Financieringsschema vastgesteld voor afvalwaterleiding kanaalzone ZWEEDSE SCHOOLJEUGD LUST WEL EEN SIGARET AUTOMOBILIST WEEK NIET UITSCOOTER IN SLOOT H00FD-KLEUTERLEIDSTER NAM IN DOMBURG AFSCHEID GEEN LEVENSVATBAARHEID VOOR ZEEUWS ORKEST PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 FEBRUARI 1962 SCHEMA EN PLANNEN BINNENKORT BIJ RADEN Totale kosten met bijbehorende werken ruim 10 miljoen gulden De raad van bestuur van de „gemeenschappelijke regeling afvalwaterlei ding kanaalzone Zeemvsch-Vlaandere n" heeft woensdagmiddag tijdens 'n openbare vergadering in Terneuzen het financieringsschema voor haar miljoenenproject vastgesteld. Dit financieringsschema en de totale plan nen voor aanleg en exploitatie der afvalwaterleiding zullen nu binnenkort de raden der vijf gemeenten ter goedkeuring worden voorgelegd. Zoals bekend beoogt dit plan de afvoer van afvalwater van industrieën en wo ningen van de gemeenten Terneuzen, Axel, Westdorpe, Sas van Gent en Hoek vin een vrjj-verhangleiding naar de Westersehelde bij Terneuzen De kosten van deze leiding met bijbehorende werken worden geraamd op tien en een kwart miljoen gulden. Het financieringsschema gaat uit van een bijdrage van sociale en eco nomische zaken van 7'4 miljoen gul den. Dit komt neer op iets meer dan de normale subsidie ten behoeve van infrastructurele werken. Van rijks waterstaat wordt een bijdrage ver wacht van 1 '4 mjljoen gulden, daar de afvalwaterleiding de zorg voor de zuiverheid van openbaar water op zich neemt cn rijkswaterstaat be langrijke bedragen gaat uitsparen, doordat het uitbaggeren van de wes telijke rijkswaterleiding tot het ver leden gaat behoren. Dan blijft voorlopig een bedrag over van Is.) miljoen gulden voor de be trokken gemeenten. Verder is een bijdrage verzocht aan de provincie Zeeland, gegrond op de verbetering van het economisch klimaat in de provincie. Hoewel hier een bedrag van 200.000 wordt verwacht, is de ze post nog als „p.m." aangege ven. Van de capaciteit der leiding te Sas van Gent is 1/12 bestemd voor afvoer van Belgisch water, dat rijks waterstaat volgens een traetaat ver plicht is te ontvangen. Nu dit water voortaan door de afvalwaterleiding zal gaan vloeien is rijkswaterstaat verzocht hiervoor oen afkoopsom te betalen van 750.000 gulden ofwel een jaarlijkse bijdrage van 51.000 gulden, waardoor het mogelijk wordt de ka- pitaalslasten van eerstgenoemd be drag te dragen. In de begroting van baten en lasten wordt een kapitaalslast berekend van 1,65 per inwoner per jaar. Voor afvoer van rioolwater is een bedrag gerekend van 1,75 per inwoner per jaar (50 m3 per in woner éi j 1,65). Dit brengt de bijdrage per inwoner per jaar op -3,40, wat 2 minder is dan de aanvankelijke opzet. van Sas van Gent naar de Wester sehelde (extra pompen) en de aan wezigheid van grote bedrijven aldaar. Aan ontvangsten van industrie en rijkswaterstaat wordt geraamd 8.350.000 m3 water a. 3Vs cent is 292.250. Verrekening van eventue-' le batige saldi zal verhoudingsgewijs met de betrokken gemeenten wor den geregeld, met dien verstande dat bij een nadelig saldo de gemeente Sas van Gent wordt uitgesloten, om dat die reeds een extra bijdrage be taalt. Een korte discussie ontspon zich bij de vraag of artikel 19 van de gemeenschappelijke regeling ge handhaafd moet blijven. Volgens dit artikel is namelijk de goedkeuring van alle gemeenteraden vereist, al vorens met een gehele of gedeeltelijke uitvoering van de leiding een begin wordt gemaakt. Verschillende leden wilden het artikel handhaven als een soort „veiligheidsklep" voor de ge meenteraden. Tenslotte kan de moge lijkheid zich voordoen, dat er be langrijke uitbreidingen plaatsvinden en dan zullen de raden daarover moeten beslissen. Algemeen ging men akkoord