en w. van Terneuzen mee aan de raad, die woensdag 28 febru ari aanstaande in openbare vergade ring bijeenkomt. Hoewel over de tri- bunebouw momenteel nog onderhan delingen worden gevoerd met een aannemer, is men wel zover dat de bouw van het hoofdsportgebouw met do fundering voor de tribune on derhands kan worden aanbesteed. Uit de toelichting blijkt, dat de firma gebrs. M. en A. de Bruyne te Terneu zen deze werken wil uitvoeren voor een bedrag van 56.478. Het ligt in de verwachting dat de voetbalvereni- fing Terneuzen, die zlcli nu nog moet ehelpen met een sportgebouwtje van één der neventerreinen, haar hoofd sportgebouw én tribune tijdens het volgende speelseizoen in gebruik kan nemen. Oud-gemeenteontvanger van Wemeldinge overleden Nog vrij onverwachts is in Wemel dinge overleden de hoer H. Dekker. De thans overledene bereikte de leef- tyd van 67 jaar. De lieer Dekker, die van beroep fruitkweker was, is een groot aantal jaren gemeente-ontvan ger geweest in Wemeldinge. namelijk van 1922 tot 1959. In deze periode hield hij gedurende drie dagen per week 's morgens zitting. De thans overledene is lange tijd secretaris ge-, weest van de vrijwillige brandweer. Twee jaar geleden legde hij deze functie neer, nadat hij vele jaren de stuwende kracht was geweest in het korps. Gedurende enige jaren is hij voorts kerkvoogd geweest van de Nederlands hervormde gemeente. Te vens heeft hij een aantal jaren de functie van voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur vervuld. De be grafenis is bepaald op zaterdagmid dag om half twee op de algemene begraafplaats te Wemeldinge. Afscheid M. D. A. Glerum op 28 februari a.s. De hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum, zal op woensdag 28 februari a.s. tij dens een receptie in hotel De Burg te Middelburg afscheid nemen van deze dienst. Zoals bekend verlaat de heer Glerum op deze datum de rijks dienst in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De receptie duurt van 3 uur tot half Scaldis" assisteerde „Lingestroom" Donderdagmorgen om 7.50 uur is de sloepboot „Scaldis" vanuit VHssingen Hitgevaren naar de 748 brt metende Nederlandse kustvaarder „Linge stroom", die I mijl ten oosten van het lichtschip '„Gallluper" onder" de Engelse kust met machineschade voor anker was gegaan. Later heeft het zusterschip van de kustvaarder, de „Amstelstroom" het schip op sleeptouw genomen naar Amsterdam. Om ongeveer 17.35 uur heeft de „Scaldis" de taak van de „Amstel stroom" overgenomen en aan de „Lin gestroom" vastgemaakt. De „Stroom"-boten van de Hollandse Stoomboot Maatschappij te Amster dam onderhouden do dienst tussen Amsterdam. VHssingen en de Engelse plaats Shoreham. Examens Bij liet in Breda gehouden examen voor het diploma „costuniière" slaagden mevr. T. Herlaar en mej. R. Sohier, belden uit VHssingen, mej. M. v. d. Kreeke uit Souburg en mej. R. Hógesteger uit Westkapelle. Te Breda slaagde aan de E.N.S.A.I.D. school voor coupeuse-leidster mej. Daane te Koudekerko- Bestelauto kwam in botsing met autobus Een nalatigheid van de Goese be stelautobestuurder P. van V., die de voorrangsregels niet in acht nam, re sulteerde op het kruispunt Nieuwe- kerkstraat en Schoolstraat te Han.s- wcert donderdagmiddag in een flinke aanrijding met een autobus van de Maatschappij Zeelgnd. Eén van de inzittenden van de bestelauto werd hierbij licht gewond, terwijl de bei de voertuigen flinke schade opliepen. Benoeming De op de gemeentesecretarie van Zuidzandc werkzame mej. M, M. van Cruijningon, is met ingang van 1 april 1962 benoemd tot klerk ter secretarie, der gemeente Groede. VERWACHT. OOSTELIJKE WIND. Overdrijvende wolkenvelden, maar geen sneeuw van betekenis. Tempera turen om het vriespunt. Matige tot krachtige oostelijke wind. ZON EN MAAN 24 februari Zon op ^7.39 onder 18.09 Maan op 23.22 onder 9.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2