Eindelijk vergunning voor nieuwe haven Agenda Scbr<7$te WALCHEREN „BESLISSINGEN NEMEN, DIE VAN VISIE GETUIGEN" STATIONSBRUG MIDDELBURG TUSSEN DRUKSTE WEGEN ARNEMUIDEN DRINGT AAN OP GROTER BOUWCONTINGENT BURGEMEESTER YERSEKE IN NIEUWJAARSREDE: „Het zal echter nog wel even duren" De vergunning voor het vergroten Aan de haven te Yerseke ïs eindelijk afgekomen. Hierover sprak burge meester A. C. Willemsen maandag avond in zijn nieuwjaarsrede zijn gro te vreugde uit. Eindelijk zal dus een einde komen aan een toestand, die op de gehele oester- en mosselvissery belemmerend werkte. Men is al be gonnen met de voorbereidingen voor liet maken van een bestek. Dit wil evenwel nog niet zeggen, dat die nieuwe haven er in de allernaaste toekomst wezen zal; het zal nog wel even duren, voor de eerste gepavoi- seerde schepen zullen binnenvaren, zo merkte hij op. Minder enthousiast kon de heer Wil lemsen zich uitlaten over het inwo nertal van zijn gemeente. Dit is weer achteruitgegaan, door gebrek aan werkgelegenheid, het ontbreken van comfort en de geringe mogelijkheden voor studie en ontwikkeling. Op de bouwnijverheid kon Yersekes burgemeester met dankbaarheid te rugzien. Met de sanering van diverse wijken is een belangrijke voortgang geboekt. Dit zal ook in 1962 zo zijn, want clan zal de opheffing van het uit 1940 stammende barakkenkamp zijn beslag krijgen. Dit wanneer de vijfentwintig woningwetwoningen in de Burenpolder zijn voltooid. Ook is de vergunning binnen voor de bouw van een gymnastieklokaal, terwijl de aanleg van de nieuwe riolering goed opschiet. Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 26-1: Hector van Izmir; Rex van zee: Helios van Sauda (Terneuzen): Njord van Delfzijl; Beta van Poole; Netty van zee: Arctures van Swansea; Anja van. Zeebrugge: Gruno van Rotterdam: Eli sabeth Roorda van Rotterdam (Terneu zen); Oranje van Amsterdam; Nassauha- ven van Rotterdam: Delft van Hamburg: Draka van Genua. 27-1: Phoenix van Ips wich: Zanzibar van Rotterdam: Tasman van Felixtowe: Forel van Londen; Isola van Great Yarmouth: Akkrumdijk van Chemainus; Ador van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 6- 1: Abel Tasman naar Ierland; Wilca naar Stockholm; Wodan naar Calais: Alpha naar Perth (Gent): Andromeda naar Leith; Frejo naar Middlesborough: Bloemgracht naar Helsinki; Auriga G naar Dublin. 27-1: Diana V naar Sheer- ness: Nike naar Boston: Oceaan naar zee; Looiersgracht naar Rotterdam. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. P. Izeboud-de Plan, z.: M, Korstanje-Matthysse. d.; M. Berwald- Minnaar. d.: P. Wagenaar-Riemens, z.; M. M. Stevense-Quist, z.- P. L. Corbijn- Cijvat, d.; R. de Vries-Tilma, d.; J. Blan- kcr-de Steur. z. Ondertrouwd: J. A. Hoek, 25 J. en P. K. Lauer, 21 j. Getrouwd: J. B. F. More':, 23 j. en M. de Meij. 20 j.: H. Last. 22 j. en J. M. Adri- aanse, 20 j.: F. D. Franssens, 30 j. en P. A. Verrijzer, 29 j. Overleden: A. E. Provoost, 23 mnd; II. Siks, 88 j. wed. v. J. MOesker. ZOLTELANDE Bevallen: J. Buijs-Stroo, d. Getrouwd: Th. J. van den Broeke. 18 J. en L. L. Verschuur: J. M. van Rooijen, 29 j. en M. S. Koppejan, 23 1. Examens Voor het examen moderne betlrijfs- land-Bath. Voor het diploma Ned. Handelscor respondentie slaagde mej. W. Aal- brechtse uit Tholen. De heer A. C. Dourleijn, onderwijzer aan de christelijke Marnixschool te West-Souburg, slaagde te Den Haag voor de akte wiskunde I.o. Jaarcollecte De busjes voor het restauratiefonds in het portaal van de Nederlands hervormde kerk te Kapelle hebben over het afgelopen jaar een bedrag van 269,41 bijeengebracht. Vlissingen Alhamhra: Om zonden huilt men later, 20 uur. ta jaar. Luxor: Juichende drums. 