Kapelse dammer A. v. d. Schraaf „schoof" naar sneldamtitel Tonido behaalde zege op kampioen Hellas manse Elto snoepte Animo kostbaar punt af0-0 NEDERLANDSE WIELRENNERS WONNEN IN ANTWERPEN MATADOR UIT VLISSINGEN LEED EERSTE NEDERLAAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 FEBRUARI 3962 BESTE VAN 33 SPELERS Verenigingsprijs voor 's-Gravenpolder De Kapelse dammer A. v. d. Schraaf heeft zich zaterdagmiddag in 's-Gra venpolder naar het sueldamkam- pioenschap van Zeeland „gescho ven". Na als winnaar uit een van de zes groepen te voorschijn te zijn ge komen, legde hij in dé finalegroep beslag op de eerste plaats met 7 punten. Eveneens met 7 punten ein digde de sterke Tersekse dammer J. Louwerse, die echter in de beslis- singssneldamwedstrijd het hoofd moest- buigen voor v. d. Schraaf. Er is zaterdagmorgen en -middag sportief gestreden in het Vereni gingsgebouw te 's-Gravenpolder, waar de plaatselijke damvereniging onder de stimulerende leiding van voorzitter-dammer J. Blom het offi ciële Zeeuwse sneldamkampioenschap organiseerde. Niet minder dan 35 dammers namen hieraan deel, die in enkele uren tijds verschillende wed strijden moesten spelen. In totaal werden een kleine honderd partijen gespeeld. 's Morgens had de burgemeester van 's-Gravenpolder, de heer D. J. Jansen, de wedstrijd met een enkel woord geopend, waarna de sneldammers zich achter de 100 velden schaarden. Dank zij de medewerking van de damclub Goes beschikte men over voldoende borden en klokken. De dammers werden ingedeeld in zes groepen, namelijk dne met zes spe lers en drie met vijf spelers. Onder hen waren ook negen jeugddammers, die bij de ouderen werden ingedeeld. Winnaars van de zes groepen werden A. v. d. Schraaf uit Ka- pelle, J. Louwerse uit Yerseke, J. Sinke uit Kloetinge, J. J. Engel- vaart uit Aagtekerke, J. Blom uit 's-Gravenpolder en A. Krijger uit Driewegen. In de finale bleek v. d. Schraaf over de langste adem te beschikken. J. Louwerse werd dus tweede en op één punt eindigde J. Sinke als derde. Hij kwam tot vende 's-Gravenpolder-jeugd 11 pun ten. De sterke Middelburgse dammer M. van Eenennaam won de jeugdprijs met 7% punt, tweede P. Dubbelman, 's-Gravenpolder 7 punten, derde N. C. Melieste, Middelburg 4 punten, vierde J. Huigens, Zierikzee 3% punt, vijfde R. Brasser, Souburg 3% punt, zesde J. Koopman, 's-Gravenpolder 3 punten, zevende B. Harthoorn, 's- Gravenpolder 2 punten, achtste N. Hulshof, 's-Gravenpolder 1 punt en negende N. ïramper. 's-Gravenpol der 0 punten. De stand in de verschillende groepen was: Groep I: 3. A. Krijger, Driewegen, 9 punten: 2. C. van Liere, Kapelle, 7 p.; 3. F. Blaas, Aagtekerke, 6 p.: 4. M. F. de Jonge, Middelburg, 6 p.; 5. M. Marijs, Souburg, 1 p.; 6. N. Hulshof, 's-Gravenpolder 1 p. Groep II: 1. J. Sinke, Kloetinge, 8 p.; 2. M. van Eenennaam. Middelburg, 6 3. W. Krijger, Driewegen, 4 p.; 4. C. Sinke, Souburg, 2 p.; 5. P. Cop- poolse, Zierikzee, 0 p. Groep III: 1. G. Blom, 's-Gravenpol der 7 p.; 2. J. op 't Hof, Kapelle. 6 p.: 3. J. Blaas, Aagtekerke. 4 p.; 4. J. Huigens, Zierikzee. 3 p.; 5. H. C. Mulder, Goes, 0 p. Groep IV: 1. A. v. d. Schraaf, Ka pelle, 8 p.; 2. L. Boogert, 's-Graven polder, 7 p.; 3. F. Harthoorn, Zierik zee. 6 p.: 4. P. Lampert, Goes, 4 p.; 5. J. Koopman. 