Terneuzen isoleerde schip uit Pakistan KANDIDATENLIJSTEN ZEEUWSE STATEN INGEDIEND Uitvin 'Im\m Almanak Studenten uit Zelzate roofden hoed Nozemius I STAVENISSE KENT NIEUWE PREDIKANT NU AL 36 JAAR NIEUW GYMNASTIEKLOKAAL IN ZIERIKZEE HE1 DE DILI VERWACHT. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 FEBRUARI 1962 IN VERBAND MET POKKENGEVAAR Na 35 dagen aan boord geen ziekteverschijnselen De gemeentelijke autoriteiten van Terneuzen hebben gisteren strenge maatregelen genomen om ieder con tact tussen de wal en een Grieks schip, dat op weg naar Gent de sluizen passeerde, te voorkomen. Het betrof hier de circa 1500 brt. metende Griekse vrachtvaarder Sophie Maris, die omstreeks liet middaguur op de Westerschelde voor Vlissingen was gearriveerd en enkele uren later in Terneuzen aankwam. De Sophie Maris was op 9 januari uit Karachi in Pakistan vertrokken. In verband met de in Pakistan heer sende pokken waren in Belgische kranten vorige week alarmerende be richten verschenen, waarin werd ge meld, dat het schip wellicht in Gent in quarantaine zou moeten. Op de rede van Vlissingen aangeko men, hees de Sophie Maris gisteren echter de gele quarantainevlag ten Leken, dat zich na de incubatietijd van veertien dagen aan boord geen ziekteverschijnselen hadden voorger daan, en dat de kapitein zijn schip onbesmet achtte. De Sophie Maris werd dan ook nor maal bemand door het Belgisch loodswezen. In Terneuzen echter achtten de autoriteiten het raadzaam om uit voorzorg ieder contact tussen de opvarenden en mensen van de wal tc verbieden. De inmiddels ge waarschuwde Terneuzense quaran tainearts ging dan ook niet aan boord en de kapitein werd opdracht gegeven zo spoedig mogelijk door te varen naar Gent, opdat de Belgische autoriteiten over het schip kunnen beslissen. De Terneuzense politie zag er op toe dat deze maatregel werd nagekomen. Omstreeks vijf uur vertrok de Sophie Maris uit de sluizen. Re-vaccinatie Naar wij vernemen werden dinsdag morgen verscheidene mensen in Ter neuzen, die uit de aard van hun be roep met diverse schepen in aanra king komen, gerevaccineerd tegen pokken. Volgens de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland, dr. J. R. van de Borg, staat dit niet direct in verband met de komst van dit schip. Allen die ge regeld met zeeschepen te maken heb ben (loodsen, douane-ambtenaren, personeel van rederijen en dergelijke) is namelijk aangeraden, zich te laten revaceineren. Of in Gent speciale maatregelen zullen worden genomen met betrekking tot het Griekse schip, was dinsdagavond nog niet bekend. Belgische oplichter uitgeleverd De Belgische oplichter eiï' afper&er André de Maere uit Gent, die begin januari door een agent van de Ter neuzense gemeentepolitie werd ge arresteerd, is dezer dagen uitgeleverd aan de Belgische justitie. De 34-jarige Belg, die onder meer gezocht werd wegens het uitgeven van valse effecten ter waarde van honderdduizenden Belgische francs, werd aanvankelijk overgebracht naar Middelburg. Dezer dagen werd hij aan de Nederlands-Belgische grens overgegeven aan de Belgische rijks wachters, die hem onmiddellijk naar Gent overbrachten. In het palics van justitie aldaar is inmiddels met de ondervraging van de avonturier be gonnen. ■VAVA\\VAVA\\VV\\VV\A Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 15. Zeeuwse padvinders zwommen in Gent Deze week hield de 13e eenheid Gent van de Sea Scouts van België een in