Stationsbrug Middelburg voor de landbouw een verschrikking BAARLANDSE CHAUFFEUR TOT 150 BOETE VEROORDEELD SCH0UWSE Z.L.M.-ERS OVER LANDBOUW-GARANTIEBELEID ORANJEVERENIGING IN GOES DONDERDAGAVOND ONTBONDEN INTERSCHOLAIR CONCOURS" IN TERNEUZEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 VOORZITTER BEDRIJFSVOO RLICHTING WALCHEREN: Deskundig licht over maaidorser met tank Tijdens de jaarvergadering van de vereniging voor bedrijfsvoor lichting Walcheren, die donder dag in café-restaurant Wöhler te Middelburg gehouden werd, heeft de voorzitter, de heer W. K. van Nieuwenhuyzen in zijn openingswoord zijn ongenoegen uitgesproken over de lange wachttijden, waarmee ook de landbouw geconfronteerd wordt wanneer deze de Stationsbrug te Middelburg moet passeren. „Zo als het thans is, betekent het voor de landbouw en anderen een verschrikking en.... een schandaal", aldus verklaarde de beer Van Nieuwenhuyzen tot de bijna tweehonderd leden, die de jaarvergadering bezochten. Wat deze stagnatie bij de Stations brug de landbouw kost is niet bere kend. zo vervolgde de voorzitter. ..Maar ik hoop. dat de standsorga nisaties hier hun plicht weten te vin den", betoogde hij. De heer Van Nieu- 's-Heerenhoek nam afscheid van kapelaan Broekmans Op bijzonder hartelijke wijze hebben de parochianen van 's-Heerenhoek donderdagavond in de Jeugdhoeve afscheid genomen van kapelaan A. Tli. Broekmans, die na drie in 's- .Heerenhoek werkzaam te zijn ge weest, deze parochie gaat verlaten. Op initiatief van de Jeugdraad van 's-Heerenhoek was deze afscheidsbij eenkomst belegd, waar zeer velen van hun belangstelling blijk gaven. Pastoor A. Douenburg voerde óp de ze bijeenkomst als eerste het woord. Hij dankte de kapelaan voor alles wat hij in de afgelopen drie jaar voor de parochie had gedaan. Hierna zon gen de leerlingen van de jongens- en meisjesschool enkele toepasselijke liederen en werd er gedeclameerd. Muzikaal werd de kapelaan verder ..uitgeleide"' gedaan door de fanfare St. Caecilia, die onder leiding van de hecrt J. Harthoorn enkele nummers ten gehore bracht en de drumband Symphonette, die onder, leiding van de heer J. Flovusse. eveneens haar beste muzikale beentje voorzette. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer G. van Dijke namens de K.A.B., de heer I-I. Verhoeven na mens de middenstand van 's-Heêren- hoek en de heer J. van 't Westeinde namens de N.C.B. Sprekers boden de kapelaan een geschenk onder cou vert aan. Ook van diverse andere or ganisaties kreeg de kapelaan enkele geschenken. Voorts werd er nog een toneelstukje opgevoerd, gezongen en luisterde de jeugdband de Spitfires uit 's-Heerenhoek het geheel muzi kaal op. Krijgsraad veroordeelde militair tot 25 boete L)e krijgsraad te velde West in Den Haag heeft donderdag de 22-jarige dienstplichtige soldaat P.. ingedeeld bij de verzorgingscompagnie van de C.O.A.K. te Middelburg, die bekende 54 gulden, eigendom van de. N.V. Venz chocoladefabrieken in Vaassen te hebben weggenomen, een boete van f 25 opgelegd. De jongeman vertelde, dat geldge brek de oorzaak was van deze mis greep. Vóór zijn diensttijd had hij een zakgeld van f 30 ontvangen, maar het lukte hem niet van zijn soldij geld over te houden om zijn meisje tijdens het weekend eens mee uit te nemen. De auditeur-militair vond het gedrag van de beklaagde onbegrijpelijk en eiste een boete van f 50 of 10 dagen onvoorwaardelijke detentie, alsmede drie weken gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De uitspraak luidde een boete van f 25, subsidair 5 dagen. Kantongerecht Bergen op Zoom Zeeuws-Vlaming vergat voor te sorteren De kantonrechter te Bergen op Zoom heeft de autobestuurder C. B. uit St.