T evee! Goese borden bij ,bromfietsverbod' A.-R. KIESVERENIGING VIERDE HET 75-JARIG BESTAAN COMBINE MET GRAANTANK VEREIST VLOTTE AFVOER NIEUW KLEEDGEBOUW VOOR VLISSINGS SPORTTERREIN Waar zijn onze schepen? 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 FEBRUARI 1962 BESLUIT NIET UITGEVOERD „Verwarrende situatie Plaatsing van teveel borden,; waardoor het geheel verwar rend en onoverzichtelijk dreigt te worden is er de oorzaak van, dat het „bromfietsverbod" voor de Lange Kerkstraat, de Klok straat en de Lange Vorststraat te Goes nog niet is doorgevoerd. Dit blijkt uit een mededeling van b. en w. van Goes aan de raad. Ruim vijf maanden gejeden is het besluit genomen de Lange Kerk straat. de Klokstraat en de Lange Vorststraat gedurende bepaalde uren van de dag voor bromfietsen af te sluiten. Tot nu is echter nog geen enkel bord geplaatst. Hel ..bromfietsbesluit" werd geno men in de raadsvergadering van 20 september 1961. Hct"besluit werd zo als te doen gebruikelijk aan Ged. Staten van Zeeland toegezonden. Bij schrijven van 28 november 1961. zo blijkt uit de mededeling van b. en w. van Goes, maakten Ged. Staten de formele opmerking, dat in de mo tivering van het besluit niet mede mag worden vermeld de „overlast", welke van het lawaai van bromfiet sen wordt ondervonden. Naar dè letter van artikel 4 van het wegen verkeersreglement kan uitsluitend het verkeersgevaar het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de wegen motief opleveren tot het treffen van deze maatregel. In verband hiermee veiv zochten Ged. Staten te bevorderen;, dat het betreffende besluit werd'in- getrokken en vervangen door een nieuw besluit, waarin, uiteraard het woord ..overlast" niet meer zou. voor-- komen. raadsbesluit van 20 september j.l. ook na herstel van liet door Ged. Staten aangewezen vormgebrek ^praktisch moeilijk uitvoerbaar is in verband met het bordenprobleem. B. én: w. hebben besloten deze kwes tie opnieuw in handen te stellen van de commissie voor strafverordening, die mogelijk na overleg met de in specteur met een nieuw voorstel kan kpmen. - Üit de mededeling van b. en w. kan geconcludeerd worden, dat een brom- fietsyërbod voor de Lange Vorst straat, de .Klokstraat en de Kerk straat voorlopig nog geen werkelijk heid zal worden. Weg- en waterbouwkunde aan Vlissingse u.t.s. Het leerplan van de gemeentelijke j uitgebreid technische school te Vlis- j singen zal waarschijnlijk worden uit- I gebreid met de vakrichting weg- en j waterbouwkunde. In een begeleidend schrijven aan de raad zeggen b. en w. dat het ontbre ken van deze vakrichting aan de school grote bezwaren!Oplevert. „Ge zien het feit. dat ook aan de school te Terneuzen geen afdeling weg- en waterbouwkunde is verbonden, kaïi in geheel Zeeland een dergelijke op leiding op basis van het uitgebreid technisch onderwijs niet worden ge noten", aldus b. en w. B. en w. delen voorts mede, dat na een onderzoek bij de betrokken organisaties van patroons en werklieden is gebleken, dat de uitbreiding van het leerplan met deze vakrichting wordt gezien als het voorzien in een dringende behoefte. De raad wordt voorgesteld als haar oordeel- uit te spreken, dat de uitbreiding" nodig is. IN MIDDELBURG Verwarrend Intussen, aldus b. en \v„ was de inspecteur van politie verzocht'in overleg met de dienst' gemeenten een voorstel te doen aan liet col lege over de plaatsing van bor den. welke uit het genomen hé- sluit. zou voortvloeien. Bij het on derzoek is volgens h. en w. ge bleken, dat het verschil in uren, waarop de afsluiting op werkda gen, zaterdagen en zondagen zou gelden, eeu verwarrend groot aan tal horden en onderborden met zich mee zou brengen. B. en w- wijzen er op, dat in deze. straten juist al een behoorlijk aantal' borden is opgehangen. B. en w. heb ben op 9 februari j.l. van de inspec teur van politie een brief gekregen, waarin hij verzocht deze aangele genheid met