Storm beukte met windkracht tien op Nederlandse kust KLANKBORD GEMEENTEN WILLEN REGELING VAN DE VAKANTIESPREIDING MOGELIJKHEID TOETREDING K.L.M. TOT AIR UNION ZILVEREN HUWELIJKSFEEST KONINKLIJK PAAR DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORAL HET NOORDEN ZWAAR GETROFFEN Bromfietser en fietsend jongetje omgekomen l)e zware storm (windkracht 10), met vooral aan de kust zeer zware rukwinden, heeft in ons land aan twee mensen het leven gekost. Het negenjarig zoontje van de familie Pathuis in Twee de Exloërmond is gistermorgen omstreeks acht uur met zijn fiets in het kanaal gewaaid en verdronken. In Dedemsvaart is de 40-jarige ongehuwde kan toorbediende F. Kieft door een vrachtauto gegrepen, en vrijwel op slag gedood. De man, die op een bromfiets reed, verloor door een hevige rukwind de macht over het stuur en viel juist voor een passerende vrachtauto. In Appingedam werd een persoon licht gewond, doordat, het dak van een barak in het Fivelingo-kamp te Appingedam, waarin de luchtdoelar tillerie van de 928e lichte Lua is ge legerd, afwaaide. De door de storm aangerichte mate riële schade was over het algemeen vrij groot. In Stadskanaal is het dak van hotel Dopper weggewaaid, zodat de regen het hotel binnenstroomde. Dè op de bovenste etage gelegen ka mers liepen daardoor zware water schade op. Deze wordt geraamd op tienduizend gulden. In Drouwenermond nabij Stadskanaal werd een 27 meter lange salonwagen van de familie Wieldraaijer door de storm opgenomen en dwars over de weg gezet. Doordat geen kraanwa gen beschikbaar was, versperde het gevaarte het verkeer op de weg Stadskanaal-Gasselte. Tn Gouda werd de rooms-katho- lieke v.g.I.o.-school van haar dak beroofd. Grote delen van het dak kwamen op een lege bouwkeet te recht, die geheel in elkaar werd gedrukt. De kinderen verlieten in paniek de school. Jui9t nadat de laatste Idnderen een van de loka len hadden verlaten, viel gesteen- RIJNAAK BREEKT - BEMANNING GERED Gistermiddag is op de Merwede ter hoogte van Werkendam de rijnaak „Vulcaan 6" van de X.V. Handels- en Transportmij „Vulcaan" te Rotter dam door midden gebroken en ver gaan. De zes opvarenden hebben zich met een roeibootje in veiligheid ge steld. Zij zjjn later aan boord geno men van een veerboot van het veer Werkendam-Hardinxveld. De rijnaak werd getrokken door een sleepboot. Door liet zware weer hoeft het schip water gemaakt. Het brak eerst door midden en zonk spoedig daarna. Alleen de boeg en de stuur hut steken nog boven water uit. De rijnaak was met 2450 ton ijzer erts onderweg van Rotterdam naar het Ruhrgebied. WEER THUIS. De 80-jarige Frank Novak is na twee jaar afwezigheid weer „thuis", d.w.z. in de gevangenis van Stillwater in de Amerikaanse slaat Minnesota. Hij had hier vijftig jaar doorgebracht wegens moord. Verscheidene personen hadden zich ervoor ingespannen gratie voor hem te verkrijgen, hetgeen in 1960 geluk te. Maar na enkele majmden in een bejaardentehuis le hebben doorge bracht had Novak nog maar één wens, „rtaar huis" terug te keren. Hij smeekte de directeur van de gevan genis hem weer in zijn cel toe te la ten. De oude man is thans „volmaakt gelukkig". te naar beneden. In Krimpen aan de IJsel werd het dak wegge rukt van een uit drie huizen be staand blok aan de burgemeester Aalberslaan. Een baby, die in een kamer op de bovenste verdieping van één der buizen lag te slapen, bleef ongedeerd. Kernreactor In Ouderkerk aan den Amstel aan de Achterdijk woei een kruin uit een boom, juist op het moment dat een bestelauto passeerde. Het dak van de auto werd geheel vernield. De be stuurder en een mede-inzittende kwa men met dè schrik vrij. In Delft woeien drie platen van de aluminiumbekleding van de kern reactor weg. In de Waalhaven te Rotterdam sloeg hét Italiaanse vrachtschip Louis Pas teur, 7195 b.r.t., los van de voortros- sen. Twee