Grondprijs in recreatieve sector aan orde tijdens rechtbankzitting Ontslag rechtsvervolging geëist voor Vlissingse arts PLAN TOT UITBREIDING VAN ,CAVETH0'-SIL0 ST.-ANNALAND BEGROTING 1962 BIEDT AAN 0UDELANDE WEINIG ARMSLAG DUITSE GROEPEN IN RENESSER BOERDERIJ PROV INC J ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 IN ZAAK OVER NIEUWE DAM-VERBINDINGSWEG Mr. Dieleman: „Prijs moet mee omhoog" 60 cent zou moeten zijn, de prijs terdam geeft een beeld van deze óp- die volgens de gemachtigde door waartse beweging, aldus mr. Diele- de deskundigen van de provincie man, die betoogde, dat Zeeiand onge- Tijdens de behandeling rechtbank te Middelburg van een onteigeningsprocedure be treffende de aanleg van de nieu we verbindingsweg tussen de Veerse-Gatdam en de weg Vrouwenpolder-Serooskerke is de stijging van de prijzen voor landbouwgronden in de wegen- en recreatieve sector aan de| orde gekomen. Een van de ge machtigde advocaten, mr. W. K. H. Dieleman, merkte hierover onder meer op, dat niet alléén een door deskundigen van de provincie vastgestelde prijs van (iö cent per vierkante meter te laag is, maar ook de prijs van 1 gulden per vierkante meter, die de door de rechtbank aangewe- L zen deskundigen hadden be paald. Een prijs van twee gul den, die eerder voor recreatie- gronden betaald is, achtte mr. Dieleman zeker niet bijzonder hoog. De burgemeester van Vrouwenpolder stond in deze civiele zaak contra me vrouw U. M, C. S. H. uit Den Haag; de Walcherse burgemeestér werd vertegenwoordigd door mr. J. F. C. van Deinse, mevrouw H. door mr. Dieleman. Het knelpunt was de prijs van een strook grónd, die nodig was voor de wegaanleg (welke prqs dooi de rechtbank-deskundigen was be paald op 1 gulden), waarmee me vrouw S. H. niet akkoord ging. W eg-bestemming De woordvoerder van de onteige nende partij betoogde, dat de des kundigen er op gewezen hebben, dat de grond in het uitbreidings plan van Vrouwenpolder gesitu eerd was met bestemming weg aanleg. In dit geval valt de grond dus niet onder de wet prijsbeheer- sing landbouwgronden. Mr. Van Deinse wees er vervolgens op, dat deze strook grond absoluut een agrarische bestemming heeft en dat het land volgens de deskundi gen alleen te gebruiken is voor wegaanleg. En dan alleen aan één gegadigde, in dit geval de over heid, verkocht kan worden. Mr. Van Deinse was van oordeel, dat er in dit verband geen reden be stond om te denken aan prijsdruk- king van de zijde van de overheid. Volgens de deskundigen, zo vervolg de mr. Van Deinse, is-de grond wel licht ook geschikt voor fruitteelt. Realisering daarvan vergt volgens de gemachtigde grote investeringskos ten, omdat het gebied vrij sterk aan dé wind onderhevig is, er alleen plat- glas gebruikt mag worden, de water voorziening niet zo best is en er als belangrijkste reden veel kosten mee zouden zijn gemoeid om deze verpachte gronden vrij te krijgen. globaal voor alle gronden in Wal cheren en Noord-Beveland vastge steld is. voor deDe orond wordt volgens mr. Diele man meegeti-okken door de Fort de Haak-recreatie. Men moet hierbij re kening houden met de niet-agrari- sehe verwaehtingswaarde. Als voor beeld haalde mr. Dieleman daarbij aan een grondverkoop van acht ha voor recreatieve doeleinden bij Aag- tekerke, waarvoor enkele industrië len een prijs van twee gulden per vierkante nieter hebben betaald. „Dat hadden ze over voor gewone land bouwgrond", aldus de gemachtigde. Zeeland mee omhoog Ook elclers is de stijging van de grondprijzen aanzienlijk. Een prijs van twee gulden onder andere in Rot- twijfeld