Nutsleeszaal mogelijk samen metopenbare' Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN KEHKDIENSiEN ZATERDAG 3 FEBRUARI 1962 P HO V I A U I A Lkj AhJ DUW Ühj O V O to A. iV 1 IN VLISSINGEN Openbare leeszaal voldoet niet aan subsidie-eisen De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat de openbare leeszaal en bibliotheek in Vlissingen en de Nutsbibliotheek binnen afzien bare tijd onder één dak zullen worden gehuisvest. De samen werking kan zelfs zó ver gaan, dat beide bibliotheken in een stichting opgaan. In de besturen van beide instellingen wordt op het ogenblik druk overlegd wat de mogelijkheden zijn. En wel ke problemen aan één en ander vast zitten. De besturen zyn al éénmaal bij elk aar geweest voor een bespreking. Uiteraard kunnen de nodige stappen niet worden ondernomen zonder de toestemming van de leden van beide instellingen. Voor de Vereniging openbare leeszaal en bibliotheek in Vlissingen is veran dering van koers een dwingende noodzaak geworden. Het gebouw aan het Bellamypark voldoet niet meer aan de minimum eisen. die het Rijk stelt voor biblio theken en de verstrekte subsidies zijn niet voldoende om gediplomeerd per soneel te bezoldigen. De vereniging heeft nu een schrijven ontvangen, dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen nog uitstel ver leent tot 1 mei 1962, maar dat na die datum de rijkssubsidie niet meèr zal worden verleend. De vereniging zoekt op het ogenblik dan ook naarstig naar mogelijkheden om alsnog aan de subsidievoorwaarden te kunnen vol doen. Stoppen „Als de rijkssubsidie wordt ingetrok ken, stop ik ermee", aldus de voorzit ter van het bestuur der openbare leeszaal, de heer Joh. P. Ventevogel. Het personeel, zo zei ons de heer Ven tevogel, telt 1 assistent(e) te weinig en het gebouw, waarin de leeszaal voor volwassenen is gevestigd, vol doet niet meer aan de eisen. Eén zaal is voor studiezaal, leeszaal en als personeelsruimte in gebruik. ..We zouden in de eerste plaats op de kortst mogelijke termijn een ander of een nieuw gebouw moeten hebben". De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de leeszaal weer Wordt gehuis vest in het voormalige. Burgerwees huis aan de Badhuisstraat. In de raadsvergadering van afgelopen za terdag is in ieder geval gezegd, dat „achter de oplossing vaart wordt ge zet". De jeugdbibliotheek is wél in dit ge bouw gevestigd. De leeszaal en bi bliotheek zijn er, zoals bekend, tot VANDAAG Middelburg City: Fabriek van officie ren, 20 uur, 14 jaar. Electro: De vij and in dé schaduw. 19 en 21.13 uur, 14 jaar. City-theater: algemene verga dering L.J.G. Zeeland. 9 uur; Suisse: Schuttershof: Middelburgse danssoeie- ty. 20 uur: Schouwburg: Z.V.U.-voor- stelling. 20 uur: Koorkerkcentrum: in stuif herv. jeugdraad (pantomimisch baliet Nora Kretz) 20 uur. Vlissingen Alhambra: Fabriek van of ficieren, 19 en 21 uur. 14 jaar: Luxor: De plunderaars, 19 en 21 uur. 14 jaar; Delta: Walcherse Jazz Society, 20 uur; Scheldekwartier: Cabaret-variété avond personcelsver. ',,De Schel de", 20 uur: Concertgebouw: Toneel groep „St. Paulus" voor de St. Ja- cobskring, 20 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering ..Vlijt en Volharding" 20 uur. Goes Grand: De hel van Saipan, 29 en 21 uur. 18 jaar. Landbouw: Jaarverga dering Zebra. 14.45 uur; Prins van Oranje: Goese operettever. met ..Der Zigéunerbaron, 19.30 uur. Schutters hof: amateurshow d'Opreehte Ama teur, 20 uur; Opril: Vergadering Chris telijke Emigratieeentraie. 14 uur. Borssele Verenigingsgebouw: Achter de geheime deur, Ui uur. voor de jeugd. Verenigingsgebouw: En eeuwig zingen de bossen, 20 uur. Bergen op Zooni Luxor: De ondeugen de meisjes van Montmatre, 20 uur; Hoxy: De schaduw. 18.45 en 21'uur. 18 jaar. Zierikzee Concertzaal: Jerry als ruim tevaarder. 20 uur, a.l. „Concordia": Jaarvergadering Ver. tot Bevordering Bijenteelt, 14.