met handhaving van liet artikel. Naar de voorzitter, de heer G. H. E. M. van Waes, mee deelde. ligt het in de bedoeling het eindpompstation te Terneuzen zo snel mogelijk tot stand te brengen even als de omleggingen te Sluiskil en de aansluitingen aldaar. Wanneer daarmee een begin kan worden gemaakt zal afhangen van de benodigde, goedkeuringen en sub sidies. De duur ran de totaal-werk zaamheden wordt geschat op 5 jaar. De raad van bestuur ging akkoord met aanstelling op arbeidsovereen komst van de administrateur, de heer A. Adam te Westdorpe, tegen een sa laris van 1200 per jaar. Met de N.V. Bank'van Nederlandse Gemeen ten zal een aanvullende rekening courant-overeenkomst worden afge sloten tot 50.000. Uit een enquête gehouden in de 55 Extra bijdrage Voor Sas van Gent, zal een extra bijdrage van maximaal 2 worden gevraagd op grond van de afstand SCHENDING VAN LUCHTRUIM President Lübke in West-Berlijn De president van West-Duitsland, lïeinrich Lübke, is woensdag in West- Berlijn gearriveerd, voor een bezoek van 12 dagen. Zijn doel is blijk te ge ven van de „broederschap" die tussen West-Duitsland en West-Berlijn be staat. Vrijdag zal hij de internationale landbouwtentoonstelling Groene Week openen. Het Oostduitse persbureau A.D.N. kwam prompt met de mededeling, dat de reis van Lübke in een Ameri kaans militair vliegtuig een schen ding van de luchtwegen van de „Duit se Democratische Republiek" bete kende. Ook vertelde A.D.N., dat dit bezoek behoorde tot een serie bezoe ken van Westduitse politici, die toon de, dat de vijanden van vreedzame onderhandelingen in Bonn al het mo- verdwijnt door PUROL KANTONGERECHT MIDDELBURG Tijdens een langdurige zitting heeft de Middelburgse kantonrechter woensdag onder meer een aantal aanrijdïngszaken en één aanvarings zaak behandeld. De voorgeschiedenis van de zaak tégen de landbouwer L. M. uit Kattendjjke speelde zich at' op een smalle wég in Kapelle. M. rsed daar met een personenauto niet vol doende rechts en week ook niet ge noeg uit, toen een scooterrijder liem wilde passeren. De scooter kwam daardoor in de berm terecht en reed vervolgens in een sloot. De landbouwer meende, dat hij geen schuld aan dit ongeval had. Volgens hem was de scooterrijder in de sloot, beland, omdat hij door een kuil in het wegdek was gereden. De bestuur der van de scooter - J. P. B. uit -Bórssele- verklaarde, dat M. ge makkelijk meer rechts had kunnen rijden. Zijn zuster die op de duo zat zei, dat -zij voelde, hoe haar been in aanraking kwam met. da auto. De officier van justitie, mr. T. Lebret, eiste twee boeten van 30 subs. 6 dagen. De kantonrechter- mr. J. Moolenburgh, veroordeelde de landbouwer tot twee boeten van f 20 subs. 5 dagen. Ook de handelaar M, de W. uit Gra venpolder was met zijn bestelauto niet genoeg uitgeweken toen een an dere bestelauto wilde passeren; een botsing was het gevolg. Dit onge val had zich afgespeeld in 's Graven polder. Conform de eis kreeg De W. hiervoor een boete van 30 subs. 6 dagen. Aanvaring Vijftig gulden boete subs. 10 da gen was de uitspraak tegen de schipper SL H. v. d. P. uït Yer- seke, die op 28 oktober in de haven van Yerseke mét de Yer.se- ke 186 de Yerseke 161 had aange varen, die daar gemeerd lag. De schipper voer te wild de ha ven binnen en kon de YE 161 niet meer ontwijken. Bij het inhalen van een bromfiets op een brug bij Wemeldinge was de winkelbediende A. J. van N. uit deze plaats met zijn personenauto niet voldoende naar links uitgeweken. Door de aanrijding, die volgde, kwam de bromfietser te vallen. Van N. hieid •ol. dat hij de bromfietser niet had ingehaald, doch dat deze hem aan de rechterkant wilde inhalen. Dit werd door de beidé getuigen échter 1 pertinent tegengesproken. Conform de eis kostte deze manoeuvre hem een boete van 30 subs. 6 dagen. Voor het niet verlenen van voor rang kreeg de ambtenaar A. J. van S. uit Goes een boete van 20 subs. 4 dagen. Van S. had met zijn per sonenauto in zijn woonplaats geeii voorrang verleend aan een andere personenauto, waardoor een botsing was ontstaan. De expediteur C. van I. uit 's-H.