Zierikzeein principe openbare kleuterschool WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN POPPENFABRIEK-SUGGESTIE IN RAAD HOEDEKENSKERKE RAAD ZOUTELANDE AKKOORD MET UITBREIDING HOTEL DONDERDAG 1 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 NAAR DE LETTER VAN DE WET Onderzoek naar adviezen gemeente-ambtenaar De Ietter van de kleuteronder wijswet heeft in de jongste ver gadering van de raad van Zie rikzee tot gevolg gehad, dat in principe is besloten tot de op richting van een openbare kleu terschool. Daar was een breed voerige discussie en een schor sing van de vergadering voor nodig om de protestants chris telijke groep m de gelegenheid te stellen haar standpunt ten aanzien van de redactie van dit onderwijsvoorstel te bepalen. Of in Zierikzee inderdaad oen open bare kleuterschool zal worden opge richt is voorlopig nog een open vraag. Er is een christelijke en een r.-k.- kleutersehool en een (bijzondere) nutskleutersehool. Nu een verzoek van het bestuur van de r.-k.-kleuter- school was binnengekomen om mede werking aan de bouw van twee nieu we speel-werklokalen aan de Hoge Molenstraat eiste de wet tegelijk een beslissing of al dan niet tot stichting van een openbare kleuterschool moet worden overgegaan. Het voorstel van b. en w. hield in, dat dit van gemeentewege niet zal gebeuren. De eerste reactie hierop kwam van de heer J. W. van den Doel (prot. chr.), die uitdrukkelijk stipuleerde, dat het openbaar kleu teronderwijs hiermee niet is uitge sloten. Maar het P.v.d.A.-raadslid mr. K. A. Keuning was hiermee niet tevreden. Hij vroeg een onmiddellijk besluit om tot stichting van een openbare kleuterschool over te gaan. Bovendien zag de heer Keuning, dat de raad klem zat, omdat het ver zoek van het r.-k.-bestuur al op 9 november van het vorig jaar was ingediend en dat zodoende de termijn van drie maanden voor de „aange koppelde" beslissing bijna was ver streken. De heer Van den Doel ver onderstelde, dat het bestuur van de nutskleutersehool niet erg op deze gang van zaken gebrand zal zijn. Bo vendien zag hij het als een ondergra ving van het' bestaan van de nuts- school. „Maar wat gebeurt er als bet be-; stuur van het Nut met de dag ver andert?". was daarop de vraag van de heer Keuning, die deze wat over haaste aangelegenheid weet aan het feit. dat het betreffende voorstel ei genlijk veel te laat was ingediend. Zijn fractie-genoot J. Rameys viel hem bij door op te merken, dat b. en w. hier een nalatigheid kon wor den aangemerkt. Geen schijn Daar kwam burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester tegenop, door te ver klaren. dat plausibele redenen voor het tijdstip van indiening van het voorstel aanwezig waren. „Om de schijn van iedere discriminatie tc vermijden", voelde de burgemeester toch wel voor een spoedige beslis sing. De heer Keuning 2ag daartoe twee mogelijkheden: een principebe sluit tot oprichting kleuterschool of in verzoek door het bestuur eri daarna indiening van een nieuwe aanvraag. Tegen het laatste verzette zich de heer J. G; L. Simmers (k.v.p.). Na dat de protestant christelijke fractie zich had beraden bleek, dat het voor stel van b. en w. niet staat of valt met een toevoeging, dat geen open- bave kleuterschool zou worden opge richt. Zodat er thans een positief principebesluit ligt. zondheidskolonies niet te verho gen. Ergernis Wethouder AL C. Verheyen was de mening toegedaan, dat de motivering van het voorstel aanleiding kon ge ven tot ergernis. Dat dit inderdaad het geval was, liet mr. Keuning dui delijk merken. „Het is nu al de twee de maal, dat dit stuk, berustend op advies van een niet terzake kundige ambtenaar onwaarheden bevat", zo stelde hij. De heer Keuning zag hier in een beschuldiging aan het adres van het bestuur op het punt, dat het de mogelijkheden tot uitzending van kinderen niet voldoende zou benutten. Het P.v.cLA.