Zierikzee treedt uit de „Centrale Dienst" Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN WOENSDAG 31 JANUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA MOEIZAAM RAADSDEBAT Eigen dienst voor gemeentewerken ZIERIKZEE heeft dinsdag avond de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" verlaten en de stap genomen om een eigen dienst voor gemeentewerken op te richten. Afgaande op de be slissingen van de meeste bui tengemeenten moesten de raads leden wel tot de slotsom komen, dat bewust was gekozen voor een oplossing tot reorganisatie, die nu juist voor Zierikzee on aanvaardbaar is. „Men heeft ons dus niet langer no dig. Aan de ene kant opteert men voor de voordeligste oplossing, waar uit een gemeenschappelijke dienst voortkomt, die niet voor zijn taak berekend is, daarnaast zoekt men naar ingewikkelde constructies, die geen enkele levensvatbaarheid heb ben". i In grote lijnen kwam daarop de moei zame discussie neer. Dat een eigen dienst met personeel, waarop steeds een beroep kan worden gedaan, de bestuurskracht van b. en w. enorm zal verhogen daarover bestond geen enkele twijfel. Niemand onthield dan ook zijn stem aan dit ingrijpende voorstel, dat van de rechtse fracties werd gedaan door de heer D. Gou- driaan. Even anders lag de zaak, toen het erop aan kwam uit de gemeenschap pelijke regeling voor de eilanden Schouwen en Duiveland, Tholen en Sint-Fhilipsland te treden. Voordat daartoe met een stem menverhouding van negen tégen vier werd overgegaan, werd'een voorstel van P.v.d.A.-zijde verwor pen, moest de raad voor beraad binnen deze fractie worden ge schorst en werd ten slotte een dergelijk amendement aange bracht, dat de vier socialistische raadsleden een duidelijk „neen" konden laten horen. Uitgestoken hand De raad van Zierikzee heeft altijd haar steun aan de Centrale Dienst toegezegd, wanneer de buitengemeen ten daarvan wensten te profiteren. „We hebben een hall' jaar niet uitge stoken hand klaar gestaan om te helpen", zo formuleercle de heer J. W. van den Doel (prot. chr.) de bereid willigheid van Zierikzee. Nu achtte hij het moment gekomen om deze hand terug te trekken. Mr. K. A. Keuning (p.v.d.a.) vond. dat de raad nog niet moe moest worden in deze houding. Hij wilde met zijn fractie liever wachten tot het tijd stip, waarop alle andere gemeenten zich hebben uitgesproken. Daarom pleitte hij voor aanhouding van het voorstel. „We zitten echt niet te snak ken naar de medewerking van de overige gemeenten, maar we mogen het ook niet in bepaalde richting- dwingen door nu al iets af te breken". Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter bekeek dezelfde situatie juist van de andere kant. „Zierikzee wordt klem gezet nu praktisch alle andere vertegenwoordigers naar de algeme ne vergadering van de Centrale Dienst hebben gekozen voor de oplos sing, die Zierikzee onmogelijk kan aanvaarden". Eovendien hadden do raadsleden de Hoge prijs voor export uien Keeds vele weken is or eon zeer grote vraag naar Nederlandse uien op de Westeuropese markten. Het aanbod was nog steeds vrij groot, maar gaat nu minder worden en dientengevolge is de prijs de laatste weken regelma tig aangetrokken. De voor export geschikte mlddelkwa- litelt doet op het ogenblik tussen 35 en 37 cent per kg. Dat is ongeveer 10 cent per kg meer dan omstreeks do jaarwisseling voor de goede kwali teit Nederlandse uien werd betaald. De telers welke hun produkt hebben bewaard zitten dit jaar wel zeer goed, want liet is de laatste jaren nimmer voorgekomen dat de uienprijs een dergelijke hoogte bereikte. Benoeming De heer J. Wattel is benoemd tot eerste ambtenaar ter secretarie tc Veere. De heer Wattel is momentcel adjunct-commies op het gemeente secretaris te Vrouwenpolder. Middelburg City: Filmavond Shell Nederland, 20 uur. Electro: De Do dende raket, 19.30 uur, 14 jaar. Studie- en Werkcentrum: Alg. ver gadering Barbus Conchonius, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Om zonden huilt men later. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Juichende drums. 20 uur. 14 jaar. Concertgebouw: Cabaretavond Kon. Marine. 20 uur. Goes Grand: „De vijand in de scha duw". 20.00 uur, 1-1 jaar. Prins van Oranje: woningmiddag plattelands vrouwen, 13,30 uur. Ambachtsschool: Opening beroepententoonstelling 16.00 uur. Bergen op zoom Roxy: De spelbreker», 20 uur, 18 jaar. Luxor: De bendé van de Zwarte Hand, 20 uur. 14 jaar. Terncuzcn Luxor: Levend begraven, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledelthcalcr: Dat doen wij nog eens over. 20 uur. a.1. stellige indruk, dat men overal zit te wachten op de beslissing van Zie rikzee. ,Men hinkt op twee gedachten", zo veronderstelde de heer J. A. van der Schee (alg. bel.). Daarom werd deze avond de knoop doorgehakt. Voor Zierikzee heeft de Centrale Dienst op gehouden te bestaan. Het streekplan voor Schouwen-Duiveland van de P. P.D. werd nog even aangehouden. Een commissie uit de raad, waarin zitting hebben mevrouw J. P. van der Werve-Schouls en de heren E. W. Cashoek, J. W. van den Doel, J. A. van Duin, J. G. L. Simmers en R. van Ommeren, de gemeentesecretaris, zal binnen een maand haar visie ge ven. Appelen-poffen: vnrige bezigheid in Zierikzee partijtje oven was geplaatst, vlam. S Dat gebeurde juist op het mo- S ment, dat de huisgenoten in C de kamer koffie dronken. De R. belde onmiddellijk toen hij het vuur ontdekte het bureau S van de rijkspolitie tc Zierikzee S op. De brandweer werd gealar- meerd, maar inmiddels wist de S Q landbouwer de vlammen in de S S keuken met een blusapparaat S 8 uit de schuur te doven. De S S brandweer behoefde niet in te g grijpen. mmimnmimiif/iiri/i/mim MIDDELBURG NCVB kwam bijeen Tijdens een ledenvergadering van de N.C.V.B. afd. Middelburg-stad spra ken ds. Van Herwaarden en dokter C. F. Frumaü over het onderwerp „Verantwoorde gezinsvorming". Ds. Van Herwaarden behandelde de Bij bels-ethische zijde en dokter Frumau bepaalde zich tot de medische kant van het onderwerp. Hun betoog gaf aanleiding tot vele vragen, die uit voerig werden beantwoord. Op de vol gende vergadering die 20 februari a.s. wordt gehouden zal de heer Wetselaar uit Middelburg spreken over de zorg voor minder validen. GRIJPSKERKE NCVB vergaderde Tijdens een vergadering van de NCVB afdeling Grijpskerke hield mejuffrouw Augustijn een verhandeling over de individuele zelfbescherming. Zij be handelde daarbij de uitwerking van de kernwapens en de zelfbescherming: Op 22 februari a.s. wordt de jaarver gadering gehouden. RITTHEM Feestavond O.N.D.A. De muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem gaf in „Ons Dorpsleven" haar tweede feestavond. Na het mu zikale deel van het programma en de pauze brachten Wim de Graaf, me vr-. Gabriëlse en Baby den Toonder het cabaretprogramma „Miniatuur". Aan het eind van de avond dankte de heer A. Cevaal Jz. de medewer kenden. AAGTEKERKE Z.L.M.-afdeling besprak schoonmaak kavelsloten Onder voorzitterschap van de heer S de Visser Pzn. hield de Z.L.M.-afde ling Aagtekerke vrijdag haar jaar vergadering. De voorzitter wees er op, dat, ondanks de sombere vooruit zichten, de opbrengst der gewassen toch nog meegevallen is. Helaas kon hij niet hetzelfde van de prijzen zeggen. Hij gaf een uiteenzetting van de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden om in E.E.G.