ook mee omhoog moet. Hij vond de prijs van 1 gulden aan de lage kant, gezien de gehele ontwikke ling in deze streek. Een der deskundigen van de rechtbank, ir. W. M. van Xooten, verklaarde, dat de grond in Rot terdam inderdaad voor twee gul den, maar ook voor een hogere of lagere prijs verkocht wordt- „Maar het is daar geen agrarische grond, en hier wel", aldus deze deskundige. De nrüs van l gulden, die de rechtbank-deskundigen hadden vastgesteld, is volgens ir. Van Nooten een speculatieve prijs, gebaseerd op de mogelijkheden, die er kunnen komen. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, bepaalde het vonnis op 7 maart a.s. Speculatief De toekomstjierspectieven noemde mr. Van Deinse van speculatieve aard; er is enige beweging geko men, wellicht wat overtrokken, waarbij het echter de vraag is of binnen een afzienbare termijn re creatieplannen gerealiseerd kun nen worden. De ontwikkeling van IJreczaud gaat een andere richting op, zo betoogde de gemaehtigde. Hij meende dan ook, dat de prijs van 1 gulden vrij hoog is. Aan de andere kant gaf mr. Van Deinse toe. dat de prijs, zoals die door de provinciale deskundigen vastge steld werd, wellicht wat aan de lage kant is. „Met een koers van 8(1 cent kunnen wij ons echter ze ker verenigen", besloot hij. Mr. Dieleman wees er op, dat de des kundigen var. de rechtbank de extra agrarische verwaehtingswaarde van de grond als beslissend beschouwd hebben, alsmede de niet-agrarische verwaehtingswaarde. Wanneer de grond voor tuinbouw geschikt ge maakt zou worden zou er vo s deze gemachtigde rekening moeten worden gehouden met een i>r,js 85 cent per vierkante meter. Daarbij was mr. Dieleman van oordeel, dat de agrarische waarde van de grond toen wel hoger dan MET LAAGBOUW TOT 1120 TON „Landbouwbelang" akkoord met het ontwerp-voorstel De coöperatieve aan- en verkoopver eniging „Landbouwbelang" te Sclier- penisse heeft zich akkoord verklaard met het voorstel van de eilandelijke vereniging „Cavetho" om de silo op 't haventerrein van Sint-Annaland uit te breiden met een laagbouwgedeelte van 1120 ton. Het gaat hier om een ruimte voor graanopslag, die onge veer even groot zal zijn als wat men daarvoor op het ogenblik beschikbaar heeft. De nieuwe uitbreiding, waarvoor een ontwerpplan is opgemaakt door een architect van het Centraal Bureau te Rotterdam, krijgt vier cellen van elk 280 ton wordt voorzien van beluch ting en een nieuwe stortput. Zodoen-. de komt men in belangrijke mate te gemoet aan het oogsten met de graantank, dat ook op Tholen steeds, meer in zwang komt. De capaciteit van ontvangst en werking zal liggen op 50 a 60 ton per uur. Het ontwerp-voorstel voor deze uit- Fraude in Sint-Jansteen beloopt bedrag van f 1000 Zoals reeds eerder gemeld, heeft het college van b. en w. van Sint-Jan steen aan de officier van justitie te Middelburg, mededeling gedaan van een vermoedelijk fraudegeval, ter ge meentesecretarie gepleegd. Naar wü vernemen, betreft het hier verduiste ring van een bedrag van omstreeks duizend gulden, afkomstig uit ge storte voorschotten wegens uitge reikte bouwvergunningen. Dit be drag is inmiddels aangezuiverd. In verband met deze kwestie werd de eerste commies ter secretarie, de heer J. F., aanvankelijk ongevraagd verlof verleend en later, toen hij zelf ontslag had ingediend, weer toege staan zijn functies uit te oefenen. Uiteraard zonder verdere comptabele verantwoordelijkheid. De secretarie-ambtenaar was in St.