Zware straffen voor Zeeuwse zagerspitters Ook Goese K.V.P. staat volledig achter houding raadsfractie BILT 1 DUITSER CING IN CADZAND BUITEN I BOUW-JOEKJE" VERKEERDE BESLISSING IN GOES MET EEN STAARTJE Zeeuwse llmaiiak VERWACHT. u PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG *9 FEBRUARI 1962 GEMEENTEPOLITIEK BESPROKEN J. F. Bookelaar keert om gezondheids redenen niet terug in de raad l)e Goese K.V.P.-raatlsleden J. H. Roose en J. F. Bookelaar hebben in de donderdagavond gehouden afdelingsvergadering van de K.V.P. in Goes gesproken over de gemeentepolitiek van hun fractie in de afgelopen vier jaar, waarbij zij met name op de gevolgen van de gezagscrisis ingingen. Beide raadsleden uitten daarby kritiek op het hudige college van b. en w. en op de overige raadsleden. De heer Roose viel ook het provinciaal bestuur van Zeeland nan. „De hoogste leiding in deze provincie is feodaal ingesteld. In Zeeland gaat macht nog te veel boven recht", aldus de heer Roose. Vit de reacties van de aanwezige KA'.P.-leden op de inleidingen van de heren Bookelaar en Roose bleek duidelijk, dat het beleid van de raads fractie wordt gesteund door de plaatselijke afdeling. Dit viel met name af te leiden uit de voorlopige kandidaatstelling voor de aanstaande raads verkiezingen. Onmiddellijk werden de namen van de heren Roose en Booke laar genoemd. De heer Roose verklaarde voorlopig een kandidaatstelling te willen aan vaarden. Het raadslid Bookelaar daarentegen deelde mede, niet op de groslijst geplaatst te willen worden. Op medisch advies is hij genoodzaakt het lidmaatschap van de raad op te geven. Hij zal echter nog aanblijven tot de nieuwe raad wordt geïnstal leerd. Aan het slot van de vergade ring werd een voorlopige alfabetische lijst opgesteld. Een groslijststemming zal uitmaken, welke plaats de kan didaten uiteindelijk zullen innemen. De vergadering stond onder lei ding van de lieer J. J. Ransijn. Bij de aanvang deelde de secretaris mede. dat een brief was binnenge komen van het A.R.-raadslid mr. J. G. v. d. Burgt. De heer Van de Eurgt had bij deze brief een uit treksel van de notulen van de raadsvergadering van 28 decem ber j.l. ingesloten. In deze raads vergadering drong de heer Van de Burgt aan op een duidelijke uit spraak van de K.V.P. over de houding van de K.V.P.-fractie in de raad. De brief werd voor ken nisgeving aangenomen. Het be stuur zal er zich nader over bera den. Kritiek Als eerste van de raadsleden kreeg de heer Bookelaar het woord, die op dit ogenblik ca. zeven maanden deel uitmaakt van de Goese raad. Over de bestuurscrisis zei hij, dat hij na een diepgaande studie tot het inzicht is gekomen, dat een drama in scène is gezet, dat zijn weerga niet vindt in dc gemeentelijke politiek. Er is naar deze climax toegewerkt: de heer Michaëlis de laan uit en de heer Roo se weg, aldus spreker. De tien punten van het rapport van de commissie ad hoc over het beleid van het vorig college noemde hij „onbenullig en be lachelijk". „Aan ernstige zaken werd voorbijgegaan", betoogde hij. Over de raadsvergadering van 16 novem ber 1960. waarin het rapport van de commissie werd behandeld en die de heer Bookelaar als belangstellende bijwoonde, merkte hij op: De betogen van de raadsleden waren zwak en gloeiden van haat". De heer Bookelaar, die zei zich altijd een eigen mening over de verschil lende zaken ie hebben gevormd, vond het wegzenden van de heer Roose en het heengaan van de heren Michaëlis, Van Melle en Bouwman „een grote blunder en schadepost, die in lengte van jaren zal doorwerken". Over het huidige college van b. en w. zei hij, dat dit college „in liaat- dragendheïd rampspoedig te werk is gegaan". Als men de bestuurskracht van dit college vergelijkt met het vorige, dan is men nergens, zo ging hij verder. Een groot deel van de raad ziet volgens hem geen kans het zakelijke van het persoonlijke te scheiden. „De raad volgt door dik en dun een standpunt tegen het vorige college", betoogde hij