-ver- band van de le naar de 2c etappe te geraken, hetgeen per 1 januari is geschied. Bij de bestuursverkiezing stelde penningmeester de heer K, Brouwers zich wegens zijn vergevor derde leeftjjd niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer F. Dekker. De secretaris, de heer P. dc Visser Wzn. werd als zodanig her kozen. B(j een bespreking over het schoon maken van sloten, werd het gewenst geacht dit zelf te blijven doen, maar algemeen werd geprotesteerd tegen de manier, waarop de Polder-Wal- cheren de boeren boete oplegt wegens het niet tijdig schoonmaken der ka velsloten. De Polder zelf kan de gro tere waterlopen voor een zeer groot gedeelte voor de gestelde datum ook niet schoonmaken, zo betoogde men. WESTKAPELLE Tijdrede De Nederlands hervormde predikant ds. Dorsman te Staphorst zal vrijdag avond op verzoek van de Staatkun dig Gereformeerde Partij te Westka- pelle in het Ned. hervorindde jeugd- .flebouw een tijdrede uitspreken. De bijeenkomst begint om half acht. VAN ONZE ADVERTEERDERS Filmavond voor cliënten van garage „Zeeland" In samenwerking met de Caltex Pe troleum Maatschappij n.v. bood dc garage „Zeeland" te Middelburg haar cliënten dinsdagavond in restaurant Wöhler een filmavond aan. Deze film avond vond plaats in' het kader van een service-actie, die het bedrijf mo menteel voert. Vertoond werd onder meer een kleurenfilm over de Caltex performancetest, een autorally van het Franse Dyon naar, Kopenhagen. Onderhoudend en vaak geestig be- schréef de film de lange reis van de deelnemers. In het middelpunt van de belangstelling stond destijds de reis van dc „Floriade"-postkoets van Istanboel naar Rotterdam. Een film hierover gaf een reportage van het gedeelte van Frankfort naar Rotter dam. Hoogtepunt van het programma voor de pauze was de Walt Disney- film „Robben-eiland", een boeiend verhaal over een eilandje bij Alaska, dat djent als kraamkamer voor de robben. Verder werd de film „Zuid- Afrika, land van opkomst" vertoond, een documentaire over een land. dat de laatstd jaren meerdere malen in het nieuws was. Voor de pauze werd nog een demonstratie gegeven met „marfak". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 29 Jan.: Reest Lysekill. Diligentia van Port Slade. 30 jan,: Denzo van Antwerpen. Albatros van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 29 jan.: Reest n. Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 29 jan.: Arkeldijk van Bremen. Teun van Dublin. Admiraal de Ruyler van zee (l'erneuzen). Canada van Swansea. Po seidon van Bremen. Goote van Liverpool. Huybergen van zee (Gent). Irene van Teignmoutli. Teunika van zee. Roelof de Winter van zee (Gent). Cheetah Bremen. Aagiekerk van Hamburg. Blitar van Duinkerkën. 30 Jan.: Japara van Duinkerken. Mahiea van Rotterdam. Eemsmond van Londen. Stad Amsterdam Buenos Aires, Keizersgracht van Zaandam. Nusakan van Rotterdam. Equa- '.or van Rotterdam. Dacapo van Rotter dam. Ivoorkust van Pointe Noire. Borculo van Londen. Hasewint van Portsmouth. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen. 29 jan.: Netty naar Kings Lynn. Holen- drecht naar Houston. Geestdiep naar Bos ton. Draco naar Amsterdam. Gruno naar Londen. Ladon naar Amsterdam. Appin- gedam naar Rotterdam. Fambo naar Bel fast. Liberty naar Londen. 30 jan.: Ca- teli naar Cork. Arctures naar zee. IJsel naar Le Havre, Tasman naar Great Yarmouth. Kamperdijk naar Rotterdam. Anja naar Londen. Medon naar Amster dam. Hersilia naar Rotterdam. St. Wal burg naar zee. Overplaatsing De heer Th. J. W. Kunst, adjunct-In specteur in algemene dienst bij rijksbelastingen en werkzaam .op de inspectie van de belastingen te Goes werd ingaande 1 februari 1962 over geplaatst naar de inspectie van de be lastingen te Zaandam. Jaarvergadering Z.L.M. afdeling Retranchement De afdeling Retranchement van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij heeft dezer dagen in café „De Zon" haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer C. J. Almekin- ders