Kandidaten Provinciale Staten AANTAL OVERNACHTINGEN IN K0UDEKERKE STEEG 28 PCT. ANIMO VOOR COÖPERATIEVE DROGERIJ NOG TE KLEIN GOESE „GANG' MAN PLEEGDE VAN TWAALF VERNIELINGEN WOENSDAG 14 FEBRUARI .1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B Dinsdag zijn in de zeven Zeeuw se kieskringen door de verschil lende politieke partijen de kan didatenlijsten ingediend voor de aanstaande verkiezingen van le den van de Provinciale Staten in Zeeland. De volgende kandidaten zijn in de diverse districten gesteld: p. v. d. A. l)e eerste veertien kandidaten op de lyst van de Party van de Arbeid zijn in alle zeven kieskringen gelijk. Deze zijn: 3. M. J. van Poelje, Vbssingen; 2. drs. Th. J. Westerhout, Middelburg; 3. J. L. Lukaart, Goes; 4. ihr. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg; 5. P. J. Bom, Colijnsplaat: 6. S. W. Henry, Terneuzen; 7. mevr. E. J. van den Broeckede Man, Aardenburg; 8. mr. K. A. Keuning, Zierikzee; 9. J. S. Visscher, Goes; 10. A. J. Berenpas, Middelburg; 31. C. Hoek, Goes; 12. J. Stenvert, Terneuzen; 13. P. A. Roels, St.-Maartensdijk; 14. A. Schip per, Kruiningen. In de kieskringen Middelburg en Vlis- singen zijn de overige kandidaten: 15. Ch. J. Gillissen Verschage, Vlis- singen; 16. H. Gillissen, Middelburg; 17. A. W. Zwagerman. Vlissingen; 18. W. de Wolf, Oost- en West-Souburg; 39. A. Passenier, Domburg; 20. A. Don, Oostkapelle. In de kieskring ZierikzeeTholen: 35. L. Broekema, Zierikzee; 16. C. J. Moerland, St.-Maartensdijk; 17. C. P. Kuijper, Duiveland; 18. L. van den Klooster, Westerschouwen; 19. J. van den Boogaard, Sint-Annaland; 20. J. Dekker, Brouwershaven. In de kieskring Goes: 15. B. J. Korstanje. Yerseke: 16. D. van Loon, Goes; 17. A. Welleman, Kortgene: IS. C. Slabbekoorn, Hans- weert; 19. A. P. Schouwenaar, We meldinge. En in de kieskring SluisHulst: 15. W. C. van der Hooft, Breskens; 16. R. Hol, Terneuzen; 17. G. J. van Oorschot, Sluis; 18. H. Stevens, Sas van Gent: 19. P. J. Huijbregt, Terneu zen; 20. K. Hamelink, Axel. K.V.P. De kandidatenlijst van de Katholieke Volkspartij is voor alle zeven Zeeuw se kieskringen gelijk en bestaat uit de volgende 20 kandidaten 1. mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkens- zand; 2. J. M. A. C. van Dongen, Aar denburg; 3. P. V. Al. Vercouteren, Clinge: 4. J. F. van de Voorde. Sluis kil; 5. P. H. M. Adriaansens, Middel burg; 6. drs. F. M. Berbers, Sluiskil: 7, C. Verdonk, Nienwdorp; 8. E. J. van Ruymbeke, Nieuw-Namen: 9. C. van Bellegem, Ecde; 10. A. L. van Gecsbergen, Zierikzee; 11. drs. W. R. V. Dusarduyn, Goes; 12. F. A. de Waal, Gi-aauw: 13. J. H. Roose, Goes; 14. J. W. Michielsen, Vlissingen; 15. W. H. M. Colsen, Sas van Gent: 16. AT. AT. Oerlemans. Tholen; 17. J. C. Blaakman. Hoofdplaat; 18. mevr. G. Ph. E. KoopmansNelissen, Goes; 19. R. E. A. de Badts, Schoondijke; 20. W. Pi A. Colsen, Hulst. C.H.U. De eerste vyftïen kandidaten op de lijst van de Christelijk Historische Unie zyn in alle zeven kieskringen gelijk. Deze zijn: 1. C. F. van der Peijl, Kloetinge: 2. A. J. Kaland, Middelburg; 3. A. Kos ter, Zaamslag; 4. W. Sanderse, Vlis singen; 5. H. IJssel, Zierikzee; 6. C. J. Buurman. Goes; 7.