Baron Blulf Herbeplanting wegen op Walcheren vordert WALCHEREN Samenwerking bij bestrijding van pijn! Chefarine „4" ZATERDAGVLIEGERS STELDEN VLUCHTPROGRAMMA VAST WITTE KRUIS DINSDAG 20 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JAARVERSLAG WEGSCHAP 1961 Nieuw opgemaakt plan begroot op f 100.000 Met de uitvoering van een plan, dat thans is opgemaakt, zal de beplanting langs de wegen op Walcheren zijn hersteld, met uitzondering van het gebied oostelijk van de lijn, die ge vormd wordt door de Duinweg (Oostkapeïle), Aagtekerkse- weg, Pekelingseweg, Loodshul- seweg en Seisweg. Dit werk wordt samen met het onderhoud van enige andere wegen begroot op f 100.000. Dit staat te lezen in het verslag over 1961, dat het Waterschap Wegschap Walcheren dezer dagen liet verschij nen. Het herstelwerk aan de Oude Vlissingseweg kan mogelijk in 1962 ter hand worden genomen. Het hier voor bestemde geld bleek in 1961 be ter aan asfalteringen te kunnen wor den besteed. In het verslagjaar kwam het in 1955 bij de Kroon inge stelde beroepschrift tegen het plan van \yegen en waterlopen in behan deling. Als positief resultaat werd vast gesteld, dat de Hondegemsweg en de Grijpskerkseweg een verhar ding van 4.5 meter moesten heb ben in plaats van de nu bestaande 3 meter brede verharding. Met het provinciaal bestuur is over eengekomen een verharding van 5,5 meter aan te brengen en de meerkosten te laten vallen onder de subsidieregeling van het ter tiair wegenfonds. De Grijpskerk seweg zal waarschijnlijk dit jaar onder handen kunnen worden ge nomen. Andere wegen Over de verbreding van verschillende andere wegen wordt onderhandeld. Vaststelling van definitieve plannen zijn in 1962 te verwachten. Aan de technische uitwerking hiervan wordt voortdurend gewerkt. Het verslag maakt melding van een aangename wijze van samenwerking met de dienst Staatsbosbeheer op het gebied van beplanting. Het ministerie van landbouw en vis serij verleende een bijdrage van t' 218.621,32 als afkoopsom voor ver breding van de wegen Grijpskerke- Oostkapellc en Grijpskerke-Seroos- kerkc. De kosten voor de behandeling van verscheidene wegen beliepen in het verslagjaar een bedrag van f23.510,12. Met het herstelwerk aan asfaltwegen werd op 11 mei begon nen. In totaal werd 6347 m2 opper vlak bewerkt met 369.581 ton asfalt. Op weg nr. 105 (Looshulseweg) in Grijpskerke werden golvingen in het lengteprofiel weggewerkt, evenals de voor het verkeer gevaarlijk opstaan de zijkant. Alle andere behandelde wegen werden eveneens onder profiel gebracht De Buttingseweg (St.-Lau- rens-Grijpskerke) en de Duiweg (Oostkapelle-Vrouwenpolder) werden voorzien van een nieuwe slijtlaag. De kosten waren totaal f48.694,69. Op het programma stonden voorts ver betering van puinwegen door het aan brengen van een gepenetreerde spreidlaag (5961 m2 behandeld, kos ten f19.663,97), herstelwerk aan straatwegen (herbestratingen, be werkt oppervlak 8716 m2 herbestra ting, 2739 m2 betonband gezet en 275 m3 zand verwerkt). Naast het zand weid voorts nog een nieuw materiaal verwerkt. In totaal werden 1214 stuks betonband gezet, 3550 straat stenen gebruikt en 612.238 ton bre- kerzand. De totale kosten van deze werken bedroegen f28.889,89. Het verslag maakt melding van de verlaging van te hoog liggende weg bermen door afsteken en het aan brengen van wegbeplantingen. Scheepvaartraad straft Oostburgse kapitein De raad voor de scheepvaart heeft kapitein J. B. uit Oostburg gestraft door hem voor drie weken de be voegdheid