-raadslld liet namelijk nadrukkelijk uitkomen, dat over een en ander slechts overleg was ge weest tussen de betrokken ambte naar en de schoolarts; niet met het bestuur. Mr. Keuning eiste een diepgaand onderzoek in deze kwestie, hetgeen de burgemeester hem toezegde. De heer H. Smals in Hontenisse laat zwembad Vlissingen begraven Woensdagmorgen is op de r.-k. be graafplaats te Vlissingen onder bij zonder grote belangstelling de zater dag overleden onder-directeur van de Vlissingse ryks h.b.s., de heer M. Smals, ter aarde besteld. Tevoren had pastoor J. N. Kossen, geassis teerd door twee kapelaans, in de r.-k. kerk een plechtige uitvaartdienst op gedragen. Op de begraafplaats vergezelde een groot aantal belangstellenden de met bloemen bedekte baar naar de groe ve. Nadat kapelaan E. P. A. Bou- mans de absoute had verricht, voer de de heer A. F. J. Jacobs, directeur van de school het woord. Hij memo reerde de bijzondere verdiensten van de heer Smals voor de school. De heer G. Lammers, oud-directeur van de school, getuigde van de grote me dewerking en steun, die hij steeds van zijn onder-directeur had onder vonden. Dr. J. Spuijman voerde het woord als oudste collega. Hij schetste de grote menselijkheid van de heer Smals en diens bijzondere zorg en belangstelling voor de leerlingen. Een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling en de blijken van medeleven. De teraardebestelling werd onder meer bijgewoond door het voltallige lerarenkorps, verscheidene oud-colle- ga's, wethouder W. Poppe namens het gemeentebestuur, een deputatie van 't Janseniuslyceum in Hulst en de heer J. J. van Ginkel namens de oudervereniging en vele leerlingen. OOSTKAPELLE Grote belangstelling voor ouderavond De christelijke school te Oostkapelle hield dezer dagen onder grote be langstelling de ouderavond in het verenigingsgebouw. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kam, sprak een welkomstwoord. Het hoofd der school, de heer W. van Steenis, hield een causerie over „Praktisch schoolleven" en de onderwijzer, de heer J. v. d. Klis, sprak over „De op voeding der kinderen". De naar aan leiding hiervan gestelde vragen wer den na de pauze door de leerkrach ten uitvoerig beantwoord. Deze geslaagde ouderavond werd af gewisseld door samenzang en zang van een groep meisjes uit de hoog ste klas. Het ligt in de bedoeling in mei a.s. een ouderavond te beleggen, uitsluitend voor bezichtiging van het werk en vorderingen van het werk der scholieren. MIDDELBURG GEVONDEN VOORWERPEN De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen, die aldaar in het tijdvak van 23 tot en met 30 januari 1962 als gevonden zijn aangegeven. Verschillende wanten en handschoe nen, portemonnees met en zonder in houd, huis- en andere sleutels, zak doek, soort papagaai, geel poppetje, schoollei, blauwe ballpoint, doos met damesjurk, koperen hangslot, nieuwe portefeuille, paar nylonkousen, hon depenning, gele kanarie, zwarte hond, bruin zadeldekje, mesje, twee bankbiljetten, damespolshorloge, gele sjaal, dop van benzinetank van So lex. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald gelieve men daar van kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Scheepvaartberichten ;U;«nlPtrS Vlissingen aangekomen 31 jan.