ternationaal zwemfeest in het over dekte stedelijke zwembad „Van Eyck" te Gent. Hieraan namen ook Zeeuwse padvindsters en padvinders deel, namelijk de padvindsters van de Rodanborchgroep N.P.G. te Aarden burg, zeeverkenners van de Paul Krugergroep te Middelburg en ver kenners van de Doormangroep te Terneuzen. Hoewel de Zeeuwse deelnemers we gens gebrek aan een overdekt zwem bad niet hadden kunnen trainen, het geen een handicap betekende tegen hun Belgische tegenstanders, die deze gelegenheid wel hebben, werden voor al door de Aardenburgse padvind sters uitstekende prestaties geleverd. Zo behaalde o.a. Titia Schram dé Jong een overwinning op de 50 meter schoolslag. De drie deelnemers van de Paul Kru gergroep kwamen in hun series op de tweede, derde en vierde plaats, het geen niet voldoende was voor de fi nale. Eenzelfde lot ondergingen de verkenners uit Terneuzen. Met een waterpolowedstrijd tussen twee Gent se verenigingen wei'd.dit goed ge organiseerde zwemfeest te Geut be sloten. Centrale verwarming S AWE MA NV Nedeultaal 19 M.ddelUy - Tel. 01180-2962 (Slot van pag. 1) totaal aantal op 43 zal worden ge bracht. Dit als gevolg van de nieuwe provinciewet, waarvan het ontwerp door de beide Kamers der Staten- Generaal is aangenomen. Het wach ten is thans op een afkondiging in het Staatsblad. Voor wie is deze 43e zetel? Het is een vraag, die pas- na 28 maart zal kunnen worden beant woord. Wanneer men echter uitgaat van de verkiezingen van 1958, zal deze 43e zetel terechtkomen bij de C.H.TL, welke partij bij de vorige ver kiezing een zetel verloor aan de V.V.D. Evenals in 1958 is het niet te ver wachten, dat het Gereformeerd Poli tiek Verbond en de Communistische Partij Nederland op een zetel beslag zullen leggen. De uitslag van do stemming bij de vorige Statenverkie zing geeft geen enkele reden het te gendeel te veronderstellen. De P.S.P. is een nieuweling bij de Zeeuwse Statenverkiezingen. Hoe deze partij Jaarvergadering Bevelandse Armbesturen in Goes De Vereniging van Burgelijke Arm besturen pp Zuid-e n Noord-Beveland hield dinsdag in „de Prins van Oranje" te Goes haar jaarlijkse le denvergadering onder voorzitter schap van de heer M. Steijn uit Kwa- dendamme. De aftredende voorzitter werd herkozen. De vereniging, waarvan de looptijd van 30 jaar dezer dagen afloopt, is nu omgezet in een kring van de pro vinciale afdeling van de landelijke DIVOSA en wel een kring omvatten de Zuid- en Noord-Beveland. Na het afhandelen van verdere huis houdelijke zaken hield de heer B. Meijers, directeur van het Zieken fonds voor Zuid- en Noord-Beveland een causerie over het onderwerp „de ziekenfondsverzekering", waarin, naast de historie en het huidige zïe- kenfondsbestel, speciaal gesproken werd over de nieuwe verstrekking „betaling van verpleegkosten van chronisch zieken in verpleegtehui zen". letterlijk en figuurlik uit de bus zal komen, zal over enkele weken blijken. Kandidatenlijsten De kandidatenlijsten zijn in hoofd zaak bij de meeste partijen hetzelfde: een vaste „kop" met een „staart" per kieskring. Van de partijen, die zitting- hebben in de Staten, vormen hierop een uitzondering de K.V.P. en de S.G.P,, die volstaan met één lijst met twintig namen. De lusten van de P.S.P., de C.P.N. en het G.P.V. bren gen het niet verder dan resp. 5, 6 en 5 namen. De V.V.D. komt met een min of meer afwijkende lijst. Zes kieskringen hebben dezelfde lijst voor wat betreft