^P. W. C. van Westen, Oud-Vossemeér; 8. G. J. van der Waal, Schoondijke; 9. P. G. A. de Lange, Wissenkerke; 10. mr. H. Rijpstra. Terneuzen: 11. drs. J. Dijk graaf, Goes: 12. mevr. mr. A. Hooij Snoep. Middelburg: 13. Jac. Sinke, Souburg; 14. L. Th. Fennema, Zierik zee: 15. AI. L. Almekinders, Middel- l)urg. In de kieskringen Middelburg en Vlis singen: 16. mr. P. van Empel, Middelburg; 3 7. H. van Rooijen, Vlissingen; 38. J. P. Ventevogel, Vlissingen; 19. A. de Jager. Nieuw- en Sint-Joosland; 20. P. Schout. Biggekerke. In de kieskring Zierikzee: 16. A. Stoutjcsdijk. Duiveland: 17. A. D. Dalebout. Haamstede: 38. H. Schot. Zierikzee: 39. H. Uyl, Zierik zee; 20. L. F. van Wijck, Midden- sch ouwen. In de kieskring Tholen: 3 6. E. Ph, Nieuwkerk, Poortvliet; 17. J. v. d. Velde, Tholen; 18. H. J. Be- Smokkelaar raakte boter en scooter kwijt g Een scooterberijder, die giste- 5 g ren hij Sas van Gent probeer- E g de 125 kg. boter over de grens E E te smokkelen zal zich zyn E E sinokkclavontuiir nog lang S E blijven herinneren. Hij raakte E S hij deze onderneming namelijk E E zijn scooter en boter kwijlE E Een Belgische douanebeambte, S die de scooter gisteren dc Poel- Si dijk op de Ncderlands-Bclgi- E sche grens zag oprijden, som- E"1 meerde de bestuurder te stop pen. Maar deze voelde hier Ej weinig voor, keerde zijn scoo- E ter en sloeg op de vlucht. De E Belgische douanier zette on- E middellijk op de fiets de ach- E tervolging in. De ontvluch- S tingspoging van de scooterbe- E rijder was echter' al bij voor- iS Imul; t.ot mislukken gedoemd, want er «stond voor hem S3 slechts één weg open.... die via g de Nederlandse grenspost Sas g van Gent. Deze vond hij ken- E nelfjk te riskant en in de om- E geving van de glasfabriek liet E hjj scooter en boter aehter en E koos het hazepad. De Belgi- sche douanier droeg de scooter E en dc boter over aan zijn Nc- E derlandse collega's. ïiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiï! geer, Hoofdplaat; .19. A. J. Rijnberg, St.-Maartensdijk; 20. J. Bout, Wemel- dinge. In de kieskring Goes: 16. R. B. Boelman, Wilhelminadorp; 17. D. J. Dees, Oudelande; 18. F. A. Klaassen, Kats; 19. B. H .G. ter Haar Romeny, Wolphaartsdijk; 20. J. Veerhoek, Wemeldinge. Ini de kieskring Sluis: 16. H. J. Begeer, Hoofdplaat; 17. M. de Boer, Breskens; 18. E. Dekker, Oostburg; 19. P. C. de Bruyne, Cad- zand; 20. S. A. van Hal, Sluis. In de kieskring Hulst: 16. P. G. v. d. Bosse, Axel: 17. J. Vinke, Hengstdijk (Vogelwaarde); 18. K. W. Kusee, Zaamslag; 19. J. A. de Feijter, Terneuzen: 20. J. W. de Putter, Axel. A.R.P. De eerste tien kandidaten op de lijst van de Anti Revolutionaire Partij zijn in alle zeven kieskringen gelijk. Deze zijn: I. J. van den Bos, Sint-Annaland; 2. J. Hommes, Nieuwdorp; 3. P. Melief- ste, Middelburg; 4. A. A. van Eeten, Nieuwerkerk; 5. P, van Hoeve, Axel; 6. mr. L. A. van Splunder, Koude- kerke; 7. J. Balkenende, Kapelle- Biezelinge; 8. D. Geuze, Oostburg 9. G. J. de Jager, St.