Julmun 11.254 fantastische prijzen J ^Albert Heijn Spinazie 49 INWONERTAL DAALT DOOR DE GERINGE WERKGELEGENHEID HUISHOUDSCHOOL HAAMSTEDE MG DIT JAAR IN GEBRUIK 1 GRATIS Zuurkoo Mainzer Zuurkool Casseler-rib 65 Gehakt in jus 89 Sperziebonen 68 Prima Cacao 69 Zure Zult 29 Kapucijners 35 Kandijkoek 59 Eierkoeken 49 dit AH-Kienspel No. 1 Bloedworst «sr do Hazelnootrepen-79 Toiletpapier 1 39 !39 Ghooolade-hagel 4ö Erwtensoep|f)9 Vermicelli 19 Macaroni 49 Lucifers 39 Sterke dweil 39 Achterham 59 Gekookte worst RQ A 75 jaar... en aktiever dan ooit AFSCHEID PASTOOR KOSSEN VAN VLISSINGSE PAROCHIE BELGISCHE BUSCHAUFFEUR KREEG BOETE VAN 100 PRO VIN 01 ALE ZEE UW SE (JOU R A N 1 DONDERDAG S FEBRUARI 1962 BURGEMEESTER VAN GROEDE: Lagere school van drie op twee leerkrachten Burgemeester J. C. Everaars van O roede he_eft in zyn nieuwjaarsrede, die hjj tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond hield, het feit aan gestipt dat in 1961 het bevolkings aantal van Groede met zestig is ver minderd. Een gevolg van deze daling was o.m., dat de openbare lagere school per 1 mei 1961 van drie op twee leerkrachten kwam. Ook de kleuterschool zal hoogst waarschijn lijk per 1 september van twee op één leerkracht komen. De burgemeester weet de teruggang van het aantal inwoners aan het te kort aan werkgelegenheid. Hij zei blij te zijn, dat er in Sluis een schoen fabriek is gevestigd, die ongetwijfeld ook Inwoners van Groede werkgele genheid zal verschaffen. De voorzit ter constateerde verheugd, dat Groe de steeds meer in de belangstelling komt bij de badgasten. In het hoog seizoen telde Groede tweeduizend badgasten. Het honderd-procentplan van de waterleidingmaatschappij zal misschien in 1963 worden voltooid. Burgemeester Everaars vond het al leen jammer, dat van het honderd- procentplan van de P.Z.E.M. op het ogenblik nog niet veel te zien is. In verband met de werkgelegen heid merkte de raadsvoorzitter op, dat er momenteel een industrie- schap is gevormd met de gemeen ten Schoondijke, Breskens, Groe de en Hoofdplaat. Ook de commis sie „Kustbelangen" onder voor zitterschap van ir. G. P. M. Diköt- ter, kan in 1962 goed werk doen. Wat betreft de aankoop van een brandspuit kon de voorzitter meede len, dat er offertes zijn binnengeko men en dat b. en w, het advies van do inspecteur van het brandweer wezen hebben aangevraagd. De heer .1. Vermeulen (p.v.d.a.) be antwoordde de nieuwjaarsrede. Agenda Alvorens de agenda af te werken, deelde burgemeester Everaars nog mee, dat mejuffrouw De Veij, die in de vorige vergadering- tot kleuterleid ster aan de kleuterschool is benoemd, déze benoeming niet kan aanvaarden. In haar plaats hebben b. en w. be noemd, mejuffrouw Van den Hauwe te IJzendijke, 'Bij de ingekomen stukken wifs een verzoek van de firma Van Kerk- voort voor de aankoop van grond aan de uitvalsweg. Zonder hoofde lijke stemming besloot de raad, deze grond te verkopen. De regeling betreffende de voorschot uitkering voor het rijkspersoneel krijgt een overeenkomstige toepas sing voor het gemeentepersoneel. Aan de heer A. de Feijter, ambtenaar ter secretarie werd eervql en onder dankzegging voor de bewezen dien sten met ingang van 1 april ontslag verleend als ambtenaar van de bur gerlijke stand en waarnemend ge meente-secretaris. Naar aanleiding van dit ontslag werd de heer A. L. F. de Sutter met ingang van 1 maart 1962 benoemd tot onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand. De raad besloot een subsidie te ver lenen aan het seminarie Sint-Augus- tinus te Sluis van dertig gulden per jaar voor iedere uit Groede afkomsti ge leerling. Verder besloot men, bij dragen te verlenen van 89,14 en 1328,03 aan de stichting „Beschut tende werkplaats West Zeeuwsch- Vlaanderen". Deze bedragen zijn respectievelijk voor 1959 en voor gaande dienstjaren. Verder werd besloten tot het aan vaarden van een bedrag van duizend gulden voor bijdrage irt' de aanschaf van een zwaarder Westminster-spel. Vakonderwijs Ook was er een verzoek van het r.