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Jacht op ontvoerde vrouwen 20 uur, 18 jaar Sint-Maartensdijk - De Gouden Leeuw De boekaniers. 19.30 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg City: Fabriek van officie ren, 14,30 en 20 uur. 14 jaar: Electró: De vijand in de schaduw. 15.30. 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: Fabriek van offi cieren. 15, .19 en 21 uur, 14 jaar:' Lu xor: De plunderaars, 15, 19 en .21 uur. 14 jaar. Goes Grand: De snertsoldaat, 15 uur. a.l Grand: De hel van Saipan, 19 en 21 uur, 18 jaar Bere n op Zoom - Luxor Pawnee. 14 uur. 14 jaar: Luxor: De ondeugende meisjes van Montmartre. 16 en 20 uur. Roxy: De beul van Springdale. 14.30 uur. 14 jaar; Roxy De schaduw. 16.15. 18.45 en 21 uur. 18 jaar. Zierikzee Concertzaal: Gouddorst. .15 uur. 14 Jaai. Concertzaal: Jerry als ruimtevaarder. 20 uur. a.l. 1940 gevestigd geweest, maar moes ten toen „tijdelijk" verhuizen. Dat tij delijk is nu al bijna 22 jaar geworden. Het burgerweeshuis is later tot school bestemd (visserijschool, ulo). Wanneer de leeszaal mogelijkerwijs in het voormalige Burgerweeshuis trekt, móet er wel één en ander wor den verbouwd. Het ministerie van o., k. en w. zal eventueel een verbou wingssubsidie verstrekken. Reële gelegenheid „Er is nu een reële gelegenheid om samen te gaan", aldus de heer J. Stumphius, voorzitter van de Nuts bibliotheek, Er is vroeger al eens over een samenwerking gepraat, maar dat onderhoud liep op niets uit. „Do doelstellingen van beide biblio theken zijn dezelfde, ze staan niet op een zuil. Dat vergemakkelijkt al veel". De openbare leeszaal kampt dus met personeelsgebrek en ruimtegebrek, de nutsbibliotheek, die in een pand aan de Nieuwstraat is gevestigd, zou ook graag meer „in de bewoonde wereld" zitten. Wanneer het sane ringsplan in de Vlissingse binnen stad uitgevoerd Is, komt de nutsbi bliotheek a-centraal te liggen. De nutsbibliotheek heeft bovendien een eigen jeugdafdeling. De heer Stumphius gaf -toe, dat ook te dien aanzien een samen gaan van nuts-' en openbare lees- Opening rusthuis „Poelwijck" te 's-Heer-Arendskerke Het nieuwe hervormde bejaarden huis „Poelwijck" van de Stichting Hervormd Rusthuis Westelijk Zuid- Eeveland te 's-Heer-Arendskerke zal vrijdag 16 februari a.s. officieel wor den geopend. De openingsplechtig heid wordt verricht door de hoofdin genieur-directeur van de volkshuis vesting en bouwnijverheid in de pro vincie Zeeland, de heer M. D. A. Gle- rum. zaal een winstpunt kan zijn. „Het is echter een voornamelijk juri dische kwestie: zou het een stich ting moeten worden, of alleen maar een samenwonen onder één dak", zo vraagt de heer Stum phius zich af. De jeugdbibliotheek van de vereni ging openbare leeszaal en bibliotheek heeft momenteel omstreeks 875 le den, de volwassen bibliotheek telt er omstreeks 250. Het personeel om vat naast de directrice onder meer 1 gediplomeerde assistente en -hulp assistente. De bibliotheek is 's mid dags en driemaal in de week 's avonds open. De leeszaal ook 's mor gens. De Nutsbibliotheek telde van september 1960 tot september vorig jaar 8000 uitleningen, omstreeks 510 lezers, die geholpen worden door da mes. die zich vrijwillig daarvoor be schikbaar stellen. De Nutsbiblio theek is éénmaal in de week 's avonds en op zaterdagmiddag ge opend. Een samengaan van de twee instel lingen, voorzover bekend de eerste maal in de provincie, behoort niet tot de onmogelijkheden. „Het eerste moeizame begin is er", aldus de heer Stumphius. En de heer Ventevogel i „het is voor ons noodzakelijk". LAATSTE NIEUWS Om twee uur vannacht was K.L.M.-vliegtuig nog niet vertrokken Andere machine werd in gereedheid gebracht Om twee uur in de afgelopen nacht zaten de passagiers, die met het K.L.M.