Momentkern-verzoek' voor Poortvliet onjuist AVIOLANDA WOENSDRECHT GAF ZICHZELF JUBILEUMCADEAU JAARLIJKSE SPUITDAG VAN DE B0VAL IN ZEELAND ECONOMISCHE CONCENTRATIE COÖPERATIES BEPLEIT Waar zijn onze schepen P li 0V1NVLALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 FEBRUARI 19G2 RAD OVER ADHESIE „Brief van St.-Annaland mosterd na de maaltijd" HOEWEL Poortvliet graag zou zien dat ook de plaatselijke be drijven kunnen meeprofiteren van de faciliteiten in een indus triekern, voelde de raad er woensdagmorgen weinig voor om zich en bloc te plaatsen ach ter een brief aan de minister van economische zaken om het hele eiland Tholen als kernge bied aangewezen te krijgen. Enkel© jaren geleden heeft de ge meente St.-Maartensdïjk dit pri vilege gekregen. Voor de andere genieenten op het eiland was dat besluit „zuur'. Men had graag op het hele eiland de vruchten van de Indnstrialisatie willen plakken. Maar aan het regeringsbeleid op dit punt viel niet te tornen. Daarom zagen de heren het woens dagmorgen in het raadhuis van Poortvliet als „mosterd na de maal tijd", dat Sint-Annaland nu plotse ling een brief doet uitgaan voor een herziening van de kern-beslissing, waarvan men op Tholen eerlijk ge zegd weinig resultaat verwacht. Poortvliet zou de laatste gemeente zijn om aan een dergelijk verzoek geen adhesie te betuigen, maar op dit moment zag de raad het eerder als een doorkruising van bestaande plannen van de kern St.-Maartens dijk. Met het tijdstip en de redactie van het schrijven, dat het gemeente bestuur van St.-Annaland doet uit gaan kon Poortvliet zich niet ver enigen. Daarom werd het stuk voor kennisgeving aangenomen. B. en w. zullen zich er nader over beraden. „In deze vorm geen adhesie." voordat burgemeester W. J. van Doorn de zaak zo stelde had zich een kleine discussie in de raad ontsponnen. De opmerking in de brier dat de industrialisatie in Sint-Maartensdijk tot op heden weinig resultaat heeft gehad, kon men niet onderschrijven. Vooral de laatste ontwikkeling het oude industrieterrein van de Smalstad is praktisch vol zag de raadsvoorzitter duidelijk als een kentering. „Dwars zitten De heer D. M. Bijl (p.v.d.a.) zag In de brief een aanwijzing, dat de gemeenten -St.-Annaland en St.- Maartensdijk elkaar eigenlijk een beetje dwars zitten. Hij zag weinig hell in het verzoek. Ook de heer D. Uijl (a.r.) signaleerde er een vorm van „eigen belang" in en wilde slechts adhesie betuigen onder be paalde voorwaarden. Wethouder G. K. J. Krijger kon zich met deze standpunten wel verenigingen, maar Jubilarissen „De Schelde" BIJ de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zullen in de komende maand weer enkele ju bilea worden gevierd. Veertig jaar in dienst zijn de heren J. Zweedijk van de afdeling montage en stel- plaats op 15 maart en R. W. de Vries van de afdeling intern transport op 25 maart. Vijfentwintig jaar in dienst zijn de heren J. Vermaat van de afde ling voormontage op 20 maart, J. L. van Smaalen van de afdeling machi nale bewerking op 25 maart en M. Mayens van de reparatie-afdeling voor derden op 30 maart. liet duidelijk uitkomen dat Poortvliet zichzelf met deze gereserveerde houding ook niet moet tegenwerken. De nieuwe gemeenschappelijke dienst voor het ophalen van huisvuil heeft het fiat van de raad van Poort vliet. De kosten van de dienst komen op 10,per emmer per jaar, waar bij inbegrepen de huur. De raad lrok alvast een krediet van 3565,uit voor de aanschaf van 460 uniforme emmers. Burgemeester Van Doorn kon nog meedelen, dat de gemeente Scherpe- nisse in principe alsnog bereid is zich in deze regeling aan te sluiten bij St.