te ontnemen als kapitein te Varen op zeeschepen. De stuurman Oh. J. H. te Hoiloo werd voor een week de bevoegdheid ontzegd. Volgens het oordeel van de raad heb ben beiden er schuld aan dat op 2 ok tober 1961 bet m.s. Telamon (van de K.N.S.M., 2874 brt) tijdens de reis van Georgetown naar Willemstad op de Darien Jock (oostkust van Trini dad), is gelopen. De stuurman heeft by het uitrekenen van het sterbestek fouten gemaakt en had dit ter kennis van de kapitein moeten brengen. Dit heeft hij niet gedaan omdat hij het druk had met werkzaamheden in het ruim. Kapitein B. had in de eerste plaats de stuurlieden moeten wijzen op het bijzondere belang van een zo nauwkeurig mogelijk oestek door astronomische plaatsbepaling. By de bepaling van de straf neemt de raad in aanmerking, dal deze gezagvoer der ook van de kant van zijn maat schappij vrij ernstige maatregelen heeft moeten aanvaarden. (Advertentie) Aanplant In totaal werden op Walcheren 61.600 struiken en 353 bomen ge plant. Behalve het planteiimateriaal werd voor een bedrag van f 69.702,20 verwerkt. Inclusief de kosten van het plantmateriaal is in deze overeen komst een bedrag van f 114.376,30, welke kosten door Staatsbosbeheer werden betaald. In 1961 werd voorts op 16 mei de aanleg van rijwielpaden op de weg Serooskerke-Vrouwenpolder begon nen. Over een lengte van 2236 meter werd tweezijdig een rijwielpad aan gelegd en over een lengte van 430 meter werd de hoofdverharding ver breed van 5 tot 6 meter. De kosten bedroegen f59.650. Van alle kosten zal 75 procent uit het tertiair wegen fonds worden vergoed. Het werk werd voor de eerste maal op 15 no vember opgeleverd en kwam tot aan de onderhoudsperiode gereed. Deze periode loopt tot 4 april 1962. Als buitengewoon werk wordt vermeld de bestrijding van de bastaard-satijnvlinder, welk insect schade toebrengt aan de beplan ting en speciaal aan de meidoorns. In voorjaar 1961 bleek een buiten gewoon groot aantal „nesten" van deze insecten in de beplanting aanwezig, waarvan het zwaarte punt lag in de duinbeplanting van Vlissingen naar Westkapelle. De „broedplaatsen" zijn bespoten. Tandverzorging platteland Nog 28 pet. van Walcherse scholen doet niet mee Nog 28 procent van de scholen op Walcheren wenst niet deel te nemen aan de werkzaamheden van de stich ting Sehooltandverzorging op het platteland van Walcheren. Het aantal „weigeraclitigen" nam overigens ver geleken met het schooljaar 1959-'60 in de periode '60-'61 met 1 procent af. Aldus het jaarverslag over 1960- '61 van genoemde stichting, dat dezer dagen verscheen. Van de 2343 kinderen op de lagere scholen namen er 1689 deel; 654 wei gerden een behandeling en 749 wer den behandeld. Drieënvijftig procent van de jeugd heeft een goed gebit. De stichting bood de schoolbesturen aan een voorlichtingsavond te geven over het werk van de sehooltandver zorging. Hiervoor was geen belang stelling. Het aantal deelnemende kinderen vertoonde over een vijftal jaren een geringe daling. Waren er in de pe riode 1955-'56 1826, in '56-'57 was dit aantal gedaald tot 1738. Eerst in 1958 was er een stijging (tot 1740). Daartegenover staan de aantallen kinderen op de scholen: in '55-'56 2439, in '56-'57: 2371 en 1958: 2508. De behandeling van de jeugd vindt plaats op de scholen of in een wijk of verenigingsgebouw. Voor de be handeling wordt gebruik gemaakt van een verplaatsbare installatie. De kinderen van de scholen werden tweemaal gecontroleerd en behan deld. Medewerkers zijn de tandartsen