-vliegtuig naar Biak zouden vertrekken, nog steeds in de Ica-hal op Schiphol. Er werd een andere machine, de PH-DS.I, in gereedheid ge bracht. Men was bezig de moto ren te laten proefdraaien. Mej. Cornelis nam afscheid van openbare leeszaal Wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd nam woens dag mejuffrouw J. A. Cornelis af scheid van de openbare leeszaal te Middelburg. In een afscheidsbijeenkomst van be stuur en personeel memoreerde o.m. de voorzitter van de „Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek", mr, B. Plomp, de toewijding en het plezier, waarmee de scheidende as sistente de bezoekers van de lees zaal gedurende 42 jaar bij de keuze van hun lectuur terzijde heeft ge staan, en de uitstekende samenwer king met de andere leden van de staf gedurende al deze tijd. Ook van de zijde van directie, assis tenten en personeel waren er waarde rende woorden. In haar geestig ant woord haalde mejuffrouw Cornelis vele grappige en bijzondere voorval len op, die den leeszaalassistente ge durende een lange loopbaan kan ont moeten. Van de kant van bestuur en perso neel waren er bloemen en geschenken en een enveloppe met inhoud. P. Hendrikse 40 jaar bij houthandel Alberts Vrijdag werd in de kantine van de N.V. Houthandel Alberts aan de Kle- verskerkseweg te Middelburg, de heer P. Hendrikse gehuldigd in ver band met zijn 40-jarig dienstjubileum waarvan vele jaren als baas-aflader. Ir. A. A. Brevet, directeur, bracht in een hartelijke toespraak de goede kwaliteiten en de bekwaamheid van de jubilaris tot uiting en overhandig de hem een geschenk onder couvert, alsmede het getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de gouden draagpenning van deze maatschappij. Ook werden geschenken overhandigd door de fabriekskern en door het kantoorpersoneel van de expeditie afdeling, waarbij tevens de sympathie voor de heer Hendrikse onder woor den werd gebracht. Nadat de jubilaris allen voor deze huldiging had bedankt en men nog enige tijd gezellig bijeen bleef, kon hij "deze dag verder "in de huiselijke kring doorbrengen. Vrachtauto verpletterde bromfiets tot schroot Vrijdagmiddag om elf minuten voor half twee had de Middelburgse inwo ner D. K. nog een bromfiets voor z'n deur staan. Om tien minuten voor half twee waren het nog wat over blijfselen van een brommer, die op de ventweg' van de Nieuwe Vlissingse- weg lagenDat kwam omdat de chauffeur D. K. uit Koog aan do Zaan, die even verder hout moest los sen, er met zijn zware vrachtauto overheen reed. Bij het achteruitrijden nodig om de hoofdweg te kunnen opdraaien had de Noordhollandse autobestuurder de bromfiets niet ge zien. Verkoping huis Notaris J. A. Janse dc Jonge te Mid delburg heeft donderdagavond in het Notarishuis publiek verkocht het huis Molenwater 29 met tuin te Mid delburg. Koper werdde heer W. Keijl uit Middelburg voor een bedrag van 70400. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: G. Schippervan Dijk. d. M. J. Hooge9teger—Wattel, d. A. Verhoeff— Maas. d. J. C. Geuze— Goedbloed, z. Getrouwd: J. P. Glerum cn M. J. Krul. G. J. de Nooijer en J. Wisse. Overleden: c. F. Schaap. Kerkelijk jeugdwerk „De Sloep" in 1961 De sectie kerkelijk jeugdwerk „De Sloep" van de Hervormde Jeugdraad in Vlissingen ziet terug op een goed jaar. Dat blijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag over 1961. In het afgelopen jaar vond een eerste bespreking plaats voor een nieuw centrum, dat moet worden gebouwd indien te zijner tijd de „Noorderka pel" verdwijnt. Dit gebouw zal apart van het wijkcentrum ,,'t Anker" wor den gepland. De Noorderkapel was het afgelopen jaar wekelijks bezet door 10 groepen (in 1960: 7) van jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 15 jaar. To taal omvatten deze groepen 160 jon geren (140 in 1960), die op de groeps- avonden allerlei activiteiten ontplooi- dén, zoals handenarbeid, sport en spel. De algemene activiteiten, die in het afgelopen jaar, naast de groepsacti viteiten plaatsvonden, bestónden on der meer uit filmvoorstellingen, een wandeltocht, modeshow, een