uit Masclee sprak er in zijn ope ningswoord zijn vreugde over uit, dat de kringvoorzitter van de Z.L.M., de heer I. de Bruijne uit Cadzand, ter vergadering aanwezig was, alsmede dc heer K. F. Malcorps, assistent van dc rijkslandbouwvoorlichtingsdicnst. Ook burgemeester J. A. Leenliouts woonde een deel van de vergadering bij. De voorzitter gaf een overzicht van de voornaamste feiten en gebeur tenissen op landbouwgebied in het afgelopen jaar. Hij memoreerde het buitengewoon natte najaar van 1960, waardoor de structuur van de grond zeer slecht werd. Desondanks vielen de resultaten in 1961 nog mee, hoe wel voor de meeste gewassen niet van een topjaar kon worden gespro ken. Dank zij het waterschap kon door de goede afwatering in de om geving van Retranchement met de voorjaarswerkzaamheden spoedig be gonnen worden, hetgeen ten goede kwam aan de stand der gewassen. De prijzen van enkele produkten vielen erg tegen. Ook waren er soms moeilijkheden met de personeelsvoor ziening. Soreker wees in dit verband op het nuttige werk der organisatie in engere en ruimere zin. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris der afdeling, de heer L. I. Basting, herkozen. De voorzitter bracht de heer F. J. Poissonnier. die zich niet herkiesbaar stelde, dank voor zijn werk voor de afdeling en bood hem namens de leden een ge schenk aan. De heer J. Leenhouts-de Meij werd als nieuw bestuurslid ge kozen. De jaarrekening, uitgebracht door de heer L. de Regt, werd goed gekeurd. De financiële toestand is momenteel gunstig, zo bleek hierbij. De heer L. I. Basting gaf een be rijmd overzicht over het wel en wee in de landbouw en in de afdeling gedurende het afgelopen jaar. De algemeen secretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann sprak over de laatste ontwikkeling in de Neder landse landbouw en de verwikkelin gen met de Euromarkt, waarbij hij achtereenvolgens aan de orde stelde: de invoerrechten, de contingenterin- gen, het stelsel van minimumprijzen, het meng- en maalverbod voor tanve, de dier- en planteziektenbestrijding. ding. De heer W. C. Sinke uit Goes ver toonde enkele kleurenfilms over het Z.LM.-leven in het verleden en en kele jeugdige accordeonisten gaven aan de vergadering op zeer ver dienstelijke wijze muzikale fleur. Het avondprogramma werd na een gezamenlijke maaltijd verzorgd door leden van de L.J.G. en Z.P.M.. onder leiding van de heer A. de Bruijne. Opgevoerd werd het blijspel van Han de Beukelaar, „Cupido in een speelse bui". BRESKENS Grondverkoop in Zonder hoofdelijke stemming besloot de gemeenteraad van Breskens maandagavond aan de firma N.V. gebr. Van der Poel te Terneuzen een perceel grond aan de Lnngeweg, ter grootte van 4405 m2 te verkopen a f 15,82 per vierkante meter, be stemd voor de bouw van twintig wo ningen. Aan de Gooise Beheermaat schappij N.V. te Busstim zal worden verkocht een perceel aan het kruis punt Van Zuyenstraat-Langeweg, groot 3150 vierkante meter a f 11,50 per meter. Het ligt in de bedoeling der koper om hierop een Horeca bedrijf te bouwen. Aan een eerder genomen raadsbe sluit, inhoudende de verkoop van elf percelen in het bungalowpark aan de N.V. gebr. Van der Poel te Terneu zen, werden enkele voorwaarden toe gevoegd. Over de koopsom min de reeds gestorte waarborgsom zal ge noemde N.V. vanaf 20 oktober 1961 tot het passeren der notariële akte een rente moeten betalen van vier enhalf procent per jaar. Aan de gemeentebode J. Vergouwe zal op diens verzoek uiterlijk 1 maart aanstaande eervol ontslag worden verleend. De heer M. de Boer (prot. chr.) wilde weten waarom zo kramp achtig aan deze datum wordt vast- jehouden. „Omdat bodes zo belang rijk zijn, dat je niet gemakkelijk een andere kunt krijgen", aldus burge meester Eekhout." Mevrouw