- •Jansteen conform dc eis van de offi cier van justitie veroordeeld tot een geldboete van 30,subsidiair 6 dagen hechtenis. B. stond terecht, omdat hy op 13 oktober van het afge lopen jaar de veiligheid van het ver keer in gevaar had gebracht, toen hij op de Rondweg te Roosendaal reed. De Zeeuws-Vlaming wilde hier de weg naar Nispen inslaan, maar had niet voorgesorteerd, waardoor een achter hem rijdende auto plotseling moest remmen. Een hier weer achter l ijdende scooter botste toen tegen de auto op. Tot zijn verweer voerde B. aan, dat hij de weg niet goed wist, maar weJ zijn richtingaanwijzer had uitgestoken. Dat hij niet had voorge sorteerd erkende hij volmondig, Des ondanks was het vonnis conform de cis. Tot aanhouding werd besloten in de zaak tegen M. A. uit Tholen. die op 7 november op zijn bromfiets plotseling de Halsterseweg te Bergen op Zoom zou zijn overgestoken, waar door hij in botsing kwam met een achterop* komende auto. Besloten werd dat in deze zaak nog twee ge tuigen zullen worden gehoord. wenhuyzen wees er op. dat de land bouw èn het bedrijfsleven, die dage lijks vele malen verplicht zijn van de ze verbindingsschakel gebruik te ma ken, meer narigheid er van onder vinden dan de toeristen. „Laat men desnoods trachten het toeristenverkeer zoveel mogelijk via de nieuwe dammen te laten rijden", vervolgde de heer Van Nieuwenhuyzen. „Oostkapelle- Noord-Beveland-Goes is evenver als Oostkapelle-Middelburg-Goes". In zijn openingsrede wees de voorzit ter er voorts op, dat de landbouwers nog meer dan voorheen op „hun tellen" moeten passen. „Want een misstap die we in ons bedrijf doen, kost ons dikwijls direct grote bedra gen. Soms kunnen we zelfs van een catastrofe spreken", verklaarde de heer Van Nieuwenhuyzen, die de ver enigingsleden verder aanraadde om met assistent of boekhouder eens van gedachten te wisselen over inde ling van bedrijfs- en privé-inkomen, dit in verband met opgave aan de belastingen. We moeten ons bedrijf ook boekhoudkundig-economisch kun nen doorzien, betoogde de heer Van Nieuwenhuyzen. Graantank Xu het probleem van de oogst en verwerking van Iosgestort graan met behulp van de maaidorser met graan tank in Walcheren wat begint te le ven, had het bestnur deze vergade ring benut om wat deskundig licht over deze nieuwe zaak te laten schij nen. Als inleiders waren aanwezig de lieren M. Murre van de rijksvoor lichtingsdienst, D. A. van Nieuwen huyzen, landbouwer, J. Brasser, loon werker en C. Meulenberg en J. H. Wolthuis, handelaren. De heer Murrc wees er op. dat de behandeling van dit onderwerp moet gezien worden tegen de achtergrond van het afnemend arbeidsaanbod. Hij betoogde, dat direct en indirect een kwart van de Nederlandse werkende bevolking bij de landbouw betrokken is. In de afgelopen tien jaar zijn er evenwel gemiddeld dertig arbeiders per dag uit de landbouw gestapt; voor Zeeland komt dit sinds 1950 neer op een afvloeiing van rond 5000 arbeiders. De heer Murre schatte de afvloeiing in de volgende tien jaar op rond 25 procent. Noodgedwongen zal deze arbeid dus moeten worden vervangen door kapitaal en de maai dorser met graantank. noemde de heer Murre daarvan een voorbeeld. Hij was van oordeel, dat deze ma chine ongetwijfeld zeer snel terrein zal winnen. Als