- Arendslterke was in Goes bij het achteruitrijden met een vracht- auto en aanhangwagen tegen een stilstaande personenauto gereden. Van T. verklaarde, dat hij niets van de aanrijding had gemerkt, maar volgens het proces-verbaal was er een ooggetuige geweest. Uitspraak 15 subs, 3 dagen. Hetzelfde was de chauffeur G. de W. uit Colijnsplaat ten laste ge legd. Hij zou dit feit op 2 augus tus in Wissenkerke hebben ge pleegd. Deze zaak werd echter aangehouden tot 21 februari. Op de zitting van 25 oktober werd de zaak tegen G. K. uit Aagtekerke. aangehouden. Hij was in Seroosker- ke met een vrachtauto achteruitgo- reden en daardoor was een botsing ontslaan met een bromfietster. Tij dens de vorige behandeling' ver klaarde K. dat zijn vader door mid del van tekens de bromfietster had gewaarschuwd cn volgens hem had de bestuurster mej. M. M. ge makkelijk een aanrijding kunnen voorkomen. Mej. M. betoogde, dat zij de vader van de chauffeur te laat gezien had, door een bocht in de weg. Ook was zij geschrokken, omdat zij de auto plotseling dwars over de weg zag staan. De verbalisant meende, dat mej. M. de aanrijding misschien nog had kunnen voorko men. De officier verklaarde echter, dat K. „onaanvaardbare risico's" had genomen. Hij eiste een boete van 25 subs. 5 dagen. De kantonrech ter veroordeelde hem tot 11 subs. 3 dagen. Tijdens de zomerse toeristendriikte in Vlissiugen had de Franse bus chauffeur E. T. een aanrijding ver oorzaakt met een Belgische autobus, door weg te rijden zonder rekening te houden met het. overige verkeer. De gemachtigde van de Fransman meende, dat de manoeuvre van de andere buschauffeur ook een belang rijke rol had gespeeld. Uitspraak: 20 subs. 4 dagen. 7/////////////////////////////////J7J „Lagos"-landen tegen Zuid-Afrika en Portugal De tweede „kleine top"-eonferentie ran staatshoofden van bijna het ge hele zwarte werelddeel is te Lagos beëindigd met een verwerping van het kolonialisme die klonk als een klok, een voorstel om een Afrikaan se tolunie op te richten en de uiting ran sterke afkeuring van het beleid van Portugal en Zuid-Afrika. De conferentie, die werd bijgewoond door afgevaardigden van ongeveer dezelfde landen die waren vertegen woordigd op de eerder gehouden top conferentie van Monrovia, sprak zich uit tegen de vervaardiging en de op slag van kernwapens. De afgevaar digden zwaaiden Engeland en Frank rijk lof toe, omdat zij zo vele voor malige koloniën hadden geleid naar de onafhankelijkheid, en stippelden een „kleine Monroe-doctrine'' uit te gen landen met koloniale aspiraties. Fagottiste E. I. de Groot om het leven gekomen De 25-jarige mejuffrouw E. I. de Groot uit Groningen, tweede fagot tiste bij het Noordelijk Filharmonisch Orkest, is dinsdagavond na afloop van een concert in Emm en om het leven gekomen, doordat zij bekneld raakte lussen twee autobussen. Het ongeluk gebeurde nadat de chauf feur van een der autobussen, waar mee het orkest naar Groningen zou terugkeren, plotseling met zijn been tegen de versnellingshandle stootte. De bus reed vooruit. Mejuffrouw De Groot die juist tussen de twee bussen doorliep raakte bekneld en overleed ter plaatse. het toonkunstkoor „Bekker" uit Gro ningen een concert gegeven. Plasticindustrie in Beverwijk uitgebrand Een enorme brand, waarbij de vlam men huizenhoog uitsloegen, heeft gis teravond 111 een uur tijd de opslag plaatsen van een schpimplasticmdus- trie aan de Wijlcermeerweg in Be