mevr. K. Roskam-de Priester, Vlis singen en G. H. van Bergen en T. J. Smit, beiden te Middelburg. MIDDELBURG School C krijgt eindelijk weer een hoofdonderwijzer B, en w. van Middelburg zijn er ein delijk in geslaagd een kandidaat te vinden voor de vacature van hoofd van school C.Zy stellen nu voor de heer G. J. Zeef uit Westeremden als zodanig te benoemen. Deze vacature bestónd al sinds oktober 1961. Geluidsinstallatie in burgerzaal permanent B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een krediet van 2000 ulden te verstrekken voor het aan- rengen van een permanente geluids installatie in de burgerzaal van het stadhuis. Het min of meer regelma tig terugkerende gebruik van deze zaal voor verschillende evenementen is daarvoor aanleiding geweest. De installatie kan ook elders gebruikt worden. St.-Jorisstraat wordt doorgetrokken Tot de uitvoering van werken in het kader van het wederopbouwplan Mid delburg behoort onder meer nog het doortrekken van de St. Jorisstraat naar de Zuidsingel. Daartoe dient het destijds onteigende pand Zuidsingel 94 te worden gesloopt en zal de be strating moeten worden aangepast. B. en w. van Middelburg achten het gewenst, dat tegelijkertijd worden uitgevoerd: het slopen van de loods achter 'het pand Zuidsingel 92, het plaatsen van tuinmuren aan de St. Jorisstraat en achter Zuidsingel 92. Het slopen van de loods en het ma ken van muurtjes dienen om de rom melige indruk van de betreffende straat weg te nemen. B. en w. vragen voor deze werkzaamheden aan de raad een krediet van rond 11.000 gul den. GRIJPSKERKE Uiteenzetting voor ge?prekskrlng De gesprekskring van de hervormde gemeente in Grijpskerke had dezer dagen als gast in zijn midden pastoor Snel uit Middelburg. Hij gaf een uit eenzetting over de Rooms-Katholieke kerk. Vele vragen werden gesteld en beantwoord. SINT-LAURENS Oranjevereniging vergaderde De ledenvergadering van de Oranje vereniging te Slnt-Laurens die dezer dagen werd gehouden, stond onder voorzitterschap van de heer W. S. Pouwer, In zijn openingswoord wees hij er op, dat de vereniging met haar 200 leden opnieüw springlevend is. Na de jaarverslagen van de secreta ris en de penningmeester volgde de bestuursverkiezing. De heer J. Koole Dzn. werd herkozen, terwijl in plaats van de penningmeester de heer L. Koole Jzn., de heer Van der Wicle werd gekozen. Op koninginnedag zal weer iets voor de kinderen worden georganiseerd. Uitvoerig werd gesproken over de feestavonden, die steeds een tekort opleveren. Uitgaande van de gedach te dat een kindertraktatie noodzaak is, zal het bestuur een reorganisatie van de feestavonden nader bezien. KOUDEKERKE V.V.V. Lening voor financiering duinovergang en tegelpad De Vereniging voor Vreemdelingen- verkeer in Koudekerke heeft vorige week onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. Dregmans liaar jaar vergadering gehouden in hotel „Wal cheren". Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het bezoek van vreemdelingen in 1961 weer zeer sterk was toegenomen. Riet 28 steeg het aantal overnachtigen tot 180.339. Voorts maakte het jaarver slag gewag van de aauleg van een tegelpad over de duinen vanaf de kampeerboerderij tot de ingang van het Vebenabos, de aanleg van een duinovergang aan het eind van de Duinweg en de aanleg van een tegel pad van deze duinovergaug tot aan het reeds hestaande pad. Voor de financiering van de nieuwe duinovergang en het onlangs aange legde tegelpad kreeg het bestuur tij dens deze vergadering de machtiging een geldlening van f 25.000 aan te gaan met de Coöperatieve Boeren leenbank. De begroting voor 1962 werd vastgesteld op een bedrag van f 21.884 aan inkomsten en uitgaven. