Schouwse Z.L.M.-kring ongerust in misoogst 1961 over Drastische straf voor Schouwse braivour-rit Agenda 6 WALCHEREN A.N.M.B. NAM AFSCHEID VAN PENNINGMEESTER J. A. KRAAK MARKTBERICHTEN VRIJDAG 9 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TELEGRAM AAN MINISTER MARIJNEN: „Onbillijk, dat uitsluitsel in tegemoetkoming zo lang uitblijft" De kring1 „Scliouwen-Duiveland" van de Z.L.M. is ernstig ongerust over het uitblijven van een gunstige beslissing op een tegemoetkoming aan de landbouwers op dit eiland in de schade tengevolge van de oogstdepressie in 1961. Donderdagmiddag heeft zij dit door middel van een telegram kenbaar gemaakt aan de minister van landbouw, mr. V. G. M. Marijnen. De vergadering in het „Huis van Nassau" te Zierikzee beantwoordde liet voorstel van voorzitter A. M. Geluk om op deze manier aan de bel te trekken voor een zaak, die slepende dreigt te worden, met applaus. „Wij willen geen verwijten uiten, maar wel blijven wij strijden voor onze gerechtvaardigde verlangens 4 en vragen wij begrip voor een steunend beleid om catastrofale ontwikkelingen in. de toekomst te voorkomen". In zijn openingstoe spraak tot de Schouwse Z.L.M.- leden heeft de voorzitter de gehele affaire nog weer eens in het mid delpunt van de belangstelling ge plaatst. „Na een inundatie, een overstroming herverkaveling en talloze afgravin gen kon de structuur van onze land bouwgronden toch al zo weinig ver dragen, zodat de overmatige neerslag van de laatste twee jaar funest werd. De reacties op de (dreigende) misoogst, waarvan de hoofdoorzaak moet worden gezocht in een te hoog natriumgehalte, waren: een. extra krediet aan de cultuurtechnische dienst voor drainage en dergelijke, het beschikbaar stellen van 4500 ton Franse gips, van 17.600 ton schuim aarde, de oprichting van een Zeeuws agrarisch noodfonds en oogsttaxaties van slechte gewassen. „De resultaten werden vaak pover genoemd", zo ging de heer Geluk verder, „maar het heeft heel wat moeite en inspan ning gekost om het zover te bren gen". Daarom noemde de Z.L.M.- kringvoorzitter het onbegrijpelijk, dat het uitsluitsel op de tegemoetkoming in de schade zo lang op zich laat wachten. Bij al deze onbehaaglijke gevoelens liet de heer Geluk niet na om uit drukkelijk de stipuleren, dat ook de boer zelf een belangrijke taak heeft. Al was het alleen maar in het op peil houden van de stemming. „Want die is afgezakt tot een niveau, dat niet toelaatbaar is voor de streek zelf, haar naam en haar goodwill. We moeten geen zondebok zoeken, die altijd weer een ander is dan de be trokkene zelf. Bovendien moeten we ons hoeden voor overdrijving". De kringvoorzitter wilde daarop even goed de nadruk leggen. Wie de cijfers van de globale schattin gen voor do misoogst legt naast „Waarom niet samengaan?" in Dreischor „Waarom niet samengaan?". Deze vraag wordt iii Dreischor al sinds jaren gesteld. Het betreft de drie sportverenigingen, die dit dorp op Schouwen en Duiveland rijk is. Deze vraag houdt tevens een wens iu, na melijk om te komen tot de stichting van een algemene- sportvereniging, waarin alle takken van sport kunnen worden ondergebracht. Dat men echter nog steeds niet zo ver is, bleek onlangs op een bijeen komst, die de drie besturen hielden om zich te beraden over een even tuele fusie. Deze avond heeft name lijk totaal geen resultaat opgeleverd. De drie verenigingen in Dreischor, de voetbalvereniging „Dreischor", de gynastiekvereniging „Jong Drei schor" en do korfbalvereniging „N.O.A.D." tellen samen ongeveer 100 leden. Als een inwoner van Dreischor meer dan één sport wil beoefenen kost hem dat dus minstens een dub bele contributie. Dezer dagen is ech ter toch een pluspunt geboekt. In ho tel „De drie schapen" hebben de drie besturen namelijk opnieuw een geza menlijke vergadering gehouden. Het initiatief ging uit van de