verder. „De K.V.P.", zo zei hij, „heeft getracht zoveel mogelijk opbouwende kritiek te leveren". De komst van burge meester Huber zag hij als een liclit- -punt. Rehabilitatie De heer Roose herinnei'dc in zijn rede aan de jongste uitspraak van de kring Middelburg van de K.V.P., waarin deze zich volledig achter het beleid van de Goese raadsfractie heeft gesteld. Hij was overigens van mening, dat deze verklaring wel wat laat is gekomen. „Ik kan me niet indenken, dat Ged. Staten van Zeeland thans achterwege kpnnen blijven met een verklaring, die een rehabilitatie inhoudt", ver klaarde de heer Roose. Ook hij ging nader in op de gezagscrisis en met name op de jongste begrotingszitting van de raad van Goes. Over het ge royeerde K.V.P.-lid, de heer C. W. Vervest, die nog altijd deel uitmaakt van de raad, zei hij: „De heer Ver- vest blijven wij als K.V.P.-fractie negeren. Hij heeft herhaaldelijk de katholieke belangen in Goes aange vallen, o.m. in geheime raadsverga deringen. En dan pretendeert hij de katholieke belangen voor te staan", merkte de heer Roose op. Ook b. en w. en de overige raads leden kwamen er niet goed af in de rede van de heer Roose. „Burge meester Notèboom stond niet boven de partijen, het college als geheel heeft met dc levensbelangen van de gemeente gesold en met de raad is het al niet veel beter gesteld", ging hij verder. Het optreden van het provinciaal bestuur in de kwestie- Goes noemde hij „merkwaardig". Verder in zy'n betoog herinnerde hij aan een uitspraak van wethouder J. S. Visschcr, dat het huidige college van b. en w. uit de nood is geboren. „Ik wil dit graag geloven. De ge zagscrisis is echter niet ontstaan, maar door de heer Visscher en con sorten ontketend", aldus de heer Roose. „Als wij als K.V.P. met de wolven in het bos hadden meegehuild, hadden wij een schijnbaar sterke positie kunnen behouden", zei hy, blijkbaar doelend op het verlies van de wethou derszetel voor de K.V.P. „Wij heb ben echter recht gezocht", vervolgde de heer Roose. De uitdaging van de P.v.d.A. tot een openbaar debat wildé de lieer Roose wel aanvaarden, mits een onpartijdig iemand als voorzitter zal fungeren. Over de raad in zy'n vroegere samen stelling zei hij nog: „Zonder de in spiratie van het vorig college bleek het scheppend vermogen van de raad niets". Naar dc mening van de heer Roose is de K.V.P. voor de komende zittingsperiode op ziclizelf aangewe zen. UlllIUlllüUllUllllllUUlllllllllUUlllllllllllIUUllllUlUllllUli Het gemeentebestuur van Cad- zand heeft dezer dagen opdracht gegeven om een gedeelte van een grote, nieuwe woning af te breken. Het be- :reft hier een woonverblijf met ;en aantal slaapkamers, reeds averkapt en in een vergevor- ierd stadium van opbouw. ,Een vervelende zaak", zo zei üns burgemeester J. A. Leen- .louts, die wij naar de reden .'an deze afbraak vroegen. ,Een Duitser heeft in flagran te strijd met een hem ve.strek- :e bouwvergunning' een wo- ainggedeelte van plm. 40 m2 >p zijn achtererf gebouwd om Jit in te richten voor het on- Jerbrengen van badgasten. De .nan is gewaarschuwd dat dit riet mocht en bovendien in strijd was met ons bestaand jitbreidingsplan. Van gemeen tewege zijn wij verplicht uit Jlverse overwegingen één en ander in de hand te houden. Doen wij dat niet, dan is het aek-van-de-dam. Vandaar dat wij opdracht heb- oen gegeven de zaak weer af :e breken. Hoewel een enkeling net moeilijk blijkt te bevatten, tullen ook de buitenlanders moeten beseffen dat hier de Nederlandse wetten op hen van toepassing zy'n", aldus Durgcmeester Leenhouts. Dat besef zal er bij betrokkene H Inmiddels wel zijn want het fonkelnieuwe vakantieverblijf .s in dé afgelopen dagen ont- e= laan van dak, kozijnen, deu- :en en ramen, terwijl wij nog juist zagen hoe slopershamers =3 le pas gemetselde muren naar oeneden haalden. Een hard ge- 5= ag, dat de eigenwijze bouwer g= rnkele duizenden gulden heeft gekost...! liiiiiiriiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiil VAN TOT 10 x 10 CARNAVAL. Het gonst in Zeeland zo'n beetje van de 10 x 1 O-acties, maar bijzonder actief is men wel in Sluis. Hier orga niseerde het comité reeds verschillen de geldinzamelingen en thans is men begonnen aan het ophalen van oude flessen. Verder wordt er hard ge werkt aan de organisatie van een carnavalsbal, een judodemonstratie, een kleurwedstrijd voor de lagere- schooljeugd en een speciale jeugd filmmiddag. Reeds eerder gehouden acties brachten f 556,34 op. LOTERIJ. Mag men in Sluis bijzonder actief zijn. ook de jeugd van Yerseke liet zich niet onbetuigd. Een huis-aan- huis-colleete leverde voor de 10 x 10 kas 404.30 op. waarbij nog eens 268.47 komt, zijnde de opbrengst van een collecte tijdens de kerstwij ding in de Ned. hervormde kerk. Mo- ..Soep", wist het meisje, dat de wachtkamer in een der stations aan de Zeeuwse lijn betrad. „Soep, heer lijk". Haar begeleider bestelde twee soep, waarop de restauratie-machine rie voorzichtig in beweging kwam, De twee soep werden doorgegeven naar de keuken. Toen werd diet weer stil in de wachtkamer. Alleen de klok tikte hoorbaar. Minuut na minuut. ..Dat wordt tong branden", wist de man somber. ..Soep of trein, dat wordt de kwestie", citeerde hij even later, vrij naar Shakespeare. Hij zag zelfs al geen mogelijkheid meer om zo'n tong te branden. Toch kwam die wel. Uit de keuken verscheen een man, die behoedzaam twee dampende kommen voor zich uit droegwaarna hij aan het buffet zorgvuldig naar zout en peper begon te zoeken. De klok tikte'hoorbaar verder: De stilte en de soep-illusie stuk. .Nog zes minuten voor gloeiende soep", bromde de man. „Dat redden we nooit". De soep werd gebracht. ..Meteen af rekenen", zei de man, die behoed zaam begon te slurpen. Bij de tweede slok reed de trein bin nen. ,fiag soep", lispelde de man, toch nog met verbrande tong, en toen renden beiden, man en meisje, hand in hand het perron op. tn de wachtkamer hieven twee soep achter en oven. „Laat ze dan ijs ve men", riep een man achter een pils je.... menteel is men druk doende met de voorbereiding van een loterij, die op 17 februari van start gaat. De uit slag van de loterij zal bekenc} worden gemaakt tijdens een speciaal hiervoor belegde avond. COLLECTE. In de 10 x 10 greep zitten sinds enige tijd ook de leden van de C. J.V. „Ora et Labora" uit Nieuw en Sint-Joosland. Dc Nieuwland- se C.J.V.-ers zijn van plan een col lecte te houden, terwijl men ook met een intekenlijst door het dorp zal trekken. WEER NAAR DE FILM. In Sluis kan men binnenkort weer naar de film. Jarenlang was men van filmvoorstellingen verstoken, maar hierin schijnt thans verande ring te komen. Er bestaan namelijk plannen om voortaan eens in de veertien dagen een voorstelling te ge ven, waarbij er naar gestreefd wordt vooral goede films te brengen. VIJF DAGEN IS GENOEG. Eveneens uit Sluis komt het bericht, dat de melkbezorgers niet langer van plan zijn zes dagen per week te wer ken. Voortaan zullen de melkbezor gers. zoals werd besloten, op woens dagen niet meer langs de deur ko men. Wel kan de clientèle nog te recht bij de melkhandelaren „thuis" om een litertje of wat te halen. Een echte vijfdaagse werkweek is het dus niet geworden. SERENADE. Van Sluis naar Zaamslag, Hier trok woensdagavond een lustig spelende muziekvereniging „De Volharding" door de straten naar de woning van de 85-jarige heer C. van Fraaijenho- ve aan het Plein 36. De heer Van Fraaijenhove was namelijk jarig en daar hij niet alleen een zeer beken de en populaire ingezetene is van Zaamslag, maar bovendien de mu ziek een warm hart toedraagt, werd hem door „De Volharding" een sere-, nade gebracht. INVASIE. Tot slot Oostburg, waar men op marktdagen wel wat gewend is. Toch keek men verrast op, toen woensdag middag acht bussen het Ledelplem opdraaiden om ongeveer 350 toeris ten in deze centrumgemeente „los te laten". Het waren allen leden van de Bond van Staatsgepensioneerden uit het Belgische Deorne, die een uit stapje