-Annaland, Poortvliet en St.- Maartensdijk. De samenvoegingspe rikelen tussen Scherpenisse en St.- Maartensdijk hadden samenwerking aanvankelijk in de weg gestaan. Reinigingsrechten Nadat men opnieuw om de tafel is gaan zitten werd als resultaat be reikt, dat Scherpenisse zich aansluit, wanneer de vorm van de regeling enigszins wordt gewijzigd. Dit komt erop neer, dat het bestuur met als zetel St.-Maartensdijk wordt gevormd door vertegenwoordigers van de deelnemende gemeenten. Op een vraag van de heer P. J. van Duinbrand woedde in duinen te Biggekerke Woensdagmiddag is een ander half a twee hectare groot duin gebied tussen liet pompstation en Groot Valkenisse onder Big gekerke ten prooi gevallen aan een korte maar felle duin brand. De uit tien leden be staande brandweerploeg van Biggekerke, die omstreeks half vijf werd gewaarschuwd, heeft met zandscheppen, takken en vuurzwepen alles gedaan om uitbreiden van het vuur te voorkomen en met succes. Na een vol uur hard werken, bij gestaan door circa 30 jongelui, had men het vuur onder de knie. Het vuur verwoestte slechts helmaanplant en kleine duinbeplantingen. Omstrent de oorzaak van de brand is niets bekend. Houdt (s.g.p.) antwoordde de bur- femeester dat alle inwoners van 'oortvliet binnen de kring, die door de nieuwe reinigingsdienst zullen worden bediend ook worden aange slagen in een nog te ontwerpen hef fing op reinigingsrechten. Ook de kleine boerenbedrijven in de kom van Poortvliet. „Anders wordt het nog een hopeloze zaak", aldus de burge meester. De heer Bijl had het voorstel graag begeleid gezien van meer cijfermateriaal. De raadsvoorzit ter moest daarop repliceren met de opmerking, dat eerst na een jaar van exploitatie de kosten goed kunnen worden bekeken. KABELBOOMPRODUKT IE Bedrijf trekt ook Zeeuwen aan Met gepaste trots heeft de directie van de maatschappij voor vliegtuig bouw Aviolanda te Wocnsdrecht een nieuwe loot aan het bedryf toege voegd: een electro-afdeling voor ka- belboomproduktie, die woensdagmid dag door Woensdrechts burgemeester drs. D. J. Hermans officieel werd in gewijd. Dit gebeurde ten overstaan van een groot aantal genodigden en onder het toeziend oog van Aviolan- da-directeur J. Goedkoop D/.n. voor wie deze nieuwe afdeling in „zijn" bedrijf een Jubileumgeschenk bete kent. Want Aviolanda bestaat dit jaar precies 85 Jaar. Het bedrijf heeft zichzelf dus bedacht met eenvorstelijk en ook fors ca- voor gebouwde hal met een lengte van 66 meter en een breedte van 14 meter. Voor zestig meisjes heeft Aviolanda hier werk, dat bestaat uit het maken van kabelbomen, samen gesteld uit soms meer dan honderd verschillende stukjes elektrische ka bel. Samengebundeld tot dikke „bo men" met vele vertakkingen worden ze later in een vliegtuig gemonteerd. In dit geval de F-104G Starfighter, waarmee de Nederlandse luchtmacht wordt uitgerust, en die in Europa door een combinatie van Duitse, Belgische en Nederlandse vliegtuig fabrieken in licentie wordt vervaar digd. Even had men er bij Avölanda aan gedacht het maken van de kabelbo men uit te besteden, maar zoals di recteur J. Goedkoop het tijdens een ontvangst in de kantine tot de geno- deau, want de nieuwe afdeling is digden zei: „had men gezien de vrpag ondergebracht in een speciaal hier- Personenauto reed na een lekke band op bestelauto Op het kruispunt Westsingel-Schen- gestraat te Goes ontstond woensdag middag om kwart over zes een aan rijding tussen een