voetbalver eniging en de bedoeling was om de mogelijkheden te bespreken voor een gezamenlijke cabaretavond. De finan ciële problemen van de verschillende verenigingen stonden de uitvoering van dit plan echter in de weg. Geheel van de baan is het plan niet. Binnen kort zal men namelijk weer een ver gadering houden om de plannen nog eens te bespreken. Middelburg: City: Leimny Caution en verdovende middelen, 20 uur, 13 Jaar. Electro: Legioenen van de NUL 19.30 uur, 14 jaar. Gouden Poorte; Film avond buurtvereniging Noordweg, 20.00 uur. Vllssingen Alhambra: Lemmy Caution en verdovende middelen, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Legioenen, van de Nijl. 20 uur, 14 Jaar. Britannia: Toneel groep Centrum mei „Echo van het verleden" voor de Arbeiders Kunst kring, 20 uur. Concertgebouw: Feest avond buurtvereniging Paul Kruger- straat. 20 uur. Seheldekwartier: Caba- ret-varièté-avond personeelsver. „De Schelde", 20 uur. Goes Grand: Fubriek van officieren, 20 uur. 14 jaar. Tcrneuzen Luxor: Sparlacus, 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: Kunstmaand Orkest voor de Z.V U., 20 uur. Oostburg Ledeltheater: De ondeugende meisjes van Montmartve, 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: Angst, 20 uur. 14 jaar. Nieutverkcrk Ons Dorpshuis: Gezins- avond Z.L.M.-afdeling. 19.30 uur. Bergen op zoom Roxy. De kanonnen van Navarone. 20 uur, 14 jaar. de definitieve uitkomsten moet namelijk toegeven, dat het achter af soms nog bleek mee te vallen. Daarom maande hij de Schouwse Z. L.M.-leden: „Besteedt de uiterste zorg aan uw grond en bedenkt bij iedere handeling, die U verricht of nalaat, of dit in het belang van de structuur is. Velen kunnen zich na melijk niet aan de indruk onttrekken, dat bij ploegen, slippen of moren wordt vergeten, dat men eigenlijk op klompen door een porceleinkast loopt". De heer Geluk stelde de juiste en tijdige bewerkingen, die goede resultaten tot gevolg hadden ten voorbeeld-. In dit verband wees hij op een goede voorlichting en het nut van de bedrijfsstudiegroep. Om er de waarschuwing aan te verbinden: „Zie niet te laat in, dat U zich afzijdig hebt gehouden en nog meer verstrikt bent geraakt in eigen moeilijkheden". Daarom vond hij het nuttig dat de boeren eikaars standpunten toetsen en met meer vertrouwen het werk van andere bekijken, daar vooral de positieve kanten uithalen in plaats van alleen de negatieve zoals zo vaak gebeurt. Kritiek Sprekend over de ontwikkeling van het eiland vond de Z.LJVL-kringvoor- zitter, dat landbouw en recreatie goed kunnen samen gaan. Het streek plan voor het eiland noemde hij niet ongunstig voor de agrarische sec tor. Alleen mei'kte de heer Geluk het als een onbillijkheid aan. dat door het trekken van een lijntje op de kaart, aan de ene kant daarvan de grond tot het tienvoudige van zijn waarde wordt verheven terwijl de grond aan de andere kant nooit voor bouwgrond of recreatie in aanmer king mag komen. De vele nieuwe dingen een verande ringen op Scliouwen-Duiveland heb ben volgens «le heer Geluk ook op landbouwkundig; gebied veel kritiek uitgelokt. Overigens had hij voor de bedrijvers daarvan weinig goede woorden over. „We moeten niet ver geten, dat niet praters en critici, maar alleen de bouwers aan Zeeland en Schouwen-Duiveland een toekomst kunnen bieden". VLISSINGEN Nieuw clublokaal voor Klavier Muziekvereniging Met het doorknippen van een lint heeft wethouder W. Poppe van Vlis- singen gisteravond het nieuwe club- en repetitielokaal van de Vlissïngse Klavier Muziekvereniging geopend. Het pand Wilhelnünastraat 72, waarin het nieuwe clublokaal is ge vestigd, is gedurende de laatste vyf weken grondig onder handen geno men door een aantal leden van de V.K.M.V., die het lokaal totaal heb ben opgeknapt. Wethouder Poppe noemde het een verrassing in „een van de donkerste