Vlissingse raad wil meer vaart achter ontwikkeling van haven Thans vrijwel zeker: Vlissingen krijgt nieuwbouw-politiebureau „VOORLICHTING RESTAURATIE IN P.Z.C. ONDER DE HIAAT" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 JANUARI 1962 MEER INDUSTRIEËN GEGAAN DAN GEKOMEN Snelle verpaupering van Havendorp schreeuwt om een oplossing NA EEN VERGADERING, die bijna acht uur duurde, heeft de Vlissingse raad gisteravond om tien voor zeven de gemeentelijke begrotingen vastgesteld. Tijdens de algemene beschouwingen en debatten werd vooral uitvoerig gesproken over drie onderwerpen: Ontwikkeling haven Vlissingen. Enkele raadsleden lieten duidelijk een gevoel van onbehagen merken over deze ontwikkeling, die ,,te langzaam verloopt", zoals de heer S. J- Adriaanse {k.v.p.l opmerkte. De heer E. de Priester (p.v.d.a.) merk te op: „Ook voor deze haven gaat de kost voor de baat uit" Aantrekken van industrieën. Natuurlijk: men wenste vooral meer gegadigden voor het Zuid-Sloe. De heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) wist te vertellen, dat in de afgelopen 20 a 30 jaar „21 industrieën uit Vlissingen verdwenen zijn, terwijl er slechts 7 andere voor in de plaats zijn gekomen". Benauwend woningtekort. Hierbij werd met name gesteld, dal hef Havendorp-probleem om een oplossing schreeuwt. „Vlissingen moét vervangende woonruimte krijgen om dit verpauperde woongebied volledig op te ruimen", zo werd ge steld. In een „karakteristiek van de Vlis singse haven" zei de heer De Pries ter. dat deze haven vrijwel uitsluitend wordt aangedaan door schépen om te bunkeren, beschutting te zoeken, een reparatie of een noodreparatie aan te doen brengen. Het zo belangrijke laden en los sen geschiedt in Vlissingen echter mondjesmaat. De heer De. Priester achtte dit te meer bevreemdend daar schepen, die andere Zeeuwse havens gaan aandoen wél in Vlis singen moeten in- en uitklaren. Een uitzondering geldt voor Ter- neuzen, waar in- en uitgeklaard kan worden. Zelfs uit de IJsel- meerpolder aangevoerde land- bouwprodukten worden niet in Vlissingen, dat voor de zeevaart toch gunstiger ligt. maar bijvoor beeld in Hansweert ingeladen, „Zijn de Vlissingse tarieven soms te hoog zo vroeg de heer De Priester. Burgemeester mr. B. Kolff moest dit raadslid ten dele corrigeren: „Ik meen dat ook in Hansweert de sche pen in- en uitgeklaard kunnen wor den", 7.0 zei hij, „zodat deze vaartui gen niet eerst Vlissingen behoeven aan te lopen". De heer De Priester stelde echter, dat dit in Hansweert alleen mogelijk is var. zeven uur 's morgens tot vijf uur 's middags. „Een schip, dat vroeger komt of later ver trekt, moet dus nog in Vlissingen in- of uitklaren", aldus dit raadslid. De heer Kolf/ achtte het echter niet bevreemdend, dat de schepen het ver derop zochten. „De kustvaarder is nu eenmaal een schip, dat overal ook in het binnenland terecht kan en deze ontwikkeling gaat steeds verder door", zo meende hij. Boven dien speelt hierbij de verbetering van de waterwegen in het binnenland een belangrijke rol. „Het is nu eenmaal zo. dat deze schepen de produkten halen op de plaats, waar ze het ge makkelijkst aangevoerd kunnen wor den", aldus de burgemeester. Tarieven Overigens moest hij toegeven, dat de tarieven ïn de andere Zeeuwse havens inderdaad lager liggen. „Dat is be grijpelijk". legde hij uit, „want Vlis singen beschikt voor bet lossen en la den over een georganiseerd apparaat, terwijl bijvoorbeeld langs het Kanaal door Zuid-Beveland wat landarbei ders l>ii elkaar worden gezocht om bet schip even te Iaden of te. lossen". Met nadruk