personenauto, be stuurd door J. D. uit Serooskerke, komende uit de richting Bergen op Zoom en een bestelauto, bestuurd door J. van D. uit Ellewoutsdijk, ko mende uit de richting Middelburg. Het ongeval gebeurde, toen de perso- nenatuo een lekke achterband kreeg, waardoor hij begon te slingeren en tegen de auto van Van D. opreed. De bestelauto draaide door de botsing om zijn as en kwam op zijn zijkant op de straat terecht. De personenauto schoof door in het naast de weg gele gen plantsoen. Geen van de vijf in zittenden van de personenauto wer den gewond, evenmin als de bestuur der van de bestelauto. De materiële schade was groot. IN „DE KORENBEURS" TE GOES Tijdstip bestrijding belangrijk De Bond van Agrarische Loonbedrij ven (Boval) in Zeeland heeft woens dag in „De Korenbeurs" te Goes de jaarlijkse spuitdag gehouden, waar voor een flinke belangstelling be stond van de zyde van de loonwer kers en de landbouwers. Een twee- lal inleiders besprak actuele onder werpen. Voorts werd een forum sa mengesteld, dat een groot -aantal vra gen van uiteenlopende aard kreeg te behandelen. De vergadering werd 's morgens geo pend door de voorzitter van de groep loonspuiters van de Boval, de heer J. Weststrate, die er op wees, dat de ontwikkeling van de chemische on- kruidbestrijding gestaag voortgang vindt. Als eerste spreker voerde het woord de rijkslandbouwconsulent voor plantenziekten te Wageningen, ir. H. J. de Bruin, die sprak over „De waarschuwingsdienst voor aardappel ziekte en vergelingsziekte in de prak tijk". Hij verklaarde, dat niet alleen het bij de bestrijding gebruikte mid del belangrijk is, maar evenzeer is van het grootste belang het tijdstip van bestrijding. Spreker noemde het tijdstip bij de vergelingsziekte zelfs beslissend voor het resultaat. Hij be toogde, dat geprobeerd moet worden met één bespuiting te volstaan. Hij zei tegen bespuiting te zijn, onmiddellijk nadat een bladluis de overbrenger van de virus by de vergelingsziekte in het me- tenland wordt gesignaleerd. Het is moeilijk een bepaald aantal te noemen, vervolgde spreker, maar tingsbronneu zijn en of de virus sterk is. Hij raadde aan in deze de adviezen van de waarschu wingsdienst op te volgen. Aardappelen Over de schimmelziekte bij aardap pelen zei hij, dat het tijdstip van be strijding veel moeilijker is te bepa len. In deze was hij voor een pre ventieve bespuiting. Hij wees er nog op, dat naarmate de koeling en dro ging van aardappelen wordt geper fectioneerd de overwintering voor de schimmels gemakkelijker wordt. Hij adviseerde te spuiten vóór het gewas zich sluit. Spreker deelde voorts mede, dat het in de bedoeling ligt, dit jaar waarschuwingen uit te ge ven, die de kritieke perioden, waarin uitbreiding van de aardappelziekte te verwachten is, zullen aangeven. Na de rede van ir. De Bruin werd een film over de chemische onkruidbe- strtjding vertoond, 's Middags kwam de heer P. Zonderwijk van de Plan- tenziektekundige Dienst uit Wage ningen aan het woord, die een bij uit stek technisch onderwerp behandelde: de chemische onkruidbestrijding. Uit voerig ging hij in op het gebruik van bestrijdingsmiddelen voor wilde ha ver, bieten, stambonen en waterplan ten. Een forum, bestaande uit de heren ir. H. de Bruin, voorzitter, P. Zon derwijk, P. Verhage van de ryksland- bouwvoorfichtingsdïenst, K. Schip- stra van de bestrydingsmiddelenhan- del; H. de Nijs, landbouwer te Ter- neuzen en M. de Witte, loonspuiter i te 's Gravenpolder, kreeg daarna nog een groot aantal vragen te be antwoorden. Ir. H. J. van