voordelen er van noemde hjj produktieverhoging, arbeidsver- liehting en minder weerrisico's, daar de zakken graan nu niet een nacht over hoeven te liggen op het land. Als problemen stipte hij aan het transport voor kleine be drijven en de investeringen, die het gebruik van de dorser met tank meebrengt. Ervaring De heer Van Nieuwenhuyzen gaf als landbouwer enkele van zijn ervarin gen, die hij in het afgelopen jaar bij het gebruik van deze machine heeft gehad. Het werkt vlugger, is minder zwaar en het levert geen „blauwe schenen" op, zo betoogde hij. Als klein nadeel zag de heer Van Nieu wenhuyzen: 1 sortering. Loondorser Brasser ging onder meer nader in op de nieuwe investeringen, die het gebruik van deze machine vraagt, en de moeilijke overgangstijd. „De loondorsers zouden graag een plotselinge overgang hebben", ver klaarde de heer Brasser. „Het staat ons als loonwerkers wel aan om met de tank te werken, als de volle tank maar tijdig leeg komt. Dat zal nog wel wat organisatie meebrengen", merkte hij op. Tot slot volgde het oordeel van de handelaren. De heer Meulenberg zag het gebruik van de dorser met tank ook als de methode van de toe komst. De wijze van oogsten brengt volgens hem weinig problemen met zich. behalve dan ten aanzien van de financiën. De heer Wolthuis wees er op. dat de coöperatie gereed is om het produkt te ontvangen, daar de nieuwe silo van d.e „Eiland Walche ren" binnenkort aanbesteed wordt. Na deze toelichtingen schoten de landbouwers een spervuur van vragen af op een forum, waarin behalve de toelichters ook zitting hadden ir. B. de Jong van de N. A.K. en de heren W. P. Balkenen de en J. T: Andringa van de R.L. V.D. Bij do bestuursverkiezing werd de heer G. Koole als secretaris herko zen. terwijl in de plaats van de heer J. Geschiere de heer A. Maljaars ge kozen werd als lid van het bestuur. Voorzitter Van Nieuwenhuyzen bracht de heer Geschiere da.nk voor de prettige verstandhouding, waarin altijd met hem samengewerkt is. I Herv. Kerk Domburg maakt van hotel kerkcentrum Aan de Badhuisweg Voor tien jaar heeft de Hervormde Kerk van Domburg hotel „Marezate" aan de Badhuisweg in Domburg kun nen huren. In het hotel, dat de naam „Hervormd Kerkcentrum Marezate" krijgt, zullen 's winters de gemeen te-activiteiten worden gehouden, 's Zomers zal het kerkcentrum worden verhuurd aan de Deutsche Evangelische Kirelie. Reeds is over eengekomen, dat gedurende vijf zo mers groepen van deze kerk het cen trum in Domburg zullen bezoeken. Begin maart zal de Hervormde Kerk van Domburg het nieuwe kerkcen trum officieel in gebruik nemen. Hiermee gaat dan een oude wens van ds. J. van Vliet in vervulling. Reeds lang bestonden er bij de Her vormde Kerk plannen om voor het kerkewerk een nieuw onderkomen te zoeken, omdat het huidige gebouw „Rehoboth" voor dit werk niet al leen, te klein, maar bovendien te oud en allesbehalve ideaal is. Met het hotel „Marezate" krijgt de Hervorm de Kerk de beschikking over een al leszins representatief centrum. In het hotel beschikt men over twee ver gaderruimten. elf slaapkamers met een. capaciteit van vijftig bedden en een goed geoutilleerde keuken. Het centrum wordt beheerd door een spe ciaal in het leven geroepen stichting, dat nauw verbonden is aan de kerk. Naast de eigen activiteiten in de win ter, zoals catechisatie, jeugdwerk en gemeenteavonden, en gedurende de zomer verhuur aan de Evangelische Kirche. wil men het kerkcentrum ge durende weekenden ook openstellen voor speciale bijeenkomsten, confe renties en dergelijke. Over dit laat ste is reeds contact opgenomen met diverse mogelijke belangstellenden. Het huidige kerkcentrum „Rehoboth" blijft eveneens gehandhaafd. Onder meer blijft de bibliotheek in dit ge bouw gevestigd. Aan de r.