de betrokken ambtenaar van gemeentewerken mondeling te mogen toelichten. Het college schrijft dat het hem duidelijk is,dat het Wissingen krijgt nog dit voorjaar midget-golfbaan In Viissingen zal nog dit voorjaar een midget-golfbaan worden geo pend. I)c baan komt te liggen tussen de Burgemeester Van Woelderenlaan en liet daar in de omgeving gelegen kampeerterrein. De midget zal in to taal achttien holes bevatten. Het ligt in de bedoeling, deze miniatuur- golfbaan met Pinksteren in gebruik te nemen. Exploitant van de golfbaan is de heer J. A. de Nijs uit Cadzand, die van dc gemeente Viissingen voor de ze doeleinden een perceel grond in pacht heeft ontvangen ter grootte van ongeveer tweeduizend vierkante meter, voor dc pachtsom van twee honderd gulden per jaar. Het kwam de heer De Nijs. die reeds een soort gelijke baan in Cadzand exploiteert, ter ore. dat een bejaard echtpaar In Knokke een golfbaan van de hand wilde doen. Bij verdere informatie bleek, dat h.et gemeentebestuur van Viissingen wel iets voor de aanleg van een dergelij ke baan voelde. Men kwam tot over eenstemming. De heer De Nijs kocht i De de baan in Knokke en heeft de ver- schillende benodigdheden inmiddels naar Viissingen doen overbrengen. Het controlehokje staat reeds tér plaatse en binnenkort wordt begon nen met de aanleg der achttien ba nen. met een omranding steen. De baan zal Herinneringen aan strijd rond stembus in 1886 De a-r. kiesvereniging-, -te Middel burg .heeft vrijdagavond in dc Scha kel eéft jubileumbijeenkomst gehou den ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Het is een bijzonder ge slaagd feest geworden met als hoog tepunten een toespraak door ïnr. J. H. Prins, directenr van de dr. A. Kuyperstïchting en tot besluit een politiek cabaret onder de titel „Wie A zegt moet ook B zeggen", dat on der leiding van J. Goedbloed en J. Goedhart 'werd uitgevoerd door a.r. jongeren. De bijeenkomst werd geopend door bestuursvoorzitter drs. G. M. Kerk hof,'die ih-èen"korte toespraak de „werkers van het eerste uur" onder Abraham -Kü'ypgr niemoreërde. 'Over de geschiedenis van de hoofdstede lijke jubilèrende kiesvereniging Is momenteel weinig bekend, onldat de bescheiden daarover door dé Duitsers gevorderd werden., De heer - J. S. Hoek heeft bij het 50-jarig bestaan echter" een historisch overzicht .sa mengesteld en daaruit „distilleerde" drs.,-Kerkhof, dat. de kraamkamer van-de-vereniging in de.-Bogardzaal stond. .Al' is. de .afkomst dan wat de afgelopen 75 jaar hebben bewezen, dat deze tak een waardige is~geweest aan de a.r. stam", aldus de heer Kerkhof. kandidaat wordt afgevaardigd. Daarna begon de werkelijke strijd rond de stcmbüs pas goed en op boeiende wijze liet. mr. Prins beel den uit deze verkiezingsstrijd de revue passeren. De a.r. jongeren brachten vervolgens op vlotte wijze eeu politiek cabaretje over het voetlicht, dat vele malen doorspekt was met pittige teksten en waarmee ze dan ook veel succes had den. Rest nog te vermelden, dat de pro grammapunten. afgewisseld werden door samenzang onder leiding van de heer H. van Winkelhof. Werken voor Vlissings stadhuis aanbesteed B. en W. van- Viissingen hebben het aanbrengen van verschillende instal laties in het nieuwe stadhuis onder hands aanbesteed. Voor het aanbren gen van warmte- en luchttechnische installaties was de laagste inschrij ver Verwarmingsmij Deerns N.V. te Viissingen voor 317.850; voor het aanbrengen van elektrische regel- installaties de N.V. Van Rietschoten en Houwens te Rotterdam voor 37.670; voor elektrotechnische in stallaties Ingenieursbureau Van dei- Pas c.v, te Breda voör "124.986 en voor het aanbrengen van liftinstal- laties N.V. De Reus te. Krimpen aan Hij memoreerde voorts nog, dat iu f c!e_/.