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: De vijand In de scha duw, 20 uur, 14 laar Prins van Oran je: Vergadering afdeling Goes e.o. Plattelandsvrouwen, 14 uur. Bergen op Zoom Roxy De spelbrekers 20 uur, 18 jaar. Luxor: De bende van de Zwarte Hand, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen - 18 jaar. Sas Luxor: Levend begraven. 20 i Gent Olympia: Teenager— Love. 20 uur. alle leeftijden. Hulst Bioscoopgebouw- Tussen kogels cn granaten, 20 uur, 14 jaar. Zicrikzee Concertzaal: Duikbootopera tie „Zeehavik" 20 uur, 14 jaar. Brulnisse Hervormd verenlgliigsgo- bouw: Di3trictsavond Jonge Kerk. 20 uur. Tholen Hof van Holland: Jaarvergade ring „Landbouwbelang G.A.". Z.L.M - afdeling, 19 uur St.-Phllipsiand „De Druiventros": Al gemene vergadering Z.L.M.-afdeling, 19.30 uur. De hoofdbestaansbron, de oesterex- lort, was belangrijk minder dan in 960, namelyk 28 miljoen stuks. Maar doordat de prijzen stabieler waren, bleken de uiteindelijke resultaten van 1961 tocli beter te zijn. Het mossel- bedrijf verliep bevredigend. Hoewel men nog steeds wacht op de wettelij ke schadeloosstelling ingevolge de Deltawet. „Ik hoop niet, dat dit be moeilijkt zal worden door beknibbe len van de overheid", zei burgemees ter Willemsen. De heer C. J. Gebraad (s.p.g.) sprak namens de leden van de raad een dankwoord. Derde schoolarts voor Zeeuwsch-Vlaanderen Het ziet er naar uit, dat de leerlingen van de middelbare scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen in de naaste toekomst toch een zekere medische verzorging zullen ontvangen op de school. Het bestuur van de school- artsendienst in dit district heeft na melijk besloten tot de aanstelling van een derde schoolarts. Er zijn sollici tanten opgeroepen, zodat spoedig een benoeming is te verwachten. Gedeputeerde A. Schout opent wijkgebouw Oost-Souburg Het nieuwe wijkgebouw van „Het Gezondheidscentrum" aan de C. van Perestraat 10 in Oost-Souburg zal zaterdagmiddag 10 februari om drie uur officieel worden geopend. Na mens de commissaris der koningin zal de Gedeputeerde A. Schout de opening verrichten. OPTIEK ziekenfondslever. BANDAGE een naam in brillen St.-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN Tel. 2398 Amstel-toneel voor ambtenaren Het Amstel-toneel heeft vrijdag avond in het „Scheldekwartier" te Vlissingen een toneelavond verzorgd voor de Vereniging van Ambtenaren van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Onder regie van Jos. Manche gaf de toneelgroep een zeer verdienstelijke opvoering van de thriller „Valstrik voor een man al leen" van Rober Thomas, in een ver taling van mevr. E. Keuls-Schuur. Het bleek, dat het bestuur van de Vereniging van Ambtenaren met do uitnodiging van het Amsteltoneel een goede keus gedaan. Vooral Jos. Man che als meneer Corban, Floor Koen als een zwerver en Frans Zuidinga als een commissaris van politie ga ven uitstekende vertolkingen van de hen toegewezen rollen. Aan het eind sprak de voorzitter van de Vereni ging van Ambtenaren, de heer H. S. O. Erdelmann een woord van dank en bood de dames van het Amstel- toneel een doosje Zeeuwse babbe laars aan. De heer Erdelmann deelde voorts mede, dat de Vereniging op 28 april het 40-jarig bestaan zal vie ren. Voor deze gelegenheid zal Alex de Haas een variétéprogramma met herinnering aan vroeger jaren ver zorgen. Op 3 maart houdt de Ver eniging een dansavond voor haar le den. Het ambtenarenorkest onder lei ding van de heer Erdelmann zorgde voor de aanvang van de voorstelling en tijdens de pauze voor muziek. Twee personenwagens botsten bij Keersluis Maandagmorgen omstreeks acht uur zijn op de kruising bij de Keersluis brug in Vlissingen twee personen auto's met elkaar in botsing geko men. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbfl niet voor. Het ongeluk ontstond, doordat J. D. uit 's-Heerenhoek bij het links af slaan naar Middelburg geen voorrang verleende aan het van de brug ko mend rechtdoor gaand verkeer. Hier door botste hij tegen de auto van T. J. N. uit Vlissingen. Beide wa gens werden beschadigd. T eena gerf avorieten op showfestival Onder de titel „In drie uren de we reld rond" bracht impresario Harry Brienne vrijdagavond in het Vlissing- se concertgebouw een show-festival op de planken. Drie uur muziek voor teenagers, die hier hun favorieten in levende lflve konden bewonderen. Die favorieten waren deze avond Ria Valk en Harry Bliek. Verder de veer tienjarige Frans Enkelaar, Napoli- laans zanger, James Collins, die op de accordeon jazz speelde, en impre sario Brienne met liedjes voor jong en oud. De „Dynamic Noisemakers" verzorgden het instrumentale gedeel te. Het was deze band, die de avond opende met een serie pittige num mertjes en dadelijk bleek, dat het enthousiasme van het publiek hun geringe aantal goedmaakte. Een enthousiasme, dat steeg naarmate de avond vorderde en dat tenslotte uit groeide in ovaties. In de pauze werden de artiesten be stormd om handtekeningen en foto's. Na afloop van het festival werd nog enige tijd gedanst met muziek van de „Dynamic Noisemakers". Zeevaartschool versloeg voetbalelftal GPC: 7-5 Het voetbalelftal van het gemeente- personeel in Vlissingen speelde za terdag een oefenwedstrijd tegen het team van de Zeevaartschool. De zee vaartscholieren namen direct het heft in handen en de verdediging van GPC, waarin V. Goormachtig na een enkelblessure weer van de partij was ditmaal als doelman kreeg het zwaar te verduren. De scholieren hadden reeds na 10 minuten een 3-0 voorsprong veroverd. Bij een goed opgezette aanval bracht GPC de ach terstand terug tot 3-1. Maar kort hierop was het al 4-1. In de tweede helft maakte het team van de Zee vaartschool nog drie fraaie doelpun ten, waardoor de voorsprong aan groeide tot 7-1. Het gemeenteperso- neel gooide er een schepje bovenop. Hendrikse en Wijgman zetten met lange trappen hun voorhoede aan het werk en dit resulteerde in nog vier doelpunten: 7-5. De Zeevaartschool kwam enkele malen gevaarlijk op zetten, maar tot doelpunten kwam het niet meer. AAGTEKERKE Lezing voor N.C.V.B. Onder leiding van de presidente, me vrouw P. Vos-Schout, hield de af deling Aagtekerke van de Neder landse Christen Vrouwenbond dezer dagen een maandelijkse vergadering. De heer Nonneltes uit Middelburg sprak over het onderwerp „Het bui tengewoon lager onderwijs". In deze bijeenkomst gaven zich drie nieuwe leden op. De volgende vergadering zal worden gehouden op 20 februari. Van onze adverteerders Middelburgse kinderen zagen „De Wonderschelp" Een groot aantal Middelburgse kin deren heeft zaterdagmiddag genoten van het marionettentheater „De Wonderschelp", dat onder auspiciën van de Shell Junior Club