de eerste tien, maar in de kieskring Middelburg zijn de kandi daten twee tot en met tien allen één plaats opgeschoven, omdat daar de heer B. A. Hesselink de tweede plaats inneemt. Het is echter .de vraag of deze kan didaat gekozen zal worden. In eerste instantie moet hijvoldoen aan deze voorwaarde-, hij moet de helft pluis '1 stemmen behalen van de lijstkies- deler. Wanneer dit inderdaad het ge val is, maakt de heer Hesselink een kans om gekozen te worden. Zijn ver- kiezing hangt dan af van enkele an dere factoren: de groeps- en lijstkies- deler spelen daarin een grote rol. Wanneer namelijk is uitgemaakt hoe- nAt.ln .IA IT 1T I T...UA. ..1, .1 veel zetels de V.V.D. krijgt, Wordt de gï-oepsdéler bepaald: he V.V.D.-2etels wordt gedeeld op liet.' aantal VAN TOT MUUR De storm van maandag heeft zich in Aardenburg niet onbetuigd gelaten. Veroorzaakten de harde windstoten tussen Zwin en Zype hier en daar schade, in Aardenburg was het een muur tussen twee woningwetwonin gen die het moest ontgelden. Een muur van ongeveer twee meter hoog. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en gemeentewerklieden konden de restanten tijdig ondersteu nen. Zjj nog vermeld dat van het St.-Jansgebouw in de Brouwerijstraat de schoorsteen naar beneden kwam. TRANSACTIE Naarst broodbakkerslandbouwers, be lastingambtenaren, economische doc torandi, sociologen en vele andere er kende gilden, heeft Zeeland er een nieuw bij. Dat van de zagerspitters. Elders in den lande mag men nauwe lijks weten wat een zager is laat staan een zagerspitterin Zeeland is het een begrip geworden. Via het kantongerecht is er voor het nieuwe gilde trouwens duchtig propaganda gemaakt. Er is wel geld tu gaan zitten, in die propaganda. De kastelein van een Noordbevelands etablissement betwij felde dat onlangs tegenover een za gerspitter,die terecht, moest staan. De man zelf had er een zwaar hoofd in, maar de kastelein meende opbeu rend, dat het allemaal wel mee zou vallen. .,'t Valt niét meer', wist de spitter pertinent. „Ach kom", riep de kaste lein en helemaal zeker van zijn zaak bood hij zorgeloos aan: „Die boete koop ik van je voor vijftien gulden". De zagespitter had er onmiddellijk oren tiaar. Naderhand had hij er geen spijt van. De boete bedroeg vijfenzeventig gul den GOLF Het is eveneens in Aardenburg waar het golfbiljart nog in ere wordt gehouden. In 's Lands Wel varen heeft de golfbiljartclub „De Kaai" gestreden om het golfbil jartkampioenschap. De heren De Rijcke en Van Hermon kwamen in de finale uit tegen de heren Puijenbroeck en Van Iwaarden. De twee eerstgenoemden wonnen. Nadat zij eveneens tegen elkaar in het golvende strijdperk waren getreden bleek de 70-jarige Jules de Rijcke de sterkste. Hij kreeg de kampioensbeker. MUSSENG1LDE Ook in Renesse heeft het mussen- gilde vergaderd en wel in hotel „Het wapen van Zeeland". Vice-voorzitter Joh. v. d. Werf kon in zijn openings woord het fraaie resultaat van het afgelopen jaar aan de openbaarheid prijsgeven: ruim 3000 musjes konden dood en wel bij de verzamelaar wor den ingeleverd. Vooral de heer De Ruiter had zich actief getoond bij de jacht op mussen en woudduiven. Met een totaal van ruipi zeshonderd dode vogeltjes werd luj tot koning van het giide uitgeroepen. De heer J. v. d. Hoek die er maar twintig stuks onder bleef mocht deken van het gilde wor den. Daarna nam de vergadering één minuut stilte in acht. Dit in verband met het