havensleepboten konden het schip snel verankeren. Het liep geen schade op. De verdere schade in steden en dorpen bpperkte zich tot de gebruikelijke stormverschijnselen, zoals ingewaaide spiegelruiten, afge broken televisie-antennes, afgewaai de dakpannen en ontwortelde bomen. In Engeland Maandagmorgen heeft een storm met uitschieters van 200 km per uur in Engeland drie slachtoffers geëist. Op veel plaatsen werd schade aange richt aan daken, schoorstenen, ven sters en bomen. In Yorkshire zijn acht vrachtwagens en zes autobus sen omgewaaid. In sommige streken is het weg- en spoorwegverkeer tot stilstand gekomen, onder meer in Lankrkshire, waar dc storm het he vigst was. „Tukker" in nood Aan de zuidoostkust van de Zweedse provincie Skaane liep het Nederland se schip „Tukker" (332 b.r.t.) tijdens de hevige storm aan de grond. Gis termiddag zag men nog geen kans het sclüp vlot te trekken. De beman ning bevindt zich nog aan boord. SCHRIJVEN AAN MINISTER Gedachten gaan uit naar jaarlijks S.E.R.-advies De Vereniging van Nederlandse Ge meenten beeft in een brief aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen verklaard, dat zij een diepgaande gecoördineerde bestude ring gewenst acht van de mogelijk heden die zich voordoen de vakantie spreiding uit de impasse te helpen. Aandacht dient te worden geschon ken aan oplossingen gebaseerd op vrijwillige medewerking van onder wijs en bedrijfsleven, zoals bijvoor beeld een jaarlijks advies van de S.E.R., dat tot stand zou moeten komen met inschakeling van onder- wijsinstanties. Ook de vraag of de spreiding moet worden bevorderd door wettelijke maatregelen, dient bij deze bestude ring aan de orde te komen. „In de eerste plaats is het denkbaar, dat in de onderwijswetten een bepa ling wordt opgenomen, die de minis ter de bevoegdheid verleent de aan vangsdata voor de zomervakantie van jaar tot jaar en voor de ver schillende delen van het land vast te stellen", aldus de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Deze bepaling zou een nadere uitwerking behoeven en bijvoorbeeld overleg moeten voor schrijven met belanghebbende orga nisaties. Leerplicht Een andere oplossing zou kunnen worden gezocht in de sfeer van wetgeving met betrekking tot de leerplicht. „In de leerplichtwet zou een bepaling kunnen worden opgenomen, die de leerplicht ge durende een bepaalde, door de mi nister vast te stellen, periode in de zomer opheft. Deze periode zou dan geheel of gedeeltelijk moeten samenvallen met de vakantie periode van grote groepen van het bedrijfsleven. Op deze wijze zou het 'mogelijk ge maakt worden, dat leerlingen buiten de eigenlijke schoolvakantie geoor loofd afwezig zijn". Voorts is in een Kamerdebat reeds een oplossing genoemd, die centrale voorzieningen zou vragen, namelijk een verschuiving van het schooljaar in die zin, dat het einde niet meer in de zomer valt. Een dergelijke ver schuiving zou wijzigingen in het aan- vangstijdstip, de duur en het einde van de zomervakantie op de scholen piïnder bezwaarlijk maken. In één hand Tenslotte noemt de vereniging de mo gelijkheid een algemene wettelijke regeling van het vakantiewezen in te voeren. Het wettelijk ingrijpen moet zich hierbij niet beperken tot de onderwijssector, maar zou dan mede het bedrijfsleven dienen te om vatten. De regeling van de vakantie komt bij deze oplossing in één hand. In verband met deze laatste moge lijkheid merkt de Veréniging van Nedeiiandse Gemeenten op dat de raadgevende vergadering van de Raad van Europa onlangs een ont werp van een Europees sociaal char ter heeft aanvaard. Volgens dit ont werp nemen de verdragsluitende par tijen een aantal verplichtingen op zich, die o.a. betrekking hebben op het recht op goede arbeidsvoorwaar den. Onder deze arbeidsvoorwaarden wordt genoemd een jaarlykse betaal de vakantie van tenminste drie