's-Gravenpolder, 3 p.; 6. M. Bronke, Souburg, 2 punten. Groep V: 1. J. Louwerse, Yerseke, 10 p.; 2. P. Dubbelman. 7 p.; 3. J. J. Ganscman, Kapelle, 7 p.; 4. M. C. Melieste, Middelburg, 4 p.; 5. Harthoorn, 's-Gravenpolder, 2 p.; 6. A. Francke, Aagtekerke, 0 p. Groep VI: 1. J. J. Engelvaart, Aag tekerke, 7 p.; 2. A. Walraven, Mic delburg, 7 p.; 3. R. Brasser, Souburg, 3 p.; 4. C. Dekker, Goes, 3 p.; 5. N. Tramper. 's-Gravenpolder, 0 p. •i. Mime ais derde. Hij kwai zes punten. J. J. Engelvaart werd vierde met 5 punten en J. Blom vijfde met 3 punten. De zesde eh laatste plaats was voor A. Krijger met 2 punten. Niemand bleef on geslagen in de finalegroep. V erenigingsprijs De prijzen werden aan het slot uit gereikt door voorzitter J. Blom, die zelf uit handen van de voorzitter van de Zeeuwse Dambond, de heer M. F. de Jonge uit Midelburg, de vereni gingsprijs in ontvangst mocht nemen. Voor de verenigingsprys eindigde 's-Gravenpolder als eerste met 29% punt, tweede Kapelle 29% punt. der de Middelburg 26%, vierde Aagte kerke 19% punt. vijfde Goes 17% punt, zesde Zierikzee 11% punt, ze- COVENS: NATIONALE HELD Ditmaal echter van Post geen vuurwerk ZAALHANDBALCOMPETITIE op tweede plaats door zege tegen Tachos Zaalhandbalkampioen Hellas heeft in de wedstryd tegen Tonido beslist niet geïmponeerd. In de Hellas-ploeg waren enkele wijzigingen aange bracht en hoewel Jacobs en Walraven goed voldeden, was het verband in de verdediging toch zoek. In de aan val verwaarloosde Hellas de hoeken en dat maakte het voor Tonido ge makkelijk de tegenstanders het sco ren te beletten. In een voor de rust gelijk opgaande stryd nam Tonido een 89-voorsprong. Na rust liep Touido door een wisseling van doel- verdediger bij Hellas, nog verder uit. Tonido liet zich de zege daarna niet meer ontgaan. Bij Tonido waren Van Hese en Traas de topscorers, bij Hellas Boutens en Walraven. EBHV—-Hellas 9—14. Een met in vallers spelend Hellas had aanvanke lijk eerst wel enige moeite in zijn MET GRATIS CHOCOLADE. prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POED^S helpen! Er zijn Meenk's Poedcrsi^^ pijn, hoest, griep, rhcumatiek, koortsiPIeid bjj gevatte kou. periodieke pijnen enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in ccn handige plastic HUISAPOTHEEK (mei 6 verschillende eiuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn (Van een onzer verslaggevers) Van de negen bloemenruikers, die za terdagavond in het sportpaleis te Antwerpen op de winnaars van de landenwedstryd BelgiëNederland voor wielrenners lagen te wachten, zijn er zes in Nederland terecht ge komen. De Hollanders wonnen name lijk de beide omniums voor beroeps- renners en amateurs. Het stayerson derdeel daarentegen was een zuiver Belgische aangelegenheid, zodat in punten uitgedrukt de eindstand 2 1 voor Nederland werd. Het meest spectaculair was het uit vier reeksen bestaande omnium voor amateurs waarin Oudkerk, de Graaf, van der Touw en Verdoom uitkwa men tegen de belgen Seis, Stevens, de Bal en Joossen. De afvalwedstrijd werd gewonnen door de Graaf voor Qudkerk, terwijl in het klassements- onderdeèl de Graaf le, Seis 2e, Oud- kerk 3e en Verdoorn 4e werd. Een formidabele tijd maakten de in Oranjetruien gestoken