overlijden van de voorzitter de heer Jae. Primus, Na het huis houdelijk gedeelte van de vergade ring bleef men nog enige tijd ge- noegelijk bijeen. BELANGSTELLING Veel belangstelling trok dezer da gen de bazaar, georganiseerd door het Axelse „Hosanna". Deze werd gehouden ten bate van het uniformenfonds en in de christe lijke l.t.s. aan de Kerkdreef. Zij nog vermeld dat aan de bazaar een verloting en een oliebollen verkoop verbonden waren en dat de resultaten van het geheel niet onbevredigend waren. totaal aantal op deze partij uitge-> brachte stemmen in de zeven kies-! kringen. Is het aantal in één kies kring uitgebrachte V.V.D.-sternmen (de lijstkiesdeler) even groot of gro ter dan de groepskiesdeler, dan wordt aan de betreffende kieskring een ze tel toegekend. Bij de V.V.D. Is de groepskiesdeler tot nu toe steeds groter geweest dan het totaal aantal in een kieskring uitgebrachte stem men. In dit stadium wordt nog geen zetel toegekend. Daarvoqr gaat men weer een stap verder. Gekeken wordt dan namelijk naar de grootste over schotten. Het overschot is het totaal aantal in de kieskring uitgebrachte stemmen. De kieskring met het grootste aantal stemmen krijgt een zetel toegewezen en zo komen vervolgens de andere kieskringen aan de beurt. Wat stem- menaantal betreft heeft de kieskring Middelburg in 1958 de zesde plaats ingenomen. Wanneer dus deze kies kring tot de vierde plaats zou door dringen, zou de heer Hesselink in de Staten worden gekozen by een aantal van vier V.V.D.-zetels, mits hy dus in eerste instantie de helft plus 1 van de lijstkiesdeler heeft gehaald. Ongeacht dus de kwestie van dc lyst- kiesdeler zou de heer Hesselink vol gens de Statenverkiezing in 1958 niet in aanmerking komen voor een zetel de Staten. I Raad Oostkapelie Discussie over krediet voor chr. lagere school De raad van Oostkapelie heeft in zijn vergadering van dinsdagavond gedis cussieerd over het verlenen van een krediet van 6.000 aan de christelijke lagere school te Oostkapelie voor ver nieuwing van leermiddelen. Enige raadsleden betreurden het nogal on zekere advies van de inspecteur van liet lager onderwijs; wethouder van NTeuwenhuyzen (g.b.) wilde in eer ste instantie een krediet van 4000 verstrekken en de overige 2000 over enige jaren verdelen. Hier vond hij tegenover zich wethou der C. Wondergem (a.r.)» die zei, dat uit een ingesteld onderzoek was ge bleken, dat het gevraagde krediet noodzakelijk is. Daarin werd hij ge steund door de heren A. Don en St.- Roelse (beiden p.v.d.a.). De raad ging tenslotte zonder hoofdelijke stemming over tot goedkeuring van het voor stel van b. en vv. De raad voteerde voorts een bedrag van 4100 voor vijf gaskachels en 1750 uoor aanschaf van tafels en schakelbladen voor het verenigings- -ebouw, alsmede een bedrag van 7500 voor vernieuwing van 850 me ter brandslang. De brandslangen zul len worden vervangen door nylon slangen (600 meter 3-duims en 250 meter 2-duims). Voor de school „Zon neveld" zal een elektrische schrijf machine worden aangekocht. Teruggave aan Sasse Prins Carnaval voor 'n val bier jS Langs de Nederlands-Belgische 3 grens tussen Sas van Gent en 3 3' Zelzate worden de laatste da- 3 gen gedurig onderhandelingen g 3 gevoerd tussen Prins Carnaval E 5' uit Sas van Geut, Nozemius I, E 3 en een aantal studenten uit E E Zelzate. De onderhandelingen E E gaan over de teruggave van 's 5j 'E prinsen hoofddeksel, dat zon- 3 E dagavond