in het Ci tytheater een voorsteling gaf. Met succes zorgden Don en Ly Vermeire voor een marionettenvoorstelling in moderne stijl, waarbij vooral het op voedende element een grote rol speel de. De marionetten en andere attri buten van dit theater zijn zeer een voudig, maar de belichting, de gelui den en de muziek zorgen voor ver rassende effecten en de nodige sfeer. Hoofdpersoon in één van de verhalen is Olidin, die met zijn vriendinnetje Lotje een ruimtereis maakt per ra ket. Uiteraard beleven zij spannende avonturen. Zij maken onder meer kennis met een zekere kapitein Ruig- baard. een oude piraat, die de zeero verij vaarwel heeft gezegd en gespe cialiseerd is in het beroven van ruim teschepen. Ooi? allerlei vreemde cn vaak angstaanjagende wezens spelen een rol in »3it verhaal, maar Olidin en Lotje hebben niets te vrezen, want zij worden beschermd door een goede geest, een djin, en Olidin roept hem af en toe te hulp. In het tweede verhaal wordt de kin deren gewezen op het nut van ver keersregels. Een pienter jongetje, Kees Kijkuit genaamd, was met va kantie in „Wriemelland". Het ging daar helemaal verkeerd, want alle bewoners stoorden zich niet aan ver keersregels. Tenslotte kwamen ze al lemaal in het ziekenhuis terecht, om dat zc gewond werden bij een of an- LAATSTE NIEUWS Felle brand in Zaandam Schade ongeveer een ton Een felle brand heeft in de afgelo pen nacht voor circa een ton schade aangericht in het drie verdiepingen hoge fabriekspand van de N.V. Koek en Beschuitfabriek v.h. G. Hille en Zoon aan de oostzijde te Zaandam. De gehele Zaandamse brandweer nam aan het blussingswerk deel. Zij had het vuur spoedig onder de knie. Doordat de brandweerlieden met veel moeite tien zuurstofcilinders uit het brandende pand wisten te verwijderen, kon het gevaar voor explosie worden bezworen. Verzeke ring dekt de schade. Buurtvereniging Dampoort hield feestavond In het Schuttershof hield de Middel burgse buurtvereniging „Dampoort en Omgeving" vrijdagavond een feestavond. Een talrijk publiek heeft kunnen genieten van een programma van zang en toneelspel. Na de ope ning speelden leden van „Melodia" een potpourri van bekende liedjes, die door de aanwezigen werden meege zongen. Hierdoor was men in de goe de stemming voor het toneelstuk „Een katje uit duizend", dat „De Jonge Spelers" uit Vlissingen hierna opvoerden. In dit blijspel zijn twee ro mantische zaken van belang: een schat en de liefde. Het stuk speelt zich af in het huis van een dokter, die de dochter van zijn overleden broer in zijn gezin heeft opgenomen. Het meisje is verliefd op een veel oudere man, die de winkel van haar overleden vader beheert. Dan komt een andere man in het spel: het vroe gere speelkameraadje van het meisje. Aanvankelijk laat deze jongeman die enkele weken in het doktershuis komt logeren haar onverschillig, maar dat verandert. De aloude drie hoeksverhouding is geschapen. De re gie van deze opvoering was in han den van de heer A. H. Ie Feber. In de pauze werd een verloting ge houden en na afloop van het tonee- spel was er een gezellig samenzijn met medewerking van „Melodia" dat tot enkele uren na midder nacht duurde. „De tiende man" voor Arbeiderskunstkring Onder auspiciën van de Arbeiders- kunstkring bracht de toneelgroep „Ensemble" vrijdagavond in de Schouwburg te Middelburg het stuk „De tiende man" van Paddy Chayef- ski. Deze toneelgroep speelde het zelfde stuk eind vorig jaar in Mid delburg onder