-k.-universiteit te Nijmegen is dezer dagen geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde tweede gedeelte, de heer G. P. Lauw te Hulst. „HOOGST ROEKELOOS" Slachtoffer van botsing is blijvend invalide De Middelburgse politierechter heeft de chauffeur A. op 't H. uit Baarland donderdagmiddag conform de eis veroordeeld tot een boete van 150 en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De chauf feur reed op 20 mei J961 in Oudc- laiide een motorrijder aan, waardoor deze blijvend invalide is geworden. „Hoogst roekeloos; schromelijk ver grepen aan de meest gewone ver keersregels; verschrikkelijke gevol gen", dat zijn zinsneden uit het re quisitoir, dat de officier van justitie, mr. T. Lebret, hield. Uit de verklaring van een oogge tuige. mevr. C. de V.-v. d. W., bleek, dat de verdachte met zijn melkauto links door een bocht ging en ook daarna uiterst links van de weg bleef rijden. De motorrijder, die uit de te genovergestelde richting kwam. reed zo veel mogelgk aan de rechterkant. De verdachte gaf tijdens de zitting volmondig toe, dat hij te veel links reed en dat hij fout was geweest. De arbeider C. P. van V'. uit I.Jzendijke was op 3 september naar de kermis in Sas van Gent geweest. Sinds het middaguur had hij niet gegeten, maar hij had wel tien flesjes bier gedronken. Toen hij 's avonds laat terugfietste, ver oorzaakte hij een aanrijding met een bromfiets. De politierechter veroordeelde hem hiervoor tot een boete van 100. Ver duister ing Een boete van ƒ60 kreeg de P.T.T.- employé J. de G. uit Goes, omdat hij een bedrag van SO had verduisterd. Een juridische vraag was van wie de Goesenaar dit bedrag had verduis terd. De verdachte had het geld ont vangen van een stichting om druk werken te bezorgen. De drukwerken werden bezorgd, maar De G. stak het geld in eigen zak. De officier meende dat de employé met deze ma nipulatie de P.T.T. had benadeeld. Mr. Lebret eiste een boete van 100, waarbij hij rekening hield met de straf die de P.T.T. al had opgelegd f voorwaardelijk ontslag en over plaatsing l. De verdediger van ver- Motorschip „Klario" bij afmeren anker verloren Donderdagmiddag verspeelde het 1300 ton metende motorschip „Kla- r}Q" bh" het afmeren in de buiten haven te Hansweert door kabelbreuk het anker. Het vaartuig botste hierop tegen een dukdalf, die werd bescha digd. Het bergingsvaartuig „Inktvis" bracht het 1000 kilogram wegende anker enige tijd later aan de opper vlakte. daelite, mr. P. C. Adriaanse, memo reerde ook deze straf in zijn pleidooi. Ankerliermotor De Ylissingse machinist E. A. van D. die werkzaam is bij een bergings maatschappij bad uit het wrak van dc „Caroline" een ankerliermo tor ontvreemd. Politierechter nir. B. S. Sieperda legde heni hiervoor een boete van 20 op. INLEIDING IR. A. W. LUIJTJENS „Streven naar norm voor rentabiliteit bedrijven" „Het landbouw-garantiebeleid van de regering is op dood spoor". Deze uit spraak kregen de Z.L.M.