hoeken van Vlissingen", zoals hij het noemde, een bloeiende vereniging als de V.K.M.V. aan te treffen. Tevoren had de voorzitter van de V.K.M.V. de heer H. Talmon, een woord van welkom tot een aantal afgevaardig den van de Bond van Bejaarden ge sproken. De heer Talmon toonde zich verheugd over de opening van het nieuwe lokaal en bracht dank aan de leden, die aan de „restauratie" had den meegewerkt. De voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Bond van Bejaarden, de heer E. A. van Putten, memoreerde, dat de V.K.M.V. al sinds de oprichting uitvoeringen voor de Vlissïngse bejaarden ver zorgde en wenste de vereniging ver tier veel succes. De penningmeestei van de Bond van Bejaarden, de heer J, A. Talmon, wijdde veel aandacht aan de geschiedenis van de vereni ging en oood een enveloppe met in houd aan. Een van de bestuursleden de heer A. Goedhart, zegde als per soonlijk geschenk een miniatuur-mo len toe. De vereniging zelf deed ook een duit in het zakje en voerde onder meer „La festa splendora". „De twaalf rovers" en een compositie var. de 15-jarige h.b.s.-leerling Frits Mol. „Lentemelodleën" uit. MIDDELBURG „Wilhelmina" hield jaarvergadering Dezer dagen hield de Middelburgse gymnastiekvereniging „Wilhelmina" haar jaarvergadering. Diverse on derwerpen werden uitgebreid bespro ken, waaronder de begroting voor 't komende jaar. By de bestuursverkie zing stelde mejuffrouw Ouwerkerk zich niet herkiesbaar. De dames N. Bouwense en C. Sturm werden her kozen. Als secretaresse werd geko zen mevrouw A. Zwartendijk-v. Wes- sem. Verder werd het werkprogram ma voor 1962 besproken. SEROOSKERKE (W.) Geslaagde uitvoering chr. zangvereniging Dezer dagen gaf de Christelijke zangvereniging „Een in geest en streven" te Scrooskerke (W) in het verenigingsgebouw haar. jaarlijkse uitvoering. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer C. Huis- soon, zong het koor onder de be kwame leiding van dirigent J. Suur- mond een afwisselend programma. Na het bondslied volgden Sanctus van F. Schubert, „lek wil van hier" van B. Smildc, enkele liederen van Adr. Kousemaker, „Zomeravond" met een sopraansolo van mevrouw Francke-v. d. Broeke, „Lichtgeflik- ker" van L. Mens en „Morgengebed" van J. Röntgen. Eeu jeugdkoor, samengesteld uit jon gere leden, zong op verdienstelijke wijze een drietal liederen. Hierna volgde „De Lindeboom" van F. Schu bert, „De Wittenbergse nachtegaal" van N. Wagner. „Wien du Stadt meiner Traume" van. R. Srecwynski en het Wolgalied /van F. Lehar. In deze twee nummers zong de heer Treffers de tenorsolo op voortreffe lijke wijze. Het programma werd besloten met een tweetal werken van M. Boekei, een van J. Pachelbel en het mooie Nederland en Oranje van H. de Wolf. Het koor kan op een zeer ge slaagde uitvoering terugzien. De be langstelling was matig. Vandaag donderdagwordt eenzelfde uitvoe ring gegeven in liet verenigingsge bouw te Gapinge. Werkende Jeugd bijeen Dezer dagen hield de afdeling Se- rooskerke (W) van Werkende Jeugd een bijeenkomst in de bovenzaal van het verenigingsgebouw, die onder leiding stond van de heer J. Schout. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer J. C. Gordeau, jeugdwerk leider uit Utrecht, een interessante en leerzame lezing toegelicht met kleurendia's over zijn reis door Midden-Afrika, die hij in opdracht van de Protestants Christelijke Ar beiders Internationale maakte, AAGTEKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Aagtekerke vergadert maandagmiddag om half twee. Op de agenda staan onder meer een verzoek van de muziek vereniging Agatha" om een rente loos voorschot, enkele verzoeken om subsidie, een lozingsvergunning voor het uitbreidingsplan „Noord" ten behoeve van deelplan Lievense en de toekenning van een voorschot over het eerste kwartaal 1962 aan het gemeentepersoneel. A.r.