stelde de lieer Kalff ech ter- dat de stuwadoorstarieven in Vlissingen geenszins hoger zijn dan in Rotterdam. „Wc houden de tarie ven daar scherp in het oog", zo zei hij, „en we. schromen zelfs niet soms onder die tarieven te gaan". Tenslotte wees hij er op, dat „niet alle land- hoiiwprodnkten Vlissingen mijden". Deze haven kreeg ladingen aardap pelen te verwerken. Opnieuw pleitte de heer De Priester ook voor de bouw van een silo of een koelhuis bij de Vlissingse haven. ..Dat is onderzocht", verklaarde burge meester Kolff: „Aan ecii silo is hier geen behoefte, omdat cr reeds één na de oorlog nog gemoderniseerd in Middelburg is". De bouw van een koelhuis acht men economisch niet verantwoord, omdat een dergelijke voorziening niet zoveel doorvoer zal aantrekken om de hoge kosten te rechtvaardigen. „Besef, dat de kost hier voor de baat uitgaat", zei de heer De Priester, die erop wees, dat alle andere grote zeehavens „waarbij Vlissingen zich zo graag re kent" v/el één of meer koelhuizen hebben. ..Maar een koelhuis is een soort veem. dat meestal niet door een havenbestuur wordt geëxploi teerd". zo doceerde de heer Kolff. „De koelhuizen in Rotterdam bijvoorbeeld zijn in handen van particulieren". Overigens wilde tyt. deze suggestie met zijn woorden niet „van de tafel schuiven", maar het voorstel nog eens in studie nemen De heer Adriaanse suggereerde nog: „Nu trekt Rotterdam, dut een teveel aan werk heeft, Zeeuwen naar zijn haven; waarom trekt Vlissingen uiet bedrijven, die elders gezien het aantal arbeidskrachten te veel zijn, naar zijn haven decennia. Welgeteld 21 bedrijven ver dwenen. „Als men daarbij bovendien rekent het belangrijke vertrek van de stoomvaartmaatschappij Zeeland, dan slaat de schaal helemaal ongun stig door", aldus de lieer Knoop, die tegenover deze verliezen slechts wei nig aanwinsten kon zetten: zeven stuks. De heer Poppe had hier wel een verklaring voor: „Vlissingen ligt immers op een strategisch punt. zodat wij in de eerste en tweede wereldoorlog en trouwens ook al in de vorige eeuw grote tegensla gen te verduren kregen", zo pleit te hij. „Toch is het een stadje met een geweldige innerlijke levens kracht", aldus de heer Poppe, die knikte toen een slem uit de P.v.d.A.-fractie riep: „Een klein Rotterdam". De heer Poppe voeg de nog aan zijn woorden toe: ,,Er zijn plaatsen van 100.000 inwo ners, die niet de onderwijsvoorzie ningen van Vlissingen hebben". Eurgemeestef Kolff bestreed de door de heer Knoop genoemde cijfers ech ter niet. „Maar het wordt voor Vlis-, singen' toch" niet zo ongunstig als wé niet het aantal industrieën tegen elk aar stellen, maar het aantal werk krachten, dat nodig was in de vroe gere industrieën en de thans aanwe zige", zo stelde hij. Het vertrek van de maatschappij „Zeeland" wilde hij nog altijd betitelen als een ..misgreep van het hogere bestuur", maar hij zag in de uitbreiding van het loods wezen en de marine toch ook winst punten. Niettemin was hij ervan overtuigd, dat er alles gedaan moet worden om meer industrie aan le trekken. In de mist Industrie Vooral de heer Knoop meende, dut de Vlissingse industrie belangrijke veren heeft moeten laten in de afgelopen Met name de heren H. van Rooijen (c.h.) en De Priester waren verbaasd over het feit, dat de tweede gegadig de voor industrievestiging in het Zuid-Sloe „na twee jaar nog altijd in de mist blijft". „Wie is 't?", wilde de lieer De Priester weten. ,.Mij per soonlijk is het wel hekend", aldus de heer Kolff, „maar de gegadigde wil tegenover andere industrieën nog niet weten, dat hij gegadigde is. In