- Jansteen onder meer belast met de Als ter secretarie een bouwaanvraag werd ingediend en deze technisch en administratief was onderzocht, werd een bouwvergunning verstrekt. Te gen ontvangst hiervan was de aspi rant-bouwer verplicht een bedrag te storten. Als bewijs van betaling werd op het afschrift van de vergunning een zegel geplakt, terwijl een en an der in het zegelregister diende, te worden vermeld. Bij controle over deze zaken bleek het register wel te kloppen met de inhoud der legeskas, maar niet met de uitgegeven bouw vergunningen, zodat een tekort werd geconstateerd. Nadat de betrokken ambtenaar had toegegeven dat zijn administratie niet op de juiste wijze was bijgehou den, werd hij door b. en w. voorlo pig met één week verlof gezonden. Inmiddels had F. het ontbrekende be drag van ongeveer duizend gulden aangezuiverd. Na overleg met justi tie en het verificatiebureau dat reeds enige tijd met een algemeen on derzoek in deze kwestie bezig is werd door het college van b. en w. besloten, de betrokken ambtenaar niet direct ontslag te verlenen. breiding doet op het ogenblik de ronde in de zeven verschillende afde lingen van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging „Eiland Tholen". De voorstellen tot deze vergroting komen nauwelijks een half jaar nadat de nieuwe. 21 meter hoge si lo met zrjn capaciteit van rond dertien honderd ton graan officieel in gebruik is gesteld. Dat gebeur de vorig jaar 21 juli, toen de direc teur van het Centraal Bureau te Rotterdam, ir. Y. den Boer, met een druk öp de knop alle machines in werking stelde. Wanneer alle Thoolse afdelingen hun standpunt ten aanzien van de vergro ting van het gebouwencomplex heb ben bepaald zal do „Cavetho" een al* gemene vergadering beleggen. In de vergadering van „Landbouw belang" te Scherpenisse werd verder melding gemaakt van een verhoogde omzet met 2500 tot een totaal van 65.688 in het afgelopen jaar. De zaakvoerder, de heer P. Jagt, kon bo vendien meedelen, dat ook het artikel meststoffen in 1961 een stijgende ten dens in de omzet liet zien. „Landbouwbelang" heeft er in het verslagjaar drie nieuwe leden by ge kregen en telt thans 27 belangheb benden. In het bestuur kwam geep. verandering doordat de voorzitter, de heer J. J. Hage met algemene- stemmen in deze functie werd herko zen. Cadzand in 1961 door toeristen goed bezocht Burgemeester J. A. Leenliouts begon do woensdagavond gehouden verga dering van de Cadzandse gemeente raad met een terugblik over het af gelopen jaar. Hij releveerde de toe name van de bevolking met 27 per sonen en de redelijk goede opbreng sten in de landbouw. In de recreatie sector was het bezoek der toeristen zeer bevredigend. In het afgelopen jaar is veel tot stand gekomen, onder meer de verbetering van de weg door Vlamingpolder, liet bouwrijp maken van gronden in Cad/and-Bad, de uit breiding van de openbare verlichting en de aanleg van het parkeerterrein aan de voormalige haven. Men is thans begonnen met de aanleg van wandelpaden, duinovergangen en pla teaus in het duingebied vanaf hotel „De blanke top" tot aan het natuur reservaat „Het Zwin". Het plan voor de aanleg van tennisbanen is in een vergevorderd stadium van voorberei ding en er is opdracht verstrekt voor het ontwerpen van een beplantings plan voor de kust. Eveneens werd opdracht verstrekt voor het leveren van een nieuwe blus- eenheid, waarvan de motorspuit reeds is gearriveerd en de trekker-man- schappenwagen binnen enkele weken kan worden verwacht. De burgemees ter sprak zijn waardering uit voor de werkzaamheden van de rijkspolitie vooral tijdens het badseizoen en van het gemeentepersoneel. Hij kon in dit verband meedelen, dat de rijks politie in het afeglopen jaar 182 pro cessen-verbaal heeft opgemaakt, het merendeel in verband met verkeers overtredingen, De heer Leenhouts deelde verder mee, dat het gemeente bestuur genoodzaakt is geweest de aanbouw van een woning te Cadzand- Bad te doen afbreken. Deze was in flagrante strijd met de woningwet, de bouwverordening en de verstrekte bouwvergunning. Ingevolge de wo ningwet wordt met gemeentebestuur het college van b. en w. bedoeld. Aanbesteding bestrating Zuidstraat St.