«BILT Twee aannemers uit Schouwen verdronken Zeeuwse Almanak de zonnige RANG NIEUW GEZONDHEIDSCENTRUM VAN SOUBURG EN RITTHEM r ic u V 11\ GLADE A ti hi U W hi G U KAN T MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 VERWACHT... t'Vv HUWELIJKSDAG HERLEEFT in oen huwelijksreportage van FOTO VERSCHOORE GOES. KRUIN1NGEN. VLISSINGEN. Een beeld van de reddingspogingen nadatzaterdagavond «m half tien een personenauto in de haven te Bre da tegenover het Spanjaardsgat was gereden. Kadétien en politie namen aan het reddingswerk deel. ,{W,WW.WWW,MMW0„0MWM,^ X Zeehond beet paard op X strand te Renesse X Op het strand van Renesse is 5 zondagmiddag een paard gebe- 2 2 ten door een zeehond. Toen S 6 twee ruiters daar op een pie- ft ft zierrit in de buurt van de strandovergang bij het Water- ft 'ft gat kwamen, zagen zij plotse- ft ft ling een jonge zeehond die had ft SS• liggen zonnen, wegglippen S naar de uitloper van een kreek. 5 Het dier had de strandruiters 9 B zien aankomen en wilde zich B B zo snel mogelijk „uit de voe- B B ten" maken. Eén van de rui- ft ft ters versperde de jonge zee- ft ft hond de weg om het dier wat ft ft beter te bekijken. S™ Waarschijnlijk uit angst beet ft de in het nauw gedreven S 5 zeehond het paard toen S 5 in een der benen. Het dier had B B waarschijnlijk geen of nóg B B geen scherpe tanden, want het B ft paard reageerde niet op de ft ft beet van de zeehond. Even la- ft ft ter dook het dier tussen de ft ft paardebenen door de kreek in, ft ft zwom naar dieper water en ft S* dook onder om zich niet meer S aan de ruiters te vertonen. T0000000000000000000000. Examens de Sehouwse aannemers zaterdag avond in de auto van de heer Prince op weg naar huis. Op de Nieuwe Prinsenkade in Breda, daar waar het uitgaande verkeer in de richting Roosendaal passeert, moet de be stuurder omstreeks kwart over tien plotseling door het duister zijn mls- Op een gegeven moment reed de auto van de vrij hoge walkant de haven in, sloeg over de kop en ver dween met de wielen naar boven in het vuile water. Een van de omwo nenden, de 36-jarige A, M. Verkerk, bedacht zich geen ogenblik, sprong de auto achterna en probeerde de beide inzittenden te redden. Bij deze pogingen heeft de kranige redder de chauffeur van de auto nog enkele ogenblikken vastgehad. De opgave om hem op het droge te brengen bleek evenwel zo zwaar, dat hij net moest opgeven. Nog een andere'Bre- danaar, de 22-jarige heer J. Note- boom, die te hulp schoot, heeft even eens al het mogelijke gedaan om de inzittenden van de auto te redden. Evenwel ook zonder resultaat. Toen de personenwagen enkele uren later op het droge was ge takeld bleken de beide aannemers overleden te zijn. De vader van J. C. Verkerk uit Breda, werd door het ongeluk zo geschokt, dat hij kort na het gebeurde in elk aar zakte en overleed. De heer Prince was 48 jaar, gehuwd en vader van vier kinderen. In Haamstede bezat hij een aannemers bedrijf. In deze kwaliteit was hij be stuurslid van de Nederlandse Aanne mers- en Patroonsbond. Verder was hij in Haamstede onder-commandant van de plaatselijke vrijwillige brand weer en bestuurslid van de sportver eniging „Zeemeeuwen". De heer Wijsman bereikte de leeftijd van 58 jaar. Hij was gehuwd en vader van vijf kinderen. Te Zierikzee had hij een aannemersbedrijf en aan de Schuithaven aldaar een winkel in luxe artikelen en lederwaren. J. L. Verhagen waarnemer notariaat in Meerkerk De president van de rechtbank te Dor drecht heeft in zijn functie van voor zitter van de Kamer van Toezicht over de notarissen en kandidaat-no tarissen in het arrondissement Dor drecht de heer J. L. Verhagen te Vlis- singen aangezocht als waarnemer