Miltenburg naar dit soort produkteri toch maar besloten do produktïe zelf ter hand te nemen". Ook wees hij op het grote belang deze uitbreiding voor Aviolanda in Woensdrccbt. In 1954 was men een nieuwe vestiging in Brabant be gonnen en van deze uitbreiding van het reeds bestaande bedryf In Papen- drecht bad men nimmer spijt gehad. Wel kampt men met een personeels tekort, waardoor soms een potentiële klant moest worden teleurgesteld, Was dit niet het geval dan zou het bedrijf op de grens tussen Zeeland en Brabant zeker veel meer vlieg tuigen in onderhoud hebben kun nen nemen. Ondanks deze perso- neelsprobelmen zag de heer Goed koop de toekomst echter met ver trouwen tegemoet. Vertrouwen had ook Woensdrechts burgemeester drs. L>. J. Hermans in het bedryf, dat in een grote straal vond de gemeente personeel aantrekt, tot zelfs uit Tholen en Beveland, zo bleek uit de woorden van de burge meester. Vertrouwen had hij ook in de directie, die hij prees om de pret tige sfeer in het bedrijf, hetgeen naar zijn mening onder meer tot uïtin; komt in de wijze waarop de over het algemeen wat stugge Zeeuw en wat gemakkelijker van aard zijnde Brabander hier samenwerken. Nadat vervolgens ook nog een twee tal vertegenwoordigers van het per soneel de directie hadden gelukge wenst met de nieuwe loot aan het bedryf, volgde de officiële opening van de afdeling door burgemeester Hermans. N.C.R.V.-ontspanningsavond en radiowedstrijd te Goes Tijdens de woensdagavond in de Prins van Oranje" te Goes gehouden N.C.R.V.-ontspanningsavond is ook i opgenomen de N.C.R.V.-radiowed- j strijd „Da's voor de kas". De Goese Middenstandsvrouwenverenigihg I moest in deze wedstrijd de strijd op nemen tegen de chr. wandelsport vereniging „Marijke" uit Baren- drecht. De wedstrijd werd vanaf de studio in Hilversum geleid door Jo- - 7 in Goes Roode. De heer De Roode gaf in een inlei dend praatje een kort overzicht van de gang van zaken in deze wedstrijd, die morgenavond (donderdag) in het radioprogramma zal worden uitge zonden. Twee teams, samengesteld uit 7 personen, waarvan één als lei der of leidster optreedt, krijgen een aantal vragen te beantwoorden. Door het goede antwoord verkrijgt men een aantal punten. De ploeg, die in een serie het hoogste aantal punten behaalt verdient een bedrag van dui zend gulden voor de kas van de ver tegenwoordigende vereniging. De wedstrijd van woensdagavond was de laatste in de vierde serie, zodat direct na afloop bekend was, wie de begeer de prijs had behaald. Het is de Goe se Middenstandsvrouwenvereniging niet gelukt deze prijs te behalen. Wel versloegen zij op overtuigende wijze hun tegenstansters uit Barendrecht, namelijk met 80 tegen 50 punten. Het Goese team was als volgt samenge steld: leidster was mevrouw M. Tor- brjnReinhoudt, die werd bijgestaan door de dames M. Dominicusde Graaff, M. van der Graaffvan Stee nis, A. FlipseBerrevoets, F. Holle- stelleMinnaard en N. de Dreu Sohier. Het waren vooral de actuali- teitenvraag en de radiovraag, die de Goese dames parten speelden en er voor zorgden, dat het behaalde aan tal punten niet voldoende was om voor een prijs in aanmerking te ko men. Aan het ontspanningsprogramma op deze avond werkten mee het Hotcha Trio, Aukje Karsemeijer. Tiny en Tom van Maaren met conférences en sketches en Jos Carpay op de piano en het hammondorgel. Rest nog te vermelden dat de avond werd ge opend door de heer J. Laport uit Goes namens de plaatselijke afdeling van de N.C.R.V. Aanbesteding onderhoud weg Breskens-Sluis In Middelburg werd woensdag