-. Equator naar Londen. Denzo naar Queensborough. Vlissingen gepasseerd naar Ant.werpen 30 jan,: Eagle van Londen. Arnedijlc van Botterdam. Sirius van Londen. Louise Eemelie van zee (Breskens). Helvetia S van Rotterdam. Alpherat van New Orle ans. Isis van Amsterdam. Diana V van Sheemess. Vanda van Breskens. 31 jan.: Alblasserdijk van Rotterdam. Silvretta van Rotterdam.Rottum van Rotterdam. Meidoorn van Lc Havre. Beninkust van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 30 jan.: Coenraad K naar Stockholm. Boven kerk naar Rotterdam. Admiraal de Ruy- ter naar Rotterdam (Terneuzen). Valiant naar Hull (Gent). Poseidon naar Rotter dam. Soestdijk naar Rotterdam. Helen naar zee. Eemsmond naar zee. 31 jan.: Teun naar Dublin. Teunika naar Londen. Medusa naar Dundalk. Nanny naar Brest. Blitar naar Rotterdam. Nanusa naar Am sterdam. Beta naar Galway. Aegis naar Rotterdam. Arkeldijk naar Rotterdam. Tendentieuze adviezen van een ge meenteambtenaar inzake uitzen ding van kinderen naar het Bio- vakantieoord kwamen ter sprake, toen een voorstel aan de orde werd gesteld om het subsidie aan het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge- Aanleg wegen en rioleringen gegund Namens b. en w. van Westerschou- wen werd door de n.v. Grontmij. te Goes aanbesteed het aanleggen van wegen en rioleringen in Renesse. Deze werkzaamheden werden gegund aan de laagste inschrijver, het aan nemingsbedrijf .Schouwen-Duiveland' uit Zierikzee, dat inschreef voor een totaalbedrag van f 218.300. Middelburg City: Liefde, dollars en chianti. 20 uur, a.l. Electro:. De do- dunde raket, 19.30 uur. 14 jaar. Gou den Poovte: Film bnuwbedrijfsbond, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: Om zonden huilt mon later, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Juichende drums, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Graf In Marlza, 20 uur, a.l. Bergeu op Zoom Roxij: De bandeloze, 20 uur. 18 jaar. Zierikzee Concertzaal: ZVU-concert Theo Olof en Willem Hlelkema. 20 u. Huis van Nassau: Familieavond chr, Plattelandsorganisaties, 19.30 uur. Sclierponisse De Gouden Leeuw: Uit voering muziekvereniging „Een dracht", 19,30 uur. VAN ONZE ADVERTEERDERS Koninklijke Sheil-groep bood filmavond aan Talrijke genodigden hebben woens dagavond in het Citytheater te Mid delburg genoten van een filmavond, die hen werd aangeboden door de di rectie van de N.V. Koninklijke Neder landse Petroleum Maatschappij. Zij konden daarbij kennis nemen van en kele nieuwe door of in opdracht van de Koninklijke/Shell-groep vervaar digde films, die opvielen door hun uitstekende opnamen en kleuren. In de „Shell-kroniek 1961" kregen de bezoekers een reportage van enke le belangrijke gebeurtenissen in Ne derland van de KoninklykefShell- gvoep gedurende het afgelopen jaar. Het onderzoek van brandstoffen en smeermiddelen ter verhoging van de kwaliteit was te zien in de rolprent „Zoeken naar het beste", welke film werd gevolgd door p.en kleurenfilm over het booreiland Seashell in de Perzische Golf en een film over de waarde van petroleum. Na de pauze volgden de films „De bodem leeft" en „De lage landen", welke laatste rolprent een beeld gaf van de gedaanteveranderingen van de Nederlandse bodem. SEROOSKERKE (W.l Familieavond van C.B.T.B. Dezer dagen hielden de afdelingen Serooskerke (W.), Gapinge en Vrou wenpolder van de C.B.T.B in het ver enigingsgebouw te Serooskerke (W.) een gezamenlijke familieavond, die door vele belangstellenden, onder wie burgemeester A. de Kam, werd bij gewoond. De voorzitter van de afde ling Serooskerke, de heer P. J. Abra- harnse, sprak een openingswoord, waarna de secretaris van de kring Zeeland van de C.B.T.B., de heer Sij- brandij, een toespraak hield. Ook werden er dia's vertoond van het C.B.T.B.