-Philipsland; 10, W. Huson Oost- en West-Souburg. In de kieskring Middelburg: II. D. Kasse, Veere: 12. H. Beenhak ker. Middelburg. In de kieskring Vlissingen: 11. Joh. Kodde, Biggekerke: 12. B. Kodde jr., Oost- en West-Souburg. In de kieskring Zierikzee: 11. J. C. Spaans. Zierikzee; 12. S. Francke, Kerkwerwe. In de kieskring Tholen: 11. H. Jansen, Tholen; 12. A. J. van de Slikke, Stavenisse. In de kieskring Goes: 11. A. Sandee, Kamperland; 12. P. de Kam, Goes. In de kieskring Sluis: 11. P. Zegers, Breskens; 12. P. S. Dekker, Zuidzande. In de kieskring Hulst: 11. F. de Koeijer, Zaamslag; 12. G. C. P. den Hamer. Terneuzen. V.V.D. De eerste tien kandidaten op de lijst van de Volksparty voor Vrijheid en Democratie zijn behalve in de kies kring Middelburg in alle andere kies kringen gelijk. In Middelburg wordt de tweede plaats ingenomen door de heer B. A. Ilesselink. De overige kandidaten schuiven op deze lyst al len één plaats op. De tien kandida ten zijn: 1. mr. J. F. G. Schlingemann, Goes; 2. W. Koster, Axel; 3. C. A. Kam- meraad, Aliddelburg; 4. H. J. van de Zande, Nieuwerkerk; 5. W. Land heer, Vlissingen; 6. C. A. M. Elen- baas, Sehcrpcnisse; 7. J. C. Hoftrjzer, Schoondijke; 8. M. K. Verburg, Kort gene; 9. T. H. de Meester. Westka- pelle; 10. M. Doeleman. Zierikzee. Kieskring Vlissingen: 11. J. S. Bloos, Oost- en West-Souburg: 12. mej. A. E. Vermaas, Oost- en West-Sou burg; 13. C. Oreel. Vlissingen. In de kieskring Zierikzee: 11. D. de Koning, Bruïnïsse; 12. mevr. E. P. Potmans-v. d. Feen, Brouwershaven; 13. P. L. Vis. Haamstede. In de kieskring Tholen: 11. H. van Gorsel, Oud-Vossemeer; 12. J. L. M. Geluk, Sint-Maartensdijk; 13. J. H. Bal,Tholen; 14. mevr. AI. J. Renes- van Geer, Oud-Vossemeer; 15. A. A. Rijstenbil, Sint-Philipsland: 16. A. Rinses, Sint-Maartensdijk; 17. AI. van Damme, Sint-Maartensdijk; 18. me vrouw AI. S. P. Looysen-Yff, Tholen; 39. T. M. Hage, Oud-Vossemeer. In de kieskring Goes: 11. F. AI. Fran ken, Wolphaartsdijk; 12. J. P. Lin- denbergh, 's-Heer-Arendskerke: 13. P. H. A. Polderman, Kruiningen: 14. A. J. Blok. Kloetinge; 15. Th. J. Vis ser, Wemeldinge; 16. IJ. Janssen-Sij- tema, Kortgene: 17. P. M. Felius, Goes: 18. G. Frieling, Kloetinge. In de kieskring Sluis: 11. Th. P. Cambier, Breskens; 12. L. H. G. van den Hoek-ATaclaine Pont, Groede; 13. J. Barendregt, Oostburg: 14. A. Lu- teijn, Zuidzande; 15. J. I. Verkruys- sen, Schoondijke. In de kieskring Hulst: 11. H. P. Scheffer, Sas van Gent; 12. P. Fijn van Draat, Terneuzen; 13. A. H. van der Lee, Axel. S.G.P. De kandidatenlijst voor de Staatkun dig Gereformeerde Partij is voor alle zeven kieskringen gelijk. Deze is: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. C. Boen der, Tholen; 3. H. Flikweert, Duive land; 4. G. A. A. Adelaar, Melis- kerke; 5. A. J. Schot, Aliddelburg 6. A. Maljaars, Goes; 7. F. Dïeleman, Terneuzen; 8. A. J. Kurvink, Sint- Annaland; 9. AT. A. Slotboom, 's-Gra- venpolder; 10. R. van Ommeren, Zie rikzee; 11. C. Durink, Zaamslag: 12. L. Gebraad, St.-Philipsland; 13. C. L. AL van den Berge. Tholen; 14. Joh. Breure, Kortgene15. L. J. Koopman, St.-Maartensdijk; 16. J. de Visser, Se- rooskerke: 17. J. Pannekoek, Zierik zee; 18. D. J. Tollenaar, Hoek; 19. M. van Dijke, Sint-Annaland: 20. P. van der Welle, St.