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer H. A. Mosselman, die z-ich niet meer herkiesbaar stel de, de heer L. de Witte gekozen. De subsidie voor de Vereniging Rijwiel pad Walcheren werd verhoogd van f 50,— tot f 100,De rekening van de penningmeester werd goedgekeurd met een bedrag van f 34.976,13 aan inkomsten en uitgaven. De heer G. W. Oskamp, directeur van de Provin ciale Zeeuwse V.V.V. sprak vervol gens over de toename van het aantal vakantiegangers. Met name besprak hij het probleem om deze vakantie gangers een uitwijkmogelijkheid te kunnen bieden. Hierby toonde hij zich een voorstander van vakantiesprei- C.P.B. en C.J.B.T.B. vierden jaarfeest De afdelingen Biggekerke, Melisker- ke en Koudekerke van de Christelijke Plattelandsbond en de Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Bond heb ben zaterdagavond in het gemeente lijk verenigingsgebouw in Koudeker ke hun jaarfeest gevierd. De voorzit ter, de heer Kodde uit Biggekerke, die de avond met gebed opende, ver welkomde in zijn openingswoord in het bijzonder ds. A. Elshout en ds. M. F. van Heesse. De openingslitur gie was uit Gez. 47 vers. 1. Een koortje, onder leiding van de heer A. J. Fey uit Vlissingen, zong enkele lie deren. Na de pauze werd het toneel stuk „De vlag op de toren" opge voerd. Ds. M. F. van Heesse sloot de avond met gebed. Uitvoering „Voorwaarts" De harmonie ..Voorwaarts" in Koude kerke heeft zaterdagavond in hotel ..Walcheren" haar laariykse uitvoe ring gegeven. Het muzikale gedeel te van de avond, uitgevoerd onder lei ding van de dirigent, de heer P. de Rooij uit Vlissingen, stond op goed peil. Na de uitvoering volgde een bal, waarbij de muziek werd verzorgd door de „Wilco's" uit Middelburg. Vier middelen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek ie makent Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die ei kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0,B0 ''•[■J ge stripferpikkinj 40 tabletten f 1.60 Voordelige llacon 100 tabletten f 3.50 VLISSINGEN Uitvoering St.-Wiilibrordcollege Zondagavond hebben de ouders van de Walcherse leerlingen van het Sint- Willibrordcollege te Goes in het Vlis- singse Britannia kunnen kijken naar de verrichtingen van hun kinderen op het gebied van toneel en dergelijke. De leerlingen brachten daar een ge varieerd programma. Het werd ge opend door de jongere leerlingen, die vlot muziek, zang, dans en declama tie over het voetlicht brachten. De ouderen speelden hierna de thriller „Vanavond om 10.48" van Frank Launder en Sidney Giiliat, onder re gie van J. G. Rottier ss.ee. Hetzelfde programma is al eerder gebracht in Goes en 's-Heerenhoek. Feestavond 10x10 groot succes Het 10 x 10-actieeomité te Vlissingen heeft weer een belangrijke som kun nen boeken bij de tot nu toe behaal de resultaten en wel door de op brengst van de zaterdagavond in het Scheldekwartier gehouden feest avond. In totaal is in Vlissingen nu ongeveer drieduizend gulden bij elkaar gebracht. In het Scheldekwartier hadden zich zes- 5, zevenhonderd jongelui verza meld om te luisteren naar en te dan sen op de muziek van diverse bands. Ronny and his Javelins beten de spits af. Zij brachten hun bekende rock and roll ten gehore. Dit genre muziek had zaterdagavond wel de overhand. Alleen het Trio Los More nos, onder leiding van Fortunato de