aanbe steed het onderhouden van rijksweg 58, gedeelte Breskens-Sluis met de op en nabij de veerhaven te Bres kens aanwezige verhardingen, de rijksweg door Breskens, rijksweg 58c. Draaibrug-Aardenburg-grens, en het Nederlandse gedeelte van het kanaal Sluis-Brugge, gedurende het jaar 1962. De laagste inschrijver was H. H. Verwey en P. W. A. Haerens te Oostburg met een bedrag van 78.000 De overige inschrijvers waren: H. A. den.Exter, Goes, 88.00,0; fa. De Ruyèser en Zn., Biervliet, 94.800; Leenhouts Aahncmingsbedr., Sluis, 95.600; wed. P. F. 'Toussaint en Zn.. Cadzand, 96.880; N.V. Aann. bedr. E.L.K., Sehoondijke 102.100; A. Janse en A. C. de Vos, Waterland- kerkje 102.900; N.V. Aann. bedr. Van Noordenne, Hardinxveld-Giessen- dam, 103.400; P. J. van de Zande, Breskens, 110.000; J. de Oude Aan- nemingsbedr., Biervliet 112.500. Verder werd aanbesteed het verbre den van de mond van de tramweg haven te Zijpe. het maken van een houten loopsteiger en het uitvoeren van bijkomende werken, in de ge meente Bruinisse. De laagste Inschrij ver was de Combinatie Waterwer ken te Sliedrécht met een bedrag van 263.800. De overige inschrij vers waren: Combinatie Zinkwerken, Sliedrecht 339.800: fa. gebr. Hak ken en fa. G. Schermers en Zn., Wer kendam. 350.500: fa. Bot en Van Seventer, Sliedrecht 352.200; N.V. v.h. J. M. Dekker en Zn., Papendrecht 352.700; N.V. Aann. bedr. De Klerk Werkendam 355.000; W. van den Heuvel, Werkendam, 355.600; J. de Oude Aann. bedr.. Biervliet, 356.000 A. van der Straten jr. Aann. bedr., Hansweert, 359.500; fa. P. Bons, Sliedrecht 409.820; gebr. Verlaat, Hardinxveld, 449-200. Onderwijstentoonstelling in Sas van Gent Woensdag, 28 februari, des middags om half vijf wordt in het gebouw van de voormalige openbare lagere school aan de Wilhelminastraat te Sas- van Gent de tentoonstelling „De linoleumindustrie" geopend. Deze tentoonstelling, die zal duren tot en met 13 maart, is georganiseerd door de stichting Onderwijstentoonstel lingen in Den Haag. LANDBOUW COÖPERATIE CENTRUM Prof. dr. H. J. Frietema op vergadering in Roosendaal Voor concentratie van de bevoegdhe den der landbouwcoöperaties en een daarmee gepaard gaande economi sche politiek voor elke tak en voor het geheel heeft woensdagmiddag in Roosendaal gepleit professor dr. H. J. Frietema nït Den Haag in een le zing, die hij m de Schouwburg hield op de ledenvergadering van het Landbouw Coöperatie Centrum voor Zuid-Westelijk Nederland. Professor Frietema, die directeur is van de Na tionale Coöperatieve Raad iu Den Haag, gaf deze mening in een rede over „Valorisatie en coöperatie, nu en straks". Hierin ging hij de wegen na via wel ke de agrarische produkten tot een zo hoog mogelijke waarde kunnen worden"gebraeht, de zogenaamde va lorisatie. Hij noemde hierbij önder meer versterking van de marktposi tie, bevordering van de kwaliteit der landbouwprodukten, alsmede de in voering van merkartikelen en het brengen van nieuwe produkten. Deze valorisatie kan worden bereikt door middel van landbouwpolitieke middelen en door een grotere activi teit van het bedrijfsleven. De direc teur van de Nationale Coöperatieve raad vroeg aandacht voor een inves teringspolitiek voor elke tak en voor het geheel van coöperaties, voor een totale prijspolitiek, een loon- en per soneelsbeleid. „Hiervoor is echter no dig een wegdenken van de zelfstan digheid der plaatselijke verenigingen. Deze tijd is daarmee onverenigbaar. Datgene, waarin de coöperaties zwak zijn, is dat de activiteiten te inciden teel en te verspreid