-werk in Zeeland. In de pau ze werd een geslaagde verloting ge houden ten bate van de 10 x 10-actie. Na de pauze waren er een toneel stuk, een schetsje en voordrachten. VROUWENPOLDER Lezing over Christendom en Cultuur voor N.C.V.B. Onder leiding van mevr. A. Louws- Wondergem heeft de N.C.V.B.- afdeling Vrouwenpolder haar maan delijkse vergadering gehouden. Spre ker op deze bijeenkomst was ds. Vlaardingerbroek van Grijpskerke, die een lezing hield over „Christen dom en cultuur". De vice-presidente, mevrouw E. de Kam-de Feijter, die aftredend was, werd opgevolgd door mevrouw AL Joziasse-Schout. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: E. Linders—de Smit, d. C. P. van der Mast-Boucherie, d. A. Meyer de Wijze, d. W. F. Knopvan Tiggelen d. W. L, M. de Wilde—Deltker, d. W. A. M. VermeulenFeddema, 2. J. Harmen zon—van Tinteren z. A. T. de Witte—van Maurik, d. C. van Houten-van Doorn, d. L. M. K. van SorgeVercammen, z. T. F. SchuitemaAdriaanse, z. E. Jozlasse Simonse, z. Ondertrouwd: J. A. Hoogerheijde 13 j. en S. J. de Rooij 15 j. Getrouwd: J. Borg. 2G j. en A. E. M. G. Snijdelaap 20 j. R. J.- Coppejans 27 j. en E. Kleine 26 j. A. Q, van Boven 27 j. en M. van Belzen. Overleden: P. Loekemeijer, 89 j„ wedn. v. M, Pape. C, M. Janse, 65 j., e. v. S. Hollebrandse. A. C, But, 89 j„ wed. v. P. Vrolijk. M. van de Velde, 64 j., e. v. W. KuiJper. H. Smals, 62 j„ e.v. J. W. P. M. Olten. ZUID-BEVELAND WOLPHAARTSDIJK Opkomst van 95,7 procent voor t.b.c-onderzoek Aan het bevolkingsonderzoek op tu berculose, dat in de afgelopen week in Wolphaartsdijk werd gehouden, heb ben 1368 van de 1429 opgeroepen per sonen deelgenomen. Dit komt neer op een percentage van 95,7. bouwen in Kloosterzande Do gemeenteraad van Hontenisse heeft woensdagmiddag na een uur van felle discussies een voorstel van b. en w. aanvaard, een zwembad overeenkomstig een door de Neder landse Heidemaatschappij opgesteld plan in Kloosterzande te bouwen. Het wa9 met name het raadslid H. A. A. baron Collot d'Escury, die sterk te gen het voorgestelde plan ageerde. Een voorstel, dat hij aan het eind van de discussie deed, namelijk om be handeling van het voorstel van b. en w. naar een later tijdstip te verschui ven, werd afgewezen. Het aanvaarde voorstel van b. en w. omvatte onder meer het in pacht of in opstal némen van het Kroondo mein voor de benodigde grond, onge veer 0,7 ha., het opdragen van de da gelijkse leiding van het werk aan de Nederlandse Heidemaatschappij (een der subsidievoorwaarden) en de be schikbaarstelling van een krediet voor dé uitvoering afgerond op een bedrag van 105.000. Rioleringswerken te Kruiningen aanbesteed In het gemeentehuis te Kruiningen is woensdagmorgen in opdracht van het gemeentebestuur aanbesteed het uitvoeren van rioleringswerken en de bouw van een rioolgemaal te Hans- weert. De inschrijving was in gedeel ten: a, de rioleringswerken, b. het rioolgemaal en de massa. De inschrij ving was als volgt: N.V. J. de oude, Biervliet a. 184.564, b. 37.500, de massa 218.271; F. Duinhouwer, Goes, a. 188.000, b. 37.600, de massa 221.000: N.V. A. van der Straaten, Hansweert. a. 188.800, b. 39.600, de massa 224.800; N.V. Van den Elshout en De Bont. Raams- donk, a. 