ive- ktn. Wanneer ons land dit hand vest zal aanvaarden, kan het mede tot de taak van de regering worden NIEUW-GUINEA VANDAAG NIET IN EERSTE KAMER Naar aanleiding van berichten als zou het Eerste-Kamerlid dr. L. de Gou in de vandaag te houden zitting van de commissie van buitenlandse zaken en Nieuw-Gninea uit de Iperste Kamer, Indonesische voorstellen wil len ter sprake brengen, die hem tij dens zyn recente contacten met Indo nesische diplomaten zouden zijn ge daan, wordt desgevraagd van over- heidszijde medegedeeld, dat de gang van zaken in bijeenkomsten van vaste commissies van de Eerste Kamer be heerst wordt door artikel 76 van het reglement van orde van die Kamer. Dit artikel zegt dat de Kamer vaste commissies kan instellen voor het verkrijgen van inlichtingen, die de re gering eigener beweging dan wel op verzoek van die commissie verstrekt. Het doen van mededelingen of het overbrengen van voorstellen zydens de leden van die commissies is niet gebruikelijk en niet# mogelijk, aldus de mededeling van overheidszijde. Water door storm over Maassluise kade Opgezweept door de storm heeft het hoge water hele gedeelten van de kade van de M.aassluise haven doen onderlopen. Op sommige plaatsen staat het water 80 tot 40 centimeter hoog. De aan de kade grenzende woonhui zen, fabrieken en pakhuizen waren reeds vooraf door de bewoners en eigenaars van vloedplanken voor zien. gerekend de verwezenlijking van re- eel vakantiegenot van een ieder te verzekeren. Een wettelijke regeling van het vakantiewezen zon, hiervan in ons land het gevolg kunnen zijn. Deze zou dan ook de vakantiesprei ding kunnen onmftten. EERST PROCEDURE VASTSTELLEN Met, de komst van de televisie is de ■wereld opengegaan voor de bewoners van een klein dorpje in het noorden van Lapland (Zweden). De 75 fami lies leven volkomen geïsoleerd. Maar nu- is het. isolement voor een belang rijk deel doorbroken dank zij het beeldscherm dat de bewoners een- kijkje geejt- in die grote wereld, hon derden kilometers van hen vandaan. Geen wonderdat het t.v.-toestel vaak het. belangrijkste meubelstuk van het gehele huis is en dat- men er graag een tocht door de sneeu w voor over heeft om liet apparaat met de slede op te halen (foto). Nadelen zouden op de koop toe moeten genomen 1 (Van onze Haagse redactie) Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat Nederland op korte termijn in de gelegenheid zal worden gesteld, op regeringsniveau de toetreding van de K.L.M. tot de „Air-Union" te besprekingen met de regering van Frankrijk. Italië, de Bonds republiek en België, aldus vernemen wij van welingelichte zijde. Teneinde dit te bereiken zou eerst de procedu re. moeten worden vastgesteld, die moet worden gevolgd om Nederland, dat zich eerst uit de Air-Union-in wording heeft teruggetrokken, te betrekken in de besprekingen, die thans in een eindfase z,yn. Zoals bekend, zou dc Nederlandse re gering een toetreden van de K.L.M. tot de Aïr-Union, waarin thans de Air-France, de Alitalia, de Lufthansa en de Sabena op het punt staan, nauw te gaan samenwerken, ten zeer ste toejuichen. De regering is van oordeel, dat behalve de conjuncture le moeilijkheden voor de K.L.M., die wellicht in de toekomst niet meer •zullen beslaan, er ook structurele moeilijkheden bestaan, waarvan wordt verwacht, dat zij niet kleiner, eerder groter kunnen worden. Tijdens de besprekingen over landingsrech ten op de Amerikaanse westkust heeft men reeds moeten vaststellen, dat de Amerikanen ook bedenkingen hebben tegen een te grote frequentie van K.L.M.