Baarh, bracht Westindische muziek en The Ruto's, gaven geen onverdien stelijke imitatie van de Blue Diamonds, De andere roek-ensembles waren Ramses and the Archers en The Sharks, onder leiding van Hans Lü- ber. Onder leiding van de heer De Jong, die balleider was, werden wed strijden in cha-cha-cha. jive en twist gedanst. Voor degenen die niet mee dansten was dit een byzonder aardig schouwspel. De voorzitter van het comité, de heer A. Minnaar, bood tenslotte de ballei der, die evenals de bands belangeloos zijn medewerking verleende, een klei ne attentie aan. Jeugdcircus zorgde voor spanning en amusement Het jeugdcircus „Hogerop" uit Goes heeft zaterdagmiddag in het concert gebouw te Vlissingen een honderdtal jeugdige toeschouwers een paar uur lang spanning en amusement be zorgd. Soms ademloos volgde het publiek de verrichtingen van de ruim twintig leeftijdgenootjes, die een gevarieerd programma, waarin geen enkele at tractie uit het grote circus ontbrak, op de planken brachten. Nadat de leider van „Hogerop", de heer G. Kaaijsteker, de aanwezigen welkom geheten had, kon de spreek- stalmeester als eerste de bouw van een levende pyramide aankondigen. In vlot tempo kwamen de verschil lende nummers in een kleurige en tourage over het voetlicht.. „Wer- days", die met zijn vijven op één fiets balanceerden, en de „Springende Boys", die door brandende hoepels sprongen, zorgden voor de sensatie. De drie gebroeders Slabberdewaski, clowns, deden een orkaan van gelach losbreken. Vermelding verdient ver der ook het slangemeisje „Miss Jen ny". Klaviermuziekvereniging gaf uitvoering voor bejaarden De Vlissihgse Klavierverehiging gaf dezer dagen onder leiding van de diri gent, dc néér H. Gysel een uitvoering in het bejaardentehuis. Vlot brachten de jeugdige muzikanten een geva rieerd programma, dat goed in de smaak viel. De voorzitter van de mu ziekvereniging, de heer H. Talmon. opende de bijeenkomst en praatte de verschillen de nummers aan elkaar. De voorzitter van de bond van ouden van dagen, de heer Van de Putte, dankte na afloop de muziekvereniging voor het gébodene en het publiek voor de aandacht. IN VERGADERING TE GOES: Hogere tarieven voor aanbrengvervoer Tydens de zaterdagmiddag in de „Landbouw" te Goes gehouden verga dering van de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van zaterdagvlie gers werd het vluchtprogramma voor 1962 vastgesteld. Tot en met Terg- nier zal uitsluitend worden gecon- courst in de rayons. Van de overige stations zal het dubelspel afdeling en rayon zijn. Op voorstel van het be stuur werd besloten om de stations Noyon tot en met St.-Denis (5 stuks) als* midfond te bestempelen en de overige als fond. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Huijssoon uit Middel burg, die in zijn openingswoord onder meer een felicitatie richtte tot de kampioenen. Het jaarverslag van de secrtaris, de heer Joh. van Es, maakte gewag van een goed en gezond veremgingsjaar. Het ledental bleef stabiel. Het aantal aangesloten verenigingen bedraagt 22. Ook het financieel verslag gaf een gunstig beeld. Aan dc stichting Sport Steunt Zonneveld werd een bedrag van 210,72 afgedragen. Besloten werd ook in 1962 weer een bedrag van 1 cent per ingekorfde jonge duif voor dit fonds af te staan. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Huijssoon, Joh. van Es, J. B. Tholenaar en J. Dhaeze werden allen herkozen. Tot voorzitter werd de af tredende herbenoemd. Uit het verslag over het aanbreng vervoer bleek, dat dit een aanzien lijk tekort opleverde. Het tarief moest dus omhoog. Eveneens had het bestuur de opdracht gekregen om de mogelijkheid te onderzoeken alle Zeeuwse duiven voor hetzelfde tarief naar Essen te verzenden. Voorgesteld werd nu de vrachtprijs naar Essen voor alle duiven op 13 cent te bepalen, onder voorwaarde O.- EN W.-SOUBURG Dameskoor „Con Amore" vierde 15-jarig bestaan Met feestavond in „De Zwaan" Met een concert, een blijspel en een bal heeft het dameskoor „Con Amo re" uit Souburg zaterdagavond het 15-jarig bestaan gevierd in zaal „De Zwaan". Enthousiast zongen de 24 dames on der leiding van de heer J. Machgeéls (die nu vier jaar dirigent is) ver scheidene stemmige liederen, een goed klinkend feestlied (gecompo neerd door de dirigent) en een aan tal bekende liedjes van wat oudere datum. Het programma telde twaalf nummers en het werd besloten met een opgewekt „An der schonen, blau- en Donau" van Joh. Strauss. Mevr. L. de Rooij-Manhave liet zich als mezzo-sopraan op verdienstelijke wijze horen in twee soli, Hemelhuis en Voor 't kantkussen van de Vla ming Em. Hullebroeck, waarbij de heer J. J. van Ginkel haar aan de glano begeleidde. ip goede wijze zong het koor onder meer „Die Ehre Qottes aus der Na- tur" van L. von Beethoven en het Wiegelied van Brahms. Opgewekt klonken verder een Rondedans van H. v. d. Laan en een Jachtlied van F. £ücken. Voor de aanvang van het concert was het bestuur van ,Con Amore" gefeliciteerd met het jubileum. Wethouder F. Leenhouts sprak namens het gemeentebestuur, de heer B, Rijerse deed dit namens de drie koren „Uitspanning door Inspanning". „Jonge Zangers" en het mannenkoor, terwijl de heren A. Baljé en W. Melis gelukwen sen aanboden namens het herv. kerkoor en de Vereniging van be jaarden. Van het gemeentebestuur was er een bloemstuk; de overige heren boden cadeaus onder couvert aan. Mevrouw P. Korff-Parent, voorzit ster, vertelde de aanwezigen, dat het koor op 7 februari 1947 Is opgericht met 30 leden. De eerste uitvoering was in café Verbeem begin 1948. By het 10-jarig bestaan kreeg het koor een fraai vaandel aangeboden. Tot zijn overlijden, vier jaar geleden, was de heer H. van Duyvehvoorde diri gent van het koor. Mevrouw Korff liet zes dames op het toneel komen, die vijftien jaar aan het koor verbon den zyn. Het waren de dames me vrouw Van Duijvenvoordc-Passè- nler (nu erevoorzitster), Joziasse. Baljeu, Van Boven. De Nooijer en Kloosterman. Allen kregen een lepel tje als aandenken. Na al deze feestelijkheden volgde een verloting en na de pauze de opvoe ring van „Het slippertje", een blij spel in één bedrjjf van P. J. Dorre boom onder regie van de heer J. Lammers. ..The Swallows" verzorg den hierna een geanimeerd bal. dat gelijk met Parkestone geen Belgisch station zou worden gevlo gen en dat de laatste vlucht voor oude en jonge duiven zal vervallen. Dit omdat op deze vluchten steeds weinig deelname was en dus ver lies opleverde. Na enige discussie werd het bestuursvoorstel aange nomen. Voorts werd besloten op de vlucht naar Orleans voor oude duiven een drietal hoofdprijzen te garanderen van respectievelijk f 75.00; 50.00 en 25.00. De inleg per duif zal bij deze vlucht vijftig cent bedragen. De toe kenning van de medailles en diplo ma's zal in 1962 op dezelfde wijze plaatsvinden dan in 1961 echter met dien verstande, dat voor de afdelings concoursen de vitesse komt te verval len. Tydens deze vergadering werden de diploma's en medailles uitgereikt aan de eerste, tweede en derde kampioen schappen in de afdeling (5) en het rayon (1). De vereniging Middelburg zal voor al le bij de zaterdagvliegers aangesloten liefhebbers een derbyvlucht organise ren op het voorlaatste station jonge duiven tegen een inleg van vijftig cent per op te geven ring. De hoofd prijs is een televisietoestel. Vluchtprogramma Het vluchtprogramma werd als volgt vastgesteld: Enkele rayonspelen: 21 april Duffel; 28 april Vilvoorde; 5 mei St.