-Philipsland. G.P.V. De kandidatenlijst voor het Gerefor meerd Politiek Verbond is voor alle kieskringen gelijk,- behalve voor Tho len waar geen lyst werd ingediend: 1. D. J. Oggel, Axel; 2. W. P. Balken ende, Goes; 3. A. J. de Visser, Zaam slag: 4. A. de Wolf, Serooskerke; 5. L. HamclinkDekker, Axel. P.S.P. De lijst van de Pacifistisch Socialis tische Party, die in de kieskring Tho len niet werd ingediend, is voor de overige zes kieskringen gelijk: 1. E. E. R. Sterngeb. Dooyeweerd, Sas van Gent; 2. P. J. J. de Ruyter, Aliddelburg: 3. J. C. de Haangeb. Bakker, Zuidzande; 4 D. J. de Jong, Goes; 5. J. Geleedst, Goes. CJP.N. De kandidatenlijst voor de Commu nistische Partij Nederland, die niet in de kieskringen Zierikzee en Tholen werd ingediend, geldt als volgt voor dc overige kieskringen: 1. C. Mulder, Vlissingen: 2. U. Krc- mers. IJzendijke; 3. J. C. Pelgeb. De Ridder. Vlissingen; 4. F. AL Ba zen, Yerseke; 5. E. Sehillemans. Vlis singen; 6. J. de Keyzer, Vlissingen. IN 1961: 180.339 Kampeerterreinen boekten vooruitgang Het aantal overnaehfingen van toe risten in de gemeente Koudekerke heeft in 1961 weer een flinke stijging te zien gegeven, nainelyk ongeveer 28 proeent tot 180.339. Hoofdzakelijk komt deze stijging voor rekening van de kampeerterreinen in de gemeente, aldus deelde burgemeester J. L. Dreg- nians van Koudekerke mede tijdens de gistermiddag gehouden raadsver gadering. Het jaar 1961 is voor Koudekerke over het algemeen gunstig geweest. Weliswaar werd de ontwikkeling van het uitbreidingsplan „Dishoek" be lemmerd door de regeringspolitiek en het feit, dat de gemeente nog te wei- Scheepvaart door kanaal van Zuid-Beveland In de maand januari passeerden er door het kanaal van Zuid-Beveland 6135 schepen die een inhoud hadden van 3.259.116 tón. Hiervan waren 4293 schepen van 2.402.176 ton gela den en 1843 schepen van 856.950 ton leeg. Bij dit aantal waren 39.1S geladen motorschepen van 1.943.443 ton, 1153 lege motorschepen van 652.344 ton, 352 geladen sleepschepen van 446.693 ton en 151 lege sleepschepen van 179.263 ton. Verder passeerden er 501 sleepboten en 60 coasters van welke laatste er 23 geladen en 37 leeg waren. Tot de rijnvaart behoorden. 770 ge laden motorschepen van 486.205 ton, 83 lege van 84.820 ton ISO geladen sleepschepen van 247.441 ton, 1 lege van 346 ton naar België, 620 ge laden motorschepen van 400.312 ton, 26 lege van 15.128 ton, 54 geladen sleepschepen van 72.192 ton en 3 lege van 2800 ton van België. Er passeerden 23.13 geladen motor schepen van 1.148.749 ton. 290 lege van 167.628 ton 239 geladen sleep schepen van 314.261 ton en 35 lege van 18,551 ton naar België en 1605 geladen motorschepen van 794.694 Ion, 863 lege van 484.736 ton, 313 geladen sleepschepen van 132.432 ton cn 116 lege van 1(50.712 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3673 Nederlandse, 1677 Belgische, 235 Duitse, 287 Franse, 256 Zwitser se, 5 Luxemburgse, 1 Oostenrijkse en 1 Engelse. In de maand januari 3962 passeerden er 99 schepen meer dan in de maand december 1961, nig gronden in dit plan in eigendom heeft „met voortvarendheid zal dit plan thans