Nederlanders op de 1 km. tijdritten (Italiaanse wij ze), die in de tijd van 1 min. 0,47 sec. werd afgelegd: België 1 min. 0,67 sec. (Baanrecord is 1 min., 0,18 sec.). Het vierde onderdeel, 4 km achter volging per ploeg werd door slecht teamwerk by de aflossing door de Ne derlanders verloren. Einduitslag: 1. Holland 5 pnt., '2. België 7 pnt. Uitstekend werk leverde Henk Njjdam die met Jan Derksen een omnium In 3 onderdeleu reed te gen de Belgen Jos. Debacker en Peet Oellbrandt. Dit duel begon met een puntenkoers over 20 ron den met 4 klassementen waarbij Derksen 13, Débacker 11, Oeli- brandt en Nijdani elk 8 punten be haalden. De 1 km. tijdrijden legden de belde Hollanders af in 1 min. 02.51 see. tegen België 1 min. 05.04 sec. De achtervolging pér ploeg over 5 km. was eveneens voor Derksen en Nijdam in 6 min. 15,2 sec. vóór de Belgen in 6 min. 17,2 sec. Achter de zware motoren verloor Wierstra een 5 km achtervolging van Verachtert en Koch van Proost. Pe ter Post won vrij gemakkelijk van Depaepe. In de 50 km. wedstrijd wer den de Hollanders als het ware „kwijt" gereden. Dit werd een aan eenschakeling van duels tussen Proost, Depaepe en Verachtert. Post, in het begin al los van de rol, durfde daarna niet meer zijn gevreesde de marrages te laten zien. Koch kwam in het stuk niet voor en Wierstra werd om de 10 km een ronde „ge lapt". 1. Depaepe, 2. Verachert, 3. Proost, 4. (op ruim 2 ronden), Post, 5. (op 3 ronden), Koch en 6. (op ve le. ronden), Wierstra. Per land: 1, België, 10 pnt., 2. Nederland, 20 pnt. Totaal uitslag: 1. Nederland 2 over winningen, 2. België, 1 overwinning. De tot voor 3 maanden nog totaal on bekende Belg Albert Covens begint in liet „Antwerpse" zo ongeveer een „nationale held" te worden. In de competitie om de „zilveren armband" heeft hij tot nu toe alle 5 km achter- volgingswedstrijden gewonnen, waar- by hy mannen met naam als Hugens, Simpson, Nijdam en Bugdahl kans loos klopte. Zaterdag kwam hy in dc halve finale uit tegen de ex-wereld kampioen Leandro Faggin. Het werd een adembenemende race waarbij de rode en witte lampen 20 ronden lang vrijwel gelijk aanflitsten. Het Sportpaleis geleek op een hek senketel en uit dit vreselijk lawaai wist Covens de meeste moed te put ten. Met iets meer dan een meter voorsprong finishte hij voor de Itali aan. De onbekende knaap rijdt nu op de openingsavond van de zesdaagse (2 maart) de finale tegen de titelhou der Peter Post. Reeds nu liggen er tienduizenden franken aan premies op de winnaar te wachten.... M1CROKORFBALCOMPETITIE Animo II na twee duels al zeker van eerste plaats In de velltnghal in Goes kon Animo I in de nilerokorfbalcompetitie niet tot doelpunten komen in zijn wedstrijd tegen Elto 1, waardoor in de laatste wedstryd in I B de Tjoba I-ploeg ge noeg aan een gelijk spel heeft Zo doende snoepte Elto I Animo I een wel zeer kostbaar punt af, de wed strijd eindigde dubbelblank. In 2 A klopte Tjoba Hl met de cijfers 21 Togo ni. waardoor de kansen van de Tjobanezen aanmerkelyk zijn gestegen. In 2 C kwam Animo II twee maal in het veld, het leverde de ploeg ook twee overwinningen op, waardoor ze meteen voorgoed op de bovenste plaats kwamen, daar W.K. V. slechts maximaal 3 punten kan behalen. In 3 B is Blauw Wit III voor