-Annaland Door het technisch adviesbureau van Witteveen en Bos te Amersfoort is onderhands aanbesteed het verrich ten van grondwerken, het leggen van rioleringen en het aanbrengen van nieuwe bestrating in de Zuidstraat te Sint-Annaland. Ingeschreven werd door de firma Joh. v. Vossen en Zn. voor 14.738; W. v. Vossen en Zn. met 16.190 en door gebr. Moerland én Zn. met 16.790. Mafch kynologenclub Tijdens de clubmatch van de kynolo genclub Zeeland te Goes werden ver schillende prijzen behaald door de heer A. W. Dert, en niet zoals ge meld werd door de heer A. W. Bert. De kennel ypji de heer Dert is genaamd Dymphna van Delta. BURGEMEESTER W. N. VAN LIERE Dubbele scholenbouw is belangrijkste kapitaalwerk In de eerste raadsbijeenkomst van 1962 beeft burgemeester W. N. van Liere van Oudelaude de raad dezer dagen een overzicht gegeven van wat in het afgelopen jaar in de ge meente tot stand kwam. Ondanks de minder rooskleurige toestand van de gemeente konden toch gereali seerd worden de aankoop van indu strieterrein, het opnieuw gieten van de torenklok en verbetering van de bocht in de Dorpsstraat. De her- bestrating van een gedeelte van de Vanderbijlparkstraat werd in het af gelopen jaar gegund. De begroting over 1961 kon sluitend worden gemaakt doordat de straat belasting verhoogd werd en een stij ging van de uitkering uit het meentefonds werd toegezegd. De begroting over 1962 biedt, aldus burgemeester Van Liere, de gemeen te weinig armslag. De begroting is sluitend met een bedrag van ƒ240.664,81 op de gewone dienst en een post voor onvoorziene uitgaven van 787.40. De kapitaalsdienst heeft aan inkomsten 672.791,07 en aan uitgaven 784.800,85; een nadelig slot dus van 112.009,78. Mogelijkheden industrieele vestigingen in Zeeland Ir. W. L. van Lakerveld, directeur voor de Industriële Ontwikkeling en algemeen adviseur voor industriële projecten en de heer A. Heuperman, hoofd afdeling industriële projecten van het ministerie van economische zaken brachten op uitnodiging van 't E.T.I. voor Zeeland een tweedaags bezoek aan Zeeland. De heer Van Lakerveld is belast met de contacten met grote binnen- en buitenlandse bedrijven die vestigings plannen hebben. Hij stelde een onder zoek in naar de mogelijkheden van vestigingen in Zeeland, zowel wat be treft de aard van de industrie als wat betreft de specialisatie op de arbeids markt. Na inleidende besprekingen op het kantoor van het E.T.I. voor Zeeland werd een gesprek gevoerd met de heer K. van Dijk, hoofdinspecteur directeur van het rijksarbeidsbureau en met de directie van de Kon. Mij. „De Schelde". Aan de werken in de Sloehaven werd een bezoek gebracht, waarbij de rijkswaterstaat voor uitleg zorgdroeg. Voorts was er contact met ir. R H. van Krevelen, voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen en met de burgemeesters van de ge meenten Middelburg, Vlissingen en Terneuzen. Tenslotte werd eén bezoek gebracht aan de Apparaten- en Ketelfabrjek te Goes en aan de N.V. Arnberg, Zweeds bedrijf, eveneens te Goes. KANTONRECHTER MIDDELBURG Officier: „Het