verwijk in de as gelegd. Tegen zeven uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het dertig meter lange en tien nieter die pe gebouw, dat praktisch geheel met schuimplastic materiaal was gevuld. Door nog onbekende oorzaak is de brand aan de achterzijde van liet ge bouw ontstaan. De brandweer stopd machteloos. Met vijftien slangen wist men het gevaar voor uitbreiding van de brand te voorkomen. Met donde rend geraas stortten de binnenmuren van het brandende gebouw ineen. Na een uur waren nog slechts de buiten muren gedeeltelijk over. Ze moesten omvergehaald worden. De dood op de weg Op het kruispunt Soerenseweg-J. C. Wilslaan te Apeldoorn is gistermor gen om kwart voor acht een dodelijk ongeluk gebeurd. De heer J. Peters, een 57-jarige wiel rijders uit Hoog-Soereh. die Uit de richting Hoog-Soeren over de Soe- renseweg reed, verleende daar geen voorrang aan een personenauto die bestuurd werd door de 31-jarige pluimveeselecteur A. W. uit Nun- speet die van links over de J. C. Wilslaan naderde. De heer Peters stak plotseling over en reed tegen de auto aan. Dc wielrijder was op j dood. VEEL WAARDERENDE WOORDEN Mej. A. P. de Vroom 45 jaar aan „Lantsheer"-school „Grote dankbaarheid voor uw werk heerst er in de gemeente Domburg en ilt meen te mogen veronderstel len dat U zelf groto voldoening en veel geluk in uw werk heeft ge vonden". Dit zei woensdagmiddag burgemeester mr. W. J. E. Crom- melin tegen mej. A. P. de Vroom, die tijdens een receptie in hotel „Juliana" afscheid nam als hoofd leidster van de Nutskleuterschool. Namens een comité uit de bevol king van Domburg, waarvan bur gemeester Crommelïn voorzitter was, bood hij de scheidende leid ster als blijk van waardering een ijskast aan. Bijna 45 jaar lang is mej. De Vroom werkzaam gewees aan de „Lants- heer"-kleuterscliool in Domburg. „De grote verdienste van mej. De Vroom, afkomstig uit de „oude Leidse school", is dat zij met haar tijd is meegegaan en haai' onder wijsmethoden aan het nieuwe tijdsbestek heeft aangepast", al dus mej. W. M. Nijkamp, inspec- trice voor nutskleuterscholen, die sprak namens het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in Amsterdam. „Een zegen", noemde mej. Nijkamp de totstandkoming van de wet op het kleuteronderwijs in 1956, „want daarvoor had de school in Domburg het hoofdbestuur nogal eens zorgen gebaard, door de on gunstige financiële toestand". Mej. Nijkamp beloonde de bijna 45 onderwijsjaren van mej. De Vroom door namens het hoofdbe stuur een elektrische warmwater geiser aan te bieden. Ook de heer B. Goedbloed, voorzitter van de oudervereniging, had grote waardering voor het werk van Brand in Flexa- fabriek te Sneek Gistermiddag heeft een korte, doch felle brand gewoed in. de grondslof- fenopslagruimte van de Flexa-fabrie- ken te Sneek. Als vermoedelijke oor zaak wordt gedacht aan vonken, ont staan bij het Installeren van nieuwe machines, zo deelt het bedrijf mee. De andere afdelingen leden geen schade. Aflevering en produktie zullen van de brand geen liinder ondervinden. De brand woedde op de tussenverdie- ping, waar verfpoeder was opgesla gen. Door snel ingrijpen van de ge meentelijke brandv?eer slaagde men erin, de brand te beperken tot deze verdieping. De benedenverdieping liep veel waterschade op. De totale brand- en waterschade is moeilijk te schatten, doch deze wordt door een verzekering gedekt. Tijdens een receptie in hotel „Julia<- na" is woensdagmiddag in Domburg afscheid genomen van mej. A. P. de Vroom, die gedurende bijna 45 jaar hoofdleidster is geweest aan de ,fLantaheer"-kleuterachool. Fotomej. De Vroom (links) bekijkt, samen met burgemeester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg een al bum met tekeningen van haar leer lingen, dat haar 's morgens op school icas aangeboden. (Foto P.Z.C.) mej. De Vroom. „Half Domburg hebt U leren omgaan met schaar en plakpot", aldus de heer Goed bloed. Mej. dr. H. C. M. Ghijsen, voorzitster van de commissie van toezicht op het kleuteronderwijs, sprak eveneens enkele waarderen de woorden en bood een bloem stuk aan. 