Terneuzen krijgt silo van 46 meter hoog Scbr<rdte WALCHEREN Agenda DE TUINBOUW IN DUIVELAND MOET ANDERE RICHTING OP MARKTBERICHTEN DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Met bouw aan het Zevenaardok begonnen In opdracht van een kortelings opgerichte n.v. Terneuzense graansiiomaatschappij is aan het Zevenaardok in Terneuzen een aanvang gemaakt met de bouw van een 46 meter hoge si lo waarin ruimte komt voor de opslag van ettelijke duizenden tonnen graan. Het ligt in de be doeling, dat de silo, waarvoor met het heiwerk reeds is begon nen, nog eind dit jaar in gebruik kan worden genomen. Dg n.v. Terneuzense graansiiomaat schappij is opgericht door de heer J. D. Bokhoven uit Rotterdam, Aug. de Meyer en Zonen's scheepvaart, ex peditie- en agentuur maatschappij n.v. in Terneuzen en de Rotterdam- sche Bank n.v. in Rotterdam. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe n.v. is vastgesteld op ƒ1,5 miljoen, dat verdeeld is in 150 aan delen van 10.000. In de n.v. neemt de heer Bokhoven deel voor 30.000, Scheepvaartberichten Vlïssingen aangekomen 17 febr. General Bern van Gdynia. Paul Westers van Portsmouth. Karl van Antwerpen. John V van Antwerpen. Cormount van Antwer pen. Scarcity van Antwerpen. Affitmaty van Antwerpen. Minerca van Antwerpen. Leven-Fisher van Antwerpen. Helvetia van Antwerpen. Seamen van Djibouti. 18 fèbr.: Aldersgate van IJmuiden. Bernd Guahda van Antwerperf! Fen van Londen. Caltex Bristol van Bahrein. 19 febr.: Sneaton van Hull. Rielgy van Tyne. Vlissingen vertrokken 17 febr.: Strabe n. Rotterdam. Cermount naar Londen. Ge neral Bern naar Antwerpen. Offin-River naar Antwerpen. 18 febr.: Leven-Fisher naar Dieppe. Canada naar Dublin. Metro- pole naar Norwich. Fram naar Ipswich. Doni naar Londen. Port Talbot naar Methil. John V naar Ierland, Jantje Epienna naar Randers. Helvetia naar Middelburg. Paul Westers naar Kortge- ne. Scarcity naar Kingslynn. Affirmity naar Londen. Bernd Gunda naar Ham burg. Goplana naar Danzig. Karl naar Hamburg. Seamen naaf Einden. Aldeis- gate naar Conakry, Risely naar Key West. Nevia naar Norwich. Friesenland naar Londen. Stadersand naar Kiel. Ga zelle naar Londen, Tjoba naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 17 febr.: Korendijk van Bremen. Fiducia van Boston Lines. Vanga van zee. Amsteldijk van Le Havre. Helen van Londen. Eagle van Londen. 18 febr.: Boezemsingel van Ipswich. Moerdijk van Le Havre. Geest- stroom van Boston. Nesborg van Ham burg. Zanaibar van Londen. Albatros van Goole. Albert Willem van Par. Midzopa van Londen. Jans Brons van zee. Kroon- borg van Rotterdam. Gaasterdijk van Tampa. Ivoorkust van Amsterdam. Wil lem Cornells van zee. Hevta van zee. Aardenburgh van Rotterdam. Donau van Londen, Arnedijk van Rotterdam. Meres N van Rotterdam. Wodan van zee. Remn van zee. Ellewoutsdijk van Farmouth. He licon van zee. SommeJsdijk van New- York. Prins Margriet van Plymouth. Pr. Willem V van Haifa. Aug. de Meijer Zonen voor 100.000 en de Rotterdamsche Bank voor een bedrag van 220.000. De nieuwe n.v. zal zich onder meer bezighouden met de opslag en be handeling van granen, zaden en an dere produkten, de exploitatie van silo's, pakhuizen en elevatoren, het vervoeren, overslaan en behandelen van granen en zaden. Later wil men ook peulvruchten gaan verwerken. De directie van de n.v. zal worden gevoerd door Aug. de Meyer Zonen's scheepvaart-, expeditie- en agentuur maatschappij n.v. te Terneuzen. Kamerlid voor V.V.D. van Tholen en St.