M. M. Niermans-Gossije (p.v.d.a.) meende, dat het tijd wordt, het salaris van de gemeentebode eens grondig te herzien. Haar fractiege noot, de. heer J. A. de Nooijer, zou liever zien dat gemeenteboden eerder in vaste dienst werden benoemd. De huidige gang van zaken, namelijk een contractant te benoemen in vaste dienst, kon hij niet zien als een be vordering. maar door het inhouden van pensioenpremies en dergelyke als verlaging van salaris. Burge meester Eekhout zegde toe, deze zaak in het college van b. en W. aan de orde te. zullen stellen. Afscheid amanuensis Kon. Wilhelmina Lyceum Dinsdagmiddag werd in het Konin gin Wilhelmina Lyceum te Oostburg afscheid genomen van de amanuen sis van dc school, de heer L. Schip pers. Bij dit afscheid waren aanwe zig de rector, de conrector, het le rarenkorps. het schoolpersoneel ei het bestuur van de leerlingenvereni ging. Van het lerarenkorps kreeg de neer Schippers een elektrisch scheer- apparnat en sigaren ten geschenke. Van dc leerlingen vereniging ontving hij eveneens sigaren. De heer Schip pers werd toegesproken door do rec tor, de conrector en de voorzitter van de leerlingenvereniging. De sprekers memoreerden in het" bijzonder de moeilijke jaren tijdens en na de oor log, toen dc school nog in houten ba rakken was ondergebracht. Ook maakten zij gewag van dc activitei ten van de heer schippers buiten de school. OOSTBURG Lezing voor A.N.A.B. De federatie Zeeuwsch-Vlaanderen van de „Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond" (A.N.A.B.) kwam dezer dagen in hotel-café „Vic tory" te Oostburg bijeen. De districts bestuurder voor Zeeland, de heer F. de Roo uit Goes hield een lezing over het onderwerp: „Zo fungeert de A.N. A.B.-organisatie". Spreker behandel de onder meer op welke manieren de bond zijn doelstelling tracht te bereiken. Tevens vertelde hij iets over het intern functioneren en het naar buiten treden van de organisa tie. De heer De Roo besprak verder de verbindingen met moderne vakbe weging. met de werkgeversorganisa ties, met de confessionele bonden en met de overheids- en andere instellin gen. De inleiding werd met een aan tal dia's toegelicht. Tijdens deze goed bezochte bijeenkomst werd medege deeld, dat de heer F. de Roo, die se dert 8 jaar in Zeeland heeft gewerkt als districtsbestuurder van de A.N. A.B. per eind februari a.s. is overge plaatst naar Groningen. De heer De Roo. die Groninger van afkomst is, krijgt in zijn nieuwe standplaats de provincie Groningen en een gedeelte van Drente als arbeidsterrein. Varkensverzekering „Uit Voorzorg" vergaderde De onderlinge varkensverzekering „Uit Voorzorg" te Oostburg kwam dezer dagen in hotel „De Eenhoorn" in jaarvergadering bijeen. Voorzitter P. Daansen sprak er in zijn openings woord zijn vreugde over uit, dat de opkomst van de leden groter was dan de vorige maal. De voorzitter, die tevens de functie van secretaris vervult, schonk in zijn jaarverslag aandacht aan het 70-ja- rig bestaan van de vereniging, dat in 1961 werd herdacht. Uit de rekening VEILING ST. MAARTENSDIJK. Uien 40-55 40.81—40.50, 55-70 40.51—40.21. Bonken 40. Drielingen 41.30. Pickles 47.30. Stek 10,64. Aanvoer 55 ton. Bintjes 12.62— 12.54. Bonken 14,13. Aanvoer 15 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3831 kg 1,581,77. Schar 514 kg. Bot 90 Ug. Wijting 101 kg. Schol 144 kg. Sprot 57 kg. Tong 16 kg. Krab 21 kg. Rog 3 kg. Wulk 4 kg. Ongesorteerde EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren Z\'2 cent. Eendeëieren 7 cent. Kleine eieren 7 cent. B.S.C.