-kiesvereniging vergaderde De Anti-revolutionaire kiesvereni gingen van Aagtekerke en Domburg vergaderden dinsdag in het vereni gingsgebouw Amicitia te Aagteker ke onder leiding van de heer J. Bosselaar. Als spreker van deze avond trad op de heer Joziasse uit Vrouwenpolder over het onderwerp „Beginsel en praktijk", waarop een discussie volgde. Oranjevereniging houdt jaarvergadering Tijdens een bestuursvergadering heeft het bestuur van de Oranje^ vereniging te Aagtekerke besloten op zaterdag 17 februari a.s. een film avond te houden in het verenigings gebouw „Amicitia". De jaarvergade ring van de vereniging zal op 27 februari worden gehouden. Op de agenda voor deze vergadering komt een bespreking voor van een instuifavond en een verzoek aan de muziekvereniging „Agatha" om ge zamenlijk te komen tot plaatsing van een muziektent. De vergadering besloot om aan de enige militair uit het dorp, die in Nleuw-Guinea vertoeft, een pakketje te zenden. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND P.v.d.A. vergaderde De afdeling Nieuw- en Sint-Joosland vana de Partij van de Arbeid kwam in jaarvergadering bijeen in „De Roo- de Leeuw". Na opening door de voor zitter de heer Knuijt sr., bracht de secretaris, de heer Nimwegen, het jaarverslag uit, alsmede het jaarver slag van de raadsfractie. De pen ningmeester, de heer Karelse, las het financiële verslag, waaruit bleek dat het kassaldo 38,96 bedroeg. Er werden 11 nieuwe leden geballo teerd. Het aftredende bestuur, be staande uit Jae. Knuijt sr., voorzit ter; C. van Nimwegen, secretaris; en A. Karelse penningmeester, werd in zijn geheel herkozen. Tot lid van de kascommissïe werden benoemd de heren: A. Bliek, P. J.Cornelisse en W. A. Goedhart. Na een toespraak op de grammofoonplaat van de voorzit ter van de Partij van de Arbeid, J. G. Suurhoff, werd besloten voor de komende verkiezingen van Provin ciale Staten en gemeenteraad een openbare vergadering te houden op donderdag 22 maart met als spreker gedeputeerde M. A. van Poelje. De groslijst voor de gemeenteraads verkiezing werd vastgesteld als volgt: 1. C. van Nimwegen; 2. Jacob Knuijt sr.; 3. A. Karelse; 4. W. A. Goedhart; 5. L. de Voogd; 6. Arn. de Kraker; 7. P. Baas; 8. P. J. Cornelis se; 9. J. M. Pleijte en 10. Johannes van Waarde sr. VEERE Herensociëteit bijeen De herensociëteit Belvédère te Veere hield in de Campveerse Toren dins dag een culturele avond. Dr. J. H. C. Huese hield een lezing met dia's en film over zijn verblijf in midden- Afrika. KANTONRECHTER ZIERIKZEE Sch eep vaartb erichten Vlissingen aangekomen 7-2: Opfin River van Rotterdam, Dinkelstroom van Aban, Albatros van zee. Vlissingen vertrokken 7-2: Anholt naar Yarmouth, Dinkelstroom naar Shoreham, Ellen M naar Sweden, Jade naar Malmö. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 7- 2: Jaarstroom van Amsterdam, Leemans van Rotterdam, Bovenkerk van Hamburg. Stanislas van Goole, Tjoba van London. Noorderhaven van Rotterdam/Huil, 8-2: Tide van Arklov/Gent. Birmingham van Dover. Molenkerk van Bremen. Sonsbeek van Rotterdam, Geestdam van Boston, Tokke de Jong van Arklov, Eagle van London, Henny J van Rotterdam. Alde- baran van zee/Gent, Streefkerk van Mar seille. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 7-2: Eemshoorn naar Ierland. Albatros naar Goole, Rubato naar Londonderry, Linde singel naar Rotterdam. José II naar Ful- ham, Zanzibar naar London, 8-2 Josef Swenden naar Fenit, Albert I naar Cork. Karimata naar Amsterdam, Steenbergen naar Le Havre, Korendijk naar Rotter dam, Oosterburgh naar Rotterdam. Schok land naar Goole/Gent. BIJEENKOMST IN MIDDELBURG De A.N.M.B., afdeling Middelburg, heeft; donderdag tydens een bijeen komst in de Gouden Poorte afscheid genomen van penningmeester J. A. Kraak cn bovendien vijf leden gehul digd, die 40 of 25 jaar lid waren van het N.V.V. De heer Kraak, die 