auspiciën van de ZVU. In een uitvoerige beschouwing noem de onze recensent „De tiende man" toen een opmerkelijk stuk, vooral om de overheersende rol, die de joodse riten er voortdurend in spe len. Hij achtte het toneelstuk niet sterk, maar wel boeiend door zijn curiositeit en gedurfde opzet. „Geen sterkstuk", aldus onze recensent „omdat de handeling vrij traag ver loopt en de dialogen verre van spran kelend zijn. Maar toch boeiend om zijn ongewone inhoud". Over de opvoering kwam hij tot de conclusie: „Een enigzins onevenwich tige voorstelling van een qua inhoud goed, maar qua uitwerking minder geslaagd stuk". (Slot van pag. 1) 233 auto's per uur de Nieuwe Vlis- singseweg. Het maximum was 414 per uur (tussen 5 en 6 uur), rond 12 uur bedroeg liet aantal 315. Over de toeleidende wegen be droeg toen het weekdaggemiddel de: Veerseweg 670 auto's, Noord- weg 800. Seisweg 930 en Koude- kerkseweg 950, terwijl op de Oude Vlissingseweg 420 auto's gemid deld per dag geteld werden. Deze cijfers zijn dus genomen op door-de-weekse dagen en er is zowel het zomer- als winterverkeer in op genomen. Overigens is het verkeer 's zomers niet zo bijzonder veel groter dan gedurende de wintermaanden. Maar zelfs met deze normale week- gemiddelden kan de brug het verkeer niet aan en klagen vervoerders en industrieën hun nood bij de autori teiten over de lange wachttijden, die hun auto's rond de brug moeten doorbrengen.... Ruim 6700 Hoe zal de Stationsbrug zich dan houden als de toeristen op Walcheren afkomen? Als een pinksterdag zo warm is dat het alleen nog maar aan het strand redelyk toeven is? Op dergelijke hoogtijdagen wordt het normale daggemiddelde met spron gen overschreden. Blijkens de tellin gen van de tweede pinksterdag 1960 passeerden toen 6757 auto's de weg Middelburg-Vlissingen. Over de Kou- dekerkseweg snorden er toen 4026 over de Seisweg 3000, over de Noord- weg ruim 2000, evenals over de Veer seweg. Zelfs wanneer men er dan rekening mee houdt dat een deel van dit verkeer dnbbel geteld wordt omdat het bijvoorbeeld zowel op de Seiswej? als de Noordweg rijdt, dan nog komt men tot een respectabel BURGEMEESTER VROUWENPOLDER „Onjuiste voorstelling van het Eurotel" Burgemeester A. de Kam van Vrou wenpolder heeft maandag in zyn nieuwjaarsrede aandacht besteed aan het geprojecteerde Eurotel, zoals hij zei, „naar aanleiding van nogal felle reacties". Hij meende te moeten voorbijgaan aan de „onjuiste voor stelling van zaken door enkelen". De burgemeester wees er op, dat er vol doende accommodatie moet zijn voor de grote toeristische trek. „Wij moe ten", aldus de heer De Kam, „be slissingen nemen, die van visie ge tuigen". Hy meende dat men moet streven naar een verantwoorde ont wikkeling voor alle lagen van de bevolking. Verder beschreef burgemeester De Kam 1961 als een gunstig jaar voor Vrouwenpolder, zowel op agrarisch als op toeristisch gebied. De finan ciële toestand van de gemeente is volgens hem gezond. Vorig jaar wer den in Vrouwenpolder ruim 90.000 overnachtingen geboekt. Het inwo nertal verminderde in 1961 met 10, na een aanvankelijke stijging in vo rige jaren. Voor de toeristenaccom modatie werd aldus de burge meester ook veel gedaan en de heer De Kam wees daarbij o.a. op de nieuwe duinovergang. Hij sprak ver der de hoop uit, dat de verbetering van deschool in Gapinge nog dit jaar gereedkomt. Het oudste raads lid. de heer J. Janse (a.r.), dankte de burgemeester, namens de raad, voor