-Ghislain 12 mei Bohain; 2 juni St.-Ghislain; 23 juni Tergnier: 7 juli Duffel; 14 juni Duffel; 21 juli Vilvoorde; 28 juli Neufvilles; 4 augustus Bohain; 1 sept. Vilvoorde; 8 sept. Neufvilles. Rayon- en afdelingsspelen: 19 mei Noyon (midfond); 26 mei Creil (mid- fond); 8 juni Chateauroux (fond), 9 juni Creil (midfond); 16 juni Noyon (midfond); 22 juni Angoulême (fond) 30 juni St.-Denis (midfond), 19 juli Bordeaux (fond): 11 augustus Noyon; 18 augustus Creil; 25 augustus Par kestone. Op 7 juli is er dan nog een fondvlucht naar Orleans. Positieve verbeteringen van Arjoswerk in Zeeland Tijdens de zaterdag in hotel „De Ko renbeurs" te Goes gehouden vergade ring van het Provinciaal Verband der Zeeuwse Arjos heeft de voorzitter, dc heer B. Koole jr. enkele positieve pun ten genoemd van het Arjoswerk iu Zeeland. Een positief punt vond hij de verbe tering van de financiële toestand door een bydrage van het Provinciaal Co mité, evenals het streven van hét Provinciaal Comité der Statencentrale om jongeren actief by het politieke werk te betrekken. Tevens maakte de voorzitter melding van een vooruit gang in het aantal clubs. Gewerkt wordt verder aan de oprichting van nieuwe clubs. Van de in-oprichting zijnde club Nieuwdorp-Lewêdorp war ren reeds vertegenwoordigers aanwe zig. Verblijdend noemde de voorzitter de belangstelling voor de kadercur sussen. Zyn conclusie was, dat al deze zaken een zeker optimisme voor de toekomst rechtvaardigen. De bestaanszekerheid van de Arjosclubs hangt in grote ma te af van de leden, aldus spreker. Vastgesteld en goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeesteresse. Goedgekeurd werd een reglementswijziging. Het aftredende bestuurslid A. de Buck werd herkozen. Tydens deze vergadering hield burge meester J. v. d. 60s uit Sint-Annaland een rede, waarover 's middags in groepen werd gediscussieerd. Een groot aantal vragen werd nog naar voren gebracht. Vervolgens werden vragen afgevuurd op een forum, be staande uit de heren J. A. van Benhe- kom te Middelburg, lid van de Twee de Kamer. J. van tien Bos. burgemees ter van Sint-Annaland, en lid"van de provinciale staten van Zeeland. C. Balkenende te Biezelinge. voorzitter van dc nationale organisatie Arjos, wethouder D. Geuze uit Oostburg en als discussieleider de heer B. Koole jr. Er werden vragen gesteld óver Nieuw-Guinea, de overheidsbemoeiing in het algemeen, de fluoriséring van drinkwater enz, Mede nuar aanleiding van een opmer king in de redo van burgemeester v. d. Bos werd gevraagd of de A.R.- sta ten- en raadsleden wel over voldoende kennis be>,chikken om bun taalt naar behoren te kunnen vervullen. Het fo rum was van mening, dat dc A.U.- staten- en raadsleden in dit opzicht zeker niet tot de minsten benore». Over deze aangelegenheid iü overigens binnen niet al te lange tijd een rap port te verwachten van de Zeeuwse vereniging van A.R. provincie- en ge meentebestuurders, zo werd meege deeld. y de echte O' PIJNSTILLER tegen hoofdpijn, kiespijn griep, reumatische pijnen etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11