presta- tierit en een slótavond. Voorts kwam men met de kerkelijke hoogfeesten bijeen. Er waren voorts goede con tacten met de landelijke Hervormde Jeugdraad en met de Vlissingse jeugdraad. Mej. mr. Holsteijn sprak voor herv. gemeente Vrijdagavond heeft mejuffrouw mr. S. M. Holsteijn van de Raad van Kerken de leden van de hervormde gemeente Vlissingen H in de aula van de r.h.b.s. een goede indruk ge geven van de laatste bijeenkomst van de Wereldraad van Kerken, die en kele maanden geleden in New Delhi is gehouden. Zij deed dat in een cau serie, waarin zij van haar indrukken vertelde, die zij in New Delhi had opgedaan, toen zij als Nederlands vertegenwoordigster de vergadering bijwoonde. Uitvoerig besprak mejuf frouw mr. Holsteijn het hoofdthema van deze bijeenkomst: „Jezus Chris tus het licht van de wereld", dat was onderverdeeld in drie gesprekspun ten: wat getuigt de kerk en hoe moet ze het doen, waarin en waarmee kan de kerk de wereld van dienst zijn in deze tijd en hoe kan men de eenheid der kerken zichtbaar maken voor de wereld. In verschillende af delingen werden deze punten bespro ken en als grote opdracht van deze bijeenkomst in New Delhi die werd bijgewoond door vertegenwoordigers van 198 kerken noemde mej. Hol steijn, dat de gemeenteleden over heel de wereld iets van de eenheid van deze kerken moeten zichtbaar maken. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 1-2: Luise JSmilie van dc rede: Metropole van Temeuzen: Reest. van Middelburg: Betty Jean van Antwerpen. 2-2: Diana V van Antwerpen. Vlissingen vertrokken .1-2: Luise Emilie naar Rotterdam: Rex naar Gent; Reest naar zee; Betty Jean naar Londen; Me tropole naar Ipswich. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 1- 2: Artemis van Le Havre Ridderkerk van Hamburg; Kastanjesingel van Bordeaux: Geeststroom van Boston; Rana van Rot terdam: Ador van Londen. 2-2: Diet van Rotterdam: Moerdijk van Boston; Rose zee; Jose II van Londen: Europa van zee: Oostkerk van Hamburg: Odile R van Londen; Virgo van Grangemouth; Katse- dijk van Rotterdam: Antje van zee (Bres- kens); Stad Alkmaar van Hamburg; Adi- ne van Oporto. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 1-2: Maarsbergen naar Belfast; Baltic naar Malmo: Oranje naar Londen (Hansweert): Helvetia S naar Waterford: La Paloma naar Breskens: Despatch naar Purflcet (Gent). 2-2: Canada naar Malmö: Vlndi- cat naar Dundalk; Delfdijk naar Goole: Prins Alexander naar Rotterdam: Alblas- serdijk naar Houston: Beninkust naai Freetown: Menje naar Galwaij: Artemis r Bremen. N.C.V.B. ging „op reis met het m.s. Oranje" Onder leiding van mevr. v. Mourik- v. Rij hield de N.C.V.B. afd. Vlissin gen haar maandelijkse vergadering, op welke bijeenkomst ds. P. Hom burg, sprak over „Op reis met het m.s. „Oranje", toegelicht met kleu rendia's. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden mevr. J. Steketee-v. Wijk en mevr. N. Buite- laar-de la Rie. Mevr. Steketee die herkiesbaar was, werd bij acclama tie herkozen. Er werd nog bekend ge maakt dat op 27 februari de jaar vergadering zal worden gehouden in het gebouw „Het Anker". „Crescendo" gaf uitvoering in het bejaardentehuis De accordeonvereniging „Crescen do" te Vlissingen heeft donderdag avond de bewoners van het bejaar dentehuis te Vlissingen een aange name avond bezorgd. Onder leiding van haar dirigent, de heer La- bruijère, bracht de accordeonver eniging een aantal geslaagde mu zieknummers ten gehore. Zeer in de smaak vielen onder meer enkele wal sen van Strausz. Ook een potpourri van moderne muziek konden de be jaarden best waarderen. De heer S. S. Schout, voorzitter van de vereni ging, dankte na afloop de bejaarden voor de betoonde belangstelling. VISMIJN BRESKENS. In de week van 21 Jan. ijn. 27 Jan. werd aangevoerd: 112 kg boi. 175 kg 6char, 9 kg bot, 885 kg kabeljauw, 81 kg wij ting. 3036 kg sard ij n. 3035 kg exporigarna- len, 14.840 kg sardijnpuf. VEILING MIDDELBURG. 