-Philipsland De kiesverenigingen op Tholen en Sint-Philipsland van de V.V.D. hou den volgende week maandagavond in Steenbergen een gezamenlijke verga dering. In café Vroon aan de Kaai- straat aldaar zal liet Tweede-Kamer lid, mevrouw Stoffels-van Haaf ten voor- de leden een toespraak houden over het onderwerp „De balans over drie jaren". Boerenleenbank Kapelle nadert voltooiing De bouw van de nieuwe coöperatieve boerenleenbank te Kapelle nadert langzaam zijn voltooiing. De aan de bank gebouwde woning is vorige week door de kassier betrokken. Mo menteel wordt de laatste hand ge legd aan het bankgebouw, dat men over enkele weken in gebruik hoopt te kunnen nemen. Bijna een jaar ge leden werd met de bouw begonnen. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE eer* naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 MIDDELBURG Eerste rit nieuwe seizoen van M.A.C. Scheldegouwen Op zondagmiddag 4 maart a.s. orga niseert de wedstrijdcommissie van dc M.A.C. „Scheldegouwen" te Mid delburg haar eerste rit van dit sei zoen. Deze middagrit zal een oriën- teringsrit zijn met een lengte van ongeveer 30 km. voor de bromfietsen en plm. 59 km. voor overige voertui gen, terwyl de gemiddelde snelheid resp. 20 en 36 km. per uur bedraagt. De start en finish vinden plaats in café-restaurant de Schouwburg te Middelburg, waar de eerste rijder zal starten te 14.01 uur. Het parcours voert uitsluitend over goed berijdbare wegent terwyl gereden zal worden volgens de K.N.A .-handleiding '61. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: G. J. Wisse—Kloosterman, z. J. C. KoomanNortier. d. Th. J. Mes Montaan. d. A. M. Kempevan Leeu wen. d. Ondertrouwd: B. Balzani, 22 j. en M. R. Schaalje, 2'1 j. A. R. J. van der Zee. 32 j. en G. A. Freni, 30 j. J. de Hoop, 19 j. en E. van Boxtel. 19 j. D. W. J. de Grol, 23 j. en M. C. W. Temmerman, 18 j. Getrouwd: I), P. de Leeuw. 23 j. en B. Lokerse. 21 j. J. A. Hoek, 23 j. en P. K. Lauer, 21 j. Overleden: J. Snoep. 68 j., e. v. J. W. Middelburg Electro: De blanke squaw, 19.30 uur. 14 jaar. City: Cabaret Joop Dodercr. 20.00 uur. (Samenwerkende personeelsver.). Nederlands Koffie huis: Vergadering Z.LJd.. 19.30 uur. Schouwburg: V.P.R.O.-avond. 20.00 uur. Suisse: Vergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen, 15.45 uur Vlissingen Alhambra: Berucht. 20 uur, 18 Jaar. Luxor: De verstrooide profes sor. 20 uur. 14 Jaar. Britannia: Con cert door de marinierskapel. 20 uur. Scheldekwartier: Filmvertoning Ned. Ver. voor lastechniek, afd. Zeeland en Ver. van ambt. ..De Schelde". 20 uur. Goes; Grand: De Olympische Spelen van Rome. 20 uur. a.l. Bergen op Zoom l.uxor: Alt Heidel- berg. 20 uur. a.l. Terneuzen Luxor: De ondeugende meisjes van Montmartre, 20 uur, 14 jaar. Sas vun Gent Olympiatheater: Sparta- eus, 1930 uur. 14 laar. Hulst Rloseoopgebouw: Spartaous. 30 uur. 14 (aar. Axel Het Centrum: spartacus, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee - Concertzaal- Operatie vuur- gordel, 20 uur. 14 iaar. St.-Philipsland De Druiventros. Jubl- leumuitvoering Concordia. 