's Morgens hadden de leerlingen van de „Lantsheer"-kleuterschool reeds afscheid genomen van hun hoofdleidster. Hierbij kreeg mej. De Vroom namens de leerlingen een album met tekeningen van de leerlingen aangeboden. De kinde ren kregen een traktatie, terwijl er voor hen tevens een film werd vertoond. Mej. De Vroom werd in 1957 onder scheiden met de eremedaille in goud. verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Mogelijkheid voor bouw gymnastieklokaal in Axel De gemeenteraad van Axel komt he denavond (donderdag) in spoedeisen de vergadering bijeen. De inspecteur voor het lager onderwijs in de inspec tie Goes heeft het gemeentebestuur van Axel namelijk doen weten, dat hij thans in de gelegenheid is, voor enkele zeer dringende gevallen (waaronder Axel) een urgentiever- klaring voor dc bouw van een gym nastieklokaal op korte termijn in te dienen. Hiervoor is het echter nood zakelijk, dat de raad het besluit neemt tot het stichten van een der gelijk lokaal bij de openbare lagere school. Gezien de behoefte aan dit lokaal en de op korte termijn te vervullen for maliteiten, heeft het college van b. en w. besloten tot een spoedvergadering. Dc raad wordt verder verzocht, het college te machtigen, al datgene te verrichten, wat verder ter spoedige bouw noodzakelijk is. Onder meer het geven van een opdracht aan bet architectenbureau Groosman te Rot terdam tot het maken van een schetsplan. (Slof van pag. 7) Uitbreiding centrale Verwondering imd de heer C. F. van der Peijl (c.h.) laten blijken over het feit. dat in 1966 of 1967 de P.Z.E.M.- centrale al weer uitgebreid moet wor den. „Voeg er dan ook bewondering bij", meende mr. Van der Weel, die deze uitbreiding een bewijs noemde van het toegenomen elektriciteitsge bruik. „Natuurlijk kunnen we door aanleunen tegen Noord-Brabant dit probleem ook oplossen", zo zei hij, „maar de exploitatie wordt dan toch duurder". Met. het oog op de nieuwe uitbreiding is de afschrijving ver sneld. De heer Van der Weel ver wachtte wel continuering van de di videnduitkering. Water sc hap-autonomie De vervanging van de wet op de ealamiteuze polder 1870 werd als eerste door de heer P. V. M. Vercau- teren (k.v.p.) ter sprake gebracht. Hij lanceerde daarbij een afwijkende mening. Zoals bekend wordt er aller- wege fel geageerd Legen het ministe rieel voornemen dc „vooroever" in be heer van dé waterschappen naar rijkswaterstaat over te hevelen. De heer Vercauteren stelde nu deze waterseliapsautonomie niet tegen een al te hoge prijs te hand haven en desuoods dc autonomie voorzover hét de vooroever betreft af te staan. Vooral de heer J. Hommes (a.r.) kantte zich hier tegen en sprak van „boze plannen van rijkswaterstaat", waarna de heer D. Kodde (s.g.p.) zich in soortgelijke bewoordingen uitliet. Ook G.S.-lid C. Philipse wenste „geen tornen aan de autonomie van de waterschappen" en hoopte, dat ook de volksvertegenwoordiging zich tegen aantasting van de autonomie zou keren. V ervoerscoördinatie „Het is inderdaad wenselijk de ver voersmaatschappijen in Zeeuwsch- Vlaanderen-onder één gezag te bren gen", stelde G.S.