de anderen onbereikbaar geworden, vooral dank zij zijn zege op Luctor n (1.0) dat eerder reeds van Togo V had gewonnen. De blauw- witten hebben nu I punten, die door niemand meer te halen zijn. B(j de junioren B zette Animo de Zee- !andia*ploeg de voet leiyk dwars. Het versloeg de Zeelandianen met 1—0,- waardoor de Zuidbevelanders juist het enige punt misten, dat ze nodig hadden voor de bovenste plaats. De kans bestaat nu, dat drie ploegen ge lijk eindigen (Animo. Swift II en Zeelandia). Bij de adsp. A won Animo A van Volharding, doch tegen Tjoba A kwam het niet verder dan een 11 gelijk spel. Ook de Animo B-ploeg kwam tot winst (2—1 tegen Dos 55 A). Uitslagen: 1 B: Animo IElto I 0 0; 2 A: Tjoba IIITogo Hl 21; 2 C: Animo HLuctor I 10; Ani mo IIVolharding 30; 3 B: Luctor II—Togo V 2—0; Blauw Wit III Luctor II 10; jun. B: AnimoZee landia 10: adsp. A: Animo ATjo ba A 11; Animo AVolharding 30: adsp. E: Animo BDos 55 A 21: pup. A: Animo ADos 55 A 05: AnimoBlauw Wil A 0—1. In Vlissingen bewees Zuidwesters I dorpsgenoot Animo I een goede dienst door van Swift II te win nen, doch op zyn beurt verloren de Souburgers met dezelfde cyfers (3—1) van TOP. TOP kon het te gen Swift II niet bolwerken cn verloor met 15. In de tweede klas verloren dc Zuid westers-reserves alle drie de vastge stelde wedstrijden. Tegen Atla* werd Gerrit Heese-beker voor Piet de Leeuw Herman Popeyus heeft liet toernooi om de Gerrit Heesebeker dank zij een veel beter gemiddelde (0.838) dan Piet de Leeuw jr. (0.760) gewonnen, maar dc beker blyft toch in Amster dam. Dat was van tevoren bepaald omdat het kleinood was ingesteld om het spel van de Amsterdamse drie- banders te stimuleren. Voor Popeijus was dit toernooi echter een goede voorbereiding op het aanstaande Eu ropees kampioenschap in Kaatsheu vel. De beker komt dus voor een jaar in het bezit van Piet de Leeuw jr., de 22-jarige zoon van de oud-kampioen. De jonge De Leeuw is eindelijk „door gebroken" in het milieu der drieban- ders, waarin hij 'het overigens al tot het ereklasserscliap had gebracht. Maar nog nooit had De Leeuw jr. zo hoog en zo constant gespeeld als nu. Het was een kwade gewoonte van de Amsterdammers om steeds een bij zonder goede en een slechte party af te wisselen. Die traditie heeft hij nu over boord gezet. Hij toonde in diver se partijen een goede vechtmentaliteit te hebben. Tottenham imponeerde met prachtig spel Bekerhouder Tottenham Hotspur eu Burnley, de leidende club in de eerste divisie, hebben zich beide geplaatst voor de kwarfinales van het toernooi om de FA-cup. In de zaterdag gespeelde -ontmoetin gen voor de vijfde ronde zegevierde Tottenham, dat woensdag nog Praag speelde, met 4-2 over W. Brom- wich Albion en zette Burnly tegen het gevaarlijke Everton een 1-0-aehter stand bij rust om in een 3-1-zege. Vooral het spel van de Spurs was im ponerend. Geen verdedigende tactiek als tegen Dukla, waarvan met 1-0 verloren werd: maar lange open aan vallen geleid over de vleugels en af gewerkt door het binnentrio. Midden voor Bobby Smith scoorde tweemaal voor dc rust en linksbinnen Jimmy Greaves nam de overige twee voor zijn rekening. Burnley kwam pas na de rust dreef. 