—Axel 2—0 B.S.C. behaalde zondag een volkomen verdiende zege op Axel. Het niet meespelen van Van Steel en een bles sure van Verbunt, die hierdoor op de linksbuitenplaats meespeelde, bete kenden een geduchte verzwakking voor de Axelse middenlinie. De thuis club speelde van het begin af aan een forse partij voetbal, maar bij de rust was de stand nog steeds 00. Doelman Verpoorte had toen reeds een aantal zeker schijnende doelpun ten voorkomen. Na rust werd het al spoedig 10 uit een vrije trap. Te recht kende de scheidsrechter een kwartier voor het einde B.S.C. een strafschop toe, die ook werd benut, 2—0. Zaamslag - Beren 1-0 In een wedstrijd waarin beide verde digingen de aanvallers vrijwel de ge hele wedstrijd de baas bleven heeft de thuisclub met het kleinste verschil gewonnen van een elftal dat qua spel zeker niet de mindere was, doch wiens aanvallen net niet technisch en geraffineerd genoeg waren om de goed sluitende en zélfverzekerd trap pende Zaamslag-verdediging tot ca pitulatie te dwingen, zij het dan ook dat de Bevelanders een paar maal dicht bij een doelpunt waren. Aan de andere kant vonden ook de Zaamslag-voorwaartsen hun weg naar het Beren-doel versperd door een even zo hechte en robuuste ver dediging- zodat al spoedig bleek dat doelpunten duur en spaarzaam zou den zijn. Het eerste kwartier kenmerkte zich door een fel aanvallend Beren-team, zonder dat dit offensief echter zoden aan de dijk zette, waarna de thuis club het initiatief overnam en op haar beurt de gasten dwong het vol le accent op haar defensie te leggen, echter eveneens zonder resultaat, waarna zich een gelijk opgaande strijd ontwikkelde met voor beide teams veel kansen doch geen doel punten. Ook na de rust waren beide elftallen volkomen tegen elkaar op gewassen en het gemis van doelpun ten werd voor het talrijke publiek ruimschoots gehonoreerd door het goede spel van beide teams. Toch kon de Zaamslag-aanhang juichen toen Babjjn in de 30e minuut het enige en beslissende doelpunt scoorde (10). Hierna werd Zaamslag wel iets ster ker en kreeg Jansen een prachtkans om de voorsprong te vergroten, doch hij schoot juist naast. en verantwoording van penningmees ter A. J. Bertou bleek, dat het jaar 1961 met een batig slot kon worden afgesloten. Het ledenaantal was ech ter iets teruggelopen en bedroeg eind 1961 nog 80. Van dit aantal leden houden er nog ongeveer 40 een var ken. De beide periodiek aftredende bestuursleden P. Daansen en A. de Vlieger en de keurmeester I. Boidin, werden bij acclamatie herkozen. Het uitkeringsbedrag werd ongewijzigd gehandhaafd en bedraagt 1,75 per kg voor varkens tot en met 40 kg en 1,50 per kg voor varkens met een gewicht van meer dan 40 kg. In ver band met de bestaande bepalingen inzake de mond- en klauwzeerbe- strijding werd besloten, dat biggen die de leden hebben aangekocht zon der in het bezit te zijn van de ver plichte ontheffing van het vervoers- verbod, onder geen beding in de ver zekering zullen worden opgenomen. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen: Ch. A. H. Vanhijfte-D'hert. d,: L. H. Huter-Schenkels, d.; C. S. van der Hout-Rinn, d.: H. J. M. Moerdijk-Ver- biest, d.:_ M. Leendertse-Dieleman. z.: J. Zwemer-Klaassen, z.: E J. P. Faas-van IJk, z.: D. C. Bareman-van Egk. z.: J. G. J. van Piels-Schepers. d.: N. M. de Vo gel-de Winde, d.: E. R. M. J. P. Peijte- Audenaerd, d.: C. Dieleman-Bakker. z. Ondertrouwd: C. Kaijser. 25 en B. M. M. Durinck, 23 j.: P. C. Herrebout, 21 j. en C. M. Jansen. 20 j.; J. E. Vanhijfte, 24 j. en J. L. E. Duurinck, 22 j. Getrouwd: F. Donze, 25 j. en N. Oppe neer, 23 j.; FloruSsen, 23 j. en C. P. van Drongelen. 19 j. Overleden: P. A. Butler. 79 j.: J. F. Blaakman, 39 j. e.v. C. M. de Meijer; D. Bul. 74 j. e.v. M. Olree; R. J. L. Brouwer, 64 j. e.v. H. Swart: K. Donze. 65 j. e.V. S. Leenhouts; J. Hamelink. 63 j. wedn. v. P. G. van Alten: L. M. Vemiast. 