-leden van de kring „Schouwen-Duiveland" don derdagmiddag te horen uit de mond van ïr. A. \V. Luijtjens te Goes, die in het „Huis van Nassau" te Zierik- zee een inleiding hield over het on derwerp „Akkerbouw en afzetproble- men". De landbouwkundige bepaalde zich daarbij hoofdzakelijk tót het opsporen van de oorzaken, waarnaar de onrust in de agrarische sector moet worden terug verwezen. Daarna ontwikkelde hij enkele denkbeelden, die eèn eönstructieve bijdrage zouden kunnen leveren tot een gesprek over deze proble men. „We moeten streven naar een norm, die op langere termijn een rentabiliteit van het akker- bouwbedrrjf kan verzekeren". Dat daaraan op het ogenblik nogal het een en ander mankeert weet de inleider aan drie lekken in de garan tie-politiek: 1. de vrije produkten kunnen niet meer rendabel worden geteeld; 2. de vrije uitloop van de voedergra- nen maken een prijsverhoging slechts theoretisch mogelijk; 3. door beperking van de quanta wordt het garantiebeleid ten aanzien van suikerbieten uitgehold. Aan de hand van enkele grafieken toonde ir. Luijtjens aan, dat de rentabiliteit van de akkerbouw zorgwekkend is terug gelopen. „We zitten dus in een slechte hoek", aldus spreker, die gedocumen teerde gegevens op tafel bracht over de berekening van de kostprijzen en het arbeidsinkomen. Twee pijlers van het beleid, die hij weliswaar gehand haafd wilde zien, maar van een ge heel andere zijde benaderd, dan op het ogenblik. Verbetering van het garantiebeleid achtte ir. Luijtjens alleen mogelijk door het garantievlak SLECHTS VIJF LEDEN AANWEZIG Noodkreet vond geen weerklank bij leden Donderdagavond is tijdens een in ho tel „Ceutraal" te Goes gehouden bui tengewone ledenvergadering aan alle illusies omtrent het voortbestaan van de Oranjevereniging een einde ge maakt. Alle aanwezige leden vijf in totaal waren van mening, dat de enige oplossing voor de Oranje vereniging opheffing was. Het be stuur zal deze beslissing ter kennis brengen van het gemeentebestuur. In de afgelopen week was er tijdens een ledenvergadering reeds uitvoerig van gedachten gewisseld over het voortbestaan van de vereniging en of dit wel zin had. gezien de belangstel ling van de leden. Vooral de laatste jaren kampte men met het probleem opengevallen bestuursplaatsen te doen bezetten. Meestal gelukte dit" helemaal niet. Een bewijs, dat bij de leden weinig belangstelling voor het werk van de Oranjevereniging be staat, meende men verder te kun nen constateren uit het feit, dat voor deze buitengewone ledenverga dering slechts vijf van de 550 inge schreven leden waren komen opda gen. Hoewel men het niet de meest elegante oplossing vond, was liet bestuur toch van mening, dat gezien dit resultaat de beste op lossing opheffing van de vereni ging was. Want niet alleen had men de laatste jaren moeilijkheden met het doen be zetten van de bestuursfuncties, maar ook met de ledenwerving en de fi nanciën voor de te organiseren fes tiviteiten ging het steeds slecht. Een behoorlijk feest was dan ook nimmer te organiseren. Een tweetal leden pleitte om ophef fing van de vereniging nog even aan te houden om de reacties van de ver schillende kiesverenigingen in Goes af te wachten. Deze zouden de moei lijkheden rond de Oranjevereniging namelijk bespreken, maar voorzitter G. Vleugel zag hier weinig heil in. De musici van het Ter- neuzense Petrus Hondlus- lyceum en het R.