dit verband wees de heer Kolff er nog op, dat b. en w. tenslotte wellicht bij de raad zullen komen niet een voorstel om financieel deel te nemen ïn het Zuid-Sloe en dat de gemeente dus ook in het beheer wordt getrokken. Daarbij wees hij nog weer eens op liet spoedig tot stand komen van een beheersvorm voor het Sloe. „Te weinig wordt er nog gedaan aan publiciteit en reclame rond het Sloe- plan", beklemtoonde de heer Van Rooijen, die wenste, dat er in bin nen- en buitenland van publiciteits media gebruik wordt gemaakt. „Na overleg met het E.T.I. en de dubbel stad-partner Middelburg zijn de eer ste stekken al gestoken en is er een schema gemaakt voor bepaalde pu ft filiaties1', aldus de heer Kolff, die •echter-hógvniet met dit schema voor de dag kon komen, omdat de studie ïïog niet geheel voltooid is. Benauwend tekort Met fje zin „Vlissingen heeft veel meer noodwoningen opgeruimd, dan vervangende woningen teruggekre gen" luidde de heer De Priester een langdurige klaagzang van de Vlis singse, raad in over'het benauwend woningtekort. De lieer De Priester juichte een beleid, dat naar snelle afbraak van alle Vlissingse noodwo ningen voert, toe, maar vroeg zich af of er niet een extra woningtoewijzing bewerkstelligd kan worden. Zeer drastisch wilde de heer Adriaanse te werk gaan: „Is het niet mogelijk liet Havendorp hij grote gedeelten tegelijk te slopen", zo vroeg hy. Zelfs de wethouders waren hel daarmee eens. „De situatie in het ilavertdorp is zo zorgwekkend, dat ik het inderdaad eens kan zijn met de opvatting om een totale sloop te bewerkstelligen", zei wet- De „Leeuw van Kasjmier", sjeik Mo- banimetl Abdoella. en 22 anderen zullen Iri JntnrnoC' (Kasjmier) terechtstaan wcgcnn samenzwering tegen de slaat in samen werking met Pakistan. houder Ch. J. Gillissen Verschage en wethouder F. G. Smit stelde zelfs: „We zullen ons ernstig moe ten beraden over de mogelijkheid alle beschikbaar komende woon ruimte te gebruiken voor ontrui ming van het Havendorp". Er is echter een ,,maar". Vlissingen telt bijna 1000 woningzoekenden. „Om precies te zijn: 989", aldus de heer Gillissen Verschage. Het Haven dorp wordt echter steeds meer een probleem, omdat er 72 woningen ge sloopt zijn, 145 woningen leeg staan en 172 woningen nog in gebruik zijn. Deze situatie werkt een snelle ver paupering in de hand. In dit verband zegden b. en w. dan ook toe met klem aan te dringen op meer vervangende ruimten voor deze sloop. „Sociaal is de toestand niet langer verantwoord", aldus de heer Gillissen Verschage. Wethouder Smit illustreerde nog eens duidelijk, dat Vlissingen onmogelijk de wonïngachterstand kan inlopen zonder extra toewijzingen. Niet alleen in het Havendorp wordt gesloopt, ooit voor het saneringsplan is Vervangende woonruimte noodza kelijk. In 1961 zyn slechts 124 wo ningen gereedgekomen. In aanbouw zijn nu nog 71 huizen in Tuindorp en 84 in liet plan-Paauwenburg. „Mis schien kunnen we uit de reservepot van de minister (3800 woningen) putten", verzuchtte de heer Smit. Wethouder Poppe stelde, dat indien er inderdaad vijftig vervangende wo ningen per jaar, ten behoeve van de afbraak Havendorp beschikbaar zon den worden gesteld (zoals zou zijn meegedeeld) het nog drie jaar zou duren voordat bedoeld Havendorp kan worden opgeruimd. Nu steeds meer agrariërs voor de industrie beschikbaar komen, achtte de heer Knoop meer eengezinswonin gen wenselijk, een wens, die door an dere raadsleden onderschreven werd. De lieer Smit zegde daarop toe de mogelijkheid te bezien om meer een gezinswoningen in het plan Paau- wenburg te laten