77 j. e.v. Tli. Maes. Ex-douanier bij IJzendijke met auto op het boter-smokkelpad Hot smokkelen van bo ter over de Nederlands- Belgische grens blijft een lucratieve bezig heid voor hen, die cr niet tegenop zien met het nodige risico clan destien iets bij te ver dienen. Hoewel er in Zeeuwsch-Vlaanderen blijkbaar geen smokke laars meer worden ge pakt er bereiken ons althans hierover geen meldingen gaat het vervoer van boter over de Belgi sche grens gestadig voort. Al enkele malen zijn aan dc Belgische zijde van de grens en kele ambtenaren be zweken voor de verlei ding enkele pondjes goedkope boter mee over dc grens tc ne men. Met name een postbo de. een rijkswachter en zelfs een commissaris van politie. Het tot nu toe sterkste staaltje is wel uit het afgelopen weekeinde, toen juist over de grens bij Wa- t.ervliet-Veldzicht, even ten zuiden van IJzen dijke, 'een personenauto werd aangehouden met 100 kg boter onder de spatborden en banken. De smokkelaar was een zekere R. van M., tot voor kort douanier langs de Nederlands- Belgische grens... In het Belgische Mid delburg, even ten zui den van Aarden burg, werden zondagnacht twee smokkelaars be trapt. toen ze met tou wen een vlot met twee zakken boter over een kanaaltje trokken. Dè .boter-overtrekkers" kozen bijtijds het ha zenpad. De lading van het vlot (80 kg. boter) werd in beslag geno men. VEEMARKT ROTTERDAM. Tolole aanvoer 2778. Weekaanvoer 3910. Vette koeien en ossen 310. Gebniiksvc-e 573. Vette kalveren 340. Graskalveren 159. Nuchtere kalveren 1191. Paarden 61. Veu lens 1. Schapen of lammeren 121. Bok ken of gelten 17. Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwaliteit): in ets per kg. Vette koeien 305-335 270-300 255-270 Vette kalveren 275-290 250-275 230-250 Nuchtere kalveren 180 160 150 Slachtpaarden 265 230 210 In guldens per stuk) Graskalveren 450 350 250 Schapen 130 100 90 Lammeren 125 95 35 Kalf- en melkkoeien 1250 1130 970 Vare koeien 640 700 600 Vaarzen 925 725 625 Pinken 600 500 450 Vette koeien aanvoer als vorige week. handel zeer kalm, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer iets ruimer, han del wat vlotter, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering; graskalveren aanvoer even minder, handel matig, prij zen constant: nuchtere kalveren aanvoer flink, handel kalm. pr.jzen vooral niet hoger: Slachtpaarden aanvoer ruimer, handel tui. beste jonge paarden prijs houdend. verder vooral niet hoger in prijs: schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel redelijk, goed prijs houdend: kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen niet hoger. Vare koeien aanvoer matig, handel kalm, goed prijshoudend: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen ongewijzigd. VEILING MIDDELBURG. 30 Januari. Appelen. Golden Delicious 2 80-85 78, 75-80 82, 70-75 75. 65-70 73, 60-65 65, 3 grof 77. Goudrenet 3 grof 74—76. Jonathan 2 60-65 50, 3 grof 46—53. Win ston 2 70-75 67, 55-65 ?6. Peren. St. Remy 2 75-85 4243. 65-79 43—45. 3 grof 43—44. Groenten. Glasandijvie 8S102. Glasspina- zle 116—122. Glasveldsla 48—260. Rode kool 919. Savooiekool 25—34. Witte kool 8—14. Boerenkool 17—30. Prei 4575. Uien 2834. Witlof 64—70. Spruiten ong. 46— 74. gesch. 71—101. VEILING GOES. 30 januari. Export- en induslrïeveiling: Goudrenet 1 85-95 6470. 75-85 6667. 2D 49—54, 2 85-95 62—70, 79-85 63—70. 65-75 58—64. Jonathan 1 80-85 68, 75-80 70, 70-75 72, 65-70 67, 60-65 60, 2D 35-40, 2 80-85 55—59, 75-80 57—61. 70-75 56—57. 69-70 48— 58, 60-65 4148. Golden Delicious 1 85-90 80-85 84, 75-80 84—88, 70-75 81—87, 65-70 71—79, 60-65 65—70, 2D 36—33, 2 85- 90 77—78. 80-85 73—81, 75-80 74—84. 70-75 65-70 63—74, 60-65 51—63. Laxton's Superb. 1 80-85 63, 75-80 68. 70-75 66—75. 65-70 66. 60-65 51. 2D 33. 2 80-85 64. 75-80 38—62. 70-75 60, 65-70 32 —38, 60-65 31—36. Winston 1 Extra 75-85 83, 65-75 8384, 62, 1 75-85 71. 