-K. Jan- senius-Iyceum uit Hulst hebben donderdagavond in de aula van de eerstge noemde school een vreed zame strijd geleverd. Bei de scholen namen name lijk deel aan oen door de Stichting Interscholair Muziekconcours georgani seerde uitvoering, de laat ste uit een reeks van ne gentien, die sinds eind no vember in het hele land gehouden zijn. Deze stich ting. midden 1961 opge richt, wil de muziekbeoe fening van de schooljeugd stimuleren. Daartoe zijn dus nu negentien uitvoe ringen gehouden, waarin twee of meer schoojor- kesten om een plaats in een van de vijf demifina- les musiceerden. De finale wordt op 10 maart in de Singer-concertzaal in La ren gehouden. Dit zal via de radio uitgezonden wor den. Van de Zeeuws-Vlaamse scholieren zal van het R.-K. Jansenius-lyceum de pianist Leo dc Jong het op 17 februari op moeten nemen, in de demi-finale te Oudenbosch, tegen het koor van de bischoppelijke kweekschool te Ouden bosch en het orkest van het Tilburgse Sint Odul- phusjyeeum. De jury, be staande uit de heer Ru Sevenhujjsen, adjunct-di recteur van de Vereniging Jeugd en Muziek, perma nent jury-voorzitter; de heer J. Ivens, adjunct-di recteur van de Zeeuwsehe Muziekschool, afdeling Hulst, an de heer J. C. Dekker, v<lirecteur van de Muziekschool tc Tcrncu- zen, achtte namelijk zijn vertolking van de Fanta sie-impromptu van Fr. Chopin de beste muzikale prestatie van deze avond. De penningmeester van de Stichting Interscholair Muziekconcours, de heer H. W. Blij, opende de avond met een korte inlei ding over het concours. Ton Kool, radio-medewer ker van de K.R.O. leidde de avond. Als eerste kon hij aankondigen 't school- - orkest van het Petrus Hondius-Iyceum. Onder leiding van de heer J. Wisse, leraar aan de mu ziekschool voerden zij uit dc symphonie in A, deel 1 allegro van W. A. Mo zart en de symphonie in bes van Pferre van Mal- dere, delen allegro assai en presto. Hierna speelde Leo de Jong. Ondanks het feit, dat de piano niet geheel gestemd stond, leverde hij een goede muzikale pres tatie. In de aulavan hel Pe trus Hondiua-lyceum te Ter neuzen-, het or leest van deze school tijdens de uitvoering van het in- terscolaire muziekcon cours. (Foto P.Z.C Minder waren de prosta ties van het onder zijn leiding staande ensemble „The Swozanis" van het R.-K. Jansenius-lyceum. Zij speelden „Tripplc", Pépjto" en „Willy the Weepep", melodietjes, waarmee zij bewezen, dat ook iri het vlak van de amusementsmuziek niet alles zomaar goed is. Zo als de voorzitter van de jury in zijn slotwoord zei: „Jullie moeten maar eens goed-luisteren naar iemand als Dave Brubeck". te verbreden en het beleid mede te stoelen op de rentabiliteit van het gehele bedrijf. Drie criteria Het arbeidsinkomen moet volgens deze Zeeuwse landbouwkundige wor den getoetst aan drie criteria: 1. le vert dit voldoende op voor onderhou ding van het gezin? 2. geeft het ruimte voor het opvangen van extra risico's? 3. is er ruimte om iets op zij te leggen voor extra investerin gen? Wat de afzetproblemen betreft merk te spreker op, dat de gezamenlijke boeren minder afhankelijk zijn van het garantiebeleid naarmate zij er in slagen goede organisaties op te bou wen. Verder pleitte hij er voor het valorisatiebeleid uit te strekken tot alle produkten en de zogenaamde vrije produkten beter te waarderen. Verwerkingscoöperaties en samen gaan van de grote coöperatieve in stellingen met de standsorganisaties noemde de inleider in dit verband een eerste vereiste. De Z.L.M.