zijn rede. De raad besloot tot de aankoop van twee percelen grond voor een totale prijs van 3260. Eén per ceel zal voor 2460 worden ge kocht van de firma P. de Visser en Zoon en het andere perceel wordt door de heer W. Duvekot Sr. voor 800 afgestaan. Deze grond is noodzakelijk voor het uitbreidingsplan en met uanie voor de doorbraak van de Dorps- dyk in noordelijke richting. Dc raad stelde verder een krediet van 1200 beschikbaar voor het in richten van een schuilplaats in oor logstijd voor het burgerlijk bestuur. De kelder onder het gemeentehuis zal als zodanig dienst doen. Vastgesteld werd het uitbreidings plan in onderdelen „Woonpark bui ten de veste". Het plan betreft een bungalowpark buiten de veste van Veere, dat gedeeltelijk op gebied van de gemeente Vrouwenpolder ligt. De raad van Veere stelde het plan reeds eerder vast. De raad verleende een jaarlijkse sub sidie van 10 aan de Nederlandse Astma Stichting. Verder deelde de burgemeester mee, dat de nieuwe woningwetwoningen aan de zuidzij de van de NIeuwstraat zullen worden gebouwd. Prof. de Ruiter sprak voor Natuurkundig Gezelschap Voor leden van het Natuurkundig Ge zelschap te Middelburg hield prof. dr. L. de Ruiter, hoogleraar in de verge lijkende fysiologie te Groningen, in het Schuttershof te Middelburg een voordracht over „De oorzaken der evolutie in de Levende Natuur". Het staat vast, dat de huidige vorm van planten en dieren het resultaat is van een evolutieproces, dat zich over honderden miljoenen jaren heeft uitgestrekt en de gedaanten der or ganismen ingrijpend heeft veranderd. Dit proces, dat wij uit de paleontolo gie hebben leren kennen, schrijdt ook heden ten dage nog voort met waar neembare snelheid. Aan de hand van talrijke voorbeelden uit de natuur il lustreerde spreker deze drijfkrachten der evolutie. Erfelijkheid en natuur lijke selectie zorgen voor de constant heid van de soort; mutatie heeft de veranderingen binnen de soort tot gevolg, terwijl de stabiele polymor- fisme voorkomt, dat de soort uitsterft ten gevolge van de veranderde le vensomstandigheden door snelle aan passing aan deze veranderingen. De overgang der soorten trachtte prof. dr. De Ruiter te verklaren met de theorie van Wright. Dat er geen overgangssoorten als fossielen zijn gevonden, zou het gevolg zijn van de zeer snelle aanpassing van deze soor ten aan de gewijzigde omstandighe den, zodat er slechts weinig indivi duen worden gevormd. Aan het einde van zyn boeiende en interessante lezing beantwoordde spreker nog enkele vragen. Uitvoering werken Polder Walcheren aanbesteed In het Polderhuis te Middelburg had de aanbesteding plaats van de uitvoe ring der werken en leveringen tot verbetering en onderhoud van de zee weringen en andere werken van de Polder Walcheren, in vier percelen. De uitslag van deze aanbesteding was als volgt: eerste perceel: N.V. v.h. Noordenne, Hardinxveld, ƒ190.000; B. Stegink, Vlissingen, ƒ191.000. Tweede perceel: K. W. Dekker. Veere. 39.650; P. de Voogd, Veere, ƒ41.550. Derde perceel: C. v. d. Klippe, Vlissingen, 34.800. Vierde perceel: J. Lagasse. Koudekerke, 75.900; G. J. Eland, Wissingen, 76.500. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Tegen veroudering bevolking en voor het saneringsplan BURGEMEESTER A. HACK heeft maandagavond in zyn nieuwjaarsre de aangedrongen op een groter con tingent woningwetwoningen voor Ar nemuïden. De bouwcapaciteit moet volgens de burgemeester verhoogd worden, wil men de veroudering van de bevolking tegengaan en het sane ringsplan verder uitvoeren. Het ge boorte-overschot in Arnemuïden was dit jaar niet groot genoeg om het vertrekoverschót te dekken: het be volkingsaantal daalde met 1U en be droeg per 31 december van het vorig jaar 2793. Van de 27 echtparen, die in 1961 trouwden, vertrokken er 17. Een aantal daarvan verliet Arnemui- den, wegens gebrek aan een liuis. Verder wees burgemeester Hack in dit verband op de moeilijkheden bij de verdere uitvoering van het sane ringsplan. In dit uitbreidingsplan zullen nog 78 woningen gesloopt moeten worden cn daarvoor moeten nieuwe komen. Belangrijk noemde de heer Hack ook liet tot stand komen van de garantie bepaling voor de vissersvloot. De afwikkeling van deze kwestie be schreef hij als „een niet aflatende strijd om tot billijke regeling te ko men". Hij schetste de moeilijkheden, die werden ondervonden bij het toe passen van deze regeling. 'Naar zijn zeggen zal men de definitieve beslis sing binnenkort tegemoet kunnen zien. „Onze vissersvloot", aldus de burgemeester, „is binnenkort geheel vernieuwd". Burgemeester Hack verklaarde dat 1961 voor Arnemuïden een goed jaar was, omdat het verzorgingspeil van de gemeente verhoogd kon worden. Hij wees hierbij op de nieuwe brand weerwagen, muziektent, speeltuin en christelijke kleuterschool. Als plannen voor 1962 noemde hij een nieuw gymnastieklokaal, een nieuw verenigingsgebouw, verbe tering van de verlichting voor Tuindorp en een gedeelte van de Molenweg, verdere uitvoering van het saneringsplan en het recrea tieplan. De uitvoering van het ruilverkavelingsplan zal volgens hem dit jaar zijn beslag krijgen. aantal automobielen, waarvan het grootste deel op deze dag de Stations- brug moest passeren. Zoals men weet, het ging bijzonder moeizaam. De oprijgedeelten zouden verbreed moeten worden, zeggen de verkeers- deskundigen, wanneer er althans geen nieuwe brug komt. Dempen We hebben ir. H. Wieringa, hoofdingenieur van het arrondis sement Vlissingen van rijkswater staat onder wiens dienst de brug ressorteert gevraagd of het mogelyk is een verbreding te realiseren door eventueel het ka- naaldeel, dat niet door het scheep vaartverkeer gebruikt kan wor den te dempen. Dit is niet uit voerbaar, zo verklaarde ir. Wierin ga, omdat men hier te maken heeft met een gelijkarmige brug. die over beide kanaaldelen moet draaien. Een verbinding met het wel voor het scheepvaartverkeer bestemde kanaaldeel zou slechts te realiseren zijn met een zoge naamde klapbrug. De kosten daarvan? .Geen kleinigheid", was het commentaar van de water- staatsingenieurDe heer Wierin ga verwacht echter wel. dat het inschakelen van de A.N.W.B. re sultaten oplevert en de water staat zal de /i N.W.B.-adviezen dan ook zeker bestuderen. De mogelijkheid, dat een snelle aan leg van de nieuwe weg Nieuwland- Vlissingen de verkeersmoeilijkheden rond de brug zal verminderen, achtte onder andere ir. Koning niet dermate groot als wel verondersteld wordt. In de wintermaanden wellicht wel, maar gedurende het vakantieseizoen zal toch een groot deel van het (toe risten verkeer zich op Middelburg en vervolgens verder richten. Bussen De brugperikelen zijn voorts voor de directie van het Streekvervoer Wal cheren aanleiding geworden om het femeentebestuur te verzoeken de ushalte bij het station te mogen verplaatsen naar de Loskade. Omdat de brug de verkeersstroom zo traag verwerkt verliezen de bussen tyd. Veel