65-75 70, 55-65 49. 2 65-75 68. 55-69 54. Lombarts Calville 1 80- 55—63, 70-80 67. 2 80-90 54—60, 70-80 54—60, 60-70 51—52. Ingrid Marie 1 75-85 •75 70, 2D 45. Doyenne du Cornice 1 85-90 114, 80-85 124, 75-80 126—130, 70-79 15-90 112, 80-85 123, 75-80 121, 65-70 112, 2D 88. Pach. Triomohe 1 80-90 45, 70- 43, 60-70 33. Saint Remy 1 75-85 40—44, •75 3744, 2D 3539. Div. appels kroet 29. Op monster: Conference 1 65-75 83. 55-65 60. 2 69-75 75, 55-65 57. Br. Alex Lucas 1 85-95 58. 75-85 64 65-75 45. Bramley'S Seedling 1 70 mm en od 78. Gewone veiling: Goudrenet grof 55—62. fijn 5253, kroet 3246. Jonathan grof 4446, fijn 3436. Golden Delicious grof 54-M58. fijn 30—53. kroet 39—47. stek 13— 35, Laxton's Superb, grof 4547, fijn 32— 33. Winston grof 51—57. fijn 39—42. Lom barts Calville grof 4449, fijn 28—37. Bramley's Seedling grof 36—38, fijn 34. Doyenne du Cornice grof 101, fijn 81. Saint Remy grof 38—39. fijn 39-37. Br. Alex Lucas grof 17. fifn 15. Conference 2D 33—36, grof 49—60. fijn 30. VEILING KRABHENDIJKE. 30 januari. Golden Delicious 85-90 85. 80- 85 79—88. 75-80 86—89. 70-75 84—86. 65-70 75—79. 60-65 66—67. 2 80-85 73—74, 75-80 67—78. 70-75 67—77. 65-70 63—70. 60-65 51—60. 2D 37—47, 3 Gr 49—67. 3 F 30—55. Kr. 21—32. Jonathan 1 80-85 61. 79-80 67. 70-75 71. 65-70 65—67. 60-65 51, 2 80-85 56—57. 75-80 52—61. 70-75 53—63. 65-70 49—58, 60-65 42—50, 2D 33—35, 3 Gr. 43— 5"5, 3 F 2736, Kr. 2635. Winston 2 80- 85 66, 75-80 68. 70-75 69. 65-70 63. 60-65 54, 55-60 43, 2D 2741, 3 Gr. 43—55, 3 F 24—41. Kr. 22—34, Stele 5—U. Lombart Calville 2 90-100 51. 80-90 55, 70-80 6). 60-70 57. 2D 37. .3 Gr. 46—53. .3 F 23. Kr 21? Ellisons Or. 2 75-85 90, 65-75 48—50 ->D 28-42. .3 C-r. 48. 3 F 36. Kr. 22. Goudrenet 2 85-95 59. 75-85 62. 65-75 60. 3Gr. 54. 3 F 49. Kr. 45. Laxton Superb. 1 S5-90 56. 80-85 61, 75-S0 67, 70-75 70. 65-70 63. 60-65 49. Comtesse de Paris 1 75-85 2S. 65-75 23— 30. 55-65 18—21, 2 75-80 24. 70-75 26. 65-70 25. 60-65 18. 55-60 t7. 2D 14—16. 3 Gr 30 3 F 14. Kt 8—14. St. Remy 2D 36. Verpakt fruit. Winston 1 80-85 73. 75-80 81, 70-75 84, 65-70 77-73. 60-65 63-66. 2 80-85 71. 75-80 79. 70-75 79. 69-70 72. Lom bart Cal. 1 90-95 55, 85-90 66, 80-35 67, 75-30 70. 70-75 70, 65-70 00. Jonathan 2 70-75 74, G5-70 63, 00-65 55. Goudrenet 2 90-95 65. 89-90 68. 80-85 70. 75-80 69, 70-75 66, 65-70 60. BEUR-SBERIC1IT GOES. 30 Januari. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17%. boerenschoon af boer derij 23—31.25 per 100 kg Haver, boeren schoon af boerderij 2224.50 per 10O kg. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerderij 26—30.50 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 2629,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boer derij 40—50 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., bin nenlandse sortering 10,50—11,50 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw., export sortering 10,50—11,50 per 100 kg. Alpha, 35 mm opw., export sortering 10—10.50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. sorteerkosten voor rekening van koper. Voederjiardappelen noteerden 2.25—3,25 per 100 kg. Hooi. Lueernchooi. geperst af bedrijf 110—119 per ton. Weidehooi. geperst af bedrijf 82,5090 per ton. Graszaadliooi- Veldbeemd 42.50—45 per ton. Roodzwenk 27,5032,50 per ton. Stro, Gerstestro 52.50—55 per ton, a£ be drijf. Tarwestro 52.50—55 per ton, af be drijf, grote balen 55—60 per ton, af be drijf. Erwtenstro 52.50—55 per ton. af bedrijf. Schokkerstro 50—52.50 per ton. af bedrijf. Uien. De prijs van uien bedroeg 38—40 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorteerinrichting. Vlas. Ongerepeld vlas 20—24 cent per kf gerepeld vlas 22—29 cent per Ug. Eieren, ƒ1,45 per Vg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15