30 seconden na do hervatting scoorde Brian Miller de gelijkmaker, John Conolly gaf zijn ploeg een voor sprong en Jimmy Robson maakte even later met een prachtig schot een einde aan de onzekerheid. spel te komen, maar toch werd ver dedigend belangrijk beter gespeeld dan tegen Tonido. Met de rust had Hellas reeds een voorsprong van 39, die nadien werd opgevoerd tot 914, voornamelijk door doelpunten van v. Weele, Boutens en Zweedijk. VOLT—TONIDO 6—11. In een aan trekkelijke wedstrijd speelde Tonido betèr dan voordien. Volt echter gaf goed partij, maar dank zij beter schieten door Traas en v. Hese be haalde Tonido een verdiende over winning. De overwinningen die Toni do behaalde op Hellas en Volt moch ten echter niet meer baten om een tweede plaats te behalen, daar EMM won van Tachos. TACHOSEMM 12—29. EM51 de monstreerde hier een voortreffelijk partytje zaalhandbal, waar Tachos niet aan te pas kwam. Vooral San- derse, l'olfliet en Seybel waren in goede vorm. Door deze overwinning bezet nu EMM met Hellas de twee bovenste plaatsen. In de volgende competitie gaan deze ploegen over naar een nieuw té vormen over gangsklas. WALCHEREN—MARATHON 4—3. Bij de dames was Walcheren, dat in de laatste wedstrijden weer in ouder wetse vorm steekt, ook togen Mara thon weer goed op dreef. Vooral de verdediging sloot weer als een bus. Marathon, dat wel een aardig veld spel liet zien, mist echter de stoot kracht om een aanval goed af te werken. Walcheren won dan ook ver diend. LONGAMARATHON 3—8. Zonder dat Marathon tot groots spel kwam, werd verdiend van Longa gewonnen. De Vlissingse dames hadden deze overwinning dan ook wel nodig 0111 zich een plaats met Hellas in de nieuw le vormen overgangsklas te veroveren, WEKE Dl—WALCHEREN 0—II. Walcheren toonde ook tegen Were Di, dat de Zeeuwse handbalsport aanmerkelyk beter is dan die van West-Brabant. Opmcrkclyk was hier- by, dat Were l)i geen kans zag ook maar éénmaal tegen te scoren. Een bevvy's hoe voortreffelijk de verdedi ging van Walcheren sloot. EBIIV—HELLAS 2—L3. De Hellas dames toonden in deze wedstrijd, dat zij het kampioenschap volkomen ver dienen. Ook Hellas beschikt over een voortreffelijk verdedigingssysteem en hier had EBHV weinig tegenover te stellen. In de afdeling Zeeland behielden de dames van Olympus liun plaats bo ven aan de ranglijst door een ruime dames van i Dames-turnploeg voor interland tegen Zweden Voor de dames-turninterlandwedstrijd Nederland—Zweden, zondag 25 fe bruari a.s. in Nymegen, heeft het K.N.G.V. het volgende team samen gesteld: Ria Rietveld (Hercules, Bo degraven), Grietje van Essen en Jannie Vierstra (beiden Quick. Hui- zum), Dolly van der Meulen (Hercu les, Amsterdam), Thea Belmer (KDO. Amsterdam) en Nel van Bek- kum (De Halter. Alkmaar). Reserves: Fransje van Dcursen (Brunhilde. Lelden) en Nel van Zet ten (Pro Patria, Zoetermeer). Hein Cujé veertigste in Woluwe De Dynamo-atleet Hein Cujé is in een internationale cross over 10.200 meter in de Belgische plaats Woluwe op de veertigste plaats geëindigd. De cross werd gewonnen door de Belg Gaston Roelants in 33 min. 28 sec. het 61 en 62, waardoor de Rit- themers. die uitgespeeld zyn, op 15 punten komen. Ook Vedo I won met 26 van de Zuidwesters U-ploeg, waardoor het op 14 punten kwam uit 8 wedstrijden, zodat het uit de reste rende 2 wedstrijden twee punten moet halen (hetgeen tegen Animo IV zeker mogelijk is) om zich kampioen te kunnen noemen. In-de derde klas vielen zaterdag vooral de verrichtingen van de Swift III-ploeg tegen. Deze was, ondanks zijn 4 gelijke spelen, nog ongeslagen, doch verloor nu alle drie zijn wed strijden mei hel kleinst mogelijke verschil. Uitslagen: lc klas: Zuidwesters 1— Swift II 2—1; TOP—Swift II 1—5; TOPZuidwesters I 21. 