-lijnen op New York. New York is bij die besprekingen „veilig gesteld" doch het is be paald niet uitgesloten, dat de V. S. liler te zijner tijd op zullen terug komen. De luchtvaartbesprekin gen met Zuïd-Afrika zijn hoogst onbevredigend verlopen en ook Brazilië legt de K.L.M. en andere Europese luchtvaartmaatschappij en moeilijkheden in de weg, onder andere wat betreft de frequenties en het type vliegtuigen. Toetreding tót een groep van samen werkende luchtvaartmaatschappijen (in feite: samenwerkende luchtvaart- landen) zoals de Air-Union, op dit tijdstip overigens de enige reële pro positie, zal dan ook zeer zorgvuldig overwogen en afgewogen moeten worden, waarbij naar verluidt zelfs zekere nadelen op de .koop toe geno men zouden moeten worden. Regeringsniveau In 1919 heeft de K.L.M, zich terug getrokken uit de besprekingen met de vier bovengenoemde maatschappij- i en. Op dat tijdstip hadden deze be- I sprekingen uitsluitend plaats tussen de luchtvaartmaatschappijen, die toen duidelijk te kennen gaven, het' besluit van de K.L.M. te betreuren. Pas later is men ook begonnen, de samenwerking op regeringsniveau te bespreken. Hierbij was de Neder landse regering dus niet meer betrok ken. Naar verluidt, zou het Air-Union verdrag een clausule bevatten, die latere toetreding van nieuwe partners mogelijk maakt. Het is niet ondenk baar, dat de vier partners van thans zouden zeggen: wacht maar even af, tot wij klaar zijn, destijds hebt gij niet willen meedoen. Daar staat tegenover, dat de regerin gen van de Air-Union-Ianden de Ne derlandse regering dit. verwijt niet kunnen maken, omdat het regerings- overleg begon, nadat de KL.M. zich had teruggetrokken. Het bericht, dat er binnenkort kansen zijn op opening van besprekingen met Nederland, dus nog voor de Air-Union ook op rege ringsniveau geheel „rond" is, 20U er op wijzen, dat dit door de betrokken landen ook wel wordt ingezien. Zakenlieden, die hun kantoor hebben in een bepaald pand in parket Street" in Manchester, hébben geen parkeerprobleem meer: op het dak van het gebouio is een handig par- keerterreintje aangelegd. De auto's worden met een speciale lift naar bo ven gebracht; op het dak is een rij dend platform aangebracht, waarop de auto's naar hun plaatsje worden geschoven. Weggeschüderde groeien Robert Kennedy op bezoek in Djakarta De kwestie Nieuw-Guinea zal, naar wordt venvacht, het voornaamste on derwerp van gesprek zijn tussen In donesische leiders en de Amerikaan se minister van justitie, Robert Ken nedy, tijdens diens bezoek van zes da gen aan Indonesië dat gisteren begon. Ofschoon Amerikaanse functionaris sen nadrukkelyk hebben verklaard dat de missie van Robert Kennedy niet is bedoeld om te „bemiddelen" in deze kwestie, treffen de Indonesische leiders voorbereidingen om hem een „duidelijk beeld" van hun standpunt in het geschil te geven. Zij beogen daarmee opheldering te geven over enkele punten in verband met de Indonesische aanspraak, die volgens hen in Washington niet vol ledig zijn begrepen. Volgens waarne mers zullen zij duidelijk maken dat Indonesië volkomen tevreden zal zijn als Amerika een volkomen neutraal standpunt in het geschil kan innemen. Vier uur voordat Kennedy te kwart over1 elf plaatselijke tijd op Kemajo- ran landde, had een legertje schilders kladteksten verborgen achter een fer me laag witkalk. Die teksten waren zondagnacht aangebracht in het In donesisch en in het Engels. Onder meer stond er: „Kennedy, go home", „Don't interfere with West Irian" (bemoei je niet met W.-Irian). „Indo nesia yes, America no" en „America helps the Dutch (Amerika helpt Ne derland). Het stond op muren van ge bouwen en op de kadewandén van de kanalen, die dwars door de stad lo pen. 1 Gure buien na storm H (Van onze weerkundige medewerker) p De stormdepressie. die naar de Oostzee is getrokken, heeft s= gisteren boven het hele Noord- zeegebied een zware wester- storm veroorzaakt. In Zeeland werden de zwaarste windstoten in de voormiddag geregïs- .jg treerd. Zij bedroegen 115 tot 120 kilometer per uur. In de avond ruimde de wind iets meer naar noordwest en werd ér geleidelijk wat koude- re lucht aangevoerd. Lang- zaam