^se^ voor een bedrag van 1905 liet eerste raadslid van dc 50.970; Voor het plaatsen van sta len. ramen was de laagste inschrij-" ver de koninklijke fabriek F. W. A.R.P. in de Middelburgse )-aad»ge- kozèn wérd; in 1911 warén ér zélfs vijf afgevaardigden in dit college aanwezig, enkele jaren heeft het aan tal rond de drie geschommeld en thans is het vier. De voorzitter ver telde er nog bij, dat het ledental 550 bedraagt en maakte tenslotte bekend, dat de jubileumgift van de leden 850 gulden groot was. Stembusstrijd Mr. Prins haalde in' een' boeiend en vaak humoristisch betoog herinnerin gen' 'op aan de hitte, dié de" verkie zingsstrijd kenmerkte in de periode, dat de Middelburgse kiesvereniging werd opgericht. Hij putte daarbij vele interessante gegevens uit door ;dr. Kuyper in de Standaard geschreven verkïezingsaftikelen. Daarin ver weefde hij op aantrekkelijke wijze de gebeurtenissen in het kiesdistrict Middelburg. Hij vertelde daarbij onder meer, dat na 1848 de liberale kiesver- eniging met .het grootste gemak haar kandidaten gekozen kon ^krijgen. In 1868 kwam daarin fevenwe! verandering, nadat ds. Nonhebel in Middelburg de kies vereniging Nederland en Oranje oprichtte. In 1875 is er het eerste succes, wanneer een:niet-libcralc. Braat N.V. te Delft voor 194.000. B. en w. stellen dc gemeenteraad voor het leveren en aanbrengen van genoemde installaties aan genoemde aannemers op te dragen. Portugese oesters fiasco Kans bestaat op import van Franse zaaioesters Door Frankrijk worden momenteel zaaioesters aangeboden, waarvoor onder de Zeeuwse oesterkwekers eni ge belangstelling bestaat, aangezien hier niet zoveel grote zaaioesters aanwezig zyn. De prijs van de aan geboden oesters ligt lioger dan de hier geldende prijs, terwijl het groot ste aanbod wordt gedaan in de klei nere soorten. Deze zijn hier echter niet erg in trek omdat men geen ze kerheid heeft dat ze voor de winter consumptiewaardig zijn. Bovendien kunnen ze geen vorst ver dragen. Tot aankoop is nog niet over gegaan daar eerst nog vergunning tot uitzaai moet worden verleend. Tocb kan nog niet van v^el belang stelling worden gesproken, daar be halve de kwekers ook veel exporteurs liever geen import zien. De verwach ting die men vorig jaar had van de fmport van Portugese oesters is in alle opzichten tegengevallen. On danks het feit dat men van over heidswege. vooral van de biologische dienst, er een groot voordeel en een opleving in zag, is het een fiasco en een strop geworden. Niet alleen dat ongeveer 60 pet. afstierf maar ze kregen bovendien geen aftrek. De kans op Franse zaaioesters is dan ook groter dan de import van Portu gese. Leesgezelschap Zonnemaire vierde 100-jarig bestaan Dinsdag werd in Zonnemaire het hon derdjarig bestaan gevierd van het leesgezelschap „Tot verlichting en uitspanning", üit gezelschap werd op 29 september 1862 opgericht op initia tief van de Nederlands hervormde predikant ds. Zeeman, vader van de Nobelprijswinnaar prof. K. Zeeman. Een traditie, die tot op de dag van vandaag bleef gehandhaafd, is dat liet hoofd van de openbare lagere school, secretaris-penningmeester van de ver eniging is. Hij is tevens belast met het verzonden van boeken en tijdschriften. Natuurlijk is het honderdjarig be staan niet zonder meer voorbij ger gaan. Het; bestuur had voor deze ju bileumviering liet poppentheater „De Tondeldoos" uit Ziérikzee uitgeno digd. Dit gezelschap presenteerde eeii froot aantal belangstellenden ijna alle leden van de vereniging waren aanwezig het poppenspel „De legende van Westensehouwen". Dit spel was geheel op rijm bewerkt door ae heer Ad Leidekkers. De bijna Middeleeuwse taal en de suggestieve citerbegeleiding voerden het spel. naar het hoogtepunt: de ondergang- van Westensehouwen. Met de heren .I. Vllnkervleugel en A. van der Welle en hun echtgenotes, lean de heer Leij- dekkers op een bijzonder geslaagde opvoering terugzien. De voorzitter, de heer J. J. C. Vlieger bracht het gezel schap aan het eind van de voorstel ling de dank van de aanwezigen over. Hierna bleef men nog enige tijd