is gemakkelijk een bepaalde figuur de schuld te geven" De officier van justitie bij het Middelburgse kantongerecht heeft ontslag van rechtsvervolging geëist in de zaak tegen de Vlissingse arts A. M. K. De arts was ten laste gelegd, dat hij met zijn auto in Vlissingen bij het inhalen van een andere personenauto niet behoorlijk naar links was uit geweken, waardoor een aanrijding was ontstaan. In zijn requisitoir zei de officier, mr. J. L. Andreae, dat het voor de getuigen in deze zaak blijkbaar moeilijk was afstand te bewaren tot het gebeurde. Hij meende dat men wanneer er iets gebeurt de schuld te gauw afschuift op degene, die te hard rijdt. „Het is gemakkelijk een bepaalde figuur de schuld te geven", aldus mr. Andreae. Volgens de verklaring van K. moest hij eerst uitwijken voor een defecte auto, die gedeeltelijk op de weg stond. Toen hij daar voorbij was hij reed vrij snel zag hij plotseling vlak voor zich de bewuste personen auto. Hij kon niet links passeren, want er kwam een tegenligger aan. Voordien had hij de personenauto aldus zijn verklaring niet gezien^ omdat die achter de defecte auto stilstond. De bestuurder van de auto, die door K. werd aangereden. C. J. S. uit Vlissingen. verklaarde dat hij al- EEN bijna tweehonderd jaar oude boerderij ,,'t Oude Hof" die beschut ligt achter de duinenry bij IJenesse en de na do ramp opge worpen dijk voor de zogenaamde Kampweg, is naar wij verne men verkocht om te worden lm gericht als vakantiehuis weer op de weg reed met een snel heid van ongeveer 40 km. toen de botsing ontstond. Voor hij wegreed had hij gekeken of er niets aan kwam. P. S. uit Loosdrecht, die de tegenligger had bestuurd, zei echter dat de auto van S. stilstond of stap voets reed. Mr. Andreae achtte de feiten juist. Naar zijn mening moest de auto van de arts al dichtbij zijn, toen S. weg reed. anders was er geen botsing ontstaan. Hij vond het een moeilijke zaak en was niet voldoende over tuigd van het feit, dat S. op de juiste manier weg was gereden. De kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh, be paalde de schriftelijke uitspraak op woensdag 28 februari. Inrijden Conform de eis werd de fourage- haudelaar A. A. D. uit Gemert ver oordeeld tot een boete van f 60, subs. 12 dagen. Op 2 september van het vorig jaar wilde D. op de Nieuw- landseweg te Middelburg met een tien nieter lange vrachtauto een links van de weg gelegen inrit inrijden. Er groepen van de Deutsche Evangc- hing een dichte mist en bij deze ma- iischc Kirche. De te Vreeswijk noeuvre kwam D. in hotsing met een ÉaÉÉlr woonachtige koper voert op liet ogenblik onderhandelingen over de te treffen voorzieningen en de consequenties daarvan voor deze organisatie. DE BOERDERIJ staat op de hoek van de Rampweg en de Helleweg, op ongeveer een kilometer afstand van de duinovergang aan het ein de van «Ie Loane. Het oudste deel dateert uit hel jaar 1765, zoals mét de bekende trekankers op het historische geveltje staat vermeld. (Foto P.Z.C.) Duitse personenauto en een bestelau to. De schade aan de auto's was aan zienlijk. Op 5 augustus van het vorig jaar moest de Middelburgse schipper J. P. B. stoppen voor het stop licht van de Stationsbrug in Mid delburg. Hij kon zijn personenau to echter niet tijdig tot stilstand brengen en reed tegen de achter kant van een stilstaande auto. bestuurd door A. J. uil Goes. Door do schok botste deze wagen tegen de auto van de Middelburg se «Jagbladdirecteur F. B. den B. De verdachte die tijdens de zitting verstek liet gaan had toegegeven, dat hij de botsing met J. veroorzaakt