plaatsvinden, Zwak punt Een zwak punt iu de werkzaamhe den van de coöperaties achtte pro fessor Frietema ook de verkooppoli- tiek „waarin een zeker dilettantisme valt te constateren." Hij pleitte voor spreiding in de geest van de Zweedse verbruikscoöperaties, die geen mono polies hebben, maar in alle produk ten een omzet van omstreeks 30 pro cent. De coöperatie hoeft niet te stre ven naar 100 procent beheersing van de markt. De coöperaties moeten zich, meende de directeur van de Na tionale Coöperatieve Raad naar boven uitbreiden in de bedrijfsko lom, waarbij onder meer de mo gelijkheid van merkartikelen en de ontwikkeling van nieuwe pro dukten onder- de ogen moet wor den gezien. Ook hier weer meer concentratie, aangezien voor de afzet van nieuwe produkten een geheel verkoopapparaat moet kun nen worden ingeschakeld. Hier heeft men een sterke concurrentie te duchten van de grote concerns. Overigens moet een coöperatie slechts dan worden gesticht, indien deze als correctief bedoeld is, indien daartoe bijzondere aanleidingen zijn. „Niet in beginsel", aldus professor Frietema. In dit verband noemde hij nog .de duidelijk vanuit Zeeland gestelde vraag inzake een onderzoek naar een coöperatieve conservenindustrie. Kritiek uitte de spreker nog op de klacht, dat de coöperaties te veel ge stabiliseerd zyn en te weinig in be weging. „Ik weiger te geloven dat de coöperatie een sloom geval is, waar bij ieder voortdurend in eikaars ge weerloop kijkt." Fusies en concentraties na de oorlog zijn symptomen van een dynamische ontwikkeling, óók bij de coöperaties. Hij noemde hier als voorbeeld van een veelzijdige coöperatieve ontwikkeling onder meer het peulvruchtencentrum 111 Middelburg, de oprichting van Deltachemie, enz. Sprekend over de mening van dr. Kemmers, directeur van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen (nog geen coöperatieve conserven industrie) sloöt professor Frietema zich hierbij aan. Hij zag vooralsnog meer in telersverenigingen en wees de akkerbouwers op de problemen, die zich bij een conservenfabriek voordoen. Professor Frietema illustreerde zijn betoog met verscheidene praktijk voorbeelden. Na afloop van zijn in leiding was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Tevoren Tevoren waren bij de bestuursverkie zingen de heren J. W. Scheele (Coöp. Suikerproduktie) Oostkapelle en C. J. Kardux als groepsvertegenwoordigers herkozen. Als nieuw bestuurslid traden toe de heren Joh van Dalen, Tholen (coöp. aan- en verkoop vee en vlees) „en J. de Visser, Seroos kerke (land- en tuinbouwveilingen). Meegedeeld werd, dat in het afgelo pen jaar de Coöperatieve Telersver eniging Schouwen-Duiveland als nieuw lid was toegetreden en dat de rekening en verantwoording over 1961 sloot met een batig saldo van 6414,72. van welk bedrag 3000 zal worden gereserveerd voor het on derzoek naar de mogelijkheid van verwerking van produkten in de con servenindustrie. Penningmeester drs. J. Dijkgraaf (wethouder van Goes) kreeg een compliment voor zijn fi nancieel beheer. Het jaarverslag over 1961 bevat dit jaar een gebiedsbe- schrijving van Schouwen-Duiveland, welke nog moet verschijnen. In zijn openingswoord had ds. ir. A. W. Luitjens, voorzitter van het L.C.C. gesproken over de afzet resp. ver werking van de produkten, die be stemd zijn voor de conservenindustrie en over de aardappelen. Hij noemde hierbij onder meer de ont wikkeling in de conservenindustrie naar grote eenheden, welke een sti mulans kan betekenen voor de teelt en oogsttechniek, maar aan de ande re kant de