tot uitvoering worden ge bracht", aldus burgemeester Dreg- mans. Als oorzaak van het feit, dat het bevolkingsaantal enigszins was teruggelopen noemde burgemeester Dregmans het vertrek van een aan tal Ambonezen uit de gemeente. In dit verband zei hij te betwijfe len of de toewijzing van meerdere woningwetwoningen de teruggang in het bevolkingsaantal tot staan zou kunnen brengen. Volgens de heer Dregmans is deze teruggang te wijten aan de verschuiving van de agrarische naar de industriële beroepen. Voor dit jaar staat een groot aantal werken op het programma. Zo noem de burgemeester Dregmans onder meer de aanleg van straatverlichtin gen in het uitbreidingsplan „Dishoek" en opde Cittershilsingel, de bouw van een bijzondere lagere school op gere formeerde grondslag, de bouw van een aantal woningen en de restaura tie van het dak van de Nederlands hervormde kerk. Ook het parkeerpro bleem. dat in de gemeente zeer ur gent begint te worden, zal in het lo pende jaar de volle aandacht van het college van b. cn w.-genieten, aldus de heer Dregmans. Tot slot gaf dc burgemeester een op somming van de werken, die in het afgelopen jaar tot stand waren geko men. Wethouder J. Jasperse beant woordde de nieuwjaarsrede van bur gemeester Dregmans en bood namens de raad zijn beste wensen aan. Bestudering regionale vraagstukken in Zeeland In de memorie van antwoord op dc rijksbegroting van economische za ken deelde minister J. W. de Pons aan de Eerste Kamer mee, gaarne bereid te zijn medewerking te ver lenen aan de bestudering van regio nale vraagstukken in Zeeland, indien aanleiding zou zijn tot een soortge lijke aanpak als in liet noorden van het land. Tot op heden heeft de minister eehter nog geen verzoek om mede werking ontvangen, In antwoord op de vraag wat er in het zuidwestelijke gedeelte van ons land op het gebied van de bestudering van regionale vraagstukken ge schiedt, wijst de minister in de me morie van antwoord onder meer op de werkzaamheden van de Werk groep Onderzoekingen Zeeland, die zich ten behoeve van de Commissie ex artikel 8 van de Deltawet heeft beziggehouden met onderzoekingen naar de mogelijke schade van de uit voering der Deltawerken voor het midden- en kleinbedrijf. Verder vallen er nog enkele streekonderzoekingen te noemen, aldus het antwoord. Deze week opgravingen in Sint Anna ter Muiden Onder technische leiding van de heer S. Bokma van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort wordt deze week bij de kerk in Sint-Anna ter Aluiden een begin gemaakt met opgravingswerk zaamheden. Enige tijd geleden deed men hier tijdens egalisatiewerkzaam heden enkele belangwekkende oud heidkundige - vondsten. Het werk wordt uitgevoerd door arbeiders van de Nederlandse Heide Maatschappij. Voorlopige verdeling van Zeeuws woningcontingent Volgende week maandag zal dc Pro vinciale Adviesraad voor de Weder opbouw in Zeeland bijeenkomen voor het opstellen van een advies aan Ged. Staten van Zeeland over de verdeling van hot contingent van 700 woning wetwoningen. Er is reeds een voor lopig advies opgesteld, dat in de vol gende verdeling voorziet: Walcheren 235 woningen, Tholen 31 woningen, Zuid-Beveland 138 wonin gen, Noord-Beveland geen woningen. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 130 wo ningen, West-Zeeuwsch-Vlaanderen 112 woningen. Schouwen-Duiveland 52 woningen en St.-Philipsland 2 wo ningen. Van dit totaal van 700 wo ningen. zullen er volgens het voor lopig advies 323 worden bestemd voor krotopruiming en opruiming van noodwoningen. Zilveren jubileum bij het gasbedrijf Dinsdag was het vijfentwintig jaar geleden dat de heer A. Kole, fitter lste klas, als winkeljongen in dienst trad van het gasbedrijf te Vlissingen. De jubilaris werd op het kantoor, in het bijzijn van het gehele personeel, op hartelijke wijze gehuldigd. Aller eerst bracht dé directeur, ir. W. R. Sweep, de gelukwensen van het be stuur over en bood de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Hierbij schetste hij de levensloop van de jubi laris bij het gasbedrijf en sprak met veel lof over diens prestaties. Daarna bood de heer A. H. 1c Feber met een geestig speechje namens het gehele personeel een polshorloge aan: mej. S. de Leeuw overhandigde bloe men aan de echtgenote van" de jubi laris. Nadat men enige tijd gezellig byecn was geweest, dankle de. heer Kole voor de waarderende woorden en de aangeboden geschenken. Dit is een buitenaanzicht van de nieuwe vleugel van het mi- nisterie van landbouw en visserij, aan de Bezuiclenhoutseweg E in Den Haag, waarin de afdelingen van het ministerie, die nu S nog elders zijn gevestigd zullen worden ondergebracht. De S 5 bouwkosten van het 'perceel, dat vermoedelijk in april vast ge- S S deeltelijk in gebruik zal worden genomen in afwachting van S E de officiële opening, bedragen vijf en een lialf miljoen gulden. E De bouw, welke onder toezicht van de Rijksgebouwendienst S 5 heeft plaats gehad volgens ontwerp van de oud-rijksbouw- g E meester, architect Frieclhoff, heeft twee en een half jaar in E E beslag genomen. ïiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Veiling gebouwen van School op reformatorische wasserij „De Lelie ln Bergen op Zoom is maandagavond in hotel „De Schelde" in veiling ge bracht het gebouwencomplex van de wasserij „De Lelie" te Bergen op Zoom. De definitieve verkoop van de gebouwen is over 14 dagen. Koop I, 4 huizen in de Waasenaar- straat, werd op 20.000 totaal inge zet door makelaarskantoor D. Maes te Bergen op Zoom. Koop II, kantoor en bovenwoning in de St. Joseph- straat door idem voor 25.000. Koop III, kantoren, fabrieksruimte, garage, 2 woningen en het wasserijcomplex werd ingezet voor 50.000 door de heer W. Appels te Bergen op Zoom, welke inzet reeds werd verhoogd tot 51.000 door D. Nijpals te Bergen op Zoom. Goesenaar betrokken bij botsing te Bergen op Zoom i Op de hoek Antwerpsestraatweg Glacisstraat te Bergen op Zoom is maandagavond een vrachtauto, be stuurd door de heer P. B. uit Goes, op een personenauto, bestuurd door de heer H. H. uit Rotterdam, gebotst. De aanrijding ontstond, doordat de heer H. op het Kruispunt geen voor rang verleende aan de Goese auto mobilist. De auto van de heer H. werd vernield: de vrachtauto kreeg lichte schade. Tegen de heer H. werd