bijeen, waarbij de lieer Leijdekkers met gi taarbegeleiding nog enkele volkslied jes en Franse chansons zong. STAGNATIE KOST GELD Goese sportstichting thans geïnstalleerd sep- Raod Sint-Maartensdijk Krediet voor aanleg van sportveldencomplex De gemeenteraad van Sint-Maartens dijk heeft gisteravond tijdens een spoedeisende vergadering naast het voorstel tot verkoop van 5000 ,m2 grond aan de. n.v. „Kimnierer" uit Rotterdam voor de vestiging van een bouwclieniicaliënfabriek ook het voor stel een krediet van 51.000 beschik baar te stellen voor de aanleg van een sportveldencomplex in de Pluimpot goedgekeurd. De kosten van dit complex, dat wordt aangelegd door de Nederlandse Heide Maatschappij bedragen in totaal 235.600 .(aanleg 218.600. kos ten duiker in de Muijepolder ƒ.12.000 en aankoop grond 5000). Het to taal bedrag van de subsidies beloopt 184.607.60: rijkssubsidie op lonen f 65.123.60. rijkssubsidie op andere kosten 113.484 en bijdrage in de kosten van dc duiker 6000. Hel voorstel werd aangenomen met zes stemmen voor en een tegen. burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Hüber, heeft tijdens een bijéénkomst in het stadhuis de on- langs^m het leven geroepen „Stich ting; jSportbelangcn Goes" geïnstal leerd;/' De burgemeester wees daarbij op hef. van natuur- 1 grote belang Van het contact tussen copend blijven I het gemeentebestuur en de sport. Hij zei. dat de sport steeds terecht zal kunnen bij het gemeentebestuur. Bur gemeester Huber herinnerde er voorts aan, dat er op sportgebied nog wel wat te wensen is in Goes: hij noemde o.m. een- zwembad, hockey velden, gymnastieklokalen enz. Het algemeen bestuur van de sport stichting werd reeds eerder gefor meerd. In het dagelijks bestuur wer den tijdens de bijeenkomst vooraf gaand aan de installatie gekozen de heren H. M. Mijnsbergen, M. v. <1. Leur, M. Speelman en J. Fokker. De heer H. C. v. d. Vreugde, hoofd van de afdeling onderwijs van de gemeen tesecretarie te Goes, zal als .secreta ris-penningmeester optreden B. en w. willen pand Vlamingstraat 29 kopen Tn VetbancJ met' de uitvoering van dc saneringsplannen stellen b. en w. van Viissingen de gemeenteraad voor van de heer- A. de' Rijeke aan te kopen het pand Vlamingstraat 29. Landbouwers werden op gedegen wijze voorgelicht De algemene ledenvergadering van de Verenigiug voor Bedrljl'svoorlich- ling West Zuid-Bevcland, vrydagmid- 1 dag ih het Landbouwcentrum te Goes gehouden, stond geiieel iu het teken van de laatste ontwikkeling in de landbouw: het oogsten van graan niet een combine met graantank. Over dit onderwerp hield een viertal des kundigen een inleiding, waarbij dui delijk naar voren kwam, dat aan deze nieuwe en veelbesproken methode nog vele problemen zitten. Op duide lijke wijzé werden de landbouwers echter ook voorgelicht over de moge lijkheden van een combine met graan tank en deden de inleiders hun ge hoor verschillende waardevolle tips aan de hand. Be heer M. Murre, verbonden aan de 'rijkslandbouwvoorlichtingsdiensL in Goes, leidde het onderwerp in, waar bij'hij stelde dat- door de afvloeiing van arbeidskrachten uit de landbouw - dc laatste tien jaar in Zeeland al leen al 5000 a 6000 verdere mecha nisatie een gebiedende eis is. De men selijke arbeid dient zoveel mogelijk door werktuigen vervangen te wor den. waarbij hij het oogsten van graan met een.combine uitgerust met een graantank als voorbeeld noemde. Ir. J. Minderhoud, directeur van de Wilhelminapolder, belichtte hierna de graanverwerking, waarbij hij onder meer uitvoerig vertelde van de erva ringen die men in de Wilhelminapol der met de gemoderniseerde combines heeft opgedaan. Een eerste vereiste voor omschakeling van combine met zakkeninstallatie naar het storten in een tank noemde ir. Minderhoud ka pitaal en organisatievermogen. Kapi taal voor de uitrusting van de com bine en organisatievermogen voor een vlotte afvoer. Vooral op dit laatste, legde, bij dc nadruk, omdat élke mi nuut dat de cómbine op het land bui- ;tch bedrijf is wcgens'stagnatie in de afvoer, veel geld kost. KERKNIEUWS CHR. gerèf; KERKEN Beïriepehrte Vlaardingeh J. Brons- te peratïe of particulier» Bunschoten. 