22 jaar de penningen heeft beheerd, werd toegesproken door de voorzitter van de Middelburgse afdeling, de heer H. J. Joziasse. die er op wees dat onmiddellijk aa de benoeming van de heer Kraak in 1940. vele nare za ken opgeknapt moesten worden. De heer Joziasse herinnerde aan de uitstekende samenwerking, die hij steeds met de „vakman van de pen ningen" gehad heeft. Hij dankte hem vervolgens voor de steun, die hij vele jaren aan de vakvereniging gegeven heeft. Nadat hij mevrouw Kraak bloemen had aangeboden, overhan digde de heer Joziasse de scheidende penningmeester namens de afdeling een geldbedrag. Namens de kascontrolecommissie, di s steeds bij de familie Kraak een warm onthaal vond, sprak de heer A. Massier, waarna districtsbestuur der F. Baan zich speciaal richtte tot mevrouw Kraak, die hij zeer erken telijk was voor hetgeen zij indirect voor do organisatie heeft verricht. Tevoren had de heer Baan de ju bilerende leden toegesproken. Dat waren, de heron P. van Geelcn, J. Nysse' cn J. Sturm, die 40 jaar, en J, Cal jouw en P. M. Groeue- wegen, (Jie 25 jaar lid waren. De heer Baan constateerde, dat in die jaren vele verbeteringen tot stand zijn gekomen. „Maar we leven nog steeds niet in een paradijs. Verre van dat- Nog steeds moet de vakbewe ging vechten voor een rechtmatig aandeel in de welvaart", betoogde hij. Hij wees er daarbij op, dat de kleine metaal nog steeds zit in de hoek, waar de slagen vallen. Een groep die lelemaal nog rech teloos rondloopt, is di* van de be ambten in de kleine metaal, ter wijl een derde groep, die nog veel moet ontberen, gevormd wordt door de invaliden. Het is volgens de heer Baan zaak, dat er zo spoedig mogelijk een nieuwe inva liditeitswet komt. Hij betoogde, dat voor de realisering van dit alles niet alleen versterking van de bonden nodig is, maar ook de trouw, zoals de jubilerende leden die getoond hebben. Hij overhan digde tot slot dëze leden het bondsspeldje, waarbij de heer Jo ziasse een geschenk voor de da mes aanbood. Verder werd deze avond afgewisseld met de vertoning van enkele films, waaronder de kluchtige rolprent „De kampioen op sokken". Officier trok van leer tegen onfatsoenlijk gedrag DE ZOVEELSTE bravourrijder onder bromfietsers is woensdag morgen voor het Zierikzeese kantongerecht duchtig aan de tand gevoeld. „Dat onverschilli ge en nonchalante rijden van jullie zint ons niet langer. Er zijn plannen om de minimum leeftijd voor het berijden van een bromfiets van 16 op 18 jaar te stellen. Als ik naar kijk, vraag ik me af, of het niet beter zou zijn de leeftijd op 21 jaar te brengen". De officier van justitie, mr. J. L. Andreae trok fel van leer tegen de Dreischorse bromfietser D. C. B., die 19 november van het vorig jaar op de overrit van het Havenplein tussen Mol en Appelmarkt te Zie rikzee in het wilde weg een aan rijding had veroorzaakt met een personenauto. De schade daarbij beliep een bedrag gelijk aan tien jaar premie voor een W.A.-ver- zekering, die B. nog steeds niet had afgesloten. Wil hij overigens in de toekomst nog een ritje maken op zijn bromfiets, dan zit er niets anders op dan dat hij zich zo snel mogelijk tegen dergelijke schadelijke rijmanieren verzekert, ,Omdat B. niet genoeg verantwoor delijkheidsgevoel bezit om zijn brom fiets op een fatsoenlijke manier te gebruiken", ontzegde de kantonrech ter, mr. W. E. van Vloten, hem voor een jaar voorwaardelijk de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen. De officier had even tevoren eeu half jaar geiëst met een proeftijd van twee jaar, die de kantonrechter overnam. En om de Dreischorse bravourrijder nog een lesje te geven werd hij con form de cis veroordeeld tot een boete van f40 of 8 dagen hechtenis. Geeft zijn rijmethodé in de toekomst nog enige aanleiding tot een proces-ver baal, dan kunnen onmiddellijk de an tecedenten worden nagegaan. Verkeerd getaxeerd Twee bromfietsen waren in het ge ding in de zaak tegen de Seharen- dijkse landarbeider C. v. d. V., die op de donkere avond van 13 no vember met een startende motor het obstakel had gevormd, waarte gen een andere weggebruiker was opgebotst. Waar het bij deze aan rijding om draaide was de afstand tusen Van der V.