maakten en'onder meer Oost burg met een bezoek vereerden, 's Middags deed men op de terugweg ook nog even Hulst aan, waar men pauzeerde. Slot van pag. 1 hoorden zij, dat tegenover hun wo ningen een woning met bedrijfspand van de firma Westdorp zou worden gebouwd. De heer K. 7an Bcr-ghem, die tot de inschakeling van mr. Ver maas als woordvoerder van de be woners optrad, vernam dit op 20 april van één van de Goese wethouders, aan wie hy de vraag stelde of de ge ruchten juist waren. Op 21 april schreef hij een bezwaarschrift na mens alle bewoners en op 25 april werd hy te woord gestaan bij de dienst van gemeentewerken. Niet gewijzigd Niet tevreden met inlichtingen van gemeentewerken, ging de heer Van Berghein naar de P.P.D. en de pro vinciale griffie in Middelburg. „Daar bleek, zoals wij al vermoedden, dat het uitbreidingsplan niet was gewij zigd". Inmiddels was men echter al met de bouw van het bedrijfspand begonnen. Op hun bezwaarschrift hoorden de bewoners niets. Wel ont vingen zij op 13 juni 1960 een brief van b. en w. van Goes, waarin o.m. stond: „daar een wijziging van be doeld uitbreidingsplan wordt voorbe reid, waarmee de voorgenomen bouw wel in overeenstemming is en waar van het ontwerp reeds ter visie is gelegd, zijn wij voornemens de firma C, Westdorp en Zn. vergunning te verlenen overeenkomstig artikel 20 der wederopbouwwet". Wij werden verzocht een verkla ring van geen bezwaar te onder tekenen of eventuele bezwaren kenbaar te maken", aldus do heer Van Berghem. Toen wy dit sehry- ven van b. en w. ontvingen, ston den de muren van het bedrijfs pand al overeind", ging hij verder. Op 4 juli volgde wederom een be zwaarschrift aan b. en w., ter wijl tevens de brief van b. en w. van 13 juni werd beantwoord. De volgende dag stuurden de recla manten afschriften van hun ver schillende bezwaarschriften aan Ged. Staten van Zeeland. Op 22 september 1960 stelden b. en w. van Goes deze zaak aan de orde in de gemeenteraad. De raadsleden toonden zich zeer ontstemd over het zelfstandig optreden van b. en w. Vrijwel unaniem had men kritiek op het college, dat zonder toestem ming en ten onrechte een bouwver gunning had verleend. Niettemin ging de raad onder „dwang", zoals verschillende raadsleden stelden, zon der hoofdelijke stemming akkoord metf het voorstel van b. en w. om te besluiten tot partiële wijziging van het uitbreidingsplan west, waarin dus de nieuwe toestand (bedrijfspand in plaats van „openbaar groen") was opgenomen. In deze vergadering gaf de vroe gere burgemeester, de heer H. K. Michaëlis toe, dat b. en w. onjuist hadden gehandeld. Hij zei dat geen motieven waren te vinden, voor het feit, dat men niet eerder voortgang had. gemaakt met de vaststelling van wijzigingen, waar door het uitbreidingsplan aan de werkelijke toestand werd aange past. De toenmalige burgemeester verklaarde met klem, dat het col lege van b. en w. er in de toekomst naar zou streven een dergelijke on bevredigende handelswijze te voor komen. In december 1960 namen de bewoners voor het eerst contact op met mr. Vermaas, omdat zij wel begrepen, dat zij geen stap verder kwamen. In 1961 sleepte de zaak zich voort, tot dat de bewoners althans twee ver tegenwoordigers van hen op 3 ok tober j.l. ten overstaan van Ged. Sta ten van Zeeland hun bezwaren mon deling konden toelichten. Enige da gen later ontvingen Ged. Staten b. en w. van Goes. Na de toezegging van de toenmalige waarnemend-bur gemeester van Goes, dat za: worden bevorderd, dat de door reclamanten geleden schade door scheidsmannen zal wordlen vastgesteld, besloten Ged. Staten de bezwaren van reclamanten ongegrond te verklaren en tevens de herziening van plan-west te Goes gjed te keuren. p 10 oktober 1960 werden de be woners van deze beslissingen van Ged. Staten in kennis gesteld. Bijna een maand later zijn zij hiertegen in beroep gegaan bij de Kroon. „Als het gemeentebestuur inderdaad een schadevergoeding zal betalen, zullen wij ons rekest intrekken", verklaarde