-k. schoolbestuur te Groede om vaststelling van de kosten vak onderwijs voor 1961. Deze kosten werden vastgesteld op 266.11. Bovendien werden de bedragen voor het bijzonder lager onderwijs vastgesteld. Voor 1960 werdén deze voor de rooms-katholicke school vastgesteld op 2333.57 en voor de christelijke school op 1965,95. In deze vergadering werd voorts het ontwerp van het uitbreidingsplan voor de kom van de gemeente behan deld. In verband met de grondver- koop aan de firma Van Kerkvoort had de gemeente geen gronden meer voor de bouw van woningen. Men besloot de nodige voorbereidingen te treffen en af te kondigen, dat een uitbreidingsplan voor de kom in voor bereiding is. In dit uitbreidingsplan kunnen dan woningwetwoningen, die de gemeente mogelijk dit jaar toe gewezen krijgt, gebouwd worden. Het ministerie van o. k. cu w. heeft zijn goedkeuring gehecht aan j§ het schetsplan voor de bouw van de nieuwe prolestauts-christeiyke huishoudschool in Haamstede. Nu besloten is, de nieuwe school van 3 de Z.L.M. in systeembouw uit te voeren, volgens het zogenaamde herhalingsplan, is een verhoogde urgentie verkregen, zodat in augus- s tus met de werkzaamheden kan worden begonnen. Men hoopt de nieuwe school aan het Bogaardwekken in Haamstede nog dit jaaryn gebruik te nemen. Voor de meisjes, die op het ogenblik nog les krijgen in de sombere 3 lokalen van de Oude en versleten openbare lagere school, nadert dus 3 het moment, dat zij voor het huishoudonderwijs naar een modern en s confortabel ingericht complex kunnen verhuizen. In een vergadering van het schoolbestuur heeft de consulente voor het Z.L.M.-huishoudonderwijs, mejuffrouw A. van der Leeden, een 3 toelichting gegeven op het ontwerp van het bouwkundig ingenieurs- bureau Stuurman Zoon te Waddinxveen. Daarbij deelde zij onder meer mee, dét wanneer de school in normale bouw zou worden uit- 3 gevoerd, men geen hogere urgentie zou kunnen- bereiken dan de 3 vierde categorie. Hetgeen zou inhouden, dat minstens enige jaren 3 zouden verlopen, eer met de bouw zou kunnen worden begonnen. Daarom is dus besloten tot systeembouw. Het nieuwe gebouw zal worden neergezet op een 58 are groot perceel 3 grond, dat enige tijd geleden werd aangekocht van de heer K. Man- 3 ni te Haamstede. Binnenkort zal worden onderzocht, of ter plaatse moet worden geheid. 3 M mm Kom fei» w Haal een kienkaart zo vaak u wilt! „r Speel mee in het nieuwe kienfeest. Vraag meteen uw kienkaart in een AH-winkel of AH-supermart. U krijgt er een GRATIS elke keer weer! U hoeft niets te kopen, u mag natuurlijk wel profiteren van alle AH-voordelen. 250 gram mager Zuurkool mtc dikkt phkktn Custltr-rib, ton hetrlijkt vtrixio: 100 gram literblik ■lik 4 lAlltN gebraden literblik zak 250 gram 110 gram 500 gram heerlijk! ZAK U STUKS Albert Hei;.. 20 Telefunken TV's 150 Ronson haardrogers 20 Edy wascombi's 500 paar Esmi rolschaatsen 24 Edy afwasmachines 600 Kodak Starlet camera's 120 Sunbeam mixmasters 700 Westclox wekkerklokjes 120 Sunbeam kooktoestellen Enzovoort, enz., enz. Speel nu met uw kienkaarten De spelregels slaan op elke kienkaart. Bewaar uw kienkaarten voor de AH-advertentie niet kienspel no. 2 vandaag ovfr een week in deze krant. 