191.000. b. 39.600, de massa 229.000: J. Lerjs, Kapelle, a. 196.000, b. 39.000, de massa 233.000: Gebrs. Van den Bergh. Bergen op Zoom. alleen b. t 41.400. De gunning is aangehouden VEILING BERGEN OP ZOOM. 31 Januari. Prei 13—39. Spruiten 20—1,18. Savooiekool 945. Rode kool 8—18. Witte kool 1420. Witlof 55—70. Boerenkool 422. Kroten 8—16. Uien 524. Breekpeen 13—19. Koolraap 19—21. Waspeen 14—25. Saint Remy 3447. Jonathan 41—68, Gol den Delicious 5271. Drukke woningmiddag voor plattelandsvrouwen Uitgebreide voorlichting over woning inrichting hebben woensdagmiddag In de Goese „P.'ins van Oranje" meer dan tweehonderd leden van de Bond van Plattelandsvrouwen gekregen, tijdens de eerste zeer geanimeer de woningmïddag. Binnenhuis architect H. de Wijs, verbonden aau de stichting „Goed Wonen" te Am sterdam hield een rijkelijk door dia's geïllustreerde inleiding, waarin hp met nadruk wees op die inrichting van de woning, die de ruimte inder daad bewoonbaar en leefbaar maakt. Eerder had mevrouw D. Kugel- Swart namens het provinciaal be stuur van de bond alle meer dan tweehonderd dames hartelijk verwel komd en zij releveerde nog even de voorgeschiedenis van de woningcom missie en het werk dat op dit ter rein wordt gedaan. Na de ramp van 1953 begon alles pas goed te draaien; toen werd begonnen met het ver strekken van adviezen voor woning inrichting met het oog op de beste ding van de gelden die ter vervanging van verloren gegaan meubilair be schikbaar werden gesteld. Er kwam een mobiele woningtentoonstelling, een binnenhuisarchitecte en in 1957 zelfs een adviesbureau met zitdagen. Mevrouw Dorst beklom nog even het spreekgestoelte om de leden van de woningcommissie van de bond, die uit verschillende .delen van de provincie naar Goes waren gekomen, aan de dames voor te stellen. De heer De Wijs merkte in zijn met aandacht beluisterde causerie op dat het wonen, het eigenlijke „thuis" zijn inhoudt. „Maalt van uw huiskamer niet teveel een museum van mooie VVV Wolphaartsdijk houdt lezing over recreatie Op de jaarvergadering van de Ver eniging voor Vreemdelingen Ver keer te Wolfaartsdijk, die begin deze week in café Ossewaarde werd ge houden. stonden de gemeentelijke recreatieplannen op en rond het Veerse Meer in het middelpunt van de belangstelling. Over deze recrea tieplannen sprak de V.V.V.-voorzit- te,r burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, waarbij hij een toelichting gaf aan de hdnd van kaarten. In aan sluiting hierop gaven de directeur van de Provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp en de secretaris van de streek-V.V.V. „De Bevelanden", de heer M. Haasdonk, hun zienswijze over de ontwikkeling van het toe risme op het Veerse Meer. Hieraan voorafgaand had de verga dering eerst enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. In de kascommis- sie werden benoemd de heren C. M. de Schraaf, J. Tramper en J. de Visser. De rekening over 1961 en de begroting voor 1962 werden vastge steld. De aftredende voorzitter bur gemeester B. H. G. ter Haar Rome ny werd herkozen evenals 't bestuurs lid de heer S. N. van Bakergem. Ook werd een aantal kleurendia's vertoond over het koninklijk bezoek, het fruitcorso en de watersport op het Veerse Meer. Jeugddamtoernooi voor vijftallen in Goes In de Goese Van Dusseldorpschool worden zaterdagmiddag en -avond damwèdstrijden voor jeugdvijftallen uit Zuid-Beveland gehouden. De deel nemers aan deze wedstrijden mogen niet ouder zijn dan 18 jaar. De win naar van dit toernooi zal tegen het winnende