had. Hij ont kende echter nadnikkelijk, dat hij iets uitstaande had met de bot sing tussen de auto's van J. en Den B. De drie getuigen J„ Den B„ en mevr. Den B. gaven echter een eensluidende verklaring; eerst was B. tegen J. gereden en door de schok was de auto van J. tegen die van Den B. gebotst. De officier achtte de tenlastelegging dan ook bewezen en hij eiste een boete van f 50, subs. 10 dagen en toewijzing van de civiele vordering (f 100), ingesteld door Den B. De uitspraak was con form. Op de kruising Singel-Hobeinstraat te Vlissingen had de Vlissingse bouwkundige B. I. met zijn perso nenauto geen voorrang verleend aan een andere auto. Daardoor ontstond een botsing. Conform de eis kreeg I. een boete van f 40,subs. 8 da gen. Links afslaan Bij het iinksafslaan met een vracht auto in Serooskerke had de Nieuw- landse veehandelaar A. A. de door gang naast hem niet vrijgelaten voor een personenauto. De officier meen de. dat niet alleen A. schuld had, maar ook de bestuurder van de an dere auto. Hij eiste een boete van f 40.subs. 8 dagen. Mr. Moolen burgh veroordeelde hem tot f 35, subs. 5 dagen. Toen de metselaar H. C. uit Vlissin gen in zijn woonplaats met de fietB aan de hand de straat overstak, werd hij aangereden door een brom fietser. Conform de eis kreeg hij een boete van f 25,subs. 5 dagen. Op het kruispunt Beatrixstraat-He- restraat-V'isserijstraat te Domburg verleende mej. J. J. de V. uit Zoute- lande met haar bestelauto geen voorrang aan een personenauto, be- sturd door jhr. mr. G. C. D. R. van R. uit Domburg. Rij-ervaring In een op schrift gestelde verklaring die zij tijdens d«i zitting voorlas zei de verdachte dat er uicls was ge beurd als de andere auto niet zo ver aan de linkerkant had gereden. Ut van R. achtte het best mogelijk, dat hij wat aan de linkerkant had gere den. Een getuige décharge zei nog, dat het ter plaatse een onoverzichte lijk kruispunt is. De officier dacht echter <lat het ge brek aan rij-ervaring van mej. De V. bij deze aanrijding een rol speelde. Hij eiste f 40,boete subs. 8 dagen. Uitspraak: f 20,subs. 4 dagen. Er konden weinig kapitaahverken op het programma worden genomen, waarvan het dubbele scholenplan het belangrijkste is. Bij de behandeling van de begroting 1962 door de raad stelde de heer C. Lous (g.b.) voor om in de Vander bijlparkstraat een lantaarn bij te plaatsen in het zuidelijk gedeelte van de straat, welk voorstel werd aange nomen. De heer J. F. Claeijs (r.-k.) vroeg aandacht voor de rattenbestrij ding bij de vuilnisbelt. B. en w. ant woordden, dat hier geregeld toezicht op is. De raad keurde het schetsplan voor de scholenbouw goed, waar aan de inspecteur van het onder wijs reeds zijn goedkeuring had gehecht. Dit plan omvat de bouw van een gemeentelijke en een bij zondere school onder één dak, waarbij beide scholen een lokaal krijgen. Het schetsplan zal nu worden voorgelegd aan het be stuur van de bijzondere school. De kosten van het plan zijn begroot op 200.000 totaal. Een definitief plan kan na goedkeuring van het schetsplan door de architect worden ontworpen. De raad besloot voorts tot toekenning van een gratificatie aan de gemeen tewerkman en de conciërge, die mo menteel het dorpshuis aan de bin nenkant opschilderen. Aan de zangvereniging Oudelande- Baarland werd voor dit jaar een sub sidie van 50 verleend. Tot leden van de commissie van beheer voor de Schoolartsendicnst Walcheren en Zuid-Beveland-wcst werden benoemd de heren N. W. Eisen en A de Kam, respectievelijk burgemeester van Heinkenszand en Vrouwenpolder. De raad