bouwen. In dit ver band wees de heer Smit er nog op, dat toen de vrije bouw nog werkelijk vrij was. Vlissingen daarvan weinig kon profiteren door een nijpend ge brek aan bouwgrond. Nu die bouw grond er in Paauwenburg wel is, zijn er echter allerlei beperkingen. Wet houder Smit deelde ook nog mee, dat er een stedebouwkundig plan-West in voorbereiding is. Dit plan zal on der meer voorzien in opruiming van de 50 noodwoningen aan de Vredehof- Vlissings raadslid wil vaccinatie tegen pokken De heer S. Joustra (p.v.d.a.) heeft gisteren in de Vlissingse raad vaccinatie van de Vlis singse bevolking bepleit in ver band met de andere landen ge signaleerde pokken. Hij wees er op, dat vele Vlissingers kennelijk doelde de heer Jou stra hier met name op de lood sen en andere Vlissingers, die met zeevarenden in aanraking komen regelmatig contact liebben met buitenlanders. In Vlissingen moet men daarom bijzonder waakzaam zijn. Bur gemeester mr, B. Kolff zegde toe dit met de gemeentearts te bespreken. De heer Kolff acht te vaccinatie van heel de be- J volking echter een te rigoureu ze maatregel, maar wees vac cinatie van een bevolkings groep niet af. 1IIIIIIIIIIIII!I!IIIII1IIIIIIIIIII!1I!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIII hi Mannheim is dezer da (jen het eer ste Icousenmuseum van de Duitse bondsrepubliek geopend. Een van de- meest kostbare bezittingen van het museum is deze kous nit 1910, ver sierd met echte Brusselse kant. welke indertijd maar liefst 400 goud-mark per paar kostte. Hockeyprogramma hockey-coinpetitieleider heeft voor a.s. zondag een inhaalprogram- vastgesteld. In de 2e klas A moet Middelburg op bezoek bij Til burg II en het zou al een bijzonder eervol resultaat zijn als Middelburg liet tot een gelijk spel zou brengen Voorlopig houden we het op een thuisclub-zege. Push IH zal het op eigen veld niet tot winst kunnen brengen tegen liet Tilburgse Were Di. In de 4e klas A ontvangt D.E.S. II de aanstaande kampioen Breda V. Waranda IIWere Di II zal voor de thuisclub zijn, terwijl Middelburg II minstens een gelijk spel tegen Til burg V moet behalen om niet op de laatste plaats terecht te komen. Dames 3e klas: Tilburg IV zal op eigen veld van Middelburg verliezen, waardoor de Tilburgse dames dan definitief op de onderste plaats staan. Warande kan van Were Di III winnen. Onderbond: Middelburg IIITempo II, Tempo IVRapide II, Pelikaan IIOlympia; Tempo IIIPelikaan III; jeugdcompetitie: jongens: Breda ABreda B, Tempo ATempo B, Middelburg AMiddelburg B; meis jes: Tempo RPelikaan; Middelburg Tempo P. VLISSINGS RAADSLID MEENT Burgemeester: In Lezers Schrijven mag alles.... De lieer S. Joustra (p.v.d.a.) heeft gistermiddag in de Vlissingse raad tijdens de behandeling ran de ge meentebegroting ernstige kritiek ge uit op de „voorlichting in de provin ciale pers betreffende de restauratie". „Als ik de laatste tijd de voorlichting in de provinciale pers lees en met name ïn de P.Z.C. dan moet ik con stateren, dat deze voorlichting onder de maat blyft", aldus dit raadslid. De heer Joustra zei voorts: „Mis schien is het niet helemaal maatge vend als men een artikel over de res tauratie beoordeelt naar de reactie van de lezers dus de ingezonden stukken maar ik meen, dat men uit deze ingezonden stukken toch wel mag concluderen, dat de voorlichting schromelijk tekort is geschoten". „Een recent artikel in de P.Z.C. over de restauratie in het alge meen en die van do Gevangento ren in het bijzonder, laat ik maar voor wat het is", aldus dit raads lid, „want ondanks het gescherm met uitspraken van enkele