tijdens een bal te g Zelzate door de studenten werd g geroofd. g; De Sasse prins was daar op g ijH bezoek om reclame te maken E voor de aanstaande carnavals- feesten te Sas van Gent. Tij- E s dens een redevoering, die de S 'E prins op een balkon afstak, na- E men de studenten 2yn teken van waardigheid van het hoofd 3 waarna zij vluchtten per (ge- 3 reedstaande) auto. Pï'ins Car- g naval is danig in verlegen- g 3 hcid, omdat hij donderdagmor- g gen op Schiphol aanwezig moet S zijn bij de ontvangst van de E Nederlandse Prins Carnaval. E Dat kan uiteraard niet zonder S het' waardevolle hoofddeksel. 5 Vandaar dc onderhandelingen -■ die, naar verluidt, een vlot ka- rakter dragen. Volgens de laat- g S ste berichten zijn de Belgische 3 3 studenten genegen het hoofd- 5 ■e deksel terug te bezorgen in g ruil voor een vat bier. Üiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiufli ALS LEREND OUDERLING J. W. SLAGER „Met theorie alleen kom je er niet In liet jaar 18G9, nu bijna een eeuw geleden, overleed te Sta- venisse de laatste vaste predi kant van de oud-gereformeerde gemeente. Volgende week vrijdag avond zal in de kerk aan de Prins Bernhardstraat een nieuwe predi kant zijn intrede doen do 61-jari- ge lerend ouderling J. W. Slager. Enige tijd geleden heeft de com missie van onderzoek van de clas sis Den Haag der Oud-Gerefor- meerde Gemeenten in Nederland hem toegelaten in de volle bedie ning van het Woord en Sacrament en als zodanig beroepbaar gesteld. Voor ds. Slager betekende dit geen verhuizing. Hij blijft wo nen in het wat van de weg te ruggetrokken huis aan het Mo lenpad, van waaruit hij het pastorale werk in de bijna 500 leden tellende kerkelijke ge meente al ongeveer 36 jaar heeft verzorgd. Als lerend ouderding. Tientallen jaren werkte hij samen met ouderiing L. J. Potappel in dienst van het Evangelie. Om beur ten verzorgden zij de zondagse leesdiensten. Aan honderden ziek bedden hebben beiden woorden van troost gesproken. Zij leidden be grafenissen en legden in de ge meente huisbezoeken af. Van an dere kansels op het eiland Tholen brachten zij het Bijbelwoord dich ter bq de kerkgangers. En in hun naast elkaar gebouwde woningen aan het Molenpad bespraken de beide lerend ouderlingen de moei lijkheden van de aan hun zorgen toevertrouwde gemeenteleden. Tot 1953. De stormvloed vaagde het huis van de 70-jarige Pot appel weg. Als door een won der bleef het pand Molenpad 4 overeind staan. De heer Potappel was een van de vele slachtoffers van de ramp en na zijn dood kwam ouderling Slager er alleen voor te staan. Negen jaar heeft hij daarna de pastorale zorg voor de Stavenisser oud-gerefor meerde gemeente op zich genomen. Toen hij door de classis als predi kant was toegelaten, was het dus eigenhjk alleen een formaliteit, dat in een ledenvergadering met alge mene stemmen werd besloten om de heer Slager als predikant te be roepen. Samen met ouderling Pot appel heeft hij zich een ervaring in de bediening van het Evangelie en andere kerkeiyk werk verwor ven, die zuiver op de Bijbel en de praktijk stoelt. „Toen ik op 16-jarige leeftyd tot dit werk werd geroepen, kende ik nauwelijks mijn moedertaal. Ik heb jaren getobd met een spraak gebrek Theologische vakstudie is een woord dat niet past in het leven van dominee Slager. „Met theorie kom je er niet. De Bijbel was en is mijn leidsman". Met een simpel voorbeeld verduidelykt dominee Slager zijn