2 rebruari. Appelen. Jonathan 2 75-80 61— 64. 70-75 52—60, 65-70 54—61, 60-65 45—50, 3 grof 46—54. Golden DelïcioUB 2 70-80 72, 60-70 58—64. 60-69 62—66. 3 grof 61—70. Peren. St. Remy 2 75-85 41—43, 65-75 43— 46. 3 grof 41—43. Gieser Wildeman 2 60-70 81, 50-60 70. Groenten. Glasveldsla 1.07—2,75. Glasan- d ij vie 86—1,37. Glasspinazie 1,42—1,48. Prei 13—44.- Uien 26—36. Witlof 50—68. Spruiten ongeschoond 15—64. geschoond 61—89. Rode kool 7—16. Savooiekool 18— 36. Boerenkool fl—26. Witte kool 7—15. Sportartikelen-winkel D. Smit geopend Vrijdagmiddag is in de Sclieldestraat te Vlissingen de winkel in sportarti kelen en sportkleding van de heer D. Smit geopend. Door een grondi ge verbouwing van het vroegere woonhuis is een moderne winkel ontstaan met een vloeroppervlak van ongeveer zestig vierkante meter. De muren en het plafond zijn wit ge verfd, waardoor de winkel een bij zonder lichte indruk maakt. De ce menten vloer is belegd met linoleum. Langs de wanden staan grote rek ken, waarin op overzichtelijke wijze de verschillende artikelen zijn uitge stald. Voorin is er een fraaie etala ge. Verder zijn er in een nis in de linkerwant twee paskamers. De heer D. Smit ontving bij de opening vele blijken van belangstelling. Voorstel b. en w. Veere Campveerse Toren verhuren De gemeenteraad van Veere houdt aanstaande dinsdag een vergadering die om half drie begint. Tydens deze vergadering komt een voorstel van b. en vv. aan de orde, de Campveerse Toren voor het tijdvak van 1 januari 1962 tot en met 31 december 1967 te verhuren aan de Naamloze Vennoot schap tot Exploitatie van „de Camp veerse Toren". Andere agendapunten zijn een voor stel tot het verlenen van een krediet voor het laten aanbrengen van ver duisteringsgordijnen in het vereni gingsgebouw; een voorstel tot het verpachten van enkele perceeltjes tuingrond aan de Oude Kaai en een voorstel tot wijziging van de alge mene politieverordening. Verder stel len b. en w. voor een subsidiever zoek van de Nederlandse Astma Stichting af te wijzen; de vergoeding over 1961 aan de vereniging van kleuteronderwijs vast te stellen; een voorschot op de vergoeding over 1962 aan deze vereniging toe te kennen; een voorschot voor 1962 aan de Ver eniging voor Bijzonder Lager Onder wijs toe te kennen; een verzoek om subsidieverhoging van de Zeeuwse Chr. Boeren- en Tuindersbond in te willigen en een voorschot op de sa larisverhoging 1962 voor gemeente- personeel toe te kennen. Ook zal de raad twee leden van de Commissie van Beheer Schoolartsendienst benoe- Chr. Grafische Bond vergaderde De afdeling Goes van de Nederland se christelijke grafische bedrijfsbond hield donderdagavond in de „Opril" een vergadering onder voorzitter schap van de heer M. D. van der Slikke. Deze vroeg in zijn openings woord onder meer aandacht voor de op 7 februari te houden ledenverga dering, waar de landelijk voorzitter, de heer G. Jens, zal spreken over de E.E.G. Tijdens de vergadering werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het concept van de nieuwe c.a.o.'s. De oude zijn reeds op 1 januari verlopen. Daar echter het College van Rijksbemiddelaars nog g~en goedkeuring hechtte aan de nieuwe is het nog steeds afwachten. Diverse voor- en nadelen werden uit gebreid onder de loep genomen. Op 16 februari zal te Goes een film avond plaatsvinden voor de leden uit Goes, Vlissingen, Middelburg en Ter- neuzen. Vertoond zal worden de film .Lopen of liften". ZATERDAG 3 FEBRUARI Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bij belstudie, 11 ds. Reith. Interkerkelijk avondgebed. Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. ZONDAG 4 FEBRUARI. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Feenslra; Domburg 10 ds. De Nood, 2.30 ds. Van Heesen; Gapinge 9.30 en 2 ds. Streefkerk; Grijpskcrke 10 en 2.30 ds. Van Til; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskcrke 11 en 4 ds. Van Heesen; Middelburg Gasthuiskerk 7.30 ds. De Nood; Hof- pleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Ytsema, 5 ds. Van Hoorn: Noorder- kerk 9.30 ds. Ytsema, 5 ds. Boonstra: 't Zand 8.45 ds. v. d. Hoorn; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Vlaardingerbroek; Veere 10 en 2.30 ds. Goslmga; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 2.30 ds. Bakker; Westkapelle 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. De Nood. Gerei. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9.30 ds. Douma; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke: Vlissingen 4.30 ds. Douma; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren; Zoutelandc 10.45 ds. Wiskerke. Geref. Gemeente. Aagtgkerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9, 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.: Oostkapelle 10 en 2 30 leesd.; Vlissin gen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westka pelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrij/,» Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van San ten: Vlissingen 7 ds. Van Beek. Evang, Luth. Gemeente. Middelburg 11 ds. Ten Rouwelaar: Vlissingen 9.30 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Ajpost. Zcndingsgemcenfe Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk Vlis singen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. samenkomst; Vlissingen 10 Heil.d., 7.30 opw. samenkomst o.l.v. kapt. Lentink. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 de heer Kroon. ZONDAG 4 FEBRUARI 1962 Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Arnemuiden 10 en 6.30 de heer Asum, 2.30 ds. van Woerden; Biggekcrke 9.30 ds. Roth- fusz (jeugdd.), 2 ds. v. Dullemen; Domburg 10 cn 7 ds. v. Vliet: Ga pinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Klevers- kerke 2 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Altena, 2.30 ds. Nennie, 7 dr. v. Haarlem (Vliss. str.); 't Zandt 10.15 ds. Bartlema, 10.15 jeugdk.. 7 ds. Kloosterman; Meliskerke 2.30 ds. Rothfusz; Middelburg. Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta (H.D.). 7 ds. v. Boven; Engelse Kerk 10 ds. Enker; Koor kerk 10 ds. Snoep en ds. v. San ten: Oostkerk 10 ds. v. Woerden: Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem: Oost- en West-Sou burg 10 ds. Haitjema (H.D.). 7 ds. v. Duyne; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Nennie; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 én 2.30 ds. Kok; Veere 10 ds. Wieringa; Vlissin gen. St.-Jacobskerk 10 ds. Klooster man, 5 ds. Altena: Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. Kwast. 7 ds. v. Dijk: Havendorp 10 ds. Cornet; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 cis. Oosthoek (H.D.)Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen, 2.30 ds. Odé. Pinkstergemeente: Vlissingen (Groe- newoud: 2 de heer Kousemaker. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg: i Bogardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang.: Westkapelle 9.45 dienst. Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlis singen (Havendorp) 4 de heer Da- vidsz. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 februari. Prei 11—30. Spruiten 20—1-08. Savooiekool 23—52. Rode kooi 7-13. Witte kool 18—20. Breekpeen 12—24. Waspeen 12—29. Kroten 8-15. Witlof 44—G3. Boe renkool 12—33. Uien 10—22. Golden Delicious 41—80. Saint Remy 43 47. Comtesse 20—30. Jonathan 39—60. Winston 4551. V.V.Z.B. GOES Knolselderij 26 per -tuk Spruiten All 41 60. Bil 25—44. afw. 15—21. Groent- sav. kool 3234, afw. 25. Rode kool 14—21. Witte kool 15. Boerekooi 5—20. Gele sav. kool 22—23, Peen 4—25. Uien 12—29, Prei AI 42—47. All 39 pér kg VEILING STAVENTSSE. Uien middel 38. Drielingen 40.10. Bonken 36. Pickles 48,70. Aanvoer 35 ton. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 1 februari. Andijvie 2 113—126. Spruiten IA 83—93. 