proces-verbaal opgemaakt. Examens Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het kandidaatsexamen geneeskunde W. H. Ezendam te Noordgbuwe, B. J. van Fraassen te Goes, H. A. Gakeer te St. Annaland en B. Vaandrager te Domburg^ grondslag in Vlissingen Op 1 september a.s. zal in Vlissingen gestart worden met het geven vau onderwijs aan een nieuwe lagere school op reformatorische grondslag. Wanneer en waar deze school zal worden gebouwd staat thans nog niet met zekerheid vast. De leerlingen van de school zullen voorlopig in een aan tal noodlokalen worden onderge bracht. Tot hoofd van de school is per 1 september benoemd de heer P. van Dijke, thans hoofd van de chris telijke lagere school te Oosterland. Kustvaarder „Zwerver" naar Rotterdam Het Nederlandse kustvaartuig „Zwerver", dat zaterdag na een aan varing met liet Franse vissersvaar tuig „N.D. de Mondiigon", ter hoog te van Westkapellc, de Vlissïngse haven binnenliep, heeft toestemming gekregen via het Kanaal door Wal cheren naar Rotterdam te varen. De voorpick van het schip is door het bergingsbedrijf Van den Akker leeggepompt en het lek in de voor steven is provisorisch gedicht door er een stalen plaat op te lassen. Zo dra het schip in de Vlissingse haven is gelost zal het naar Rotterdam vertrekken. Benoeming De heer H. P. Zegers uit St.-Jan- steen, thans adjunctcommies bij de rijksbelastingen te Kapellebrug, is met ingang van 15 maart 1962 be noemd tot adjunctcommies ter ge meentesecretarie te Axel. OP DE BEVELANDEN De gemeentepolitie te Goes heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een twaalftal opgeschoten knapen, die gedurende enige tijd een „gang" heb ben gevormd. Zij hebben toegegeven in de afgelopen maanden verschil lende vernielingen te hebben ge pleegd in de oude ambachtsschool, in de conciërgewoning bij deze school en in het leegstaande pand van oud notaris Jonker aan de Nieuwstraat. Ook hebben verschillende van hen bekend een passerdoos, tubes verf en kwastjes te hebben weggenomen uit de nieuwe ambachtsschool aan de Bergweg. De zaak is aan hel rollen gekomen, toen de Goese politie een melding ontving van vernielingen in de oude ambachtsschool en later in de con ciërgewoning. De politie verdacht toen al vier knapen, die kort daarop werden aangehouden cn verhoord. Toen bleek, dat zij deel uitmaakten van een „gang" van ruim twaalf jongens, in leeftijd variërend van 36 tot 19 jaar, die niet terugdeinsde voor ernstige vernielingen ën voor diefstalletjes. De knapen hebben hun „hoofdkwartier" lange tijd gevestigd gehad in de lege woning van oud notaris Jonkers aan de Nieuwstraat- Zij zyn allen verhoord door de poli tie. Tegen hen ls proces-verbaal op gemaakt, Mogelijkheden zullen nader bekeken worden Een rapport inzake lucerneteelt op de Bevelanden en Walcheren vormde dinsdagmiddag op eeu door de Be drijfsvereniging West Zuid-Beveland in de Prins van Oranje te Goes be legde bijeenkomst het uitgangspunt bij een 'discussie over de mogelijke stichting van een eigen coöperatieve groenvoederdrogery op de Bevelan den. In tegenstelling tot een reeds eerder in Kortgene gehouden verga dering van