stelling. „Als ik iemand door het dorp de weg wys naar het postkantoor, moet ik die weg zelf goed weten te vinden en be wandeld hebben. Met een boekje waarin deze weg beschreven staat, schiet ik dan zo weinig op." En dan „Ik ben bij Christus op school geweest". De samen werking met ouderling Potap pel is voor dominee Slager een in tegrerend deel van zijn pastorale loopbaan geweest. Van zijn schrijf bureau pakt hij een boekje met een zwarte kaft, waarop in zilveren letters staat„Uit het leven van L. J. PÖtappel, met nagelaten dienstbrieven; door J. W. Slager, uitgegeven bij B. J. van der Tol, Dordrecht". In een rijtje boeken staat nog een eigen werk „Chris tus, de ware Vrijstad en de natuur van het Heilig Avondmaal" uitge geven bij Romeijn en Van de Hof te Gorincljem. Een vaktheoloog noemt domi nee Slager zich niet. Oude talen waren voor hem geen criteria om het tot predikant te bren gen. De oud-gereformeerde ge meente kent haar nieuwe pre dikant al 36 jaar. Ontwikkelingsdag voor kleinfruitteelt in Kapelle Op vrijdag 23 februari zal er in Ka- pelle-Biezelinge een ontwikkelings dag voor de kleinfruitteelt in Zee land worden gehouden. Deze gaat uit van een aantal tuinbouworgani saties en de fruitveiling in Kapelle- Biezelinge in samenwerking met het rijkstuinbouwconsulentschap te Goes en bet proefstation voor de fruitteelt te Wilhclminadorp. Om 9 uur 's morgens begint een ex positie van machines en andere beno- digheden voor het tuinbouwbedrijf. Deze wordt evenals de bijeenkomst met sprekers, gehouden in een van de veilinghallen in Kapelle. Om half twee begint de middagbrjeenkomst. Dan spreekt de heer G. van Opstel ten (Centraal Bureau van Veilingen) over „De betekenis van de E.E.G. voor de tuinbouw" en de heer M. J. Noordhoek (rijkstuinbouwconsulent schap Goes) over „Financieringsmo- geiykheden in de tuinbouw". Verder zal dr. W. H. Kemmera (Centraal Bureau van Veilingen) „De concurrentiepositie van de Ne derlandse kleinfruitteelt" behandelen en geeft de Zeeuwse rijkstuinbouw- consulent ir. J. J. van Hennik een nabeschouwing. Gezien de sterke toe name van de kleinfruitteelt in Zee land, wordt voor deze ontwikkelings dag grote belangstelling verwacht. D. F. P. Hoegen honorair consul in Middelburg In verband met de vestiging van een honorair consulaat van de Bonds republiek Duitsland in Middelburg is de heer D. F. P. Hoegen voorlopig erkend en toegelaten als honorair consul van de Bondsrepubliek aldaar met jurisdictie voor dc provincie Zeeland. 2 W "C.-r. VfL-h. Zierikzeesc bouwplan „Multtt" is vrijwel beste- lingsklaar. Op de laatste dag van deze maand zullen de aannemers in het stadhuis bun inschrijvin gen in haoden stellen van net architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft' N'.V. tc Middelburg. Kort daarna zal op een stuk houwgroud, omsloten door de Calandweg, de Gouv. Kaerscmnkerstroat en de Hu.v- bertstraat worden begonnen met het leggen van de funderingen voor het gebouw, waarin de schooljeugd van Zterikzee in dé toekomst menig sportuurtje zal slijten. Zeven jaar lang heeft het project op de urgentielljst gestaan en eind vorig Jaar ia etndeiyk de rljksgoed- kcuring afgekomen. Nadat Zierlkzee dus jarenlang heeft getobd met zijn sportaccommodatie zal daarin eindelijk was soelaas komen. AI blijft men natuurlijk nog altijd vasthouden aan de Idee voor èe'n sporthal. EEN zaal van ruim 250 vierkante meter met een vrije hoogte van