2 4 6 12 14 16 18 24 26 28 30 32 34 44 46 52 54 56 58 64 66 72 74 76 78 84 86 92 94 100 "250 GRAM rt ook in dikke plokken om te bakken vol met hele hizelnoten voor I I# nermtlt priji 3 voor 69 I It prijs 1.(0 NU ormils prijs 1.40 NU 2 ROL eormtfs prijs J rol 49 in handige strooier echt! m flj In een wip khort literblik 250 gram SNELKOKENDE AH. zolang voorradig 100 gram fijn! HELE 250 gram u u Prijzen geldig t/m woensdag 14 februari BETER LEVEN ONDER GROTE BELANGSTELLING In r.-k. school aan de Adriaen Coortelaan De r.-k. parochie in Vlissingen heeft woensdagavond afscheid genomen van pastoor J. N. Kossen, die met ingang van 8 februari is benoemd tot rector van het r.-k. ziekenhuis „Cha- ritas" in Roosendaal. Een groot aan tal parochianen en afgevaardigden van vele verenigingen waren in de hal van de r.-k. school aan de Adriaen Coortelaan aanwezig en heb ben dit afscheid een byzonder cachet gegeven. Deze bijeenkomst werd eveneens bijgewoond door de burge meester van Vlissingen, nir. B. Kolff, en de gemeentesecretaris, de heer J. W. Peters. Rector C. C. Kroon vertelde aan het begin van de bijeenkomst, dat het besluit om de parochie in Vlissingen te verlaten, zeer zwaar was gevallen. ,,De allergrootste zorg van de pas toor was om het liturgisch en gods dienstig leven op een zo hoog moge lijk peil te brengen. Daarnaast kon hij niemand in narigheid zien. Daar van kunnen vele mensen getuigen, die bij hem aanklopten en geholpen werden", aldus rector Kroon. Als vertegenwoordiger van het kerkbestuur gaf de heer J. A. Schroote een overzicht van het geen onder leiding van pastoor Kossen tot stand is gekomen. Hij noemde onder meer de nieuwe school aan de Hyacinthenlaan en de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe r.-k. uloschool. „U bént voor de parochie altijd een goede herder geweest. U was dik wijls te goed", was de mening van de heer Schroote, die verder de goede samenwerking tussen kerkbe stuur en pastoor schetste. Namens het parochiële actiecomité sprak de heer W. Hamelink. Hij was van me ning, dat uit de verschillende acties was gebleken, dat de parochianen hun geestelijken en in het bijzonder de pastoor een warm hart toedroe gen. Hierna werd namens het ^kerk bestuur en het actiecomité aan pas toor Kossen een televisietoestel aan geboden. Als afgevaardigde van de parochie in Souburg voerde de lieer W. Jan sen het woord. Hij zegde de pastoor dank voor de vele verbeteringen, die onder diens leiding in de kerk van Souburg tot stand kwamen. Verder voerden het woord mevrouw L. Vierhout-Hemelaar namens het r.-k. vrouwengilde, Wim de Meurichy namens de acolyten en misdienaars, pater Pijnenburg, de heer J. de Bruin namens de onderwijzers van de scholen, de heer M. de Reeper na mens de oudercommissie van de St.- Jozefschool en de Mater Amabiles- school, de heer J. M. Goedemondt namens de St.-Vincentiusvereniging, het sociaal-charitatief centrum en de afdeling Zeeland van de bond van r.-k. aannemers, de heer J. Machiel- sen namens de K.A.B.-afdeling Vlis singen. de heer W. de Nijs namens de r.-k. middenstand, de heer Ch. Töurnooij namens het kerkkoor, pa ter T. Touring namens de Kon. Ma rine, de heer F. Schets namens de woningbouwver. St.-Willibrord en de r.