team uit Walcheren om het Zeeuws kampioenschap spelen. De winnaar hiervan zal deelnemen aan de strijd om het kampioenschap van Nederland voor jeugd-vijftallen. KAPELLE Raad Kapelle vergadert over rioleringsplan De gemeenteraad van Kapelle zal vrij dagmiddag aanstaande om half vijf in spoedeisende vergadering bijeen komen. De drie punten tellende agen da geeft een voorstel aan tot goed keuring van het rioleringsplan 1962 en onderhandse aanbesteding hier van. Tenslotte is er een verzoek van het bestuur der bijzondere school te Kapelle om beschikbaarstelling van gelden voor uitbreiding van het schoolgebouw (christelijk nationale school). spulletjes", raadde hij de dames aan, daarmee doelend op de volle rijk ge meubileerde kamers, waarin niets wordt getolereerd. „Maak uw kamers echt bewoonbaar", luidde de teneur van zijn betoog. Met dia's toonde hij aan hoe, onder meer door gebruik van eenvoudige middelen, goede en bruikbare resultaten verkregen kun nen worden. „Verstop de mensen niet achter de meubelen", zo merkte hij nog op, „tfe mensen zijn in de kamer het belangrijkst". In de pauze konden vragen worden ingediend. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Eiemoteringen van de Coöp. VVouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag l februari 1962. Prijsklas 0 17 cent, 1 16 cent. 2 14 cent, 3 13 cent, 4 2 cent. COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM 30 januari. Aardappelen 11—13, Andijvie II 1.03—1,28, Spruiten IA 84—1,18. UA 75 —99, IB 1.08—1,15. ID 66—76. aanvoer 13.000 kg. Witlof IA 74—80. HA 66-70, IB 67—68, IIB 54—68. aanvoer 2y.OOO kg. Rode kool 20—24. Gele kool 21—29, Groe ne kool IIA 32—42, 11B 12—26. Boerekool 2442 per kg. Selderij 3649 per bos. Ui en l 3241. II 13—28. geschoond 15—30, Grote peen 23—31. Prei IA 1.161.26, IIA 46—68 per kg. Knolselderij 8 st. 23—29, it. 19—28, 12 St. 12—26. 15 St. 12—22 p. st. Golden Delicious, klasse IA 7686, IB 74—77, IC 69—73. IIA 13—76. TIB 51—65, TIC 48—62 Jonathan, klasse [A 75—78, IIA 57—63. IIB 53—5». IIC 47—48. Goudrenet IA 65—68. IB 60—63. IC 55—61. IIA 56—65. ITB 60—61. IIC 56—57. VEILING GOES. 31 januari. Groenien. Per stuk. Knol selderij 9—13. Per kg. Witlof Al 72—79, A2 70—73. BI 73. Spruiten A2 32—52. B2 17—38. afw. 15—37. Groene savooiekoo) 30—33. Gele savooiekool 22. Rode kool 8 15. Witte kool 14—15. Boerenkool 2627. Prei Al 40—44, A2 34—39. Peen 3—20. Uien 5-26. VEILING TERNEUZEN. 31 Januari. Knolselderij B2 21—24. C2 13— 18. Bintjes 2 6.90—7.70. Eigenheimers 9. Rode kool 2 21—26. Savooiekool 2 38—43. Witte kool 4—17. Boerenkool 2 30—34. Breekpeen 2 5—14. Waspeen B 27—30. Pre! 1 60—65; 2 38-61. Knolselderij B 28—35. Spruiten A2 43—53. B2 53—56. geschoond 91. Uien 1 25—29. 2 17. Witlof A2 64—66. B 59—66, B2 45-61. afw 40—52. Veldsla (glas) 1 149—161. Appelen. Jonathan 1 80 67—68. 75 6667. 65 56—57. 60 47—49. 2 80 50—65. 75 53—63, 70 5362. 65 46—55. 60 40—45, 2D 38—40, 3 grof 45—50. 3 fijn 32—35. kroet 32—40. Winston 1 80 74—75. 75 74. 70 76. 65 75— 76. 60 60—61. 55 49—50. 2 8C 62—63, 75 65— 66. 70 65. 65 60—65, 55 41, 3 grof 53—57, 3 fijn 32—38. kroet 19—*1. Golden Deli cious 1 80 80. 75 80—81, 70 80—81, 65 67— 68, 60 57—58, 55 78—79. 2 80 79, 75 79—80, 70 61—68, 65 52—53, 2D 45. 3 grof 54—56. 3 fijn 36—40, kroet 24. Goudrenet 2 75-85 66—67. Lombart 2 80 54—55. Peren. Comtesse 2 65-75 27—28. VISMIJN COI.IJNSPLAAT. Exportgarnalen 1191 kg 1.962.32. Schar 62 kg. Wijting 3 kg. Schol 12 kg. Onge sorteerde vis 39 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 31 Januari. Golden Delicious 1 85-90 82. 