2e klas: AtlasZuidwesters II 61; Zuidwes ters IIAtlas 26; Zuidwesters II Vedo I 26. 3e klas: Vedo III—Ondo n 1—1; Swift III—Swift IV 0—1; Vedo IJ—Ondo 11 4—1; KVL II— Swift III 1—0; Vedo II—Swift IV li Swift 111—KVL H 0—-L BENAUWDE EVVC-ZEGE Gelijk spel voor Marathon De dames en herep van V.C. den Bosch hebben in de zuidelijke hoofd klas volleybal geen succesvol week end achter de rug. De dames verloren met 32 van Olvmpia met de set standen 157, 13—15, 8—15, 16—14 en 1513, terwijl de heren met 32 verloren van liet enthousiaste V.C. Tilburg met de setstanden 1513, 1511, 915, 1115 en 156, waar bij wel opgemerkt moet worden, dat Den Bosch met enkele invallers in het veld kwam. De dames van E.V.V.C. behaalden in Vlissingen een benauw de 32 zege op M.O-C. uit Bergen op Zoom. In de eerste set kwamen de Vlissing se dames al gauw achter te staan met 143, wat dus ccn verloren set leek. Toen E.V.V.C. echter overging tot dc bovenhandse serve werd punt na punt ingehaald en speelde M.O.C. dermate slecht, dat de set. een 16 14 overwinning voor E.V.V.C. ople verde. Ook de tweede set werd een E.V.V.C.-zege (155). in de derde set waren dc Vlissingse dames er echter weer helemaal uit, zodat M.O. C. cr 1510 van maakte. Dc 153 nederlaag in de vierde set voor de E.V.V.C.-damcs was te danken aan bijzonder krachteloos spel. In de vijf de set kwam E.V.V.C. met 8—0 ach ter te staan, maar bij het uitwisse len van speelveld, kwam er iets meer pit in cn werd tot 14IJ uitgelopen. Het laatste punt werd gemaakt en de scheidsrechter floot het einde van de strijd. Niet voor lang echter, de dames werden weer uit de kleedkamers geroepen, daar het 15e punt over gemaakt moest worden door een verschil van mening tussen hoofd en tweed© scheidsrechter. Marina van Poelje, die een goede wedstryd speelde, scoorde dit laatste punt met een harde serve. De dames van Sarto hadden het bij zonder zwaar in Breda. Het werd een krappe 32 overwinning op R.H.B.S. met dc setstanden 1512, 215, 15 10, 7—15 en 0—15. De stand bij de dames is: Organon 1020, Sarto 9 16, V.C. den Bosch 1014. M.O.C. 11 —10, E.V.V.C. 10—6, R.H.B.S. 10—6, Olympia 106 en Tornado 92. De heren van R.H.B.S. versloegen in Breda het Tilburgse Sarto met 3—1 met de setstanden 158, 1513. 8 15 en 1511. Tornado moest één set aan E.B.V.C. laten (15—13) maar won de overige met 1115, 515, en 215 (13), terwijl Odulphus met 3 1 van Ever Ready won. De stand in de hoofdklas heren is: Tornado 1 I - 24. Odulphus 13—22, V.C. den Bosch 13—18, V.C. Tilburg 13—16. R.H.B.S. 12—12, Sarto 14— 12, E.V.V.C. 1210, Ever Ready 12 —8. E.G.V.C. 11—4 en Bermi 13—2. In de overgangsklas heren A verloor het Vlissingse Matador de eerste wedstrijd van dit seizoen. Het jeugdi ge M.O.C. uit Bergen op Zoom ver sloeg' dc Vlissingse lijstaanvoerders met 3l. Marathon behaalde een 2 —2 gelijkspel