voor het notariaat van wijlen notaris E. R. Kraay te Meerkerk (Z.H.). De waarneming zal duren tot in de be-1 staande vacature is voorzien. by de aanvang van de uitvoering meedeelde. Duur stonden ook de zilveren kroon tjes op de uniformen van de muzi kanten. Deze kroontjes en nog een nieuw instrument waren een geschenk van burgemeester jhr. R. J. H. Q. RoëlI ter gelegenheid van zijn 30-jarig ambtsjubileum en zijn 25-jarig huwelijksfeest. Voor deze geschenken bracht de voorzitter de burgemeester, die beschermheer is van de harmonie, hartelijk dank. Nadat de heer Verton ook nog de erevoorzitter welkom had geheten, kon de harmonie beginnen met de afwerking van het programma. Daarna werden de aanwezigen ver gast op het toneelspel ..Het leven gaat door". Na afloop deelde de voor zitter mede, dat de .oudpapieractie nog steeds de hoofdpijler is, waar het uniformenfonds op „steunt". Tenslotte memoreerde de lieer Ver ton nog het grote succes van de har monie op het fruitcorso in Goes. Dit succes werd niet alleen bereikt door "de goede muzikale prestaties, maar ook door de keurige uniformen en het uitstekende marcheren. (Advertentie) Auto's botsten op kruispunt Op de kruising HogewegBouedyke- straat te Vlissingeu zyn zondagmor gen twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De 77-jarige VV. A. B. uit Vlissingen raakte be kneld en brak daarbij enkele ribben. Per ambulance werd hij naar het St. Jósephziekenhuis overgebracht. Hot. achtjarig dochtertje van één der be stuurders, C. de R. uit Vlissingen, kreeg een hersenschudding. Beide au to's werden zwaar beschadigd. De aanrijding ontstond, doordat R. A. T. uit Dordrecht geen voorrang ver leende aan de andere personenauto, bestuurd door De R. ZWAARBEWOLKT Zwaarbewolkt met vooral in het noorden van het land af en toe enige regen. Krachtige tot stormachtige en langs de kust storm uit richtingen tussen zuidwest en west. Over het algemeen iets hogere temperaturen. ZON EN MAAN .1.3 februari Zon op 8.01 onder 17.49 Maan op 12.33 onder 3.26 VIJFENVIJFTIG jaar getrouwd en even zovele jaren geabonneerd op ons blad. Dit dubbele jubileum viert aanstaande donderdag hel echtpaar P. Hendrikse-Tollens te Middelburg. Op vrijdag 15 februari 1907 traden de heer P. Hendrikse en mejuffrouw J. Tollens in Middelburg in het hu welijk. Eu gedurende de 55 huwelijks- DAGJE Een verrassend zonnig zondagjc gis teren, temeer verrassend na. de nogal verregende, zaterdag. Vele tientallen dapperen gesignaleerd, die het. kopje koffie op 'terrassen nuttigden, voor hét merendeel gestoken in jas en das weliswaarmaar toch: in de zon en bij voorkeur uit de wind. In de wind daarentegen wandelden enkele andere dapperen over het brede strand van Domburg, dat deze middag bijzonder uitnodigend op de duizenden seizoen- gasten lag te wachten, van wie er sommigen kennelijk al kwartier kwa men maken, gezien de auto's met witte nummerplaten. Naar verluidt trachten sommige gasten bereids ook kuilen op het strand te -reserveren maar zó ver strekt de service aan vreemdelingen zich nog niet uit. De kuil dient zelf gegraven en wie het voor een ander dóet. zie toe dat hij er self niet in valt. Maar goed, giste ren was er nog geen kuil te zien en de Noordzee kon vriendelijk brui send ongehinderd onze smalle kust begroeten. Dit nu deed de Noordzee dan ook zonder ophouden en na terugge groet te hebben, vriendelijk, maar 'niet bruisend, lieten wij het strand het. strand cp de zee de zee. Het was een mooi dagje. jargn, die thans achter hun liggen, is de Middelburgse Courant en later de P.Z.C. een trouwe metgezel ge weest. Er is echter nog iets, waardoor het echtpaar nauw met ons blad is ver bonden. Eén