- en de andere bromfietser, die de eerste by het opstappen niet juist had geta xeerd. Mede-arbeider J. A. v. d. W. uit Scharendijke kon als getuige verkla ren dat hij de verongelukte bromfiet ser op een honderdtal meters afstand zag aankomen, toen zrjn collega zich van een weidedam naar de weg begaf. De officier adviseerde Van der V. in dergelijke twyfelgevallen de verstan digste oplossing te kiezen en even te wachten. Hij vorderde f 20 of 4 dagen. Dé kantonrechter maakte er f 15 of 3 dagenvvan. De kinderen van landbouwer A. M. E. uit Haamstede hadden hun vader op 13 november een schadepost van tweeduizend gulden bezorgd, door on verlicht met een koppel koeien in het duister van de avond de weg op te gaan. Een van de dieren was er tus senuit gegaan en aangereden door een personenauto, die daarbij flinke scha de opliep. Voor E. was terugdrijven van de koeien naar de wei op het mo ment, dat hij het gevaarlijke trans- Ïiort ontmoette even riskant als door open naar huis. Omdat de landbou wer de schade had afgewikkeld en geen vorm van opzet aanwezig was, verklaarde de kantonrechter hem schuldig zonder het opleggen van straf. Mutaties A.R. Veere Het bestüur van de A.R.P. te Veere vergaderde dezer dagen voor de laat ste maal onder leiding van de heer A. P. Kasse. Tijdens deze vergade ring nam hij afscheid, na 25"jaar lang voorzitter te zijn geweest. In zijn plaats werd gekozen de heer W. Kasse Dzn. Tot penningmeester werd gekozen de heer H. Meyer en tot vice-voorzitter de heer J. Bakker. Op deze vergadering werd besloten de propaganda voor de a.s. verkiezingen krachtig ter hand te nemen. COOP. VELUWSE E1ERVEILING Weekaanvoer 1.500.000 stuks, waarvan 495.880 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Pryzen (per 100 stuks): Eieren van 46 tot 54 gram 7.01—7,94. Eieren van 54 tot 62 gram 8,01—8,92. Eieren van 02 tot 69 gram 9,03—10.85. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 231.565 stuks, nandel redelijk, prijzen (per .100 stuks): Eieren van 42 lot 45 gram 5,99—6.30. Eieren van 53 tot 59 gram 8,058.23. Eieren van 59 tot 64 gram 8,31—9,46. Eendeëieren van 68 tol. 70 gram 9,109,33, Eendeëieren van 72 tot 73 gram 9,11. Eiermarkt. Aanvoer 2.100,000 stuks, handel redelijk, prijzen (per 100 stuks): Eieren van 54 tot 65 gram 810. alg. prijs 8.95 kïlprljs 1.48, basis 60,5 gram. Vismijn Breskens Tijdens de week van 29 januari tot en mei 3 februari zijn in de vismijn te Breskens de volgende hoeveelhe den vis aangevoerd: bot 207 kg; schar 1097 kg; schol 10 kg: tong 6 kg; rog 7 kg; kabeljauw 1085 kg: wijting 25 kg; sardijn 604 kg; export- garnalen 7083 kg: sardijn puf 29.080 Kg- VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 3 fhruari. Uien 40-55 38.91, 55-70 38.21. bonken 37.31, drielingen 41.95, picfclers 51.30, stek 15.51. aanvoer 40 ton. Bintjes 12.78. bonken 1-1.01, voer 3.54. VISMIJN COUJNSl'LAAT. 8 februari. Exportgarnalen, aanvoer 418 kg, 399—463. Bot, 14 kg. Wulken 5 kg. Ongesorteerde vis 5 kg. GRAANBEL'IIS. Tarwe-28—31. Gerst 2t—27. Haver 24— I 25. Kleine erwten 26—32. Schokkers 26— 31. Bruine bonen 4046. Maanzaad 55—60. AARDAPPELVEILING bT.-ANN AL AND. 9 februari. 8 ton Bintjes, maat 37 op 12.80. 