neemt de wind in kracht af, maar boven het Noordzee- H water ontstaan tal van buien. waarvan sommige vergezeld g= van hagel en onweer. Wij blij- ven de komende 48 uur in deze koudere luchtstroom, uit het Poolgebied afkomstig. Met de sterke westelijke stroming in s de hogere luchtlagen zal na het midden van de week alweer een nieuwe depressie van de =s oceaan West-Europa kunnen bereiken en de aanvoer van koude Poollucht afsnijden. Het Wereldgebeuren Ex-spion Viering op 30 april De secretariaten van de koningin en de prins delen mede, dat de 30e april a.s, zal gelden als de officiële herdenkingsdag van het feit, dat 25 jaar geleden het huwelijk A an koningin en prins werd gesloten. Die middag vindt te Amsterdam 'n officiële rijtoer plaats, 's Avonds bieden koningin en prins op het paleis De Daui aan "Nederlandse autoriteiten, waaronder alle minis ters, staatssecretarissen en minis ters A'an staat, een diner aan. Die dag zal het andere jaren ge bruikelijke défilé ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin niet plaatsvinden. Zoals bekend, hebben koningin en prins het voornemen de dag tevo ren in Amsterdam een kerkdienst bij te wonen, terwijl zij op 1 en 2 mei -een aantal familieleden, vrienden en persoonlijke kennissen zullen uitnodigen het 25-jarig hu welijksfeest met hen te \ieren. Het programma houdt daarbij onder meer ju, naast een ontvangst ten paleize De Dam een bezoek aan de daartoe voor hen beschikbaar ge stelde Keukenhof te Lisse, terwijl op 2 mei ook op de daartoe door de Stoomvaart Maatschappij Neder land aan het koninklijk paar aan geboden „Oranje" een vaartocht zal worden gemaakt. Op 5, 7, 8 en 9 mei zal het konink lijk gezin dan een tocht langs de provinciale hoofdsteden maken. Daarby zal te Groningen, Arhem, Den Bosch en Den Haag dè Neder landse jeugd in een \iertal mani festaties antwoord geven op de door het koninklijk paar in haar midden gelegde vraag, hóe de jeugd haar taak ziet in de wereld van vandaag en morgen. Aldus zal tevens dank worden gebracht voor het geschenk dat koningin en prins ter gelegenheid van hun' zilveren bruiloft aan de gehele Nederlandse' jeugd hebben gegeven. Gelijk be kend, bestaat dit geschenk in de eerste plaats uit een tweetal ter reinen die het koninklyk paar ter beschikking heeft gesteld. Daarenboven hebben koningin en prins een nam angsfeapitaal ge schonken tot hel op die terreinen stiehten ran jeugdcentra. Op de eerste mei van het jaar 1960 stond premier Nikita Kroesj- tsjew temidden van de andere communistische machthebbers op de eretribune aan de rand %Tan het Rode Plein te Moskou. Nog enkele minu ten en een erecompagnie zou het jaarlijkse défilé op de „dag van de arbeid" openen. Even was er een inci dent. Vol haast, bijna oneerbiedig in tegenwoordigheid van zoveel promi nenten, kwam een luchtmachtofficier het podium op en vertelde iets aan maarschalk Malinowski, die, zonder enige verklaring, met twee treden tegelijk de trap van het erepodium afsnelde en met de officier meeging. Even later kwam hij terug met een mededeling, die niet alleen het Sow- jet-presidium in al of niet voorge wende verbazing bracht, maar toch wel een mededeling die zou door klinken tot in Parijs en er de oor zaak van zou worden, dat de zorg vuldig A'oorbereide conferentie tus sen Kroesjtsjcw en Eisenhower al was geëindigd vóór het officiële be gin. Malinowski kreeg op die morgen toen Moskou in feeststemming was, de tijding dat een Amerikaans spto- nage-vliegtuig boven de Sowjet-Unie was neergeschoten en dat de piloot levend in handen van de rode politic was gevallen. Het Avas een opgetogen en quasl- verbolgen Kroesjtsjew, die vier dagen later het partij-congres foto's A'an de neergeschoten vlieger liet .zien. de Amerikaan Francis Po wers. Als een marktkoopman stalde Kroesjtsjew op de katheder vóór hem diverse zaken uit, die