2A 47—74. IB 97. ID 62—69. gesch. 114—121. aanvoer 90000 kg. Witlof IA 70—79, 2A 53—68. 1B 65—66, 2B 43—60. aanvoer 37.000 kg. Rode kool 15—23. Gele kool 15—28 Groene kool 2A 29— 43. Kroten 24—25. Boerenkool 14—25. Selderij 3345. Uien i 37—39. 2 9—19. gesch. 24—38. Peen 12—23 Prei IA 57—66. 2 A 3051. Golden Delicious IA 81—86. 1B 75—31. IC 61-72. 2A 62—31. 2B 50— 62. Jonathan IA 61—74. IB 55—59. IC 45— 54, 2A 63—67. 2B 52—57, 2C 47—50. Goud renet IA 61—70. 'B Hl—66, IC 58—60. 2A 61—70. 2B 59—63. 2C 55—60. Winston IA 80—85. St. Remy 2A 49—50. 2B 48—49. Lombart Calville 2A 56—63, 2B 50—53. Violen van Pembroke niet authentiek ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter J. Z. S. Pel, Rouaan- se kaai 11, tel. 2585. Apotheek: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlis singen: dokter G. J M. de Greeï, Julia- nalaan 13, tel. 2121. Apotheek: J. M. H. .van de Sande. Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Koudekerke. Zoutelande en West kapelle: dokter L. Sloos, Middelburgse- straat 1 te Koudekerke, teL 01185—23L Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dok ter J. W. Oosterhoff. Markt A 155 te Vee re. tel. 01181—271. WOENSDAG BEGINT SANTA MARIA-PROCES Uit onofficiële bron ïs vernomen, dat woensdag in Lissabon een proces zal beginnen tegen twintig Portugezen, elf Spanjaarden en twee Venezola- nen, in verband met de roof van het Portugese passagiersschip Santa Ma ria in januari 1961. De meesten zullen bij verstek worden berecht. Dit zal ook het geval zijn met de leiders van het complot, de vroegere presidentiële kandidaat ge neraal Humberto Delgado en kapi tein Henrique Galvao. Sommersdorf wegens pokken geïsoleerd Het Westduitse dorpje Lammersdorf bij de Belgische grens is onder quarantaine geplaatst nadat de art sen van dezo plaats van 1400 inwo ners hadden bevestigd, dat een meis je van 9 jaar inderdaad pokken heeft. Donderdag heeft de overheid de be volking van Lammersdorf aange maand zich te laten inenten. Op 24 december keerde een arbeider van een bedrijf in Lammersdorf uit India terug. Op 8 januari deden zich bij hem de eerste verschijnselen van pokken voor, doch het bleek een goedaardige vórm vaü de ziekte te zijn. (de betrokkene is in 1960 in geënt). Op 20 januari werd het 9- iarigc dochtertje van deze arbeider ziek. Zij blijkt nu eveneens pokken te hebben. Vrijwilligers helpen in Friese ziekenhuizen Ook in Friesland is een actie begon nen om in het vrye weekend te hel pen in ziekenhuizen, rusthuizen en andere inrichtingen om het verple gend personeel fii de gelegenheid te stellen een vry weekend te genieten. In St. Nicolaasga, waar het her vormd vormingscentrum „De Oor sprong" staat, is de actie gestart. Jongeren hebben hun diensten aan geboden aan het algemeen zieken huis te Heerenveen, het r.-k. zieken huis te Sncck en het gereformeerd verpleeghuis te Joure. Ook is then begonnen met het aan werven van vrijwilligers voor hulp in de ziekenhuizen te Dokkum. drachten, Harlingen en Leeuwarden. Veerboot Free Interprise te water gelaten Onder grote buitenlandse belangstel ling heeft. I. H. C. Holland gister middag de voor Engelse rekening gebouwde veerboot ..Free Enterpri se" te water gelaten. Ite tewaterla ting vond plaats hii een der venno ten van H. C. Holland, de N. V. Werf Gusto te Schiedam. De ..Free Enterprise", die reeds ge durende het aanstaande vakantiesei zoen dienst zal doen op de route Dover-Calais, is een dübbelschroef motorschip met accommodatie voor 850 passagiers en 120 auto's. De kiel werd gelegd op 7 augustus 1961, het schip werd gisteren te wa ter gelaten met do reeds geïnstalleer de motoren en een gedeelte van de ombouw, In het hoogseizoen zal dc „Free Enterprise" pér etmaal acht eizen maken. 'Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR. tel. 2158 TRIO TAX, telef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 23