1 bracht hy ter sprake. Vervoer Verdèr gaf Ir. Minderhoud zjjn ge hoor enkele suggesties over het type wagens die men voor de afvoer kan gebruiken en de wijze. van lossing. Ook liet vervoer Van bedryl' naar coö- afnemer De heer C. van Zweden, directeur van Duvekot's graanhandel uit Goes, besprak vervolgens de verwerking van liet los gestorte graan zonder kisten. Ook benadrukte hij, dat hoog stens een derde van de oogst direct bij de ontvangende magazijnen kan worden opgeslagen. Dit zou dan in houden, dat de rest tijdelijk op het bedrijf bewaard dient te blyven. Ge lijk afstoten van de ocgst meende hij t.e moeten ontraden, omdat gedurende dc oogsttijd riooit dc beste prijzen worden gemaakt. De heer B. W. Alink. directeur van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoop vereniging te Wemeldinge, lichtte de verzamelde landbouwers vervolgens in over de ervaringen, die men bij deze coöperatie had opgedaan met de verwerking van los gestort graan in kisten. Hoewel dit slechts een ervaring van een Zeer korte periode is, is men toch bijzonder tevreden over de resultaten, aldus bleek uit het betoog van deze spreker. Tot slot kwam de heer J. B. Koert, landbouwer te Wolphaartsdijk. aan het woord om een uiteenzetting te ge ven over de verwerking van stro. Na deze korte inleidingen was er ge legenheid tot het stellen van vragen en discussie. De zeïi\vc»'kz.aui!ihehl van de Vlis singse sportwereld heeft vrijdag een mijlpaal bereikt met de totstandko ming van het nieuwe kleedgebouw op het sportveldencomplex aan de Bas- kenburgseweg. Aan dit gebouw, dat tegen hét clubhuis van Zeeland Sport is aangebouwd, hebben vrijwel alle Vlissingse sportverenigingen meege werkt- Het.nieuwe gebouw, waarmee in juni 1960 werd begonnen, omvat vier kleedkamers, twee wasruimten met; elk drie douches en; een sclieïds- rechterskamer met. een eigen douche. Verder is er. een installatie voor het levereu van warm water- Tijdens een 'korte bijeenkomst, vrij dagavond ïn 'het' 'clubhuis van Zee- lahd Spört; dfo'eg -clé: voorzitter van cle bouwcommissie, dé heer P. H. Ventevogel, het nieuwe gebouw aan de Stichting Sportbelangen over. Hoewel cle heer Ventevogel zeer te vreden was over de totstandkoming van het gebouw, had hij toch nog enkele wensen: verbetering van de tóegang tot hét complex aan de Bas- kenburgseweg en grotere accommo datie.^ voor dè velden aan de Irislaan. De heer - Ventevogel bracht verder dank aan allen, die voor de bouw hun vrije tijd beschikbaar hadden gesteld. De voorzitter van sportbelangen, wethouder Ch. J. Gillissen Verschage, nam het gebouw symbolisch over en zei hierbij onder meer, dat de wijze waarop het object tot stand was ge komen hem bijzonder prettig liad aangedaan. Hierna ging men naar de ingang van het gebouw, waar MAgda ter Meulen en Matty Kamermans aan burgemeester mr. B. Kolff de aan een bandbal vastgemaakte sleu- Een jaar celstraf voor inbraak le Middelburg Uitspraken rechtbank De rechtbank te Middelburg heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen de drie Middelburgers, die in de nacht van donderdag op vrijdag voor Kerstmis hadden ingebroken in het kantoor van maatschappelijke zorg in Middelburg. Zij hadden daar bij voor een bedrag; van 400 tot 500 gulden ontvreemd. De Middelburgers J. W. L. en W. O. werden veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek, terwijl A. de B„ eveneens uit Middelburg. 