ons mr. Vermaas. Inmid dels hebben de reclamanten een scheidsman benoemd, namelijk de heer v. d. Tocht in Boskoop. De ge meente Goes heeft deze stap nog niet gedaan. Met spanning wachten de be woners van de 11 eigen-woningen in de Roggeveenstraat thans op de voorstellen van b. en w. van Goes aan de raad. POLITIERECHTER MIDDELBURG Van 3 weken gevangenisstraf tot boetes van 25 gulden EEN GROOTSCHEEPSE EAZ- ZIA, die zaterdag 29 juli van het vorig jaar op de slikken bij Kats werd gehouden, had tot gevolg, dat. zestien Zeeuwen, verdacht van zagers spitten, donderdagmiddag voor de Mid delburgse politierechter ston den. Onder hen waren zowel be- roepsspitters als amateurs. Er vielen strenge straffen, die va rieerden van 3 weken gevange nisstraf, waarvan 2 weken voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar, tot géldboetes van tenminste vijfentwintig gulden. Verder diende er een zaak tegen zes personen, dié ervan verdacht worden zagers te hebben gespit. Deze zaak werd aangehouden. In de eerste zaak waren er acht ver lachten:. A. van H. uit Goes, de ge- iroeders Jacobus S„. J. J. S. en Joris uit Goes, M. J. B. en J. M. B. uit Kortgene en D. én M. uit Goes. Deze beide laatste verdachten lieten ver stek gaan. Alle verdachten bekenden vlot. De Goesenaren zeiden, <lat zij nooit op gezaaide percelen, maar al leen op ongezaai.de percelen spitten. Verder verklaarden zij, dat zij toe stemming van de eigenaar hadden. Desgevraagd had de eigenaar dit ech ter ontkend. Ook zeiden de Goese- spitters dat hét perceel waar zij be zig waren al jarènlang niét meer wordt gebruikt. De politierechter, mr. B. S. Sieperda, dacht dat dit het ge volg was van de activiteiten der za gerspitters. De verdachte A. van H. was wat-in de war. -Hij was namelijk ook verdachte in een andere zaak, die donderdagmiddag diende en om zich te oriënteren vroeg hij: „Het gaat toch over 29 juli?" Mr. Sieper- ....fabrick als uitzicht inplaals van „open groen" (Foto PZ.C.) V\WVWA\\WAAVVVVyVW Drs. De Pous spreekt op toogdag C.H.U. te Goes De. minister van economische zaken, drs: J. W. dé Pous, Zal op zaterdag 24 februari te Goes tijdens de toogdag van de C.H.U. Kamerkring Middelburg een rede houden over „Overheid en. industrialisatie en de verwachtingen voor Zeeland". Ver der zal tijdens deze bijeenkomst nog het woord gevoerd worden door mr. R. Rijpstra, burgemeester van Ter- neuzen, over „Onze industrialisatie en onze infrastructuur? en ds. C. Be- zemei*, Nederlands hervormd predi kant te Zierikzee, over „Taak van kerkelijke en burgerlijke overheid in een veranderend Zeeland". De bijeen komst zal worden geopend door de voorzitter van de Kamerkring, de heer C. Philipse. De aanwezigen wor den in de gelegenheid gesteld de sprtkers vragen te stellen. Afscheidsbijeenkomst H. Stam in Middelburg In verband met het vertrek van de heer H. Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, uit Zeeland, bestaat cr op zaterdag 3 maart in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg gelegenheid afscheid van hem te nemen. Aan dit afscheid is een korte muzikale manifestatie verbon den, waaraan leerlingen van verschil lende afdelingen van de school deel nemen. Voor deze bijeenkomst zijn onder meer uitgenodigd het provin ciaal bestuur en de leden van de Zeeuwse gemeenteraden. Bemanningslid Franse tanker sloeg overboord Donderdagavond omstreeks tien uur is ter hoogte van Vlissingen van de Franse kusttanker „Shellmac" een bemanningslid overboord geslagen. Vermoedelijk doordat hij struikelde, maakte de zeeman een duik in het ijskoude Seheldewater, waaruit hij pas na enige tijd weer aan boord kon worden gehesen. Op advies van dok ter D. C. Bom uit Vlissingen, die de patiënt aan boord bezócht, is bij op genomen in het Sint-Josephzieken- huis. De ..Shellmac", die van Antwer pen op weg was naar zee, is doorge varen. da bevestigde dat en voegde er aan toe: „U bent daar blijkbaar .nogal eens". Verschil De officier van