men op Power had aangetroffen, damesringen, drie gouden horloges, Italiaans geld, Duits geld en 4500 in cellofaan verpakte roebels. De naatd met een dodelijk vergif was niet gebruikt en ook de pistool-met-geluiddemper had geen dienst gedaan. Powers had er de A'oorkeur aan gegeven, levend in han den A'an de Sow jets te vallen. De vlucht kwam hem oo tien jaar ge vangenisstraf te staan. Daarna viel het scherm voor Powers; het gerucht rondom hem verstomde. Tot zater dagmorgen, nog geen twee jaar na het proces. Zaterdagmorgen Averd Powers heel in het geheim te gen een Russische spion uitgewisseld. De ene spion is de ander waard. Powers kwam via een brug op de grens tussen Oost-Duitsland en West- Berlijn weer in de vrije wereld terug en het ruilobject Abel A'erdween via deze brug in oostelijke richting. Wie is nu die Powers? Volgens het Amerikaans Veteranen Le gioen is hij een heel gewone „lafaard, die zijn eigen leven hoger stelde dan dat. van het Amerikaanse volk". Wat hij nu precies is of is geweest, zal, als het zijn moraal be treft, wel in nevels blijven, maar ze ker is dat Francis Powers een spion was. Een dikbetaalde, goedopgeleide en tot-alles-bereid-zijnde spion. Ook een spion, die de Avind tegen, had en die ergens in de uitgebreide Sowjet- Ume neerkAvam, tenvijl het de be doeling was dat hij met zijn U-2 zou terugkeren op een Amerikaanse basis met foto's, die, van grote hoogte ge maakt. een kijkje zouden geven in het (militaire) leven achter het IJze ren Gordijn. Powers of het vliegtuig misschien Avel beide, faalden. Met al het geld, de ringen, de foto's en de horloges, lag hij o}> Sowjet-bodem. De laatste consequentie van zijn spion-zijn: het vergif of de kogel, aanvaardde hij niet. Powers hield blijkbaar van het leven. Dat hij let terlijk alleen stond in Rusland bleek onder meer wel uit het feit, dat de Amerikaanse regering hem in de kou liet staan. Wel gaf mén in Washing ton toe, dat er vluchten plaats had den gehad, maar om de piloot be kommerde men zich niet. Die kreeg het lot van alle spionnen door alle tijden heen, die werden gepakt: de regering kende ze niet meer. Powers is nu weer veilig in zijn vaderland. Hij is ongetwijfeld eerst geducht door de geheime dienst aan de tand gevoeld en daar na pas mocht hij zijn vrouw begroe ten, die in plaats van tien, maar twee ■laar op haar man behoefde te wach ten. Naast de vraag, wie PoAvers was en is, staat een andere, niet minder belangrijke: „Waarom liet de Sowjet- Unie Powers zo maar vrij?" Voor opgesteld moet worden dat uit niets blijkt dat het initiatief A'an deze ruil van de Sowjets is uitgegaan. Alleen is bekend dat de onderhandelingen enkele maanden hebben geduurd. In ,elk geval zijn de Sowjets erA'an o\rer- tuïgd dat een Powers in zijn woon plaats Mïlledgeville even onge\'aar- lïjk is als in een Moskouse gevange nis. Hun spion Abel is vrij man, maar volkomen onbruikbaar als spion; zijn gezicht is door de gehele wereld be kend. De ruil van Abel met Powers is echter aan het Sowjet-volk onthou den gebleven. Nog nooit heeft Mos kou een spionage-geval toegegeven, zelfs niet die van het echtpaar Ro senberg. In de grote soionage-oorlog tussen Amerika en de Sowjet-Unie is het geval Powers nu afgesloten. Niet de spionage zelf Die zal alleen thans wat voorzichtiger zijn inge kleed. Men zal door Abel en Powers aan beide zijden wat hebben geleerd Politieke consequenties heeft echter zon ruil allerminst. Loopknecht verdwijnt met 7900 gulden ;De Rotterdamse politie is op het ogenblik bijzonder nieuwsgierig naai de verblijfplaats van de 52-jarige loopknecht A. K. van een modema gazijn in de Hoogstraat die nu al een week op stap is met een bedrag van 7900 gulden. De man moest dit geld vorige week maandag wegbrengen naar een bank. maar is sindsdien jpoorlooe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5