12 maan den werd opgelegd, waarvan 6 voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Het vonnis van L. eii O. was conform de eis van de officier, dat tegen De B. niet: tegen deze ver dachte eiste de officier 3 maanden voorwaardelijk en 9 maanden onvoor waardelijk, met aftrek. Voorts werd de smid A. M. uit Hein- kenszand wegens overtreding van dc hinderwet veroordeeld tot een boete van f 100, confornï de cis. De land bouwersknecht L. L. uit Lewedorp kreeg een boete van f 30. opgelegd, eveneens conform de eis; In deze bei de zaken was dc officier in appel gegaan tegen het vonnis van de kan tonrechter. KHASIELLA II) MCRSEYLLOYO 1 WITMARSUM I MERWEHAVEN tel aanboden. Nadat de burgemeester de deur had geopend, werden de af gevaardigden van de verenigingen in de gelegenheid gesteld de nieuwe aanwinst te .bezichtigen. Weer terug'in het clubhuis vertelde burgemeester Koll'l', dat er nog vele wensen betreffende de sportaccom modatie op het lijstje staan. De heer M. F. van I lijf Ie bracht tenslotte na mens de K.N.V.B., do adviesraad en Walcheren zijn gelukwensen over. Op de foto: Magda ter Meulen (rechts) en Matty Ivaniermans bie den burgemeester Kolff (links) de sleutel van het, nieuwe kleedgebouw aan. (Foto P.Z.C.) Aanbesteding silo van „Eiland Walcheren" Vrijdag is de nieuwe silo van de coöperatieve landbouwvereniging „Eiland Walcheren" te Middelburg aanbesteed. Zoals bekend zal hot nieuwe silogebouw verrijzen bij het haventje op het groot-industrieter rein. De cellencapaciteit bedraagt 2400 ton. De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: B. Stegink te Viis singen voor f 647.680; firma Kortc- weg- tc Breda voor f 654.300; J. Ge- schiere te Middelburg voor f 666.000 en M. Walraven te Middelburg voor f 671.800. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver, de firma Stegink. Botsing veroorzaakt door te hard rijden: f 20 boete De lieer J. R. uit Hoeilekenskerke verscheen donderdag voor de kanton rechter in Bergen op Zoom, omdat liij op 22 oktober van liet vorig jaar met zijn auto bovenop een geparkeerde auto was gereden. By het naderen van een tegenligger had It. geremd. De auto was gaan slippen, doordat It. te hard reed. De officier van justitie meende, dat R. de toestand verkeerd had beoor deeld en te hard had gereden. „De automobilist, die zijn wagen (ver keerd) had weggezet is ook veroor deeld. Maar dat geeft U geen vrij brief om bovenop deze auto te rij den", aldus de officier van justitie. Conform de eis werd R. veroordeeld lot f 20 subs. 4 dagen. J. H. uit Goes stond terecht, omdat hij met z(jn bromfiets op de Wouwsestraatweg onder Roosendaal op 15 januari j.l. harder dan 30 km had gereden bin nen de bebouwde kom. H. voerde aan, dat het stormde. Hij vertelde, dat hij „het verkeer beschermde" door uit .hoofde van zijn functie de lampen te controleren, die in verband met de aanleg van dc nieuwe verkeersweg daar "zijn geplaatst. Eis was f 20 subs. 4 dagen, de uitspraak werd f 10 subs. 2 dagen. Bedrijfsvoorlichting gaat meer samenwerken De voorzitter van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting West Zuid-Beve- land, dc heer F. de Groene, heeft vrij dagmiddag op de algemene ledenver gadering in het Landbouwcentrum te Goes meegedeeld, dat de vereniging zoveel mogelyk samenwerking wenst met zusterorganisaties in andere de len van Zeeland. De eerste contacten hiertoe hebben al resultaat gehad: de gezamenlijke verenigingen voor be drijfsvoorlichting komen binnenkort niet één jaarverslag uit. Voorts wil men in de toekomst met verdere sa menwerking ook goedkoper werken. Aan'dit laatste het goedkoper wer ken was men op deze ledenverga dering nog niet toe. Penningmeester J. Kakebeeke kon in zijn jaarover zicht wel melding maken van een goede financiële positie over het af gelopen iaar, maar de begroting voor dit jaar liet een flink nadelig saldo zien. Daar het bestuur het niet ge wenst achtte de activiteiten te ver minderen, werd de vergadering een contributieverhoging voorgesteld van vijftien cent per ha per lid. Hiermee ging men zonder veel discussie ak koord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 6