justitie, mr. T. Le- bret, maakte in zijn requisitoir verschil tussen de gebroeders S. en Van H., die volgens hem be- roepsspitters zyn, en M. J. B. en J. M. B. „De produkten van de slikken", aldus mr. Lebret, „zijn van groot economisch belang voor de provincie en ze gaan overal naar toe". Hij erkende evenwel, dat ook de zagers overal naar toe gaan. A. van H., J. J. S„ Joris S. en M. werden veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar; Jacobus S. kreeg f 100 boete en D., M. J. B. en J. M. B. ieder f 75 boete. Voor de volgende zaak konden A. van H., J. J. S., Jacobus S. en Joris S. als verdachte voor het hekje blijven staan. De vijfde ver dachte was mevr. K. Th. de K. uit Goes. Hen was ten laste ge legd, dat zij op 9 oktober zagers hadden gespit op hetzelfde per ceel als op 29 juli. Allen bekenden dat zij op het bewuste perceel hadden gespit, behalve mevr. De K. De zaak werd aangehouden, omdat tijdens de zitting niet dui delijk werd waar zij bezig was geweest. Ook de derde zaak was een gevolg van de razzia op 29 juli. Het betrof nu echter een achttal fimateurs, die zagers hadden gespit, omdat zy er mee wilden vissen. De verdachten waren: P. dé B. uit Kats. A. H. S., J. H., J. G. K. allen uit Middelburg. A. P. uit Goes, D. G. en J. J. S. uit Kortgene en J. S. uit Middelburg. A. P. zei, dat hij wel op dc schorren was geweest, maar dat hij niet had gespit. J. S. verklaarde, dat hij al leen maar had geraapt. De anderen bekenden. Gortig Tijdens de behandeling van deze zaak volgden de vei-dachten uit de twee vorige zaken het verloop nauwlettend vanaf de publieke tribune. „Het wordt een beetje gortig", zo zei de officier en hij eiste tegen elk der ver dachten een boete van f 75. De poli tierechter veroordeelde conform, be halve in de gevallen van A. P. en J. S. Die kregen beiden een boete van f 25. Nieuwbouw Haamsteedse Z.L.M.-huishoudschooI De architect van de nieuwe Z.L.M.- landbouwhuishoudschool te Haam stede kan het voorlopig ontwerp voor het nieuwe gebouw aan het Bogaard- wekken definitieve vorm geven, nu de ministeriële goedkeuring daaraan is gehecht. Dit betekent echter niet in tegenstelling tot wat wij gisteren meldden dat de nieuwe school nog dit jaar in gebruik zal kunnen wor den genomen. Het gebouw zal uit de traditionele baksteen worden opge trokken en niet in een prefabricated systeembouwtype. Voorlichtingsdag Raad Volksgezondheid in Goes De Provinciale Raad voor dc Volks gezondheid in Zeeland houdt op don derdag 15 maart in „De Prins van Oranje" te Goes een voorlichtings dag, welke in het teken zal staan van de fluóridering van het leidingwater. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 10.30 uur opening door mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland en voorzitter van de raad; 11 uur voordracht van de heer O. Backer Dirks, leider van het T.N.O.-fluoridevingsexperiment Tiel- Culemborg te Utrecht; 12.15 uur ge meenschappelijke koffiemaaltijd; 13.30 uur voordracht van de heer J. G. L. Röder directeur van de Utrecht se Waterleidingmaatschappij te Utrecht, ongeveer 16 uur sluiting door de heer J. W. Peters, lid van het dagelijks bestuur van de Prov. Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland en voorzitter van dc Com missie van voorlichting inzake Ca- riëspreventie met fluoride. Studiedag vormingscentrum „Bouvigne" in Breda Het Katholiek Cultureel Vormings centrum en gemeenschapsoord „Bou vigne" houdt morgen, zaterdag, in het kasteel Bouvigne te Breda een stu diedag voor leiddinggevend kader in Brabant en Zeeland. Professor dr. R. C. Kwant o.e.s.a, zal tijens deze bij eenkomst een inleiding houden over het thema „Techniek brengt wel vaart". OVERWEGEND DROOG. Op de meeste plaatsen droog weer met opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen noord en west. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ZON EN MAAN 10 februari Zon op 8.06 onder 17.43 Maan op 10.57 onder j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2