besloot, op voorstel van b. en w., om Gedeputeerde Staten te verzoeken het presentiegeld voor de raadsleden te verhogen van ƒ10 tot ƒ12 voor dagvergaderingen cn van ƒ5 tot ƒ8 voor avondvergade ringen, Het bedrag per leerling voor de openbare lagere school werd voor 1962 vastgesteld op ƒ68,65 en voor gymnastiekonderwijs op 4 per leer ling. Het exploitatieoverschot voor de bijzondere lagere school werd vastgesteld op 2883,30 en voor vak onderwijs op ƒ500. De kleuterschool krijgt voor leermiddelen 364,SO en voor onderhoud van het gebouw 800. De raad besloot tot aankoop van een perceel grond van de heer M. den Herder ad. 1000 aan de Slagtwei- straat-Dorpsstraat voor verbetering van de bocht ter plaatse. Benedenverdieping van winkelpand in Goes uitgebrand In de 's-Heer-Hendrikskindercnstraat te Goes is woensdagmiddag brand uitgebroken in het winkelpand ra dio en televisie van de lieer II. J. Wouterse, die zich daar enkele maan den geleden heeft gevestigd. De brand ontstond in de werkplaats. Ilct vuur verwoestte b\jna de gehele bene denverdieping werkplaats en win kel -— waarbij een schade ontstond van naar schatting tien- tot twintig duizend gulden. De heer Wouterse, die dit pand in huur beeft, is verze kerd. De brandweer ontving de melding omstreeks kwart voor twee. Toen zij arriveerde met twee eenheden, waar onder een nevelspuit, stond de gehele benedenverdieping in lichter laaie. De brandweer, dje het vuur met twee stralen en een nevelspuit bestreed, had het vuur binnen een kwartier on der de knie. De nablussing duurde daarna nog bijna een uur. De werk plaats was geheel uitgebrand. In de winkel had het vuur ook grote scha de aangericht. In totaal werd een dertiental televisietoestellen, waaron der nieuwe en tweedehands toestel len en toestellen in reparatie, door het vuur vernield of ernstig bescha digd. Ook werden vele onderdelen een prooi der vlammen. Zelfs hadden de vlammen zich door de zoldering ge vreten, waardoor in de slaapkamer van de heer en mevrouw Wouterse schade ontstond. Voor het overige werd op de bovenverdieping g<w»n schade aangericht. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. Toen de brand uitbrak, bevond de heer Wouterse zich niet in de werk plaats. LEZERS SCHRIJVEN Wegverkeer N.-Beveland En>£c tijd geleden heeft iemand een artikel in de P.Z.C. geplaatst over de toestand van de wegen in Noord- Beveland. Het ging hier om de be ruchte Noord-Langeweg, een be langrijke verbindingsweg Kats-Co- lijnsplaat-Veerhaven. Genoemde in zender spoorde de betreffende in stanties aan passeer- of te wel uit wijkplaatsen te laten aanleggen, daar er nu geregeld een grote viswagen uit Holland komt en dit moeilijkhe den in het verkeer veroorzaakt. Ik ben dezer dagen op Noord-Bevcland geweest en ben in de gelegenheid ge weest om nog wat anders aan de weet tc komen n.l. dit. Door bevoeg de. en welingelichte personen werd mg gevraagd of het mij bekend was dal er door de A.M.Z. 16. zegge en schrijven zestien ritten per dag over deze weg worden gemaakt. Deze bus sen vervoeren 40 a 50 personen. De ze mensen lopen dagelijks risico's. Laatst hebben twee bussen ongeveer 20 minuten oponthoud gehad omdat ze een truck met stroo geladen, als tegenligger kregen. Is het in deze omstandigheden niet zeer dringend nodig dat hier de bewuste passeer- stroken worden aangelegd? Wie dit voor elkaar krijgt zal de dankbaar heid van de gehele bevolking van Noord-Beveland inzonderheid de A. M.Z.-chauffeurs incasseren. Goes, B. J. Slager, Kloetingseweg 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4