19.30 uur. Afscheid zr. H. H. Dop Te Middelburg hebben maandagmor gen de kinderrechter en de raad voor de kinderbescherming afscheid geno men van zuster H. H. Dop, directrice van een kleuterhuis te Middelburg. Zr. Dop heeft gedurende vele jaren deze instelling geleid, maar heeft thans besloten haar werk neer te gen. Daarmee eindigt tevens de exploitatie van het tehuis. De kinder rechter, mr. P. van Empel, sprak een sympathiek afscheidswoord tot zr. Dop en stelde de grote bereidheid in het licht, waarmee zij steeds haar tehuis had opengesteld voor kinderen Uit de sfeer van kinderrechtspraak en kinderbescherming. Als dank voor dit werk bood mr. Van Empel zr. Dop een aandenken aan. Carnavalsbal Vele danslustigen in carnavalsstem ming hebben zaterdag genoten van het neuzenbal in dc Middelburgse Schouwburg, waar prins Carnaval in hoogst eigen persoon aanwezig was om de vreugde te aanschouwen en te vergroten. De muziek werd verzorgd door de in boerenkostuum gestoken band onder, leiding van Baby den Toonder. Dansleider was de heer C. de Ruyter, die er in slaagde de stem ming er in te houden, waartoe ook het accordeonduo Ad en Marijke de Priester bijdroeg. Zaterdag a.s. wordt het carnavalsbal voortgezet. DOMBURG Raad vergadert De gemeenteraad van Domburg ver- adert donderdagavond om half acht. p de agenda staan een wijziging van het ambtenarenreglement en de be zoldigingsverordening, de benoeming van een lid voor de instelling van so ciale zorg, de aanschaf van een nevel tankwagen en dc benoeming van een lid in het algemeen bestuur van de stichting Badplaatsbelangcn Dom burg. MELISKERKE N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen kwam de afdeling Me- liskerke van de N.C.V.B., onder lei ding van mevr. Van Heeren, in ver gadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling momenteel 25 leden telt. Daar de aftredende pen- ningmeesteresse niet herkiesbaar was, werd mevr. Dingemanse-Hugon- se benoemd. Dc bijeenkomst werd verder nog gevuld met zang cn voor drachten alsmede een zangwedstryd. Dc Vereniging voor Christelijk On derwijs op Gereformeerde Grondslag, te Meliskerkc, hield dezer dagen haar jaarvergadering. De voorzitter van de vereniging, de heer W. de Buck, memoreerde in zijn openings woord het overlijden van het hoofd der christelijke school. Zijn vacature is nog steeds niet vervuld. TTit. de jaarverslagen bleek, dat er geen re den is tot klagen: op financieel gebied is men iets vooruitgegaan. Aan de beurt van aftreden waren de heren A. Krijger en J. Koene. De heer A. Krijger werd herkozen: gekozen werd de heer Jac. Bierens. De heer Meer- holz uit Vlissingen gaf voorts nog een uiteenzetting over het onderwijs in Meliskerke. BIGGEKERKE N.C.V.B. vergaderde De afdeling Biggekerke van de N.C. V.B. hield haar maandelijkse verga dering. onder leiding van de vice- presidente. Spreekster was mej. Hon- dius uit Grijpskerke, die vertelde over haar reis naar Israël. Zij ver toonde ook kleurendias. De volgende vergadering is vastgesteld op 15 maart. OOSTKAPELLE Uilvoering „Crescendo" Voor een overvol verenigingsgebouw gaf het fanfarekorps „Crescendo" te Oostkapelle de jaarlijkse zaaluitvoê- ring. De voorzitter van de muziek vereniging, de heer A. Don, opende deze uitvoering en wees er o.m. op, dat dit de eerste zaaluitvoering was, die „Crescendo" in de in 1961 aange schafte uniformen gaf. Hij dankte alle donateurs, thans gestegen tot 280, voor alle ondervonden steun. Na het spelen van liet Zeeuwse volkslied toonde het korps onder de uitsteken de leiding van de dirigent, de heer P. Wisse, al in het eerste nummer zijn kunnen, met de ouverture: „Dichter und Bauer" van Fr. von Suppé. Een gave vertolking van de 11 uitgevoerde nummers vermelden wij voorts: Suite in Handel-stijl van Donis Wright en de mars Fantasie Colonel Bogey van J. Alford. In Bonne Mary Argyle,. viel de fraaie toon op van de tubasolist, de heer A. P. Rotte, en in Sehnsucht nach der Heimat, de uitstekende techniek van de bariton-solist de heer C. Jo- ziasse, met