beken de architecten, krijg ik het gevoel VAART ACHTER SANERINGSPLAN EERSTE FASE Binnenkort opdracht aan architect definitief plan voor sporthal EEN DRINGENDE eis zo stelden vele raadsleden gisteren by de behan deling van de gemeentebegroting van Vlissingen is het bouwrijp maken van de grond in het saneringsplan le fase voor de oude binnenstad: in en rond de Lange Zelke. Zoals bekend is er door een grootwinkelbedrijf (de Hema) inmiddels grond aangekocht. De raadsleden vreesden echter, dat een harmonische ontwikkeling van het saneringsplan in gevaar zou komen, als de tweede fase van het plan wellicht zelfs eerder gedeeltelijk gereed zou komen. Wethouder F. G. Smit achtte dit gevaar niet zo groot, omdat in do tweede fase van het plan geen grote winkelbedrijven tot stand kunnen komen. Niettemin: de raad heeft destijds zelf aangedrongen om ook de tweede fase zo spoedig mogelijk aan te pakken en de mogelijkheid bestaat inder daad, dat gedeelten van deze fase eerder gereedkomen dan dc eerste fase. Om de bevolking meer te laten mee leven met de uitvoering van het sa neringsplan lanceerde de heer E. de Priester (p.v.d.a.) nog een sugges tie: „Laat een maquette maken, die de toekomstige situatie van de bin nenstad duidelijk in beeld brengt, en stel deze maquette in een vitrine bij voorbeeld tentoon op de Kleine Markt". Vele woorden werden ook gewijd aan nieuwe huisvesting voor het politie bureau en de openbare leeszaal. Zoals bekend was het aanvankelijk de be doeling het politiebureau onder te brengen in het voormalige burger weeshuis, dat dan uiteraard ver bouwd zou moeten worden. Een enigszins merkwaardig subsidiebe leid van de regering is echter mede oorzaak geweest, dat dit plan vrijwel van de baan is. Nieuw politiebureau „De minister van justitie geeft namelijk hij de bouw van een nieuw politiebureau meer subsidie dan hij de verbouwing van een be staand gebouw, terwijl de minister van onderwijs meer subsidie ver leent hij een verbouwing dan bij nieuwbouwzo zette wethou der W. Poppe uiteen. Daarom is het vrijwel zeker, dat Vlissingen een nieuw politiebureau zal krij gen. „De ontwikkeling gaat in de richting van nieuwbouw", aldus burgemeester mr. B. Kolff, die vertelde, dat het reeds vrijwel zeker is welke architect gekozen zal worden. Met dat al is het niet uitgesloten, dat de openbare leeszaal en bibliotheek ondergebracht zal worden in het voormalige weeshuis. Achter de op lossing van dit probleem wordt vaart gezet, omdat inmiddels het gevaar dreigt, dat de minister niet langer bereid zal zijn lot het verstrekken van subsidie aan deze leeszaal, die bijzonder eng behuisd is. „Ernstig bezorgd" was de heer H. 13. J, Knoop (v.v.d.) over de plannen voor dijkverzwaring aan de Boule vard Evertsc en Bankcrt. „Een ver hoging met 3 a 4 meter zal ernstige gevolgen hebben voor bewoners, be drijven en badstrand". zo voorspelde hij. Burgemeester Kolff stelde hem echter gerust: „Er is niet één. maai er zijn tenminste vier plannen voor deze verbetering van de zeewering". De andere plannen zoeken de oplos sing niet in een verhoging. De ge meente heeft inmiddels een deskun dige (het bureau Van Hasselt en De Koning in Nijmegen) opdracht gege ven, ook een plan te maken, dat bij de andere kan worden gelegd, „zodat er meer schot in komt", aldus de heer Kolff. Kortelings heeft de commissaris van politie een rapport uitgebracht over de verkeerssituatie in de Walstraat. Burgemeester Kolff deelde dit mee. nadat van verschillende kanten aan gedrongen was op bet instellen van een volledig eenrichtingsverkeer en op verkeer