-kring her koos in het huishoudelijk deel van dc vergadering de heer H. J. van der Zande te Nieuwerkerk als hoofdbe stuurslid en benoemde de heer A. Doeleman tot zijn plaatsvervanger. Bromfietser gewond bij botsing met vrachtauto Donderdagmiddag om 13.40 uur is op de hoek Bloemenlaan-Madelieveiilaan te Vlissingen de bromfietser L. J. uit Vlissingen tegen een vrachtwagen op gereden. J. moest met een gebroken bovenbeen en een zware hersenschud ding naar het ziekenhuis „Bethesda" worden vervoerd. Het ongeluk ontstond, doordat de chauffeur van de vrachtauto, M. P. uit Meliskerke, bij het links afslaan naar de Madelievcnlaan geen voor rang vferleende aan de rechtdoor rij dende bromfietser. Vrachtauto met groente ramt smederij in Hansweert Een vrachtauto met groente heeft donderdagmorgen om vijf uur de sme derij van H. Oele aan de Kanaal straat te Hansweert geramd. Wan neer de wagen een paar meter er naast was binnengereden, dan was hij in de slaapkamer van de bewoners van het pand terechtgekomen. Nu ontstond er flinke schade aan de in gang van de smederij, terwijl dé voorgevel werd ontzet. Het ongeval ontstond' toen "de vracht auto van de gebrs. Den H. uit Zwljn- drecht, die geladen was met groente, bestemde voor de firma P. in Hans weert, moest uitwijken voor een fiet ser. De vrachtauto kreeg enige scha de. maar heeft in de loop van de mor gen zijn weg vervolgd. Kustvaarder „Albatros" verloor kostbare biertank De Nederlandse kustvaarder B „Albatros" heeft donderdag- 3 B avond omstreeks acht uur by H het verlaten van de Vlissingse haven een biertank verloren, E= Het schip, dat op weg is naar 's Goole, heeft aan de kustwacht B verzocht naar deze tank uit te B B kijken, daar het voorwerp met of zonder inhoud tame- g. lijk kostbaar moet zijn. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiui Goese predikant drie maanden naar Canada De gereformeerd predikant in Goes, ds. E. Jansen, heeft drie maanden verlof gekregen van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk in Goes om een reis te maken naar Canada. Ds. Jansen maakt deze reis in gezel schap van zijn echtgenote. Hij zal in j Canada een zoon bezoeken. Het pre- dikantenpaar zal van 9 juli tot medio oktober wegblijven. Benoeming De heer J. Doornebal, directeur van het postkantoor te Axel is met in gang van 1 juni 1962 benoemd in dezelfde functie te Hoofddorp-Haar lemmermeer. Mevrouw P. F. Maas-De Feijter uit Zaamslag is mot ingang van 5 janu ari 1962 benoemd tot schoonmaak ster van het kantoor van het Axelse gasbedrijf in Terneuzen. Z.L.M.-kring Hulst houdt ruilverkavelings vergadering De Kring Hulst van de Z.L.M. heeft tegen maandag 12 februari a.s. in ho tel ..De Linde" te Kloosterzande een belangrijke vergadering belegd wel ke voornamelijk in het teken van de uitvoering en eventuele voorbereiding van ruilverkaveling in het Land van Hulst staat. Nadat eerst de huishou delijke punten van de agenda worden afgewerkt, zal een aantal des kundigen op gebied van de ruilverka veling aan het woord komen. Na afloop, van de vrij korte spreek beurten zal een forum onder leiding van ir. D. van der Zaken trachten alle vragen uit de vergadering zo volledig mogelijk te beantwoorden. De rijkslandbouwconsulent. ir. J. A. H. Haenen, zal een slotbeschouwing houden. Judosportvereniging* te Brcskens opgericht In Breskens is dezer dagen een judo- sportvereniging opgericht. Men is na melijk van oordeel, dat door de grote ontwikkeling van deze sport in Ne derland. Zeeuwsch-Vlaanderen niet mag achterblijven. Er zijn reeds con tacten gelegd met het sportinstituut Janssen te Roosendaal. Tevens is een coeosmat aangekocht voor de som van f 1200,-. Gelegenheid tot training is er iedere vrijdagavond om half acht In de gemeentelijke sportzaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 8