pianobegeleiding van de dirigent. De finale werd gezamenlijk uitgevoerd met het tamboerkorps. De toneelclub „Onder Ons" bracht na het muzikale gedeelte de klucht in 2 bedrijven: „Geen geld en toch geen zorgen". Zaterdag volgt een tweede uitvoering. GAPINGE N.C.V.B. kwam bijeen De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. kwam bijeen onder leiding van de presidente, mevrouw J. Pauwe Langebeke. Mejuffrouw Hondius sprak over haar reis naar het Heilige Land. Zij vertoonde een aantal kleurendia's van uit de Bijbel beken de historische plaatsen. Vergadering „Onderlinge Hulp" Het varkenshoudersfonds „Onderlin ge Hulp" te Gapinge vergaderde de zer dagen. De voorzitter, de heer C. Wattel, opende de bijeenkomst. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Vos, bleek, dat 31 leden zijn aangesloten, zij bezitten samen 55 varkens. In 1961 werd voor drie dode varkens een uitkering gedaan. De af tredende bestuursleden, de heren J. Vos, A. van Maldegem en M. Goed- bloed, werden herkozen. ZOUTELANDE N.C.V.B. afdeling hield jaarvergadering De afdeling Zoutelande van dc Ne derlandse Christen Vrouwen Bond heeft vrijdagavond in het vereni gingsgebouw „Middendorp" haar der- do jaarvergadering gehouden. Na do opening, gebed en meditatie door de presidente, mevr. P, de Kok-Verhage, werd een gevarieerd programma af gewerkt van voordracht, zang - en hersengymnastiek. De afdeling telt momenteel 54 leden. Mej. A. Samuel- se eindigde de vergadering met dank gebed. Schoolvereniging hield jaarvergadering Het bestuur van de Prins Ireneschool te Zoutelande hield dezer dagen met haar leden de jaarlijkse ledenverga dering in het schoolgebouw. Na een openingswoord van de voorzitter, ds. j. van Dullemen, werden de jaarver slagen voorgelezen. Het aantal leden bedraagt 142, terwijl de school be zocht wordt door 124 leerlingen. De kleuterschool telt 40 leerlingen. Het bestuur hoopt nog dit jaar de nieuwe kleuterschool te betrekken. De heren P. Geschiere en W. Kerkhove werden benoemd als lid van de commissie tot nazien van de rekening. De heren W. Janse en J. Wisse werden als be stuurslid herkozen. De ouderavond werd vastgesteld op 7. maart. „Onesimus" en „Saamhorigheid" De mannenvereniging „Onesimus" en de vrouwenvereniging „Saamhorig heid" van de gereformeerde gemeente in Zoutelande hebben dezer dagen on der leiding van ouderling L. de Bree hun jaarvergadering gehouden. De heer Joh. Kodde sprak over „De ver woesting van Jeruzalem" en de heer Nijsse uit Middelburg over „Jodocus Lodesteyn". Mevrouw C. Verhage- Adriaanse droeg het gedicht „Ruth's keuze" voor. N.O.V.I.B.-collecte De christelijke meisjesclub „Martha" in Zoutelande heeft in de afgelopen maand 14,bijeengebracht voor de N.O.V.I.B. WESTKAPELLE Jeugdclubs hielden jaarfeest De jeugdclubs „Nathanaël" en het „Mosterdzaadje" te Westkapelle, hielden gezamenlijk "met ouders, ge nodigden' en donateurs de jaarlijkse feestavond in het Nederlands herv. jeugdgebouw. De belangstelling voor deze avond was zeer groot. De leid ster, mej. D. Verhulst, opende deze avond. Daarna volgde een jeugdre- vue, waarin een aanta' spelen op ver dienstelijke wijze werd opgevoerd. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, volgde het toneelstuk in drie bedrijven: „Baas Bolster knapt het op". De sluitingsliturgie werd verzorgd door de leider, de heer J. van Rooijen. SINT-LAURENS N.C.V.B. vergaderde De afdeling St.-Laurens van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond vergaderde onder voorzitterschap van mevrouw D. H. Baas-Kemp. Tij dens deze bijeenkomst sprak de heer C. J. Sonke uit Nieuw- en St.