13 ton Furore, maat 37 op 12— 11.99. Geen aanvoer van uien. Defecte verlichting Defecte verlichting van sehrikhekken en waarschuwingstekens hij uitgra vingen op hoofdwegen is een onder werp, dat de laatste tijd rtieer dan eens op de rol van het Zierikzeese kantongerecht verschijnt. Woensdag morgen stond aannemer T. K. de O. uit Biervliet voor de groene tafel om dat hij er niet voor had gezorgd, dat op 28 november de verlichting van een wegopbreking op rijksweg 18 in orde was. Politieambtenaren was dit voordien al drie maal opgevallen en verschil lende weggebruikers hadden ook al hun beklag gedaan. De officier van justitie vroeg voor deze nalatigheid een geldboete van f 100 of 20 dagen. De kantonrechter verhoogde deze tot f 150 of 30 dagen. Voor een „formele fout" had vracht autochauffeur N. A. M. uit Zierikzee zich te verantwoorden. Hy zou op de splitsing Provinciale wegBogerd- weg te KerKwerve geen voorrang heb ben verleend aan een personenwagen, die met forse vaart zijn vrachtauto en een achteropkomende tankwagen wilde inhalen op het moment dat M. linksaf wilde slaan. M. had voorrang gekregen van de chauffeur van de tankauto en draaide zonder de per sonenauto te zien naderen. Hoewel de bestuurster als hoofd schuldige van liet ongeval werd aan gemerkt kon de officier M. niet hele maal vrij pleiten. Hij vorderde f 20 of 4 dagen. Een boete, die de kantonrech ter verlaagde tot f 10 of 2 dagen. Officiële publikatie GEMEENTE VLISSINGEN. B. en w. van Vlissingen maken bekend, dat vorderingen wegens leveranties of werkzaamheden in 1961 gedaan of ver richt ten behoeve van de gemeente, zo spoedig mogelijk, doch in elk geval vóór 24 februari a.s., moeten worden ingediend ten staóhuïze. Vlissingen. 7 februari 1962. MIDDELBURG/VLISSINGEN. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATEN. DEELNEMEN AAN DE STEMMING IN EEN ANDERE GEMEENTE. 1. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter kennis van be langhebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale staten deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker Uiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bjj het Indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. 2. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 14 maart 1962) in persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorlet ters: b. de datum, het Jaar en de plaats zijner geboorte: c. de gemeente in welker kiezersregister hij is opgenomen: d. zijn adres of laatste adres aldaar: e. de andere gemeenre, benevens een adres in die gemeente: f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. 4. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Middelburg 7 februari 1962. Vlissingen MIDDELBURG/VLISSINGEN. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATEN. STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1. De burgemeesters van -Middelburg cn Vlissingen brengen ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeenten kosteloos ver krijgbaar zijn de formulieren voor de ver zoekschriften om bij de a.s. verkiezing van de leden van de provinciale staten bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 14 maart 1962 door de kiezer worden inge diend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgeno men. 3. Bij het verzoekschrift moet een verkla ring van de gemachtigde worden inge diend. Wat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij, die zich bereid nc-eft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregistc-r. waarin tie naam van verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn »ot het deelnemen aan dezelfde verkie zing. Een kiezer mag niet mear dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet hovoegd de olmacht in te trekken of in persoon aan c stemming doel te nemen. Middelburg - 7 februari 1962. Vlissingen Zuid-Beveland Bevordering De controleur-A van 's Rijksbelastin gen de heer M. F. M. Migchielsen. werkzaam op de Inspectie van de belastingen te Goes, werd bij be schikking van dc staatssecretaris van financiën per 1 februari 1962 benoemd tot hoofdcontroleur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3