kans op het maken van afspraken zeer vergroot, waartegen over de boer in een slechte onderhan delingspositie staat. Ir. Luitjens, meende, dat een contracttelersvere- niging wel zin heeft, maar dat de 'betekenis niet moet worden over schat. In het zuidwesten wordt ge werkt aan de oprichting van een te- lersvereriiging, waaraan het L.C.C. steun verleent. Een speciale commis sie uit het L.C.C. bestudeert voorts mogelijkheden om verwerking en af zet van het gerede produkt zelf ter hand te nemen. Ir. Luitjens meende voorts, dat de coöperatieve afzet van aardappelen zich ook in andere ge bieden moet uitstrekken onder lei ding van een overkoepelend orgaan. KLOOSTERDIJK t» v PARKHAVCN 22 t* 1 SOESTDIJK 21 te N' STAD ROTTERDAM r 7.UIDEHKERK 20 V. I IVOORKUST 20 IOH. V. OLDENBARNEV. IOS FRERING 20 ISO i SLOTERDIJK 3 Vletten'op de Ivan de rïjkslandbouwvoorlichtings- omstendigheid of er veel besmet- 1 dienst gaf een samenvatting. AMSTELKROON 20 1 AMSTELSLUIS ÏO v MODJOKERTO 20 t.J. Bf»me«h MOLENKERK 21 Is Ccnui NAESS COMMANOER 20 1»5 r CALTCX OORINCHEM 1 THUREOHECHT 2 rWIJNDRECMT 7 L.J.G. Zeeland houdt op „Hedenesse" kaderdagen De bestuursleden van tie verschillen de afdelingen van de L.J.G. in Zee land houden van woensdag tot en met zaterdag kaderdagen op het vor mingscentrum „Hedenesse" te Cad zand. Deze kaderdagen staan onder leiding van wika W. de Haan, van de staf van Hedenesse, en de heer G. van Vliet, provinciaal secretaris- vormingsleider van de L..J.G. Woens dagmorgen hebben de deelnemers taken opgekregen, die zij tijdens de ze kaderdagen dienen te vervullen. Woensdagmiddag, tijdens een bijeen komst in hotel „De Wielingen" heeft de vergadering de verschillende as pecten van de rede, die de voorzitter tijdens de algemene vergadering heeft gehouden, doorgepraat. De re sultaten hiervan zullen worden door gegeven naar de afdelingen, waar men er over zal duscusiëren. Donderdag zal men besprekingen voeren over de taakverdeling in de afdelingen. Men streeft er naar zo veel mogelijk mensen een taak in de L.J.G. te bezorgen. De program mering zal dan eveneens aan de orde komen. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN x- -X" -x- -X" x- -x- -X' -X- X- x* x- x- x- x- x- :i Op zaterdag 24 febr. J a.s. hoopt onze gelief- de vader, behuwd-, groot- en overgroot- vader -?; MATTHEUS OSTfi ••j: zijn 90ste verjaardag j!; te vieren. :j= Zijn dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achter- i kleinkinderen. Uit aller naam, I A. Osté ij; RitLhem, ïjj Zuidwateringstr. 83. 5 •x- w x- x- x- x- x- x- x- x- x- x x- x- Heden overleed plotse ling onze beste zwager en oom JAN MARINES MATEN A, in de ouderdom van 79 jaar. F. C. Matzingcr. W. Matzingcr. J. D. M. Matzlnger Homburg. C. M. Fecnstra Matzingcr. B. Feenstra. J. G. Matzingcr. M. Matzingcr Mantz. Middelburg, 21 februari 1962. Rouaanse kaai 73. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm. tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde man, vader, be huwd- en grootvader, de heer JOHANNES JACOB U'S LAMPERT, in de ouderdom van bij na 82 jaar. Uit aller naam, Middelburg, 21 februari 1962. Voldcrijstraat S. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 24 februari -1962. Ver trek 10 uur van het sterfhuis. Elke week tot 10.000 aan prijzen in het Koop Denkspel Safe. Zonder risico. Uw SAFE-kaart blijft één gulden 5> waard. Inlichtingen Safe Denkspel, Bartok- laan 21, Utrecht. Tel. 0 30 - 36731. Uitslag serie BQ: 1-2-2-1-2-1-3-3-1-3-3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 12