tegerf M.O.C. De wed strijd E.G.V.C.A.M.V.J. vond geen doorgang en moet op een nader te bepalen datum gespeeld worden. De stand in dc overgangsklas heren: Matador 1017. Rapid 1010. Mara thon 11—10, M.O.C. 11 10, E.G.V.C. 99, A.M.V.J. 99 en Cascadus 10 —5. De uitslagen van de Walcherse afde lingscompetitie luiden: Marathon 2 —E.V.V.C. 2 0—3, M. de Ruyter 1— M.V.C. 2 3—1, M.V.C 1—Marathon 2 2—2, Matador 2—M.V.C. 2 0—3. waardoor de heren van E.V.V.C. 2 kampioen werden. overwinning op De Meeuwen. De he ren van Marathon behouden ook nog een kans op liet kampioenschap door een 86-overwinning op Olympus. Eindstand van dc districtsklas Zuid r dames: Hellas 30 9 .1 0 39 92—25 Marathon 10 7 0 3 M 77—30 Walcheren .10 6 3 3 13 62—31 EBHV 10 3 0 7 6 26—6.1. Longa 10 2 1 7 5 33—89 Were Di 10 1 1 8 3 19—73 heren: Hellas 10 9 0 1 18 190—10!) EMM 10 7 0 3 14 183—122 Tonido .10 6 1 3 13 113—137 Volt 10 3 0 7 6 108—326 EBHV 30 3 0 7 6 102—3 61 Tachos 10 1 1 S 3 98—166 Veel sterker Breda III won mt 5-1 van MMHC-hereu De wedstryd tegen Breda III is vour dc Middelburgse hockeyers op een 5l nederlaag uitgelopen. De liool'd- stedelingen. «lie een lange rustperiode achter de rug luidden, lieten niet veel hockey zien en over alle linies waren de Bredananrs zodoende sterker. De wedstrydleiding deelde bovendien mee in de misère. Dc eerste 20 min. speelden zicli af op de Middelburg-helft en door een grandioze misser van dc rechtsachter van dc Middelburgers kreeg de Bre dase midvoor, die zeker 8 meter bui tenspel stond, de bal voor zyn stick en doelpuntte onhoudbaar. Twee min. later werd het 20. toen de hoofd stedelijke defensie onvoldoende in greep. Met die stand was het rusten geblazen. De tweede helft begon wat hoopvol ler, maar Middelburg kon niet in de buurt van dc slagcirkel komen of de scheidsrechter floot af voor buiten spel. Zo leerden de hoofdstcdelingen van de Bredase arbiter, dat by een strafcorner niet ingelopen mag wor den.... terwijl Breda drie keer te vroeg ongestraft mocht uitlopen. Op de Middelburgse helft werden er ver volgens nog 2 strafcorners weggege ven, die belde door de weer var stal gehaalde Remeeuwis werden inge- knald. Sandberg redde hierop dc eer uit een strafbully. die uitgedeeld werd toen één van de Bredase backs de bal met de voet achter de doellijn stopte. Vlak voor tijd stelde de Brabantse rechtsbuiten de eindstand met een keiharde snijbal op 5—1. De danig verzwakte kampioensploeg van Breda V moest in een gelijk op- ;aande stryd ecu punt afstaan aan liddelburg II (22). Breda V open de de score, maar Middelburg maak te gelijk door Schmitz. In de tweede helft nam de thuisploeg weer de lei ding, maar nu was het Roscani Ab- bing, die de partyen op gciykc voet bracht en daarmee zijn ploeg aan een kostbaar punt hielp. Dc Middelburgse dames leden eveneens een 5I nederlaag, «uk tegen Itreda III De eerste helft ging gelijk op, waarbij de thuis speelsters eenmaal kans zagen te scoren. Na rust nam Breda het. heft in handen en voerde de stand op tot 40 eer Fieke Kruyder voor Middelburg de eer redde. Nog was Breda niet tevreden cn het vergrootte tegen liet einde de stand tot 51. By de meisjes won Pelikaan niet G0 van Middelburg. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 8