-Joos- land over „Zending in de Baliemval- lei". Deze causerie werd geïllustreerd met dia's. Op 9 maart zal worden deelgenomen aan de wereldgebedsdag, die gehou den wordt in de gereformeerde kerk en op 29 maart zal mej. D. van Hof, van het Medisch Opvoedkundig Bu reau, spreken. Collecte De collecte voor de kerktelefoon bracht in de Nederlandse hervormde kerk te Scherpenisse f 80.66 op. De collecte voor het restauratiefonds le verde f 78.84 op. VOORLICHTING AAN TELERS „Niet langer blijven praten, maar doen" „Wat gaan we nu doen om de tuin bouw op Duiveland in goede banen te leiden?" Deze vraag was maandag avond in Oosterland de kern van een voorlichtingsgesprek, dat de Zeeuwse Groentetelersvereniging voor de be drijven met intensieve gewassen had opgezet. In de zaal van café „Even Buiten" te Oosterland hing het teelt- plan \an de tuinbouw iu dit gebied. Een goed gebied met uitstekende grond. Maar wat is er van gewor den? „We moeten niet blijven praten, maar doen. Het moet een andere richting uit". Zonder zich te verliezen in een opsomming van alleen de mogelijkhe den. die Duiveland in zich bergt voor de groentetelers vertelde de heer M. Wattel, hoofdassistent A van de rykstuinbouwvoorlichtingsdienst, de aanwezigen precies waarop het stond. Dat was ook hét doel van deze bij eenkomstwaaraan de tuinbouwver- eniging ..Oosterland en omstreken" en de landbouwvereniging ..D.E.S." te Oosterland hun medewerking hadden gegeven. Na 1953 heeft het teeltplan op de bedrijven van de 44 telers zich als volgt ontwikkeld: 1984 are oud fruit, 130 iong fruit. 612 bessen, 99 aardappelen, 1150 groenten. 999 vroe ge aardappelen, 10377 zaai-uien. 3004 plantuien. 240 witlof en 3441 bloem bollen. „Maar dit is te weinig". De heer Wattel was neel pertinent in zJJn uitspraak. Hij maande de Duive landers om ds pendel uit te bannen. Daarvoor zag hij twee mogelijkhe den: 1. de pendelaars met een klein stukje grond in pacht of eigendom moeten daarop intensieve gewassen telen, 2 er moeten meer grote bedrij ven worden gesticht, waarop man nen, die nu pendelen, kunnen worden te werk gesteld. De hoofdassistent gaf zijn gehoor nog een aantal richt lijnen mee voor de toekomst: hij be val hen dc teelt van bloembollen, vroege aardappelen, gladiolen en spruiten aan. Zyn conclusie was daarop: er moe ten meer teeltvergunningen afkomen er moet meer vakkennis komen en de afzet moet goed genoemd kunnen worden. Om het zover te brengen pleitte hij voor een snelle verwezen lijking voor een waarborgfonds voor de tuinbouw en de oprichting van een tuinbouwschool. Aan het landbouwproefbedrijt „de Scheldemonden" te Bruinisse zag de heer Wattel gTaag een tuinbouwaf deling toegevoegd. Tenslotte zegde hij ieder die met enthousiasme aan het telen van tuinbouwgewassen wil be ginnen, persoonlijke adviezen toe. Vereisten De assistent A. van de R.T.V.D., de heef A. Spruit, hield een praatje over do bloembollenteelt in Duive land. Vereisten noemde hij daarvoor: goede structuur, goede grondsoort en voldoende arbeidskrachten. De heer Spruit wijdde een groot deel van zijn inleiding aan de teelt van gladiolen en tulpen. De bijeenkomst stond on der leiding van de heer L. van den Bos. Namens D.E.S. sprak nog de heer H. J. van de Zande, die verze kerde dat de kringcommissie voor de tuinbouw van de Z.L.M. volledig achter het streven voor de tuinbouw fn Duiveland staat. AARDAPPELBEURS, ROTTERDAM. 19 febr. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje f 11.2®-f 13.25, IJselster f 9—f 9.50, Bevelander f 12— f 13.50. Klei-aardappelen 33 mm opwaarts: Fu rore f 11—f 12.50. Voeraardappelen f 1.73 f 4. Prijzen berekend per 100 kg cn op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEUR9 ROTTERDAM. 19 februari. Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, doorsneekwaliteit op basis 17 pet. vocht tot f 32.83 per schip, franco fa briek, tot f 32.60 per auto. Voedergranen. volgens monster f 25.00— f 27.00: bippegerst. id. f 26.75—f 27.75. rogge. id., f 22.00—f 22.73, haver, id. f 22.00—f 24.75. Peulvruchten, franco Rotterdam, groene erwten. op monster, f 25.00f 28.00. schokkers, ld., f 26.00—f 28.50, eapucijnere. id., f 30.00. Bruine bonen, boerenschoon, volgens monster, f 35.00f 45.00. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 februari. Prei 2660 Witlof 6369. Rode kool 7—21. Witte kool 14—20 Boe renkool 1144. Savooiekool 46. Waspeen 32. Spruiten 37—1,38. Kroten 5—21. Golden Delicious 50—63. Jonathan 38—64. Saint Remy 5051. ZUID-BEVELAND GOES Studieclub schilders herdacht 3e lustrum De studieclub schilders „Luctor et Emergo" herdacht zaterdag in het „Slot Ostende" te Goes op stijlvolle wijze het derde lustrum. In de mid daguren werd de jaarvergadering ge houden onder voorzitterschap van de heer F. de Jong. Hij gaf een kort overzicht van de gebeurtenissen se dert de oprichting van de club. Grote animator tot deze oprichting was de heer W. Wisse, die tot vorig jaar de voorzittershamer hanteerde. Het jaar verslag van de secretaris, de heer K. Mulder, sprak over „een goed vereni gingsjaar", van een club, die spring levend is. Diverse gevarieerde bijeen komsten vonden plaats met als hoog tepunten de prijsvraagkeuring en de prijsuitreiking. De kwaliteit van de prijsvraag was zeer behoorlijk. Bij de landelijke beoordeling werden twee inzendingen van leden van de S.C.S., te weten van de heren P. Schrier en P. van Sprang met een eerste prijs be kroond. Het ledental vertoonde een geringe teruggang, doch bedraagt toch nog omstreeks 200. Ook de penningmeester was in 2ijn jaarverslag optimistisch gestemd. Het saldo was iets gestegen en bedroeg 1018,95. De begroting voor het ko mende jaar werd aanvaard met een sluitpost aan diversen ten bedrage van 78,95. De aftredende bestuursleden, de heren W. Wisse, P. de Dreu en A. de Crom werden herkozen. Voor het komende elubjaar staan weer diverse bijeenkomsten op het programma. Zo zal het houtvoorlichtingsbureau een avond verzorgen. Ook staat de film „Glas" van Bert Haanstra op het pro gramma. Op zaterdag 24 februari zal in de ambachtsschool de prijsvraag- keuring plaats vinden met daaraan verbonden de prijsuitreiking. Aan het slot van deze vergadering vond de overdracht plaats van de voorzitters hamer aan de nieuwe voorzitter, de heer A. Dijkwel. Na dit officiële gedeelte schaarde men zich rond een gezamelijke kof fiemaaltijd. Tijdens de koffietafel werd de- heer Wisse, als erkenning voor het vele stuwende werk, tot ere lid benoemd. Tenslotte was er een ge zellige avond, waaraan de heer De Jong als „Frido" en de „Moreca's" hun medewerking verleenden. Op mu ziek van de heren Vos en Rijn werd een dansje gemaakt. Jaarverslag Ned. Ver. van Huisvrouwen De afdeling Goes en Omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huis- wouwen hield haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering onder leiding van mevrouw Van Melle-Lamain. In haar openingswoord heette de presi dente de leden hartelijk