ongeveer 5.50 meter met aan de zuidwestkant een gevel, die voor meer dan de helft uit glas bestaat (tekening) en aan de andere zijde een muur met bovenlichten is het hoofdbestand deel van het complex. De grootste lengte van het nieuwe gebouw wordt bijna 29 meter, do grootste breedte bijna 17 meter. Daartussen bevinden zich dan verder nog een ruime materialenberging, twee moderne kleedlokalen met een waslokaal als ver binding. Aan weerszijden van de hoofdingang zullen toiletten worden gebouwd en behalve een kelder voor dc centrale verwarming is in het complex nog een kamer voor de betrokken teraar opgenomen. Het nieuwe gymnastieklokaal komt te liggen op een punt, waaromheen in een vrij korte straal een groot aantal scholen zijn te vinden: huishoudschool, technische school, uloscholen, fïeatrixsehool, land bouwschool en lagere scholen. Burgemeester Hendrikse van Vogelwaarde met pensioen Na 38-jarige ambtsperiode Burgemeester F. A. Hendrikse van Vogelwaarde wordt 12 juni a.s. 65 jaar. Dat betekent, dat hij por 1 ju li van dit jaar zijn ambt neerlegt wegens het bereiken van dc pensioen-, gerechtigde leeftijd. Burgemeester Hendrikse werd op 12 juni 1897 geboren te IJzendyke, waar zijn vader burgemeester was. Op 17 december 1923 nog maar 26 jaar oud werd hij benoemd tot burgemeester van de grensgemeente Westdorpe. Daar bleef de hoer Hen drikse tot l september 1936. In dat jaar vond in Oost Zeeuwso.h-Vlagn- deren een herindeling van gemeenten plaats. Ossenisse, Stoppeldijk. Bosch- kapelle en Hengstdijk werden sa mengevoegd tot. één gemeente: Vo gelwaarde, waarvan dc heer Hen drikse burgemeester werd. Op 2 september van het vorig jaar vierde burgemeester Hendrikse in Vogelwaarde zyn zilveren ambtsju bileum. Tijdens dit Jubileum merkte Vogelwaarde's burgemeester op, dat deze samenvoeging geen uitgespro ken succes heeft opgeleverd. De eeu wenoude rivaliteit tussen dc ver schillende dorpen was daar niet vreemd aan. De heer Hendrikse heeft dan ook 25 jaar al zyn diplomatie en tact nodig gehad om zjjn „vierling" als één geheel te leiden. Ter plaatse is men ervan overtuigd, dat hy daarin is geslaagd. Eén van de belangrijkste gebeur tenissen tydens zijn ambtsperiode was de vestiging van een textielin dustrie (firma Meyerlnk), waardoor de bevolkingsafname enigszins werd afgeremd. Momenteel breidt dit be drijf belangrijk uit. Behalve de ver scheidene functies, die hij vervult uit hoofde van zijn burgemeester schap, is de heer Hendrikse commis saris van de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch-Vlaandoron" en administrateur van de schoolartsen- dienst in Zeeuwsch-Vlaanderen. Burgemeester Hendrikse blijft na zijn pensionering niet in Zceuwsch- Vlaandercn wonen. Hij zal zich in Doorn vestigen. Zolderbak zonk in Vlissingse haven In dc Vlissingse huiteuhuvcii is in de nacht van maandag op dinsdag naast de oude ponton van de Pro vinciale Stoomhootdiensten een 50- tons zolderbak van de fa. Van Straat, uit Hansweert gezonken. De hak had pen houtlast van 18 ton aan hoard. Het bergingsbedriif Van den Akker is hezig de zolderbak te lichten. DEZELFDE TEMPERATUREN Wisselende bewolking met enkele sneeuw- of hagelbuien, matige tot krachtige aan de kust af en toe har de wind tussen noordwest en noord. Weinig veranderlni; in temperatuur,. ZON EN MAAN 15 februari Zon op 7.57 onder 17.53 Maan op 14.03 onder 5.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2