van de drie zoons van het echtpaar, de heer C. Hendrikse, is namelijk bezorger van de P.Z.C. in Middelburg. De heer Hendrikse is 75 jaar en goed gezond, hoewel hij enkele jaren geleden een verkeersonge luk heeft gehad, waardoor zijn ene been niet zo goed meer mee- kan. Ruim vijftig jaar heeft hij op de Vitritefabriek gewérkt. Over de tijd. dat hij met pensioen is zegt hij: „Ik heb me nog geen moment verveeld". Voor hij het ongeluk kreeg trok hij er vaak met de fiets op uit. Ook ging hij vaak naar het voetballen kijken. Dat alles kan nu niet meer. Wel gaat hij nog eens een eindje wandelen in de buurt. Zijn vrouw is 73 „We zijn jong getrouwd" en evenals haar echt genoot nog bijzonder actief en levens lustig. Het echtpaar heeft drie zoons, vijf kleinkinderen en drie achterklein kinderen. Het jubileum wordt niet aanstaande donderdag, maar op de zatérdag daarna gevierd. ,;Als het net zo druk wordt alstoen we vijf tig jaar' getróuwd waren", aldus me vrouw Hendrikse. ,.dan belooft het wat te worden". „DUUR" Het was een duur gedoe daar in „Tavenu" in Haamstede, waar de koninklijke harmonie „Witte van Haamstede." de eerste uitvoering gaf met de nieuwe laaggestemde instru menten. Duur omdat de instrumenten een gezamenlijke waarde vertegch- woordigen van meer dan tienduize.nd 1 gulden, zoals voorzitter H. P. Verton l 1 Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kandidaats examen voor werktuigkundig inge nieur W, J. Westerweele uit Borssele. Voor het dezer dagen te Bergen op Zoom gehouden examen machine- schrijven slaagden mej. C. van Driel te Haamstede (met lof), mej. C. Bouw man te Burgh (met lof), mej. G. Bo- lijn, mej. A. Hart, mej. J. Saman en mej. S. v. d. Hulle, allen te Haam stede. De geslaagden waren leei-lin- gen van de heer Koetsdijlc te Ouden bosch. „Scaldis" sleepte Brits schip naar Vlissingen „Westriver" met machineschade bij zuid-oostkust van Engeland Zondagavond omstreeks half acht heeft de „Scaldis" van de Scaldis N.V. Shipbrokers het 10.051 ton me tende Britse vrachtschip „Westri ver" de buitenhaven van Vlissingen binnengesleept. De „Scaldis" werd daarbij geassisteerd door de sleepbo ten „Frederik Hendrik" en „Van Woelderen" van de S.H.V. De „West river" had 10 mijl van het lichtschip Sandettie (ongeveer 90 mijl van Hoek van Holland) bij de zuidoost kust van Engeland te kampen met machineschade. De „Scaldis" was za terdag al naar het schip toe ge weest, maar de kapitein dacht toen dat hy het wel klaar kon spelen. Zondag sleepte de „Scaldis" het vrachtschip eigendom van de Purvis Shipping Cy. Limited te Lon den naar de rede van Vlissingen. Duits motorlankschip strandde bij Stavenisse In de Witte Tonnenvlije, ter hoog te van Stavenisse, is zaterdagmor gen omstreeks tien uur in de mist het 1000 metende, met bi tumen geladen, Duitse motortank schip „Esso Wiesbaden" gestrand. Bij afgaand water kwam het schip in een gevaarlijke positie te zitten. Er kwam zo'n werking in het schip, dat een bovendeks gelegen pijplei ding van een installatie om de bitumenlading van 200 graden Cel sius warm te stoken stuk sprong. Vanuit Wemeldinge voer het ber gingsvaartuig „Adja" ter assistentie uit, evenals het motortankschip „Bi- tuma I", dat een gedeelte van de lading zou kunnen overnemen. De ..Adja" slaagde er 's avonds bij hoog water in de „Esso Wiesbaden" vlot te slepen. Het schip dat on derweg was van Antwerpen naar Krefeld kon de reis op eigen kracht voortzetten. Slot van pag. 1 komsten van liet Rampenfonds of het Italiaanse Rode Kruis, óndanks het feit, dat öp 1 februari 1953 al de stichtingslanderijén geïnundeerd wer den. Het bouwkapitaal kwam echter bijeen dankzij het besluit van