welkom. Het jaarverslag van de secretaresse me vrouw Van der Hooft-Kools werd goedgekeurd. De rekening en verant woording van de penningmeesteresse, mevrouw Nijzïnk-de Roos, sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkie zing werd de vice-presidente mevrouw Ampt-van Nieuwenhuijzen herkozen. De secretaresse mevrouw Van der Hooft-Kools, na 9 jaar zitting in het bestuur, niet meer herkiesbaar, blijft tot september a.s. in functie omdat er geen kandidate voor dezo functie was. Na de pauze sprak de heer H. Pilaar over de individuele zelfbescherming. Hij verving mej. A. v. d. Leeden, die plotseling was verhinderd. Jaarverslag van „Handelsbelangen" De Goese middenstandsvereniging ..Handelsbelangen" zal op de alge mene jaarvergadering liet verslag over 1961 behandelen. Uit dit verslag blijkt, dat het ledental met acht is gedaald tot 120. Zes leden bedankten voor het lidmaatschap, één vertrok naar elders, en één kwam te over lijden. Er meldden zich geen nieuwe leden. De administrateur van „Han delsbelangen". de heer W. v. d. Lin de, geeft in het jaarverslag een uit voerig overzicht van de gebeurtenis sen in het afgelopen jaar. Hij consta teerde dal de belangstelling van de zijde van de leden onbevredigend is. Deze gang van zaken noemt hij de primerend voor het bealuur en voor de leden niet bevorderlijk. „Wat meer begrip en aller medewerking zal noodzakelijk zijn om de vereniging tot bloei te brengen tot nut van'alle leden", aldus de heer v. d. Linde. De begroting voor 1962, die sluitend is gemaakt op een bedrag van f 3500, geeft een tekort aan van f 400,Het bestuur stelt om deze reden voor de contributie met f 5,te verhogen. VLASMARKT ROTTERDAM. 19 febr.: Waterroot vlas: lagere soorten vari f 1.35 tot f 1.55. middensoorten van f 1.60 tot f 1.75, best vlas van f 1.80 tot |5. Dauwroot vlas van t 1.30 tot f 1.80. Breekvla8 van f 0.73 tot f 1.30,afhankelijk kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0.55 tot f 1.02. De aanvoer van waterrootvlas bleef vrij wel onveranderd, enkele bedrijven hebben de voorraad geroot vlas opgezwingeld. terwijl andere bedrijven nog wat met repelen bezig zijn. De meeste aangebo den partijen waren van lage kwalitei ten, waarvoor een gerede vra3g blijft bestaan. Middensoorten worden weinig aangeboden, de vraag was net voldoende om het aanbod op te nemen. De aan voer van betere soorten blijft zeer klein. De noteringen zijn vrijwel onver anderd. voor goede middensoorten een fractie lager. Dauwrnotvlas wordt iets meer aangebo den. de vraag blijft het aanbod volgen, prijzen als vorige week. Breekvlas wei nig aangeboden, prijzen als vorige week tot iets hoger voor de middensoorten. Gezwingelde lokken vast. het aanbod blijft normaal, prijzen niet hoger. VEILING GOES. 19 februari. Groenten. Ier kg: Witlof Al 81, A2 68—72, Bl 72—80, B2 64—65. Sprui ten A2 73—64. afw. 68. Groene sav. kool 48—53. afw 33. Rode kool 17—24. Witte kool 17—24. Witte kool 20—21. Boerenkool 27—35. Peen afw. 11—13. Prei Al 56—61, A2 49—50. Uien 14—17. Aardappelen 11. VEEMARKT ROTTERDAM. 