in noord-zuid-richling door deze straat. B. en w, zullen dit rapport eerst grondig doornemen met de commissaris van politie aleer ver dere stappen te ondernemen. Plan voor sporthal „Vlissingen is groot genoeg om al leen een sporthal te houwen; we be hoeven dat niet samen niet Middel burg te doen", meende de lieer Adriaanse en wethouder Ch. J. Gil lissen Verschage was liet daarmee wel eens, „hoewel de financiën een struikelblok kunnen zijn". Inmiddels is er een voorlopig sehctsplan voor een sporthal aan een adviesbureau van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten gezonden. Binnenkort kan nu wellicht aan een architect de op dracht worden gegeven voor een de finitief plan. Ook worden alle mogelijkheden onder ogen gezien om een overdekt zwem bad te verkrijgen. Door afsluiting van liet Veerse Meer, waardoor het kanaalwater voor het zwembad van minder gehalte wordt, is cr wellicht een subsidie te verkrijgen. Uiteraard zal dit geenszins toereiken! zijn. maar op den duur zal er voor de zwembadsituatie in Vlissingen toch een oplossing moeten komen. Enkele sprekers hadden gesteld, dat een uitvalsweg naar Souburg wellicht overbodig wordt, nu er vaart wordt gezet achter de plannen voor een nieuwe rijksweg VlissingenNieuw- dorp. Wethouder F. G. Smit was het met deze mening niet eens. „De Paul Krugerstraal. zal reeds al het verkeer van Vlissingen naar het Zuid-Sloe tc verwerken krijgen", aldus de heer Smit, die hoopt, dat dit jaar het eerste gedeelte gerealiseerd kan wor den. Op een vraag van tie heer Knoop zegde de heer Smit toe busverbin dingen naar Paauwenburg en het Zuid-Sloe te zullen bepleiten als „daar de zaak van de grond komt". Het instellen van een jeugdverkeers- brigade wordt steeds minder wense lijk geacht, omdat men de opvoed kundige waarde steeds meer in twij fel trekt. Bovendien voelen de hoof den van scholen zich toch verant woordelijk. Ladder: 34 meter hoog De aanschaf van een ladderwagen voor de Vlissingse brandweer ge raamd in de begroting op 80.000 deed bij de heren Adriaanse en P. Bikker (c.h.) de vraag rijzen of hier geen samenwerking met Middelburg mogelijk was. Burgemeester Kolff zette echter uiteen, dat Vlissingen een wagen met oen 34 meter hoge ladder nodig heeft, met name voor de flats aan de boulevard, die aan de achterzijde uiteraard nog hoger zijn. De Middelburgse ladder twee jaar geleden aangeschaft is „sleelits" 27 nieter hoog. „Boven dien dient deze ladder vooral oni ingezet te worden hij het redden van ipensen "'t de hoogste eta ges", aldus de burgemeester en dat achtte liij onmogelijk als eerst de wagen uit Middelburg moest komen De heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) drong aan om opnieuw zand tc laten klappen op het Vlissingse badstrand. De burgemeester zegde toe, dat indien er in de Westerschelde voor Vlissingen zand wordt gezogen in liet contract wordt opgenomen, dat zand op het badstrand wordt aan gebracht. Kanoverhuur en water skiën op en voor het Vlissingse bad strand achtte de hoer Kolff een te gevaarlijke onderneming gezien de grillige sti/iom voor de kust. Dc heren G. Gel dof en J. J. Kempe (beiden p.v.d.a.) drongen aan op uit breiding van liet bejaardentehuis. De heer Kempe vroeg niet te wachten op de uitslag van de enquête, die de gemeente wil instellen naar de vraag naar huisvesting in het bejaardente huis, maar snel met de plannen te beginnen. Tenslotte bepleitte do heer Tikker een zo spoedig mogelijke ver vanging-van de-162 gaslantaarns die Vlissingen nog telt door elektrische apparatuur. dat naar één bepaalde mening is