80-85 82—83, 75-80 84—88. 70-75 79—85. 65-70 76—73. 60-65 64—66, 2 80-85 74—.78, 75-80 75—82. 70-75 72—80. 65-70 61—70, 60- 65 52—61, 2D 40—49. grot 54—65, fijn 36— 53. Jonathan 1 80-85 54. 75-80 57—63, 70-75 59—65, 65-70 57—61, 60-65 50—51, 2 80-85, 51—57, 75—80 52—65. 70-75 54—69, 65-70 49—68. 60-65 40—90, 2D 33—38. grof 39—48, fijn 30—41. Goudrenet J 75-85 67—71, 65-75 64—65. 2 85-95 64. 75-85 63—66. 65-75 60- 62. 2D 47—49. grof '54—56. fijn 41—45. Zoete Ermgaard 2 55-65 49. 2D 32—37. grof 59—63. fijn 43—50. Winston. 2 75-80 62— 73. 2 70-75 6374, 65-70 60—64, 60-65 56. grof 4046, fijn 36—39, appelen kroet 30. rotvlek 10—42. St. Remy 1 65-75 40, 2 75- 85 38—39. 65-75 38—40, 2D 34—35. grof 35— 38. fijn 23—35. Comt. de Paris 2 65-75 30— 52. 55-69 25—27, 2D 22 G Wildeman grof 58. fijn 3342. Packhams Triumphe 2D 18—19. grof 26, fijn 19. Conference 2 55-65 55. Aardappelen 2 9Va. Groenten. Prei 36—53. Witlof 60. Spruiten 30—60. Rode kool 13— 18. Savooiekool 32—51. Uien stek 7—9. Boerenkool 22—25. INWONERTAL GROEIDE Burgemeester pleit voor boten met koplading Burgemeester mr. M. Somers van Hoe- dekenskerke heeft woensdagavond in zijn nieuwjaarsrede tot de gèmeen- tcraad zijn vreugde uitgesproken over de groei van de gemeente met 23 in gezetenen. Hij noemde het verheu gend, dat er zoveel animo is om in Hoedekenskerkc te wonen. Voorts verklaarde burgemeester So mers, dat het vorig jaar 22 bouw- Woensdagmiddag heeft de gemeente raad van Zoutelandc zich akkoord verklaard met de uitbreidingsplan nen van de eigenaar van liet hotel het „Streefkerkse Huis". Of deze uit breiding echter ooit gerealiseerd kan worden blijft voorlopig nog een vraag, omdat hierin ook andere overheids instanties en de Polder Walcheren een duchtig woordje meespreken In ieder geval zouden bij de Polder be zwaren bestaan tegen de uitbreiding van het hotel. De raad kon de noodzaak van deze uitbreiding echter inzien en besloot het uitbreidingsplan, dat in verdere bebouwing bij het hotel niet voor ziet, op dit punt te herzien. Alleen het raadslid P. Leijnse (c.h.) toonde zich een tegenstander en kreeg op zijn verzoek de aantekening van ge acht te worden te hebben tegenge stemd. Meer moeite had de raad om tot een besluit te komen inzake verhuur en verkoop van enkele percelen grond. Na langdurige discussies werd ten slotte besloten een perceel grond aan de Bosweg te verhuren aan de heer C. Stegeman uit Essen-Ruhr, waarbij de heer J. Riemens (c.h.) de aante kening „tegen" kreeg. Bij loting werd uitgemaakt dat de grond, die de gemeente indertijd van de lieer L. de Buck had gekocht, za! worden verhuurd aan de heer H. Koppejan (bouwland) en aan de heer A. van Maldegem (weiland). Bij stemming werd vervolgens besloten een perceel grond op hoek Noordstraat-Raadhuis plein te verkopen aan K. Labruyère. Aan deze stemming konden de raads leden K. de Wolf en G. Gabriëlse niet deelnemen daar zij of familie van één van de gegadigden of bij deze verkoop waren betrokken. Verder be sloot de raad tot verhuur van ver schillende percelen grond aan de Westkapelseweg en stelde men een krediet van 200 beschikbaar voor de aanleg van een schuilplaats in de kelder onder de te bouwen muziek tent. Voorts kwam het. uitbreidings plan kom-Zoutelande-West ter sprake en kreeg de raad de gemeentebegro ting 1962 aangeboden voor het eerst sinds jaren sluitend. In één van de volgende vergaderingen zal de begroting behandeld worden. vergunningen werden afgegeven, waaronder drie