Bedrijfsvereniging Noord- Beveland kwam men dinsdagmiddag niet tot een definitieve uitspraak. Wel schreven verschillende landbou wers met een lueerne-areaal van rond 60 ha voor deze coöperatie in. In Kortgene was dit ruim tweemaal zo veel, rond 150 ha, maar deze ruim 200 ha lucerne moeten nog onvoldoen de worden geacht voor ceu rendabele exploitatie van een groenvoederdro- gerij. Hiervoor is minstens tussen de 250 en 350 ha lucerne nodig. Tot het uitbrengen van een rapport inzake de lucerneteelt op de beide Be velanden en Walcheren was in okto ber van het afgelopen jaar besloten op een vergadering van lucernebou- wers in Kortgene. Onder meer zouden in dit rapport in grote ljjnen de moge lijkheden van het lueernedrogen op Noord- en Zuid-Beveland aan een onderzoek onderworpen moeten wor den. Als uitgangspunt in 't rapport wordt gesteld, dat het moderne akkerbouw bedrijf in .toenemende mate kampt: met de organissche stofvoorziening van de grond. Als maatregelen, die genomen kunnen worden voor struc- tuuurverbetering noemt men goede ontwatering, bekalking en de orga nische stof op peil houden. Geen beter middel Wat dit laatste betreft wordt in het verslag opgemerkt: „in lucerne ver- houwende streken weet men zeer goed, dat er geen beter middel t« om een perceel land, dat in slechte condi tie is, weer op peil te brengen dan door lucerne te verbouwen". Verder wordt uitvoerig ingegaan op de ver schillende mogelijkheden die lucerne biedt en wordt erop gewezen, dat de gemiddelde oppervlakte lucerne voor Noord-Beveland, Walcheren en Zuid- Beveland ten westen van Krabben- dijke al 800 ha bedraagt. Theoretisch voldoende om te komen tot de stich ting van een drogerij, aldus wordt in het rapport gesteld; Als andere mogelijkheden naast de stichting van een eigen drogerij worden door de rapporteurs ge noemd: individuele verkoop van luzerne aan een bestaande droge rij, oprichting van een lucernete- lersvereniging en de lucerne in opdracht laten drogen bij een be staande drogerij en opslag en ver koop in eigen hand te houden. Drogerij kopen Ook zou er nog de mogelijkheid zijn een bestaande drogerij te kopen, maar het liefst zouden de rapporteurs zien de stichting van een eigen coöpe ratieve drogerij, daar aan de reeds eerder genoemde mogelijkheden ver schillende bezwaren kleven. Hierop wordt in het rapport uitvoerig inge gaan. Aankoop van een bestaande drogerij stuit onder meer op het be zwaar, dat dit bedrijf niet uitgebreid kan worden en bovendien waarschijn lijk een te kleine capaciteit heeft óm naast de bestaande klanten ook de lucerne van een mogelijk op te rich ten vereniging te verwerken. Aan stichting van een eigen coöpera tieve drogerij is men echter op kor Ie terniyn nog niet toe. Daarvoor was de animo op de vergadering net iets te klein. Wel is men een eind op de goede weg en zullen de mogelijkhe den nader bekeken worden, waarna men te zijner tjjd met een voorstel bij de leden wil komen. Want, zoals voorzitter J. M. Kakebeeke het stel de: de mogelijkheden voor een eigen coöperatieve drogerij rijn zeer bet list aanweclg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13