Souburg en Ritthem óm zich samen garant te stellen voor de rente en aflossing er van; bovendien kreeg de stichting een renteloos voorschot uit het pre ventiefonds tot een bedrag van 11.000, alsmede een bedrag van 4000 uit het kinderpostzegelfoiids voor de inrichting van het kleuterbu reau. De heer Daniëise dankte deze instellingen hartelyk voor de finan ciële steun. In zijn dank betrok de stichtingsvoorzitter voorts allen, die meehielpen en adviseerden tijdens de bouw. Bevoorrecht Vervolgens gingen de gedachten van burgemeester Daniëise vele jaren te rug, „om tot de waardering te ko men in welke bevoorrechte positie de bevolking van beide gemeenten thans is gekomen op het gebied van de volksgezondheid". Als initiatiefne mers en instandhouders van het kruiswerk noemde hij onder meer de namen van dokter C. E. Plugge en diens echtgenote, en van ds. Flei scher, de Noordhollandse predikant, later de directeur van de algemene Nederlandse vereniging Het Groene Kruis. Op het gebied van de tuber culosebestrijding herinnerde de heer Daniëise aan dokter Hoorweg, terwijl de naam van dokter Van Maren Bentz van den Berg eenzelfde klank had ten aanzien van de zuigelingen- bescherming. Voorts herinnerde hij aan het goede werk, dat het Oranje- Groene Kruis tot stand bracht. Tenslotte bracht burgemeestei Daniëise nog een wens naar vo ren: de inrichting met de aan schaf van het instrumentarium voor de sehooltand-verzorging. Gemeenschapszin Waarnemend burgemeester Van de Putte feliciteerde liet stichtingsbe stuur, dat de moed lieeft gehad om dit werk tot stand te brengen.. Het is volgens de wethouder op zichzelf reeds een weldaad, wanneer derge lijke verenigingen in de gemeenten bestaan. De gemeente, zo zei de heer Van de Putte, heeft zich dan ook gaarne garant gesteld voor de geld leningen. Hij noemde het centrum een tastbaar bewijs van de gemeen schapszin in Souburg en Rittliem. „Wanneer de ontwikkeling van do streek ter sprake komt, willen wij wijzen naar do Cornell's van Pere straat", aldus de waarnemend bur gemeester, „daar staat het bewijs hoe zulke zaken aangepakt moeten worden'. Namens de artsen werd hierop het woord gevoerd door dokter J. S. Bloos, die zich bijzonder dankbaar toonde voor de activiteiten van de stichting. Hij gaf deze waardering gestalte door de aanbieding van de stoeltjes en tafeltjes voor de kleu ters. Namens het bestuur van het provinciale Groene Kruis werd ver volgens iiet woord gevoerd door bur gemeester H. P. Everwijn van Zuid- zande, die eveneens de samenwerking memoreerde en een enveloppe met inhoud overhandigde, namens het hoofdbestuur van het Oranje-Groene Kruis door zr. H. Hörchnef, die het centrum stijlvol, modern, fleurig en ook zeer doelmatig noemde, namens het Zeeuwse Oranje-Groene Kruis door de voorzitter, de heer Boone, die een ets van Veere aanbood, waarna nog gesproken werd door architect G. Tuinhof uit Vlissingen en de heren J. de Bruin, oud-schoolhoofd en J. Joosse. namens het Groene Kruis uit Nieuwland. Een tragische bijzonderheid van dit ongeluk was, dat een van de omstanders zich het gebeuren zo aantrok, dat hij ter plaatse aan een hartverlamming over leed. Het was de 57-jarige heer J. C. Verkerk, vader van de 36- jarige A. M. Verkerk, die nog hulp had geboden. Na een vergadering van de Neder landse Aannemers- en Patroonsbond te hebben bijgewoond waren de bei- DUBBEL kade water in In het centrum van Breda zijn zaterdagavond twee aannemers van Schouwen-Duiveland, de, heren C. A. Prince te Haamste de en S. P. Wijsman te Zierik zee, met een personenauto in een haven gereden en enige ogenblikken later verdronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2