toegeschreven. De conclusies, die tenslotte worden getrokken, zijn haast ridicuul". De heer Joustra vervolgde: „Helaas is de voorlichting van deze krant in zake restauratie niet een toevallige uitglijding". En hij herinnerde zich een kantlijn van enkele jaren gele den, die bij hem „nu nog spijt en er gernis opwekte. „Ergenis over de ondoordachte manier, waarop de kwestie behandeld wordt", aldus dit raadslid, „en spijt om de gemiste kans om kerkelijk opinievormend te zijn in de goede zin van het woord". „Ik vraag me af", zo stelde de heer Joustra, „hoe kan het gemeentebe stuur tegen dit geschrijf objectieve voorlichting geven?" Dit raadslid verwachtte overigens, dat men straks wel gaat inzien wat door restauratie tot stand kan worden gebracht als St. Jacobstoren en Gevangentoren gereed zijn. „Restauratie", zo zei de heer Joustra nog, „is goedkoper dan U denkt". En hij wees er op, dat bij „sanering met dé bulldozer" vaak kosten van ont eigening, bedrijfsschade, verlegagen va,n ondergrondse leidingen en ten slotte de kosten van de uiteindelijke nieuwbouw betaald moeten worden. Burgemeester mr. B. Koll't noem de de woorden van de heer Jou stra „mij volkomen uit het hart gegrepen". „In dc rubriek Lezers Sehryven van de P.Z.C. is kenne lijk alles geoorloofd en er lijkt sprake van geen enkele censuur", aldus de burgemeester, die er nog aan toevoegde: „Alles wat los en vast zit, het kan niet mal genoeg zyii, komt in die rubriek". De heer Kolff wees er op, dat er bij het gemeentebestuur een grote be reidwilligheid is de pers uitvoerig in te lichten. ..Laat men toch vooral gaan naar die adressen, die er iets van afweten, naar de deskundigen dus", zo besloot de burgemeester. Nieuw-Guinea ZAKENLIEDEN VRAGEN NEDERLAND GARANTIES Zakenlieden uit Nederlands Nieuw- Guinea hebben de Nederlandse rege ring gevraagd om garanties betref fende schade die zij tengevolge van oorlog of de politieke ontwikkelingen zouden kunnen lijden. De handelsvereniging „Hollandia", een belangenvereniging van in Nieuw-Guinea gevestigde onderne mers, heeft besloten zich tot het mi nisterie van financiën in Den Haag te richten met het verzoek om duide lijk omlijnde financiële garanties. „Kungsholm" brengt bloedplasma naar Noor Dc Zweedse lijnhout „Kungsholm" heeft woensdag blijkens een bericht van de eigenaars, Svenska-Amerika Lines, op de Atlantische Oceaan zijn koers gewijzigd 0111 bloedplasma te leveren voor twee Noorse zeelieden die eerder op de dag bij een explosie op het vrachtschip „JÓtonheim" ge wond waren geraakt. De ontploffing die in dc machine kamer van de Noor ontstond, had blijkens het bericht, aan een derde opvarende het leven gekost. De twee gewonden waren overgenomen door do Britse lijnboot „Durham" die over een ziekenzaal beschikte. De marconist van de „Kungsholm", die 20 januari uit New York was vertrokken voor een reis rond de we reld, ving een bericht van de Brit op dat. bloedplasma nodig was, waarna de kapitein besloot om van de koers af te wijken. WEER UITSTEL VOOR ALFRIED KRUPP De termijn binnen welke Alfried lirupp von Bohlcn und Halhaeh zich moet ontdoen van zijn aandelen ïn de Hutten- iind Bergwerk Bheinhausen A.G. is verlengd tot en niet 31 .juli van dit jaar. Het Westduitse ministerie van bui tenlandse zaken heeft in Bonn mede gedeeld. dat de internationale com missie, welke op grond van artikel 10 van het verdrag tot regeling van kwesties die uit oorlog en bezetting voortvloeien werd ingesteld, Alfried Krupp mededeling had gedaan van de nieuwe termijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4