tijd zelfs: de heer J. P. L. van Manen, de directeur van het Streek vervoer Walcheren, vertelde ons. dat het verlies varieert van een kwartier tot een half uur. In eerste instantie Is het verzoek af gewezen. Na een onderzoek door de gemeente is onder meer gebleken, dat de omwonenden met deze verande ring zich niet gelukkig voelden. .Maar een busonderneming moet zorgen, dat zijn passagiers op tijd de trein kunnen bereiken en daarom heeft do heer Van Manen zich weer met do gemeente in verbinding gesteld. Hij kreeg de toezegging, dat de zaak in april bekeken zal worden. „Wij hou den het steeds warm", verzekerde de heer Van Manen. Marktberichten GRAAXBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe doorsneekwaliteit op basis 17 pet. vocht tot 32.65 per schip, franco fabriek tot 32.40 per auto. Voedergranen goed prijshoudend Maalgerst, volgens monster: 25.00—27.00. Kippegerst. volgens monster: 26,75—27,75. Rogge, volgens monster: 23.00—24.00; Ha ver, volgens monster: 22 25—24,75; Peul vruchten franco Rotterdam: Groene erwten, op monster 25.50—28.50: Schok kers op monster 26.50—24.00: Capuojjners op monsters tot 33.50: Bruine bonen: boe- renschoon, volgens monster 40.00—50.00. AARDAPPELBEURS, ROTTERDAM Kleiaardappelen 35 mm opwaarts voor het binnenland: Bintje 11.00—13.00: [Jselster 9.00—9,50; Bevelander 12.00—23.50 Klei aardappelen 33 mm opwaarts: Furore 11,00—12.50: Voeraardappelen 1.50—3.50. Prijzen berekend per ïOö kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT, ROTTERDAM Totale aanvoer 1132. Vette boeien en os sen 1132. Vette koelen le kw. 305—335. 2e kw. 270— 295, 3e kw. 255—270. (in cis. per kg> Vette koeien, aanvoer ais vorige week, handel tamelijk, prijzen goed prijshou dend, Prima's boven notering. MARKT ROTTERDAM. 29 Januari. Waterrootvlas: lage soorten van f 1,35 tot f 1.55, middensoorten van f 1.60 tot f 1,75, best viae van 1.80 tot f 2, -. Dauwrootvlas: van f l.25 tot f 1.90. Breekvlas: van f 0.75 tol r 1.35 afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.55 tot f 2,—. De produktie van waterrootvlas vermin derde in de afgelopen week. door tekort aan personeel, daar het repelen veie ar beiders vergt. De meeste aangeboden par tijen waren van lage soorten, midden kwaliteiten en beter vla? worden weinig gezwingeld. Voor de lage soorten blijft de vraag goed. alle partijen werden verkocht tegen prijzen die vrijwel onveranderd waren. De enkele oartijer middenkwali- teitsvlao en betere soorten, die aan de markt kwamen, werden verhandeld tegen onveranderde prijzen. Het aanbod van Dauwrootvlas blijft ge ring. tie vraag blijft de produktie goed volgen, prijzen als vorige week. Breekvlas wordt vrijwel niet aangeboden, de prijzen ondergaan geen wijziging. Gezwingelde lokken blijven gevraagd, de produktie is geheel voorverkocht, noteringen wederom iets hoger. VEILING GOES. 23 januari. Groenten. Pet kg. Witlof Al 74—86, BI 6678. spruiten A2 39--67. B2 33. afw. 2419. Andijvie v au niu. Piel 1 50—53, 2 47. Groene sav. kool 2439. Rode kool 12—20. Witte kool 17 Ge'e sav. kool 26. Boerenkool 22—26. Peen 4—5 Uien 8—28. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 Januari, Rode kool 7—16. Prei 31—60. Boerenkool 11—40. Breekpeen 11— 26. Spruiten 47—1.30. Savooiekool 17—4b Witlof 63—78. Sla 10-19 Witte kooi 7—19 Kroten 10—16. Saint Remy 4651. Golden Delicious 40— "7. Jonathan 51—63. Winston 35—57.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3