voor nieuwe wonin gen en acht voor premiewoningver betering. Hiermee was in totaal een bedrag van 100.000 gemoeid. In de beide kerkdorpen Hoedekens- kerke en Kwadendamme was er spra ke van een bloeiend verenigingsleven. Op bestuurlijk niveau stond 1961 in het teken van de brandweerreorgani satie, aldus mr. Somers. De burge meester deelde mede, dat in een vol gende raadsvergadering de definitie ve ontwerp-uitbreidingsplan van Kwadendamme aan de raad zal wor den voorgelegd. Ten aanzien van 1962 merkte hij op, dat de zorgelijke financiële positie van de gemeente een scha duwzijde is. Spreker herinnerde aan het voornemen van de pro vincie ccn rondweg naar dc veer haven aan te leggen. In dit ver band vroeg hij zich af of het niet aanbevelenswaardig zou zyn gro tere veerboten met koplading in te leggen. Hiermee zou het vracht vervoer ten zeerste zyn gehaat, meende de burgemeester van Hoe- dekenskèrke. Ook brak hij een lans voor de op richting van een plaatselijke V.V.V. De raadsvoorzitter wees er voorts op, dat allérwege gesproken wordt over industrialisatie. Ook in Hoede- kenskerkè zou een nieuwe industrie bijzonder welkom zijn. In dit ver band noemde hij bijvoorbeeld een be drijf, waar poppen in klederdracht zouden worden vervaardigd. „Ik wil dit als gedachte lanceren. Misschien zit er in zoiets een kans", aldus spre ker. Bij de ingekomen stukken was een mededeling van het raadslid J. M. Clarijs (k.v.p.). waarin deze bedank te voor het lidmaatschap van de raad, in verband niet zijn vertrek naar Vlissingen. De heer Clarijs heeft sedert 1952 deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Hoedekenskerke. De voorzitter van het centraal stem bureau heeft als zijn opvolgster aan gewezen, mej* A. Franse. Lin van der Slikke won weer Amersfoortse kei De Zeeuwse ruiter Lin van der Slik ke uit Nieuwland heeft voor de vier de maal de „zilveren kei van Amers foort" gewonnen, een samengestelde wedstrijd, bestaande uit een dres suur'en een springconcours. De wedstrijd werd gehouden in de manege van de koninklijke federa tie van landelijke rijverenigingen in Amersfoort. In de dressuurproef voerde Van der Slikke zijn trouwe Etcetera achter Voorsluys naar een tweede plaats, waarna hij in het springconcours met Van Zomeren gelijk eindigde en daarmee reeds winnaar was van de wedstrijd. Een barrage met Van Zomeren leverde de Zeeuwse ruiter vervolgens de eer ste plaats op. Met steeds een onderbreking van een jaar heeft Lin van der Slikke de Amersfoortse kei nu voor de vierde maal gewonnen. Wanneer hij deze prijs voor de vijfde maal wint. mag hij hem in eigendom behouden. Schaatskamnioenschappen toch in Oslo De Europese kampioenschappen hard rijden op de schaats zullen toch het kohiende weekeinde in Oslo ge houden worden, dit heeft woensdag Sven Laaftman. de Zweedse vice- voorzitter van de Internationale Europese Schaatsenrijdersbond (ISU) bekendgemaakt. De Oostduitsers., de oorzaak van dc moeilijkheden, zullen niet deelnemen, eenvoudig omdat Oost-Duïtsland geen deelnemers heeft laten inschrij ven. Laaftman had eerder een ver klaring afgelegd, waarin hij zei. dat de kampioenschappen niet in Oslo maar in Eskilstuna. Zweden, gehou den worden wanneer de Oostduitse deelnemers geen visa zouden krijgen. „Maar naderhand kwam ik tot de ontdekking, dat er helemaal geen problemen voor visa voor de Oost- Duitsers bestonden, omdat ze niet ingeschreven stonden", aldus Laaft man. G. J. Scherphuis/ zenuwarts. AFWEZIG tot 19 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11