19 februari. Totale aanvoer 1142. Vette koeien en ossen 1142. Prijzen resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit: i in ets per kg: Vette koelen 300—335, 270— 300, 250—270. Vette boeien aanvoer even ruimer, han del kalm, beste Jonge oeesten ruim prijs houdend. verder vooral niet hoger, enkele prima's boven notering. YERSEKE Geslaagde uitvoeringen „Mozart" De muziekvereniging „Mozart" te Yerseke gaf een geslaagde uitvoering in zaal „Nolet". In zijn openings woord gaf de voorzitter, de heer J. Glerum, een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen in het afge lopen vereulgingsjaar. Tevens deed hij een dringend beroep op de jonge ren de gelederen van het korps te versterken. Als blijk van erkenning voor het vele werk, dat de heer A. Goeman, bestuurslid, voor de ver eniging verrichtte bood de heer Gle rum hem het erelidmaatschap aan. De heer Goeman had de wens te ken nen gegeven te bedanken voor de be stuursfunctie in verband met zijn ge vorderde leeftijd. Voor mevrouw Goe man waren er bloemen. Voor zijn 25- jarig lidmaatschap van de vereni ging werd de heer Chr. Griep de zil veren vereniginsmedaille aangeboden. Het korps voerdé hierna een aantal muzieknummers uit, waaronder ook een mars met de drumband. Vooral dé uitvoering van de polka voor twee pistons „De twee vinken" met als so listen vader en zoon De Wee en een dixielandmars oogstten een storm van bijval. Na het muzikale gedeelte voerde de toneelgroep van Volksonderwijs uit Wemeldinge het blijspel „Deining om de dorpsdokter" op. Speciaal de wijze, waarop mej. S. Sonke de figuur van Neel de huishoudster typeerde, deed menig lachsalvo ontstaan. Ook de an dere tonelisten kwamen tot verdien stelijke prestaties. De regie was in handen van de heer A. J. Dagevos. Met een dansje op muziek van de band van Leon Pekaar bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Tijdens een tweede uitvoering speldde de heer Pekaar, vice-voorzïtter, de verenigingsmedaille voor het 25-jarig lidmaatschap op de borst van de heer Joh. Steketee. .Mozart" kan op een uitstekend ge- uitvoering terugzien. HEINKENSZAND M. Mallekoote winnaar in solistenconcours „Euterpe" In het café van de weduwe J. Hoon- dert in Heinkenszand heeft de mu ziekvereniging „Euterpe" zaterdag avond een solistenconcours georgani seerd, waaruit de heer M. Mallekoote als winnaar te voorschijn kwam. De heer Mallekoote kreeg voor de twee de maal de wisselbeker, die de win keliersvereniging „Wimbela" ter be schikking had gesteld. De heer A. L. van Wallenburg uit Middelburg beoordeelde de prestaties van de 23 deelnemers. Pianist W. L. Harthoorn begeleidde' iri de diverse stukken. De voorzitter van de vereniging, de heer H. Eversdijk, opende en sloot de ge animeerde bijeenkomst, die onder meer werd bijgewoond door de heer K. den Toonder, Kloetinge, directeur van „Euterpe". De overige uitslagen waren als volgt: 1ste prijs: J. Walhout, bariton, 65 punten: A. Bordui, altsax, 65 p.: A. v. d. Guchte, esbas, 72 p.; W. Reiger, bariton, 64 p.; F. Bordui, C. van Damme (resjp. altsax en sopraansax) met 64 p.; C. Rijk. piston, 66 p.: J. de Pundert, tuba. 67 p. Tweede prijs: H. Meulblok. bugel, 56 p.: J. Westdorp. trombone. 57 p.: M. Melio, bugel. 60 p.; G. Haring, bugel. 62 d.: K. Dekker, trombone. 58 p.; C. Meulpolder. trombone, 62 p.; A. Geus. bugel. 61 p.; J. Walhout. alt, 58 p.; C. v. d. Guchte, cor., 60 p.: M. Geus. bugel. 63 p.: L. Mat- thijsse. sopraansax. 61 p.: C. Traas, bugel, 62 p.: W. Constant, bugel, 57 p.: J. v. d. Guchte. tuba, 60 p.: M. Geus, G. Haring (beiden bugel) 57 punten. HANSWEERT Ouden van dagen kozen nieuwe voorzitter De bond van ouden van dagen van Hansweert vergaderde voor het ver kiezen van een nieuwe voorzitter. De ze plaats was altijd ingenomen door de heer v. d. Vliet, die echter moest bedanken omdat hij naar een andere woonplaats is vertrokken. In zijn plaats wer.d gekozen de. heer M. v. d. Borgt. - - - - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15