-lid ir. G. P. M. Di- kötter, die daarmee inhaakte op een uitspraak van de heer Vercauteren. „Als men de industrie verder wil ontwikkelen, als men de recreatie mogelijkheid ln het westen in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen wil betrekken, dan zal men het vervoer anders moe ten gaan regelen", aldus de heer Di- kötter. D. KODDE ...wie regeert er?... Toenemende pendel De toenemende pendel naar arbeids- I plaatsen buiten Zee'and was voor ve- l le statenleden een doorn in het oog. Dc heer Van der Peijl wist. dat in een jaar tijds het aantal pendelaars uit Tholen en Sint-Philipsland van 650 tot-900 is gegroeid, waarbij 350 lange afstandpendelaars. En de heer J. L. Lukaart (p.v.d.a.) stelde, dat weliswaar het werkloos- heidsaanta! met 1700 Is gedaald, maar dat het aantal pendelaars in heel Zeeland met 1300 is gestegen. Men achtte dc enige remedie: meer industrie. In dit verband verbaasde j het de heer Lukaart, dat er moeilijk- I heden zouden zijn geweest met een subsidieverstrekking voor een indus trie, die zich in een Zeeuwse kern wilde vestigen. Het was echter zijn fractiegenoot C. Hoek. die hem uit de droom hielp door te vertellen, dat het hier een industrie betrof, die zulk gespecia liseerd technisch personeel nodig had, dat deze industrie dit personeel van elders mee moest brengen. Hierdoor kon niet aan de voorwaarden voor subsidie wc .'den voldaan. Zeeuws orkest „Hoe staat het nu met de levens kansen van een Zeeuws orkest?", wilde de heer Van der Peijl weten. Hij had vernomen, dat de Zeeuwse Culturele Adviesraad „volkomen af wijzend staat tegenover dit orkest" en dat deze raad van mening is. dat beter de concertenreeks dooi' orkes ten van elders kan worden uitgebreid. De woorden van het G.S.-lid M. J. van Poelje maakten duidelijk, dat de heer Van der Peijl goed was inge licht: de Zeeuwse Culturele Advies raad is er inderdaad tegen. Hoofd reden: te kostbaar. De Zeeuwse be hoefte is te gering voor een eigen orkest, zo stelde de heer Van Poelje, die het ook eerder in de richting van een uitbreiding van de concertenreeks wilde zoeken. Mevrouw E. J. van de Broecke- De Man (p.v.d.a.) kwam nog eens terug op de Zeeuwse Prijs en de instelling van een kleine adviescommissie voor Gedepu teerde Staten. Maar de heer Van Poelje bleef bij zijn standpunt: G.S. zijn zelf in staat te bepalen wie de prijs krijgt. Wel is het college bereid adviezen van de Zeeuwse Culturele Adviesraad over reglementering en uitbrei ding van de prijs in overweging tc nemen. Tracé Sloeweg De heer Hommes vroeg nog eens aandacht voor dc wensen van de landbouworganisaties ten aanzien van het tracé van de Sloeweg. En de heer Kodde sprak in dit verband zelfs van „deskundigen, die de la kens uitdelen, die de overheid voor een voldongen feit plaatsen, zodat men de vraag kan stellen: wie re geert er nu eigenlijk". In een gedo cumenteerd en gedetailleerd betoog stelde de heer Philipse echter dui delijk. dat alleen het zogenaamde tracé-B in aanmerking komt. Het kardinale punt is. dat er ruimte moet zijn voor de aanleg voor een spoor wegemplacement met plaats voor 30 a 40 wagons. Vierjaarlijks verslag De gedachte van G.S. om een vier jaarlijks verslag te doen samenstel len, vond bepaald geen warm ont haal bij de staten. „Veel werk voor de griffie", zei mr. J. F. G. Schlin- gemann (v.v.d.) bijvoorbeeld, „maar wie. buiten de statenleden, gaat hel lezen?" ..We weten nu. dat de sta ten geen bijzondere behoefte aan dit verslag voelen", merkte later mr. Van der Weel op. G.S. zullen re kening houdend met de mening, die naar voren kwam in de staten de ze zaak nog eens overwegen. Mr. Van der Weel bekende „niet te bezwijken voor de verleiding in te gaan op de opmerking over do grens wijzigingen". Iljj ging dan ook niet in op een suggestie van de lieer L. P. van Oorschot (p.v.d.a.)„Zo lang de nieuwe provinciewet er niet is, ligt Uet piet op de weg van liet college een uitvoerige nota over het overleg met de ministers over deze /aak te publiceren", zo meende dit G.S.-lid. C. PHILIPSE ...Sloeweg...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4