-k. gezinszorg, de heer J. Stouthart namens alle jeugdorganisaties en de heer P. van Stee namens de instuif. De kapelaans E. Bouwmans en J. van Dongen vertelden als Thomas- vaer en Pieternel enkele aardige bij zonderheden, die zij met pastoor Kossen hadden meegemaakt. De heer Aspeslagh sprak tot de pastoor een afscheidswoord in dichtvorm. Pastoor Kossen vertelde in zyn dank woord, dat by altijd aan Vlissingen zal biyven denken als aan zeven ge lukkige jaren. Tot slot konden de aanwezigen met een handdruk persoonlijk afscheid nemen van pastoor Kossen. Dinsdag avond had pastoor Kossen in intieme kring afscheid genomen van het be stuur van het St.-Jozefziekenhuis en van het armbestuur. Bij die gelegen heid was hem een nieuwe bromfiets aangeboden. KANTONGERECHT MIDDELBURG De plaatsvervangend kantonrechter te Middelburg, mr. M. Vlaming, heeft de Belgische autobuschauffeur E. de P. woensdag veroordeeld tol een boete van 100 subs. 20 dagen. Op 14 augustus van het vorig jaar veroorzaakte de Belg in Krabbendijke een aanrijding met een tegenligger. Tijdens de zitting van 19 januari j.l. werd de zaak aangehouden om een getuige a décliarchc, die in Frankryk woont, te horen. Deze getuige ver scheen woensdag echter niet ter zitting. In zijn requisitor stelde de officier van justitie, mr. T. Lebret, dat de bus op een gevaarlijk punt uit een file was gekomen. Hij meende dat dc buitenlandse toerwagenchauffeurs de gewoonte hebben „flink door te druk ken" en' dat zij speculeren op een zekere anonimiteit. Mr. Lebret eiste een boete van ƒ150 subs. 30 dagen. De gemachtigde van verdachte, mr. C. J. van Noort uit Vught, zei dat de verbalisant een „Salomonsoordeel" had geveld, door zowel tegen de Belg als tegen de chauffeur van de wagen waarmee hij in botsing kwam, een proces-verbaal op te maken. Het Openbaar Ministerie had daarop al leen een vervolging tegen de Belg ingesteld. Mr. Van Noort meende dat het overtuigend bewijs niet was gelevérd en hij vroeg uitspraak. Vlak voor "een kruispunt haalde In de hal van de r.-k. school aan de Adriaen Coortelaan te Vlissingen is woensdagavond afscheid genomen vati pastoor J. N. Kossen. Namens het r.-k. kerkbestuur en het paro- ,JH chiële actie-comité werd de schei- üi dende pastoor een televisietoestel aangeboden. Op de foto neemt pas toor Kossen het toestel in ontvangst Links de heer J. A. Schroote, afge vaardigde van het kerkbestuur. Foto P.Z.C.) de bedrijfseconoom II. M. uil W as senaar met zyn personenauto op de Kyksweg 38 by Kruiningen een voor hem rijdende auto in. Daar bij kwam M. op do linkerweghelft. Voor deze gevaarlijke manoeuvre werd hij bij verstek veroordeeld tot een boete van f 75 subs. 15 da gen. De chauffeur J. L. uit Vlissingen reed op 9 november met een vracht auto tegen dc afsluitboom van de kanaalbrug in Souburg. De afsluit boom werd ontzet en L. kreeg woens dag van de Middelburgse kantonrech ter. mr. J. Moolcnburgh. een boete van ƒ,15 subs. 3 dagen. Met een personenauto reed dc Vlis- singèe mevrouw J J. op 14 oktober in Middelburg achteruit tegen een stilstaande bestelauto. Conform de eis kreeg zij een boete van 15 subs. 3 dagen. Voor de kruising BlauweiidijUSta tionsstraatLoskade te Middelburg stond op de Blauwendjjk een perso nenauto voorgesorteerd. De chauffeur C. F. uit Heinkenszand passeerde deze auto met een vrachtwagen aan de rechterkant en wilde rechtsaf de Stationsbrug oprijden. Daarbij raak te de achterkant van zijn auto echter de auto, die voorgesorteerd stond. De kantonrechter veroordeelde hem 1 hiervoor tot 10 «iih». 2 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 16